UIT DE OMGEVING UIT DE RIJNSTREEK STADSNIEUWS Agenda ZATERDAG 12 SEPTEMBER 1931 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD PAG. 2 PETITIONNEMENT NEDERLANDSCHE DAGBLADPERS. Eindtotaal: 2.438.908. Wij ontvangen het volgende communiqué van de Vereeniging „De Nederlandsche Dagbladpers" „Het petitionnement voor Internationale Ontwapening is in totaal door 2.438.908 Ne derlanders boven de 18 jaar geteekend. Dit resultaat heeft onze verwachtingen aanmer kelijk overtroffen. Reeds is op ondubbel zinnige wijze gebleken, dat deze uitspraak van de groote meerderheid der volwassen Nederlanders zoowel in ons land als daar buiten diepen indruk heeft gemaakt, en ook buiten- de grenzen een stimuleerenden in vloed van beteekenis zal uitoefenen. Wij zijn er trotsch op, dat door alle dagbladen van alle politieke richtingen en door alle neutrale dagbladen eendrachtig en met overtuiging voor deze groote zaak gestre den is. Wij zijn er ook van overtuigd dat de intense wekenlange campagne, voor dit petitionnement in onze bladen gevoerd, een blijvende uitwerking in den grooten strijd tegen den oorlog zal hebben. In den loop der volgende week zal het petitionnement door een delegatie van de Nederlandsche Dagbladpers te Genève wor den aangeboden. De voorzitter van de N. D. P. zal daarbij een rede houden en een gecalligrafeerde oorkonde aanbieden. Zijn rede zal worden beantwoord door den pre sident van de Assemblée van den Volken bond, M. Titulescoe, die zich met groote instemming en warmte bereid heeft ver klaard, het Nederlandsche petitionnement in ontvangst te nemen. Dat wij het thans reeds aanbieden, ter wijl de Ontwapeningsconferentie voor Fe bruari 1932 is vastgesteld, vindt zijn reden in onze hoop, dat het Nederlandsche voor beeld in andere landen navolging zal vin den. De machtige aandrang van den in ternationalen volkswil tot het doen wel slagen van de Conferentie zal hierdoor nog belangrijk worden versterkt". Overstroomingen in China. Het hoofdbestuur van het Nederland sche Roode Kruis heeft uit de ingekomen giften 500 overgemaakt aan de Union In ternationale de Secours aux Enfants te Genève vooi; steun aan de Chineesche kin deren, die het slachtoffer zijn geworden van den watersnood. Verdere giften voor deze steunverlenin gen worden nog gaarne ingewacht even tueel door storting op postrekening No. 22120 onder het motto: „Hulp Chineescne Kinderen". Belgische Tuinarchitecten in ons land. Leden van den Rond van Belgische Tuin architecten, rondgeleid door enkele hun ner Nederlandsche collega's B. N. T. maken dezer dagen een studiereis, hoofdzakelijk ter bezichtiging van moderne, ook kleine re stads- en villatuinen. Bezocht werden de steden Eindhoven, Arnhem en omgeving, Wageningen (Landbouw Hoogeschool, af- deeling Tuinarchitectuur en Arboretum), Zeist, Utrecht, Het Gooi, Haarlem en om streken, Wassenaar en Den Haag. Te Utrecht heeft 's avonds in één der zalen van hotel Pomona een drukbezochte en ge animeerde gemeenschappelijke bespreking plaats gevonden. Na de gebruikelijke begroetingsrede door deu voorzitter B.N.T., den heer Dinn, waarin terecht gewezen werd op het feit, dat ook hier weder de kunst en nu in het bijzonder de tuinkunst medewerkte tot in ternationale