RECHTZAKEN KERKNIEUWS WOFNSDAG 9 SEPTEMBER 1931 DE LE1DSCHE COURANT TWEEDE BLAD PAG. 6 SYRIË WEER EEN BOMONTPLOFFING TE GENUA. ABDOELLA KONING VAN SYRIË? Volgens een berioht uit Adana wordt het daar zeker geaoht, dat emir Abdoella, de broeder van koning Faisjal, afstand zal doen van den troon van Tranejordanië ten einde koning van Syrië te worden. Deze mededeeling aoht men van belang in ver band met het berioht. dat Frankrijk er naar 6treeft, het mandaat over Syrië op te geven. AMERIKA AMERIKAANSCHE ONTWAPENINGS VOORSTELLEN. In officieele kringen te Washington ver klaart men, dat de Amerikaansche voor stellen tot vermindering der bewapening, tamelijk vérstrekkend zullen zijn. Er wordt o.a. een plan in overweging genomen om ge durende vijf op elkander vogende jaren, de bewapening elk jaar met 5 pCt. te vermin deren, waardoor na afloop dezer vijf jaar de bewapening van Amerika met 25 pCt. zou zijn verminderd. GRENSINCIDENT BOLIVIA- PARAGUAY. Zes militairen gedood. Uit Asuncion wordt gemeld, dat het bij Nanawa tot een gevecht is gekomen tus- schen Paraguyeansohe en Boliviaansche soldaten. Aan Boliviaansche zijde werden een officier en vier man gedood, aan Para- guayaansche zijde sneuvelde een s-oldaat. Er is onverwijld een onderzoek ingesteld. ONGELUKKEN. FINSCH ZEILSCHIP VERGAAN. Vier mannen verdronken. Aan de Zweedsche kust is een Finsch zeilschip te pletter geslagen. Van de uit zeven koppen bestaande bemanning, zijn er vier, onder wie de kapitein en de stuur man, verdronken. De drie andere opvaren den slaagden er in de kust te bereiken. TRIBUNE TIJDENS MOTORBOOT RACES INGESTORT. Aantal toeschouwers verdronken? Tijdens de motorbootraces te Detroit, is een vlak aan de rivier staande tribune ingestort. Honderden toeschouwers kwa men in het water terecht. Direct schoot een aantal booten, met politieagenten be mand, te hulp. Men slaagde er in, een groot aantal personen te redden, doch ver scheiden personen worden nog vermist. Bergtoeristen vermist. In het gebied van den Mont Blanc wor den sedert eenige dagen 4 toeristen, 2 Fransche en 2 Duitsohe, vermist. Aange zien er de laatste dagen veel sneeuw is ge vallen, vreest men, dat zij om het leven zijn gekomen. BOSCHBRAND BIJ ATHENE BREIDT ZICH UIT. Vroegere koninklijke paleis aangetast. De streek ten Noorden van Athene wordt door den sinds Maandag in de om geving van Malacassi woedenden bosch- brand hevig geteisterd. Een dorp is reeds geheel door de vlammen vernield terwijl verscheidene andere door de bevolking ont ruimd zijn. Het koninklijke paleis te Ta- toi is reeds door het vuur aangetast. Af- deelingen militairen zijn ter assistentie van de brandweerlieden derwaarts gezon den. Met man en macht worden pogingen in het werk gesteld het vuur te begren zen. Reeds thans heeft deze enorme brand een grooteren omvang dan de bekende brand in 1916. DE STAD WALTON IN HET DUISTER. Overstroomingsellende in Engeland. De rivier de Derwent is in den bene denloop buiten haar dijken getreden, ten gevolge waarvan de stad Walton door een ernstige overstrooming werd geteisterd. De electriciteitsvoorziening is afgesneden en het drinkwater moet met handwagens wor den aangevoerd. In de geheele stad is er slechts één straat, welke eenigszins be gaanbaar is. In de omliggende dorpen is de toestand nog ernstiger. De bewoners dezer dorpen zijn geheel door het water van de buitenwereld afgesneden en veel vee is om het leven gekomen. „Tel." Een bomontploffing, die Zaterdagavond te Genua plaats vond, leidde de politie op j het spoor van de daders der in den laat- sten tijd plaats gehad hebbende bomaan slagen te Bologna, Turijn, Genua en an dere steden. De explosie te Genua vond plaats in de woning van zekeren Bonova. Daarbij werd deze zelf gewond en zijn moeder gedood. Het onderzoek wees uit, dat in de wo ning een werkplaats voor explosieve stof fen aanwezig was. Verder werden in de woning geschriften in