ZATERDAG 29 AUGUSTUS 1931 DE LEIDSCHE COURANT VIERDE BLAD PAG. 14 Prijs touwtrekken voor tonknuppelaars: le pr. C. v. Werkhoven Bzn., 2e B. de Groot, 3e C. Boere, 4e Jac. Hoogervorst. Ringrijden rijwiel voor heeren: le pr. C. Warmerdam, 2e E. Spierenburg, 3e L. v. Zan ten, 4e v. Velzen. Idem voor dames: le pr. A. v. d. Voorn, A. v. d. Berg, 3e C Does, 4e M. de Groot. Schortknoopen voor gehuwde vrouwen: le pr. mej. v. Schie, 2e mej. v. Velzen, 3e mej. Ruigrok, 4e mej. Koppe. Versierde kinderoptocht: le pr. W. Borst, 2e C. v. Werkhoven, 3e Corrie Prins, 4e P. Marijt 5e E. Schulte, 6e H. Schulte, 7e Nelly Prins, 8e B. Vester. Versierde fietsen: le pr. B. Vester. Etalagewedstrijd: le pr. M. Jansen, 2e. K. Huijts, 3e A. Lemmers, 4e A. Bergman. Eerv. vermeldingen bekwamen Alijkan, A. Heerings, M. J. de Jong en F. M. Ange- Personalia. Te 's Gravenhage slaagde voor het examen hoofdonderwijzer onze plaatsge noot, de heer P. L. J. Prins, onderwijzer aan de R.K. Jongensschool .alhier. Gemeenschappelijk concert. Maandag, 31 Augustus, zal de R.K. Muziekvereeniging „St. Caeciliaj' en de Zangvereeniging „Voorhoutsch Gemengd Koor", een gemeenschappelijk con cert geven, ter viering van den verjaardag van H.M. de Koningin. Grondbelasting. Ter gemeente-secretarie liggen gedurende 30 dagen ter visie de uitkom sten van de metingen en schattingen in ver band met de grondbelasting. KATWIJK AAN DEN RIJN Landverhuring. Dezer dagen had vanwege het Hoogheemraadschap Rijnland een verhu ring voor drie jaren plaats van een 25-tal per- ceelen teelland. Er was veel animo voor en verschillende perceelen brachten, in aanmer king genomen de z.g. crisistijd, een hooge prijs op, enkele iets minder, doch er waren er ook bij die hooger in prijs gingen dan vorig tijdvak. Huurders waren voornamelijk Rijnsburgsche tuinders. RIJNSBURG Bloemenhandel. Flinke aanvoer en voor bijna alle soorten bloemen lage prijzen. De aanvoer van Gladiolen is bijzonder groot. Som mige variëteiten brengen hoogstens plukgeld op. Betaald werd voor snijbloemen per 100 st. Lelies wit 46, Convili's 4050 ct. Anjers rood en rose 1.60—1.90, Zinia 70—90 ct., Pompon Dahlia's 6080 ct. Groote Dahlia's 1.602.10. Godesia 406 ct. Witte Margrie ten 225 ct. Asters wit 3040 ct. Asters rood 2030 ct. Asters blauw 2535 ct. Gladiolen: Vlamingzwart 3040 ct. War 4050 ct Had- ley 1020 ct. Voght 23 ct. L'immaculee 30- 40 ct. America 3040 ct. Edison 3040 ct. Down 4050 ct. Crimson Glow 4050 ct, Willy Wigman 2030 ct. Rozen per bos van 20 stuks: Butterfly 3040 ct. Landia 3040 ct. Ophelia 3040 ct. Golden Ophelia 4050 ct. Hadley 6080 ct. Gele Chrysanthen 46 ct. per bos. Afrikanen 610 ct, per bos. RIJNZATERWOUDE Gemeenteraad. De Raad dezer gemeente komt in openbare vergadering bijeen op Dins dag 1 September des namiddags 3 uur (zomer tijd). Agenda. 1. Beëediging leden van den Raad. 2. Onderzoek geloofsbrieven. 3. Benoe ming wethouders. 4. Vaststelling notulen. 5. Ingekomen stukken. WASSENAAR. DE WINKELWEEK GEOPEND. Toespraak van den Burgemeester. In het „Wapen van Wassenaar" had Vrijdagavond voor een talrijk publiek, waaronder vele vertegenwoordigers van di verse vereenigingen zooals van de Buurt- vereenigingen Den Deijl, Park de Kieviet, Nieuw Wassenaar, vele raadsleden, het be stuur van de Kon. Wilhelmina Vereeniging, de besturen van de beide Middenstands organisaties en vele anderen de officieele openig plaats van de Wassenaarsche Win kelweek. Het allereerst werd het woord gevoerd door den heer P. M. Wesseling, voorzit ter van het uitvoerend comité. Spreker heette allen hartelijk welkom en het is hem een aangename taak namens de beide Middenstandsorganisaties een kort inlei dend woord te mogen spreken. Spreker zal kort zijn daar op verzoek van het Comité, de Edelachtbare heer Burgemeester