Wegens TOTALE OPHEFFING WOENSDAG 26 AUGUSTUS 1931 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD PAG. 6 Kinderverlamming. Te Leur (N.B.) doet zich een geval van kinderverlamming voor bij een zevenjarig meisje. Met een dolk bewerkt. Zondagavond is te Mesoh bij Eysden een 25-jarige man plotseling van achteren met een dolk aangevallen door een 21-jarigen man uit Heugem. Deze bracht eerstgenoem de een vijftal steken toe, wtaarvan een in het hoofd, een in de longen en oen door den arm. De getroffene is er ernstig aan toe. Vandalen aan het werk. Het oude kruisbeeld aan den weg Mun sterGeleen werd dezer dagen totaal ver nield. Ondanks do ijverige nasporing der politie, mocht het haar tot nu toe niet ge- liuken den dader te pakken te krijgen. Hoog water in Centraal-Brabant. In Centraal-Brabant is op verschillen de punten, als gevolg van den zwaren re genval der laatste weken, het binnenwater tot zeer groote hoogte gestegen. Het peil sommige riviertjes, beken en waterloo- pen is voor dezen tijd des jaars abnormaal hoog. Vele watergangen bleken niet in staat het water te verwerken, zoodat hier en daar, alsof het midden in den winter vare, perceelen zijn overstroomd. Enkele weiden, waarop het vee liep, werden zoo danig geïnundeerd, dat het vee niet meer kon worden bereikt om het le melken. De landbouwers werden genoodzaakt het te stallen. Nachtvorst in Augustus. ïn den nacht van Zondag op Maandag j.l. heeft het naar het „Vad." meldt, in som mige gedeelten van ons land sterk gevro ren. Hier en daar la.g 's ochtends vroeg een laagje ijs in de slootcn. IJzeren hek onder stroom gezet. Maandagavond omstreeks zeven uur werd de Utrechtsche politie gewaarschuwd, dat liet ijzeren hek, dat om de synagoge van Ked. Israëlitische Gemeente te Utrecht 6'taat, onder stroom stond. Bij een nader onderzoek bleek, dat twee veelbelovende el.ectro-teoh.nici, respectieve lijk 11 en 13 jaar oud, naar binnen waren geklommen, een lantaarn hadden openge maakt en na de lamp te hebben losge schroefd met behulp van een paar meter draad het hek onder stroom hadden gezet. ÏDoor op een gummimat te gaan staan wa ren de jochies zelf incuum van de stroom geb'even. De politie heeft de kwajongens na een ernstig standje naar huis gezonden. BUITENL. BERICHTEN ONGELUKKEN. NIEUWE ONTZETTING AAN DE JANGTSE. Zware wervelstorm over de overstromingsgebieden. Het overstroomde Jangtse-gebied is door een nieuwe ramp geteisterd. Een hevige wervelstorm, die gisteren bo ven het reeds zoo zwaar getroffen gebied woedde, heeft duizenden huizen, die aan de overstrooming weerstand hadden gebo- dene verwoest. Honderden personen, die in vaartuigen uit het overstroomde gebied vluchtten, zijn in den storm omgekomen en verdronken. Tot leniging van den nood in het geteis terde gebied heeft de Chineesche regee ring besloten groote hoeveelheden graan in .Amerika aan te koopen. Wanneer men zich per vlietguig van Nan king naar Haukau begeeft aldus een eerder ontvangen telegram zou men meenen, een oceaan over te steken. Tal- looze dorpen en honderden stadjes zijn overstroomd en de jonken varen op de plek, waar het water boven de toppen der •huizen staat, hetgeen een prachtig en te vens een vreeselijk schouwspel is. De scha de, aan de bezittingen van buitenlanders te Hankau en aan scheepsladingen toege bracht, moet reeds millioenen dollar's be- loopen. Het zakenleven is voor den duur van maanden verlamdde geheele thee- oogst is vernietigd. Nieuwe slachtoffers der zee. De storm aan de Bretonsche kust blijkt nog 7 slachtoffers te hebben geëischt. Een te La Rochelle thuisbehoorende stoom trawler, die tijdens den hevigen storm lek