beslag genomen, waaruit gebleken is, i dat Bonova in verbinding stond met anti fascistische kringen te Parijs. Bonova werd gearresteerd. Het onderzoek wordt voortgezet. DE TERUGTOCHT VAN DE NAUTILUS. Naar uit de Ad vents baai (Spitsbergen) wordt vernomen, is de Nautilus daar gis termiddag om één uur aangekomen. Aan boord is alles wel. De machinist al leen is ziek. De onderzeeër ziet er deerlijk gehavend uit. Op verschillende plaatsen is de boot lek, terwijl zij aanzienlijke slagzij heeft. Hoe lang de Natutilus in de Advents- baal zal blijven, is nog niet bekend. Bin nen enkele dagen zal de onderzeeër ver moedelijk zuidwaarts gaan. Men wacht eerst goed weer af. Of de Nautilus in staat zal zijn, weer naar de Vereenigde Staten terug te kee- ren, wordt door deskundigen ten zeerste betwijfeld. Te Parijs heeft de jaarlijksche snel heidswedstrijd plaats gehad, die georgani seerd wordt door de vrije gemeente van Montmartre. In tegenstelling met de ren nen te Monza, die Zondag j.l. weer vei- scheiden slachtoffers hebben geëischt en waarbij snelheden van 135 K.M. per uur werden ontwikkeld, munten deze wedstrij den uit door absolute gevaarloosheid. Het parcours is slechts 600 meter lang en gaat in de Rue Lepic steil naar bo ven toe. Winnaar is degene, die den af stand in den langsten tijd aflegt en zoo ge makkelijk het is op het gaspedaal te trap pen en de snelheid op te voeren, zoo moei lijk blijkt het te zijn zonder te stoppen alle chauffeurskunst aan te wenden om de minimumsnelheid te behouden. Een hevige ruzie ontstond tijdens den wedstrijd tus- schen een chauffeur en zijn vrouw. Laatst genoemde had namelijk, rekenend op de liefde, die haar man zou beletten haar te overrijden, de voorzorgsmaatregelen ge nomen voor den auto te gaan loopen. om aldus de snelheid te beperken, doch voortdurend moest zij harder loopen, om dat haar echtgenoot maar niet voldoende de snelheid uit zijn wagen kon krijgen en tot de eerstaankomenden behoorde, aldus de prijs verspelende. De finish was op de Place du Tertre, waar de burgemeester van de vrije ge meente Montmartre de deelnemers op wachtte in gezelschap van den brandweer man en den veldwachter van de gemeente, wier pompeuze uniformen de bewondering van geheel Parijs hebben. Winnaar van de race was een particuliere chauffeur, die de 600 M. aflegde in den schitterenden tijd van 26 minuten, waarmede hij een nieuw record vestigde en een vee] beteren tijd maakte dan de winnaar in de klasse der beroepschauffeurs, die slechts 20 minuten en 56 seconden voor het parcours noodig had. Na afloop had een grootsche huldi ging van deze snelheidsmaniakken plaats. GEMENGDE BERICHTEN ONGELUKKEN. SLACHTOFFERS VAN HET VERKEER. Twee kinderen overreden. Een gedood, een zwaar ge wond. Bij het uitgaan van de school is door het plotseling oversteken van den weg het zeven-jarig dochtertje van den heer Van I Ek te Nieuw-Lekkerland door de bestelauto van den broodbakker S., die bestuurd werd door den heer De J., beiden aldaar, over I reden en onmiddellijk gedood. Het zesjarig I dochtertje van den heer v. d. Graaf, dat bij haar was, werd eveneens overreden en is in levensgevaarlijken toestand een huis binnengedragen. De politie, die een onder zoek instelde omtrent den toestand van den wagen, heeft geconstateerd, dat alles in orde was. «Tel." Aan de gevolgen overleden. Kind in een vischgraat gestikt. Het 10 maanden oud zoontje van den heer H., te Berk el kreeg een op ta fel lig gende vischgraat te pakken en voor men het kon verhinderen, stak de kleine dit in het mondje. De graat bleef in de keel zit ten en op dokters advies werd de kleine naar het St. Franciscus-Gasthuis te Ktot- terdam overgebracht, alwaar de kleine is overdeden. Nederlandsche motorschoener gestrand. Zaterdagavond strandde de Nederland sche motorschoener Gideon II, thuis hoo- rende in Groningen, op de kust van Noord- Sjaelland in <le buurt van Tisvilde. De