WOENSDAG 26 AUGUSTUS 1931 DE LEIDSCHE COURANT rWEEDE BLAD PAG. 7 WIELRENNEN DE WERELDKAMPIOEN- SCHAPPEN TE KOPENHAGEN. BLEKEMOLEN EN PAILLARD DOOR PECH UITGESCHAKELD. (Van onzen bijzonderen medewerker.) Gisteren werden de voorwedstrijden voor stayers gehouden voor het wereld kampioenschap over 100 km. De beide Hon garen Intenes en Seketes waren weggeble ven, zoodat niet drie, doch in twee series behoefde te worden gereden. In iedere se rie startten nu vijf renners, de twee eersten van elke serie kwamen in de finale. Uit alles bleek, dat de Ordrupbaan niet geschikt was voor stayers wedstrijden, im mers de tijden waren meer dan 10 minuten boven den gemiddelden tijd, die op de meeste Europeesche banen wordt geno teerd. Eerste serie: Aan den start ko men Möller (Duitschland), Lacquehay (Frankrijk), Blekemolen (Nederland), Thol- lembeek (België) en Manera (Italië). Ble kemolen is al direct aan den kop met Lac- quahay op de tweede en Möller op de derde plaats. De Belg ligt vierde, terwijl Manera de rij sluit. Als er acht ronden ge reden zijn neemt Möller de tweede plaats in. Ronde na ronde wordt zoo afgelegd, met Blekemolen, die iederen aanval afslaat en prachtig rijdt, nog steeds aan den kop. Dan krijgt de Hollander na 40 km. motor- pech. Möller neemt direct de leiding over, gevolgd door Lacquehay. Toch houdt Ble kemolen nog moedig vol, doch na 80 km., als Kaser weer motorpech krijgt, geeft hij den strijd op, die zich eerst zoo hoopvol liet aanzien. De stand brengt verder geen verandering meer en Möller wordt eerste. De uitslag luidt: 1. Möller tijd 1 uur 36 min. 45 sec; 2. Lacquehay op 50 Meter; 3. Manera (Italië) op 75 meter; 4. Thollembeek op 175 meter; 5 Blekemolen, opgegeven. Tweede serie: In deze serie kreeg Paillard bandenpech, waardoor hij een dergelijken achterstand opliep, dat hij ont moedigd opgaf. Linart won gemakkelijk met op de tweede plaats Sawail, die in het geheel geen moeite deed hem in te halen, zeker van zijn plaatsing in de finale. De uitslag van deze serie werd: 1. Linart (België) tijd 1 uur 35 min.; 2. Sawail (Duitschland) op 20 meter; 3. Gay (Italië) op 1260 meter, 4. Gilgen (Zwitser land) op 1360 meter. Donderdag komen dus de twee Duit- schers Möller, Sawall, de "Belg Linart en de Franschman Lacquehay in de finale. 12) WATERPOLO De Zijl I—H. Z. en P. C. II 1—2. Gisteravond speelde de Zijl I een vriendschappelijken wedstrijd tegen H. Z. en P. C. II. De Zijl speelt in de volgende opstel ling: Rameau H. van Egmond K. Kraayenbrink C. Snoeker F. van der Horst W. Snoeker F. van derMark De Zijl heeft het eerst den bal en na een vergeefsch schot op het Haagsche doel krijgt F. van der Horst de bal, die goed naar van der Mark speelt, waarop een hard onhoudbaar schot volgt, waar door de Zijl leidt met 10. Na eenig heen en weer spelen doet H. Z. en P. C. eenige aanvallen waarbij een prachtkans verloren gaat. Plotseling echter is het Sirks, die doelpunt (11). Het spel vlot goed en beurtelings zijn de beide doelen in gevaar met de gasten iets in de meer derheid, totdat de linksbuiten der gasten opnieuw uit een moeilijke positie inschiet (12). Nadat Rameau nog eenige scho ten onschadelijk gemaakt heeft breekt de rust aan. Na de rust zijn de Hagenaars, die veel sneller zijn dan .de thuisclub voortdurend in de meerderheid. Doch de hechte ver dediging van de Zijl weet verder doel punten te voorkomen. De Zijl II—Zian V 2-0. Gisteravond had de kampioenswed strijd De Zijl IIZian V plaats. De Zijl speelde in deze opstelling: van Vliet F. v. d. Mark Pzn. K. Blansjaar W. Castelein W. van Weizen D. Kraayenbrink A. Kraayenbrink Beide ploegen zijn volledig,, terwijl Zian V versterkt is door een speler uit het vierde. De eerste aanval is van de thuisclub, spoedig