MAANDAG 31 AUGUSTUS J31 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD PAG. 8 UIT DE OMGEVING KATWIJK De Rotterdamsche Beker. Twee heeren, geboortig uit Rotterdam, die zeer sympathiek staan tegenover de Katwijksche Burgerwacht, schonken in het voorjaar 1930 een beker aan die Burgerwacht, met de bedoeling dat deze als wisselbeker zou fungeeren en hierom zou den schieten de Burgerwachten van Katwijk, Voorschoten, Wassenaar, Valkenburg, Leider dorp en Benthuizen. (Benthuizen echter heeft nimmer op de uitnoodiging geantwoord). In 1930, bij de eerste wedstrijd, was de be ker gewonnen door Katwijk met 450 punten. Thans, Zaterdag 1.1., zou er ten tweede male om gekampt worden. KATWIJK AAN DEN RIJN Verkoop. Het huis Kerkstraat 17 is bij publieke verkoop ten overstaan van notaris Eerdbeek in bod gebracht door den heer W. J. v. L. op 1500. Circus. Het circus „Olympia" dat vorige week hier standplaats had, doch wegens ge brek aan belangstelling toen spoedig is ver trokken, is Zondagmorgen hier weergekeerd, doch het zal wel niet tot een voorstelling kun nen komen omreden de Oranjevereeniging het terrein thans zelf noodig heeft. LISSE Concert. Ter gelegenheid van den ver jaardag van H.M. de Koningin zal de R.K. Harmonie „Adolf Kolping" hedenavond te 8.15 uur een concert geven in de gemeentelijke muziektent, waarop het volgende programma wordt uitgevoerd: 1. Wilhelmus van A. Go- vaert. 2. Diergaarde, marsch van G. Dik, 3. „Soirdans", Ardennes, Fantasie. 4. Les Cadets de Brabant, marsch. 5. Creb de Spinse van G. Gadennen. 6. Homme contre homme, marsch v. J. Kneghel. 7. La Flute Enchantée, Fantasie van L. Opera Mozart van M. J. H. Kessels. 8. 8. Sans of the Brave, marsch, F. Gedgoud. 9. Heinzelmanches Wachtparade. 10. Sempre fan- tie van Vrees Gerhard. Geboren: Lambertus Matta-ias Antonius z. van M. F. Verheijen en H. J. v. Lijssel Cornelis z. van H. Verduijn en J. H. v. d. Zaal Jan z. van K. Kemper en B. Borst Ber- iarda Maria Elisabeth d. van C. v. Leeuwen en M. Th. v. Steijn Antonius Pieter z. van H. Pot en P. J. v. d. Born. Ondertrouwd: A. H. Elfering en P. R. M. Raaphorst. Getrouwd: A. de Vries en C. M. de Kco- ker C. J. Schenk en M. G. Boon J. L. J. v. Nobelen en M. Warmerdam. Overleden: Johanna v .Doorn wed. van Th. J. Hoebink 88 j. Adrianus Mansveld, echtg. van L. v. d. Geest 59 j. NOORDWIJKERHOUT Gemeenteraad. De Raad dezer gemeente vergadert Dinsdagavond te 7 uur. Agenda: 1. Ingekomen stukken. 2. Beëedi- ging van de nieuw benoemde raadsleden. 3. Benoeming van twee wethouders. 4. Behande ling van de begrooting voor het jaar 1932 van den schoolartsendienst Hillegom e.o. 5. Voor stel van B. en W. tot wijziging van het raads- besuit van 29 Juni 1931, no. 56 tot het aan gaan van eene geldleening groot 75.Q00 6, ehandeling van den brief van Ged. Staten de zer provincie inzake de aanvulling der alge- meene politieevrordening. 7. Behandeling van den brief van Ged. Staten dzeer provincie in zake de overname van den hoofdverkeersweg NoordwijkBloemendaal, den Wassenaarsche- weg, een gedeelte van den Regenvlietweg en de Beeklaan. 8. Voorstel van B. en W tot vaststelling van een uitbreidingsplan, met be handeling van ingekomen bezwaarschriften. SASSENHEIM Aanbesteding. Zaterdag werd alhier door het architectenbureau L. Pol van Lisse aanbe steed de bouw van het nieuwe bankgebouw voor de Twentsche Bank. De uitslag hiervan is als volgt. De Vrede's Bouwbedr. Noodwijk ƒ51.960, Gebr. M. en A. van Breda, alhier 53.990, Fa. Dijkstra en Zoon, alhier 55.660, Fa. C. J. Kiebert, alhier 55.990, Th. Reeu- wijk alhier 56.550, J. P. Oudshoorn en Zoon 57.100. De gunning is aangehouden. Bekendmaking. De deelnemers aan het congres te Utrecht worden uitgenoodigd om morgenavond 8 uur in het K.S.A.