Het Geheimzinnige Document VRIJDAG 11 SEPTEMBER 1931 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD PAG. 9 GEMENGDE BERICHTEN ONGELUKKEN. SLACHTOFFERS VAN HET VERKEER. Bewusteloos op de heidr gevonden. Te Mill is de beer C. V. op de Lampei-- sche heide van zijn motor gevallen. Een passeerende automobilist vond den onge lukkige, die zwaar gewond bewusteloos langs den weg lag. Hij is naar het R.-K. Ziekenhuis te Boxmeer vervoerd. Auto-botsing te Heemstede. Twee ernstig, één licht ge wonde. Gistermiddag heeft op den Heerenweg te Heemstede bij de Van Marlelaan een ernstig auto-ongeval plaats gehad De be stuurder van een luxe-auto, K. uit Am sterdam, moest een voor hem rijdende auto passeeren. Juist kwam een auto aangere den van de tegenovergestelde richting. Een botsing was onvermijdelijk. Beide auto's werden zoo goed als geheel ver nield. De .bestuurder K. en zijn zuster, die eveneens in de auto was gezeten, wer den ernstig verwond. Zij zijn per zieken auto naar de Maria-Stichting te Haarlem overgebracht. De bestuurder van de andere auto, P. S. uit Haarlem, kon na verbonden te zijn naar zijn woning worden overge bracht. De politie van Heemstede stelt een on derzoek in. Door een auto gegrepen. Jongeman levnsgevaarlijk ge wond. Bij het oversteken van een weg kwam gisteren te Sprang de 18-jarige v. G. uit Kaatsheuvel plotseling met zijn rijwiel achter een auto uit en werd door een vrachtauto gegrepen en meegesleurd. In levensgevaarlijken toestand is hij naar het Ziekenhuis te Waalwijk overgebracht. De schedel bleek ingedrukt terwijl v. G. voorts aan hoofd en benedenlijf gewond is. Auto op wielrenners ingereden. Twee gewonden. Te Delft is gisteravond omstreeks half- elf een van Rotterdam komende auto nabij de Zweth op drie wielrenners ingereden, toen de bestuurder werd verblind door de verlichting van een tegemoetkomende auto. Een der wielrijders, Van Tongeren, uit Den Haag, werd omhoog geworpen en kwam op zijn hoofd terecht. Hij bekwam een schedelfractuur en zijn toestand is zorgwekkend. Iemand uit Rijswijk werd minder zwaar gewond. Reiden zijn door de politie naar het ziekenhuis vervoerd en ter verpleging opgenomen. De derde wielrij der, de heer Wijnands uit Den Haag, die eveneens werd aangereden, bekwam geen letsel. De bestuurder van de auto bleef ongedeerd. Aan de gevolgen overleden. In den nacht van Woensdag op Donder dag keerde de timmermansknecht H. Roe- cher uit Hengevelde (gem. Ambt-Delden) per motorrijwiel huiswaarts. Onderweg kreeg hij, naar hij aan zijn broer mede deelde, een motorongeluk, hetwelk zich in den beginne niet zoo ernstig liet aanzien, daar hij, thuis gekomen, zich ter ruste be gaf. Des nachts klaagde hij oyer inwendige pijnen, zoodat geneeskundige hulp werd ingeroepen. De ontboden geneesheer achtte opneming in het ziekenhuis noodzakelijk, waarop de man naar het R.-K. Ziékenhuis te Delden werd oevrgebracht, waar hij gistermorgen is overleden. R. is ongehuwd. Verdronken In een gracht bij Schaijk is verdronken gevonden de heer H. Schuts, die per rij wiel naar Velp was gegaan om naar zijn vee in de weide te kijken. De heer Schuts was o.m. lid van het kerkbestuur. Een stier losgebroken. Te Zuidorpc (Zeeland) brak een zware stier los uit een slagerij en holde het dorp in. Spoedig nam het losgebroken beest een weinig belovende houding te gen een wielrijder aan. Deze sloeg op de vlucht eil nam, achtervolgd door den tot razernij gekomen kolossus, de wijk in een huis. Juist wilde het dier een aanval op de groote ruit dezer woning ondernemen, toen het rolluik vóór zijn snuit-werd neer gelaten. Terwijl maatregelen werden be raamd den