KERKNIEUWS LUCHTVAART SPORT VRIJDAG 11 SEPTEMBER 193i DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD PAG. 5 VOLKENBOND DE VOLKENBONDS-VERGADERING. Een opzienbarende rede van Cecil. De eerste Engelsche gedelegeerde lord Robert Cecil, heeft gisteren in de Vol kenbondsvergadering een opzienbarende rede gehouden. Hij eischte de algemeene ontwapening en verzette zich heftig tegen een uitstel der ontwapeningsconferentie. Hij deed een dringend beroep op alle re geeringen oin onvermijdelijk alle maatre gelen te nemen ter overwinning van de crisis. De spreker verklaarde, dat het buiten gewoon tragisch zou zijn, wanneer de vol kenbond, die driekwart van de geheele menschheid omvat, niet onmiddellijk po gingen in het werk zou stellen tot over winning van de wereldcrisis. De finan cieele crisis dreigt tot een volledige in storting te leiden. Het terugtrekken van het kapitaal moet ophouden en de beleg ging ervan moet opnieuw verzekerd wor den. Wanneer de huidige ontwikkeling aan houdt, dan zal het eene land na het andere tot een moratorium gedwongen worden. De toestand in Duitschland op het oogen- blik is een teeken voor de economische cri sis. Daarom moet hiermede in het bijzon der rekening worden gehouden. Het rap port van de deskundigen te Bazel toont, dat de tijd dringt en dat geen oogenblik verloren mag gaan. De wereldhandel ver keert in ernstig gevaar. Slechts wanneer de regeeringen onmiddellijk het algemeen vertoruwen herstellen, kan een verbetering worden verkregen. De afgeloopen credie- ten moeten verlengd worden. Ook is het noodzakelijk, dat voor Duitschland de om standigheden worden geschapen om de noodige credieten te verkrijgen om zijn econbmisch leven weer in orde te bren- gen. Een beslissende rol in de tegenwoordi ge crisis speelt de politiek. De internatio nale politieke toestand is niet ongunstig. Het zou gevaarlijk zijn voorspellingen voor de toekomst te doen, doch nooit in de ge schiedenis der menschheid is de toestand politiek zoo goed geweest als thans. Nie mand van de vele aanwezige staatslieden kan van meeninig zijn dat binnen afzien- baren tijd een oorlog dreigt. Nadat lord Rober Cecil er nog op ge weten had, dat de internationale sfeer van wantrouwen moet vervangen worden door algemeen vertrouwen, verklaarde hij dat niets beter voor den algemeenen" vrede, voor de overwinning van de crisis en het herstel van het vertrouwen evenals voor de noodzakelijke belegging -van kapitaal kan bijdragen dan de algemeene ontwa pening. Hoe ernstig het ontwapeningsvraagstuk is, blijkt uit het feit dat thans in vele lan den, als Engeland, Frankrijk, Italië, Ame rika, enz., manoeuvres worden gehouden. Hij wilde hierop geen directe critiek uit oefenen, maar wees op het groote gevaar, dat blijkt uit de luchtmanoeuvres in de verschillende landen. Niemand zal zijn ka pitaal beleggen, wanneer gevreesd wordt, dat alles kan worden vernietigd. Het is dringend noodig dat pp de op 2 Februari 1932 aan te vangen ontwapenings conferentie practische ontwapeningsvoor stellen worden aanvaard. Twee groote naties, welker leiders hier aanwezig zijn en die beide op hun gebied aan de spits van de beschaving staan, vor men thans een der voornaamste punten van den internationalen toestand, Wanneer tusschen Duitschland en Frankrijk een ware toenadering, niet in woorden, doch in daden bereikt wordt, dan zal hiermede 95 pet. van de onrust uit de wereld ver dwijnen (stormachtige bijval). Scandinavisch voorstel verwacht. De correspondent van de „News Chro nicle" te Genève schrijft, dat vermoede lijk de Scandinavische landen een voorstel zullen doen, om de bewapening een jaar op te schorten. Voor het indienen zullen zij echter den steun van andere landen zien te winnen. DUITSCHLAND AFTREDEN VAN CURTIUS VERWACHT. Na zijn terugkeer uit Genève. In politieke