verbroedering en vriendschap, heeft de heer Buysens, architecte Paysa- giste uit Brussel in zijn antwoord, een gloedvolle Fransche rede, de beteekenis der tuinkunst, voor maatschappelijk en geestelijk leven in verleden, heden en toe komst uiteengezet. Bij de verdere bespreking is de wensch naar voren gebracht, om meerdere, zuivere kunstzinnige belangstelling te wekken voor tuinkunst, door mogelijke verschijning van tuinkunst-periodieken. Retraite Dienstplichtigen. „Eerst naar de Retraite en dan naar de kazerne aldus luidt de oproep, gericht tot hen die in de eerstvolgende maanden, Oc tober, November, December, Januari on der de wapenen moeten komen. Voor deze dienstplichtigen bestaat er n.l. gelegenheid eene speciaal voor hen in gerichte Retraite te houden van 1922 September a.s. in het Retraitenhuis te Amersfoort. Deze Retraite begint op Za terdagavond 19 September ongeveer half zeven, en eindigt Dinsdag 22 September te kwart voor twee. Gelukkig gaan Katholieke ouders en Katholieke dienstplichtigen hoe langer -hoe beter het nut inzien van zulk eene Retraite; het aantal deelnemers neemt ieder jaar toe. Er is ook geen betere voorbereiding denkbaar dan juist een goede Retraite. In deze Retraite leeren onze R. K. jonge man nen hoe zij zelfs in de kazerne betere men- schen kunnen worden, leeren zij hoe zij hen moeten aanpakken, die het wagen een aanslag te plegen op hun heiligste goede ren, leeren zij wie hun beste vrienden zijn, die straks in de kazerne elkander helpen en steunen zullen bij het dreigen der ge varen. Mogen dan talloos velen onzer aanstaan de miliciens zich zoo spoedig mogelijk op- geen of aan de parochieele geestelijkheid of aan den Directeur van het Retraiten huis te Amersfoort. Hebben zij een retraite gemaakt, dan be hoeven noch de jongens, noch de ouders bang te zijn voor het militaire leven, dan zullen de recruten zich kranig houden ook in den diensttijd; dan zullen zij terugkee- ren uit de kazerne even onschuldig als zij het ouderlijk huis verlaten hebben. Dat geve de goede God door zijn ster kende genade. H. J. J. M. VAN STRAELEN, Majoor-Aalmoezenier. Amersfoort. „DE TIJD" GAAT OVER NAAR DE „SPAARNESTAD". Naar wij vernemen is gisteravond het de finitief besluit gevallen, waarbij de aandee- len van de N.V. Dagblad en Drukkerij „De Tijd" aan de N.V. Drukkerij „De Spaarne- stad" te Haarlem overgaan. Nadat in de komende weken de noodige formaliteiten zijn vervuld zal de ,-De Spaarnestad" de exploitatie van de dagbladen de Tijd en de Amstel'bode en van de drukkerij Het Ka steel van Aemstel ter hand nemen. De afdeeling Westland te 's Graven- zand e heeft plannnen ter hand genomen voor een speciale tulpenveiling. Te Oostburg is de eerste steen gelegd voor een nieuw ziekenhuis, het St.. Antoniusgesticht. Te N ijmegen is een nieuwKinder- huis geopend van de Ver. Herstellings oord Villandry voor Spoor- en Tramweg personeel. In Hoorn worden onder groote be langstelling de Noord-Hollandsche F o k- veedagen gehouden. De stad is versierd en er hebben verschillende festiviteiten plaats. In het landbouwconflict in Drenthe hebben de onderhandelingen nog niet tot een oplossing geleid. De Minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen heeft zijn