door 'n tegenaanval ge volgd. Den spelers spelen de zenuwen parten, waardoor voorloopig het samen spel zoek is. Als' de linksvoor van de Zijl uit het water is gezonden, krijgt Zian een mooie kans, doch weet deze niet te benutten. De Leidenaars spelen zeer enthousiast, maar voorloopig blijft suc ces uit. D. Kraayenbrink mist een pracht kans om de leiding te nemen. Keeper van Vliet redt een keer schitterend en bij een snelle uitval van de Zijl lost A. Kraayenbrink een hard schot, dat doel treft (10). Waarna de rust aanbreekt. Na de rust is de Zijl steede in den aanval, de Zian-verdediging is echter op zijn hoede. Tenslotte krijgt de vrijliggen- de van Weizen den bal en scoort (20). Zian versterkt zijn achterhoede met een speler van de voorhoede, waardoor de voorhoede geen rol meer speelt. Nog on geveer een minuut en het einde breekt aan. De Zijl li heeft nu 2 van de 3 kam pioenswedstrijden gespeeld en beide ge wonnen, waardoor zij reeds kampioen van de H. Z. B. is. UIT DE OMGEVING LEIDSCHENDAM. Volksbond. Donderdag 20 Augustus heeft de R.K. Volksbond alhier met de kin deren van de leden een uitstapje gemaakt naar Scheveningen. Des morgens waren vele kinderen in de H. Mis van 9 uur aanwezig. Na de H. Mis werden de kinderen opgesteld en met stra lende en blijde gezichten ging het in op tocht door het dorp naar het station Leul- schendam, waar na enkele minuten een extra tram voorkwam, welke met ongeduld door de kinderen werd afgewacht. Ordelijk en netjes werden de kinderen in de wagens gelaten, en onder het zingen van verschil lende schoolliederen bereikte men onze groote badplaats. Onder leiding van de Haagsche Politie marcheerde men naar 't strand, waar men het bivak opsloeg. Dank zij de goede lei ding van de Dames en Heeren, hebben al len zich uitstekend vermaakt en is ahes naar wensch verloopen. Het weer werkte bijzonder mee, zoodat het voor de kindereu en ook voor den Volksbond een heugelijke dag is geweest. Wij mogen niet nalaten een woord van dank te brengen aan de dames en heereu, die hebben medegewerkt om de jeugd Je- zen dag te bezorgen. Dank ook aan burgemeester Keijzer voor zijn medewerking, aan de Haagsche Politic, en verder aan den milde gevers, die de kin deren hebben overladen met lekkernijen, enz., in het bijzonder nog dank aan den heer Schuijt, die terstond bereid was de noodige mondvoorraad, enz. per auto naar Scheve ningen te brengen. De Volksbond kan met blijdschap en trots op dezen dag terugzien. Gymnastiekclub S. S. S. Zondag heeft de Gymnastiekclub S. S. S. van het R.lv. Patronaat op feestelijke en schittereuUo wijze haar eerste lustrum gevierd. Des morgens om 7 uur was er een H. Mis, waarbij alle leden tot de H. Tafel nadui den. Hierna was er gemeenschappelijk ont bijt en gezellig samenzijn in het Patronaat. Des middags te 2 uur trokken de Gym nasten en Voetballers vanaf het Patronaat in optocht door het dorp naar het Voetbal terrein; de optocht werd opgeluisterd door de R.K. Harmonie „St. Cecilia". Door de Gymnasten werden hier onder de keurige leiding van den heer Kroon vrije en orde oefeningen uitgevoerd, welke aller belangstelling hadden en op werkelijk schitterende wijze werden uitgevoerd en dan ook telkens een verdiend applaus kre gen. Hierna werd gespeeld de Voetbalwed strijd A.V.V. IAlphensche Boys I. Onder de keurige leiding van den heer Zom ont wikkelt er zich direct een vlug spel, waar bij beide doelen om beurten in gevaar zijn. Spoedig heeft A.V.V. succes 10, terwijl bij een volgenden aanval A.V.V., als de A.B.