MAANDAG 7 SEPTEMBER 1931 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD PAG. 5 ATHLETIEK ESTAFETTE DWARS DOOR LEIDEN. U. V. S. opnieuw winnaar. Onder groote belangstelling van de zijde van het Leidsche publiek had Zaterdag middag de jaariijksche estafetteloop dwars door Leiden, georganiseerd door den Leidsche Athletiekkring, plaats. Het had er aanvankelijk allen schijn van, of het weer den wedloop in de war zou sturen, doch kort voor en gedurende den strijd is het droog gebleven en alles had een normaal verloop. Aan den wedstrijd werd ditmaal deelge nomen door vier vereenigingen, nl. U. V. S., Donar, 6e Reg. Veld-Art. en A. R. C., terwijl eerstgenoemde vereeniging met- twee ploegen uitkwam. Vanaf den start op den Hoogen Rijn dijk nam Donar de leiding. Kort daarach ter volgde U. V. S., vervolgens A. R. C., de tweede ploeg van U. V. S. en tenslotte de Veld. Met onze persauto voor aan den kop hadden we spoedig de laatste loopers uit het oog verloren en moesten we ons bepalen tot de vóórloopers. Onvermoeid bleven de Donar-menschen aan den kop gaan langs Zoeterwoudschen Singel en Korevaarstraat en toen op de Breestraat de vijfde looper van Donar afgewisseld had dachten we hem nog aanmerkelijk te zien uitloopen, zoo geducht pakte hij aan. Maar het bleek, dat Pont te veel van zijn krach ten gevergd had en de Lange van U. V. S. liep hem bij de Stadhui sruine voorbij, ter wijl daarna- eerst de beste loopers van U. V. S. aan de beurt kwamen. Zij vergroot ten nog geleidelijk den afstand tot 40 50 M. en IJ. V. S. won, evenals het vorig jaar, weer op fraaie wijze. In de overige volg orde was slechts op het laatste oogenb'lik wijziging gekomen, toen de negende looper vand de Veld den looper van A. R. C. voorbijstreefde. De uitslag luidt: 1. U. V. S. I in 9 min. 24 sc.; 2. Donar in 9 min. 32.6 sec., 3. 6e Reg. Veld-Art. in 9 min. 41.2 sec, 4. A. R. C., 5. U. V. S. II. De ploeg van U. V. S. bestond uit de loopers: Wassenlburg, A. Arbouw, I. Beek man, S. Swanenburg, G. de Lange, J. Ar bouw, J. Annokkee, J. Delfos, D. Ouwe hand en G. Annokkee. Voor Donar liepen: S. Bonte, Rozendaal, P. Jansen, Ligthart, Pont, Hensbergen, Hemerik, Verhoog,- Hoexrum, J. C. Jansen en voor de Veld: Conijn, Ohüss, Breedveld, Weehuizen, Klaver, Wassenlburg, R. J. J. Bronsgeest, Visscher, Commerseel en B. Jansen. Een woord van hulde aan de politie, die voor een keurige en overal uitstekend vol doende afzetting zorg droeg, zooals we het in vorige jaren nog niet gezien had den. "Na afloop der wedstrijden werden de prijzen in de voormalige Kweekschool voor Zeevaart uitgereikt door den heer J. W. Henny. NATIONALE ATHLETIEK- KAMPIOENSCHAPPEN K.N.G.V. Zaterdag en Zondag werden te Apel doorn op het gemeentelijk sportterrein „Berg en Bosch" de nationale athletiek- kampioenschappen gehouden van het Kon. Ned.. Gymn. Verbond. Ondanks het minder gunstige weer was de belangstelling voor de prestaties der 346 deelnemers en deelneemsters van