-gebouw de spoorkaartjes in ontvangst te komen nemen, terwijl dan de nadere regeling zal worden be kend gemaakt. Zwemdemonstratie. Vanwege het badbe- drijf zijn Zaterdagmiddag in het mooie zwem bad aan de Willem Warnaarlaan goed geslaag de demonstraties gegeven door leden van den Nederlandschen Zwembond uit den kring den Haag. Het aantal deelnemers was groot, en onder hen waren verschillende nationale prijs- Het programma ving aan met reddingzwem- men en popduiken. De verschillende grepen werden keurig uitgevoerd en het popduiken oogste spontaan applaus. Vervolgens werd er door verschillende ploe gen deelgenomen aan snelzwemmen, w.o. esta fette. De eerste race bestond in rugzwemmen, waarbij o.a. de Haas aan de start verscheen en onberispelijk den strijd won. Ook de da- mesploegen van den Haag en Leiden toonden hun vaardigheid in het water. Van al deze nummers wisten de Hagenaars de meerdere te blijven. Nadat door dames van H. Z. en P. C. keurige staaltjes figuurzwemmen waren uitge voerd en door de heeren de kunst van schoon- springen was gedemonstreerd, werd tot slot een polo-wedstrijd gespeeld tusschen een Haagsche en een Leidsche ploeg. Hier bleken de Leidenaars de meerdere te zijn, want reeds met rust was de stand 03; de eindstand was 61 voor Leiden, Een en ander was weer een schitterende propaganda voor de Sassenheim- sche zwemsport. Gemeenteraad. De agenda van den Ge meenteraad is aangevuld met de volgende pun ten: 1. Ingekomen is nog een verzoek van het Bestuur der De Visserschool om crediet voor 8 schoolbanken wegens uitbreiding van het aantal leerlingen. Kosten begroot op 250. 2. Aan de Verordening op het Venten is door den Ambtenaar van het Openbaar Ministerie van het Kantongerecht bindende kracht ont zegd, omdat daarin niet voldoende uitzonde ring is gemaakt voor het venten van drukwerk. Om nu het venten van diverse waren voor al met de a.s. Oranjefeesten te kunnen weren is het gewenscht de noodige wijziging in de verordening aan te brengen, wat zal worden voorgesteld. 3. Ter verbreeding van de J. P. Gouverneur- laan wil de heer J. M. Esseveld een strook van zijn land afstaan, als is uitgepaald, mits de gemeente de sloot dempt, tegelpad doortrekt, vergoeding geeft voor het plaatsen van een gaashek op grondkeerenden betonnen voet, de rioleering te zijner tijd doortrekt en recht van uitpaden geeft. Voorgesteld wordt dit aanbod te aanvaarden De vergoeding zal moeten bedragen 350. VOORSCHOTEN Teraardebestelling J. M. van Kempen Sr. Zaterdagmiddag vond op de begraafplaats Nieuw Eik en Duinen te Den Haag onder groo- te belangstelling de teraardebestelling plaats van het stoffelijk overschot van den heer J. M. van Kempen Sr., oud-lid van den gemeen teraad en oud-wethouder der gemeente Voor schoten. Onder de aanwezigen merkten wij o.a. op den heer E. Vernède, burgemeester dezer gemeente, den heer C. Eggink, weth. alhier, den heer H. J. A. baron Schimmelpenninck van Oye, raadslid en Kerkvoogd der Ned. Herv Kerk alhier, de heeren Gerritsen, J. H. Steen beek, ir. Hammes van de Kon. Ned. Fabriek te Zeist. Namens de Kerkvoogden der Ned. Herv. Kerk alhier was aanwezig de heer Th. J. Broers, oud hoofd der Chr. School alhier. Met de stoet kwamen mede, o.a. prof. dr. Slotemaker de Bruine en dr. F. J. Duetz. Als slippendragers fungeerden de leden van het personeel, hetwelk destijds te Voorschoten werkzaam waren en thans te Zeist. Vele bloem stukken dekten de baar. Nadat de kist in het familiegraf was neder- gelaten, trad naar voren de heer E. Vernède, burgemeester van Voorschoten, die er aan herinnerde, wat de overledene voor deze ge meente heeft tot stand gebracht, zoowel voor kerkelijke als voor maatschappelijke instellin gen. Spr. herinnerde er aan, dat de