-keeper niet vlug genoeg wegwerkt, de rechtsbinnen er 20 van maakt. A.B. niet ontmoedigd blijft fanatiek aanvallen en heeft dan ook spoedig succes 21. A.V.V. pakt dan weer flink aan, doch de verdedi ging van A.B. is in goede conditie en re tourneert alles, doch nog voor de rust weet A.V.V. den voorsprong te vergrooten 31. Na de rust pakt A.B. direct flink aan, terwijl A.V.V. de zaken kalm opneemt, de A.V.V. verdediging is echter in goede con ditie er retourneert alles, terwijl ook <'e A.B.-verdediging goed stand houdt. Tegen het einde komt A.V.V. nog even op zetten en weet den A.B.-keeper tweemaal het nakijken te geven, zoodat het einde kwam met 51 voor A.V.V. Het was een zeer prettigen wedstrijd, waarin mooi en fraai spel werd vertoond, zoodat de scheids rechter geen enkele vrije schop behoefde te geven; wij zullen A.B. dan ook nog eens gaarne terugzien. Door S.S.S werden gedurende de rust eenige fraaie standen uitgevoerd. Na afloop werd de medaille met eenige hartelijke woorden door den Oud-Adviseur, kapelaau Schretlen aan den A.V.V.-aanvoerder uit gereikt, die hierop met hartelijke woordea dankte en S.S.S namens A.V.V. hartelijk feliciteerde met hun 1ste lustrum en dank bracht voor de uitnoodiging en de mooie medaille. Door A.V.V. en A.B. werden aan S.S.S. bloemen aangeboden. Des avonds te 8 uur was in het Patro naat feestavond voor ouders eu genoodig- den. Nadat kapelaan Dunselman en den voorz. dezen feestavond hadden geopend, werden door S.S.S. wederom vrije- en orde- oefeningen uitgevoerd, alsmede brugturnen, standen, enz. deze hadden aller belangstel ling en oogsten telkens 'n verdiend applaus, en toonden, dat S.S.S. onder de goede lei ding van den heer Kroon tot heel wat in staat is. Tusschen de verschillende nummers in werden nog eenige komische films ver toond, welke de lachspieren nog eens danig in werking brachten. Het woord werd nog gevoerd door den voorzitter van den Turnkring Leiden en den Zeereerw. heer pastoor, welke laatste nog dank bracht aan kapelaan Pronk voor alles, wat hij voor Leidschendam en het jeugdwerk heeft gedaan en hoopte, dat- kapelaan Pronk nog dikwijls Leidschendam zou bezoeken. Met een kort woord dankte de voorzittor alle aanwezigen voor de medewerking en steun en sprak de hoop uit, dat S.S.S. steeds op deze medewerking zou kunnen blijven rekenen. Zeer zeker kan het Bestuur en niet min der de heer Kroon op dezen schitterenJ geslaagden feestdag met voldoening teiug- zien. KATWIJK AAN DEN RIJN. Koninginnefeest. De groote en mooie collectie prijzen, bestemd voor de verschil lende spelen op het Koninginnefeest, lig gen vanaf heden in de étalage van den boekhandel A. v. d. Berg ter bezichtiging. Ongetwijfeld lokken deze mooie luxe voor worpen tot- mededinging. Niet alleen voor de kinderspelen doch ook voor de te houden volksfeesten. De opgave voor de verschil- lendespelen moet plaats hebben bij de be- stuuursleden die prijs stellen op een spoe dige aanmelding. LISSE. Personalia. Tot directeur van de B.K. Mandolineclub is met ingang ran 21 Augus tus j.l. benoemd den heer G. Dik te Leiden. Inbraakjes. In den nacht van 24 op 25 Augustus zijn binnen deze gemeente twee perceelen bezocht, alwaar men heeft inge broken. Uit het eene perceel gelegen langs den Graohtweg n.l. het ka-nt-oor van den Han- delsraad alhier, werd een bos sleutels met een kistje sigaren vermist, terwijl uit het andere perceel een kantoortje van de Mij. „de Automaat", staande langs de Kanaal straat een k'lein bedrag aan geld is ont vreemd. De gemeente-politie van Sassenheim, heeft in dienzelfden nacht aangehouden een persoon, die in bezit was van een bos sleute's en een kistje sigaren. Zij heeft ge noemde persoon in bewaring gesteld en is op onderzoek uitgetrokken. Vermoedelijk is het dezelfde persoon die Lisse bezocht heeft. Bovendien is bij de politie aangifte ge daan van de vermissing va-n een mand met perziken, STOMPWIJK. A. L. J. Schmal. t In verband met 't tragisch