MAANDAG 31 AUGUSTUS 1931 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD PAG. 7 man en deze schiet van het lijntje af on houdbaar 10. Gouda poogt de gelijkmaker te scoren, het lukt echter niet. Na de hervatting heeft Leiden spoedig succes, de Goudsche back keert een bal. deze ketst op zeer gelukkige wijze tegen de voet van de toeloopende van Leeuwen en het leder verdwijnt ïvederom in de Goudsche touwen 2—0. Gouda komt thans in actie, legio zijn de gevaarlijke bezoe ken aan Kramp's doel. Gouda maakt goal er is echter juist gefloten, 't is echter 'n kort uitstel, want even daarna schiet de linksbinnen onhoudbaar in 2—1. Het spel gaat thans gelijk op. Da laatste minuten rijn geheel voor Gouda, en Leiden moet tot het uiterste vevrdedigen om de ge lijkmaker te voorkomen. De stand blijft echter onveranderd. De heer Hoek als scheidsrechter leidde goed. De heer Steenhouwer, voorzitter van den Leidschen Voetbalbond overhandigde met een toepasselijk woord de van Spa 11- Beker aan den aanvoerder van het Leid- sche elftal. OM DEN ZILVEREN BAL. Gisteren is te Rotterdam het tournooi om den Zilveren Bal begonnen. De eerste uitslagen luiden: Excelsior h or tuna ll; Fortuna wint met strafschop- Penj VOCADO 23; QuickHennes DVS O—l; Sparta—Xerxes 1—3; Heracles Fortuna 5—0; Xerxes—Hermes DVS 1—1; Hermes DVS wint met strafschoppen. Om den Arolbeker. De uitslag van het te Amsterdam begon nen Arol-tournooi luiden: WA—Zeeburgia 3—2; AFC—Wilhelmina 5—3; HBS—Robur et Veloei tas 1—3; ZAC—DEC 2—3; Blauw Wit—Achilea 1—0; AFC—DEC 0—1. Leidsche Politie-Sportvereeniging. Morgen speelt een L.P.S.V.-Comb. een vriendschappelijken wedstrijd tegen Sport man II. Aanvang 6.30 uur op het terrein aan den Zoeterwoudsche Singel. DE ENGELSCHE WEDSTRIJDEN. Zaterdag zijn de Engelsohe competities weer begonnen en zooals te verwachten was heeft het niet aan verrassingen ont broken, hetgeen uit de hier volgende uit slagen blijkt: Eerste a f d e e 1 i n g. ArsenaalWest Bromwich Albion 0—1 Aston VillaLeicester City 32 Blackbunr Rovers—Sheffield Wen. -1—6 BlackpoolDerby County 21 Bolton Wanderers—West. Ham Ütd. 0—1 EvertonBirbingham 32 Huddersfield Town—Grimsby Town 1—1 Manchester CitySunderland l1 Mi dd le sb r 0 u gh— C h els ea 02 Newcastle UtdLiverpool 01 Sheffield UtdPortsmouth 12 Tweede afdeeling. Barnsley—Bradford City 12 BradfordManchester ÏJtd. 3—1 Grisbol CityBury 13 Charlton Athletic—Notts Forest 31 Notts CountyMill wall 20 Oldham AtblPreston North End 2—2 Plymouth Argyle—Port Vale 13 SouthhamtonBurnley 30 Stoke CityChesterfield 2—1 Swansea TownLeedts Utd 02 Wolv. WanderersTottenh. Hotspur 4—0 SCHAKEN NEDERLANDS CHE SCHA AKBOND. Jaarvergadering te Utrecht. Zaterdagmiddag had te Utrecht de jaarlijksche algemeene vergadering van bovengenoemden bond plaats. Mr. G. C. A. Oskam uit Rotterdam presideerde. Aanwezig waren vertegenwoordigers van 56 clubs van de 120 bij den bond aan gesloten clubs. De voorzitter deelde mede, dat allen uit Amsterdam één vertegen woordiger was, die 27 Amsterdamsche clubs vertegenwoordigde en dat de tijd thans gekomen was om. tot een definitieve regeling te komen omtrent- de oprichting van de provinciale bonden en het uitbren gen van stemmen, omdat thanste veel macht bestaat bij enkelingen. Uit het jaarverslag van den secretaris bleek, dat het aantal eden van 3800 tot 4150 was geklommen. Er zijn in den loop van 1931 gewestelij ke bonden opgericht in Gelderland en Utrecht. Een federatie van schaakclubs te Rotterdam is in voorbereiding. Een groot aantal Nederlandsche pro bleemcomponisten behaalde onderscheidin gen in internationale tournooien. Bij het punt „rekening en verantwoor ding van den penningmeester" bracht de nieuwe penningmeesteh de heer