Het Geheimzinnige Document MAANDAG 7 SEPTEMBER 1931 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD PAG. 9 BUITENLAND VOLKENBOND DE T0L-UN1E UITSPRAAK. Ten nadeele van Oostenrijk. Het Zaterdag te Genève gepubliceerde arrest van het Haagsebe internationale gerechtshof over de kwestie der Duitsch- Oostenrijksche tol-unie komt tot de vol gende, met 8 tegen 7 stemmen vastgestelde uitspraak: Een, op den grondslag en binnen de grenzen van het Weensehe protocol van 19 Maart 1931, gestichte tol-unie tusschen Duitschland en Oostenrijk zou met het, op den 4e October 1922 te Genève ondertee kend protocol no. 1, niet te vereenigen zijn. Officieele Oostenrijksche verklaring. Van officieele zijde van de Oostenrijk sche delegatie te Genève wordt inzake het vonnis van het permanent hof voor in ternationale justitie betreffende de Duitsch-Oostenrijksche tol-unieplannen een verklaring gepubliceerd, waarin aan de hand van de verschillende verklaringen in het meerderheidsrapport en in het minder heidsrapport wordt aangetoond, dat in waarheid 7 plus 6 rechters verklaard heb ben, dat het protocol van Genève en het verdrag van St. Germain Oostenrijk de zelfde verplichtingen opleggen. Het zou niet passen, de uitspraak te becritiseeren, maar men mag wijzen op dit feit en op het gewicht van de stemmen, die zich uitgesproken hebben voor het Duitsche en Oostenrijksche standpunt. Het zou niet mogelijk zijn om, op grond van deze uitspraak, het verwijt te handha ven, dat de Oostenrijksche en de Duitsche regeeringen door haar actie bewust de be staande verdragen hebben overtreden. MEXICO LID VAN DEN VOLKEN BOND. In welingelichte kringen in Mexico wordt verklaard, dat Mexico weldra lid van den Volkenbond zal worden. BRIAND TE GENèVE AANGEKOMEN. De Fransche minister van buiteuland- sche zaken Briand, is gisteravond te Ge nève aangekomen. Op het station was de Tsjechische minister van buitenlandsche zaken, Benesj, benevens een groot aantal andere volkenbondsgedelegeeerden, aan wezig. DUITSCHLAND BOTSINGEN TUSSCHEN POLITIE EN WERKLOOZEN. Zaterdagmorgen werd te Glauchau voor het eerst de verminderde werkloozenon- dersteuning aan de steuntrekkenden uit betaald. In den loop der uitbetalingen kwam het tot botsingen met de politie die door de werkloozen werd aangevallen, zoodat zij zich gedwongen zag schoten in de lucht te lossen. Tijdens de vechtpartijen vielen aan beide zijden verscheidene gewonden. Op de mijn Goide van de „Eschweiler Bergwerke" te Würfelen zijn 1500 van de 2500 mijnwerkers gedwongen werkeloos, omdat één der groote transformatoren de fect is geraakt. Men hoopt 't defect Maan dag verbeterd te zullen hebben. SPANJE NIEUWE BOTSINGEN TE BARCELONA. Wederom rebellie te Jaca? - Naar de burgemeester van Barcelona mededeelt, had het vakverbond besloten, de algemeene staking in den nacht van Zaterdag op Zondag op te heffen. Ondanks dit besluit bleeft het werk ook Zondag overal rusten. De vakvereer\,ingsbestuur- der Peiro verklaarde, dat de arbeiders weigerden te gelooven wat de gewone dag bladen schreven over de beëindiging der staking. In de proclamatie, welke kolonel Macia tot de burgerij heeft gericht, veroordeelt hij opnieuw de methoden, welke worden gebezigd door een' groep „beroeps-rustver stoorders". Macia doet een beroep op den burgerzin van alle inwoners, om moreelen en materieelen steun te verleenen bij de oplossing van het geschil. Gistermiddag heeft de politie gepoogd een huiszoeking te verrichten in de bu reaux van de vakbonden voor het levens- middelen-, het chemisch en het houtbedrijf Bij eenige bureaux werd zij met geweer schoten ontvangen. De politie beantwoord de het vuur. Men gelooft dat niemand ge