overlijden van het lid van den Raad den heer Schmal, was Zaterdag een herdenkingsvergadering be legd van de Raden van Stompwijk on Yeur, waarbij alle leden van beide Raden aan wezig waren behalve de heer Verheijen. De Edelachtb. heer Burgemeester sprak als volgt: Mijne Heeren, het is niet de gewoonte bij het overlijden van een lid van den Raad een buitengewone Vergadering te houden, doch het tragische verplichte ons hiertoe. Dank aan de leden van Veur, welke door hun aanwezigheid blijk geven vau mede leven. Niemand onzer had kunnen ver wachten, wat gebeuren zou. Opeens tijdens de zakelijke debatten, 'is hij van van ons heengegaan in den leeftijd van 62 jaien. Eerst 4 jaren was hij lid va-n den Raad en in dien betrekkelijk korten tijd, heeft hij zich ingewerkt; geen werk was hem te zwaar en altijd en overal present. Hij ves tigde zich in Augustus 1921 hier ter plartse en had al spoedig belangstelling voor al het goede werk en was een groote steun, o.a. vooral wanneer het betrof collectes voor liefdadige doeleinden en rampen. Eerlijk man, gezien bij tegenstanders, durfde hij altijd voor zijn meening op te- komen. Moge God hem loonen voor al deze. verdiensten, als goed christen zal hem dit loon niet worden onthouden. Rust zacno, mijnheer Schmal. Voor de Chr. Hist, fractie sprak de heer van Dam woorden van afscheid, waarbij hij er op wee9 hoeveel de fractie in hem heeft verloren; laten wij denken: heden hij, morgen wij. Namens de R.K. fractie sprak de lieer Willemse, welke de overledene eerde als een braaf mensoh en oprecht christen. De Gemeente-Secretaris, de heer Van Delft, heeft m de 4 jaar, dat hij in nauw contact kwam met den overledenen, hom altijd bijzonder hooggeacht en gevonden een sympathiek mensch; vooral het perso neel in dienst der Gemeente heeft aan hem veel te danken, want als het maar even kon, dan werden hun verlangens ingewilligd. Zijn gedachtenis zal bij het corps steeds 'n hooge eere blijven. Hiermede was de plechtigheid afgeloopcn en werd de bijeenkomst gesloten. De teraardebestelling had plaats gister middag 2 uur op de Alg. begraafplaats te Voorburg. SASSENHEIM. Zangavond. Op Maandag 31 Aug. a.s. zal ter gelegenheid van de verjaardag van H.M. de Koningin een zangavond warden gehouden in het K.S.A.-gebouw waaraan door de drie plaatselijke zangvereenigingen zal worden medegewerkt. De nummer® wel ke gemeenschappelijk uitgevoerd worden zullen gederigeerd worden door den direc teur van „De Lofstem", den heer Jac. Smiit- tenaar van Wassenaar. Buiten de nummers uit te voeren door de Zang vereen iging zal in navolging van ver'eden jaar ook een ge deelte van den avond besteed worden voor de z.g. Volkszang, waarbij alle aanwezigen in de zangvreugde zulen deelen. Wij twijfe len niet of het loffelijk streven van de Oranjevereeniging om op deze wijze den verjaardag van de Koningin te herdenken, zal met een volle zaal beloond worden. Zwemfeest. Op Zaterdag 29 Augustus a.s., des n.m. 5 uur zullen in het gemeente zwembad te Sassenheim zwemdemonstra- ties worden gehouden door den Ned. Zwem- bond (Kring Den Haag). Onder de zwem mers bevinden zich o.a. de Haan en Ingen- luyf, re&p. kampioen van Nederland 100 M. rugslag en 100 meter vrije slag. Aan de wa- terpoiodemonstratie zal worden dee'geno- men door internationaa's en oud-internati onaals zooa's: Buys, Igenluyf, Elzinga en de Haas. Zeer belangwekkend zijn ook de num mers figuurzwemmen en schoonspringen De demonstratie is een bezoek alleszins waard. RIJNSBURG. Bloemenhandel. Gladiolen komen nog steeds in groote massa, De prijs is echter laag, ze'-fs bij het koude weer van de laat ste tijd. Sommige soorten brengen hoog stens arbeidsloon op. Ook voor asters is de prijs maar matig. Doch de kwaliteit