STADSNIEUWS KERKNIEUWS Burgerlijke Stand TELEGRAMMEN MARKTBERICHTEN WOENSDAG 26 AUGUSTUS 1931 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BF AD PAG. 3 BAROMETER. TELEGRAFISCH WEERBERICHT naar waarnemingen, verricht in den morgen van 26 Aug. 1931, medegedeeld door het Kon. Ned. Meteor, instituut te De Bildt: Hoogste barometerst.: 771.7 te Calshot. Laagste barometerst.: 744.3 te Akureyri. Verwachting tot den avond van 26 Aug.: Zwakke tot matige wind, aanvankelijk uit Noordelijke richtingen. Helder tot licht of half bewolkt. Droog weer. Aanvankelijk weinig verandering in temperatuur. Later warmer. LUCHTTEMPERATUUR: 16.— gr. C. WATERTEMPERATUUR. Zweminrichting Hooge Rijndijk 7 uur: 17.5, 12 uur 18 en 3 uur 18 gr. C. Zweminrichting „De Zijl": 7 uur 16.5, 12 uur 17 en 3 17 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS e.a.: Van Woensdagnamiddag 8.32 uur tot Donderdagmorgen 5.30 uur. HOOGWATERSTAND Hoog waterstand te Katwijk aan Zee op Donderdag 27 Aug. voorm. 3.27 uur en nam. 3.44 uur. en uitgevoerd door de N.V. Maatschappij „Erica" voorheen W. P. de Vreede alhier. Het schilderwerk werd uitgevoerd door de firma v. Corsel te Oegstgeest en het stucadoorswerk door de firma Bischop te Sassenheim. De vloerbedekking is van de firma v. Lent te Rotterdam, terwijl de firma's de Ruiter en v. Asten het elec- trische en sanitaire werk verrichtten en de gasverwarming werd geleverd door de firma H. Reekers alhier en het school- meubilair door de firma Kooijmans-Mes te Wychen. HET ORIENTALISTEN-CONGRES. Mgr. Giovanni Galbiati verwacht. Naar de „Tijd" verneemt, zal Mgr. Gio vanni Galbiati, directeur van de Ambro- siaansche Bibliotheek te Milaan, van 7 tot 12 September naar Nederland komen, ter bijwoning van bet Oriëntalisten-Congres hier ter stede. Waarschijnlijk zal Mgr. Balbiati te Am sterdam verblijf houden. Naar men weet, is Mgr. Galbiati -de op volger van den tegenwoordigen Paus Pius XI als directeur van de Amb-Vusiaansche Bibliotheek te Milaan. Hollandsche Amerikanen te Leiden. Hedenmorgen heeft een dertigtal leden van de Holland-society of New York, die momenteel in ons land vertoeven een vluch tig bezoek aan onze stad gebracht. Het gezelschap, komende uit Den Haag, reed in een touringcar langs de Academie, bracht een kort bezoek aan het Jan Pe- sijns en het John Robinsonhof, vertoefde eenige oogenblikken in de Pieterskerk en is vervolgens langs het v. d. Werf park over de Breestraat naar de Turfmarkt ge reden om vandaar per boot een bezoek te brengen aan de Kager en Brasemermeren. Vandaar ging men naar Aalsmeer om eenige kweekerijen te bezichtigen. De thee wordt gebruikt in Meerrust te War mond en daarop keeren de Amerikanen weer naar Scheveningen terug waar het gemeentebestuur van Den Haag een recep tie zal houden. Aanbesteding. Het bestuur van de Stichting tot beheer en exploitatie van Woningen alhier, heeft hedenmorgen aanbesteed het verrichten van buiten verf werk aan 56 Gem. Wonin gen. De uitslag is als volgt: B. Bink Leiden perc. I 475, II 590, III 775, IV 875. De Zeemei, Leimuiden perc. II 555, Kooij en Roem, Den Haag I 3S7, II 480, III 770. IV 794. J. A. v. d. Broek, Leiden perc. IV 666. W. J. de Bruin Jr., 's Gravenhage I 425, II f 615, III 875, IV. 1170. Gebr. Pasman, Leiden I 470, II 480, III 895, IV 935. Leidsche Coöp. Schildersassociatie Lei den I 410, II 300, III 690, IV 650, in massa 2000. G. S. Bakhuyzen, Leiden, I 398, II I 438, III 645, IV 524. J. de la Rie en Zoon, 's-Gravenhage I 452, II 481. III 580, IV 685. W. Zitman en Co., Leiden I 262, II 272, III 339, IV. 379. C. Rietkerken, Leiden I 100, II 320, III 825. IV f 900. J. J. v. Weerlee, Leiden I 374, II 3.88 III 973, IV 555.