H. J. Ro- bijns te Utrecht, de vergadering aan het schrikken, toen hij met de mededeeling kwam, dat hem bij overneming van de kas boeken etc. was gebleken, dat het finan cieel beheer de laatste jaren te wenschen had overgelaten. Zoo waren bijv. al eeni- gen tijd de betalingen van afgeloopen ja ren ten deele geschied met gelden, die eerst later werden ontvangen, zoodat bij een accountantsonderzoek was gebleken, dat er over 1930 een nadeelig saldo was van circa 3000 en over 1931 een tekort van circa 450. Hij deelde verder mede, dat er geen sprake was van wanbeheer van zijn voor ganger, doch dat de tekorten ten deele waren onttsaan door contributieschuld en meer andere oorzaken buiten schuld van het bestuur. Na deze mededeeling ontspon zich een debat waaraan vertegenwoordigers uit Amsterdam, Den Haag, Utrecht en Rot terdam deelnamen en dat tenslote eindig de met een motie van den heer Selman te Amsterdam, die voorstelde de vergadering te verdagen tot 24 November a.s. Het bestuur deelde nog mede, dat in dien al d6 in te vorderen gelden binnen kwamen, het tekort wellicht tot ongeveer met de helft zou verminderd worden. Men zou de uiterste zuinigheid betrachten doch of dit gevonden moest worden in lagere honoraria der medewerkers, of minder uit gaven voor propaganda, wist men nog niet. Een der leden had het tekort voorloopig aangezuiverd, doch het bestuur achtte zich verplicht maatregelen te beramen om dit bedrag in 4 of 5 jaren terug te betalen. De motie van den heer Selman werd tenslotte in stmemming gebracht en met 153 tegen 53 stemmen aangenomen, zoo dat d© verdere punten van de vergadering werden aangehouden tot de eerstvolgende algemeene vergadering in November a.s. BOKSEN DE NIEUWE EUR0PEESCHE KAMPIOENEN. Drie ontmoetingen voor den titel van Europeesch kampioen vonden gisteren plaats in het boksstadion te Berlijn. De Duitsche kampioen zwaargewicht Hein Müller sloeg den Belgischen titelhouder Pierre Charles over 15 ronden op punten en werd hiermede Europeesch kampioen. De Duitscher Gusta-s Eder verloor van den Europeeschen kampioen weltergewicht Guistave Roth, België. Tenslotte won Hein Domgoergen, Keulen, op punten van den Oostenrijker Poldi Steinba-ch, waarmede de eerste Europeesch kampioen midden gewicht werd. BILJARTEN Nederlaagwedstrijden T.O.G. De uitslag van den wedstrijd T.O.G. I P. v. Cleef luidt; B. Tegelaar P. v. Cl. 150 16 57 9.31 J. Bouman T.O.G. 43 15 8 2.86 G. M. Tegelaar 150 29 19 5.17 J. v. d. Burg res. 51 28 5 1.S2 G. Tegelaar 150 60 10 2.50 M. Zwaan 124 59 10 2.10 H. Koet 146 56 13 2.60 KI. Tol 150 56 12 2.67 P. v. Gleef 590 car. T.O.G. 368 car. De uitslag van den wedstrijd T.O.G. II— O.G. luidt: H. Oudshoorn O.G. 100 40 11 2.50 J. Mulder T.O.G. 90 39 10 2.30 J. Meyer res. 100 35 22 2.85 G. Mieremet 74 34 8 2.17 B. Boom 96 54 10 1.77 J. v. d. Burg 100 54 10 1.85 J. Hartevelt res. 100 64 8 1.56 J. Wassenburg 83 63 7 1.31 O.G. 396 oar. T.O.G. 347 car. De uitslag van den wedstrijd T.O.G. —O.G. II luidt: P. Haak O.G. 75 38 9 H. Wansink T.O.G. 31 37 3 B. v. d. Burg 75 46 6 J. W. Schouten 44 45 3 J. do Ru 75 53 5 J. Wausink 57 52 7 N. Keijzer 75 57 14 N.N. 40 56 4 O.G. 300 car. T.O.G. 172 car. 1.97 0.83 GEMENGDE BERICHTEN POSTDUIVEN „De gevleugelde Vrienden" (Alphen aan den Rijn). Wedvlucht gehouden Zaterdag 29 Augus tus met oude en jonge duiven vanaf Lier (België). Afstand 110 K.M. De uitslag luidt als volgt: 1. P. G. Borgers 3.4.2; 2. idem 3.9.20; 3. idem 3.10.5; 4. P. Grossat 3.10.52; 5. P. G. Borgers 3.11.23; 6. P. Gros'&at 3.11.29; 7. P. G. Borgers 3.12.24; 8. idem 3.15.21; 9. idem 3.16.16; 10. Gebr. Mens 3.17.30; 11. Adr. v. Eijk 3.20.13; 12. Gebr. Mens 3.22.22; 13. P. G. Borgers 3.23.10. DE ZEPPELIN NAAR ZUID-AMERIKA. Dertien