wond is. Bij een huiszoeking in het bureau der federatie van bouwvakarbeiders vond men tien revolvers en nog 30 in belendende perceelen. Op een steiger werden 70 on beheerde handgranaten aangetroffen en op een andere plek tien bommen, een ge weer en dumdumkogels. Zondagmiddag heeft de gewapende macht de barricades vernietigd, die Zaterdag door de arbeiders waren opgericht. Te Saragossa liep gister het gerucht, dat er te Jaca (het garnizoen in 4e Pyre neeën, waar December jl. de beweging te gen de monarchie begon) opnieuw een mi litaire rebellie zou zijn uitgebroken. In verband hiermee is een militaire trein met twee compagniën infanterie uit Saragossa vertrokken. "In een verklaring van den gouverneur van Saragossa heet het, dat er redenen zijn om aan te nemen, dat ele menten, die vreemd zijn aan het garnizoen en de bevolking van Jaea, een oompiot hebben gesmeed, dat echter volkomen moet zijn mislukt. Uit verscheiden plaat sen zijn detachementen Guardia Civil naar Huesca gezonden voor hef dat zich daar incidenten zouden voordoen. De Madrileensche avondbladen melden uit Toledo, dat omstreeks 400 personen, gewapend met schoppen en geweren, zich naar een groot landgoed hebben begeven, dat aan graaf B omanon es toebehoort. De Guardia Civil, die het landgoed moest be schermen, werd aangevallen. Nadere be richten ontbreken nog. BRITSCH-INDIE GANDHI AAN BOORD VAN DE RAJPUTANA. Aan boord van het stoomschip „Rajpu- tana", dat zich, op weg van Indië naar En geland, thans in de Roode Zee bevindt, is de kleine, in het wit gehulde gestalte van Gandhi het centrum van aller belangstel ling. Meestal zit hij ineengehurkt op een houten bajik op het achterschip met zijn witte gewaad, fladderend in den stijven bries. In tegenstelling tot de overige gedele geerden naar de Ronde-Tafelconferentie, die het zich in luxe-hutten gemakkelijk maken, slaapt Gandhi op zijn ruw-houten bank, hoewel door de regeering een state-room te zijner beschikking was gesteld. Toen het schip te Aden meerde, ging Gandhi, vergezeld van de dichteres Sarojini Naidoe en miss Slade, aan wal. Daar werd hem namens de Indische bevolking een adres overhandigd, alsmede een bedrag van 325 pond sterling. In zijn antwoord gaf Gandhi te kennen, met deze som niet bo venmatig tevreden te zijn; hij zeide, dat hij van de kooplieden te Aden meer had verwacht. Als de duisternis invalt staat Gandhi op van zijn bank en roept zijn kleine schare volgelingen bijeen voor het gebed. In hun witte, golvende gewaden hurken zij neer op het dek, met gebogen hoofden en in medi tatie gesloten oogen. Zwijgend slaan de Britsche ambtenaren en zakenlieden het schouwspel gade. En evenals de „Rajputa- na" rijst en daalt met de door den wind voo/tgezweepte golven, zoo stijgt ook nu en dan de stem van den mahatma boven die van zijn volgelingen. „Nederig smeeken wij den schenker van alle giften, Indië de vrij heid te geven." Zijn het dus niet-all edaagsche passagiers, die de „Rajputana" thans aan boord heeft, de bagage is daarmede in overeenstemming. Nadat men Malaviya. (een volgeling van Gandhi) niet had toegestaan, zijn eigen koe aan boord mee te brengen, zijn er voor hem 120 blikken ritueel gepasteuriseerde melk ingeladen, daar zijn godsdienst hem het nuttigen van het andere voedsel aan boord niet toestaat. Voorts heeft Malaviya 90' liter water van. den heiligen Ganges aan boord doen brengen voor zijn afwasschin- gen. ZUID-AMERIKA CHILI'S REBELLEN VERSLAGEN. Oorlogshaven Talcahuano genomen. Strijdkrachten, due de Ohileensche re geering zijn trouw gebleven, met name het vliegersoorps, hebben heden een aanval ge daan op de oorlogsschepen, welke zich in de haven van Ooquimbo in handen