kringen te Berlijn is men algemeen van meening, dat de rijksminis ter van Buitenlandsche Zaken, dr. Curtius zijn ontslag zal nemen alvorens de Rijks dag opnieuw bijeenkomt. Zooals de zaken thans staan zal het te verwachten zijn, dat de Rijksdag een votum van wantrouwen jegens den minister zal uitbrengen. Van de regeeringspartijen hebben verschillen de rechtsche fracties, zooals de volkspar tij, de Ohristelijk-socialen en de landvolk- partij besloten, den minister niet langer te steunen. Men zal den terugkeer van minister Curtius uit Genève afwachten, alvorens er definitieve besluiten worden genomen. Zelfs een zoo gematigd regee- ringsblad als de „Germania" is van mee ning, dat de positie van den minister on houdbaar is geworden. De oppositie tegen dr. Curtius is van ouden datum. Zij is versterkt door de ne derlaag, die de minister in zijn actie be treffende de tol-unie tusschen Oostenrijk en Duitschland heeft geleden. Men spreekt ervan, dat dr. Briining tijdelijk als minis ter van Buitenlandsche Zaken zal optre den. De reis van onderstaatssecretaris von Bülow naar Genève wordt met het aan staande ontslag van den minister in ver band gebracht. ENGELAND ENGELAND LEEFDE. BOVEN ZIJN STAND. Snowdens bezuinigingen. Het lagerhuis was gistermiddag weder om geheel gevuld voor het aanhooren van de met ongeduld verwachte suppletoire begrooting van minister Snowden. Deze begon zijn redevoering met te verklaren dat zijn taak een der meest on aangename was, die ooit op zijn schouders heeft gerust en alleen de overtuiging, dat zijn opofferingen en lasten noodzakelijk waren om een grootere catastrofe te ver mijden, maakte ze voor hem dragelijk. Zijn rede voortzettend, zeide Snowden, dat het noodzakelijk is de financiën van Engeland in een zoodanige veilige en sta biele positie te plaatsen, dat hieromtrent geen enkele twijfel mogelijk is. De regee ring heeft besloten, dat het aangaan van leeningen voor het werkloosheidsfonds moet worden gestaakt. Het tekort op de begrooting van dit jaar wordt geschat op 74 millioen pond sterling. Er bestaat geen twijfel over, dat wij se dert eenigen tijd boven onze middelen en ons kapitaal geleefd hebben. De middelen om aan dezen toestand een einde te maken kunnen zijn: 1 vermin dering der uitgaven; 2. aandraaien van de belastingschroef 3. een combinatie van de beide vorige middelen. Het tekort. Het land moet den toestand ernstig on der het oog zien. In het loopende finan- cieele jaar, zik ik mij geplaatst, aldus Snowden, tegenover een aanzienlijke en be denkelijke vermindering der inkomsten van niet minder dan 25 milioen, waarbij nog gevoegd moeten worden vier millioen die van de douanen en accijnzen minder ontvangen worden. Het uitstel van de betaling der herstel schulden tengevolge van het Hooverplan, vermindert de inkomsten bovendien met 30 millioen. Daartegenover staat slechts dat Engeland door het uitstellen der aflos sing van de oorlogsschulden een bedrag van 13 1/2 millioen wint. Door 't Hooverplan worden ook de re serves die voor de terubetaling van de staatsschuld noodig zijn met vijf en drie kwart millioen, en het amortisatie-fonds met meer dan 46 millioen verminderd. Verder worden 25 millioen voor het werkloozenfonds en 9 millioen voor het wegenfonds gebruikt. Het besluit der regeering om geen lee ningen voor de werkloozenkas en het we genfonds te sluiten moet reeds het loo pende financieele jaar beginnen. De bezuinigingsmaatregelen. Het totaal van de besparing van het loopende jaar schat Snowden op 22 mil-! lioen, voor het aanstaande voorjaar op 70 millioen. Hij schat de supplementaire be lastingen voor dit jaar op 39 millioen en voor het komende jaar op 80 millioen. Het grootste deel hiervan vloeit voort uit directe belastingen. Snowden kondigde aan, dat de inkomsten-belasting met 6 pence