geslagen was, en door een zeilboot op sleeptouw was genomen, is op de thuisreis met 7 man equipage gezonken. Op de hoogte van Brest werd 't Fran- sche visschersvaartuig „Damier" met een bemanning van 15 koppen op een zand bank geworpen. Het schip is vergaan. De kapitein en zes leden van de bemanning zijn verdronken. Vele vaartuigen zoeken een toevlucht in de haven van Brest. De gevaarlijke Alpen. Het klim-seioen in de Zwitsersche Al pen is dit jaar ongemeen noodlottig ge weest er zijn tot nu toe al bijna honderd ongelukken geweest met doodelijken af loop. De hotelhouders klagen steen en been; tengevolge van het voortdurende slechte weer, regen en mist, wordt het in de ho- j fels en pensions al leeger en leeger. Manufacturen-, Bedden- en Tapij zullen onze zaken MORGEN en VRIJDAG gesfé onzer GEWELDIGE LEEGVERKOOP op a.s. Zaterdag. en zijn, ter voorbereiding MEN ZIE VRIJDAG ONZE SPECIALE ANNONCE IN DE DAGBLADEN. VREESELIJKE BANDIETEN STREEK IN NEW-YORK. Ditmaal hebben de heeren gangsters in Brooklyn (een gedeelte van Groot New- York) gewerkt", en zij hebben zichzelf nog overtroffen. Vijf boeven traden een dansgelegenheid binnen, gelastten drie dansers hun dame in den steek te laten en mee te gaan, en reden met de aldus ontvoerde mannen naar een afgelegen plek. Daar werden de slachtoffers tegen een muur gezet en met kogels doorzeefd. Een van de drie is dood, de beide anderen zijn doodelijk gewond. De doode was Anthony Ferrara, 25 jaar oud, een uit de gevangenis ontslagen misdadi ger. Dc tweede heet Murray Leonardi, 21 jaar. Hij ligt met een schot door den schouder en een kogel naast het hart. Angelo Curanni, de derde, die pas 20 is, heeft een wond in de kaak, een wond in den rug en een wond in de borst. Het eigenaardige van het geval is, dat de politie den gewonden Leonardi be schouwt als den leider van de aanvallers zijn gevangenneming door de bandieten zou juist zijn geschied om de verdenking van hem af te leiden en dat hij zoo gevaarlijk getroffen werd, was feitelijk een ongeluk! De betrokkenen bij deze gruwelijke zaak schijnen allen lieden te zijn, die hun kost ophalen in en om de minderwaardige dans huizen. Noch Leonardi, noch Curanni hebben iets aan de politie willen onthullen maar Curanni heeft wel gezegd, dat de meisjes, met wie zij dien avond hadden gedanst, niets met het' geval te maken hadden. BELGISCH TREINREIZIGER WORDT PLOTSELING KRANKZINNIG. Hij doodt een persoon en wondt er zes. In een trein aan het grensstation Koo- men werd een Belgische slager plotseling krankzinnig en begon met een jachtgeweer en een revolver op de wachtende reizigers te schieten. Een spoorwegbeambte werd gedood en een douanier zwaar gewond. Vijf andere personen werden eveneens getroffen, dooh over hun toestand kan men nog geen oordeel vellen. Ten slotte werd de slager o v erin eestend AGENTEN VAN POLITIE ALS BADMEESTERS. Reinigingsrazzia's in Mexico. De stad Mexico heeft haar politie een nieuw en dankbaar werkje opgedragen. De waterschuwheid der hoofdstedelijke bevol king is in den taatsen tijd zoo groot ge worden, dat de niet-waterschuwe Mexica nen zich dagelijks over de gelaatskleur van hun medebewoners ergeren. Men heeft daarom de politie order gegeven, de zeer waterschuwen op te sporen en dezen een gedwongen bad te geven. De politie orga niseert daartoe reinigingsrazzia's, waarbij de ongewaschen Mexicanen in groepen van 150 opgebracht worden en naar een der openbare badinrichtingen worden ge dirigeerd, waarbij zij onder toezicht van de ordebewakers een bad moeten HET NIEUWSTE OP EEN OCEAANBOOT. Een winkelstraat aan boord. In September zal de nieuwe Fransche Oceaanstcomer „Atlantique" zijn eerste reis van Bordeaux naar Zuid-Amerika ma ken. De „Atlantique" is een van de groot ste passagiersschepen ter wereld, met een waterverplaatsing van 40.000 ton, een lengte van 237 meter en een snelheid van 24 knoopen. De inrichting beantwoordt aan de meest moderne eischen van hy giëne en comfort. Er is b.v. ook een win kelstraat van 140 M. lengte en 5 M. breed, waarin de meeste groote Parijsche win kels filialen zullen inrichten. DE NAUTILUS-TOCHT MISLUKT? Het vaartuig opnieuw beschadigd. Over de Noordpool-vaart van de „Nau tilus", van welke gedurende eenige dagen geen mededeelingen meer werden ontvan gen, is thans een bericht ontvangen uit Italiaansche bron. Volgens dit bericht zou de vaart van de „Nautilus" plotseling zijn gestuit, doordat het dieptestuur van het vaartuig in het pakijs ten Noorden van Spitsbergen zou zijn gebroken. Daar ook de technische inrichtingen van den onderzeeër averij hebben bekomen, zou het voortzetten van de reis naar de Noord pool zeer twijfelachtig zijn geworden, en moet men er dan ook rekening mee houden zoo gaat het Italiaansch bericht verder, dat het schip zal moeten terugkeeren zon. der een poging te hebben gedaan om te duiken. KLOK UIT EEN TOREN GESTOLEN. Vreemde diefstal nabij Hoei. Een eigenaardige diefstal is gepleegd in de abdij van den Vrede des Heeren te Amay nabij Hoei. Eenige dagen geleden ontdekte een leidekker die het dak van de abdij moest hersteilen, dat een klok, datee- rende uit de 17de eeuw, uit den klokketoren was gestolen. Deze klok woog niet minder dan 150 K.G. en de dief-tal meet twee jaar geleden zijn gepleegd. Een werkman, die toen in de abdij heeft gewerkt, is aangehou den, dooh hij ontkent aide schuld. „Tel. Een drie jaar geleden gestolen smaragd. Bij een juwelier in de Königsallee te Dusseldorf verscheen dezer dagen een man, die een prachtigen grooten smaragd ter waarde van Mk. 15.000 te koop aan bood. De juwelier kreeg argwaan en her innerde zich, dat eenige jaren geleden aangifte was gedaan, dat een dergelijke steen verloren was geraakt. Hij hield den man aan de praat, doch waarschuwde in- tusschen de politie, die spoedig ter plaatse kwam en den aanbieder van den steen na een kort verhoor in hechtenis nam. Het bleek een postbeambte uit Dusseldorf te zijn, die na een langdurig verhoor toegaf, dat hij drie jaar geleden den steen uil een brief gestolen had. Cocaine smokkelaars gearresteerd. Kcuisohe reohercheurs slaagden er Maan dag kart voor middernacht in, vijf cocaïne smokkelaars te arresteeren. De arrestatie had plaats in de wachtka mer eerste klasse van het Keulsche cen traalstation. Twee smokkelaars wisten echter op het laatste oogenblik in hun auto, die voor het station stond, te ontvluchten. Onder de gearresteerden bevindt zich ook een jong meisje uit een eerzame familie. De pakketten, die de smokkelaars bij zich hadden, zouden 1200 gram cocaïne ter waarde van minstens 10.000 mark bevatten. Sven Hedin weer naar Midden-Azië. Uit Stockholm meldt „Extrabladet", dat de bekende Zweedse he ontdekkingsreiziger Sven Hedin zich binnenkort weer naar Midden-Azië zal begeven. Dit zal geen nieu we expeditie worden, maar een voortzet ting van een vorige. SPORT VOETBAL KON. NED. VOETBALBOND. De 4de klas competitie. De vierde klassen in het Westen zijn, naar wij in de Officieele Mededeelingen van den Kv N. V. B. in Sportkr. lezen, thans ook ingedeeld: In Afdeeling I zijn ondergebracht in de 4e klasse C: T. H. B., Hillegom, Swift, Wilhelmina Vooruit, Rivalen, S. L. T. O., S. D. S. (bij toelating), R. O. D. I. (bij toe lating), Avanti (bij toelating). In de 4e klasse E: Voorwaarts, Kam pong, Quick, A. P. W. C., Soest, Laren, Victoria, E. A. C. (bij toelating), Woerden (bij toelating). In Afdeeling II ziet de 4e klasse A er als volgt uit: R. O. L., D. V. S., Leidsche Boys, Archipel, V. O. G. E. L., De Ooie vaars, D. V. V., V. C. S. T., Zwart-Blauw (bij toelating), B. T. C. (bij toelating). Nederland—Hongarije. In de laatstgehouden bestuursvergadering van den K. N. V. B. werd, naar de Sp.kr. meldt, als voorloopige datum, waarop de wedstrijd NederlandHongarije zal worden gespeeld, vastgesteld 9 April 1933. WANDELSPORT De 40 K.M.