der muitende matroeen bevonden. Zij zijn er in geslaagd, het slagschip „Gapitan" Prat", dat 6900 ton meet, van 1888 dateert en den laatsten tijd nog slechts als depot-schip werd gebruikt, te heroveren. De pantser kruiser „General O'Higgens" (8500 ton, ge bouwd in 1896) werd buiten gevecht gesteld en de torpedobootjager „Alimirante Riveros" (1700 ton, in 1913 voor Engelsohe rekening gebouwd en later door Chili overgenomen) werd in den grond geboord. Het aantal doo- en gewonden moet zeer groot zijn. Zaterdagavond was nog een delegatie der muiters met de witte vlag te Ooquimbo ge land, ten einde onderhandelingen te voeren met den plaatselijken gouverneur. Deze was echter slechts bereid, het gestelde ul timatum met eenige uren te verlengen, waarna het Zondagochtend tot de hevige botsing kwam. Zondagmiddag zijn de oorlogsschepen, die zich nog in handen der muiters bevin den (en daartoe behoort ook het vlagge- schip de „Almira-nte Latorre"), van Ooquim bo weggevaren in Noordelijke richting, ach tervolgd door de bombardementsvliegtui gen. De strijd duurt voort, en verloopt, naar offioieeel wordt gemeld, gunstig voor de regeeringsstrijdkra ohten. Ohili's belangrijkste oorlogshaven Tal- cabuano, die zich blijkbaar in handen van muiters bevond, is na hevige gevechten door reegeeringsitroepen bestormd. Vijfhonderd .revolutionnairen moeten hierbij zijn gedood. Verder werden er vele gevangen genomen. De minister van Oorlog heeft medege deeld, dat de gevangenen van Coquimbo en Talcahuano gratie zullen krijgen, mits het vluchtende eskader zich onvoorwaardelijk overgeeft. Indien dit niet geschiedt, zal, naar verluidt, van elke vijf gevangenen er één worden doodgeschoten. Volgens berichten uit New York is heel Ohili in mobilisatie-stemming. Vele vrijwil ligers melden zich aan de kazernes aan. Particuliere auto's en autobussen worden ter beschikking geste hl van de militaire autoriteiten. Ve-reenigingen hebben burger wachten gevormd en zeer vele vrouwen hebben haar gouden sieraden ter beschik king van de regeering gesteld. Er gaan geruchten, dat er ernstige on- eenigheid onder de rebellen heersoht, daar velen hunner niet kunnen instemmen met de communistische tendenzen, welke enke le leiders der opstandige beweging aan den dag hebben gelegd. BUITENL. BERICHTEN. ONGELUKKEN. 6 schilders neergestort. Op het Centraalstation te Wiesbaden zijn Zaterdagmorgen zes arbeiders, die op een stellage aan het schilderen waren, door het instorten van den steiger, naar beneden gevallen. Een hunner was op slag dood, de anderen kregen zware verwondin gen. UIT DE RADIO-WERELD Programma's voor Dinsdag 8 Sept. Huizen, 298 M. Uitsl. KRO-Uitzending. 8.009.15 en 10.0011.30 Gramofoonpl. 11.30 Godsd. Halfuurtje door Pastoor Perquin. 12.00 Politieberichten. 12.151.45 Concert KRO-Trio 1. v. P. Lustenhouwer. I.452.00 Gramofoonplaten. 2.003.00 Vrouwenuurtje. 3.003.30 Gramofoonplaten. 4.004.30 Gramofoonplaten. 4.304.50 H. v. Esch: „Het kweeken van horlogemakers)". 4.506.30 Concert KRO-Kunstensemble. o. 1. v. P. Lustenhouwer. 6.30 Prof. Dr. J. v. d. Veldt: „Twee pio niers y. d. Kafch. Herleving in Italië. Agestino Gemelli O.F.M. en Ludovico Nocchi". 7.00 Oh. Stulemeyer: „Brabantsche In- dustriedagen". 7.30 Politieberichten. 7.45 Gramofoonplaten. 8.0011.00 Concert KR O-orkest o. 1. v. J. Gerritsen. W. Francois (piano), J. Bla zer (cello). II.0012.00 Gramofoonplaten. Hilversum, 1875 M. Uitsl. AVRO-Uitzending. 8.0010.00 Gramofoonplaten. 10.00 Morgenwijding. 10.1510.30 Gramofoonplaten. 10.3011.00 Lezing. 11.0012.00 Gramofoonplaten. 12.002.00 AVRO-kwartet o. 1. van D. Groeneveld. 2.00 Zenderverzorging. 2.303.00 Alida Tartaud-Klein: „De Ten- toonsteling „Het Kind". 