overledene een man was met een nobel karakter, eenvou dig in zijn optreden en steeds recht door zee gaande en dat men bovendien op hem kon ver trouwen. Spr. was er van overtuigd, dat men velen in en buiten Voorschoten hem op dezen dag zullen gedenken. Zijn edel figuur zal in Voorschoten niet worden vergeten. De volgen de spr. was prof. dr. Slotemaker de Bruine, die namens de familie sprak en er aan her- j innerde de band die steeds bestond tusschen J den overledene en het personeel. Namens de Ned. Herv. Kerk te Voorschoten werd het woord gevoerd door den heer F. J. Broers, die er op wees, wat de overledene voor het Christelijke onderwijs en de Prot. Wijkver pleging heeft gedaan. Namens het fabrieksper- soneel werd het woord gevoerd door den heer L. van Herk. De oudste zoon van den overledene dankte alle aanwezigen voor de belangstelling, waar na prof. dr. Slotemaker de Bruine in gebed voorging. UIT DE RIJNSTREEK ALPHEN AAN DEN RIJN Over den kop geslagen. In de Emmalaan is Zaterdagmiddag de be stuurder eener motor met de dame die op de duo was gezeten, over den kop geslagen. Het ongeluk liep betrekkelijk goed af. De bestuur- i der bekwam een verwonding aan het hoofd, terwijl de mede-pasagier haar kleederen wer- j den gehavend. De bestuurder van een achter de motor aankomende auto remde zoodanig, j dat het vehikel geheel onklaar werd en met een kraanwagen moest worden gesleept, i Gemeenteraad. De agenda voor de Raads- zitting van morgenavond is aangevuld met punt 20: Benoeming van een lid van het Alge meen Armbestuur in de vacature, ontstaan door periodieke aftreding van den heer W. J. Spreij. Aanbovelen worden: 1. W. J. Spreij, 2. C. A. Bos. Tegen een rij boomen en een autobus gebotst. Zaterdagmiddag omstreeks kwart over drie had op den Steekterweg een zeer ernstig ver keersongeval plaats, dat, gelet op de omstan digheden, nog betrekkelijk goed afliep, al thans zonder persoonlijke ongevallen. De heer P. C. uit Groningen reed met zijn per sonenauto op genoemden weg achter een autobus van den dienst Gouda-Alphen. Ter hoogte van den koopman S., alwaar de bus stopte, kon genoemde autobestuurder zijn wagen niet tijdig tot stilstand brengen, waarop hij links uitweek, eerst tegen een drietal al daar langs den weg staande boomen reed, waarop zijn wagen omsloeg en tegen genoemde autobus terecht kwam. De auto werd zoo goed als vernield, terwijl over een afstand van plm. 16 M. 3 boomen werden beschadigd. De be stuur en mede-inzittenden kwamen met den schrik vrij. De wagen werd later weggesleept, terwijl bestuurder en inzittenden per andere gelegenheid hun rei6 moesten vervolgen. Om trent de schuldvraag stelt de politie een on derzoek in. NIEUWKOOP. Gemeenteraad. De Raad vergadert Dins dagmorgen te 10 uur (N.T.). Agenda: 1. Beëediging en installatie van de leden van den raad. 2. Benoeming van twee wet houders. 3. Ingekomen stukken en mede- deelingen. 4. Benoeming van twee leden voor de schattingswmmissie voor de Rijks inkomstenbelasting. 5. Benoeming van twee leden voor de oommissie van beheer van het eleotrioiteitshedri jfwegens pe riodieke aftreding van de heeren A. J. den Hartog en P. Auguetinus. 6. Aanbieding van de gemeenterekening over 1930 en be noeming van een commissie van onder zoek. 7. Bevordering van de smeden-in dustrie ter plaatse. WOERDEN De Oranjefeesten. Hoewel „Koninginnedag" haar oorspronke lijk opgezet plan om n.l. een historische op tocht te houden, niet verder kon voltooien we gens te geringe medewerking hiertoe, heeft zij toch, in de korte spanne tijds die haar nog restte, een alleszins aantrekkelijk programma in elkaar gezet. Het hoofdgedeelte van dit programma wordt uitgevoerd morgen, terwijl ook een gedeelte ervan op heden Maandag middag is