de zijde van het publiek zeer groot en kon men ge nieten van dikwijls zeer goede prestaties en spannenden strijd in verschillende num mers. De uitslagen luiden: Polsstokhoogspringer 1. H. G. Nijhof (Olympia) Hengelo 3.30 M. 2. Rutgers (Leeuwarden) Leeuwarden 3.20 M. 3. K. Schenk (Olympia) Wieringerwaard 3.10 M. Discuswerpen Heeren: 1. Ntmmerdor (K.D.O.) Apeldoorn 36.91 M. 2. de Bruyn (Olympia) Den Haag 36.42 M. Kogelstooten dames: 1. Bakker (Olym pia) Wieringerwaard 8.90 M. 2. van Enge- lande (W.G.V.) Winterswijk 8.74 M. 3. Leeksma (Hygiea) Den Haag 8.62 M. 100 Meter heeren: 1. Leeuwerink (Con cordia) Zaandam 11.2 sec. 2. Forger (Attil- la) Utrecht) 11.5 sec.; 3. Dragt (Sportlust, Enschede) 11.6 sec. 400 M. heeren: 1. P. Spoor (Concordia) Haarlem 54.2 sec.; 2. Beyen (T.H.O.R.) Gouda 54.4 sec. 3. W. Bolten Jr. (U.D.I.) Arnhem 54.4 sec. 800 M. heeren: 1. Resink (Olympia) Gas- selternijveen 2 min. 7.6 sec. 2. A. Rietveld (Sportlust) Enschede 2 min. 9 sec. 3. Lo- ma-n (De Nieuwe Turnkring) Apeldoorn 2 min. 9.5 sec. Hoogspringen heeren: 1. Faassens (Bato) Zeist 1.68 M. 2. Eveleens (Olympia) Aals meer) 1.63 M. 3. v. d. Klinkenberg (B.G.V.) BBloemendaal 1.63 M. Vè-rspringen heeren: 1. K. Schenk (Olym pia) Wieringerwaard 6.42 M. 2. Beynders (Gratia-Plato) IJmuiden 6.39 M. 3. D. Dragt (Sportlust) Enschede 6.33 M. Speerwerpen heeren: 1. Looy (Gymn. Vereen. „Rotterdam" 52.10 M. 2. H. Don ker (D.O.S.) Rotterdam 46.90 M. 3. van 't Veer (Sportlust) Enschede 46.13 M. Kogelstooten heeren: 1. de Bruyn (Olyru- pit) Den Haag 12.63 M. 2. Antenne (Olym pia) Den Haag 11.73 M. 3. Drost (T.H.O.R.) Harlingen 10.98 M. 100 Meter dames: 1. Martin (Olympia) Deventer 12.9 sec. 2. ter Horst (Hercules) Hengelo 13.1 sec.; 3. Aengenent (Hygiea) Den Haag 13.3 sec. Hoogspringen dames: 1. L. Gisolf (Hy giea) Den Haag 1.53 M.; 2. Leeksma (Hy giea) Den Haag 1.43 M. 3. Buisma (Olym pia) Aalsmeer 1.38 M. Vèrspringen dames: 1. Briejer (Brun- hilde) Leiden 5.10 M. 2. Martin (Olympia) Deventer 5.03 M. 3. ter Horst (Hercules) Hengelo 4.945 M. Speerwerpen dames: 1. Leonhart (Sport lust) Enschede 30.75 M. 2. Tijm (Concordia) Haarlem 27.69 M. 3. Dieben (Brunhilde) Leiden 26.20 M. Discuswerpen dames: 1. Olthuis (Olym pia) Hengelo 27.785 M. 2. Bakker (B.G.V.) Bloemendaal 25.83 M. 1500 Meter heeren: 1. Rosing (Olympia) Gasseltexnijveen 4.30.4. 2. Verkes (Turnlust) Haarlem. 3. Buis (G. V. Lynren) H'meer. 3000 Meter heeren: 1. Bakker (2e Hal ter) Alkmaar 9.51. 2. Nuisters (G. V. Lyu den) H'meer. 3. Rietveld (Sportlust) En schede. 4 X 100 Meter dames: 1. Hygiea (Den Haag) 54 sec. 2. Brunhilde (Groningen) 54.3 sec. 3. Olympia (Deventer) 54.7 sec. Frankrijk verliest van Duitschland. Uit Parijs wordt ons gemeld: In het Stadion van Colombes werd voor 25.000 toeschouwers de zesde landenwed- strijd op athletiekgebied gehouden. Duitschland won met 89 tegen 62 punten, daarmede voor de zesde maal winnende. VOETBAL KON. NED. VOETBALBOND. OM DEN ZILVEREN BAL. De uitslagen van gisten luiden: FeijenoordD. F. C. 20; H. F. C.Wil lem II 1—2; H. V. V.