-marsch der L. P. S. V. Omtrent de 40 km.-afstandsmarsch uit geschreven door de L. P. S. V. meldt men ons het volgende: Het parcours is als volgt: Start. Bureau van Politie, De Burcht, Breestraat langs Stationsweg naar Oegstgeest langs Leid- s chew eg naar Rijnsburg, langs Zandlaan naar Katwijk-Binnen, Wassenaarsche weg, Schulpweg, Schouw weg, langs Renbaan, links af naar Leidsche Straatweg, rechtsaf Haagsche Dierentuin, linksaf tot Paviljoen, linksaf door Haagsche Bosoh langs Marlot, linksaf Leidsche Straatweg, rechtsaf over den Deyl en de Vink langs Breestraat naar de finish. Na- ongeveer 25 km. te hebben geloopen wordt een half uur gepauzeerd, in hoofd zaak om de achterblijvers in de gelegen heid te stellen zich weer bij de hoofdproep aan te sluiten. De hoofdgroep zal te pl.m. 7.45 uur de finish kunnen bereiken. De con trole voor het inleveren der startnummers blijft echter geopend tot 8.15 uur, zoodat ook de minder snelle loopers nog gelegen heid hebben hun nummers in te leveren. Op verzoek van de vereeniging O. O. van de N. P. M. zullen eenige oefenmar- schen worden gehouden onder leiding van den heer J. Zwart. Aan deze marschen kan behalve door leden dier vereeniging worden deelgeno men door alle personen die voornemens zijn aan de 40 km.-marsch deel te nemen. De eerste marsch 15 km. wordt geloopen op Woensdag 26 Augustus, plaats van sa menkomst Galgewater bij het gebouw Ned. Rotogravure Maatschappij. Vertrek 6.15 uur nam. De volgende marschen worden nader bekencl gemaakt Het tempo dezer oefenmarschen 'zal geleidelijk opgevoerd worden tot 7 km. per uur. ZWEMMEN DE EUROPEESCHE KAMPIOENSCHAPPEN. YVONNE G0DARD KAMPIOENE 100 M. VRIJE SLAG. Willy den Ouden tweede. Reden tot juichen hebben hebben de Hollanders Dinsdag te Parijs niet direct gehad, want een overwinning in de fi nale 100 M. vrije slag voor dames is het niet geworden. Doch groote voldoening mag het voor ons toch wel zijn, dat Wil ly den Ouden na prachtigen strijd op den tweeden prijs beslag wist te leggen aohtei' Yvonne Godard, die Europeesch kampioene werd, in den tijd van 1 min. 10 sec. Deze tijd beteekende tegelijkertijd een nieuw Fransch record, daar het oude record op 1 min. 10 4/4 sec. stond. De wijze, waarop zij de andere zwemsters achter zich liet, stempelt haar ongetwij feld tot de sterkste Europeesche zwem ster op dezen afstand. Maar niettemin, we zijn er zeker van, dat onze jongste zwemster Willy den Ouden na eenige jaren of wellicht reeds na een jaar even sterk zal blijken te zijn. En hebben wij dus hoop voor de toekomst, aan den anderen kant is het nu toch vaststaand, dat Zus Braun, na eenige jaren als een uitnemende Hollandsche en Europeesche zwemster bekend te zijn geweest, achter uit gaat. Andere, jongere krachten ne men haar plaats in. Al was de wijze, waarop zij de vierde plaats wist te be zetten, voor de sterke dames Lenkei en Mac Dowall uitstekend te noemen. Finale 100 M. vrije slag. Aan den start verschenen de' dames Godard, Cooper, den Ouden, Braun, Mac Dowall en Lenkei. Na 50 M. liggen mej. Lenkei en Mile Godard gelijk, Zus Braun en Willy den Ouden zijn dan 1 lengte ten achter. Dan neemt Willy den Ouden een prachtigen spurt tot op V\ lengte van Mile Godard. Mej. Lenkei zakt dan af, terwijl Miss Cooper sterk komt opzetten. Een harde strijd ontspint zich tusschen haar en Willy den Ouden, maar de laatste houdt vol en tikt als- tweede aan vlak na MUe Godard. Zus Braun eindigt op de vierde plaats naa een heftigen strijd met mej. Lenkei. De uitslag luidt: 1. Yvonne Godard (Frankrijk) tijd 1 min. 10 sec. (Nieuw Fransch record). 