verricht. De wedstrijden van hedenmiddag bestonden voornamelijk uit zwemwedstrijden, polowed strijden enz., terwijl hedenavond in het plant soen zal optreden het R.K. Dameszangkoor „Zanglust" en het kinderkoor „Zingende Jeugd", onder leiding van den heer S. P. On- neweer. Tevens zal het fanfarecorps „Excel sior" eenige muzikale nummers ten gehoore brengen. Het progamma van morgen opent met de bekende koraalmuziek van den toren, waarna 1800 schoolkinderen voor het stadhuis hun zanghulde zullen brengen en hierna in optocht naar het feestterrein trekken voor de te hou den kinderspelen. Des middags hebben plaats volksspelen, gymnastiekdemonstraties, schiet wedstrijden, optocht (Pro Patria). „De vroo- lijke Arkendammers", ender leiding van den heer Goossens zullen des avonds weer present zijn op het exercitieterrein. Het besluit is een vuurwerk te half elf. Gedurende de geheele week wordt verder een winkelweek gehouden, waarvan het middelpunt natuurlijk is de Voorstraat, welke hiervoor met eerepoorten is versierd. Buurtvereenigingen hebben weer hun beste beentje voorgezet, om verschillende straten een feestelijk aanzien te geven. Een der meest ty pische en interessante versieringen is wel weer die van den Rijn, met haar karakteristieke bruggetjes, waar Zaterdagavond ook een gon- de'vaart zal worden gehouden om prijzen. Alles in aanmerking genomen staat Woerden weer op het punt een echt Oranjefeest te vie- Het weer zal natuurlijk een der voornaamste factoren zijn van het weslagen ervan. Hopen we het beste. Nog zij medegedeeld, dat uit voerige programma's verkrijgbaar zijn a 10 ets. Congres. Op het Zondag a.s. te Utrecht te houden congres van bet R.K. Werklieden verbond zal ook de Woerdensche afdeeling van den R.K. Volksbond met een flink getal leden der St. Jozef Gezellenvereeniging zal naar Utrecht optrekken tot bijwoning van het congres. Voor deze leden werd Zondagavond in het I Patronaat een heldere uiteenzetting gegeven van wat de Remm Novarum eigenliik is en beteekent, door den heer J. P. v. BreukeJen, alhier, waardoor deze nog jeugdige leden, na een dergelijke behandeling van paus Leo's en cycliek, weten, waarvoor zij in Utrecht zullen demonstreeren. Personalia. Bij het op Zaterdag gehou den kapitel der Franciscanen te Weert is de weleerw. pater M. Broerse, gardiaan van het Minderbroedersklooster- alhier, gekozen tot definitor der orde. De vacature van gardiaan alhier, zal morgen worden aangevuld. ZOETERWOUDE Concert St. Jansfare. Op het Patroons feest van de parochie, op het feest van St. Jans onthoofding en op den verjaardag van den hoogeerw. deken J. C. Jansen, heeft de St. Jansfare haar eerste concert gegeven voor de pastorie. Nadat de fanfare met marsch-muziek was ge arriveerd, werd het concert door den weleerw. heer J. Brans als voorzitter in een geestigen speech den deken aangeboden als bewijs van dankbaarheid voor de vele zorgen bij de op richting gegeven. Na afloop van het concert dat, gezien de korte tijd van het bestaan der fanfare, zeer te prijzen was, dankte de deken voor deze eerste muzikale praestatie en wer den de muzikanten getracteerd. R.K. Sportvereeniging A. S. C. Deze week zijn er geen gymnastieklessen. De volgende week worden de lessen voortgezet onder de leiding van den heer G. C. van Oerle. Dagen en uren worden Zaterdag bekend gemaakt. Uit de Landbouwwereld Verkeerde zuinigheid. Prof. Ir. J. Hu- dig heeft een ernstig woord van protest doen hooren tegen de in verschillende bla den opgegeven onjuiste voorlichting, neer gelegd in de zinsnede: „Wetenschappelijk is echter uitgemaakt, dat de boeren hun land kunnen bebouwen, zonder elk jaar kali te gebruiken". Hij zegt, dat dit aller minst wetenschappelijk is uitgemaakt. ,,Het gebruik van kali