MAANDAG 31 AUGUSTUS 1931 DE LE1DSCHE COURANT TWEEDE BLAD PAG. 6 WIELRENNEN DE WERELDKAMPIOEN SCHAPPEN TE KOPENHAGEN DE EINDWEDSTRIJDEN SPRINT VOOR PROFS. Willy Falck Hansen wereldkampioen. Enorme belangstelling bestond er giste ren voor de laatste wedstrijden te Kopen hagen de eindkampen der profs voor sprint. Ongeveer 15.000 toeschouwers woon den deze wedstrijden bij, terwijl nog zeer vele buiten de tribunes van de Ordrup- baan stonden. Moeskops werd in den tweeden rit door den Belg Scherens ge makkelijk geslagen en was daarmede uit geschakeld voor den titel. In den eindstrijd kwamen tenslotte de huidige wereldkampioen Michard en de Deen FaJck Hansen. In den eersten rit dwong Hansen den Fransehman de leiding" te nemen en deze kreeg hierdoor 3/4 lengte voorsprong. 250 meter voor de finish ging Falck Hansen hem in razend tempo achterna en sloeg Michard met 3/4 lengte onder ontzaglijk enthousiasme van het publiek. In den tweeden rit waren de rollen om gedraaid. Weer dwong de Deen Michard de leiding te nemen, nadat tweemaal afge beld was om dat beide renners op de baan stilstonden. Ondanks harden strijd sloeg Michard den Deen tenslotte met 3/4 lengte Een derde rit was dus noodzakelijk om een beslissing te verkrijgen. Weer moest Michard de leiding nemen, op 200 meter gaat Falck Hansen er van door en ieder denkt, dat de Deen zal winnen. Hij gaat echter te hoog in de baan, Michard komt binnen door en vrijwel gelijk gaan beide renners over de eindstreep. De meeste toe schouwei's, die bij do eindstreep zitten hebben echter geconstateerd, dat de Fransehman met banddikte won. Heb In ternationaal Wedstrijdcomité besliste ech ter anders en Falck Hansen werd wereld kampioen. Michard protesteerde hierte gen en verzamelde onder het publiek protestbriefjes. De overwinning van Falck Hansen werd dan ook niet bijster enthousiast door het publiek opgenomen. Denemarken heeft hiermede op drie we reldtitels beslag gelegd. De uitslagen van de verschillende ritten luiden: lste rit: Faucheux, Frankrijk, slaat En gel met 3/4 lengte. 2e rit: Scherens, Bel gië slaat Moeskops gemakkelijk. Falck Hansen, Denemarken slaat Gerardin Frankrijk, banddikte. Michard, Frankrijk, slaat Kaufmann, Zwitserland, halve lengte. Demirfinales. lste: 1. Michard slaat Scherens gemak kelijk met een halve lengte. 2e demifinale: Falck Hansen slaat Faucheux eveneens met halve lengte. Bitten om de 3e en 4e plaats: In twee ritten wint Scherens van Fau cheux, zoodat de Belg derde wördt in het klassement. Eindstrijden. lste rit: Falck Hansen slaat Michard met 3/4 lengte. 2de rit: Michard slaat Falck Hansen met 3/4 lengte. BeslissingsritBeide renners komen vrijwel geijk over de eindstreep. Falck Hansen wordt winnaar. Eindresultaat: 1. Falck Hansen. Dene marken, wereldkampioen, 2. Michard Frankrijk, 3. Scherens, Belgie, 4. Fau cheux, Frankrijk. Wedstrijden te Groningen. Gisteren zijn te Groningen wielerwed strijden gehouden, waarbij o.m. een 40 K.M.-stayerswedstrijd achter groote mo toren werd verreden. De uitslagen luiden: Sprint over 2 baanronden: 1. B. van Dijk 12 punten. 2. van der Linden, Amster dam 12 punten. 3. van der Heuvel, Haag, 11 punten. 4. Koetser, Veendam, 8 punten. 5. van Steenbergen, 6 punten. Kiassementwedstrijd 16 K.M. (40 baan ronden) v. d. Heuvel uitgevallen. 1. H. Koetser 16 punten, 2. van Dijk 14 punten. 3. van Steenbergen 11 punten, 4. van der Linden 7 punten. Stayerswedstrijd 40 K-M. achter groote motoren. lste manche: 1. Leddy 36 min. 2.1 sec., 2 Blekemolen op 40 Meter. 