woesteling neer te schieten her kreeg deze ineens zijn kalmte en wan delde.... paar zijn stal terug, waar hij, stevig opgesloten, opnieuw zijn woede be gon bot te vieren, echter zonder onheil te kunnen aanrichten. Door een ringslang aangevallen. Terwijl een jager met zijn'drijver in het Korenburger Veen te Winterswijk aan het jagen op patrijzen was, kwam er een kop pel los waarvan een in het riet was geval len. De drijver ging naar de patrijs zoe ken doch tot zijn schrik kwam er een 'groote ringslang van een meter lang voor den dag, die zich om zijn been kronkelde. De man moest, met een mes het dier be werken, zoodat hij ten slotte van de slang bevrijd werd. „Tel." MISDAAD NA EEN JAAR ONTDEKT. Oude man verdronken. Gistermorgen is het parket uit Leeu warden naar Akkerwoude vertrokken, waar aan de justitie-dokter D. Mieremet uit Groningen opdracht was gegeven tot het houden van sectie op het lijk van P. Postma, die ongeveer een jaar geleden in een sloot verdronken werd gevonden. Er zijn namelijk vermoedens gerezen, dat de man toen door een misdrijf om het leven is gekomen. De politie heeft de gangen nagegaan van de gebrs. H., groentenventers te Zwaag-iWesteinde, die vroeger bevriend waren met den ouden man, die er warmp jes bijzat. Het was opgevallen, dat de mannen zich uitgaven veroorloofden, die zij in ge wone omstandigheden niet konden doen. P. Postma, die petroleumventer was, stond bekend als een zonderling. De man is ze ventig jaar geworden. Naar de „Tel." vernam, had Postma, die te Wolterswoude woonde, veel gereisd, want in zijn dienstbetrekking bij gegoede families was hij daartoe veel in de gelegen heid. Zoo was hij o.m. geweest in Zuid- Amerika, Palestina en andere landen, waarvan hij altoos veel wist te verhalen. Hij werd een belezen man genoemd, die over vele dingen wist mee te praten en van velerlei zaken verstand had. Te Zwaagwesteinde kwam hij geregeld bij de familie H., de, naar men vertelde, gelfl van den ouden man onder haar be heer had. De oude van H. was toentertijd ernstig ziek en juist in die dagen was het, dat de oude heer Postma verdronk. De politie, alsook de gebr. H. zochten destijds het ruime veld af, gelegen in een kaal en onbewoond polderland. Hoe men ook zocht en speurde, men wist den ouden' heer niet te^ vinden. Ongeveer een half uur na het vertrek van de politie, vonden de beide broèders H. echter het lijk van dén heer Postma in een sloot, welke zeer weinig water bevatte Het gebeurde hield de gemoederen in de streek lang bezig en het bleek een raad selachtig geval. De politie hield evenwel oog en oor open en heeft de beide broe ders reeds twee malen verhoord, den laat- sten keer werd het tweetal gedurende een dag vastgehouden. Thans zijn de gebrs. H. wederom in arrest gesteld. Hun uitga ven schenen niet in overeenstemming te zijn met hun inkomsten. Zoo hebben zij ver timmeringen laten verrichten en een auto gekocht, waarmee flinke bedragen ge moeid zijn. Een en ander heeft de justitie blijkbaar op een spoor gebracht, hoewel zij het tweetal gisteravond wederom in vrijheid heeft moeten stellen. Ofschoon er aanwijzingen tegen hen bestaan, schij nen deze voorloopig toch niet tot'eenig be wijs te hebben geleid. Inmiddels duurt het onderzoek onvermoeid voort. DE DUBBELMOORD TE ZUIDBROEK. Beide verdachten in hechtenis. De te Vries aangehouden twee perso nen, verdacht van den dubbelen moord te Zuidbroek, zijn voorioopig te Winschoten in hechtenis gesteld. Het onderzoek duurt voort. ERNSTIGE ONGEREGELDHEDEN TE ROTTERDAM. Een geheele straat in oproer. De Linker Maasoever te Rotterdam, is gisteravond het tooneel geweest van zeer ernstige