5PORT 5PEL MAANDAG 31 AUGUSTUS 1931 lie LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD PAG. S Bwoegöel ZWEMMEN DE EUROPEESCHE KAMPIOENSCHAPPEN. EEN TWEEDE SUCCES VOOR ORANJE Nederland wint 4 x 100 m. estafette. De Zaterdag is te Parijs begonnen met een waterpolowestrijd tusschen Oostenrijk en Duitschland. Bij de rust reeds leidde Duitschland met 30. De uitslag werd 50 De verdere ochtenduren werden opge vuld met de finale schooraspringen van den toren voor dames. De uitslagen luiden 1. Melle Epply, Oostenrijk, 34.28 pnt. 2. Mell Sjoevist, Zweden, 32.62 pnt. 3. Mme Cretl Flavier, Frankrijk, 32.04 pnt. 4. Le- normand, Frankrijk 30.82 pnt. 5. Klauzow- na, Polen, 29.78 pnt. Uitslagen 200 M. schoolslag: le serie: 1. Wittenberg, Duitschland, 2 min. 52 sec. 2. Rheingold, Finland, 2 min. 54.8 sec., 3. Franquinetti, Italië, 2 min. 58.4 sec., 4. Harling, Zweden, 3 min. 0.3 sec. 5. Sohoe'bel, Frankrijk, 3 min. 03 sec. 2e serie: 1. Sietas, Duitschland, 2.54.S sec. 2. Cartonnet, Frankrijk. 2 min. 56 sec., 3. Heyener, Zweden, 2 min. 57è8 sec. 4. Hild, Hongarije, 2 min. 59.2 sec. 5. Dyss, Zwitserland 3 min. 5.6 sec. 100 m. riigislag heeren finale: 1. Duitsoh, Duitschland, 1 min. 14.8 sec 2. Bitskey, Hongarije, 1 min. 15.8 sec. 3. Nagv, Hon garije, 1 min. 16.2 sec. 4. Koller, Oostenrijk 1 min. 16.2 sec.; 5. Lindhal, Zweden 1 min. 16.4 sec. 6. Lening, Duitschland 1 min. 17.2 4 x 100 m. estafette Dames finale. 1. Holland, 4 min. 55 sec. (De Holland- sohe ploeg was samengesteld uit de dames Bouwmeester, Vierdag, den Ouden en Zus Braun). 2. Engeland, 5 min. 0.8 sec., 3. Hon garije, 5 min. 2.2 sec., 4. Frankrijk 5 min. 13 sec.. Mej. Bouwmeester nam onmiddellijk na den start een voorsprong op de Engelsc'he Harding, die evenwel na keeren de leiding wist te hernemen en als eerste aankwam, zoodat de tweede Engelsche mej. Davie-s met een voorsprong op de tweede Holland- sche vertrok. Deze, Mej. Vierdag, die in zeer snel tempo zwom, verkleinde haar achterstand gedurig, totdat zij na de 75 meter zelfs de leiding wist te nemen en haar opvolgster, mej. den Ouden een be langrijken voorsprong bood. De laatste verhoogde zonder moeite dezen voorsprong tot op 18 meter, waarop zij door Zus Braun afgelost werd. Begrijpelijkerwijze won de Nederlandsche kampioene dus met gemak.* Een daverend applaus van de ongeveer 5000 toeschouwers beloonde onze Nederlandsche zwemsters voor hare ge weldige prestatie, terwijl de Nederland sche vlag werd geheschen en de muziek het Wien Neerlands-ch Bloed ten gehoore bracht. Een van de eersten, die de gelukkige zwemster gelukwensehte, was de Neder landsche zaakgelastigde mr. Karsten. Ten slotte werden nog twee polowed strijden gespeeld. Zweden sloeg T-sj echo-Slowakije met 2— 1 (Rust 0—0). Hongarije sloeg België 92. (Rust 5l). ZUS BRAUN TWEEMAAL EUR0PEESCH KAMPIOENE. Zus Braun wint de 400 meter vrije slag in nieuw Europee- schen recordtijd. Hongarije wint den Europabeker. Halasy winnaar 1500 meter vrije slag heeren. Parijs, 30 Aug. (V.D.). Onze derde Nederlandsche overwinning Wij zouden haar heden toch hebben. Zus Braun heeft de 400 m. vrije slag op schit terende wijze gewonnen en dat hoewel zij toch tot tegenstandsters had niemand minder dan miss Cooper en mile. Godard. Het is om dit heugelijk nieuws van den laatsten dag van de Europeesche kam pioenschappen, dat wij willen beginnen met Nederland en dat danken wij aan de Rotterdamsche dames, die zich hebben weten te handhaven in dezen grooten strijd, welke nu acht dagen geduurd