STADSNIEUWS Het Geheimzinnige Document WOENSDAG 26 AUGUSTUS 1931 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD PAG. S GEMEENTERAAD. OVERZICHT. De gemeenteraad heeft Maandag af scheid genomen, van Wethouder Reiminger en vier (er stond gisteren boven het Raads- verslag abusievelijk: drie) andere Raads leden. De heer Reimeringer (V.B.) is 26 jaar lid van den Gemeenteraad geweest, waarvan 8 jaar wethouder. De van waardeering ge tuigende woorden, door den burgemeester gericht tot den heer Reimeringer, waren ongetwijfeld verdiend! De heer Reimeri- ger heeft zich steed-s getoond inderdaad als een eerlijk man, wien men gaarne zijn vertrouwen schonk. Allen, die met hem hebben samengewerkt, zullen hem met hoogachting blijven gedenken. De heer De Waal (S. D. A. P.) is slechts heel kort Raadslid geweest, enkele maanden. De heer Kui venhoven (Chr.-H.), die in den Raad gedurende zijn acht-jarig Raads lidmaatschap heel weinig heeft gesproken, was een man, op wiens standvastigheid men kon bouwen. En het anti-rev. Raadslid, de heer Par- mentier zal zeer noode worden gemist! Men moet lang Raadslid zijn, merkte de Burgemeester op, om een uitstekend Raadslid te wezen, en de heer Pannentier was op weg, dat te worden. De heer Par- mentier heeft vier jaar in den Raad zitting gehad. Wij hopen van harte, hem in de vroedschap te zien terugkeeren. De sociëteit „Amicitia" zal nog niet kunnen gaan bouwen op het terrein nabij de Rijnsburgerbrug! Vanuit 'e rechterzij de was een voorstel gekomen, om eerst aan de S. D. A. P. gelegenheid te schen ken, haar voorstel, om dadr het Stadhuis te bouwen, in den Raad te verdedigen en te trachten daarvoor een meerderheid te vinden, alvorens aan „Amicitia" de ge vraagde bouwvergunning en wat daaraan vastzit te verleenen. En- dit voorstel is na o. a. eenige weinig passende opmerkin gen van den S. D. A. P.'er Schüller zon der hoofdelijke stemming aangenomen. De oppositie tegen een voorstel tot on bewoonbaarverklaring van perceelen in de lste Fr Varsstraat was o. i. niet gemo tiveerd. Ook dit voorstel werd ten slotte na discussie z. h. s. aangenomen. Aangehouden is het voorstel tot vast stelling van een. rooilijn voor het gedeelte van de Korevaarstraat (Westzijde), gele gen tusschen het Levendaal en de Korte Raamsteeg. Als wij goed zijn ingelicht, houdt de aanhouding van dit voorstel ver band met een door de coöperatie „Een dracht" rde actie. Door de voorge stelde rooilijn toch zou een 'eelte van dit perceel worden afgenomen, wat waar schijnlijk beteekent een belemmering of geldelijke schade bij verbouw of verkoop. In dergelijke gevallen wordt door de ge meente nooit voor de aangebrachte schade restitutie even. En dat is o. i. onrecht vaardig. 's Schijnt, dat bij B. en W. nu een regeling voor schadeloosstelling in derge lijke gevallen in voorbereiding is. Er is vervolgens heel wat gepraat over een voorstel, om den Directeur van de B T eening in een hoogere rang te plaatsen. De oppositie liep niet over twij fel, of deze zeer verdienstelijke hoofd- air'-'^-ar de voorgesteld promotie ver- FEUILLETON. door CHISTIAN HAUGEN. 