2. Willy den Ouden (Nederland) tijd 1 min. 11 4/5 sec. 3. Miss Cooper (Engeland) tijd 1 min. 12 sec. 4. Zus Braun (Nederland) tijd 1 min. 14 2/5 sec. 5. Mej. Lenkei (Hongarije) tijd 1 min. 14 3/5 sec. 6. Miss Mac Dowall (Engeland) tijd 1 min. 19 1/5 400 Meter vrije slag heeren. Het groote moment van den Dinsdag was het zwemmen van Jean Taris, den snellen Franschen zwemmer. Bij den 100 M. vrije slag was hij niet uitgekomen, vermoedelijk achtte hij zich door zijn on gesteldheid niet sterk genoeg wegens on voldoende training. Doch ditmaal bewees hij weer een zeer snel zwemmer te zijn. De wijze, waarop hij zijn 400 Meter vrije slag zwom, was schitterend en zonder eenige moeite legde hij beslag op de eer ste plaats in den tijd van 5 min. 10 sec. Alleen de Italiaan Costelli zwom dezen afstand binnen de 5 min. en 20 sec., alle anderen, ook dr. Barany, bleven daarbo ven. De uitslagen luiden: 400 Meter vrije slag: le serie: 1. Getreuer (Tsjecho-Slowa- kije) tijd 5 min. 25 4/5 sec. 2. Deiters (Duitschland) tijd 5 min. 32 3/5 sec. 3. Svennson (Zweden) tijd 5 min. 43 sec. 4. Roig (Frankrijk) tijd 44 1/5 sec. 2e serie: 1. Taris (Frankrijk) 5 min. 10 sec. 2. Baldo (Italië) tijd 5 min. 21 3/5 sec. 3. Guillini (België) tijd 5 min. 24 1/5 sec. 4. Myhylafy (Hongarije) tijd 5 min. 25 4/5 sec. 6. Achrader (Duitsch land) tijd 5 min. 39 3/5 sec. 3e serie: Costelli (Italië) tijd 5 min. 15 2/5 sec. 2. Barany (Hongarije) tijd 5 min. 25 2/5 sec. 3. Tillkainen (Finland) tijd 5 min. 30 4/5 sec. Voor de finale plaatsten zich dus Ta ris, Deiters, Baldo, Barany, Costelli, Guil lini en Getreuer. Van de springplank. Verder vonden de wedstrijden van de springplank plaats, waaraan door onzen eenigen mannelijken deelnemer werd deelgenomen. Stotijn liet zeer zeker een goeden in druk achter, doch het was ni dat, wat hij bij de Hollandsche kampioenschappen te Tilburg had laten zien. Hij kon de ze vende plaats innemen met een totaal van 120.26 punten. Eerste werd de Duitscher Riebschlager met ruim 136 punten. De uitslagen luidden 1. Riebschlager (Du schland) Europ. kampioen 136.22 punten; 2. Lepage (Frankrijk) 135.32 pt.; 3. Neumann (Duitschland) 134.38 pt.; 4. Poussard 1 (Frankrijk) 128.80 pt.; 5. Staudinger (Oos tenrijk) 127.54 pt.; 6. Steiner (Oostenrijk) 126.98 pt.; 7. Stotijn (Holland) 120.26 pt.; 8. Nielmailainen (Finland) 116.82 pt.; 9. Ohlander (Zweden) 113.44 pt.; 10. Cozzi (Italië) 108.36 pt.; 11. Hody (Hongarije) 104.60 pt.; 12. v. d. Ven (België) 84.04 pt. Waterpolo. De polowedstrijden hadden het volgen de resultaat: Tsjecho-SlowakijeBelgië 4—3, (rust stand 21); FrankrijkOostenrijk 5—1 (1—1); Hongarije—Zweden 12—1 (5—1). De stand van het polotournooi is thans gesp. gew. gel. verl. v.