tot 5 shilling per pond is verhoogd; om de industrie hiervoor schadeloos te stellen wordt een bijzondere afschrijving toegestaan. Ook het minimum voor de inkomsten-be lasting zal worden verlaagd, terwijl ook de aftrek voor kinderen verminderd zal wor den. Ook heeft de regeering zich bezig ge houden met de vraag, of zij onder de hui dige financieele omstandigheden denzelf den voet moet doorgaan maatregelen te treffen voor het terugbetalen der schul den. De regeering heeft besloten, dat de voor het amortisatie-fonds te gebruiken sommen van 50 tot 32 1/2 millioen zullen worden-te ruggebracht, hetgeen noodig is om de con- tractueele verplichtingen te voldoen. De bijzondere belasting op groote inko mens zal met 10 procent worden verhoogd. Snowden schatte het vermoedelijke defi cit voor het financieele jaar 1932'33 op 170 millioen pond. Nieuwe belastingen. Inzake de indirecte belastingen merkte Snowden op dat de belasting op bier van af heden met 1 penny per pint 1 1/2 li ter) verhoogd zal worden. De belasting op tabak zal met 8 pence per pond worden verhoogd waardoor deze op 9 shilling 6 pence zal komen te staan. Vanaf gisteravond 6 uur is de benzine belasting met 2 pence per gallon ver hoogd. Ook de belasting op de publieke verma kelijkheden zal worden verhoogd. De door de regeering opgestelde finan cieele wet zal voorstellen bevatten, welke zullen dienen om de conversie van de 5 procents oorlogsleening te vergemakke lijken. Tegenover het deficit van 74.679.000 pond zullen 22 millioen aan besparing en 13.7 millioen aan vermindering van het fonds tot delging der schulden staan. De nieuwe belastingen zullen 40 1/2 mil lioen opbrengen zoodat op overschot van 1 1/2 millioen gerekend kan worden. In het komende belastingjaar zal het deficit van 170 millioen op de volgende wijze het hoofd worden geboden: 1. be sparing 70 millioen; 2. vermindering op het schulden-fonds 20 millioen3. nieuwe belastingen 81 1/2 millioen, zoodat weer een overschot van anderhalf millioen wordt verkregen. Hierna ging Snowden na een uur te hebben gesproken weer zitten, toegejuicht door alle regeeringsleden, uitgejouwd door de labouroppositie. Gandhi Zaterdag in Engeland. Gandhi, die Zaterdag a.s. te Folkestone wordt verwacht, zal zijn reis naar Londen per auto voortzetten in gezelschap van een regeeringsambtenaar. Deze maatregel is genomen om hem de vermoeienissen, als gevolg van de publieke belangstelling bij zijn aankomst per trein te besparen. Hij zal te Folkestone verwelkomd worden door een commissie van ontvangst, onder leiding van den schrijver Laurence Hous- man. Gandhi zal worden geëerd als een groote persoonlijkheid en niet als de lei der van een bepaalde politieke beweging. SPANJE KERK EN STAAT IN SPANJE. Een beknopt concordaat gereed? Naar de „El Mati" uit Madrid verneemt ontwikkelen zich de onderhandelingen tus schen den Pauselijken nuntius en den Spaanschen minister-president in een zeer vriendschappelijke sfeer. In beginsel schijnt het Vaticaan reeds de scheiding van Kerk en staat te hebben aanvaard door middel van een beknopt concordaat, waarin de'toekomstige betrek kingen tusschen het burgerlijk gezag en de Kerk in Spanje worden vastgelegd.. Aan de Kerk wordt nog twee jaar tijd gegeven, om een eigen regeling van het onderhoud van de geestelijkheid en van den eeredienst te treffen. Zoolang de Kerk deze kwestie nog niet heeft geregeld, beschouwt men een ophef fing van de begrooting van eeredienst als een verstoring van de openbare orde. BUITENL. BERICHTEN. ONGELUKKEN. DYNAMIET0NTPL0FFING IN DE VER. STATEN. Ettelijke dooden en gewonden. Te Dallas in den staat Texas is het kruitmagazijn van de Dupontfabrieken ont ploft. Hierbij vlogen 25.000 pond dynamiet in de lucht. De explosie was verscheiden kilometers in den omtrek te hooren. Ette lijke