VRIJDAG 11 SEPTEMBER 1931 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD PAG. 3 BAROMETER. naar waarnemingen verricht in den morgen van 11 Sept. 1931, medegedeeld door het Kon. Ned. Meteor. Instituut te De Bildt: Hoogste barometerst.770.3 te Valencia. Laagste barometerst.: 752.3 te Haparanda Verwachting tot den avond van 12 Sept.: Zwakke tot matige Noord-Oostelijke tot Noord-Westelijke wind. Toenemende be wolking. Aanvankelijk droog; later eenige kans op regen. Weinig verandering in tem peratuur. Het gebied van hoogen luchtdruk op den Oceaan, met in de kern barometer standen boven 775 m.m. op 50 gr. N.Br. en 23 gr. W.L., breidt zich over het ge- heele vasteland van Europa uit. Echter vertoont zich ten Westen van IJsland een nieuwe depressie. Nabij de Far Oer-eilan- den brengt de laatste secundaire van de depressie in het Noord-Oosten nog regen. In Zuid-Frankrijk vielen zware onweerre gens. Over geheel Europa is liet nog ab normaal koud. Tengevolge van het helde re weer en de lange nachten was de och tend-temperatuur hier en daar zeer laag. Het is te verwachten, dat de kern van het hooge drukgebied zich naar het Zuid- Oosten zal verplaatsen en dat de depres sie-invloed in het Noorden op Zuidelijker breedten toename der bewolking en wel licht een weinig regen zal brengen met minder koude nachten. LUCHTTEMPERATUUR: 12.8 gr. C. I WATERTEMPERATUUR: Zweminrichting Hooge Rijndijk: 7" uur 15.5, 12 uur 16 en 3 uur 16 gr. C. Zweminrichting „De Zijl": 7 uur 15.5, 12 uur 15.5 en 3 uur 15.5 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS e.a.: Van Vrijdagnamiddag 7.56 uur tot Zaterdagmorgen 5.57 uur. HOOGWATERSTAND Hoog water te Katwijk aan Zee op Zaterdag 12 September voorm. 3.34 uur en nam. 3.53 uyr> STADSNIEUWS HET XVIIIe ORIëNTALISTEN- CONGRES. HET DINER TE NOORDWUK. Aan het diner, gisteravond in,Huis ter Duin te Noordwijk aan Zee gehouden werd door een 320-tal personen deelgeno men, w. o. ook Z. K. H. Prins Hendrik, die vergezeld was van zijn secretaris jhr. Laman Trip. De deelnemers waren gezeten aan een veertigtal tafels. In het midden zat Prins Hendrik, terwijl bij hem mede aanzaten prof. dir. C. Snouck Hurgronje, de congres- voorzitter, prof. dr. E. Littmann, prof. G. Ferrand, prof. Demiysen Ross, prof. Ko- now, prof. Selim Hassan, dr. V. S. Sukthan- kar en prof. Nallino. De zaal was voor déze gelegenheid eens met iets zeer aparts versierd nl. met Kniphofia of Tritoma en wel inde aller nieuwste soorten en kleuren waarvan we vermelden: vuurvlam prachtig oranjerood Gele Prins, Salmon Red, Oranje Nassau. Voorts verschillende nieuwe soorten nog zonder nummer in de kleuren van rose, wit, oranje, geel, rood, welke voor dit doel welwillend waren afgestaan door de firma G. Lubbe Zoon te Oegstgeest. Verschillende personen voerden het woord. Prof. Snouck Hurgronje wijdde een dronk aan H. M. de Koningin, Z. K. H. Prins Hendrik en het Koninklijk Huis. Prof. Littmann sprak daarna over de Oostersche studiën in Leiden en bracht lof aan prof. Snouck Hurgronje. Prof. Pelliot bedankte voor de genoten gastvrijheid, prof. Dennyson Ross gaf eeni- ge algemeene indrukken van Nederland en wijdde eenige waardeerende woorden aan