J. J. M. Wiegman, de offi cieele opening met volle enthousiasme op zich heeft genomen. Als kleine inleiding moet spreker het evenwel als een verheugend feit eonsta- teeren, dat zoo'n groot gedeelte aan het verzoek van het comité heeft gevolg ge geven om de actie en de voorbereidingen hiervan te steunen en mede te werken tot het organiseeren en uitvoeren van deze winkelweek. Ook constateert spreker dat zoovelen, buiten beide organisaties staande, aan den oproep tot bijwoning dezer opening ge volg hebben gegeven, ten dezen verte genwoordigend een groot gedeelte van het koopend publiek. Deze samenwerking wordt dan ook door het comité ten zeer ste op prijs gesteld. Spreker schetst vervolgens in het kort het doel van deze georganiseerde winkel week; eerstens gelijk iedere winkelweek willen wij laten zien wat wij kunnen en exposeeren tot verkoop maar in dit ge val is er ook een tweede doel n.l. een meer ehtisch doel.Deze winkelweek willen de Was senaarsch organisaties ook beschouwd zien als een blijk van groote erkentelijkheid Wethouders en den geheelen Raad voor 't aan het College van Burgemeester én genomen besluit om deze gemeente te moderniseeren door de straten opnieuw te verbeteren en te plaveien, kortom het Centrum een aanzien te geven als het moet zijn in den tegenwoordigen tijd. Dit Centrum van Wassenaar is inderdaad in korten tijd van een ouderwetsche lande lijke omgeving geworden tot een moderne city. Tot den Burgemeester brengt hij ver volgens woorden van dank voor de vlugge en keurige wijze waarop dit raadsbesluit is uitgevoerd en volgens spreker teekent dit hem in zijn groote belangstelling in den Middenstand. Hieruit blijkt weder om de groote voortvarendheid en het war me hart van den Burgemeester voor beide organisaties. Reeds meerdere malen heeft de Burgemeester doen blijken van zijn groot medeleven, zooals bij de vorige groo te tentoonstelling als bij den laatsten cur sus van de Hanze-avondschool waar ook de Burgemeester tegenwoordig was. Ook meer speciaal voor deze winkelweek heeft het Comité van hem hartelijke me- dewrking ondervonden en goede raadge vingen nen uttige wenken van hem mogen ontvangen. Spreker zegt dan ook zeer zeker de meening van het Comité, de beide Mid denstands-organisaties en hunne leden te vertolken door den Burgemeester voor dit alles dank te zeggen, ook verder aan alle anderen die tot het organiseeren van deze winkelweek het hunne hebben bijgedra gen. Ook het bestuur van de Koningin Wilhelminavereeniging, dat direct na. ge- vraagdè medewerking de toezegging deed tot medewerking en dat zich groote finan- cieele offers heeft willen getroosten, en heeft, medegewerkt tot het verkrijgen van een schoone en sprekende Winkelweek. Na een warm applaus nam hierop de Burgemeester, de Edelachtbare heer J J. M. Wiegman het woord. Zijne Edelachtb. begon met te zeggen, dat hij direct met een groot animo de uit- noodiging tot het openen van deze winkel week heeft aangenomen en wel om ver schillende redenen. Eerstens omdat speker inderdaad veel voelt voor de beide Middenstandsorgani saties. Spreker wil dan ook gaarne de hulde door den vorigen spreker geuit aan vaarden en is zelfs dankbaar ervoor. Volgens spreker is de aanleiding van deze winkelweek tweeledig. Ten eerste als aanleiding om aan het gemeentebestuur, burgemeester en wethouders, en hier reken ik mij persoonlijk bij betrokken, en den Raad dank te betuigen voor wat hier in het dorp is tot stand gebracht en voor hetgeen aan de straten is verricht. Voor zichzelf als spr. zegt, dat het col lege en den Raad er nimmer om te doen is geweest om dank te oogsten. Onze hooge taak en strenge plicht stelt niu eenmaal geen voldoening en evenbueele dank in het vooruitzioht. Als evenwel ongevraagd en spontane dank wordt betuigd