schoener die met puin, bestemd voor de Staatsspoorwegen, was geladen, zat muur vast op ongeveer 300 Meter afstand van de kust. Door den harden storm, gepaard mei zware regens, was het haast onmogelijk het schip van de pier te zien, en dreven de vuurpijlen, die vandaar naar het schip wer den geschoten door den sterken wind tel kens af. Eindelijk lukte het van het strand een vuurpijl over het schip te schieten, waardoor de verbinding tot stand kwam, en werd de keele bemanning bestaande uit 4 man, allen Duitschers, met behulp van den reddingsstoel gered. De schoener staat bloot aan een zeer sterken golfslag, en het is een vraag, of hij hiertegen bestand zal zijn, en nog gered kan worden als de wind is gaan liggen. BRANDEN. De branden te Strijp. Nachtveiligheidsdienst opge richt. In verband met de gedurende de laatste maanden te Strijp, behoorende tot de ag glomeratie Eindhoven, zeer herhaaldelijk voorkomende branden, wordt het steeds meer duidelijk, dat aan kwaadwilligheid moet worden gedacht. Binnen enkele maan den zijn thans reeds zeven boerderijen in asch gelegd, terwijl een aantal branden in de kiem kon worden gesmoord. De ingeze tenen hebben besloten tot de oprichting van een nachtveiligheidsdienst over te gaan, teneinde te voorkomen, dat de kwaadwilligen verder kunnen gaan met hun sinister werk. Wagenmakerij uitgebrand. Gisteravond kort na negen uur is door tot nu toe onbekende oorzaak brand uit gebroken in de carrosseriefabriek en wa genmakerij van den heer J. v. d. Veen te Landsmeer. Eenige carrosserieën en auto's verbrandden, terwijl de geheel van hout op- 1 getrokken werkplaats eveneens een prooi der vlammen is« geworden. De brandweer, die met veel materieel ter plaatse was, kon tegen de vuurzee niets uitrichten en be paalde zich in hoofdzaak tot het beperken van den brand. Een naast de wagenmake- rij gelegen boerderij kon behouden blijven. Er bestond gevaar, dat een benzinepomp zou worden aangetast, doch de brandweer mocht er in slagen het gevaar af te wen- j den. Het is te begrijpen, dat deze brand in de anders zoo rustige gemeente veel belang stelling trok. Woning uitgebrand. Dinsdagnacht is de woning van den heer P. C. van M. onder Woensdrecht geheel uit gebrand. Het gezin, dat reeds te bed lag, kon dank zij het optreden van v. M., zich met moeite in veiligheid stellen. Van den inboedel kon niets worden gered. Oorzaak onbekend. Alles is verzekerd. FRAUDE BIJ EEN POSTAGENTSCHAP. Vermoedelijk ten bedrage van 8000. Te E.ndhoven is het agentschap der pos terijen aan de Bleeks tra at opgeheven in verband met vermoedelijk gepleegde frau de, welke tot een bedrag van 8000 zou zijn opgeloopen. De administratie van het postagentschap büjkt niet in orde te zijn. Inbraak in een pastorie. Te Wahlwiller is ingebroken in de pas torie. De inbrekers poogden tevergeefs de brandkast., waarin de parochiegelden wa ren geborgen, open te breken. Zij namen een hoeveelheid levensmiddelen mee. Meisje in een auto meegevoerd. Zaterdagavond, zoo bericht de „Tel.", vroeg een tweetal heeren in een auto aan een te Hardinxveld wonend vijftien-jarig meisje den weg. Plotseling heeft meu haar toen beetgegrepen en in de auto getrokken, waar haar een prop in den mond werd ge stopt om haar het schreeuwen te beletten. Des nachts heeft een tweetal marechaus sees haar onder Papendrecht teruggevon den, waar zij in bewusteloozen toestand langs den weg werd aangetroffen. Daar het i meisje in overspannen toestand verkeerde, I kon zij zoo goed als geen inlichtingen aan de politie verstrekken over haar belagers. Het is vrijwel zeker, dat zij is aangerand. Omtrent de daders tast men echter nog in het duister. Zigeuners aan de grens. Van de zuidelijke landsgrenzen wordt ons bericht, dat groote troepen der be kende zigeuners, die sinds enkele jaren, na uit Frankrijk te zijn verdreven, in Bel gië verblijven, thans aan gene zijde der Zeeuwsch-Vlaamsche grens. Belangrijke