de mooie meisjes (hij vergat daarbij de meisjes van het congres niet), terwijl prof. Nallino sprak over de samenwerking inzake de Oostersche Studiën. DE VIJFDE DAG. Het was vandaag de laatste dag der sectievergaderingen In de eerste sectie (Assyriologie) werden voordrachten gehouden door prof. A. Dei mei S.J. uit Rome, F. J. Stephens uit New Haven (Oonn.), J. Sohaumiberger uit Gars aan den Inn. en M. von Oppenheim uit Berlijn. Laatstgenoemde deed eenige mededee lingen over zijn eigen gedane opgravin gen te Tell Halaf in Noord Mesopotamië. Daarbij heeft hij o.m. gevonden een soort Engel met zes vleugels, waarover in de Bijbel gesproken wordt. Prof. van Oppen heim wees er daarbij op, dat er nog een ouder volk moet bestaan hebben dan het Sumerische en wel dat der Subareeërs. Zij zijn het volgens spr., die de inheemeche cultuur dragen. In de tweede sectie (Egyptologie) spra ken gistermiddag II. Ranke uit Heidelberg H. Hölscher uit Hannover en Miss M. Bar ber uit Den Haag. Prof. Hölscher deed heel belangrijke mededeelingen over allerlei .nieuwe vond sten in Medinet Habu, waar behalve de reed® bekende Doodentempel van Riam- se® III nog. zouden bloot gelegd zijn een paleis en de stad zelve. Vandaag werden voordrachten gehou den door Selim Hassan uit Cairo, A. de Buck uit Leiden, Mil. L. Homburger uit Parijs, G. Mercier uit Algiers, prof. W. F. Edgerton uit Chicago en prof. C. Boreux uit Parijs. Prof. Selim Hassan liet merkwaardige vondsten zien van de opgravingen tc Gui- za in 19301931 verricht door de Universi teit van Cairo en de ontdekking van een ongeschonden tombe uit het oude keizer rijk. Dr. A. de Buck bracht verslag uit van de doodkistenteksten, die in Amerika gevon den zijn. In de derde sectie (Oud- en Centraal- Azië) werd gesproken door J. Kierylowicz uit Lemberg, A. Abel uit Brussel. J. Rah- der uit Leiden en K. Barr uit Kopenhagen. Vooral de voordracht van prof. Abel over den theologischen oorlog in Klein- Azië in de negende en tiende eeuw, gaf veel aanleiding tot discussie. Prof. K. Barr sprak over een heel merkwaardig middel-Perzisch psalmen- handschrift In.Sectie IV (Verre Oosten en Indone sië) sprak gistermiddag prof. A. Herrmann uit Berlijn over de uitgave, welke hij be zig is het licht te doen zien van een nieuwe historische atlas over de betrekkingen tus- schen Cihna, Indië en het Naijbe Oosten, welke uitgave mogelijk is gemaakt door het Harvard—Yen Chieng-Instituut te Harvard. Hedenmorgen werden voordrachten ge houden door prof. A. W. Hummel uit Chi cago. prof. J. J. L. Duyveudak uit Leiden, prof. Vacca, prof. Pelliot uit. Parsije, die een belangrijke rede hield over de taak en de werkwijze der hedendaagsche Sino logie. terwijl hij tevens de mogelijkheid be sprak van coöperatie op inologisch terrein. Proh Vacca sprak over het klassieke China in den gedachtengang van Soen Yat Sen aarna sprak prof. Curpeles uit Indo- China, prof. Henri Mispers uit Parijs deed belangrijke mededeelingen over de Chi- neesche klassieken en oude commentaren. Ten slotte werd nog het woord gevoerd door prof. Guion Gest uit Montréal, die meddeelde daar een bibliotheek te hebben gesticht van Chineesche boeken en welke thans reeds