3. Schlebaum 7 baanronden vergoed wegens motorpech. gaanronden vergoed wegens motorpech. 2e manche: 1. Schlebaum 35 min. 58,8 sec. 2. Blekemolen 20 Meter. 3. Leddy 35 Meter. Totaal: 1. Leddy. 2. Blekemolen. 3. Schlebaum. ATHLETIEK Turnkring Leiden en Omstreken. Aari de door den Turnkring Leiden en Omstr. uitgeschreven Atletiekwedstrijden a.s. Donderdag op het terrein aan den Hooge Rijndijk zal worden deelgenomen door een tachtigtal adspiranten en een veertigtal dames en heeren. De wedstrij den bestaan voor meisjes en jongens uit een tweekamp n.l. 60 of 80 Meter hardloo- pen en vèrspringen. Voor de dames en hee ren uit een driekamp: 80 of 100 M. hard- loopen, hoogspringen en kogelstooten. De adspiranten komen uit in ploegen van zes. De wedstrijd voor dames en heeren is per soonlijk, terwijl de drie beste van iedere Vereen, in aanmerking komen voor een ver- eenigingsprijs. Het geheel staat onder lei ding van mej. Steffelaar. DE TE WERVEWEDSTRIJDEN. 5 nieuwe records. Onder zeer groote belangstelling er waren een kleine 5000 toeschouwers in de middaguren werden gisteren te Rijswijk de jaarlijksche wedstrijden van clubhuis Te Werve gehouden, op het fraaie terrein aan den van Vredenburghweg te Rijswijk. Het weer verleende in alle opzichten zijn mede werking, tegen 1 uur begon het er eenigs- zins donker uit te zien, maar regen bleef gelukkig achterwege. Zooals trouwens ieder jaar zijn deze wedstrijden, die zoowel bij het publiek als bij de athleten in de goede smaak vallen, weer een prachtig sportief succes geworden. Er werd op vele num mers den noodige strijd gegeven, speciaal de estafette-nummers waren als steeds voor het publiek zeer aantrekkelijk. Berger had, zooals bekend, aanvankelijk besloten niet uit te komen. Het was dus een groote attractie, toen men onze sprintkampioen toch aan den start zag verschijnen. Na tuurlijk werd hij de winnaar op de 100 Me ter, doch slechts door intense krachtsin spanning, waarmede hij op de laatste 10 Meter naar voren schoof. Wat niet velen verwacht zullen hebben is gebeurd, niet minder dan vijf nieuwe Nederlandsche re cords konden verbeterd worden, waarvan bij de dames twee en drie bij de heeren. In de morgenuren werd de tijd opgenomen, die mej. Schuurman bij het loopen van de 100 Meter noodig had voor de 100 yards. Zij liep laatstgenoemden afstand in 11,2 sec. wat beneden wereldrecordtijd is. Het we reldrecord staat op naam van de Engelsche athlete Miss Halstead met een tijd van 11,1 sec. Het tweede damesrecord, werd bij het speerwerpen bereikt. Mej. Leonhard (Sport- lust Enschede) verbeterde het record, dat met 36,42 Meter op naam van mevrouw Beerman-Rombouts stond en bracht dit op 39.07 Meter. Bij de heeren nam Hannes de Boer de eerste verbetering voor zijn rekening. Hij kon n.l. een versprong noteeren van 7,32 Meter, wat 2 c.M. boven het op zijn naam staand Nederlandsch record is. Voor een record tweehandig kogelstooten zorgde de Haarlem-man Eysker, hij bracht het tot 23.30 Meter (oud record 22.90 Me ter). Een zeer fraaie verbetering kwam ten name van de 4 X 400 Meter estafetteploeg van Vlug en Lenig, die den tijd voor dezen afstand een groot stuk omlaag bracht van 3 min. 28,4 sec. werd het nu 3 min. 27,8 sec. De Te Werve-beker werd door Haarlem met grooten voorsprong (2 maal zooveel punten als numero twee) gewonnen. De Herman van Leeuwen-beker viel ten deel aan de Ath. Vereeniging 1923. De uitslagen luiden: Dames 200 Meter invitatie: T. Schuur man (UDI) 26,9 sec. 2. N. Groos (Hygiea) 29,2 sec. 3. Knijf (TOV Zeist). 