13) „Het boek.... welk boek?", vroeg Cyn thia. „Ja, als ik me niet vergis, dan duiden deze cijfers bepaalde woorden op verschil lende plaatsen uit een zeker boek aan. Een dergelijk geval heb ik eens aangetroffen in een roman van Gaborian. Het cijferschrift was daar zoo toegepast, dat het eerste ge tal van elke groep de bladzijde aangaf, het tweede getal het woord en het derde den regel, waarin het bedoelde woord voor kwam. Dat is een gemakkelijke en zekere methode voor niet ingewijden, die in 't bezit van 't boek is en tevens den „sleu tel" kent." „Met ander woorden, de zaak is hope loos verloren", meende Cynthia, totaal ont moedigd. „Het zal voor mij eeuwig een raadsel blijven". „Neen. Als 't u gelukt op een of andere wijze dan titel van 't boek te weten te ko men, dan zijn we klaar, U zoudt 't Stenton eens kunnen vragen", voegde hij er lachend aan toe. „Hij zal 't boek misschien wel kennen. Enkel dit document is voor hem evenmin van waarde als voor mij". „Waardeloos is 't zeker niet", meende Cynthia. „Vanaf het oogenblik dat Sten- dient; do bestrijding was gegrond op de overweging, dat het voorstel nu niet op portuun is en moet wachten op een advies in deze van de ingestelde salarisoomrnissie, de commissie ad hoe. En de meerderheid in den Raad ging met dit standpunt mee. De Middelstegracht zal worden gedempt behalve het gedeelte voor de fabriek van Dros en Tieleman. De heer v. Tol, die met veel kennis van feiten-materiaal verdedigde, om de gracht geheel te dem pen, heeft 't niet kunnen winnen. De Raad wilde de industrie geen belemmering in den weg leggen door ook de gracht voor de fa briek aldaar dicht te maken. Het staat o. i. vast, dat buiten en in den Raad over dreven zijn de nadeelen, welke de con- servenfabriek van Dros en Tieleman bij algeheele demping van de gracht zou lij den. Maar toch zouden ook wij, in dezen tijd, de industrie niet willen bezwaren met lasten welke niet het directe belang be doelen dergenen, die daarin werken tenzij noodzakelijk. En noodzakelijk is toch ook o. i. de gebeele demping der Middel stegracht niet. Wij willen er hier nog even de aandacht op vestigen, dat wethouder Splinter de overwelving van de Uiterste gracht in het vooruitzicht stelde. Na het reeds gememoreerde afscheid en een heele korte vergadering met gesloten deuren, ging de Raad uiteen. GEMENGDE BERICHTEN ONGELUKKEN. SLACHTOFFERS VAN HET VERKEER. Botsing tusschen twee motorrijders. Bij Middelstum (Gr.) heeft Dinsdag een botsing plaats gehad tusschen de motor rijders W. en H. W. werd met ernstige verwondingen in het Academisch Zieken huis te Groningen opgenomen en ook H. moest zich onder geneeskundige behande ling stellen. Onder een kar geraakt. Het vijfjarige dochtertje van den heer G. te Julianadorp raakte gistermiddag onder een rijdende driewielige kar, waarbij het zulke ernstige verwondingen opliep, dat het kort daarna aan de gevolgen is over leden. Auto botst tegen een trein. Maandagmiddag is'-op den onbewaakten overweg, waar de spoorlijn den Boermans- weg te Anna Paulowna snijdt, een particu liere auto tegen den trein gereden, die om 6.35 in Den Helder aankomt. De auto be hoort aan den heer H. Jonker uit Oude- sluis. Het uitzicht bij den onbewaakten over weg is vrij goed, al wordt, dicht bij den overweg gekomen, het uitzicht belemmerd door een spoorhuisje, dat aan den rand van de lijn staat. Dit geldt alleen wanneer men uit de richting van het Oude Veer komt, wat met deze auto het geval was. Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor. De auto werd aan den voorkant be schadigd en kon niet verder rijden, zoodafc de wagen moest worden weggesleept. De machinist van den trein heeft niets bemerkt en is gewoon doorgereden. Van een wagon eerste en tweede klasse werden eeni ge ruiten verbrijzeld, terwijl de wagon voor e>en gedeelte werd ontzat. De inzittenden schrikten danig va.n de rondvliegende glas scherven, doch niemand werd gewond. De politie te Breezand onderzoekt de zaak. ton zijn energieke nasporingen begon, had 't veel waarde voor hem. Ik veronder stel zelfs, 'van een zoo hooge waarde, dat u zich