karavanen, waaronder er zijn van tien en meer wagens, zijn gesignaleerd in de streek der Belgische grensgemeenten Saffelaere, Wachtebeke, Mcerbeke en Se'zaete. De Xeder.andsche politie heeft een scherpe grensbewaking in het leven geroepen. HAAGSCHE RECHTBANK. De moord in de Wagenstraat in den Haag. In den nacht van 15 op 16 Juni j.l. had in de Wagenstraat in Den Haag, bij Scala, een vechtpartij plaats tusschen twee in staat van dronkenschap verkeerende per sonen, die later bleken te zijn de chauffeur D. P. en een zekere N. Op een gegeven oogenblik liep P. weg in de richting Ge dempte Burgwal, N. begaf zich in tegen overgestelde richting. Bij de Bijenkorf gekomen zakte N. even wel ineen en toen bleek, dat hij met een mes in de borst was gestoken. Spoedig daarna is de man overleden. Niemand van de omstaanders had een mes gezien of een stekende beweging waargenomen. Eenige dagen later werd de chauffeur P. gearres teerd en verdacht van moord opgesloten. Gisteren stond verdachte voor de recht bank terecht. Hem was ten laste gelegd, dat hij opzettelijk na kalm beraad en rus tig overleg op bovengenoemde datum H. N„ oud 34 jaar, wonende in de Van der Ven nestraat, Den Haag, van het leven heeft beroofd door hem met een mes, althans een scherp voorwerp in de borst te steken. Subsidiair was hem het toebrengen van zwaar lichamelijk letsel, en meer subsidiair, mishandeling ten laste gelegd. Er was voor deze zaak veel belangstel ling. Het aantal van hen, die toegang tot de publieke tribune kregen, was evenwel ge ring. Als verdediger van verdachte trad op mr. H. Parfumeur te 's-Gravenhage. Het U.M. had twaalf getuigen gedag vaard. Na de gebruikelijke ondervraging werd als eerste getuige gehoord de desxundige dr. Rochat, die de lijkschouwing heeft ver richt. Diens conclusie was, dat ae man ten gevolge van een messteek in het hartzakje is getroffen, hetgeen den dood heeft ten gevolge gehad. V oigens desk. is het zeer goed mogelijk, dat het slachtoffer nog eeni- gen tijd heeft geloopen. Verdediger: Acht u het mogelijk, dat de man eerst met iemand stonu te praten, dan kalm zijn fiets ging halen en dan 100 me ter liep? Desk. acht dit onder normale omstandig heden niet mogelijk, temeer naar hier met groote kracht moet zijn gestoken. Bij al coholmisbruik is het wel mogelijk, dat meu niet onmiddellijk voelt, dat men gestokeu is, tengevolge van de opwinding, v oigens desk. moet een dergelijke wond ook bloed vlekken op de kleeren achterlaten. Commissaris P. Kramer, als getuige ge hoord, heeft het eerste onderzoek in deze zaak geleid en heeft verd. den volgenden dag in een schuur aan den Moerweg doen aanhouoen en hem doen confronteeren met het slachtoffer m het ziekenhuis. Volgens get. zou verd. hem hebben ver- klaara zich van deze vechtpartij niets te kunnen herinneren. Evenmin heeft hij de mogelijkheid ontkend, dat hij met een mes zou hebben gestoken. De rechercheur J. Visser heeft het lijk van het slachtoffer in beslag genomen en geïdentificeerd. Vervolgens heeft hij een onderzoek ingesteld naar den eigenaar van het mes, dat door hem is in beslag geno men. Gebleken is toen, dat dit overeen kwam met een mes, dat kort tevoren door een winkelier aan verd. was verkocht. Get. Wagenmaker is getuige geweest van de ruzie. Het slachtoffer had met hem een plaatje gemaakt, toen verd. zich in het gesprek mengde. E. zei toen iets tegen \erd., waarop deze in woede ontstak en zeide „wat let me of ik snij hem open". Get. ontkent een mes te hebben gezien. De president: U hebt toch bij de politie een verklaring onderteekend, waarin staat, dat u wel een mes hebt gezien. Get.: Ik heb gezegd s Zaterdags tevoren een riem met een schede, waarin een mes stak te hebben gezien. Het mes en den riem waren zoo goed als nieuw. Get. heeft ge zien, dat jS. de fiets meenam en in de rich ting Bijenkorf ging. N. zeide nog: „ik zal dien zwerver nog wel eens een stomp op