meer dan honderd duizend deelen bevat. In sectie V (Indië) sprak gistermiddag P. L. Vaidya en V. S. Sukthankar, beiden uit Poona, terwijl hedenmorgen voordrach ten werden gehouden door prof. J. Abs uit Bonn. J. de la Valetta uit Londen, dr. C. L Fabri uit Leiden, G. Schurhammer uit Bonn, prof. Ballini uit Rome, prof dr. J. Ph. Vogel, prof Raehu Via uit Indië en prof. Sylvain Levi. Prof. Ballini heeft voorgelezen een ver slag van prof. Pavolini over de vondsten van prof. Tucci in Thibet en Uepal welke mededeelingen met belangstelling werden aanhoord. De voordrachten in Sectie VI (Semiti sche talen en volkeren) waren afceloopen. Hier werden alleen enkele moties be handeld om te trachten gedaan te krijgen de Arabische inscripties beter te onder zoeken. In Sectie VII (Oude Testament en Ju daïsme) werden voordrachten gehouden door W. F. Albright uit Baltimoore. Th. H. Robinson uit Lyn-wood, Dr. Sidersky uit Parijs en P. L. O. Guy uit Chicago. Hier was het vooral de voordracht van den astronoom prof. Sidersky, die op grond van zijn wetenschappelijke onder zoekingen tot de conclusie was gekomen, dat in den Gidéon-slag uit het bekende Bijbel-verhaal de zon niet stil gestaan zóu hebben doch dat er dien dag (pl.m. 1300 jaar voor Christus) een zonsverduistering had plaats gevonden. Deze interessante mededeeling werd natuurlijk zonder dis cussie aanvaard. Het talrijkst waren de voordrachten in Sectie VIII (Islam), waar gistermiddag werd gesproken d-oor G. Levi della Vida uit Rome en E. Levi Provencal uit Rabat, terwijl de sectievergaderingen hier werden besloten met voordrachten van F. Bajrak- tare witch uit Belgrado, Ta.hu Hussein uit Gairo, E. Garcia Gomez uit Granada en M. Torki uit Tunis. Prof. Levi Pron venaal bracht gistermid dag een eere-saluut aan de nagedachtenis van prof. Dozy, die eigenlijk de pionier is geweest der studie van het Islamisme in Spanje. Met buitengewone belangstelling werd voorts de voordracht aanhoord van de blinden Taha Hussein, die door den dag voorzitter hartelijk werd toegesproken. Het adviseurschap der R.K. Sport- vereenigingen. Naar wij vernemen is door Z.H. Exc. den Bisschop van Haarlem aan den Weleer waarden Heer Rector J. C. C. Groot te Oegstgeest op diens verzoek eervol onts'ag verleend aLs algemeen adviseur der R.K. Sportverenigingen te Leiden. Een reohtetreeksehe telefoongeleiding is in dienist gesteld tuSschen Leiden en Arn- St. Joseph's Gezellenvereeniging. De deelnemende commissarissen aan het op 12 en 13 September te Amsterdam te houden Senioren- en Commissarissen-congres, worden verzocht morgenmiddag om 3 uut op het Sta tionsplein aanwezig te zijn. Daar worden alsdan de treinkaartjes uit gereikt. Allen op tijd present! De Commissaris van Politie to Leiden brengt in herinnering de Verordening rege lende het toezicht op in Leiden verioe- vende vreemdelingen, waarbij is bepaald, dat een ieder, die een vreemdeling in zijn inrichting, huis of woning opneemt, bin nen 24 uur verplicht is daarvan kennis te geven aan genoemden Commissaris van Politie (bureau Vreemdelingendienst Zon neveldstraat alhier, geopend van 912 uur, van 24 uur en van 79 uur). Door aangifte aan het bureau van de Bevolking