goedkeuring gehecht aan het voornemen der zusters Franciscanessen om te Heerlen een nieuwe R. K. H. B. S. voor meisjes te bouwen, welke in 1934 in gebruik zal worden genomen. Na de koninklijke onderscheiding op 31 Augustus j.l. met het officierskruis in de orde van Oranje Nassau, mocht de heer H. W. D. H e 11 e b r e k e r s gisteren de pauselijke onderscheiding ontvangen, waar door hij werd verheven tot commandeur in de orde van den H. Gregorius den Grooten. VOORSCHOTEN. C. SCHIPPERS, t DOOR DE TRAM GEDOOD. Hedenmorgen omstreeks 10 uur is de heer C. Schippers, alhier door de blauwe tram aangereden, ter hoogte van den Veurscho weg. De heer Schippers wilde de rails oversteken om zich naar zijn tuin te begeven en bemerkte de aankomende tram te laat. De doctoren Stoel, de Boer en 4Dirkhof waren onmiddellijk ter plaat se, doch konden slechts den dood consta- teeren. De heer Schippers was voorzitter van de R.-K. Kiesvereeniging alhier en indertijd mede-oprichter van den R.-K. Volksbond te Amsterdam. Hij bereikte den leeftijd van bijna 60 jaar. Volgens ooggetuigen treft den trambestuurder geen schuld. ALPHEN AAN DEN RIJN. Aanrijding. In de Oranjestraat werd gisterenavond de bejaarde mevr. wed. E. aangereden door een jeugdig wielrijder, die op het trottoir reed, Mevr. E. die klaagde over pijn aan haar borst en aan haar hand werd verwond moest zich onder behande ling van een dokter stellen. Door de fami lie van genoemde mevr. werd bij de politie aangifte gedaan. Botsing. Gisterenmiddag zijn in de Lindenhovensbraat op de gevaarlijke hoek nabij de Ziendeweg twee auto's in botsing gekomen. Beide wagens werden zoodanig beschadigd, dat ze door B. uit Zwammer- dam moesten worden weggesleept. De in zittenden kwamen er zonder noemenswaar dig letsel af. De autobestuurders kwamen resp. uit Nieuwkoop en Geldermalsen. Concert. Dinsdagavond te 8 uur zal door de gem. zangvereeniging „Zangluet" een uitvoering worden gegeven in de mu ziektent aan de Stationstraat. Fiets vermist. Door A v. H. werd bij de politie aangifte gedaan van de vermis sing of ontvreemding van zijn rijwiel, het welk hij even voor een woning in de Con- radistraat had geplaatst. In den nacht van 31 Aug. op 1 Sept. werd ten nadeele van K. de J. aan den Oudshoornscheweg een rijwiel ontvreemd. Thans is het aan de politie mogen gelukken, het rijwiel op te sporen, terwijl de dader bovendien bekend is. Gevonden voorwerpen. 1 portemonnaie met inhoud. 1 paar handschoenen. 1 garbardine regenjas. 1 riek. 1 zak kip penvoer. 1 winterjas. 1 blikken trom mel met autocriok. 1 klein hondje. 1 auitowiel. NOORDEN. "WILHELMIN A-FEEST. Een vroolijke boerenbruiloft. Begunstigd door het schoone weer heeft Noorden dezer dagen vroolijk feest gevierd, doch in alle eenvoud. Den eersten dag werd het feest geopend met een optocht van 300 kinderen van alle scholen te samen. Men trok naar het feestterrein waar ver schillende wedstrijden werden gehouden; in de oonsumptietent werden allen onthaald op verschillende versnaperingen. '8 Middags vliegerwedstrijd waar Cor de Hertog de le prijs behaalde met de Zep pelin. 