met behulp van dit document wel kunt vrijkoopen". „U hebt gelijk. Daar heb ik niet eens aan gedacht. Wilt u zoo goed zijn om het document onder u te houden en de onder handelingen voor te bereiden? Maar dan onder één voorwaarde, dat u op de eer ste plaats zorgt voor uw eigen vrijheid en die van uw vader. Het papier komt u eigen lijk toe. U hebt het gevonden." Cynthia wilde hiervan niets hooren. „Neen", zeide zij. „U zult begrijpen, dat ik daar niet op in kan gaan. Maar u mag deze gelegenheid niet onbenut laten". „Laat ons daar niet over redetwisten", meende Algy. „Zonder uwe hulp was dit document zeker in Stenton's handen geko men, nog vóór dat wij er ook maar iets profijt van zouden gehad hebben. Bo vendien zal hij heel goed weten, dat dit stuk papier voor ons niet de minste «aar de heeft, zoolang wij 't niet kunnen ontcij feren. Geheel anders zouden de zaken staan, als we de oplosing wel konden ach terhalen. Dan zouden we hem misschien de duimschroeven aan kunnen leggen". „Ja, het zou ons allen redden. Ik ken de geschiedenis, welke aan dit document ver bonden is en weet, welke enorme waarde het voor Stenton heeft". „Als u nog tijd hebt, vervul dan toch eindelijk eens mijn smeekbede en vertel me alles, wat u over deze vervloekte, on doorgrondelijke zaak weet." Cynthia zag even op haar horloge en stond een oogenblik na te denken. „Het is een lange, zeer merkwaardige geschiedenis", zeide zij. „Doch 't zal wel 't beste zijn, dat ik u alles vertel". Bij Pijnstt Mijnhardt's Poeders. Doos 45 ct. Bij Uw Drogist. 8018 DE ONBEWAAKTE OVERWEGEN. Paard en wagen aangereden. Bestuurder gewond, het paard gedood. Gisteravond ongeveer 9 uur werd de 70- jarige venter Sating met paard en wagen op den onbewaakten oevrweg in de Wip- trikkerallee te Zwolle, door een trein uit Groningen aangereden. De locomotief sleurde den wagen 150 M. mede. De wagen werd vernield, het paard op slag gedood. S. werd zeer ernstig gewond naar het zie kenhuis overgebraoht. Het ongeluk bij Avenhorn. Omtrent de botsing tusschen een trein en een auto tusschen Avenhorn en Hoorn wordt nog gemeld. De overblijfselen vaai de auto waren te recht gekomen bij een diepe sloot. Bij deze sloot vond men een klonup, waardoor het vermoeden ontstoord, diat zich in de auto nog een tweede persoon had bevonden, die wellicht verdronken kan zijn. Het slachtof fer woonde te Andij'k en is kort na het on geval overleden. Nader wordt gemeld, dat het slachtoffer P. Dekker Wz., afkomstig is uit Andijk. De auto kwam vermoedelijk va-n de veemarkt te Purme-rend. Ongeveer een maand gele den is een dochtertje van den heer Dekker verdronken. VERDRONKEN. In het Maas- en Waalkanaal bij Nijmegen is gisteren verdronken de 19-jarige J. v. L., die werkt op het Rijnschip van zijn vader. De jongen gleed uit over de gladde luiken van het schip en verdween in de diepte. Toen men hem had opgehaald, bleken de levensgeesten reeds te zijn geweken. Maandagmiddag is de 23-jarige M. de R. uit Goes, student aan de Landbouwhoo- gesohool te Wageningen. te Renesse bij het baden in zee verdronken. Te Kooten is het 2-jarig zoontje va» den heer T. in en onbewaakt oogenblik te water geraakt en verdronken. Gistermiddag is de 9-jarige J. J. H. uit de Buitenhofstraat te Rotterdam bij het spelen aan de Schie voor de fabriek van v. Nelle, te water geraakt. Eerst na twintig minuten is een schipper er in ge slaagd den jongen met een haak naar bo ven te halen. De geneeskundige dienst heeft ruim 1 1/2 uur getracht met behulp van een zuurstofapparaat de levensgeesten op te wekken, echter zonder resultaat. Het lijkje is naar de