is door het slechte weer niet best. Ook rozen staan laag in prijs. Hier volgen eenige prij zen: Snij-bloemen per 100 stuks Pompon Dahlia's 5075 cent. Groote Dahlia's 1.602.40. Connvili's 4050 oemt. Zinnia 7090 oent. Aster® rood 2030 oent. Idem wit 4050 cent. Idem b'auw 2933 cent. Lelie's wit 7.308.80. Lelie's rood 4.30 4.70. Anjers rood en rose 1.20 1.60. Gladiolen: Edison 2030 cent. Hal- ley 1015 cent. War 4050 oent Willy Wig man 2030 oent. Vlamingzwart 4045 cent. Crimson Glow 3040 een. Odin 15—20 cent. America 2030 cent. L'immacu'ee 4050 oent. Vogbt 3040 cent. Oranje Brillant 30 —35 cent. Jaooba 30—40 cent. Fiat 2030 cent. Gele Chrysanten 47 oent per bos. UITHOORN. Raadsvergaderingen. Op Vrijdag 27 Augustus a s. des namiddags 3 uur zal de raad dezer gemeente een vergadering hou den. Deze zal vermoedelijk gehouden wer den met gesloten deuren. Op Dinsdag 1 September a.s. des voor middags 10 uur zal de raad dezer gemeente een openbare raadszitting houden. Op deze vergadering wordt de wethoudersverkie- zing gehouden. =s=sr UIT DE RIJNSTREEK ALPHEN AAN DEN RIJN. Personalia. Onze plaatsgenoote Mej. A. van Eijk is met ingang van 1 Septenioer benoemd tot onderwijzeres aan eon der R.K. Scholen te Den Haag. Muziekuitvoering. De muziekvereem- niging „Crescendo" zal Donderdagavond om 8 uur in de muziektent aan de Station straat een populair programma ten gehooro brengen. Diefstal. Ten nadeele van K. werd door een kameraad van hem een rijwielplaaljo ontvreemd. Tegen de bedrijver van deze laffe daad werd door de politie proces-vor- baal opgemaakt. WOERDEN. Aanrijdingen. Gisterenmiddag had m de Voorstraat om 12 uur een aarijdiug plaats tusschen een auto en een rijwiel, dat wondergoed is afgeloopen. Twee mei9jcs fietsten rechts van den weg in de richting „Dubbele Sleiïtel". Op een gegeven ooge.i- blik, juist toen van de tegenovergestelde kant een auto naderde, haakten de beide sturen in elkaar, waardoor, na wat gesliu. ger, het meisje, dat aan de linkerkant netste, tegeu de auto aanreed. Het meisjo kwam te vallen en bekwum een kniewond en eenige ontvellingen. Het rijwiel, dat jmsu fonkelnieuw van de rijwielhandelaar was gekomen, werd ernstig beschadigd, van 't voorwiel o.a. was geen stuk meer heel. De autobestuurder, die remde wat hij kon, treft geen schuld. Onder Geestdorp had weer eens een aanrijding plaats. Een luxe auto uit ue richting Woerden wilde een melkkar, even eens uit de richting Woerden, voorbij rijden, juist toen een andere luxe wagen uit de richting Utrecht deze wilde passen- ren. Een aanrijding was onvermijdelijk, daarom gooide de bestuurder van de voor bijrijdende auto zijn stuur om naar rechts en reed de melkkar 't ondersteboven. Alle melk ging verloren. De schade werd doot de automobilist, die de schuld droeg van 't geval, vergoed. Pats! Eergisteren passeerde 'n fietser. A. J. H., in de Voorstraat 'n stilstaaude auto, waarvan plotseling het linker portier werd geopend. H. karde met 'n aardig gau getje tegen 't portier op en kwam te vallen. Fiets en Zondagsche pak werden enmig beschadigd. De zaak wordt nader onder zocht. Z0ETERW0UDE. Gemeenteraad. De raad dezer gemeen te vergauert Dinsdagmorgen 9 uur teu Raadhuize. (nieuwe tijd). 1. Beëediging raadsleden. 2. Notulen. 3. Benoeming van 2 Wethouders. 4. Benoe ming van 3 leden der Waterleidingscom missie. 5. Ingekomen stukken. 6. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot vasi.- stelling eener nieuwe verordening op de heffing van schoolgeld voor het vervolg- onuerwijs en van de betreffende invorde ringsverordening. 7. Als voren tot het toe kennen eener graticicatie aan den dour- waarder aer plaatselijke belastingen. 