—A. D. O 1—3; He raclesH. D. V. S. 22 H, D. V. S. wint na het nemen van strafschoppen; Feijen oord'Willem II 41; A. D. O.Hermes D. V. S. 1—2. De eindstrijd wordt Zondag 13 Septem ber gespeeld tusschen Feijenoord en Her- mes D. V. S. A. R. 0. L. BEKERT0URN00I. De uitslagen luiden: Robur et VelocitasV. V. A. 20; BI. WitD. E. C. 20; Blauw WitRobur et Velocitas 21. Blauw Wit den Arolbeker. OP HET A. F. C.-TERREIN te Amsterdam is Zondag de finale gespeeld om den A. R. O. L.-Beker, welke door Blauw-Wit is gewonnen. Een spelmoment uit den wedstrijd Blauw-Wit Robur et Velocitas Tot onzen spijt konden de afgeloopen week enkele lessen niet doorgaan. De gymnastieklessen voor de heeren zijn voorloopig als volgt: Jongens (Jun.) Maan dagavond van 78 uur en Heeren Senio ren Donderdagavond van 8.3010 uur. We hopen dat nu alles weer goed gere geld is en men weer met frissche moed aan het oefenen gaat. Afd. Athletiek: Zaterdagmiddag nemen 6 van onze le den deel aan de Leidsche Singelloop, uit Zaterdagmiddag werd te Zandvoort door den NEDERL. BOND TOT HET REDDEN VAN DRENKELINGEN, een groote demonstratie gehouden. Gelukkig is de reddingbrigade in de buurt. De Utrechtsche voetbalclub Kampong heeft gisteren haar jaarlijksok tournooi om den Bronzen Scheidsrechter gehouden. Het Leidsche A. S. C. naan wederom deel maar werd in de halve beslissing geslagen door Velocitas (Breda). De uitslagen luiden als volgt: U. V. V.Kampong 11, HerculesA. S. C. 12, VelocitasConcordia 20, V. O. C.—H. B. S. 0—1, V. O. C.—U. V. V. 0—2, Ooneordia—Hercules 02, HerculesU. V. V. 21, H. B. S.Kampong 30, Velo- citas'A. S. C. 20, H. B. S.Velocitas 50 Lugdunum I—Steeds Volharden I 2—1. Lugdunum I speelde gisteren, na eeni- ge maanden volkomen rust, een nuttige oefenwedstrijd tegen een barer oude te genstanders Steeds Volharden uit Rotter dam. Het spel was van beide zijden het aankijken zeker waard. De Rotterdammers loopen na den aftrap hard van stapel en van den Berg krijgt het al ras kwaad te verantwoorden. Deze is echter nog altijd zijn plaats volkomen waard en hield wat er te houden was. Lugdunums voorhoede, die echter nog eenage invallers telde, bracht echter spoedig opluchting. Doch ook de Rotterdamsche keeper speelde een goede wedstrijd. Spoedig kregen we dian ook een gelijk opgaande strijd te zien. 10 Minuten voor de thee weet de rood-zwarte rechtsbinnen een goede voorzet van links in een doelpunt om te zetten (0l). Slechts 3 minuten kunnen de Rotterdammers zich in dien voorsprong verheugen want alras weet de Roo met een voltreffer de partijen gelijk te brengen. Rust komt met 11. Di rect na de thee ontspint zich een aardige strijd om de leiding. Beide doelen staan om beurten op het punt doorboord te wor den, doch steeds is een been of hand aan wezig om zulks te beletten. 