heeft én onze vertegenwoordigers keeren huis waarts met het kampioenschap 400 m. vrije slag, 100 m. rugslag en ten slotte de vier maal 100 m. estafette. Natuurlijk waren duizenden naar Tou- relles om dezen laatsten dag nog te ge nieten van deze groote sportdemons tratie Dat het er rustig is toegegaan, niemand zal het kunnen beweren. Het publiek was uiterst woelig, critiseerde de scheids rechters en floten hen uit, maar wij zullen deze zenuwachtigheid maar toeschrijven aan het hondenweer en de bar slechte or ganisatie, die al deze wedstrijden heeft gekenmerkt. De dag van heden dan is begonnen met den waterpol owed strijd tusschen Oosten rijk en Tsjecho Slowakije. Bij half time leidden de Tsjechen met 10, maar de Oostenrijkers slaagden er weldra in om niet alleen hun achterstand in te halen, maar zelfs met 32 den strijd te winnen. De finale heeren kunstspringen had het volgende resultaat: 1. Staudinger, Oosten rijk, 111.82 punten; 2. Neumann, Duitsch land, 108.90 punten; 3. Riebschlager, Duitschland, 107.96 punten; 4. Ollander, Zweden, 97.30 punten; 5. Vajda, Hongarije, 95.20 punten; 6. Billard, Frankrijk, 93.96 punten; 7. Ballasz, Hongarije, 90.18 punten 8. Nielmailainen, Finland, 90.16 punten; 9. Lan'hart, Hongarije, 87.06 punten; 10. Van der Ven, België 84.90 punten; 11. Leo- normand, Frankrijk, 80.58 punten: De 200 meter schoolslag finale had het volgende resultaat: 1. Rheingold, Finland, tijd 2 min. 52.2 sec.; 2. Wittenberg, Duitsch land, tijd 2 min. 52.4 sec.; 3. Sietas Duitsch land, tijd 2 min. 55 sec.; 4. Cartonnet, Frankrijk, tijd 2 min. 56.4 sec.; 5. Heynei', Zweden, tijd 2 min. 59.6 sec.; 6. Faehinetti, Italië, tijd 3 min. precies. 400 meter vrije slag dames finale. Eerst vermelden wij even den uitslag. 1. Zus Braun, tijd 5 min. 42 sec. Nieuw Europeesoh record. 2. Miss Cooper, Enge land, tijd 5 min. 54 sec.; 3. Yvonne Godard Frankrijk, tijd 5 min. 55.4 sec.;. 4. Truus Bauiwmeister, tijd 6 min. 21 sec.; 5. Miss Davies, Engeland, tijd 6 min. 22 sec.; 6. Mile Delbort, Frankrijk, tijd 6 min. 46.4 sec Op de eerste 50 meter lagen de dames Godard en Braun vrijwel gelijk, na 100 me ter is de stand nog dezelfde, op de volgen de baan weet Zus Braun iets uit te loo- pen. Alles wees er op, dat zij haar kracht voor het laatste eind spaarde. Steeds loopt Zus Braun meer uit en op 300 meter is deze voorsprong aanzienlijk. Mile. Godard zakt af, maar thans is het miss Cooper die sterk komt opzetten. Toch kan zij Zus Braun niet meer direct bedreigen en onder groot enthousiasme wordt Zus Braun eerste. 1500 meter vrije slag heeren. Op 100 meter is Taris aan de spits met Costolli, de snelle Italiaan op de tweede plaats. Geruimen tijd blijft dit zoo, doch op 70 meter heeft de Italiaan Perentin de leiding genomen, terwijl Taris en Costolli thans de 2e en 3e plaats innemen. Na 800 meter zate Taris af tot greote teleurstel ling van het Fra-nsche publiek, hoop op een overwinning is er dan n.l. niet meer. Op 1000 meter is de volgorde geworden Perentin, Halasy, Costolli en Taris. Dan laat Halasy zien wat hij in zijn mars heeft onweerstaanbaar komt hij opzetten, tus schen hem en Perentin' ontstaat een x*eu- zenstrijd en tenslotte weet de Hongaar met klein verschil te winnen. De uitslag luidt: 1. Halasy, Hongarije, 20 min. 49 sec.; 2. Perentin, Italië, tijd 20 min. 50.6 sec.; 3. Costolli, Frankrijk, tijd 21 min. 9.4 sec.; 4. Taris, Frankrijk, tijd 21 min. 14.8 sec.; 5. Roig, Frankrijk, 22 min. 35.2 sec.; 6. Tillikainen, Finland. Waterpolo. De beide