8. Ais voren om het Centraal Bureau voor Veri ficatie en Financiëele Adviezen der Vor- eeniging van Nederlandsche Gemeenten te 's-Gravenhage, aan te wijzen als „boex- houdkundige", bedoeld in art. 265 der Ge meentewet. 9. Als voren tot wijziging dov Gemeenschappelijke regeling met Leider dorp inzake toelating van leerlingen tot do Openbare School aldaar. 10 Rondvraag, vraag. Personalia. Tot onderwijzeres aan de R.K. Meisjes®chool in de Zuidbuurt alhier is benoemd mej. M. J. van Bennekom en tot tijdelijk onderwijzeres aldaar mej. Af ra Schouten. WEG-WERKEN. Betreffende den toestand der 'wegen in de gemeente Alkemade. Op verzoek door onzen dichter i" versvorm overgebracht. Veertigduizend kilometer Neen, da's niet te veel gezegd, Had hij in zijn zes-cylinder Al geruisohloos afgelegd. Lang® heel mooie, gladde wegen Reed hij daag'lijks ongestoord, In en buiten onze grenzen, In een prettig vaartje voort. Tot hij éénmaal op een weg kwam In het woeste binnenland, Waar nog oer-instincten werkten In de plaats van het verstand. Over vijf, zeshonderd meter Had het oer-instinct gewoed En 't was voor de waterleiding Alles overhoop gewroet. Auto's zakten in den modder, 't Was gekerm steeds en geween, Mensoh en dieren gingen bibb'rend Langs den rand des afgronds heen. Toen hij daar een tweede maal kwam, Hij herkende het direct Was een nieuwe kilometer Van den weg pardoes genekt. En het oude stuk, dat dicht lag, Was met straatklinkers bezaaid, Schijnbaar voor de wegverharding, Dus hij was maar omgedraaid. Niemand kon er één stap loopen En, dè,t was het mooist van al, Auto's déér in hun garage, Konden zelfs niet eens van stal. 't Was een regenperiode En toen, wat een ongeluk, Sloeg men bovendien nog enk'le Waterafvoerbuizen stuk. En langs wegen vol met gaten, Was hij, toch nog ongedeerd, In een schokkend botsend monster In de „wereld" teruggekeerd. Hij keek, bibb'rend op zijn beenen, Maar zijn wagen was nog heel, En., hij leefde nog, al klopte Hem het hart ook in de keel. En hij vroeg mij, zenuwachtig, Bibb'rend in zijn overjas, Zeg mij toch in welk gedeelte Van de wereld ik wel was. 't Was er juist, zooals ik zeide, Maar de naam, die weet ik niet, Zeg mij toch, ik moet het weten, Hoe dat inlandsch dorpje hiet7 'k Wist direct waar hij geweest was En ik zei toen heel bedeesd: Ja, dan snap ik al, dat jij in Alkemade ben geweest! 1 TROUBADOUR. Naschrift van den dichter. Een zaak is er hier vergeten, En dat is een groot gemis, Want ik meen, dat deze toestand Zeer expresse geschapen is. B. en W. daar zullen denken: Zijn de wegen ook niet fijn, Er zal voor de werkeloozen Gauw wat te verdienen zijn. Tr. De verbouw van het Raadhuis. Met den verbouw van het raadhuis, welke wordt uitgevoerd door de Erven Paarde- kooper te Zoeterwoude, onder architectuur van de heereu Bik en Breedeveld te Leido is men reeds ver gevorderd. De secretarie is een dezer dagen in gebruik genomen en genoemd lokaal ziet er perfect uit en biedt eene flinke ruimte, terwijl de gebouwde kluia als een model mag gelden voor veie. plattelandsgemeenten. Zoodra het geheoie gebouw voltooid is komen we nader hier op terug. Slooping van een molen. Door de ver gadering van stemgerechtigde ingelanden van den Kleinen Cronesteinschen of Knot- terpolder is besloten over te gaan tot stich ting van een pompgemaal door bemiddeling van een ruwoliemotor en tot slooping van den Knottermolen. Gegund. Bij de gehouden aanbeste ding op den 18de Augustus 1.1. van een schuur van 10 X 10 M., en een betonnen mestput van 8 X 8 XI M. hoog voor de Gebr. Hendriksse te Zoeterwoude, was het laagste ingeschreven door A. H. Volle berg te Zoeterwoude voor de som van 2422.—, aan wien het werk is gegund. „Als die lummel niet oplet, loopt hij straks met z'n neus tegen de lantaren paal l"

Leidsche Courant | 1931 | | pagina 7