en den Raad van Arbeid, ver valt bovengenoemde verplichting niet. Verzuim is strafbaar gesteld. Deze bepaling geldt niet alleen voor dienstpersoneel, doch ook voor logé's enz. Deze berichten werden reeds geplaatst in een gedeelte onzer vorige oplage. NAAR DE MISSIE. Een indrukwekende plechtigheid had 9 Sept. 1.1. plaats in het Moederhuis van de Congregatie der Zusters van het Allerh. Hart van Jezus, te. Moerdijk. Wijl deze Congregatie haar derde missie-statie in Zuid-Sumatra zal beginnen, zijn vier Eerw, Zusters daarheen vertrokken, n.l. Zr. Ag- neta (C. J. Molenkamp), Zr.'Barnabee (A. M. In 't Groen), Zr. Cornelie (D. W. Her- togh) en Zr. Marie Helène (A. M. Kom pier). De plechtige H. Mis met assisten tie om Gods zegen over de reis af te smeeken, werd opgedragen door den Hoog Eerw. Pater van Oort, Pro-Prefect van Benkoelen, die met den Z.E. Pater Kuy- pers en den Eerw. Broeder Gerlachus we derom naar zijn Missiegebied terugkeert. Om negen uur kwamen de Z.E. Missio narissen, de Missiezusters met hare mede zusters en alle pensionairen voor het laatst tezamen in de kapel, waar, na de wijding der missiekruisen een kort woord tot af scheid gësproken werd door den Z E. Pater Finke, Missie-procurator der Priesters van het H. Hart. Z.E. wees op het groote of fer, dat de Missionarissen brachten door het verlaten van zooveel, wat hun dier baar was, op de moeilijkheden, die bij het missiewerk in de warme landen zoo veel vuldig voorkomen, maar vooral legde Z.E. den nadruk op het feit, dat zij steeds er op konden rekenen, dat door Zusters en kin deren veel zou worden gebeden, geofferd en gewerkt, opdat onder Gods zegen het missiewerk rijke vruchten moge dragen. Bijzonder indrukwekkend was, dat de beide Priester-Missionarissen tegelijk alle aanwezigen zegenden. Terwijl het ..Magnificat" gezongen werd, verlieten de Missionarissen de kapel. In de vestibule gaf de Z.H. Heer Pastoor der parochie nog voor de laatste maal te ze gen. De Zeereerw. Algemeene Overste der Congregatie en hare eerste Assistent de den de Zusters uitgeleide naar Rotterdam, vanwaar zij met het s.s. „Dempo" naar In dië zullen vertrekken. Moge God geven, dat allen nog lang en vruchtbaar werken tot Zijn eer en het heil der zielen. HAAGSCHE RECHTBANK De autohandelaar G. J. D. uit Rotterdam heeft zich hedenmorgen te verantwoorden ge had wegens het veroorzaken van lichamelijk letsel door schuld. Op 3 Mei j.l., des namiddags te half zeven reed verd. met een door hem bestuurde auto te Sassenheim, en is volgens de dagvaar ding te ver naar links uitgeweken waardoor hij met de linkerzijde van zijn auto in botsing kwam met een uit tegenovergestelde richting komende auto, bestuurd door zekereD B Ten gevolge van deze botsing reed verd. daarna tegen den machinist de Koekoek, die met „gijn rijwiel in dezelfde richting ging, aan, tenge volge waarvan deze kwam te vallen en licha melijk letsel bekwam, o.a. een hoofdwonde, terwijl het rijwiel geheel vernield werd. Door het O.M. waren 6 getuigen gedagvaard, o.a. de veldwachters Jakobs uit Warmond en v.d. Stel uit Oegstgeest, die kort na de aanrij ding de situatie hebben opgenomen. Naar deze verklaarden zouden de beide