4. H. Leekma (Hygiea), 100 Meter finale: T. Schuurman 12,3 sec. 2. L. Aengenent (Hygiea). 3. S. Tonnon (Olympia). Kogelstooten: 1. H. Leeksma 8.49 Meter. 2. G. Hoogendoorn (Nieuw Brunhilde) 8.06 Meter. Hoogspringen: 1. L. Gisolf (Hygiea) 1,55 Meter. 2. H. Leeksma 1.45 Meter. 3. G'. Pels (ADA) 1.35 Meter. 4 X 100 Meter estafette: 1. Nieuw Brun hilde Leiden, tijd 54,1 sec. 2. ADA Amster dam 54,2 sec. 3. Hygiea I Den Haag 54,5 sec. 4. Hygiea II. Nieuw Brunhilde buiten mededinging. Speerwerpen: 1. D. Leonhard (Sportlust Enschede) 39,07 Meter (nieuw Nederl. re cord). 2. H. Leeksma (Hygiea) 23.41 Meter. 3. A. Kramer (ADA) 23.18 Meter. Discuswerpen: 1. C. Pels (ADA) 30.16 Meter. 2. R. Gantherink (Hygiea) 26.685 M. 3. G. Tonnon (Olympia). De Heeren-nummers. 400 Meter hardloopen. Finale: Kok (Trekvogels) 51,6 sec. 2. Prins (Blauw Wit) 52.5 sec. 3. van der Booren (Haarlem) 54.8 sec. 1500 Meter hardloopen: 1. A. Hoogerwerf (Haarlem) 4 min. 17 sec. 2. H. Sassen (Haar lem) 4 min. 19.1 sec. 3. Hoogeweg (Hellas Utrecht). 4. Jansen (Feyenoord). 100 Meter finale: Ch. Berger (Haarlem) 10,7 sec. 2. M. v. d. Berge 11 sec. 3. Hummel (Trekvogels). 4. Benz (Haarlem). 5000 Meter: 1. Baars Steinemann (Pro Patria) 16 min. 18.3 sec. 2. L. Dullaart (DOS) 16 min. 40 sec. 3. J. de Groot (Zwa luwen). 4. W. Bakker (AVAC). Kogelstooten: Eysker (Haarlem) 13.40 Meter. 2. Selman (AV '23) 12.66 Meter. 3. A. de Bruyn (Olympia) 12.30 Meter. Discuswerpen: Eysker (Haarlem) 38.85 Meter. 2. G. Sevenhuysen (Alc. Victrix) 36.845 Meter. 3. A. de Bruyn (Olympia). Vèrspringen: 1. H. de Boer (V. en L.) 7.32 Meter (nieuw Ned. record). 2. Peters (PEC) 7.25 Meter. 3. A. van Welsenes (Haarlem) 7.16 M. Hoogspringen: 1. Jansma (Pro Patria) 1.80 Meter. 2. Hofman 1.75 M. 3. Burki (V. en L.) en 4. Krijgsman, beiden 1.70 Meter. Speerwerpen: 1. Knol (APGS) 51.13 Me ter. 2. Visser (Haarlem) 49.86 Meter. 3. Looy (Feyenoord) 49.35 Meter. Polstokhoogspringen: 1. A. v. d. Zee (Haarlem) 3.65 Meter. 3. Schenk (Haarlem) 3.15 Meter. 3. Karlan (V. en L.) 3.10 Meter. Olympische Estafette: 1. V. en L. (Dop, Geurts, Colijn en de Boer) tijd 3 min. 37,7 sec. 2. Haarlem I 3 min. 40 sec. 3. AV 1923 3 min. 40,2 sec. 4. Trekvogels. 1500 Meter snelwandelen: 1. P. Engel- moer (Pro Patria) 6 min. 33.4 sec. 2. M. Engelmoer 6 min. 36.6 sec. 3. Kragt (AV 1923). 4. Lanting (AAC). 4 X 100 Meter estafette: 1. Haarlem (v. d. Berge, Welsenes, Benz, Berger) 42,9 sec. 2. V. en L. 44,1 sec. 3. Trekvogels 45,6 sec. 4. AV 1923. 4 X 400 Meter estafette: 1. V. en L. (He- bers, Geurts, Bijlstra en Dop) (nieuw Ne derlandsch record) 3 min. 27,8 sec. 2. 'AV 1923 3 min. 31 sec. 3. AV 1923 II. 4. AAC. Te Werve-wisselbeker1. Haarlem 56 punten. 2. Vlug en Lenig 28 punten. 3. Pro Patria 23 punten. 4. AV 1923 22 punten. 5. F'JNPPOE-VEPS HEBBEN AAC 11 punten. 6. Trekvogels 8 punten. 7. Feyenoord, 7 punten. Herman van Leeuwenbeker: 1. AV 1923 19 punten. 2. Vlug en Lenig 18 punten. 3. Haarlem 13 punten. 4. Trekvogels 8 punten. VOETBAL K. K. FEDERATIE. Lisse IVoorburg I 60. Deze laatste nederlaagwedstrijd is een groote overwinning voor Lisse geworden. De overwinning was wel geflatteerd, maar alleszins verdiend. Over alle linie s was Lis- se favoriet. Overigens heeft deze jonge club aardig partij gegeven. Over den wed strijd het volgende: als om even over 2 scheidsrechter Bezu beginnen blaast, ont spint zioh een vlug spel met de gasten even in de meerderheid. Men kan direct zien, dat dit nog een ongeoefende ploeg is en er wel voetballers van goed kwaliteit in spelen, maar het verband is er niet. Dit is echter bij Lisse