zijn kop geven". Even later heeft hij gei. N. op het trottoir bij de Bijenkorf zien lig gen met bebloede kleeren. Pres.: Was het een jongen, die veel op de vlakte was en beschonken? Get.: Ja, en hij zocht altijd ruzie, hij was erg twistziek. Get. heeft gezien, dat beiden in de boks houding hebben gestaan, doch hij heeft geen stekende beweging gezien. Wel was N. tegen de vlakte geslagen, waarna hij is op gestaan en weggeloopen. De pres. wijst get. op het afwijkende in zijn verklaring. De asp. inspecteur van politie W. Kers ten heeft onmiddellijk na het relletje N. met de fiets aan de hand, in gezelschap van van de Wal en Kleij, twee vrienden van den verslagene, zich zien verwijderen. Get. v. d. Wal, een 18-jarige kellner, heeft een gesprek gevoerd zoowel met verd. als met den verslagene P. daagde N. uit om te vechten. N. reed weg, daar P. riep: „Ik zal hem zijn buik openrijgen". Even later kwam N. terug en zeide: „Als je nu vechten wil, dan heb je mij hier", terwijl hij- P. een stomp met de vuist tegen de linkerkaak gaf, waardoor deze over het trottoir rolde, doch hij sprong weer op en ging N. te lijf; deze gaf hem evenwel nog een stomp. Pres.: Hoe komt het, dat u, die er vlak naast stond, niets van steken hebt gezien. Get.: Ik heb het niet gezien; ik ben hard j weggeloopen. j Pres.: Waarom? Get.: Uit nieuwsgierigheid ben ik N. na geloopen, omdat hij zei: „Blijf bij me". Een postbeambte, uit Scala komend, heeft de vechtpartij gezien. Een van de twee lag op den grond en sprong op. Hij zag hoe hij den anderen naliep en een stompende be- l weging naar diens borst maakte. Get. heeft wel een potlood, doch geen mes gezien. Hij kan niet positief verklaren, dat het verd. is, die de stekende beweging maakte. Nog eenige getuigen werden gehoord, o.a. de winkelierster uit de Wagenstraat, die het mes heeft verkocht aan eenzelfde type persoon als verdachte. Zij kan deze even wel niet pertinent als den kooper herken nen. Verd. zegt vroeger in den winkel bij get. te zijn geweest als knecht van den brandstoffenhandelaar P. Daarna werd gehoord de gescheiden echtgenoote van verdachte, mej. D., die verklaarde, dat haar man haar meermalen met een mes heeft bedreigd. Op 14 Juni Zondagavond heeft zij nog gezien, dat verd. een riem met schede en mes droeg. Ver dachte achtervolgde haar. Get. was bang, doch verd. zeide: dat mes is niet voor jouw bestemd. Verd. werd vervolgens ondervraagd, naar de gebeurtenissen op den bewusten avond. Verd. verklaarde niet te weten of hij toen in het bezit van een mes was. De president wees er op, dat verd. de mogelijkheid heeft toegegeven, dat hij iemand heeft doodgestoken. Het O.M., waargenomen door mr. Hoek stra, wees er in zijn requisitoir op, dat de uitlatingen van verdachte in café Perroquet en ook later duidelijk wijzen op bedreigin gen. Bij de vechtpartij hebben eenige ge tuigen een stekende beweging waargeno men, al hebben zij dan ook niet het me3 gezien. Volgens spr. staat het vast, dat P. den steek heeft toegebracht, daar N. in tegenwoordigheid van anderen is wegge loopen en geconstateerd is, dat de laatste slag toegebracht werd door P. Voorbedachte rade acht spr. niet aanwe zig, ook niet in verband met de door verd. geuite woorden. Uit het wapen waarmede gestoken is blijkt evenwel, dat het opzet om te dooden vaststaat. Het feit is buiten gewoon ernstig en het karakter van dezen verdachte is, mede door de verklaring van zijn eigen vrouw, in het licht gesteld. De maatschappij moet tegen individuen als de zen verdachte, aldus spr„ beschermd wor den. Spr. eischte ter zake van doodslag acht jaren gevangenisstraf. Daarna kwam de verdediger mr. H. Par fumeur aan het woord, die er op wees hoe zeer hij bij het voorloopig onderzoek in deze zaak gehandicapt werd, doordat hij bij eenige verhooren van den rechter-com missaris niet tegenwoordig is geweest. Voorts, zegt pl., naar aanleiding van den hoogen eisch van