3.004.00 Gramofoonplaten. 4.00 Kinderuur. 5.007.00 Kovacs Lajos en zijn orkest. Betty v. d. Bosch-Schmidt (zang). 7.00 Gramofoonplaten. 7.30 Lezing. 8.0011.00 Het Omroeporkest o. 1. v. N. Treep. Het Wiener Lehrer capella koor. 10.00 Vaz Dias. 11.0012.00 Gramofoonplaten. Daventry, 1554.4 M. 10.35 Morgenwijding. 11-05 Lezing. 11.2011.35 Lezing. 12.20 Orgelspel door E. OTIenry. 1.20 Orkestconcert. 2.15 Televisie. 2.252.50 Gramofoonplaten. 4.20 Concert. R. Cook (viool), L. Phillips (piano). 4.50 Orkestconcert. DE GELE RIVIER BUITEN HAAR OEVERS. Een millioen dooden uit Honan gemeld. Volgens het telegraaf agentschap „Kvo- wen" zouden bij overstroomingen van de Hoangho (Gele Rivier) in de streek van Koensien (Honan) één millioen personen zijn omgekomen. Maarschalk Tsjang Kai-sjek is te Han- kau aangekomen om den toestand aldaar in verband met de groote overstroomin gen te bestudeeren. Tsjang Kai-sjek heeft de hoop uitgesproken, dat de Amerikaan- sche regeering het Chineesche volk zal willen helpen. Er zijn reeds onderhande lingen ingeleid. Van haar kant zal de Chi neesche regeering maatregelen nemen om de noodlijdende bevolking hulp te ver schaffen. TREINBOTSING. Vrijdagavond tegen half elf is achter het station Groos-Hapswalde een enkele .5.35 Kinderuurtje. 6.20 Berichten. 6.50 Piano-duetten door Ethel Bartlett en Rae Robertson. 7.10 Lezing. 7.50 Concert. The Tea-Time Four. 8.10 Vaudeville-programma. 9.00 Concert. Sara Allgood (zang). Or kest. Voorlezing uit eigen werk door W. B. Yeats. 10.00 Berichten. 10.20 Lezing. 10.35 Concert. Militair orkest, Margaret Albu (piano). 11.2012.20 Dansmuziek. „Radio Paris", 1725 M. 8.05 Gramofoonplaten. 12.50 Gramofoonplaten. 1.25 Gramofoonplaten. 6.50 Gramofoonplaten. 8.20 Radio-Tooneel. 9.05 Piano-recital. 9.50 Gramofoonplaten. Langenberg, 473 'M. 7.258.20 Gramofoonplaten. 10.3512.05 Gramofoonplaten. 12.30 Gramofoonplaten. 1.252.50 Orkestconcert. 5.206.20 Concert. Solisten en strijkkwar tet. 8.20 Muzikaal allerlei. Solisten, koor en orkesten. Kalundborg, 1153 M. 12.252.20 Orkestconcert. 3.205.20 Orkestconcert en zang. 8.2012.20 Radioreportage, zang, orkest concert en intefviews. 10.3510.50 Gramofoonplaten. 10.5012.20 Dansmuziek. Brussel, 508,5 en 338,2 M. 508,5 M.: 5.20 Orkestconcert. 6.50 Gramofoonplaten. 8.20 Orkestconcert. 8.05 Lezing. Daarna: Vervolg concert. 338,2 M.5.20 Orkestconcert. 6.35 Gramofoonplaten. 8.20 Mandoline-concert en toespraak. Zeesen, 1635 M. ca. 7.007.50 Gramofoonpl. 10.30 Uitz. v. Scholen. 10.5512.20 Berichten. 12.25 Uitz. v. Scholen. 12.50 Gramofoonplaten. 1.152.20 Berichten. 2.203.20 Gramofoonplaten. 3.20—4.50 Lezingen. 4.505.50 Concert. 5.508.20 Lezingen. 8.20 Dvorak-concert. 9.20 Berichten. Daarna „Der himmlische Zecher", hoorspel van F. Dietrich. 10.35 Verslag van den Volkenbond. Hier na Berichten en tot 12.50 Dansmuziek. locomotief in botsing gekomen met den personentrein 630. De twee locomotieven en een personen wagen werden beschadigd. De tender van den personentrein, ontspoorde. Twee per sonen werden zwaar, elf licht gewond. ERNSTIG ONGELUK TIJDENS AUTORACES. 4 dooden, 15 gewonden. Tijdens de internationale autoraces om den Grand Prix van Monza is een ernstig ongeluk gebeurd. De racewagen van den Franschman Etancelin werd door tot dus ver onbekenden oorzaak uit de baan ge slingerd en vloog tusschen het publiek. 4 personen werden gedood en 15, deels zwaar, gewond. NOODLOTTIGE HUISINSTORTING. In het plaatsje Triedek in het district Pless, is in den afgeloopen nacht het huis van een arbeider ingestort. De vrouw des huizes en 6 kinderen van 116 jaar werden onder de puinen bedol- Vijf kinderen en de vrouw werden ge dood. FEUILLETON. door CHRISTIAN HAUGEN. 