6 Minuten voor het einde weet De Roo echter een recht- schen voorzet te benutten waardoor Lug dunum de leiding heeft (21). Ondanks hardnekkige pogingen om gelijk te maken blijft de eindstand ongewijzigd. De leiding van den heer Honsbeek was voortreffelijk. Zondag speelt Lugdunum achter Pomona tegen de Haagsehe 2e klasser B. M. T. DIOC. HAARL. BOND. R. K. S. V. „St. Bernardus". Het is gisteren voor de spelers, zoowel als voor de supporters van St. Bernardus een dag van teleurstelling geweest, daar door het niet opkomen der bezoekers geen enkele wedstrijd is gespeeld. De S.J.C.-junioren zijn wederom op on sportieve wijze weggebleven, daar bij den secretaris geen bericht van verhindering was binnengekomen. Ook de beide elftallen der sportver. „Lei den", die respectievelijk moesben kampen tegen V.V.B. 1 en V.V.B. 2, waren zonder meer niet opgekomen. Wanneer zullen zul ke onregelmatigheden eens niet meer voor komen? Waarom kan er door de heeren secretarissen geen bericht van verhinde ring worden gestuurd, of ligt soms de schuld bij den spelers zelf? Zoo ja, dan moet door zulke elftallen niet worden inge schreven voor de te spelen wedstrijden, daar dit nu reeds de tweede keer is, dat deze elftallen zonder een woord of tijding te sturen gewoonweg maar weg blijven. Voor het bestuur van St. Bernardus dat kosten noch moeite gespaard had, was het een groote teleurstelling. R. K. Sportvereeniging „Meerburg" Zoeterwoude (H.-R.). De voor gisteren vastgestelde wedstrijd voor de zomercompetitie Meerburg Jun. A. S. C. Jun. is niet doorgegaan wegens niet opkomen van A. S. C. Jun. Het bestuur maakt de leden er opmerk zaam op dat de steunbonnen voor 'het „T. e-n M."-fonds gereed gekomen zijn. Zij zijn vanaf heden te verkrijgen bij de heeren: Th. Bergers, P. de Vrind en Ver meulen. Het Bestuur hoopt, dat de leden hun (haar) uiterste best zullen doen om de bon nen te verkoopen. Immers het is niet zoo moeilijk. Men ga bijv. op de volgende ma- nieT te werk. Men heeft 1015 of 20 vaste Hanten, die men bijv. elke week één bon verkoopt. Op zóó'n manier zijn de bonnen dan binnen betrekkelijk korten tijd aan de man gebracht. Zooals bekend heeft het bestuur voor hem of haar, die de meeste bonnen ver koopt een dames- of heerenrijwiel beschik baar gesteld, die echter niet gegeven wordt voor alle bonnen verkocht zijn. Nogmaals, we hopen dat alle leden zul len trachten zooveel mogelijk te verkoopen om te beginnen ieder lid 2 a 3 boekjes. In de ZWEMINRICHTING IN HET ZUIDERPARK TE DEN HAAG werden door de zwem- en polovereeniging Z. I. A. N,, internationale zwem- en polowedstrijden gehouden. Een over zicht tijdens den waterpolo-wedstrijd NederlandEngeland, welke in een 20-overwinning voor Engeland eindigde geschreven door de R. K. Athletiekvereeni- ging „Rood-Wit" uit Leiden. We zullen hopen dat onze jongens de naam van Meerburg in eere zullen houden. De supporters raden we aan onze jon gens langs de Leidsche Singels aan te moedigen, opdat de resultaten zoo gunstig mogelijk worden. De loopers wensohen we veel succes