-. E. Marcelis Leiden I 485, II 450, III 900,—, IV 750.—. v Lezwijn en Veerman, Leiden I 422, II 398, ITI 613, IV 598. De gunning werd aangehouden. Tweehonderd verpleegden uit „Endegeest" naar Schiphol. Vanmorgen zijn ©en tweehonderd ver pleegden uit Endegeest met verplegers en verpleegsters, den directeur en eenige ge- neesheeren per extra-boot vanuit Leiden vertrokken, om een bezoek te brengen aan Schiphol. Het muziekcorps van de verplegers ging met de boot mede. Handelsregister K. v. K W ij zigingen: 2297. Stoom- .Vasch- en Strijkinrichting ..Nooit Gedacht Lef- den, Zij'singel 2. Bovengenoemde handels zaak is met ingang van 15 Augustus 1931 omgezet in een vennootschap onder firma onder den naam: „Nooit Ge-lacht" P. P. J. Remundt en Zonen. Venn.: P. P J. van Remundt, F. H. M. van Remundt en J. A. van Remundt, te Leiden. Proc.: H. Lom- be-t, Leiden (B. P.). IJ97. Coöp. Boerennleenbank. Katwijk a. Zee, Burgersdijkstraat 8c. Uittr L'd Raad v. Toez.A. Ouwehand. Katwijk aan Zee. 2880 C. J. Lugthait, Katwijk aan Zee, Bad straat 13 en 15. Behangerij, stofxeerde- rij. sigaren on sigaretten. Wijz uitgcoef. bedr.; thans: alleen behangerij en stof- feeroerij. Vest. fil.Katwijk aan den Rijn, Voorstraat 63. 31*4. Van der Helm's GoeJkoooe Ba zar. Katwijk aan Zee, Sluis weg 3. Galante rieën, ijzerwaren, enz. Vest. Fil. Katwijk a. d Rijn Kerkstraat 11. 320 J. Na.amlooze Vennootschap Motor Omr-ibus-dienst Alphen aan den Rijn (M. O. D A.) Alphen aan den Rijn, Wi'helmi- nastraat 5. De statuten zijn gewijzigd. 223. Sociëteit voor Chemiscne Industrie „Katwijk", Katwijk, Prins Hendrikkanaal. Hande. in en fabricatie van cn^n.ieaiiën. De slaiuen zijn gewijzigd. Wijz. handelsn. thans: N.V. Sociëteit voor Chemische In dustrie „Katwijk". De postdienst op 31 Augustus. De directeur van het postkantoor te Lei den, maakt .bekend, dat op 31 Augustus a.s. bij gelegenheid van de herdenking van den jaardag van H. M. de Koningin het postkantoor en het bijkantoor aan de Hee rengracht te 14 uur zullen worden geslo ten. Voorts worden dien dag dc navolgen de diensten niet uitgevoerd: postwissels (met uitzondering van telegrafische), post- bewijzen, quitanties, giro (met uitzondering van spoedbehandeling) pasmunlcircuiatie en belastingbetaling. Er zullen worden uitgevoerd: twee brief- postbestelling n.l. te 7.15 uur en te 18 uuréén pakketpostbeslelling te 9.30 u. vier buslichtingen n.l. te 7.50, 11.30, 16.35 en 22 uur. Donderdagavond a.s. om 8 uur zal in de Hartebrugskerk een recollectie-avond wor den gehouden voor oud-retraitanteii onder leiding van den weleerw. Pater H. Mulder O.F.M. Door de politie is alhier aangehouden J. v. Q., recidivist wegens het lichten van een muntgasmeter. Hedenmorgen te ongeveer acht uur is in de Kraaierstraat een vrachtauto, be stuurd door W. F. L. v. d. B. eerst tegen een lantaarnpaal en vervolgens in het wa ter van 't Utrechtsche Veer gereden. De oor zaak was waarschijnlijk het verschuiven van de lading. De bestuurder wist zich bijtijds in veiligheid te brengen. Op de Haarlemmerstraat is gistermid dag een auto bestuurd door W. B. tegen een handwagen met fruit gereden, waar door deze handwagen terecht kwam in di winkelruit van perceel 112, die vernield werd. Eenig fruit ging verloren. 