wel het geval. Alles sluit als een bus. Dit is ook de reden dat het overwicht der gasten zich bepaald tot de eerste 10 minuten en Lisse geleidelijk aan het spel in handen neemt, zoodat de score van links geopend wordt door een prachtschot in moeilijken stand van den linksbinnen van Lisse (10). Keurig opbrengen der linkshalf stelt den linksuiterst in de gelegenheid om van verren afstand no. 2 in het net te de- poneeren (20). De achterhoede van Voor burg zet nu een buitenspelval o,pen waar tot viermaal toe de heele voorhoede van Lisse inloopt. De achterhoede van Voor burg staat nu op de middenlijn gelijk met de voorhoede van Lisse en dit wordt hun noodlottig, want als de snelle linksuiterst den bal toegespeeld krijgt, heeft de midvoor het maar voor het intrappen en de stand is 30, met deze stand gaat rust in. Na de thee weer hetzelfde spel. De tweede helft is gelijk aan de eerste, met. dit verschil dat als de gasten een betere schutter hadden gehad zij tenminste de eer nog hadden kun nen redden. Lisse neemt weer geheel het spel in handen en is de tegenpartij geheel de baas, want direct als is afgetrapt, neemt de voorhoede den bal mede en met een hard schot, van den midvoor wordt een voorzet van links afgewerkt en de stand is 40. Nu krijgen we een periode dat in het veld de gasten aardig tegen de meer getrainde Lis- ser-spelers opwegen, doch aan stoppen en plaatsen mankeert heel wat. Lisse s-pee't gewoonweg met eiken tegenstander. Een Lisse-speler passeert dan 3 tegenstanders en door een mooi schot wordt het 50. Lis se vindt het blijkbaar nog niet. genoeg, er worden achtereenvolgens nog 2 goals ge maakt, doch deze worden geannuleerd we gens buitenspel. Weer een algemeene aan val en de linksuiterst maakt het halve do zijn vol (60). Haast heeft de midvoor van Voorburg succes als hij op een Lisse-doel schiet, doch op het juiste moment verschijnt er een Lisseback die het. leder er nog uitkopt. A's scheidsrechter Bezu, welke naar ieders genoegen leidde, einde blaast is de stand 60, waarmede Lisse verdiend heeft gewon nen. R.K. Sportvereeniging Teyiingen. De Teyiingen-Junioren speelden te Hil- legom tegen de dito's van Concordia en wis ten een 42 zege te be»halen. De overigen Teylingers zijn aan het trai nen voor den te houden sportdag op 5 Sep tember op het Sport hof tuschen de 4 plaatselijke sportvereenigingen. Door 15 leden wodt deelgenomen. Hierop komen wij nader terug A.s. Donderdag 3 September ledenverga dering in het K.S.A.-gebouw 's avonds om 8.30 uur. Niemand verzuime deze verga dering. DIOC. HAARL. BOND. R. K. Sportvereeniging Meerburg Zoeterwoude (H.-R.). Gisteren zijn de beide junioren-elftallen naar Warmond geweest om te spelen te gen resp. S. M. C. II Jun. en S. M. C. III Sen. Begonnen werd met den wedstrijd S. M. C. II JuniorenMeerburg II Junioren. Direct na den aftrap blijkt dat de Meer- burgers, vooral door meerdere routine, hun tegenstanders verre de baas zijn en weten dan ook den stand gelijdelijk op te voe ren tot 121, waarmede het einde komt. De Meerfciurgploeg bleek sinds de laatste wedstrijden goed vooruit te zijn gegaan. We hopen dan ook, dat de jongens voortaan trouw op de trainingsavonden zullen komen, dan is er van deze ploeg wel iets te maken. Hierna komen Meerburg I Juni. en S. M. C. Ill Sen. in het veld. Direct van den aftrap gaat S. M. C. er direct flink van door. De achterhoede weet echter voor- loopig erger te voorkomen. Voor de rust weet S. M. O. 2 doelpunten te maken, te gen Meerburg 1 maal. Na de rust gaat Meerburg echter uit een ander vaatje tap pen en weet nog 6 maal het S. M. C.