—t. p. Hongarije 3 3 37—2 6 Duitschland 2 11 6—4 3 Frankrijk 3 111 10—17 3 Tsjeoho-Slow. 2 1—1 5—0 2 Oostenrijk 3 1 2 420 2 België 2—11 6—10 1 Zweden 3 1 2 7—19 1 ZEILEN OM DEN HOLLAND—BELGIE- BEKER. DE GEBRS. MAAS WINNEN. De Belgen slecht opgekomen. Zooals wij gisteren reeds hebben ge meld werd gisteren een aanvang gemaakt met de 12-Voetsjollen wedstrijden om den Holland—België-beker tussohen vertegen woordigers van elk der landen. Van den opzet als zoodanig is echter niets terecht gekomen. Van elk land toch waren drie zeilers uit- genoodigd aan deze persoonlijke wedstrij den, die den Holland—België-beker tot prijs hebben, deel te nemen, maar van de Belgen kwam alleen de heer De Neve uit. Van Huybrechts was bericht ingekomen, dat hem een ongeval was overkomen, waar bij hij een rib had gebroken. In zijn plaats was echter geen ander aangewezen. De derde deelnemer, van den Abeele, liet niets van zich hooren. Zoo was de opzet der wedstrijden een mislukking en was het al dadelijk te zien, dat de beker in Hollandsch bezit zou ko men. Of dit was van een der gebroeders Maas of van Huybers viel echter niet aan stonds te zeggen.Daarvoor zou gestreden nioeten worden. In den eersten wedstrijd echter was daarvan al heel weinig sprake. Na een goeden start der Hollanders met vrij ver achteraan de Belg, bleef Huybers plotse ling met zijn jol stilliggen. Het bleek, dat het schootstouw gebroken was. Huybers was uit den strijd en de overigen zetten den kamp voort. Deze was echter vrij spoe dig beslist, want Bob Maas, die door ©en goeden slag zich een mooie positie wist te verwerven bleef onbedreigd aan den kop gaan, op eenigen afstand gevolgd door zijn broer, terwijl de Belg ver achter kwam. Des middags te half vier, de wind was wat krachtiger geworden en meer naar het Noorden geloopen, viel het startschot voor den tweeden wedstrijd. Gelukkig wa ren de vier zeilers weer present, want de deelname van Huybers beloofde meer strijd en spanning en zoo is het inderdaad gegaan. Van begin tot twee minuten voor het einde was de uitslag van dezen wedstrijd onzeker en dat maakte hem tot een der interessantste jollenwedstrijden, dien we ooit gezien hebben, tiet eenige zekere van deze race was, dat de Belg de Neve weer niet de minste kans zou hebben, want. hij lag steeds achteraan, hoewel het verschil nu niet zoo groot was als in den eersten wedstrijd. Het was intusschen een schitte rende start van de kleine scheepjes. We dachten zelfs, dat de Belg al op de lijn lag, toen het startschot viel en de anderen la gen er met den neus voor en zij zochten spoedig positie. Huybers ging aan den kop, daarna volgden de Gebrs. Jan en Bob Maas en ten slotte de Neve. In deze volgorde werd het Zweiland be reikt en nu eens werd de onderlinge af stand iets grooter, dan weer kleiner. Ook op het Norremeer en den Dieperpoel wis selde de afstand zoo nu en dan, maar Huybers bleef voor en we hadden gegron de reden te mogen verwachten, dat hij zou winnen. Edoch, Jan Maas gaf zich niet zoo spoedig gewonnen en vóór den wind op den terugweg liep hij meer en meer in op Huybers, hij kwam gelijken liep hem voorbij, maar Huybers hield vol, wist door goede positie in den binnenbocht het eerst den boei op het Norremeer te nemen na een mooien slag en was weer aan den kop. Er ontwikkelt zich dan een felle st'Jjd om de leiding en terwijl Huybers Jan Maas iets oploeft om den vrijen wind te behou den, liep Bob Maas steeds meer en meer in en kwam, hoewel iets lager, op gelijke lijn te liggen. Op het Zweiland had Jan Maas den kop te pakken, Huybers maakte een iets te lange slag en werd derde, ter wijl Bob Maas tweede lag. Toen was het pleit beslecht, de gebroeders Maas liepen nog iets uit en Huybers bleeft op de derde plaats. De uitslag werd: 1. Jan Maas in 57 min. 12 sec.; 2. Bob Maas in 57 min. 18 sec.; 3. P. J. J. Huybers in 57 min. 47 sec.; 4. De Neve in 58 min. 13 sec. De behaalde punten zijn: Bob Maas 10 punten, Jan Maas 10 punten, De Neve 5 punten en Huybers 3 punten. Hedenmorgen zijn de wedstrijden voort gezet.

Leidsche Courant | 1931 | | pagina 6