ongeregeldheden. Reeds in het begin van den avond wa ren op verschillende plaatsen straten op gebroken gevonden, terwijl voor een poli tiebureau kopspijkers waren gestrooid. Om streeks 9 uur werden verschillende lan taarns in de Tweeboschstraat stuk ge gooid, zonder dat de politie dit kon ver hinderen. De daders bleven in de huizen en wierpen uit de dakvensters niet alleen steenen naar beneden, maar ook plankjes met spijkers, glasscherven, stukken oud roest, matrassen en zelfs ledikanten. Bo vendien werd een groot gedeelte van de straat opgebroken. Om 11 uur bleek de toestand zoo pre cair, dat de straat afgezet werd, in af wachting van meer politie-assistenlie ter wijl ook de leiding der politie die reeds naar huis teruggekeerd was, werd gealar meerd. Een aantal bereden agenten die een charge door de straat deden; werden hevig bekogeld. Op den hoek van den Hilledijk werd een man gearresteerd, die de politie met steenen wierp. Om half twaalf werden door de politie na telefonisch overleg met den hoofdcom missaris de eerste waarschuwingsschoten gelost. Even later deed een groote politie macht, voorafgegaan door een politieauto een charge in de straat. De bewoners vluchtten hun huizen binnen en wierpen van beide kanten zoo veel projectielen naar beneden, dat een groot aantal scho ten moest worden gelost. Daar het echter stikdonker was in de straat en men geen hand voor oogen kon zien, werd door den' hoofdcommissaris de hulp van den brand weer ingeroepen voor het zenden van schijnwerpers, opdat de gevels konden worden verlicht en men zou kunnen zien, vanwaar er gegooid werd. Te twaalf uur kwam de hoofdcommissa ris zelf en tegelijkertijd verscheen een re serveauto van den brandweer, een motor- spuit en een arrestantenwagen. Bij de twee laatste charges zijn eerst 1 man en later 4 anderen, toen zij een huis binnenvluchtten, gearresteerd. Onder hen bevond zich de communistische agitator Hiemstra. Met draagbare acetyleenlam- pen is de politie toen door de straat ge gaan, waarbij herhaaldelijk in de lucht werd geschoten. Daarna werd de straat af gezet en niemand meer toegelaten. Deze bezetting zou tot 5 uur in den morgen worden gehandhaafd. Een café op den hoek van de straat heeft verlof gekregen, den nacht open te blijven voor telefonische communicatie. Omstreeks, half een keerde de rust te- HOFWI6 DEN HAAG ROTTERDAM Alléén Hofweg 6 Hoogstraat hoek Spui 8529 UIT DE RADIO-WERELD Programma's voor Zaterdag 12 Sept. Huizen, 298 M. Uitfil. KRO.-uitzending. 8.009.15 en 10.0011.30 Gramofoonpl. 11.30 Godsd. halfuurtje door pastoor Per- quin. 12.00 Politieber. 12.1512.30 Concert KRO.-sextet. 12.30 Postduivenber. 12.35 Wie wint den Schneider-Cup. Aan sluiting voor den start. 1.152.00 Vervolg concert. 2.00 Kinderuur. 3.00 Finale van de Schneidercup-wedstrijden 4.00 Gramofoonpl. 4.155.30 Aansl. Holl. Kunstzijde Indus- triefabriek le Breda. M. m. v. orkest. 5.30 Gramofoonpl. 6.00 Esperanto-nieuws. 6.15 Gramofoonpl. 6.40 Journ. overzicht P. de Waart. 7.00 Gramofoonpl. 7.30 Politieber. 7.45 Sportpraatje, 8.0011.00 Concert KRO. Salon-orkest en Essemble „The Cuckoo". 12.00 Gramofoonpl. Hilversum, 1875 M. Uitsl. VARA-uitzending. 6,457.00 en 7.307.45 Gymnastiekles. 8.00 Gramofoonpl, 10.0 Morgenwijding (VPRO.) 10.15 Voor arb. in de continu-bedrijven. 12.00 Concert VARA-septet.- 1.45 Pauze. 2.00 Gramofoonplatenconcert. 2.30 Concert door het Haydn-kwartet. 3.00 Kwartiertje voor het Instituut voor Arb. Ontwikkeling. 3.15 Vervolg Haydn-k'.vartet. 4.00 Uit Heerlen: opening van de Neutrale Volksschool, 4.40 Concert Otto Schumann met luitbege leiding. 5.05 Otto van Tussenbroek „Reizen en trek ken". 