23 Me-rdow hadl blijkbaar z'n zelfbeheer- sching weer terug. Hij sprak weer op z'n gewonen zakelijken toon. „Het zal wel 't beste zijn, dat ik naar u toe kom," zeide hij. „Doch de allereerste eisch is. dat ik u aan moet treffen, in leven. Betaal daarom direct uwe rekening en ver laat het hotel. Zeg, dat u via Exeter naar Londen terug gaat. Maar in werkelijkheid koopt of huurt u in Exmouth een fiets en u rijdt naar Sidmouth. Daar huurt u een mo torboot. Vraag naar .den visscher Wilson diens boot haalt tien mijlen per uur. U vaart met hem naar Lyme Regis, waar u weer 'n andere boot neemt, waarmee u zich laat terugbrengen naar Franklin's hotel. Als u 't zoo arrangeert, zullen White's spi onnen wel voor enkele dagen werk genoeg hebben, denk ik. Intusschen winnen wij tijd en kunnen wij zien wat ons verder te doen staat. Ik vertrek va.n hier met den trein van 12.40 en kan dus morgen al vroeg bij u zijn." Merdow behoorde blijkbaar tot die men- schen, die als 't noodig is snel kunnen denken, handelen en spreken. Rodney had hem graag duizend vragen willen stellen doch onder deze omstandigheden moest hij zich tevreden stellen met deze eene „Bent u 't misschien ook geweest, die mij de snelheid tot elf mijlen opvoeren. den eersten avond hier opbelde?" „Ja, ik had u willen waarschuwen, doch werd daarin op 't laatste moment verhin derd. Jammer genoeg. Had ik u kunnen spreken, dan zou die onaangename geschie denis met de bankbiljetten niet voorgeval len zijn. Zorgt u nu, dat u Mr. Simpson en z'n col lega's op 'n valsch spoor brengt en vergeet vooral niet, dat de heeren opdracht hebben, u bij de eerste "de beste gelegenheid neer te sohieten, als 't niet anders kan. „Leef wel, Mr. Rodney." Merdow was verdwenen en Algy besloot, de schouders onverschillig ophalend, zijn raad betreffende de rondreis op te volgen. Hij ging regelrecht naar z'n kamer, pakte z'n koffer en belde om de rekening. Miss Franklin was verwonderd en be droefd tevens, dat een van haar gasten, z'n vacantie zoo plotseling moest onderbreken. Doch wat aan haar verwachtingen te kort werd gedaan, wist zij handig te dekken door de prijzen op te drijven. Algy legde haar uit, dat hij zoo juist opgebeld werd om terug te komen, voor een zaak die niet uit gesteld kon worden. Hij haastte zich in Exmouth te komen. Volgens het spoort)oek zou hij inderdaad nog juist den trein van Exeter naar Londen kunnen halen. Het was snikheet en de fietstocht dus verre van 'n pleziertochtje, temeer, daar hij ook nog z'n koffer moest mees'epen. Hgt plan van den detective was werkelijk ver nuftig bedacht. In Exmouth had Algy spoedig den visscher Wilson gevonden en weldra waren zij overeengekomen, dat deze hem met koffer en fiets voor den prijs van drie Pond naar 'Lyme Regis zou brengen. Wison beweerde opgetogen, dat het bootje z'n naam „Flits" eer zou aandoen Hij zou „Maar u mag met niemand over het doel van onze reis spreken," conditioneerde Algy. De visscher keek hem onderzoekend aan en dit onderzoek scheen ten gunste van Algy uitgevallen te zijn. Wilson beloofde te zullen zwijgen. Binnen 'n half uurtje zou de „Flits" voor het kleine steigertje aanleggen. Rodney be sloot zich in dien tijd in de herberg aan 't strand wat op te frisschen. Hij zou er toch zeker 'n makkelijken stoel vinden om wat uit te rusten bij 'n koelen dronk. Na 'n paar minuten zag Algy hoe Wilson voorbij draafde met 'n paar bussen benzine. Toen schoot hem te binnen, dat 't mis schien wel raadzaam zou zijn om ook voor den tocht wat mee te nemen. En hij liet bier, whisky, sodawater en wat levensmid delen aan 't bootje bezorgen, alles bere kend voor twee personen. Doch