laatste waterpoloweds'trijden hadden tot resultaat dat Duitschland met 42 van Zweden won, na met rust met 1o te hebben voorgestaan. Hiermede leg de Duitschland beslag op de tweede plaats Frankrijk verloor tenslotte met 42 van België. De einduitslag van het waterpolotour- nooi is. gesp. gew. gel. verl. v.t. pnt. Hongarije 6 5 l 527 11 Duitschland 6 4' 2 219 10 Oostenrijk 6 3 3 1231 6 België 6 2 1 3 20—25 5 Tsj. Slowakije 6 2 4 1116 4 Frankrijk 6 1 1 4 20—37 3 Zweden 6 1 1 4 13—28 3 Tenslotte vermelden wij nog, dat Hon garije gemakkelijk den Europabeker won, nl. met 114 punten. Na dus tweemaal in het bezit van Duitschland te zijn ge- weest, komt hij ditmaal in handen van dé Hongaren, die deze triomph door hun ster ke ploeg zeer zeker verdienen. De' uitslag van den Europabeker luidt: 1. Hongarije 114 punten, 2. Duitschland 92.5 punt; 3. Frankrijk 36 punten; 4. Oos tenrijk 29 punten; 5. Italië 29 punten, 6. Finland 14 punten; 7. Tsjechoslowakije 12 punten! 8. Zweden 11.5 punt, 9. België 8 punten. LEIDSCHE ZWEMCLUB. De adspiranten-wedstrijden. Deze wedstrijden, die a.s. Woensdag 6.15 uur in de Zweminrichting Hooge Rijn dijk gehouden zullen worden, verheugen zich in flinke belangstelling van de zijde van de deelnemers(sters). Behalve de gewone baannummers ko men op het programma voor een hindernis baan, hoogspringen en een estafette-wed strijd over 5 x 25 m. vrije slag (2 meisjes en 3 jongens) tusschen de adspiranten van „Poelmeer", „de Zijl" en L. Z. C. Verle den jaar wist Poelmeer dezen wedstrijd te winnen. Tot besluit van de wedstrijden zal een polo-wedstrijd gespeeld worden tusschen L. Z. C. II en R. Z. C. I (tweede klasse N. Z. B.). NOORDWIJK—SCHEVEN INGEN. Geslaagde tocht van den heer v. d. Meyden Gistermorgen om acht uur 47 is de heer H. v. d. Meyden te Noordwijk gestart voor zijn reeds aangekondigden tocht naar Scheveningen. Het gezamenlijke personeel van de firma A. L. J. en W. de Pas deed den kranigen zwemmer aan het Noordwij- kerstrand uitgeleide. Met het getij en den wind mee, arriveerde de heer van der Mey den ongeveer half een in het zicht van Soheveningon. Een groot aantal belang stellenden volgde de verrichtingen van den zwemmer, die onder luide hoe ra's om I.14 uur het trapje van de pier in uitste kende conditie beklom. Door eenige vrien den en bekenden weiden bloemen aange boden. In vier uur en 27 minuten was het traject NoordwijkScheveningen afgelegd In de hulde aan dhr. v. d. Meyden ge bracht deelt ook de heer W. H. van D'uyn, die als verzorger den bocht medemaakte. WEDSTRIJD BRESKENS-VLISSINGEN Slechts 2 van de 25 deelnemers halen den overkant. Zaterdagmiddag had onder zeer groote belangstelling van autoriteiten cn publiek de tweede Schelde-zwennwedstrijd plaats van Breskens naar Vlissingen, over een afstand van naar schatting 7000 meter Aan den start te Breskens verschenen 26 zwemsters en zwemmers, van wie er één werd afgekeurd. De vijf-en-twintig overigen startten te 2.20 uur en als eerste kwam na 2 uur 37 minuten en 1.2 seconde de bekende zwemmer Kuypers uit Amsterdam te Vlissingen aan. Van de overigen gelukte het alleen aan den heer F. v. d. Velde uit Boom (Antwer pen) die 3-,uur ,43 min. en 36.8 sec. fyad ge zwommen om de finish te bereiken, terwijl de heer Kroese uit Amsterdam weL de WaJchersehe kust bereikte, maar op greo- ten afstand van de officieele finish. De overige deelnemers moesten door koude van het water en den stroom vroeg of laat opgeven. De heer Kellenbach, voorzitter van den N. Z. B. sprak zijn