5.35 Accordeon-virtuoos Pierre de Petri. 6.00 Gramofoonpl, 6.05 Mevr, L. v. d. MeerScagers (zang) en Joh, Jong (piano). 6.50 Literair halfuurtje door A. M. de Jong 7.00 Gramofoonpl. 7.05 VARA-Varia. 7.10 Gramofoonpl. 7.15 BestuursmededeeÜngen. 7.30 Mr, dr. W. G. A. v. Sonsbeeck: „De aantrekkelijkheden van de provincie Noord- Brabant". 8.00 .Bij de Pomp, door Teun de Klepper- 8.15 Concert VARA-orkest o. 1. v. H. de Groot. 8.35 Gewestelijke Jeugd-detoonstratie van de B.-leden der A.S.C. Spreekkoor en zang. o 1. v. Ben Groeneveld. 8.55 Vervolg concert. 9.20 Het aanzoek. Historie in één bedrijf naar het Fransch. Voor de radio bewerkt door Yes. Op te voeren door W. v. Capellen en M. Sternheim-Haye. 9.50 Vervolg demonstratie der A.J.C. 10.00 Vaz Dias. 10.10 Concert (vervolg). rug. Gedurende de charges is eenige ma len geconstateerd, dat er op de politie ge schoten is. Men heeft echter niet kunnen ontdekken 'uit welke huizen deze schoten gevallen zijn. De zes arrestanten zijn voorloopig opge sloten. Deze ongeregeldheden vormden een ver volg op de huurstakingen en de relletjes die in verband daarmede in de Bever straat ontstaan zijn. De Beverstraat zelve was gisteravond echter volkomen rustig. EEN VECHTPARTIJ IN HET LUNA PARK TE DIEMEN. De zoon van. den eigenaar door een messteek gewond. Gistermiddag heeft zich in het Amster- damsche Lunapark te Diemen een ernstig voorval afgespeeld. De heer M. Giesen Jr., 10.25 Vervolg demonstratie der A.J.C. 10.40 Vervolg concert. 11.1512.00 gramofoonplatenconcert. Daventry, 1554,4 M. 10.35 Morgenwijding. 11.05 Lezing. 12.35 Verslag van de Schneider Cup-races. 3.50 Concert Militaire Kapel 5.05 Orgelspel door R. Foort. 5.35 Kinderuurtje, 6.20 Berichten. 6,50 Piano-duetten door Ethel Bartlett en Rae Robertson. 7.30 Lezing. 7.50 Orkestconcert. 8.35 Vaudeville. 9.35 Vaudeville. 10,00 Berichten. 10.15 Berichten. 10.20 Lezing. 10.35 Dansmuziek 10.5012.20 Dansmuziek. „Radio Par is" 1725 M. 8.05 Gramofoonpl. 12.50 Gramofoonpl. 6.50 Gramofoonpl. 9.05 Radio-theater op Gramofoonplaten. 9.50 Radioconcert op gramofoonplaten. L a n g e n b e r g, 473 M. 7.258.20 Gramofoonpl. 10.3511.15 Gramofoonpl. I.252.50 Orkestconcert. 2.55 Gramofoonpl. 5.206.20 Concert. Zangkoor en Cither- vereeniging. 8.20 Vroolijke avond met de kapel Eysoldt. Hierna tot 11.50 dansmuziek. II.501.20 dansmuziek op gramofoonplaten K a 1 u n d b o rg, 1153 M. 12.252.20 Orkestconcert. 3.505.50 Orkestconcert en lezing. 8.209.20 Orkestconcert. 9.2010.20 Voordracht en zang. 10.3511.05 Concert. Trio en piano. 11.0512,35 Dansmuziek. Brussel 308,5 en 338,2 M. 508.5 M.: 12.35 Verslag van de Schneider Cup-races. 5.20 Orkestconcert. 6.35 Gramofoonpl. 8.20 Orkestconcert. Xylofoon-soli. 9.35 Dansmuziek. 338.2 M.: 12.35 Verslag van de Schneider- Cup-race>s. 5.20 Orkestconcert. 6.50 Gramofoonpl. 8.20 Orkestconcert. 9.05 Spreekkoor. 9.20 Orkestconcert. Z e e se n, 1635 M. C.a. 7.007.50 Gramofoonpl. 10.55 en 12.20 Berichten. 12.25 Uitz. v, Scholen. 1.152,20 Berichten. 2.203.IQ Gramofoonpl. 3.104.50 Lezingen. 4.50—5.50 Concert. 5.509.00 Lezingen. 9.00 „Dasselbe in Griin", vroolijke avond". 10,35 Berichten en daarna tot 12.50 dans muziek. zoon van den eigenaar, maakte een Cu- ragaoer, die bij den zweefmolen dienst deed, e'en standje, omdat hij herhaaldelijk te laat op het terrein kwam. Ook dezen middag was dit weder het geval. Tusschen de twee manne ontstond een heftige woor denwisseling. De kleurling trad zeer bru tal tegenover den heer Giesen op, zoodat G. hem een klap gaf. Andere landgenöoten schaarden zich om de mannen ou er was bijna een algemeene vechtpartij ontstaan, als suppoosten en marechaussee niet inge grepen hadden. Een half uur later wan delde de heer G. over het terrein toen hij door den kleurling onverhoeds met een dolk werd aangevallen en in de rechter schouder gestoken werd. De dader werd door burgers en marechaussee gegrepen en geboeid naar de kazerne in Watergraafs meer overgebracht. Een dokter heeft den heer G. daar ter plaatse verbonden, FEUILLETON. door CHRISTIAN HAUGEN. 