153. Ja, 't doet je toch goed die oude enge len weer eens terug te zien. Het was reuniedag. Oud-Studenten van Hoorn, die nu verder studeeren in ons Stu diehuis te Tilburg waren te gast (te vras- kip, zeggen ze hier in onze schoone Noor den) in het Missiehuis. Zij willen de band. aanhouden die hen bindt aan dit huis, waar zij hun eerste opleiding genoten. Zij noemen dit hun wieg. Nu het is maar goed dat die wieg ruim gebouwd is, want er zijn aardige prijsbatves bij. Wat zijn die broekjes van eenige jaren terug een kerels geworden! Eenige van hen, de allereerste van deze jonge stichting, hebben nu hun Lagere Stu dies af en krijgen straks op het einde der vacantie de toog aan in ons Missiehuis te Roosendaal. Ja, dat doet je toch goed. Je ziet dat je niet voor niets gewerkt hebt. Ze zijn nu al halfweg, die mooie vruchten van ons wer ken en van uw liefdadigheid. Ja, van uw liefdadigheid. Ik wou dat ge die jonge, stoere kerels, wier idealen voor de Missie nog gegroeid en versterkt zijn, eens kondt zien. Dan zou het ook u goed doen, vrienden. Ook gij kunt tevreden zijn, dat met uw steun reeds zooveel be reikt is En als O. L. Heer met welgeval len op Zijn jongens neerziet, dan vergeet Hij ook diegenen niet, die de offers ge De nieuwe openbare school te NOORDWIJ K, die Dinsdag officieel is geopend. bracht hebben welke het bestaan van dit Missiehuis mogelijk gemaakt hebben. Moge uw steun nog lang helpen om vele studentjes hier bun ideaal nader te bren- Father LEFEBER. St. Bonifacius Missiehuis Hoorn, postrek. 120937. Gij kunt ons ook veel helpen door ons geld te geven tegen een vaste rente zoolang ge leeft (hetzij ge alleen zijt of met meer deren, man en vrouw, broer en zus, twee zusters enz.) Na uw dood wordt het geld gebruikt voor opleiding van priesters. OM DEN HOLLAND—BELGIE- BEKER. BOB MAAS WINNAAR VAN DEN BEKER. Toen hedenmorgen de 12 Voetsjollen- wedstrijden om den HollandBel.j'ë beker op dc Kagerplassen werden voortgezet, was de wind minder sterk dan op den eer ster. dag, terwijl hij ook meer naar het V» esten was geloopen. Daardoor was al leen het rak Zweiland-Norremeer in den wind gelegen en moest hier gekruist war den. De tweede dag bracht nog een onver wachte verrassing, wijl een tweede" Belg van de partij was. Woensdagavond was n i. do heer E. Blum uit Antwerpen, de vroegere eigenaar van den Belgischen Zesmeter Ciss met ijn jacht <ie Kaagsocië- teit voorbijgekomen. Hij zag daai de Bel gische vlag op een jacht van de Urussel- sche Jachtclub en hij kwam n;uuurnjk even informeeren. Of hij van pas kwaml Onmiddellijk vroeg de heer Neve hem om vandaag mee te zeilen en de heer Blum was bereid zijn reis te onderbreaei.. Zoo verschenen lieden vijf scheepjes aan den start, die wederom heel goed was. Jan Maas ging het eerst weg. daarna volg den Huybers, Bob Maas heel laag en ten slotte de Belgen. Op het Zweiland was de volgorde: Huy bers, Blum, Jan Maas, Bob Maas en