voldoening uit over de uitstekende organisatie. CRICKET door de voortreffelijke Nederlanders uitge- bowld. Alleen Watson en vooral Alpon wisten zich bij de Belgen te onderscheiden. Laatstgenoemde haalde 26 runs tegen 3 bowls van Vanderland, Koelman en van Herrewarden en Watson totaliseerde 18 De eerste innings der Belgen leverden dus 89 runs op. Bij de Nederlanders speel de vooral Vanderland uitmuntend. Hij al leen bowlde bijna de geheele Belgische ploeg uit. Om 5 uur kwamen de Nederlanders aan het wicket. Hun innings kon niet meer wor den uitgespeeld. Neuborg, die de eerste Batman was hield 1 uur 20 minuten stand, en haalde 18 runs, terwijl van dan Bosch 85 runs haalde. In Neuburgs plaats kwam Bouwmeester, die 20 runs maakte. Stuiven- berg volgde hem op en stond op dat oogen- blik met Schil als Batman. Toen de strijd werd afgebroken, hadden beiden 57 runs en waren zij nog niet uitge'bowld. Zondagmorgen vervolgt Nederland zijn innings met een mooien voorsprong van 180 runs tegen 89 en nog 7 beschikbare spelers. De tweede dag. In den voortgezetten wedstrijd tusschen het Belgische en het Nederlandsche elftal gistermorgen, behaalden 7 Hollandsche batsmen nog 59 runs, zoodat de Neder landsche ploeg tot een toaal kwam van 239 runs op de eerste innings. Do Belgen gingen hierna voor de twee de maal aan bat en speelden dezen keer aanmerkelijk beter dan gisteren. Verder dan tot 127 runs, waarvan Brid ges 46 en Pardon met 24 de hoogste soore8 maakten, konden zij het echter niet bren gen, Nederland won dus met inning en 23 runs voor een totaal van 239. NEDERLAND—BELGIE. Nederland wint met innings en 23 runs. Zaterdag nam de cricketwedstrijd Ne derland—België op het Beersohotveld te Antwerpen een aanvang. De Belgen won nen den toss en kwamen dus aan bat. Zij bleken niet sterk, want spoedig werden zij ANTWERPEN—ROTTERDAM 2—1. Gisteren werd te Antwerpen de wed strijd tusschen de vertegenwoordigend^ twaalftallen van Antwerpen en Rotter dam gespeeld. Antwerpen speelde met een invaller, overigens speelden de ploegen in dezelfde opstelling, als reeds tevoren was bekend gemaakt. Rotterdam wint den toss en na eenigen tijd op en neer gaand spel opent na 13 minuten spelens iZelens de Belgi sche score. De Anlwerpsche verdediging krijgt dan eenig werk, doch met de rust hs de stand nog 10 voor Antwerpen. Na de hervatting aanschouwen we het zelfde geestdriftige spel. Rotterdam ver dient een tegenpunt, maar de Hollanders hebben pech, daar Antwerpen bij een uit val door Jansen voor de tweede maal den bal door de mand werpt. Na de vakwisse- ling vertoonen de Rotterdammers een be ter aanval sspel, de Maasstadbewoncrs zijn dan gedurende eenigen tijd in de meer derheid en slagen er in de eer te redden. De achterstand kunnen de Rorterdammers echter niet inhalen, zoodat Antwerpen ten slotte wint, de eerste overwinning van een j Belgische op een Rotterdamsche ploeg Zaterdagmiddag werd door de Vlissingsche Zwcmclub een Wi K.M. wedstrijd over de Schelde gehouden. De voorzitter van den Ned. Zwembond, de heer Knollenbach feliciteert den heer KUYPERS, die den wedstrijd won met zijn overwinning. Op de Zuiderzee en het Buiten-IJ werden de iaarlijksche wedstrijden van de Koninklijke Zeil- en Roeiver. gehou den. De „DOLFIJN" van den heer MARTIN SANDERS in volle vaart Op Te Werve te Den Haag werden de groote athletiek- record-wedstrijden gehouden, welke zeer veel veel belang stelling hadden. De kogelstooter EYSKER maakte nieuwe records.

Leidsche Courant | 1931 | | pagina 5