-doel te doorboren. Het einde komt dus met een 72 overwinning voor Meerburg. Training voetbal: Vrijdagavond; Athle- tiek: Woensdagavond. T0URN00I R. K. S. V. „D. 0. S." Viering eerste lustrum. Ter gelegenheid van de a.s. eerste lus trumviering der R. K. S. V. „D. O. S." te Roelofarendsveen had gisteren een voet- baltournooi plaats waaraan werd deelge nomen door de vereenigingen Concordia te Hillegom, D. S. C. te Haa-rlem en Lei den. In het clublokaal had te twaalf uur de ontvangst plaats van de verenigingsbe sturen. Na de loting bood de voorzitter van D. S. S. een reusachtige bloemenmand aan, voor welke vriendelijke attentie het D. O. S.-bestuur hartelijk dankzegde. De eere wijn deed de ronde, waarna men te 1 uur in optocht naar het wedstrijd-terrein ver trok. De fanfare „Door Gunst Verkregen" uit Nieuwe Wetering bracht er terstond de feestelijke stemming in. Te half twee werd met de eerste wed strijd een aanvang gemaakt, en wel tus- schen D. O. S. en D. S. S. Voor rust werd van beider zijden fraai spel te zien gege ven met D. O. S. in de meerderheid. Na de hervatting had D. S. S. niets meer in te brengen en door een drietal keurige doelpunten plaatste D. O. S. zich in 'de finale. Vervolgens speelden Concordia en Leiden. Waar door ontijdig vertrek van eenige Leiden-leden deze vereeniging met een danig verzwa.kt elftal moesten uitko men is het geen wonder dat met 60 werd verloren. Scheidsrechter Zoet leidde deze wedstrijd correct. Hierna ontmoetten Leiden en D. S. S. elkaar voor de verliezersronde'. De thee had de Leidenaren versterkt, want zij kwamen overrompelend opzetten. De middenlinie zette de voorhoede voort durend aan het werk maar doelpunten, neen, het ging niet. In een periode van overwicht wordt de Leidenkeeper met een onhoudbaar schot, gepasseerd en met een 10 stand wordt gedraaid. Leiden doe't. alle mogelijke moeite voor den gelijkma ker, die echter uitblijft. Een keurig doel punt van D. S. S. moet door buitenspel worden geannuleerd, doch geen vijf minu ten later is de keeper van Leiden weder om gepasseerd, waarna terstond het. ein de kwam met 20 ten voordeele van D.S.S. Was de eerste wedstrijd van Leiden het aanschouwen nauwelijks waard, door hun enthousiast spelen tegen D. S. S. werd door de Leidenaren een interessant partijtje voetbal gedemonstreerd. Om vijf uur had de finale plaats tus- schen D. O. S. en Concordia. D. O. S. trapt af en door uitstekend sa menspel belandt de bal onmiddellijk voor het Concordiadoel, een misverstand ont staat tusschen de backs en A. Hoogen- boom geeft zijn jubileerende vereeniging met een tam schot de leiding. Voortdu rend blijft D. O. S. in de meerderheid en het is C. Bosman die al vrij spoedig uit een algemeene aanval het tweede doel punt maakt. Geenszins ontmoedigd on derneemt Concordia aanval op aanval, doch het succes is wederom aan D. O. S. als P. Bosman het leder krijgt toegespeeld en dit met een onhoudbaar schot in het net doet belanden. In deze periode heeft D. O. S. het spel geheel in handen en al zijn de sporadische aanvallen van Con cordia niet van gevaar ontbloot, het ont breekt de voorhoede aan schotvaardigheid zoodat doelpunten voorloopig uitblijven. Voor D. O. S. echter zweeft voelbaar een vierde goal in de lucht en het is W. Rijs- burger, die met een formidabel schot den bal in de uiterste hoek van het doel doet. verdwijnen; ontegenzeggelijk een fraai doelpunt, waarmede D. O. S. een hoop volle voorsprong verkreeg. De Concordia- spelers ontwikkelen hun spel meer en meer, hetgeen tot resultaat heeft, dat de linksbinnen den doelverdediger van D. O. S. passeert. Aangemoedigd door dit reeds lang verwacht succes, blijft Concordia in den aanval en het duurt niet lang, of de achterstand is tot 42 ingehaald, waar mede de rust aanbieekt. Als de strijd weer hervat is. gaat het spel geruimen tijd gelijk op. Beurtelings verkeeren beide doelen in gevaar, doch de keepers zijn hun plaatsen waard. Eenige corners op het D. O. S.