d-ooden en gewonden vallen te betreu- Te Denton in den staat Illinois vond een explosie plaats in de dynamietopslagplaats van een mijn. Zes personen werden gedood. CYCLOON IN SLOWAKIJE. Groote verwoestingen. De cycloon die in Oost-Slowakije gewoed heeft, heeft te Uzhoron groote verwoestin gen aangericht. Het dak van de fabriek Bezid werd af gerukt en op de belendende fabriek geslin gerd. Een 4 M. hooge schoorsteen werd om vergeworpen. Hierbij werden twee arbei ders die in de nabijheid werkten, zwaar ge wond. Veel schade werd ook toegebracht aan het artilleriedepot. Een artillerist werd zwaar aan het hoofd gewond, terwijl twee andere soldaten minder ernstige verwon dingen bekwamen. Een pas-gebouwd huis, welks dak 40 M. ver werd weggeslingerd, werd verder zwaar beschadigd. De bewoners moesten het ontruimen, daar gevaar voor instorting bestond. Een vrouw en kind werden hier zwaar gewond. DE KERK EN DE NATI0NAAL- S0CIALISTEN. Waarom een kerkelijke begrafenis werd geweigerd. In verband met berichten in de Duitsche pers over de weigerigg van een kerkelijke begrafenis aan den nationaal-socialisti- schen rijksdagafgevaardigde Gemeinder, publiceert de vicaris-generaal, dr. Mayer, in het „Mainzer Journcfl" een verklaring, waarin hij de bewering afwijst, dat de ker kelijke begrafenis niet werd toegestaan, omdat men den wensch van de kerkelijke autoriteiten, de uitvaart niet tot een poli tieke demonstratie te maken, niet ingewil ligd heeft. Eveneens onjuist is de bewering, dat de kerkelijke begrafenis afhankelijk is gesteld van het ontvangen der H.H. Sacramenten. De kardinaal-vicaris wijst er met nadruk op, dat alleen het lidmaatschap van Ge meinder van de nationaal-socialistische partij den doorslag heeft gegeven tot de beslissing van de kerkelijke overheid. De Kerk verwerpt het nationaal-socialis- me als een dwaalleer en staat daarom geen enkele Katholiek toe, lid te zijn van de N.S.D.A.P. Wie tegen dit verbod zondigt, kan geen kerkelijke begrafenis krijgen, indien hij niet vóór zijn dood berouw heeft over zijn ongehoorzaamheid. Deze wet geldt voor iedereen, zonder on derscheid des persoons. DE MASSA-MOORDENAAR VAN WEST-VIRGINIA. Nederlander van geboorte? Eenige weken geleden is, zooals bekend, te Quiet Dells in West-Virgina een zekere Harry Powers gearresteerd, die zich ook Cornelius Pierson noemde. Powers werd ervan beschuldigd, vrouwen en kinderen naar zijn villa gelokt te hebben en deze daar te hebben beroofd en vermoord, welke misdaden hij ook bekend heeft. Men meent tbhns, dat de ware naam van den gearresteerde Herm Drenth is en dat hij in Nederland is geboren. Hiernaar wordt thans een onderzoek ingesteld. DE DUSSELDORFSCHE MOORDZAAK. En de helderziendheid van Hanussen. In de „Kriminalistische Monatshefte" publiceert „Landgerichtsdirektor" dr. Al- bert Hellwig te Potsdam een interessant artikel over de kwestie helderzienden en criminalistiek, waarin ook over Hanus sen eenige mededeelingen worden gedaan. Indien eenige strafzaak van de laatste jaien, aldus schrijft dr. Albert Hellwig, ge schikt was, om die personen, die meenen in het bezit van occulte eigenschappen te zijn, aan te sporen, om hun helderziende prestaties te vertoonen, dan was het on getwijfeld de Dusseldofsche moordzaak, niet alleen wegens de hooge belooning van 15.000 mark, doch ook omdat de opwin ding en de afschuw over deze daden alge meen waren, zoodat degene, die hier op heldering zou kunnen verschaffen, roem en de dank van geheel Duitschland te wachten stonden. Inderdaad hebben de helderzienden zich deze gunstige gelegenheid niet laten ont gaan. De Dusseldorfsche politie ontving niet minder dan 300 brieven van helderzienden die veel arbeid en kosten veroorzaakt heb ben doch er op geen enkele wijze toe heb ben bijgedragen, om den werkelijken doder op het spoor te