acht jaren gevangenis straf, dat hiervoor z.i. elke grond wordt gemist. De getuigenverklaringen zijn, volgens spr., verre- van positief. Dat verd. kort te voren een mes zou hebben gekocht, zegt niets, waar uit het dossier blijkt, dat hij ook van tijd tot tijd in wapens handelde. De verklaringen van diens echtgenoote, die thans blij is hem hier op de verclachte.'i- bank te zien, hebben ook maar weinig waarde. Opzet om te dooden kan hier dus niet bewezen worden. De bedoeling om te doo den blijkt noch uit het wapen, noch uit de plaats, waar de wond is toegebracht. Ook het motief „wraak" kan z.i. niet opgaan, omdat verd. en het slachtoffer elkaar nau welijks kenden. Pleiter ging voort: de getuigenverklaring gen na. De verklaring van dr. Rochat acht te pleiter zóó weinig positief, dat z.i. daar op geen veroordeeling kan volgen. Het borstbeen was doorboord. Met groote kracht moet dus een steek zijn toegebracht. Dat deze verdachte de dader daarvan zou zijn, is door geen der veertig omstanders gezien, hoewel het publiek goed opgelet zal hebben. Wanneer deze steek op dat oogenblik zou zijn aangebracht, had. dit gezien moeten zijn. In ieder geval is hier zooveel twijfel aanwezig, dat daarop ver dachte zal moeten worden vrijgesproken. Aan de verklaringen van get. Sch. en de echtgenoote van verdachte hecht spr. geen waarde. Speciaal zijn echtgenoote heeft hem steeds het leven zoo moeilijk mogelijk gemaakt en een lange gevangenisstraf voor hem zou voor haar een triomph zijn. Verdachte's kleeren zijn onderzocht, maar daarop is geen spoortje bloed gevon den. Hoe heeft hij het dan klaar gespeeld om het mes, dat gedropen moet hebben van het bloed, weg te werken? Dit alles in aanmerking genomen, kan doodslag niet be wezen worden. Wanneer verdachte inderdaad N. zou hebben gestoken, kon zijn daad hem dan worden toegerekend? P. was dronken. Die dronkenschap maakt, dat opzet om te doo den niet aanwezig kan zijn geweest. Iemand., die dronken is, kan zijn wil niet bepalen. Maar daar komt bij, dat P. werd aangevallen. Kan zijn handeling dan niet als noodweer worden beschouwd? Het was hier een verdediging tegen een onredelijke aanranding. Pleiter concludeerde mitsdien tot vrij spraak en vroeg onmiddellijke invrijheid stelling. Het O. M. persisteerde bij zijn eisch, waarna de rechtbank in raadkamer ging. Daarna beval de rechtbank de invrij heidstelling van verdachte. De uitspraak werd bepaald op 22 Sep tember. Benoemingen. Z. H. Exc. de Aartsbisschop van Utrecht heeft den weleerw. heer A. H. M. Sanders eervol ontslag verleend uit de geestelijke bediening wegens zijn ii.t le in de St. Jo- seph-Congregatie van M. ill en heeft be noemd tot assistent ie Irnsum den weleerw. heer J. B. J. Spelbrink (neom.). GROENLANDVORSCHER KOCH OVER ZIJN ONDERZOEKINGEN. Steenkoolwinning mogelijk. Gistermorgen is Lauge Koch, de Deen- sche Groenlandvorscher, aan boord van het expeditieschip Godthaab, van zijn reis naar Oost-Groenland te Kopenhagen te ruggekeerd. Hij deelde mede, dat er zich nabij Hochstetter circa 50.000 ton steen kool bevinden, waarvan de kwaliteit, naar hij zeide, even goed is als van de Engelsche kolen en welke gemakkelijk kan worden gewonnen. Petroleum komt er echter niet voor. De expedite had ook verder voortref felijke wetenschappelijke resultaten we ten te bereiken. De vijf en tachtig-jarige mej. M. van Dam uit de Leeuwenstraat te Rotterdam, die gisteren op den Coolsingel door een motor wagen van lijn 2 werd overreden, is in het ziekenhuis aan den Coolsingel overleden. DE ONBEWAAKTE OVERWEGEN. Wielrijder rijdt tegen een trein. Te Doetinchem reed de «20-jarige E. uit Kilder op den onbewaakten overweg bij de Julianastraat tegen een goederentrein, E. werd een eind weggeslingerd. Met een he vig bloedende hoofdwonde werd hij naar het R.K. Ziekenhuis overgebracht. BUITENL. BERICHTEN. EEN SNELHEIDSRACE OP MONTMARTRE.

Leidsche Courant | 1931 | | pagina 6