en betoond, dan |m 7n nimfpn komen tot rust, kal- UW LGlILrWgll meeren en worden Mijnha/df's Zenuwtabletten Glazen Buisje 7jjf ct. Bij Apoth. en Drogisten 8124 schenkt dit deze Colleges zeer groote vol doening en is dit een aansporing om op den ingeslagen weg verder te gaan. Zijne Edelachtb. zegt verder dan ook namens de beide Wethouders de heeren Drop en Rooyakkers die tot hun spijt door bijzondere omstandigheden hier niet aanwezig konden zijn, dat het gemeente bestuur zeer op prijs stelt voor het geen deze week hier in het dorp wordt ge toond. Het tweede doel van de organisatie van deze winkelweek is verder om eens te willen toonen waartoe de Wassenaarsche Middenstand is staat is. De middenstad zal zeker toonen tot veel in staat te zijn, vooral in den laatsten tijd gaat zulks veel beter en vol gens Z.E.Aohtb. is dit toe te schrijven aan de sterke organisatie, hiervoor ontwikkeld door de voorbeeldige samenwerking tus- schen de afd. Wassenaar v. De Hanze en de Wassenaarsche Middenstandsvereeni- ging. Zij hebben elkaar gevonden, samen be hartigen zij allen belangen en spreker is overtuigd, dat dit goede voorbeeld ook gevolgd zal worden door de leden onder ling, zoodat zij door saamhoorigheid sterk zullen staan in deze tegenwoordigen moei lijken tijd. In den laatsten tijd wordt er op ver schillende plaatsen geschreven over de zelfstandigheid van de kleine plaatsen in de omgeving van Den Haag. Er wordt hierbij soms ook beweerd, dat deze zelf standigheid langzaam gaat vergroeien met de naburige stad Den Haag en dat de om liggende plaatsen geen zelfstandigheid meer bezitten. Wij toonen nu hier even wel dat dit niet juist is. We leiden wel degelijk hier een krach tig actief en zelfstandig leven. De geor ganiseerde winkelweek en de belang stelling door alle aanwezige groe pen der bevolking, n.l. het koopend publiek, demonstreeren het zelf standige van het geheel en van de groote saamhoorigheid. Verder demoistreert dit ook dat wij op elkander zijn aangewezen in deze mooie gemeente. Verder betreft het doel van deze win kelweek wat ten voeten uit in de versche nen winkelcourant zoo duidelijk staat om schreven. Hierin is veel gras voor sprekers voeten weggemaaid, doch het doel, de wijze waarop de besturen en leden der organisaties in deze courant uiteenzetten ia spreker uit het hart gegrepen, en in die overtuiging wil Z.E.A. verder kort zijn en in het kort saamgevat met enkele woorden zeggen. „Wassenaarders koopt zooveel mogelijk in Wassenaar". Applaus. Verder uit hij den wensch dat deze win kelweek zal begunstigd worden door mooi weer en volop moge slagen en steeds meer Wassenaarders zullen inzien dat zij ter plaatse uitmuntend terecht kunnen, niet alleen gedurende deze week doch ook daarna en hoopt dat zij zullen winkelen in deze gemoderniseerde dorpskom. De heer Wesseling bracht hierop aan den burgemeester dank voor het door de zen gesprokenen. Spr. brengt hulde aan het gemeentebestuur, zoowel B. en W. als den Raad. Er is n.l. een groot verschil tusschen behartigen en behartigen van belangen. Het zij dan ook namens het co mité vergund u, het college van B. en W. en aan den Raad dank te brengen, want het maakt een groot verschil de manier waarop het college dit doet. Het is ons streven dit te laten uitko men. Wij zakenmenschen hebben bij deze actie ook natuurlijk nog een andere be doeling. Daarom wordt het op zoo'n hoo- gen prijs gesteld dat al die afgevaardigden hier tegenwoordig zijn om de opening bij te wonen en blijken geven van hunne be langstelling. Het is voor spreker het beste bewijs, dat dit van kooperszijde wordt gewaardeerd. Spreker stelt het zeer op prijs en hoopt, dat het dubbele doel in de komende week op die wijze tot uiting zal worden ge bracht. Nadat door de Muziekvereeniging „Ex