's Avonds een gecostuimeerde boerenbrui loft, waar zoo ongeveer 70 personen aan deel namen. Als jong echtpaar traden op H. Vink met mej. Gerarda van der Zwe-t. Ruim 300 toeschouwers waren op dit afge sloten terrein aanwezig. Het jonge paar mocht van de gasten buitengewoon veel ge schenken in ontvangst nemen, zooals bed den, stoelen, tafel enz., teveel om op te noemen, want zelfs de borstel, stoffer, blik en bezem waren niet vergeten. De gemakken die de gemeente geeft, wer den hun opgenoemd als eleotrisch licht, wa terleiding enz., waarvan zij ook kunnen pro- fiteeren. Dit alles geschiedde onder leiding van den heer Sohluter uit Bodegraven, waarna afloop door den voorzitter van de Wilhelminavereeniging onder een dank woord een prachtige bloemenmand werd aangeboden. Dit openluchtspel is uitstekend ges'aagd en alle toeschouwers hebben hier veel van genoten en de lof er over uitgesproken. Den 2e dag werden volksspelen gehouden ringrijden per fiets, le prijs mej. N. de Beer, 2e prijs mej. B Meekil uit Boven kerk, 3e prijs G. van der Weijden, 4e prijs Joh. van der Weijden •Ringrijden voor jongens over een plank, le prijs N. Groenendijk, 2e prijö Joh. Splin ter, 3e prijs Cor van Kapel. Ringrijden met paard en rijtuig, le prijs mej. G Mourits, 2e pr. mej. Dora de Wit, 3e prijs mej. Lan- geslag. Mooist evrsierde wagens, le prijs W. Stichter, 2e prijs Tr Koole, Hiermede waren de spelen afgeloopen, doch een groote menigte was op het terrein tot laat in den nacht bleef men gezellig bij een. Het bestuur van de Wi'heliminaver- eeniging mag dan ook op een goed geslaagd feest terugzien. LEIDEN. AGENDA'S. NED. R. K. VOLKSBOND. AFD. LEIDEN. (Secretariaat Leliestraat 7). Zondag. De groote zaal van het Bonds- gebouw voor ontspanning geopend vanaf 6.30 uur. Maandag. Rechtskundig Bureau van 6.30 8 uur voor de leden van de afd. Leiden en Omstreken. Bondsgebouw Steenschuur no. 15. Zij die gebruik maken van het Rechts kundig Bureau worden verzocht op tijd aan wezig te zijn. Voor leden van buiten de stad rijwiel stalling in het Bondsgebouw. Dinsdag, zitting Bestuur Bouwvakarbei dersbond van 7 tot 8 uur. Woensdag, Bestuursvergadering R.-K. Volksbond, te 8 uur. Vrijdag. Repetitie R. K. Gem. Zangver eeniging „Pulchri Studio" 8 uur. Lz ay nk 7 8 uur Sluiting kantoor prdries 8 uur. Zitting Ziekenkas van 78 uur in zaal 1 Brandstoffencommissie 78 uur. Prijslijst op het kantoor aanwezig. INTERPAROCHIEELE ST. JOSEPH'S- GEZELLEN-VEREENIGING. Rapenburg 52. Gelegenheid om zich als lid van de Ka tholieke Gezellen-Vereeniging te doen in schrijven R. K. Jongelingen vanaf 17 jaar iederen Uien Maandag van de maand, 's avonds om half 9, m de Presi dentskamer van het Gezellenbuis. Zondag is de zaal geopend van 12.30 tot 2.30 en van 7.tot 10.15; verplichte bij eenkomst van 8.15 tot 9.45 uur. Om 10.15 uur wordt de zaal gesloten. Van 1 tot 2 uur zitting Jozefspaarkas welke wordt waargenomen door de heeren H. Vorst en W. A. Kohlbeek. Geen bibliotheek. Maandag bijeenkomst voor de leden van 8 tot 10.15 uur. 8.30 uur cursus Esperanto. Dinsdag 8 30 uur verplichte maandver gadering Afd. Gezellen. Liederenbundel medebrengen. Na de vergadering spreek uur van den Eerw. Praeses. Woensdag 8.15 uur repetitie Liedertafel Sebastian Schaeffer. 