26) XXVI. De verlaten landweg. Algy staarde langen tijd op den ring, de twee diamanten sterretjes en den hemels- blauwen diamant, die vonkelden in den zonneschijn. Aan welke avontuurlijke omstandighe den kon het te wijtön zijn, dat deze ring, dien hij acht dagen geleden nog aan Cyn thia's slanke vingers gezien had, zich nu in zijn hand bevond,? Algy draaide den ring om en om, terwijl hij nadacht over het ondoorgrondelijke raadsel, hoe die hier gekomen kon zijn. Daar ontdekte hij een inscriptie, aan den onderkant van den blauwen steen, blijk baar gekrast met een scherp voorwerp. Slechts twee woorden stonden er: „Vergeef mij". De ring was een ouderwetsch kleinood, en misschien was deze eenvoudige, maar daarom niet minder roerende bede eens aan een reeds gestorven vrouw gericht, welke een groot onrecht aangedaan was. Mogelijk ook, dat deze' schrei om vergiffe nis tot Cynthia gericht was geworden. Het meest geheimzinnige van alles bleef echter het feit, dat hij, Algy Rodney, nu hier met den ring in zijn hand stond. Niets» verklaarde, waarom en hoe hij hier gekomen was. Het eenige 'denkbare was, dat Merdow met Cynthia gesproken had en een of ander mededeeling van haar had ontvangen, waarvan de waarheid door deze ring bekrachtigd zou worden, of mis schien was deze ring slechts 'n „dubbel ganger" van dien van Cynthia en stond deze op een of andere manier in verband met dè Dobrowitz-aangelegenheid. Merdow had herh hieromtrent volledig kunnen inlichten. Maar hij kwam niet en liet ook niet van zich hooren. Geruimen tijd staarde Algy peinzend naar buiten. En een kreet van vreugde ont snapte hem, toen hij de „E. 94" zag aan komen. Nog voor de boot veilig en wel - veran kerd lag, stond Algy reeds op de brug. Sir John zag reeds bij den eersten oog opslag, dat er iets gebeurd moest zijn en bracht hem direct naar zijn kajuit, waar zij alleen waren. „Iets nieuws vroeg hij. Algy zonk in een stoel. „Iets nieuws", herhaalde hij bitter en sarcastisch. Mij overkomt steeds iets iets nieuws en altijd maar weer iets nieuws, en het wordt ieder uur erger'. „Vertel op", beval John ongerust. En Algy vertelde van zijn ontmoeting met Cynthia, van den gestolen en den „echten" brief, van de bankbiljetten, van den man met het poeder en tot slot, ook van den ring. En onder zijn relaas legde hij den brief, de bankbiljetten, den ring de bewijs stukken op tafel neer. Sir John's verbazing schoot met spron gen de hoogte in. „Maar dat is allemaal je reinste on zin riep hij uit. „Ik begrijp geen sikke pit van al dien wirwaf. Maar voor den donder, waar is dan toch die Merdow ge bleven V „Weet ik 't? Misschien dood. Je zult 't. beleven, zóó krankzinnig zal 't nog ein digen. Hij was nog de eenige, die ten minste toch iets van al die geheimen had kunnen ophelderen. Ik raak er m'n ver stand bij kwijt." Sir John moest lachen. „Neem me niet kwalijk, Algy, maar 't klinkt wel een beetje grappig, wat je daar zegt 'n Paar dagen geleden heb je in Londen nog zoo tegen me geklaagd en be weerde je bij hoog en bij laag, dat je le ven niets anders was dan één verveling, en dat je smachtte naar wat afwisseling en avonturen. Maar 't schijnt, dat je nu toch voldaan bent." Toen hij echter daar z'n broeder zag zit ten als een gebroken man, voegde hij er ernstig aan toe: „Ja, Algy, het was onverstandig van me, om dat te zeggen. Ik kan me indenken, in welk een moeilijke positie je verkeert, en ik zal alles doen wat in m'n vermogen is, om je er uit te helpen. Denk je, dat. 