komen. Dr. Hellwig herinnert dan aan het in terview met Hanussen, dat indertijd in het „Vaderland" is verschenen, waarin Hanus sen verklaard heeft, dat hij ook verschil lende juiste gegevens omtrent Kürten had verstrekt. Hanussen heeft begin 1929 in een voor dracht te Dusseldorf verklaard, dat de eerste moord nog door veertien andere zou worden gevolgd. In werkelijkheid zijn het slechts acht moorden geweest. In het interview van Februari 1930 gaf Hanussen 26 bijzonderheden aan, doch hier had hij het voor een helderziende buiten gewone pech in alle 26 punten mis te raden. Zoo verklaarde Hanussen, dat de dader in homosexueele kringen te zoeken was, doch Kürten had geen omgang met die kringen. De dader zou volgens Hanussen tot den ontwikkelden stand behooren, wat evenmin het geval is geweest, en zoo gaat het voort. Nog een derden keer heeft Hanussen zioh in de Dusseldorfsche zaak moeite ge geven. Hij liet door verschillende couran ten een open brief aan den moordenaar publiceeren waarvan de inhoud als volgt luidde: „Je hebt jezelf aangemeld. Je voelt, dat een hand uit de duisternis naar je grijpt. Je weet, dat je aan dezen greep met zult ontkomen. Ik zeg je, meld je bij de po litie aan, lever je over aan de straffende gerechtigheid, anders zal ik je uit je schuil hoek halen. Ik heb je beschreven zooals je bent. Ik weet. dat je op een nieuwen moord zint en dat je op het punt staat zelfmoord «te begaan. Bezwaar je niet met een nieu wen moord. Boet voor je daden. Ik ben je op het spoor en ik zal je te pakken weten te krijgen". Ook dit theatrale beroep op den moor denaar is zonder succes gebleven. Kürten is gearresteerd op grond van het onderzoek van de Dusseldorfsche politie. Dr. Hellwig verwondert zich, dat een der gelijke helderziende bij het groote publiek nog steeds talrijke personen vindt, die hem geloof schenken. Hypnose aan de speeltafel. Naar verluidt heeft men aan de speel bank in de Fransche Riviera-badplaats Juan les-Pins de ontdekking gedaan, dat de hypnose gebruikt wordt om bedrog te ple gen. De leider der speelbank bemerkte, dat eenige vrouwen den laatsten tijd groote bedragen wonnen bij het baccarat. Het bestuur wijst er op, dat de toege paste hynose-methode in staat zouden zijn elke speelbank in Frankrijk te doen sprin gen. Men vermoedt, dat een groep hypno tiseurs de vrouwen naar de speeltafel stu ren. De bynotiseurs bevinden zich als arge- looze toeschouwers rond de speeltafel en controleeren onopgemekt de kaarten van alle spelers. Zoodoende zijn zij in staat het spel der vrouwelijke partners door hynotische sug gestie in de door hen gewilde richting te leiden. De „ontrefbare" roovers. Wat de generaals in het ongelukkige China ongeschonden hebben gelaten, wordt door de rooverbenden vernield. Zoo zette de groote rooverbende „het groote mes" maandenlang de provincie Fukien in angst en vreeze. Duizenden boeren geloofden vast en ze ker, dat de leden ontrefbaar waren. Hun hoofdman zou een lexicon hebben samen gesteld, vol bezweringsformules, die ui staat zouden zijn de vaart van geweerko gels te stremmen. Deze meening óver de ontrefbaarheid der bende was zoo groot, dat zelfs de geregelde troepen weigerden tegen deze bende op te rukken. Zoodoende hadden de roovers vrij spel. Eerst onlangs wist een regeerings-amb- tenaar het bijgeloof over de ontrefbaarheid te verstolen. Hij bood zich aan de sterfe lijkheid van den hoofdman te bewijzen. Hij wist een groep vrijwilligers samen te stel len en rukte tegen de bende op. Niet min der dan vijftig bendeleden, werden, niet tegenstaande hun ontrefbaarheid neerge schoten. Pater E. Beukers S.J. De Zeereerw. Pater Evarardus Beu kers S.J. is benoemd tot Rector van het theologisch college der Paters Jesuieten te Maastricht. Naar de Missie. Op 17 September a.s. hopen Mère Ma rie