8.30 Repetitie Tooneelclub Adolf Kolping Donderdag 8.30 uur groote propaganda- vergadering. De Centraal-Praeses Rector van Galen zal een propagandistisch woord spreken, verder wordt de avond opgeluis terd door de Liedertafel, Symphonie en Tooneelclub. Vrijdag 8.30 uur repetitie Symphonie Frans Schweitzer. Vrijdag van 8—10 uur turnclub Oranje Zwart lokaal Pieterskerkhof. Zaterdag bijeenkomst voor de leden van 8—10.15 uur. 8.15 uur Kegelclub de Poedelaars. Iederen Zondag van 1 tot 2 uur zitting van de St. Joseph's Spaarkas in de be stuurskamer. Verdere mededeelingen: De eerstvol gende recollectie-oefening wordt gehou den op Donderdag 24 September a.s. te 8.45 uur. Dezen avond vrij houden. Zon dag *20 September te 9 uur in de St. Jo- sephkerk de H. Mis voor Joh. Kreuger. ST. PETRUS-PATRONAAT Rapenburg 52. (Feitelijke voortzetting der Afdeeling Leerlingen van de St. Joseph's-Gezellen- Vereeniging Augustus 1837—September 1920). Zondag half 5 Patronaat Nieuwe leden kunnen zich bij den eerw. Vice-Praeses aanmelden. SINT FRANCISCUS LIEFDEWERK. Nieuwe Rijn 52. Postrek. 70108. Zondag 9—10 uur H. Mis met predikatie 10—10.15 uur ontbijt; 10.15—10.45 uur bij zonder godsdienstonderricht ter voorbeiei- ding voor de 1ste H. Communie, 10.15— 11.30 uur recreatie afd. L 6 uur nam. Lof en recreatie volgens gewoonte. Woensdag 6.457.30 zang; 7.30—S.OO Lof van 8.00—8.30 uur recreatie afd. 1, II, III; afd. I tot 9 uur. Zaterdag 6.00—7.00 Gymnastiek jongste afdeeling; 7.008.00 idem hoogste afdee ling; 8.0010.00 Recreatie, afd. I. ZITA-VEREENIGING Pieterskerkkoorsteeg 15. Avondbijeenkomsten voor Hollandscho meisjes op Zondag en Woensdag van 810.30 uur. Avondbijeenkomsten voor Duitsche meis jes op Zondag en Donderdag van 810.30 uur. R. K. DAMES GYMNASTIEK-VEREEN. „KLIMOP". Donderdag 6.45 uur bijeenkomst in de Gymn. zaal van Adspir. groep 1, II, III en leden. Vrijdag. De lessen worden gegeven als volgt: 5.006.00 Kleuterclubje (meisjes van S tot 10 jaar). Adspiranten: 67 uur groep I. 78 uur groep II 89 uur groep III en leden. Aangeven nieuwe leden Utrechtsche Jaagpad 1. DE GRAAL. Eiken avond tusschen 7 en 8 uur gele genheid om zich in te laten schrijven als lid van „de Graal". Voortaan zal het Graalhuis eerst om kwart voor acht open zijn voor de Graalleden. Dan kunnen ook „Wijze Miertjes'' geplakt worden. Maandag 8.009.30 uur Handwerken voor de kapel, reidansen, huisvlijt, spel in de open lucht. Mondorgel. Dinsdag 89.30 uur: Volkszang, Huis- vlijt.. Woensdag 89,30 uur: Reidansen, too- neel, Mondorgelclub. Donderdag 7.309 uur: Tooneel, zang, reidansen, handwerken. Vrijdag 89.30 uur: Reidansen en hand werken. Zaterdag 8.159.30 uur Volkszang. Zondag 13 September a.s. worden de eerste Leidsche Graalleden ingewijd! Ter blijde viering van dit heugelijke feit des avonds groot feest op de Graal voor alle Graalleden, die belangstellenden vrien dinnen boven de 12 jaar mogen medebren gen. Aanvang 7.30 uur precies! Hoewel in de meeste gevallen het woord precies ach ter het uur van aanvang het verzoek in houdt, om niet te laat te komen, is het hier juist andersom bedoeld en verzoeken wij dus hiermee, niet al om 7 uur of vroe ger present te zijn! Volgende week bijeenkomst voor alle mandolinespeelsters. Tijd wordt nog na der aangekondigd. Er kunnen zich nog eenige Graalleden opgegeven voor de Engelsche