ouderlijke woning overgebracht. Aan de gevolgen overleden. De vorige week Woensdag kreeg de 26- jarige arbeider J. Jager te Groningen bij het heien een heiblok op zijn lichaam, waardoor hij met ernstige hoofdwonden in het Academisch Ziekenhuis moest wor den opgenomen. Thans is hij aan de beko men verwondingen overleden. Mej. Besling te Bergen op Zoom, die voor enkele weken bij het wasschen van handschoenen met benzine in brand ge raakte en daarbij zeer ernstige brand wonden opliep, is Dinsdagmidag aan de ge volgen van de bekomen verwondingen overleden. Ernstige ontploffing. Bij een ontploffing in een bakkerij te De Reek bij Grave werd de jonge bediende F. de K. met ernstige brandwonden bedekt. Men hoopte hem nog in leven te kunnen houden. Maandagavond echter ie hij in het gasthuis te Grave overleden. Van een wagen gevallen. Te Olst is de twee en zeventigjarige land bouwer E. V. van een wagen gevallen, ten gevolge waarvan hij is overleden. XIII. Negentien-zeven-twintig. „Het was op een dag in Juli, nu een goede negen jaar geleden, dat ik voor 't eerst van dit document hoorde en mijn va der en ik opdracht kregen om naar Italië te reizen in verband met deze aangelegen heid. Zooals u weet, had Stenton m'n va der volkomen in z'n macht. Wij konden eenvoudig niet anders dan zijn bevel op volgen. Het werd een lange reis. Degene die wij zochten, een zekere Lord Denholm, de eigenaar van het document, had Italië bij onze aankomst reeds verlaten. Hij was doorgereisd naar Zwitserland en vandaar naar het Noordelijk gedeelte van Noorwe gen, naar een stad Budo genaamd. Maar ook daar kwamen wij te laat. Lord Den holm was verdwenen en wij hadden zijn spoor verloren. Onze opdracht luidde, dat wij Denholm moesten bespionneeren en trachten te achterhalen, waar hij het do cument verborgen hield. Stenton had juist ons voor deze taak uitgekozen, omdat hij geen andere helpers had, die deze op dracht ton uitvoer konden brengen. Wij behoorden tot dezelfde kringen als waarin Lord Denholm verkeerde en kenden ver scheidene van zijn vrienden. He'fc ging voor ons dus gemakkelijker met hem in relatie te treden dan voor anderen. Onze missie mislukte echter toaalwij konden niets omtrent een document te weten ko men, hetwelk Stenton aanduidde als het „Negen tien-zeven-twintig"-document. Ik heb er vaak over nagedacht, waarom hij dharaan zulk een zonderlinge benaming gaf, doch nu is me dat duidelijk". Cynthia nam het paiper van tafel en wees op de eerste drie getallen. UIT DE RADIO-WERELD Programma's voor Donderdag 27 Aug. Huizen, 298 M. 8.00 9.15 Gramofoonplaten. 10.0010.15 Zang door Dameskoor. 10.1510.45 Ziekendienst. 10.45—11.00 Zang door Dameskoor 11.0011.30 Gramofoonplaten. 11.3012.00 Godsdienstig halfuurtje. 12.0112.15 Politieberichten. 12.1511.45 Concert K.R.O.-Trio. I.452.00 Gramofoonplaten. 2.003.15 Gramofoonplaten. 3.153.45 Vrouwenhalfuurtje. 4.005.00 Ziekenuurtje. 5.005.30 Gramofoonplaten. 5.306.30 Cello-recital door L. W. Keere- 6.306.45 Gramofoonplaten. 6.457.00 Knipcursus. 7007.30 Vragenhalfuurtje. 7.307.45 Politieberichten. 7.458.00 Gramofoonplaten. 8.0010.45 Orkestconcert. 9.009.30 Prof. Dr. H. B. Borgelo: „De we reld der tecniek en onze techniek en onze hou ding daartegenover. 9.3010.45 Vervolg concert. 10.00—10.10 Persber. 10.45—11.30 Gramofoonpl. Hilversum, 1875 M. Uitsl. A VB O-Uitzending. 8.00 Gramofoonpl. 10.0010.15 Morgenwijding. 10.1510.30 Gramofoonpl. 10.3011.00 A. de Geus v. d. Heuvel: „De Bruid en het meisje voor 100 jaar. Wat er toen bij vrijen en trouwen te pas kwam. II.0012.00 Orgelconcert door Pierre Pal- la. Ja-n Keeszen (viool). 