celsior" een tweetal muzieknummers ten beste werden gegeven werd de eere-wijn rondgediend en verklaarde de burgemees ter onder opheffing van zijn glas deze win kelweek voor geopend. Hierop nam namens de drie aanwezige Buurtvereenigingen Nieuw Wassenaar, Park de Kieviet en Den Deijl de heer P. A. v. d. Drift, voorzitter van eerstgenoem de vereeniging het woord. In de eerste plaats brengt hij dank voor de uitnoodiging en ten tweede wenscht hij het comité allen voorspoed niet alleen tij dens de winkelweek doch ook daarna. Spr. geeft, de verzekering dat door de vereeni gingen er bij de leden zal worden op gewe zen hoe er hier in Wassenaar gewerkt wordt en dat er zal worden opgewekt deze winkelweek te bezoeken als trouwe zonen van Wassenaar. Spr. wenscht den Midden stand alle voorspoed toe. De heer Wesseling dankt spreker voor zijn hartelijke woorden. Hiermede is, aldus spreker, reeds een groote wensch vervuld en voor 'n groot deel het doel bereikt, n.l. door de toezegging de leden op te wekken tot het bezoeken van het Dorp. Spreker weet wel dat verschillende wij ken nu niet altijd even gemakkelijk te be reiken zijn en dat de bewoners soms gemak keiijker naar Den Haag kunnen gaan dan naar 't dorp Wassenaar, maar dit legt geen wicht in den schaal. Komt U niet' to ons, dan komen wij wel tot U. Na een kleine telefonische bood schap wordt alles aan huis bezorgd. Het afstandsbezwaar bestaat dus niet meer, „U behoeft desnoodnis niet zelf te komen, wij komen wij wel tot U. Hierna werd onder de vroolijke muziek van Excelsior een rondgang door het met vlaggen versierde en met groote en kleu rige lampen verlichte dorp gemaakt. Na afloop van den rondgang kwamen het comité en de genoodigden weder bijeen in het „Wapen van Wassenaar", terwijl het muziekcorps Excelsior in de muziektent op het Dorpsplein de vroolijke stemming onder het talrijke publiek er in hield. De voorzitter van het comité, de heer Wesseling, bracht hier nogmaals dank voor de belangstelling welke van de zijde der ingezetenen was betoond. Hij meende het te mogen zeggen, dat deze openingsavond was geslaagd en ver trouwde dat de Winkelweek ook verder een succes zou worden voor de Wasse naarsche Middenstand. Het woord werd verder nog gevoerd door den heer W. M. Lankhorst, die de samenwerking van de beide Midden stands vereenigingen prees, en lof bracht aan de organisatoren van de winkelweek, voorts door mr. Benthem Sypkens, die namens de Besturen van de aanwezige vereenigingen dank bracht voor de har telijke ontvangst. De voorzitter beantwoordde de spre kers en uitte onder meer woorden van lof voor het muziekcorps Excelsior, welks directeur, de heer L. C. Veerman, ter bijeenkomst wa.s genoodigd en voor het handhaven van de orde aan den heer A. S. Fogteloo, adj. inspecteur van po litie. Deze beide heeren betuigden dank voor de gebrachte lof en wenschten het comité veel succes. Na ©enigen tijd van gezellig samenzijn gingen allen uiteen, ongetwijfeld met dankbaarheid in het hart voor het wel slagen van dezen avond en met den wensch dat de winkelweek in alle op zichten moge slagen. UIT DE RIJNSTREEK HAZERSW0UDE. Geitenkeuring. Woensdagavond vond de keuring pilaats van de geitenfokvereeni- ging door de heeren Clements en de Jong. Opgekomen waren 9 stuks. De prijzen vielen als volgt: Eenjarige geiten medaille J. Wartman, 2e ptrijs J Ham oudere geiten: medaile L. v. Gorbum le prijs Wed. Th. v. d. Lan, 2e prijs W. v. d. Zan. 3e prijs J. Wortman: jonge geiten een prijs: L. v. G-orkum. De geiten waren in keurige con ditie. BOSKOOP. Gemeenteraad. De raad dezer gemeen te zal Dinsdag 1 September 1931 des avonds te 7 uur in openbare vergadering ten gemeentehuize bijeenkomen. 1. Opening. 2. Installatie van de nieuwe leden van den raad. 3. Benoeming van twee wethouders. 