't jou en je vrienden gelukken zal om te ont- vluchten, zoals 't plan was?" „Dat hoon ik", antwoordde Algy on dof fen toon, die allerminst hoopvol klonk. „Ik zal nu wel gauw iets van Cynthia hooien. Gaat alles goed, dan kunnen we om tien uur aan boord zijn." Met een ruk stond hij op. als wilde hij alle moedeloosheid van zich afschudden en ging verder: „Het moet gaan 1 Ik wil niets meer met die schurken te doen hebben. Den eerste, die me iets in den weg durft te leggen, schiet ik neer als 'n hond. Ik hoop, dat 't die vervloekte Stenton is". Sir John onderzocht z'n revolver. „Ik doo mee", zeide hij. „En ik heb vier pootige matrozen aan boord, waar ik me in dergelijke gevallen gerust op verlaten kan. Met een dergelijk gevolg zullen wij, dunkt me, wel veilig zijn." Algy maakte een afwerend gebaar. „Neen. John, dank je.- Ik knap dat zaak je wel alleen op". „Dat is misschien ook beter", trok z'n broer zich haastig terug. „Je vijanden schijnen over groote, goed verdeelde hulp troepen te beschikken en het zou wellicht te veel hun aandacht trekken, als wij in colonne afmarcheerden. Maar ik alleen kan toch zeker gerust meegaan Dat kan geen kwaa/d." „Neen, maar toch geen goed ook", merk te Algy lachend op. ,.Het is dus 't beste, dat je aan boord blijft en er voor zorgt, dat we spoedig van wal kunnen steken. Maar eerst gaan we naar 't hotel om te ontbijten." „Dat kunnen we ook hier doen, dan ben je tenminste dien tijd buiten gevaar". „Je vergeet, dat ik een brief wachtende ben van Cynthia en er misschien nog heel wat te regelen valt." „All right", antwoordde sir John en maakte-' zich gereed. .n Oogenblikje", onderbrak Algy hem nog. ,.Tk laat deze dingen maar liever hier liggen. Als ik gevangen genomen of gedood word, dan wil ik toch voorkomen, dat mijn vijanden die in handen krijgen." En hij sloot zijn portefeuille met het do cument, de bankbiljetteo. die in verband stonde met de Dobrowitz-aangelegenheid, en Cynthia's ring in sir John's ijzeren kast. De beide broederg gingen nu naar het hotel, waar Algy hun ontbijt op zijn kamer liet brengen. Om kwart voor negen kwam een bode uit Exmouth en bracht een brief voor Mr. Rodney, Franklin Hotel. Het was van Cynthia en luidde: Lieve Algy, Het schijnt, dat 't zal lukken. Twee van Stenton's spionrf'en arriveerden hier per motor, 'n uur nadat wij de auto met de stroopoppen weggestuurd hadden. Zij zijn er in gevlogen en zullen wel 'n behoorlijk aantal mijlen uit de buurt zijn. Maar wij hebben geleerd voorzichtig te zijn en hou den ons goed verborgen. U kunt mij ontmoeten als u den weg naar Sidmouth volgt tot aan het bosch van Moran en dan het zijpad links inslaan. Volg dit boschpad tot aan de groote open plek met de vier eikenboomen. Daar ver wacht ik je om tien uur, au revoir. Cynjhia Algy was gelukkig, bijzonder om dat lieve Algy". Zonder z'n broer dn" brief te laten lezen hij had hem ook dn anderen niet laten zien stak hij hem in z'n zak en zei slechts; „Nu meet ik gaan." Ik laat je niet graag gaan." zuchtte z'n broer. „Neem me toch mee." „Je hoeft je om mij geen zorgen te ma ken," verklaarde hij dan. „Stenton is nr eindelijk eens in de val geloopen. Maar he' is een heel eind weg. Als je wilt. kun je iv wel 'n poosje gezelschap houden Sir John ging mee tot aan het bosoh v Moran. Hier bleef Algy staan. (Wordt vervolg

Leidsche Courant | 1931 | | pagina 9