12.01—2.0 Concert AVRO-Kwartet... Man nenkoor „Eendracht maakt Macht". 2.002.30 J. M. Lindemans: De ontwik keling van het Conertwezen. 3.004.00 Gramofoonpl. 4.005.00 Ziekenuur. 5.00—5.15 Zang door Herbert Weisbach. 5.155.30 Causerie. 5.305.45 Kovacs Lajos en zijn orkest. 5.456.00 Zang door H. Weisbach. 6.007.00 Kovacs Lajos en zijn orkest. 7.07.30 Sportpraatje door H. Hollander. 7.308.30 Gramofoonipi. 8.309.00 Goethe's Faust naverteld. 9.0010.00 Concert. Omroeporkest. Char les van Isterdael (cello). 10.0010.15 Persber. 10.1511.00 Het Omroeporkest. 11.0012.00 Gramo'oonpl. Daventry, 1554,4 M. 10.35 Morgenwijding. 12.20 Orgelspel door R, Foort. 1.20 Concert. E. Bea-rd (mezzo), C J. Tur ner (piano). 2.202.50 Gramofoonpl 3.20 Kerkdienst. 4.05 Dansmuziek. AANSLAG OP EEN VROUW. Met een dolkmes in den rug gestoken. Gistermiddag te ongeveer twee uur heeft op den Nieuwen Binnenweg te Rot terdam een brutale aanslag plaats gehad, waarvan de 41-jarige T. Z., wonende aan de Papegaaistraat, het slachtoffer gewor den is. Zij is door den 37-jarigen los-werk man K. de H., met een dolkmes in den rug gestoken, tengevolge waarvan zij een, gelukkig niet ernstige, wonde heeft gekre gen. Zij is in het ziekenhuis aan den Cool- singel opgenomen. De dader is op het politebureau aan de Witte de Withstraat in bewaring gesteld. Over de aanleiding tot deze mishande ling is nog niet veel komen vast te staan. De vrouw heeft verklaard, aldus de „Msbd." dat er tusschen haar en den man geen voorafgaande ruzie is geweest, ter wijl de man het tegendeel beweert. Minnenijd schijnt in het geval wel een rol gespeeld te hebben. De juffrouw is op een gegeven oogen blik dooreeloopen en heeft toen gevoeld, „Stenton had met geen enkel woord gerept over den inhoud van het document, doch dit is zeker, dat het voor hem van zeer veel beteekenis was. Lord Denholm was zich wel bewust, dat hij achtervolgd werd en dat enkel het document, zoolang het niet in handen van Stenton viel, hem voor een aanslag op zijn leven zou be hoeden. Met ongekende sluwheid wist hij dit papier voor zijn vijanden verborgen te houden. Stenton probeerde op alle moge lijke manieren het document in zijn bezit te krijgen. Herbaalde malen kocht hij Denholm's bedienden om, om papieren te doorzoeken, maar steeds zonder resultaat. Enkele kepren liet hij bij Denholm inbre ken; het geheele huis werd dan doorsnuf feld, streep voor streep het document bleef onvindbaar. Ik geloof zeker, dat Stenton het nog nooit met eigen oogen gezien heeft, doch op een of andere wijze van het bestaan en waarde gehoord zal hebben. Waarschijnlijk wist Denholm welk ge heim dit document verborg, vond echter, wijl Stenton hem doorloopend op de hie len zat, geen gelegenheid hiervan profijt te trekken. Dit zijn natuurlijk slechts ver onderstellingen. Het is ook zeer wel moge lijk, dat hij er net zoomin iets van wist als wij. Hoofdzaak is, dat dit papier nog de zelfde waarde heeft als toen het geschre ven werd en dat Stenton de jacht nog niet opgegeven heeft. Denholm trok van stad tot stad, van land tot land, doch nimmer wist hij zich voor goed van zijn achtervolgers vrij te maken. Stenton's spionnen kwamen hem steeds weer op 't spoor, doch kwamen al tijd te laat. Het gebeurde namelijk dik wijls, dat Stenton door zijn ongelooflijk combinatievermogen raadde, waar het do- 4.50 Orkestooncert. 5.35 Kinderuurtje. 6.20 Dansmuziek. 6.35 Berichten. 7.00 Zang door Eleanor Teye en Dale Smith. 7.20 Lezing. 7.45 Lezing. 8.05 Concert. Militair orkest, F. Williams (tenor), D. Bra zeil (bariton). 9.20 „The Fun Factory". Cabaret-pro gramma. 