passagiers aan boord. Het luchtschip „Graf Zeppelin" is Za terdagavond 9 uur 36, onder leiding van dr. Eckener, naar Zuid-Amerika vertrokken. Aan boord bevinden zich, behalve de be manning, dertien passagiers. Het luchtschip zette onmiddellijk koers naar Bazel. Heb luchtschip heeft in totaal 21.000 kub. meter blauwgas en 7 ton benzine aan boord. In den naoht van Zaterdag op Zondag heeft de Graf Zeppelin Zuid-Frankrijk overvlogen. Volgens een radiogram van boord vloog het luchtschip in den ochtend langs do Spaansche kust in stralenden zonneschijn en volledige windstilte. Tot nu toe is de vaart zeer gelijkmatig verloopen. Gistermiddag om 5 uur vloog het lucht schip „Graf Zeppelin" over Tanger en was kort daarna boven de zee. Daarna vloog het schip over de Canarische eilanden. VON GR0NAU IN NOORD-QUEBEC GELAND. Naar uit Ottawa in Canada gemeld wordt, is de Duitsche vlieger van Gronau na de Oceaan te hebben overgestoken in het Eskimodorp Povungtinuk in Noord- Quebec geland. Povungtinuk ligt in het Oosten van de Hudsonbaai. Het is zeer lastig nadere be richten vandaar te verkrijgen. Waarschijn lijk zal von Gronau verder vliegen naar Chicago. Marga von Etzdorf te Tokio. Marga von Etzdorf is met haar Junker toestel „Kiek in die-Welt" te Tokio aan gekomen, waarmede zij in verrassend kor ten tijd haar doel heeft bereikt. Zij is 18 Augustus te Berlijn gestart. ONGELUKKEN. SLACHTOFFERS VAN HET VERKEER Autobotsing. Zaterdagavond is- op den Rijksstraat weg onder Terschuur bij Barneveld oen auto-ongeluk geschied Een personen-auto uit Groningen, waarin vier jongelui ge zeten waren, die met den wagen van den vader van een hunner, zonder dat deze daarvan op de hoogte was, een ritje maakten reed met zeer snelle vaart tegen een boom. De auto werd door den schok gedraaid en kwam toen in botsing met een naderende personenauto uit Haarlem, waarin eveneens vier personen waren gezeten. Drie inzittenden van de auto uit Gro ningen werden zwaar gewond. Een per soon uit de Haarleinsche auto liep even eens blessuren op. De vier gewonden werden naar het zie kenhuis te Amersfoort gebracht; de auto's werden beide zwaar beschadigd. Auto door een tram aange reden. De bestuurder ge wond. Zaterdag reed de heer G. Gemand, te Winschoten, die de werken aan de brug te Norgervaart uitvoert, met zijn auto langs den Hoofdvaartsweg in de richting Norgervaart. In de nabijheid van de Primo's draai zou hij de trambaan over steken. Hij hield daarbij de aandacht ge vestigd op een wielrijder die voor hem uit reed en zag niet de traan naderen. Kort voor de plek waar de tram den weg kruist, zag hij het gevaar en remde. De wagen schoot echter nog door en bleef midden op de trambaan staan. Een bot sing was onvermijdelijk. Met een hevigen schok reed de tram den auto aan, die over een afstand van een meter of tien werd medegesleurd en toen op zij van den berm werd geworpen. De aanrijding bleek buitengewoon goed te zijn afgeloopen. De heer P. had vol gens de „Asser Crt." alleen een hoofd wonde gekregen, die niet van ernstigen aard was. De auto was geheel gekraakt, o.m. wa ren er twee wielen totaal afgerukt en ook de carrosserie was zwaar Auto door de boomen ge reden. Geen gekwetsten. Vrijdagavond is de bestelauto van de banketfabriek Gruno te Groningen, be stuurd door den reiziger Oostervet, door te groote snelheid door een der gesloten spoorwegboomen van den overweg aan de Smildervaart te Meppel gereden. De auto bleef voor den tweeden spoorboom staan en direct daarop vloog de goederen trein Leeuwarden—Meppel voorbij, zonder evenwel de auto te raken. Door de bot sing met den eenen spoorwegboom werd de auto deerlijk gehavend en is 's nachts naar Groningen gesleept. De bestuurder en zijn mede-inzittende