-doel blijven zon der resultaat. Uit een opgooi, ontstaan door een onjuist vermeend buitenspelge- val, komt Concordia fortuinlijk aan haar derde doelpunt. Het spel, door de vermoeienis van de spelers eenigeimate verslapt, herleeft thans weer merkbaar: Concordia zwoegt onversaagd voor den gelijkmaker, terwijl D. O. S. haar uiterste kracht ontwikkelt om de leiding te behouden. Menig benauwd oogenblik heeft het D. O. S.-doel nog te doorstaan, doch blijkbaar vindt de kee per heb nu al mooi genoeg dat hij zich driemaal liet passeeren. De moeilijkste schoten worden door hem op onberispelij ke wijze onschadelijk gemaakt en als het eindsignaal weerklinkt heeft D. O. S. wel verdiend gewonnen, een resultaat dat te danken is aan een tot het einde toe vol gehouden doorzettingsvermogen, begees terd door den uitersten wil tot overwin nen. Vooral de keeper en linksbinnen kun nen op een voortreffelijk gespeelde wed strijd terugzien. De leiding, wederom in handen van den heer D. J. Zoet, was zeer juist en tot aller genoegen. Onder de vroolijkste stemming, vooral van D. O. S.-zijde, werd in optocht het ver- eenigingslokaal weer opgezocht waar de uitreiking der prijzen plaats vond. Nadat de voorzitter van het Lustrum- comité eenige dankwoorden had gericht tot de fanfare voor de gewaardeerde mu zikale medewerking, alsmede tot de scheidsrechters voor hun leiding, werd, na een geestig speechje van den aanvoerder van D. O. S. de eerste prijs, een zeer fraaie beker, overhandigd, waarna de bestuursle den van Concordia, D. S. S. en Leiden de tweede, derde en vierde prijs, resp. een lauwertak, -krans en plaquette in ont- DE WEDSTRIJDEN BELG IE—NEDERLAND. In de buitengewone algemeene vergade ring van den Koninklijken Belgischen Voetbalbond is besloten de interlandwed strijden BelgiëNederland voorloopig nog voor den tijd van drie jaren te Antwerpen te doen spelen om gelegnheid te geven te Antwerpen een grooter stadion te bou- vangst konden nemen, hetgeen geschiedde onder woorden van welgemeende dank en sympathie. Hiermede was' het sportfestijn, dat een alleszins waardige inzet is ge worden tot de feitelijke lustrumherdenking ten einde. Het Lustrum-comité heeft alle reden om met trots op dit welgeslaagd tournooi te rug te zien, terwijl D. O. S. blijk heeft ge geven een vereeniging te zijn, waarmede in de a.s. oompetitie terdege dient rekening te worden gehouden. R.-K. Sportvereeniging „St. Bernardus", Gisteren werden te Hazerswoude de se- riewedstrijdcii voortgezet. Te 1 uur ver schenen in het veld „Alphensche Boys II" en „St. Bernardus II". In dezen wedstrijd wisten de V.V.B.'ers de puntjes thuis houden, zoodat de Boys met een neder laag van 3—1 huiswaarts gingen. Anders was heb gesteld met de Alphensche Boys I, welke te 3 uur in het veld kwamen tegen „St. Bernardus I". Direct nadat was afge trapt wisten de boys spoedig de leiding te nemen, door V.V.B. werd er op futloo- ze wijze gespeeld. Het samenspel was bij de A. B. veel beter. Ofschoon het V.V.B.- doel geregeld in gevaar verkeerde, wist de keeper alle6 te trotseeren, totda op een liioment een der V.V.B.