moet gedosseerd worden naar de behoefte, en deze wordt bepaald door de hoeveelheid, die het ge was aan den bodem onttrekt, en door de hoeveelheid, die door den regen uitspoelt." En dan schrijft de professor verder nog: „Over het niet ge-bruiken van het kali kan naar mijne meening niet eens het feit be slissen, dat in vroegere jaren ruim met kali bemest werd. Het laatste onderzoek toont aan, dat sommige gronden zeer ge makkelijk kali door het regenwater af staan aan den ondergrond en andere het vasthouden. Voorzoover wij thans weten, zijn grondonderzoek met behulp van een der bekende methoden, en proefveldon- derzoek, de eenige richtingaanwijzers in deze kwestie. Wanneer men om een eco nomische reden geen kali aanwenden kan, is dit een reden buiten de wetenschap om. Het komt mij niet toelaatbaar voor, de wetenschap op de wijee als in het be richtje geschied is, in een economischen strijd te betrekken". Tot zoover prof. Hudig. Wij verheu gen ons, dat deze bij uitstek deskundige hoogleeraar zijn stom in deze heeft doen hooren. Er is bezuinigingsnoodzaak voor den landbouwerhij heeft dan ook op be mesting zeer bezuinigd in 't afgeloopen jaar. Maar stelt zich de vraag telkens weer: hoever kan ik daarmee gaan? En wanneer men hem dan vertelt, dat men kali-bemesting gerust een jaar of langer, kan overslaan, dan lijkt hem dit natuur lijk zeer mooi toe. Maar hij zou er zeer licht de dupe van kunnen worden, en er misschien belangrijke schade van kunnen ondervinden. Prof. Hudigs waarschuwing komt dus, waar de bemestingstijd weer spoedig daar is, juist van pas. De schade is reeds hier en daar te constateeren. Wij lazen in „Het Kringblad" van den Kring Hulst v. d. N.C.B. een artikel van den heer Langenhorst, waarin hij begint met de mededeeling, dat de kali-omzet in Zeeuwsch-Vlaanderen beduidend naar om laag ging: vrij groote voorraden bleven in de pakhuizen. En dat laat hij er op vol gen: „Na 't land links en rechts door kruist te hebben, is het mijn overtuiging geworden, dat deze zuinigheid in vrij aan zienlijke mate de wijsheid heeft heeft be drogen". Wij komen op dat artikel terug. Een mooie kamerplant. Een beste, zoo niet de beste kamerplant durven we de Dracaena Rothiana te noemen. Zij is evenals de Aspidistra, een snelgroeiende en sierlijke plant en heeft weinig van on- gederte te lijden. Wij hebben een exem plaar gekend, die 17 jaar in een kamer ge staan had en in dientijd ook tweemaal bloeide. Die 2.2 Meter hoog, terwijl de om vang der kroon ongeveer 4.75 bedroeg. Niet overal kan zij dus geplaatst worden als zij zoo groot wordt. Aan een 4-jarige Dracaena Hot'hiana zagen we bladen van 7 d.M. lang, terwijl de kroonomvang 3 M. bedroeg. Deze plant zij iederen bloemen liefhebber aanbevolen, vooral hem, die geen tuin heeft. Zij heeft weinig eischen, als men slechts voldoet aan haar verlan gen naar ruimte. Mos op vruchtboomen, Doet mos op vruohtboomen schade? Ja, stellig. Wan neer het zich uitbreidt, wordt de toe gang der lucht door de schors gestremd, lucht en zon, voor den boom zoo noodza kelijk, kunnen niet door den bast heen- dringen. Het mos, dat de schors bedekt, maakt dat stam en takdeelen voortdu rend nat, of althans vochtig, blijven, en die vochtigheid is chadelijk, omdat het water weer de uitdamping belemmert. Tevens is het mos een verblijf en broedplaats van een groot aantal verschillende insecten, die, de een meer, de ander minder, schade doen aan 't leven vand en boom. Voor den kenner zijn, evenals voor den ervaren arts, de veranderingen aan de opperhuid, de mosvormingen, een zeker teeken, dat het ten opzichte der lichaamssappen niet ge heel in orde is; en waar dit het geval is, hapert het in de meeste gevallen ook aan de voeding. Ongetwijfeld hebben in derge