schoonvader ble ven ongedeerd. Met 120 kilometervaart in brand. Op den Helvoirtsclien weg te Vught had gisternacht een motorongeluk plaats, dat wonder boven wonder zonder dooden is afgeloopen. Omstreeks 12 uur kwam uit de richting IJzeren Man de -heer J. S. op zijn Rudge-machine die op dat moment een snelheid had van 120 K.M. per uur. Ter hoogte van de Koestraat gekomen I sloeg plotseling oen geweldige vlam uit 1 den in volle vaart voortstuivenden motor. De bestuurder remde oogenblikkelijk en wel zoo krachtig, dat hij van den motor werd geslingerd, terwijl het brandende vehikel een 30-tal meters verder tegen het trottoir sloeg en als- een brandende massa bleef liggen. De heer J. S. kwam er, be houdens ontvellingen aan handen en schouder, ongedeerd af, terwijl het een geluk mag genoemd worden dat op het oogenblik dat de brandende motor onbe- stuurd voortholde, zich geen personen op rijweg of fietspad bevonden. Botsing tusschen vracht auto en motorrijder. Op den Oranjesingel te Nijmegen vond gistermiddag een botsing plaats tusschen een motor, bestuurd door H. de Br. uit de Bilt en een auto, bestuurd door zeke ren van B. Het ongeval vond plaats, door dat de auto, die de motor tegemoet reed en zich rechts van den weg bevond, plot seling naar links zwenkte om de Van Schevichavenstraat in te slaan. De motor- rijder was hierop niet bedacht en werd tegen den grond geslingerd, terwijl de I motor zwaar gehavend werd. Het slacht- I offer werd met een gebroken pols en een I aantal ontvellingen naar het St. Cani- sius Ziekenhuis overgebracht. De motorrijder nam deel aan den door de Motorclub „Nijmegen Omstreken" ge- I organiseerde sterrit. Verdronken. Gistermiddag tegen halfvijf was de 8- jarige Van Ravenzwaay aan het spelen nabij het Apeldoornsch-Dierensch kanaal. Hij gleed daarbij van een paaltje der be- schroeiing af met het gevolg, dat hij tus schen den wal en een in het kanaal lig gende platte schuit van de Steenfabriek Alba terecht kwam. De 9-jarige van W. die getuige van' het ongeval was, waar schuwde zijn in de nabijheid van het ka naal wonende vader, die daarop den va der van het slachtoffer waarschuwde. Inmiddels gelukte het een der omwo nenden het kind met een haak uit het water te halen. Een inmiddels ontboden geneesheer con stateerde den dood. De verslagenheid in het huisgezin van R. waar men thans in drie jaar tijds drie kinderen veerloor, is zeer groot. „De Crt." ANTI-MILITAIRE BETOOGING TE AMSTERDAM. Zeer ernstig verzet tegen de politie. Bij een gistermorgen in Amsterdam gehouden betooging van leden der Inter nationale Anti-Militairistischo Vereeni- ging, waaraan ongeveer 600 personen deelnamen, is het in de Roeterstraat tot ernstige botsingen gekomen met de poli tie, nadat het in de Sarphatisbraat en andere straten reeds rumoerig was toe- De aanleiding was het feit dat de be- toogers, die Stoetsgewijze marcheerden, in den stoet een doek meedroegen, waar van het opschrift dermaie aanstoot kon geven, dat de politie verwijdering van dit doek noodzakelijk achtte. Toen dit geweigerd werd, greep het de tachement geleide dat onder bevel stond van inspecteur Ruig met kracht in. Met sabels en gummistokken werd de stoet uit elkaar geslagen en er werden aan beide zijden zuke rake klappen uitgedeeld dat verschillende personen min of meer ernstige verwondingen opliepen. De te voet zijnde agenten kregen versterking van een aantal ruiters; dat de situatie ernstig was, bleek uit het feit dab ten slotte bijna 50 politiemannen handen vol werk hadden met het herstellen van de orde. Een bekende aanvoerder bij anti- militairistische betoogingen, B. Groene- veld, en een ander persoon, die tot ver zet tegen de politie hadden aangemaand, werden gearresteerd