cursus op Vrijdagavond. Excelsior, Alleluja, vooruit! HET XVIIIe ORIëNTALISTEN- CONGRES. Vijfde dag. Met de sectievergaderingen van Vrijdag morgen was het eigenlijke C'ongreswerk achter den rug en restten er nog enkele ontspanningsuren. Zoo maakten de Congresleden des mid dags een tocht over de Kager- en Brase- mermeeren. Dit typisch bekoorlijke, echi Hollandsche landschap trok natuurlijk al ler belangstelling, al was het ook frisch en al nam een fiksche regenbui een oogenbhk veel van het schoone weg. Des avonds te 8 uur werd in de kleine stadszaal door prof. Sambamoorthy een voordracht gehouden over Indische mu ziek. Prof. Sambamoorthy toonde zich een heel goede spreker, zoodat zijn voordracht aangenaam was om aan te hooren. Spr. deelde een en ander mede over Indische muziek en toonde aan, dat de Indische mu ziek niet zoover afslaat van de Wester- sche als wel meermalen gedacht wordt, ter wijl daar tegenover staat, dat de Indische muziek oorspronkelijk is. Prof. Sambamoorthy zong vervolgens en kele toonladders ter verduidelijking van hetgeen hij gesproken had. Hij gaf daardoor blijk niet alleen duidelijk ingewijd te zijn in de theoretische geheimen der muziek, maar tevens een goed zanger, violist en fluitist te zijn. Hij werd verscheidene malen hartelijk toegejuicht en had aan het slot een warme ovatie in ontvangst te nemen. Te 9 uur ving in de Stadsgehoorzaal de Indonesische kunstavond aan, die onder leiding stond van Raden Mas Hardjodi- ringo, een van de beste dalangs in Neder land. Het was zeer goed gezien om hem recitatief in samenspraak .toe te vertrou wen van het spel en hem de behandeling in het Schimmenspel der poppen te laten verrichten. Die beweging cler poppen door één persoon is iets wonderbaarlijks. Ter verduidelijking van hetgeen ge schiedde, gaf prof. Sambamoorthy zoo nu en dan een nadere verklaring in het Fransch. Het Schimmenspel beeldde uit den strijd van de godin der deugd tegen de godin van het kwaad, waarbij tenslotte de deugd over won. Daarna voerde prof. Sambamoorthy eeni ge Javaansche dansen uit met begeleiding van gamelan. Gedurende het wajangspel viel in het Gemeentelijke Aankondigingen HINDERWET. Burgemeester en Wethouders van Leiden brengen ter algemeenen lieanis dat door de firma Gebroeders Diebeu; bij H.M. de Kpnin- gin beroep is ingesteldAe&n hun harföit van 17 Augustus 1931, waarbij aert gen^Kide firma en hare rechtverkrijgenden, taj^aanzien van haar wasch- en strijkinrichty<Ein het perceel Witte Singel No. 13, nieuwre voorwaarden zijn opgelegd. Woensdag, De Hanze „In den Vergulden Turk", 8.30 uur. Dinsdag, Donderdag, Zaterdag, Vincentaus- Bibliotheek, geopend 's avonds van 7.308.30 uur. De Zondagsdienst der huisartsen wordt waargenomen door de doktoren: Poort man, Nieuwzwaag, Seret en Timmermans. De Zondagsdienst der huisartsen wordt te Oegstgeest waargenomen door dr. Hu- gen holz. Tel. 390. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 7 tot en met Zondag 13 Sept. a.s. waarge nomen door apotheek P. du Croix, Rapen burg 9, telefoon 807. bijzonder op de geestige wijze, waarop ook hier de dajang de handelingen weet te ver duidelijken. Er was veel en dankbaar publiek. DE ZESDE DAG. De slotzitting. Hedenmorgen te 10 uur werd in de Stads gehoorzaal de slotzitting van het Congres gehouden. Prof. Snouck Hurgronje opende deze zit ting met een kort woord, waarin hij erop wees, dat het drukbezochte Congres een succes mag genoemd worden. Spr. deelde hierna mede, dat het comité consultatief voorstelde het volgend congres te Rome te houden, welk voorstel werd. goedgekeurd. De secretaris van het Congres, dr. J. H. Kramers, las wervolgens enkele resolu ties voor, die op de sectievergaderingen waren aangenomen. Daarna sprak het oudste Congreslid, prof. Lehmann Haupt uit Innsbruck een woord van dank in het Duitsch, Fransch en Engelsch, waarmede het Congres was ge sloten. R. K. SPORTWEEK. De openingsoptocht. De R. K. Sportweek is gisteravond op pakkende wijze ingeluid. Onder groote belangstelling en begun stiging van prachtig weer zijn de R. K. Sportmenschen van Leiden met ontplooide banieren, transparanten en muziek door Leiden's straten getrokken, om met een grandioze optocht, manifesteerend de kracht der Roomsche Sport, de jaarlijksche R. K. Sportweek in te luiden. De stoet, die om ongeveer half negen vanaf den Burcht vertrok, was indrukwek kend genoeg om belangstelling te trekken. Voorop ging de R. K. Muziekvereanigirig „Perosi", die met muzikale marschen de stoet opende. Daarachter volgden de R. K. Sportcommissie en de R. K. Sportpropa- gandaclub, de dames- en keerenleden van Jeanne d'Arc, de leden der R. K. S. V. „Leiden", de dames van „Klimop", waarna „Werkman's Wilskracht" in den stoet even eens lustige muziek ten gehoore bracht. Tenslotte volgden de leden van „De Bata ven", „Rood-Wit" en „U.R.L.O.". Verschillende transparanten werden in de lange stoet meegedragen, waarop oj>- wekkingen prijkten tot deelname aan de R. K. S po r tb e weging. Het waren opschrif ten als: „Sluit u aan bij de R. K. Sportvereeni- gingen". „Sluit u aan bij Jeanne d'Arc". „Bezoekt Zondag 20 Sept. onzen voet balwedstrijd". „Wordt lid van de R. K. Sportbeweging" „Bezoekt Zondag 20 Sept. a.s. de natio nale atletiekwedstrijden". Een groote manifestatie werd deze op tocht, die om half negen vertrok en do vastgestelde route volgde. De optocht duur de ruim anderhalf uur en trok bij het gaan door de stad aller belangstelling. Om ongeveer 10.15 uur was de stoet weer terug bij den Burcht, waar zij werd ont bonden. Op indrukwekkende wijze is aldus de R. K. Sportweek ingezet. Het programma der R. K. Sportweek. Wij mogen hierbij nog even vermelden heb programma der wedstrijden en uitvoe ringen gedurende de R. K. Sportweek. Hedenmiddag om half vier heeft de jaar lijksche Singelloop plaats, waarvoor 17 van de beste athleten uit het diocees hebben ingeschreven. De start is bij het begin van den Morschsingel. Donderdagavond a.s. om half negen zal door de vereenigingen „Jeanne d'Arc', „Klimop" en „U.R.L.O." een gezamenlijken athletiekavond worden gegeven in de Stadsgehoorzaal. Üp Zondag 20 September zullen de Na tionale Atletiekwedstrijden worden ge houden en tenslotte op Zondag 27 October onderlinge Atletiekwedstrijden om het kampioenschap van Leiden en de veldloop voor Leiden en Omstreken. De plaats waar deze wedstrijden zullen worden gehouden zal nog nader worden bekend gemaakt.

Leidsche Courant | 1931 | | pagina 2