toe. Ten slotte nog de namen van de deelnemers: A. Visser, A. Slinger land, A. Leune, Jac. Slingerland, H. v. d. Steen en F. Hakkaart. Afd. Voetbal: Wegens de spoedig invallende duister nis is de training met ingang van heden verzet van Vrijdagavond op Zaterdagmid dag. Aanvang 3 uur. De laatste weken was de opkomst niet schitterend te noemen, doch we hopen dat nu de training op Zaterdagmiddag i3 gezet, de opkomst weer groot er zal worden. DE ENGELSCHE WEDSTRIJDEN. Zaterdag zijn voor de Engelsohe compe tities de volgende wedstrijden gespeeld: Eerste af deeling. BirminghamArsenal 22 ChelseaHuddersfield Town 01 Derby CountySheffield Utd. 13 Grismby TownNewcastle Utd. 12 Leicester CityManchester City 40 LiverpoolAston Villa 20 PortsmouthBlackburn Bovers 20 Sheffield Wedn.Bolton Wanderers 71 Sunderland'Evert on 23 West Bromw. AlbionBlackpool 40 West Ham Utd.Middlesbrough 02 Tweede Afdeeling. Bradford CityNotts County 02 BurnleyStoke City 30 BuryOldham Athletic 21 ChesterfieldCharlton Athletic 32 Leeds Utd.Bamsley 01 Manchester Utd.Swansea Town 21 Mill wallPlymouth Argyle 13 Notts ForestWolverh. Wand. 20 Port ValeBristol City 42 Preston North EndSouthampton 21 Tottenham HotspurBrandford 3—3 PAARDENSPORT COURSES OP H0UTRUST. Het programma voor de courses op Hout- rust te Den Haag vermeldde weer 3 korte- baandraverijen. De toekomstprijs, voor paarden die hoogstens een eersten prijs hadden gewonnen, bracht 8 paarden voor den rechter. De favoriet, Voorlooper, werd reeds in zijn serie geklopt en wel door Vrijbuiter. Nu ging de finale tuuschen Mignon, Varia en Voici. Laatstgenoemde legde beslag op den eersten prijs. In deze course werd niet bijster zuiver gedraafd. 19 deelnemers kwa men in draverij C aan den start. Er werd hier vinnig om de zege ge- "kampt Remplagante stelde teleur, terwijl Konora weinig ambitie toonde. In de zeer spannende finale bleek Vlieger D aanvankelijk reeds geslagen, doch in het rechte eind herstelde hij zich keurig om tenslotte als eerste over de finish te gaan. Sara was goede tweede. In Draverij B startten alle deelnemers van A, behalve Vlieger D. Hoewel Nevada B en Miss Zelda Peter ontegenzeggelijk de snelste waren won Remplagamte door haar grooter uithoudingsvermogen de finale. Nora werd wederom goede tweede. De uit slagen Toekomstprijsdraverijmaximum 800 Me ter. Finale: 1. Voici, eigenaar en berijder v. d. Burg (750 M.), 2. Vrijbuiter, eigenaar Konijnenburg, berijder A. Commijs (750 M.) n.ig. Mignon (780 M.). Draverij A: Handicap over 800 Meter. Finale: .1. Vlieger D eigenaar en berijder J. de Vlieger (740 Meter). 2. Sara, eigenaar en berijder v. d. Knoop (740 Meter) b.g. Ne vada B (760 Meter), Petite Amie (700 Me ter) en Politesse (740 M.). Draverij B Handicap over 800 Meter. Fi nale: Remplaggante, eig. en berijder N. van Leeuwen (770 M.) 2. Sara, eigenaar en berijder v. d. Knoop (740 M.), n.g. Nevada (760 M.) en Miss Zelda Peter (800 M.).

Leidsche Courant | 1931 | | pagina 5