en naar het bureau J. D. Meyerplein overgebracht, waar hun in den namiddag door den waarnemend Hoofdcommissaris van Politie, den heer Haarman, een verhoor is afgenomen. Een veelbelovend zoontje. Eenigen tijd geleden werd te Poeldijk ten nadcele van een inwoonster aldaar een twaalftal antieke borden, ter waarde van circa f 500 ontvreemd De rijksveld- wacht werd van doze diefstal in kennis gesteld, doch kon er aanvankelijk niet in slagen den dader op het spoor te komen, totdat de verdenking viel op een zoontje van de eigenares, aan wie de borden hadden toebehoord Na verhoor bleek spoedig, dat de rijks- veldwacht inderdaad den dader te pakken had. Het veelbelovend zoontje had de bor den van zijn moeder ontvreemd en in den Haag aan een handelaar in antiek ver kocht. Tegen dief en diefjesmaat is pro cesverbaal opgemaakt. Lang gewacht en gauw verdwenen. Een 53-jarige zeeman had jarenlang gewacht op een erfenis en dezer dagen werden zijn geduld en uithoudingsvermo gen beloond, want hij kon bij de Rotter- damsche Bankvereeniging to R'dam f 1200 in ontvangst gaan nemen. Woensdag heeft hij zijn geld geïnd. Het fortuintje werd hem uitbetaald in bankjes van f 50 en hij borg alle keurig in den binnenzak van zijn vest. Toen hij eenmaal met zooveel geld op zak in de stad kwam werd hem de verleiding te groot. Een glaasjo kon er nu wel op overschieten. Bij één glaasje is 't echter niet gebleven. In verschillende kroegjes heeft hij zijn buitenkansje te gelde gemaakt. Er kwamen ten slotte da mes, die meedeelden in zijn geluk. Hij heeft er een paar een nieuw mantelpakje geschonken. Tob Donderdag is de zeerob door blijven feesten en tenslotte kwam hij aan het politiebureau aan de Groote Paauwensteeg onder tranen het resultaat van zijn feeststemming melden. Geen cent was er over. Het overgrooto deel moest hem ontstolen zijn, want hij had slechts een paar briefjes uit zijn binnenzak ge- ndmen om te tracteeren en mantelpakjes cadeau te doen. Duitsch smokkelaar doodgeschoten. Gisternacht werd de 19-jarige landbou wersknecht uit A3perd G. Winnen, die per rijwiel een zak smokkelwaar naar Hassum wilde rijden door de Duitsche grensbeambten aangeroepen om halt te houden, meldt de „Crt." De smokkelaar gaf aan dezen aanroep geen gehoor, waarop de Zollbeambten 2 schoten losten, waarvan een den Duit scher in zijn rug trof, aan de gevolgen waarvan hij in het ziekenhuis te Goeh (D.) waarheen hij werd vervoerd overleed. Smokkelarij. Uit de provincie Groningen schrijft men aan het „Vad.": De grensbeambten te Terapel hebben de laatste nachten in beslag genomen meer dan 1000 pakjes tabak, 35.000 sigaretten. 95 biggenn, 24 loopvarkens en 13 runderen De gesmokkelde dieren komen 14 da gen in quarantaine en worden ambtelijk gekeurd en dagelijks ond toezicht ge- I voederd en verzorgd. In 14 dagen bedroe- j gen de kosten daarvan voor 35 biggen f 332 y,, en bij verkoop braclilen zij 1 177 op. Het iijli heeft dus schrulo van in bo- I slag genomen gesmokkelde dieren. BUITENL. BERICHTEN ONGELUKKEN. EEN KWART MILLI0EN DOODEN. Rapport van de gendarmerie te Hankou. Het ra.pporb van de gendarmerie te Han kou meldt, dat tengevolge van de jongste o verstro om ingen 163.000 huizen en gebou wen zijn vernield of onbewoonbaar ge maakt, waardoor 782.000 menschen, dit is ongeveer de helft van de bevolking dakloos is. Het aantal dooden wordt op een kwart mi'llioen geschat, terwijl een half millioen zijn gevlucht. ZEILSCHIP VERGAAN. Vijf opvarenden verdronken. Bij een hevigen storm in de Tyrrheen- sehe zee is gisteren nabij de Liparische eilanden een zeilschip met zes man omge slagen. De kapitein, die zich zes uur lang met behulp van een roeiriem drijvende had weten te houden, kon geheel uitgeput