4. Vaststelling van de notulen van de vergadering van 6 Augustus 1931. 5. Ingekomen stukken. 6. Voorstel tot uit loting van 3 obligation ad 50.van de leening, oorspronkelijk groot 54000. 7. Stemming over het voorstel tot het ne men van twee aandeelen in het maatschap pelijk kapitaal van de N.V. Bank voor Nederlandsche Gemeenten, over welk voor stel de stemmen in de vergadering van 6 Augustus 1.1. hebben gestaakt. 8. Stemming over het voorstel van den heer W. C. van Kleef inzake de verbreeding van Laag-Ros- koop, over welk voorstel de stemmen in de vergadering van 21 Augustus 1.1. hebben ge staakt. 9. Voorstel tot benoeming van dirie leden en één plaatsvervangend lid der raadseommisie voor onderzoek van begroo tingen en rekeningen. 10. Voorstel tot be noeming van twee leden der commissie van toezicht op den tuinbouwcursus. 11. Voor stel tot benoeming van gedelegeerden der gemeente in de besturen van de woning- bouwvereenigingen. 12. Voorstel met be trekking tot de uitvoering van de winkel sluitingswet. 13. Voorstel met betrekking tot werkverschaffing en steun verleening. KOUDEKERK. Serenade. Donderdagavond werd door het fanfarecorps „Kunst na Arbeid" aan de woning van het echtpaar Willem Schel- lingerhoud en Antonette Oudshoorn, wel ke dien dag mochten herdenken dat zij vóór 50 jaren in den echt werden verbonden, on der groote belangstelling een serenade ge bracht, hetgeen door de jubilarissen en fa milie zeer op prijs werd gesteld. De nieuwe slachtprijzen. De nieuwe verordening op de heffing van rechten voor het gebruik van het gemeentelijk slachtio- kaal die 1 September a.s in werking treedt, luidt als volgt: 1. voor elk te verkoopen, te veilen of af te slaan eenhoevig dier of rund, hetzij niet meer, hetzij nog in het be zit van beide binnenmelksnij'tanden kal veren uitgezonderd) 3.2. voor een kalf van 60 tot en met 160 K.G., of varken van 75 K.G. en daarboven 1.50; 3. voor een kalf beneden 60 K.G., schaap of geit of een varken beneden 75 K-G. 0.75. Concert. Ter gelegenheid van de ver jaardag van.HM. de Koninging op Maan dag a.s. zal het fanfarecorps „Kunst na Arbeid", des avonds in de muziektent een concert geven. NIEUWKOOP. Overplaatsing rijksveldwachter. De rijks veldwachter C. de Jong, sinds 1926 gestation- neerd in deze gemeente, is in gelijke functie overgeplaatst naar Hilversum. Velen zullen dezen politieman, die alhier aller sympathie geniet, noode zien vertrekken. NIEUWVEEN De Oranjefeesten. Uitslagen der wedstrijden op de Oranjefees ten gehouden: Vliegerwedstrijd: le pr. A. Rekelhof, 2e. W. Lenting, 3e J. Verkerk (luxe voorwerpen). Stoelendans voor dames: le pr. H. Hooge- boora, 2e G. H. Leeden, 3e Jo. v. Ankeren (luxe voorwerpen). Hinderniswedstrijd voor jongens. le pr, Harry Kan, 2e Gerard Verkerk, 3e Mijndert Wittebol (luxe voorwerpen). Tonneansport voor heeren: le pr. W. Ver kerk, 2e M. Witebol, 3e A. Rijncke (geldprij- Springconcours: le pr. wachtmeester Kruif- man, 2e opperwachtmeester v. Opstal, 3e wacht meester v. d. Berg, 4e opperwachtmeester Kamman, 5e id. Brouwer, 6e wachtmeester Grandel, 7e id. v. d. Boon (luxe voorwerpen) Opbrengst collecte. De collecte, welke tijdens de feesten ten bate der T.B.C-vereeni ging alhier, werd gehouden, heeft opgebracht plm. 20. T-T,TT/-,m mT-nx „mTirn DE GROOTE KAASDAG IS TE JUTFAAS gehouden en kon zich in een druk des- MARKEN KRIJGT WATERLEIDING, waartoe de werkzaamheden thans in vollen kundig bezoek verheugen. De boerinnen bekijken met kennersblik de tentoonge- gang zijn. Van Katwoude wordt een buis leiding over een lengte van 2300 Meter gestelde producten, naar het eiland gelegd, waarlangs het water naar Marken zal worden gevoerd. Het werk heeft de onverdeelde belangstelling van de eilandbewoners

Leidsche Courant | 1931 | | pagina 14