10.00 Berichten. 10.15 Berichten. 10.20 Lezing. 10.35 Dansmuziek. 11.50 Dansmuziek. 12.20—12.25 Televisie. „Radio Paris", 1725 M. 8.05 Gramofoonpl. 12.50 Gramofoonpl. 1.25 Gramofoonpl. 4.50 Concert. 6.50 Gramofoonpl. 8.20 Strijkkwartet en gramofoonpl. 9.05 Vervolg concert. 9.50 Gramofoonpl. L a n g e n b e r g, 473 M. 7.258.20 Gramofoonpl. 10.3512.15 Gramofoonpl. 12.30 Gramofoonpl. 1.252.50 Orkestooncert 5.206.20 Concert. Guitaar en bege leiding. 8.3510.35 „Die Legende der H. Elisa beth". Oratorium van Fr. Liszt. Koor en solisten. 10.35 Berichten. Daarna tot 12.20 Dans muziek. Kalundborg, 1153 M. 12.252.20 Onkestconcert. 3.205.20 Onkestconcert en declamatie. 8.209.20 Orkestconcert en zang. 9.209.50 Radlio-Tooneel. 9.5010.20 Orkestooneert. 10.3511.20 Clavecin-muziek. Viola en zang. Brussel, 338,2 M. 50S.5 M.5.20 Orkestoonoert. 6.50 Gramofoonpl. 8.20 Orkestooncert. 9.20 Orkestconcert en zang. 338,2 M.: 5.20 Orkestconcert. 6.50 Gramofoonpl. 8.20 Orkestooncert en zang. 9.20 Orkestooncert en zang. Z e e s e n. 1635 M. C.a. 7.00 Gramofoonpl. 10.30 School uitzending. 10.5512 20 Berichten. 12.20 Gramofoonpl. 1.152.20 Berichten. 2.203.10 Gramofoonpl. 3.104.20 Lezingen. 4.205.20 Concert. 5.208.50 Lezingen. 8.50 ,.La Traviata" van G. Verdi. 10.20 Berichten en darana tot 12.50 Dans muziek. dat de man_ haar een stomp in den rug gaf. Eerst in de Bellevo.ystraat gekomen is zij door een voorbijganger gewaarschuwd dat zij bloedde. De G. G. D. is toen ge waarschuwd, die haar naar het ziekenhuis heeft gebracht. De dader heeft zichzelf bij de politie ge meld. Het mes, waarmee de aanslag ge pleegd is. is in beslag genomen. De politie van het bureau Witte de "Withstraat verzoekt ieder, die van dit voorval getuige is geweest, zich aan dit bureau te willen vervoegen voor het ge ven van inlichtingen. Goede vangst. Te Amersfoort werd in een hotel door de politie aangehouden zekere v. S. wiens opsporing door den hoofdcommissaris van polilie te Utrecht was verzocht wegens verdenking daar ter plaatse 2500 te heb ben verduisterd. Ook Rotterdam en Gen nep zochten naar den thans aangehou dene. cument verborgen was. Soms zat -hij lan gen tijd gebogen over de rapporten der spionnen, die hem tot in de kleinste bijzon derheden moesten berichten, wat Den holm iederen dag van uur tot uur placht te doen. Soms zond hij hun dan een tele gram, waarin een bepaalde plaats aange duid werd, waar zij zorgvuldig moesten zoeken. Vaak bleek dan, dat Stenton goed gezien hadmaar dan was 't al weer te laat. Denholm was hem steeds te knap af". „Weet u ook, hoe Denholm er toe ge komen is, dit belangrijk document juist hier te. verbergen en waar hij op 't oogen blik kan zijn vroeg Algy. „Lord Denholm is dood", antwoordde Cynthia en haar stem sidderde, toen zij voortging: „Hij werd door Stenton dood gemarteld. Dat is nu twee jaar geleden. Stenton had besloten aan de eeuwige ach tervolging een eind te maken. Hij Het Denholm in den nacht ontvoeren, bracht hem naar een eenzaam huis bij Watford en trachtte toen door folteringen hem tot spreken te dwingen. Denholm echter was een moedige kerel Na drie dagen van on- menschelijke folteringen stierf hij, zonder gesproken te hebben". Algy sidderde bij de gedachte, wat er waarschijnlijk met hem zou gebeurd zijn, als 't hem niet gelukt was op den weg naar Watford te ontsnappen. „Alle donders I" riep hij uit. „Hoe is 'fc toch mogelijk, dat tegenwoordig zooiets nog voor kan komen. Die Stenton is de duivel in eigen per soon". „Ja, dat is hij", zuchtte Cynthia en in haar oogen brandde de haat. (Wordt vervolgd)

Leidsche Courant | 1931 | | pagina 5