-backs den bal kreeg teogespeeld en hij deze niet vlug ge noeg weg kon werken, met gevolg dat door een misverstand deze belandde in eigen doel. Do rust ging in met 2—0 in het voor deel der Boys. Na de rust dacht men stel lig dat V.V.B. zich zou gaan herstellen, maar slechts na lang werken en zwoegen wisten zij dan een tegepuntje te maken. Ook de Boys wisten nog eenmaal te doel punten, zoodat deze laks gespeelde wed strijd met een 31 overwinning der A. B. eindigde. De Junioren die op bezoek geweest wa ren te Leiden moesten zich eveneens te vreden stellen met een 01 nederlaag. Ter gelegenheid van het Wilhelmina- feest te Hazerswoude (dorp) zal er des avonds te 6.30 (zomertijd) een voetbalwed strijd worden gespeeld, waarin zullen uit komen „Vios I" van Hazerswoude tegen „St. Bernardus II". Voor dezen wedstrijd is door het. be stuur der W.V. een mooie prijs beschikbaar gesteld. Het bestuur van St. Bernardus hoopt dan ook dat een groot getal supporters deze weer zeker spanneden wedstrijd zul len bijwonen. KON. NED. VOETBALBOND. LEIDEN—GOUDA 2—1. Om den van Spall-Beker. Zondagmiddag half vijf heeft op het A.S.C.-terrein deze ontmoeting plaats gehad, waarvoor veel belangstelling was. Het weer was trouwens gunstig voor voetbal. Er was een prettige geest on der de spelers. De gasten hebben de be ker voor een jaartje in bewaring gegeven aan het Leidsche elftal, die nu eens op een goede wedstrijd kan terugzien. Met de grootste activiteit is tot het einde gespeeld, en de laksheid die over het algemeen nogal hoogtij viert, was thans geheel verdwenen. Zonder uitzon dering heeft het Leidsche elftal een goed cijfer verdiend. De Goudsche luidjes vie len voor de rust tegen, om na de hervat ting te toonen, en vooral het laatste kwartier, dat de Leidenaars op hun tel len moesten passen. Vooral even voor heb einde bezorgde de Gouwenaars de Leide naars eenige pijnlijke oogenblikken daar men telkens den gelijkmaker verwachtte. De samenstelling der elftallen was al dus van rechts naar links: Leidsch-Elftal: Doel: H. Kramp (U.V.S.); achter: G. Burgy (U.V.S.), P. v. d. Plas (L.F.C.), mid den: W. Landesbergen (Lugd.J. Segaar (L.F.C.-, J. v. d. Blom (L.F.C.); voor: C. Laman (U.V.S.), C. J. v. Goor (A.S.C.), A. v. Leeuwen (L.F.C.), P. Mooten (R.C.L.) P. Vermond (Lugd.). Goudsoh-Elftal Doel: C. Spree (Gouda); achter: S. Sterk (Gouda), G. de Jong (Olymp.); mid den: G. Vlot (Olymp.), H. Antpnissen (G.S.V.), J. v. d. Laan (Gouda); voor: A. v d. Maaren (Gouda), J. Luidjes (O.N.A.) H. Spree (Gouda), E. Krom (Oymp.), W. de Hoop (O.N.A.). Over het spel het volgende: Met een waardeerende snelheid steve nen direct de Leidenaars op het Goud sche doel af, een pass naar de buitenman Vermond, een scherpe voorzet volgt, maar de bal verdwijnt achter de lijn. Even daarna naderen van Leeuwen en Mooten het doel. Mooten kan op een kleine afstand doelpunten, doch doet dit naast de doelpalen. Spil Segaar zet zijn mannetjes vol ijver aan het werk. Van Leeuwen brengt alleen op, een keihard schot gaat keurig naast. De Gouwenaars zijn er beduusd van. Een hoogst enkele malen poogt Gouda uit deze omklemming van het Leidsche elftal te komen, 't lukt haar slecht. Het is alleen de Goudsche keeper die voorloopig onheil tracht te voorkomen. Een enkele keer glipt Krom er tusschen door, doch Kramp retourneert op een gunstige wijze. De Leidenaars blijven aanvallend. P. Mooten schiet op ongeveer drie meter langs. Van Goor kopt naast. Even daar na geeft van Goor keurig door aan La-

Leidsche Courant | 1931 | | pagina 6