automobilisten overeengekomen zijn den wielrijder schadeloos te stellen, terwijl de verd. aan den anderen automobilist zou hebben aangeboden, de scha de te vergoeden. De wielrijder diende ter te rechtzitting een eisch tot schadevergoeding in tot een bedrag van 104.50. Het O.M., waargenomen door jhr. mr. van Asch van Wijck, concludeerde uit de ver schillende getuigenverklaringen, dat verd. on oordeelkundig heeft gereden, zoodat zijn schuld naar spr.'s meening is komen vast te staan. In verband hiermede eischte de officier 150 boete subs. 75 d. hechtenis. De verdediger mr. Tromp Meester uit Rot terdam verklaarde zich namens zijn cliënt be reid de gevraagde 104.50 aan de K. te ver goeden, hetgeen pleiter daarop deed Verder betwist pleiter, dat de schuld van D. is komen vast te staan en concludeerde tot vrijspraak, subs, een zeer liohte straf. Get. de K. trok daarop zijn civiele woorden in. Uitspraak 24 Sept. a.s. LAATSTE BERICHTEN HAAGSCHE POLITIERECHTER. Drie gulden ontvreemd. J. v. d. B., metselaar te Ouder-Amstel, heeft op 8 Juni j.l. uit ©en café te N i e u w- veen een bedrag van drie gulden ont heemd welk feit bij bekende. Verd. be weerde in dronkenschap te hebben gehan deld. Politierechter: ,,'s Morgens om 9 uur?" Verd.: „Ik was den vorigen avond reeds dronken en op oud ijs vriest het licht". De benadeelde caféhoudster deelde mee, dat v. d. B. drie glazen bier had gedronken. De gemeenteveldwachter heeft onderzocht waar verd. den vorigen dag is geweest, waarbij hem gebleken is, dat hij verschil lende café's heeft bezocht. Het O.M. achtte het gewenscht een rao- port omtrent verd. in te winnen en verzocht uitstel der zaak. „Afzetter". A. S., 33 jaar opperman te K a t w ij k aan Zee, heeft op 26 Mei op den Sta tionsweg te Leiden den kellner P., die hem per rijwiel rechts passeerde en daar door een aanrijding veroorzaakte, met de vuist een bloedneus geslagen. Verd. beweerde, dat P. hem heeft uitge scholden voor „afzetter". Tegen S., die reeds'een vonnis heeft we gens mishandeling van een ambtenaar, werd 25 boete, subs. 25 d. geëischt. Von nis 15 boete subs. 15 dagen. Om een dubbeltje. De slager Th. de L., te K a t w ij k-B i n- nen heeft op 8 Juni j.l. met den fabrikant J. A. uit Noordwijk een kwestie gehad over levering van vleesch, dat bedorven was en waardoor L. eenige klanten zou verloren hebben. Voorts liep de kwestie over aftrek van een dubbeltje van de rekening. Na ge tuigenverhoor vorderde het O.M. 25 boe te subs. 25 d. De verdediger, mr. de Vries uit Katwijk, zeide, dat verd. door verschil lende tegenslagen hoogst nerveus is gewor den en alleen het feit dat hij physiek ster ker is dan get. L., hem in den verdachten- bank heeft gebracht. PI. vraagt ontslag van rechtsvervolging. Vonnis 25 boete Aibs. 25 d. De aanranding te Klarenbeek. Voor de Zutphensche rechtbank werd heden behandeld de strafzaak tegert t 26-jarigen landbouwer A. Bad te Klaren beek, thans gedetineerd in het Huis van Bewaring te Zutphen. Hem is ten laste gelegd, dat hij op 4 Mei j.l. een poging tot aanranding en doodslag heeft gepleegd op mej. D., onderwijzeres te Zntphen en werkzaam aan de R.