nauwelijks was dat gebeurd, of hij had er weer spijt van. Z'n achtervolgers zouden daaruit mis schien kunnen opmaken, welke kant hij uit gevlucht was. Hij trachtte zulks echter te voorkomen, door met luider stemme te ver kondigen, dat hij 'n tochtje wilde maken naar Britport, dus in tegenovergestelde richting. Toen Rodney de herberg verliet, scheel de het maar 'n haartje, of hij had Hunter Sr. tegen 't- lijf geloopen. Deze kwam in de richting van 't café gewandeld ei was maar 'n goede honderd pas meer van hem verwijderd. Rodney keer de zich snel om en liep langs 'n omweg naar de boot. Doch hij had een gevoel als 'n zak kenroller, die, op 't moment, dat hij z'n slag zal slaan, „de sterke arm der wet" naast zich niet en maar weinig hoop heeft, dat vrouwe Fojduna hem op dat hache'ijk oogenblik gunstig gezind zal zijn, en 's mans aandacht naar 'n andere richting zal lokken. XXVI. „E 94" Toen hij den steiger betrad, hoorde hij haastige passen achter zich. Hij voelde, wie dat was, doch keek niet om en liep door. „A'lles klaar, Sir?" vroeg Wilson. „We vertrekken," antwoordde Algy. In dit oogenblik voelde hij 'n hand op z'n arm en hij hoorde Hunter's stem: „Wacht even, Mr. Rodney. Vindt u goed, dat ik meevaar Algy keek den spion in het lachende ge zicht. „Goeden dag, M» Hunter," groette hij hem koel. „Ik dacht, dat u nog in Londen waart." „Neen, neen, zooals u ziet, vergist u zich. 'n Paar uur geleden ben ik in dit nest aan gekomen en wilde juist weer vertrekken, toen ik tot m'n groote blijdschap en tevens tot m'n groote verbazing u hier ontdekte. Ik heb vervloekt lang naar u gezocht." „Waarom eigenlijk?" vroeg Algy, die niet de minste bevreemding aan den dag legdr hoewel hij Cynthia's brief toch mocht ve onderstellen, dat Stenton van verdere ach tervolging afgezien had. „Negentien-ze ven-twintig" natuurlijk,' antwoordde Hunter nijdig. „U hadt 't har dig aangelegd om te ontsnappen. En helaas 1 ijkt 't er veel op, dat u weer op reis wilt gaan. Het zou jammer zijn, als ik u opnieuw uit 't oog moest verliezen en nog langer zou moeten zoeken." Zijn achtervolging werd dus voortgzezet. Waarschijnlijk had Stenton ook wantrou wen opgevat tegen Cynthia en op deze wijze zoowel haar als hem om den tuin geleid. „Nu, dan hebt u wat te doen. Ik reis na tuurlijk alleen, zoodat ik van uw aangenaam gezelschap moet afzien." „In dat geval zal ik eveneens een motor boot huren en Stenton t el e graph ee ren. Au revoir, Mr. Rodney. Ik volg we1." En met een vriendelijk lachje nam hij z'n hoed af ten groet. De motor zette zich in beweging. De „Flits" schoot over 't water, nam met 'n sierlijken zwaai koers naar 't Noorden, om dan z'n vaart op te voeren tuit niet. minder dan e:lf mijlen. Nadat Algy zioh door Wilson nogmaals had laten verzekeren, dat geen enkele boot uit Sidmouth hen zou kunnen achterhalen, maakte hij 't zich gemakelijk. Het was zeker niet zeer bemoedigend, nu bleek, dat Stenton nog steeds in actie was En het ergste was nog, dat hij nu Cynthia waar schijn'ijk ook wantrouwde. Wie weet, ver keerde zij niet ernstig in gevaar! Maar wat hielp ad dat gepieker. Hun bei der positie werd er niet minder hachelijk m. Z'n eenige troost was nog, dat hij Mer- low den volgenden dag kon verwachten. Misschien was de detective, wiens naam uj. overigens nog nimmer gehoord had, in daat, hem niét alleen in te lichten om- 1 rent de „Dobrowitz"-aangelegenheid maar ">ok om hem bij te staan tegen Stenton. In eder geval was hij momenteel buiten schot en voor Stenton c.s. niet te bereiken. Mo re1 ijk was hij, met Merdow's hulp, binnen vierentwintig uur van alle aohtervolging verlost. (Wordt vervolgd)

Leidsche Courant | 1931 | | pagina 9