lijke gevallen de boomen gebrek aan vol doend voedsel en kracht voor een goeden, snellen groei, voor een geregelde, snelle stofwisseling. Aankoop van Hoenders. Wanneer men plan heeft, zich een kippenfamilie aan te schaffen, het gteal wat uit te breiden, of wat nieuw bloed in te voeren, dan wacht men daarmee gewoonlijk tot het voorjaar. Toch zijn er verschillende voordeelen ver bonden aan de aanschaffing in den herfst.In den herfst zijn de prijzen het laagst, om dat de fokkers alles, wat ze te veel heb ben, vóór den winter graag kwijt willen zijn. Men heeft dan ook een veel ruimere keus, omdat allerwege het aanibod groot is. Hoofdzaak is echter, dat de jonge hen nen, als ze in den herfst gekocht zijn, reeds in den winter, of ten minste in het voorjaar met leggen beginnen, omdat ze in dien tusschentijd aan de nieuwe hok ken en de omgeving gewend zijn. Men kan op deze wijze vroegbroedsels krijgen, wat anders niet het geval is, en de waarde daarvan is bekend. De ovedweging, dat we de dieren aanvankelijk moeten voederen, zonder er profijt van te hebben, moeten we niet laten gelden, want het wintervoe der betalen ze ons rijkelijk terug. Slabakken. We willen even de aan dacht vestigen, op het groote belang van het luchten van een bak of bakken van sla. Meermalen gebeurt het, dat men krop sla ziet, waarvan de bladeren bruin ge kleurd zijn, alsof ze zijn verbrand. Werke lijk is dit ook het geval. De slabladeren verbranden, als ze vochtig zijn en de tem peratuur te hoog wordt. Daar zulke aan getaste kroppen steeds verder rotten, is het vooreerst zaak, ze zoo gauw mogelijk te snijden en te verorberen voor ze geheel waardeloos worden, maar in de tweede plaats, en dit is wel het voornaamste, moeten we zorgen, dat het niet zoover komt. Vroeg luchten, opdat de bladere droog worden, is hierbij een werkzaam voorbehoedsmiddel. Brysselsch Witlof. Een voortreffelijke groente, wel bekend, maar nog door zeer velen niet gekweekt;. Het vormt een ver- sche groente in een tijd, waarin deze zoo schaarsch is. Wel is het gewas iets bitter, maar men went daar spoedig aan, want de bittere smaak is volstrekt niet onaan genaam, vooral waar er een eigenaardige zoete smaak aan verbonden is. Wensoht men echter den bitter smaak te verminde ren (wat velen juist niet zullen wenschen, omdat dit juist den pikanten smaak aan deze groente geeft), dan kan men ze met wat melk opstoven, en verder, zooals ook bij de op gewone wijze gestoofde (met water) wat boter toevoegen. Verdere in grediënten zijn bepaald niet noodzakelijk, om van deze groente een allerheerlijkst fijn gerecht te bereiden. Zeker zal ieder, die er eens van heeft genoten, met ver langen uitzien naar den volgenden keer, waarop die gerecht op tafel verschijnt. Groenten en boter. Potten met inge maakte groenten, behooren in een kelder, waar boter bewaard wordt, niet thuis, evenmin als alle andere reukge-vende stof fen. De boter krijgt er een wansmaak van waarvan de bereiding dan allicht de schuld zou krijgen. Smakelijke boter houdt men goed, door haar niet met reukgavende stof fen in aanraking te brengen. Gedachten: Die zich slimmer waant dan anderen, wordt het eerst bedrogen. Een streng en werkzaam leven is het beste voorbehoudsmiddel tegen alle geva ren,. Vriendelijke woorden werken ont dooiend zelfs op de koudste harten. B—r. Up het iNassauplein te Amsterdam had Zaterdagmiddag de onthulling plaats van een standbeeld voor wijlen DOMELA F. NIEUWENHUIS. Mevr. de wed. Domela Nieuwenhuis, onthuld het monument De Amsterdamsche Wethouder Dr. F. M. WIBAUT, nam Zaterdag op het Prinsenhof als zoodanig afscheid, waarbij hij gehuldigd werd. Vanuit het raam slaat de grijze wethouder het défilé dat plaats had, gade.

Leidsche Courant | 1931 | | pagina 8