door een sahip worden opgepikt; do andere vijf man zijn verdronken. DE AARDBEVINGSCATASTROPHE IN BEL0EDSJISTAN. Bij de Zaterdag gemelde aardbevingsca tastrophe in Beloedsjistan zijn 8 personen gedood. Bo-vendien werd geweldig voel ma- terieele schade aangericht. In het zaken kwartier van de geteisterde stad zijn alle particuliere woningen en verscheidene r«- geeringsgebouwen ingestort. De centrale gevangenis te Mach werd eveneens volkomen verwoest, waarbij twee cipiers en vier burgers om het leven kwa men. Alle spoorwegverbindingen in liet ge teisterde gebied zijn voorloopig onbruik- Woudbrand in Idaho. De staat van beleg is afgekondigd in het gebied van den staat Idaho, waar een groo te woud'brand woedt. Deze maatregel is genomen, omdat do be strijding van den brand, die uit werkeloo- zen worden gerecrutecrd, het vuur ten dee le zelf weer aansteken om verdere bezig heid te hebben. Verscheidene dorpen en tal rijke farms zijn reeds verwoest. 8 menschen zijn om het leven gekomen. De verliezen aan vee zijn groot. GRUWELIJKE MASSAMOORDEN IN VIRGINIA. Lijken van vier vrouwen en drie kinderen opgegraven in den tuin van een villa. Sinds Vrijdag staat voor de gevangenis to Quiet Dolls in West-Virginia een veront waardigende menigte, die met luide kreten den gevangenisdirecteur de uitlevering vraagt van Harry Powers, een massamoor denaar, die men wegens zijn gruweldaden wil lynchen. In den t.uin van Powers' nette villa heeft men de lijken opgegraven van vier vrouwen en drie kinderen. Power, die met zijn slacht offers door middel eener huwelijksadver tentie in contact kwam, heeft deze perso nen om het leven gebracht in den donkeren kelder van de naast zijn villa staande gara ge en heeft zijn misdrijf bedreven om zich van het vermogen der vrouwen meester te maken. Hij had in zijn kantoortje een kar- tatheek met de namen van vrouwen, die naar zijn meening voor zijn lugubere doelein den geschikt waren en oefendo zijn misdrij ven op zoo groote schaal uit dat hij do na men dezer vrouwen in tien categorieën had ondergebracht en voor elke categorie een aiparten brief gereed had liggen. Men ver denkt hem ervan dat hij nog meerdere vrou wen heeft la ben verdwijnen, daar den laat ste n tijd 12 vrouwen van middelbaren leef tijd op geheimzinnige wijze zijn verdwenen. Tevens wordt hij van bigamie beshu'digd. Twee slachtoffers van een dynamietaanslag. To Meaux zijn twee mannen gevallen a!s slachtoffers van een dynamietaanslag. Het was een ohauffeur van een vrachtauto, die in zijn garage twee conservenblikken vond. Hij verzocht een garageknecht de bussen te willen openen. Toen de man het blik met een busopener wilde bewerken volgde een hevige ontploffing, waardoor hij op slag werd gedood, terwijl de chauffeur ernstig gewond werd. Het politic-onderzoek heeft tot nog toe geen reslotaat opgeleverd. Zes honderd inbraken op zijn geweten. Zaterdag is te Dortmund het requisitoir gehouden tegen den massa-inbreker Kitta, die vervolgd werd wegens het plegen van niet minder dan 600 inbraken. Tegen Kit ba werd 10 jaar tuchthuisstraf gcëischt en tegen zijn medeplichtigen totaal 23 jaar. Eén van dezen stond terecht wegens 100 diefstallen. Sabotage bij de tram te Dresden. Door tijdig ingrijpen is de politie te Dresden er in geslaagd een grootsch opge zette campagne tot saboteeren van de tram, o.a. door het verwijderen van wisselstuk ken en volgieten met cement, te voorko men. Verscheidenen personen zijn in ver band hiermede gearresteerd. In het politie rapport over deze zaak wordt medegedee'l I. dat het communistische gemeenteraadslid Gruner, die beschouwd wordt als leider van de campagne, zal worden aangeklaagd we gens opruien tot hoogverraad.

Leidsche Courant | 1931 | | pagina 7