-K. school te Klaren beek. In deze zaak werden 4 getuigen ge hoord. De behandeling geschiedde met ge sloten deuren. De eisch luide 8 jaar ge vangenisstraf met ter beschikking stelling van de regeering. Als verdediger trad op mr. Stokvis uit Arnhem. Uitspraak over 14 dagen. Surséance van betaling. Bij beschikking der arrondissement^ rechtbank te Roermond is hedenmorgen aan de Berger Bank te Venlo surséance van betaling verleend voor den tijd van 11/2 jaar, ingaande 13 Aug. j.l. TELEGRAMMEN De Chileensche matrozenopstand. LONDEN, 11 September. (V.D.). Met betrekking tot de vóór-geschiedenis van den Chileenschen matrozenopstand meldt de „Times" uit Santiago de Ohili, dat on danks alle voorzorgsmaatregelen commu nistische agenten in verbinding zijn geko men met de Chileensche matrozen, t-oen het Chileensche slagschip „Almirante la Torre" op een Engelsche werf Lag. De luchtaanval der regeering op haar eigen vloot kwam voor de opstandelingen zóó onverwacht, dat de communistische „cel len" onmiddellijk uiteenvielen. Naar ver luidt, i3 de regeerinig voornemens, de lei ders van den opstand terecht te laten stel len. Welke straffen de overige deelnemers zullen krijgen staat nog niet vast. De re- geering is vast besloten, eens en vooral met de communisten af tc rekenen. Een geheimzinnig vergiftigingsgeval. LONDEN, 11 Sept. (Y. D.) Volgens de „Daily Mail" worden sensationeele geheim- lingen verwacht in een der meest geheim zinnige vergiftigingsgevallen van de laat ste jaren, namelijk het overlijden van lui tenant Hubert Chevis na het eten van pa trijs in zijn woning te Aldershot in Juni j.l. De arrestatie wordt verwacht van ver schillende personen, o.w. leden van voor aanstaande families. De politie is op de hoogte gekomen met de bewegingen van een man van middelbaren leeftijd, die ge durende den laatsten tijd bij verschillende families in Engeland en Ierland vertoeft. Een der geheimzinnige voorvallen was een telegram, luidende: „Hooray, Hooray, hooray", dat de vader van Chevis drie da gen na het overlijden van den luitenant ontving. „Zeg Arthur, er staat zooveel water in de boot. Zal ik de stop eruit trekken, dan kan heb wegloopen?" Burgerlijke Stand LEIDEN. Geboren: Johanna Maria d. van J. de Boer en J. J. Neuteboom Jan z. van W. Duijverman en J. J. Stokkelorum. Ondertrouwd: H. W. Klaverveld jm. 21 j. en C. de Jong jd. 22 j. W. Groene- veld jm. 25 j. en M. H. Kokkedee gesch. 34 j. Getrouwd: M. W. van der'Zanden jm. en M. M. Jutte jd. Overleden: B. P, van Veen z. 7 j. B. Hoogstraten m. 63 j. A. Cramer—van Muiden vr. 82 j. E. van der Kaay't Hooft wed. 83 j. J. J. Geeben, ongeh. m. 42 j. MARKTBERICHTEN LEIDEN, 11 Sept. Vee. Aanvoer: 807 runderen, S2 kalveren, 1877 schapen, 568 varkens, 777 biggen, 6 paarden, 1 veulen, 7 bokken en geiten. Prijzen: 53 stieren 95430; 185 kalf- en melkkoeien 200— 385, handel stroef; 172 varekoeien 165— 275, handel stroef; 246 vette ossen en koeien 225390, schoon aan de haak 50 98 cent, handel stug; 151 graskalveren 30—90; 25 vette kalveren 45—100 en 59 nuchtere kalveren 916, handel ma tig; 1277 vette schapen 3638 en 600 weide schapen 20—34, handel matig; 568 mestvarkens 1228, Londensche 3134 en Zouters 31—36 cent per kg. levend ge wicht, handel traag; 777 biggen 5—9. 