Xaveriana Gesling, Cr. Marie Margare- tha Johanna Groot, Sr. Marie Elisabeth Ernste, Sr. Mtirie Engelbertha Arts en Sr. Marie Vincenzo Pauw, allen Zusters van het Gezelschap van J. M. J. Moederhuis „Mariënberg", Den Bosch, per Lloyd rapide naar Marseille te vertrekken. Per „Dem- po" wordt de reis voortgezet tot Soera- ba ja en vandaar per Kon Paketvaart naar Makassar en de nieuwe Missiestatie Raha op Boena-Boeton Z. O. Celebes. ALLEN EN M0YLE ALS VERLOREN BESCHOUWD. In zee omgekomen? Men koestert geenerlei hoop meer, dat de Stille-Oceaanvliegers Allen en Moyle behouden zullen aankomen. Men vreest, dat zij in zee zijn omgekomen. De twee vliegers vertrokken 7 dezer uit Sasjihiro (Japan) voor een non-stop- vlüoht van 7000 K. M. naar Seattle, waar mede zij een door de „Asahi" uitgeloofden prijs hoopten te winnen. 10 PCT. VERLAGING VOOR DE LUCHTVAART. Ter bevordering van het vliegverkeer. Op het Internationale Luchtvaart Con gres te Boedapest is besloten een alge meene prijsverlaging van 10 pet. in te voe ren. De Nederlandsche vertegenwoordiger wees er in een rede op, dat het luchtver keer moest worden bevorderd door de prijzen zoo laag mogelijk te stellen en door een nauwe samenwerking tusschen de internationale reisbureaux. DE R. K. SPORTWEEK. Singelloop Rood Wit. De R. K. Sportweek is weer aanstaan de en ook de R. K. Athlebiek- en Sport- vereeniging Rood Wit bereidt zioh weer voor een werkzaam aandeel in de gebeur tenissen van die week te nemen. Allereerst organiseert bovenstaande Vereeniging wederom een Singelloop. Thans zal deze worden gehouden op Za terdag 12 September, om 15.30 uur De start is weer aan den Morschsingel bij den Morsohweg en de route is hetzelfde als het vorige jaar. Het belooft weer een interessante mid dag te worden, want thans kan reeds worden medegedeeld, dat de beste athle- ten uit het Bisdom, dien middag in Leiden om den Peter-Verhoef-wisselbeker zullen komen strijden en dat de heer Vessies, winnaar van heb vorige jaar, alles zal probeeren om in het bezit van de trophee te blijven. VOETBAL Oefen- en landenwedstrijden Ned. Elftal. De „Sportkr." meldt, dat het Ned. elftal op Woensdag 23 September een oefen wedstrijd zal spelen tegen Manfield Town F. C., een Engelsche prof-cluh, uitkomen de in de derde divisie Zuid van de League. De wedstrijd vindt plaats des avonds om 8 uur op het V. U. C.-veld, bij kunstlicht dus. 't Is voorts zeer waarschijnlijk, dat op 28 October Blackburn Rovers, de beroem de Engelsche prof-club uit de eerste divi sie, de tegenpartij van het Ned. Elftal zal zijn. Aan den Hongaarschen Voetbalbond is voorgesteld den wedstrijd Nederland Hongarije op 9 April 1933 te spelen. De uitnoodiging van den K. N. V. B. aan den Spaanschen V. B. voor een wed strijd NederlandSpanje in het voorjaar 1932 is afgewezen. Wel hebben de Span jaarden voorgesteld eerst een ontmoeting in Spanje te houden. Tevens heeft de K. N. V. B. een uitnoodiging gekregen van Portugal om aldaar een landenwedstrijd te Bpelen. Gepoogd wordt thans een thuiswedstrijd tegen Zweden in 1932 te krijgen. De PostTram Boys 63. De Tram Boys speelden gisterenmorgen een medaille-wedstrijd tegen de Post. De Postmenschen wonnen dezen strijd met 6—3. Rust 3—1. Leidsche Politic Sportvereeniging. In tegenwoordigheid van elftalcommis sie en trainer, is de voetbalwedstrijd van gisteravond op de aangenaamste wijze verloop en. N. R. M. won met 42 en kwam alzoo in het bezit van de fraaie medaille, welke door L. P. S. V. ter beschikking was ge steld. De elftalcommissie en trainer, waren over het verloop van den wedstrijd hoogst tevreden, hoewel opstellen en plaatsen door behoorlijke training kan verbeterd worden. De L. P. S. V. kan met dit elftal, behou dens kleine wijzigingen, met gerustheid de competitie ingaan.

Leidsche Courant | 1931 | | pagina 5