6 paarden 100—240 7 bokken en geiten 3—10. Kaas. Aangevoerd 129 partijen. Goud- sche kaas 99 en Leidsohe 30 partijen. Be steed werd voor le soort Goudeehe kaas f 37—42, 2e soort 30—36, le soort Leid sohe 44—49, 2e abort 38—43 per 50 kg. Handel voor Goudsehe en Leidsche kaas matig. Aan de Stadswaag gewogen: 69 partijen 2709 s<fuks, 23693 kg. NOOTDORP, 10 Sept. Eierenveiling. Aanvoer 6648 stuks. Prijzen: kippeneieren 5.706.60 en eendeneieren 5.85 per 100 stuks; hanen 0.50—1.10, kippen ƒ0.50 1.05 per stuk, paling 7090 cent en kaas 3313 cent per pond. ZEVENHOVEN, 10 Sept. Eierenveiling. Aanvoer 6100 stuks. Prijzen: kippeneieren 5.556.30 en eendeneieren 4.504 80 per 100 stukskaas 3032 cent en boter 6064 cent per pond. BOSKOOP, 10 Sept. Bloemenveiling. Rozen per bos van 10 stuks: Ophelia 916 cent, Golden Ophelia 2340 cent, Marcel Rouyer 1525 cent, Had'ley 3056 cent, Claudius Pernet 1530 cent, Columbia 35 48 cent, Butterfly 2013 cent, Mac Kei ler 3546 cent, Wil'h. Kordes 3049 cent, Mad. Jules Bouché 2840 cent, Rosalan- dia 31—52 cent, Phoebe 23—11 cent, Kil- hani 2540 cent, Gloria mundi 3046 cent Else Poulsen 3575 cent, Van Rossom 20 —36 cent, Winnet 28 cent, Briarcliff 2335 cent, Polyantharozen 2132 cent, Florex 2250 cent, Pof in 14—21 cent, Diversen: Dahlia's grootbloemig 12 cent, Chrysanten tros 0.901.40, Lelies witte 50 cent, Cle matis Durandi 2528 cent, Physalis Fran- chetti 2037 cent. R0EL0FARENDSVEEN, 11 Sept. Groentenveiling. Sla 0.40—1.20 per 100 krop; andijvie 0.401.10 per 100 stuks; bloemkool 67 cent per stuk, meloenen 216 cent per stuk, tomaten 45 per 100 pond, snij'boonen 1.154.75, princes- seboonen 23.05, dubb. stam 22.15. ALKMAAR, 11 Sept. Kaas. Aange voerd 101 stapels, zijnde 161.000 K.G.; fa- briekskaas kleine 34.per 50 K.G.; fa- briekskaas eommisie 32.50 per 50 K.G.; boerenkaas k'eire 36.per 50 K.G.; boe renkaas commissie 40.per 50 K.G. Handel goed. WOUBRUGGE. 10 Sept. Vrije veiling. Aanvoer eieren 32879 stuks. Kipeieren 5 5.90, eendeieren 4.504.70. Boter 1.04 1.20 per K,G. WISSELNOTEERINGEN (AMSTERDAM) (Niet officieel). Berlijn 57.85 Londen 12.041/? New York - 2 477/8 Parijs 9.72 Brussel 34 481/2 Zwitserland 48.371/2 Milaan -12 98 Madrid 22.35 Oslo 66.30 Kopenhagen 66.27U2 Stockholm 66.371 Weenen o4.87i/2 Praag 7.34 Boedapest BEURSOVERZICHT. Het gisterenmiddag door ons gesigna leerde grootere weerstandsvermogen deed zich heden in sterk ei mate gelden, ook al omdat het aanbod van veel kleiner propor ties was geworden In Kon. vonden niettemin nog flinke om zetten plaats, doch de affaire was kalm. De opening was boven slot. waarna langzaam aan de noteering tot 150 aantrok. Amerik. fondsen hooger. In Uni-levers ging het druk toe en wisten zich 520 te verheffen. Philips avanceerden tot 70 püt. Acoustiek weinig veranderd. Aku's vastgestemd en kwamen in de onmiddellijke nabijheid van 50. Nederl. Fo-nds eerder Jets lager. Suiker waarden krachtig in herstel. N.V.A.'s be haalden koerswinsten van 10 pCt. of daar omtrent. Rubbers op den achtergrond en in door snee onveranderd. Tabakken geheel en al buiben de belangstelling. Soheepv. Unie« avanceerden enkele punten.

Leidsche Courant | 1931 | | pagina 3