de Neve. Bij het opkruisen wist Huybers goed hoog positie te kiezen, terwijl Bob Maas over bakboord zeer ver uooriogde. Dit bleek goed gezien te zijn, want hij kon ineens het nauwe gat bereiken, waardoor hij de leiding nam. Jan Maas volgde als tweede, Huybers als derde. Blum en de Neve sloten de rij. Op het Dteperpoel slaagde laatstgenoemde er in zijn landge noot te passeeren. Zoo bleef de volgorde ongewijzigd tot op het Zweiland. Op het laatste rak naar de finish n.l slaagde Blum er in eerst De Neve en later ook Huybers te passeeren, zoodat hij als der de binnenkwam. De uitslag werd: 1. Bob Maas, in 1 u. 4 miu. 57 sec., 2. JaD Maas, in 1 u. 6 min. 24 sec., 3. E. Blum in 1 u. 7 min. 14 sec., 4. P. J. J. Huybers in 1 u. 7 min. 22 sec., 5. Oe Neve in 1 u. 8 min. 14 sec. De stand was nu: Bob Maas IC pnt., Jan Maas 14 pnt., Dc Neve 7 pnt., Huy bers 5 pnt., E. Blum 3 pnt. De laatste wedstrijd. Voor den vierden wedstrijd startten alle nemers vrijwel gelijk. Op het Zweiland had Bob Maas de leiding. Als tweede volgde „De Nede"; daarna kwamen Jan Maas. Blum en Huybers. Met het oog op den ver anderden wind was de baan nu gewijzigd. Inplaats van het rak Norremeer—Dieper- poel werd nu nogmaals het gedeelte Zwei landNorremeer gezeild, zoodat dit stuk tweemaal moest genomen worden. Bob Maas bleef bij het opkruisen de leiding bc houden en hij maakte dus een goede kan-» om opnieuw te winnen en daarmede beslag te leggen op den beker. In de volgorde der overige deelnemers kwam nogal eens wij ziging. Jan Maas liep naar de tweede plaat-j dan volgden Huybers en Blum, terwijl De Neve naar de laatste plaats was afgezakt. Dan kwam Blum weer voorbij Huybers, maar verderop was deze weer voor, totdat tenslotte de situatie aldus ongewijzigd bleef tot het einde en het res-ultaat werd: 1. Bob Maas in 1 uur 8 see.; 2. Jan Maas in 1 uqr 1 min. 27 sec.; 3. P. J. J. Huybers in uur 1 min. 59 sec.; 4. E. Blum in 1 uur 2 mm. 13 sec.; 5. Dc Neve in 1 uur 3 min. 47 De totaal-uitslag werd nu: 1. Bob Maas 22 pnt.; 2 Jan Maas 18 pnt 3. P. J. J. Huy bers 8 punt.; De Nede 7 pnt., E. Blum 5 pnt. Na afloop van den wedstrijd sprak de heer baron v. Hiemstna een woord van dank tot de zeilers en reikte hij de beker aan den winnaar Bob Maas uit, hem ge- lukwenschend niet zijn prachtige prestatie. VOETBAL De Tramboys. Maandag 24 Augustus werd aan don Hofdijk te Oegstgeest een medaillewed- strijd gespeeld tussohen Tramboys en Peka-elftal. Rust 11 en eind 21. Na afloop reikte de beer Bloot met een hartelijk woord deze medaille over aan den aanvoerder der Tramboys, waar op deze den heer Bloot namens de ver- eeniging bedankte voor de medaille en de limonade-attractie. De kleuren van de Tramboys zijn BlauwZwart en het degelijksch bestuur bestaat uit: A. Boellaard, voorzitter, Se ringenstraat 20 a J. Bizot, secretaris, Genc- stetstraat; F. Zwaagers, penningmeester, Hansenstraat. LEIDEN. Geboren Hendrik, zoon van H Slijkhuis en van L. Doove Johannes Gerardus, zoon van B. Overes en C. J. Berkien Anna Maria, dochter van A. Rijkers en C. Verkade Paulus Cornelis. zoon van J. M. Verbruggen en M. E. van Leeuwen Johanna Geertruida Cornelia dochter van N. Ie Mair en J. G. G. Schim mel. Overleden: J. A. M. Knijnenburg doohter 17 dagen A. A. U. Prins ongeh. vrouw 79 jaar. Gehuwd: G. J. van Dam jm. en W. L. Lokker jd. Ondertrouwd: W. Schouten jm 21 jaar en W. J. de Rooij jd. 21 jaar. BIOSCOPEN. Casino: Afgekeurd. Trianon: Goedgekeurd. Luxor: Voor volwassenen. BINNENLAND. DUBBELE MOORD IN GRONINGEN. TTit, Zuidbroek wordt gemeld: Hedenmorgen te ongeveer 10 uur kwam de brievenbesteller R. met zijn bestel ling aan de woning van de 78-jarige we duwe W. M., wonende in een kleine boerderij. Hij vond de weduwe vermoord onder een linnenrek verborgen, met een prop in den mond. Sporen van worste ling nam hij eveneens waar. De man waarschuwde buren en politie. Vermoe delijk heeft men hier met een roofover- vavl te doen; het bed was omgewoeld en smeulde. De 45-jarige inwonende zoon van de weduwe is spoorloos verdwenen; men vermoedt, dat hij ook vermoord en daar na in het. Winschoterdiep is geworpen. Naar zijn lijk wordt gedregd. Ernstige vechtpartij. Gisteravond omstreeks elf uur heeft in Breda wederom een ernstige, vechtpartij plaats gehad, waarbij bloed is gevloeid. In een café is zekere van E. aangcval- Vn door de gebroeders van M., die meenden dat van E. een al to vriend schappelijke betrekking onderhield met de vrouw van een hunner. Do aangevallene werd aan buide pol sen ernstig gewond en is op not politie bureau voorloopig verbonden. Zijn toe stand if gunstig. De recherche is er on der ceding van den wnd. commissaris van pox'.tie, den heer J. P. O. Mansveld, spoedig in geslaagd de beide daders, die de vlucht hadden genomen, te arestee- ren. Een van hen heeft bekend de ste ken te hebben toegebracht. Poldcrsluis door kwaadwilligheid opengezet? Uit Koogeveen wordt gcme'd: Tn den nacht van 23 op 24 Augustus j.i is do West polder nabij het doxp Raauisdonks- veer zoo goed ale- geheel onder water geloopen. Het vele vee dat in dezen pol der graasde, i?' door de eigenaars nog met moeite in veiligheid kunnen worden gebiacbt. De sluis van dezen polder die geheel open si-ond is zeer zeker door k vssd willigen opengedraaid, een misdrijf, togen de daders waarvan de wet streng op treedt. Het is de rijks- en gemeentepolitie nog niet mogen gelukken, de aanstich ten- van deze laffe daad op te sporen. OMGEVING. SASSENHEIM. De vermoorde zwerver. Het lijk van den door ongeluk of moord om het leven gekomen zwerver is herkend Het blijkt to zijn de 53-jarige Kessel, gedo micilieerd te Os». HET BEZUINIGINGSPROGRAM VAN DE NIEUWE ENGELSCHE REGEERING. LONDEN, 26 Aug. (V. D.) Volgens het orgaan van de Arbeiderspartij, de „Daily Horald", zal het bozuinigingsprogram, dat de nieuwe nationale regeering nog in den loop van de week zal publicee- ren,o.m. de volgende punten bevatten: 1. Verlaging der werkloozenuitkeerin- gen met 10 prooent, zooals MacDonald in zijn radiorede gisteravond heeft aange geven. Hierdoor zal een bezuiniging van 13 millioen pond sterling verkregen wor den. 2. Vorhooging van de wekelijksche con tributie voor de werkloosheidsverzeke ring, en wel van het kuidigo bedrag van zeven pence tot een shilling per week. 3. Een nog nadex te bepaiv salaris verlaging voor onderwijzers. 4. Een bezuiniging van 7.8 millioen pond sterling op het wegenbouwfonds. 5. Verlaging der ministerssalarissen bo ven de 5000 pond sterling per jaar met 20 rroc«nt en der salarissen tusscnen 1000 en 2000 pond sterling met 7.5 pio- cenfc. 6. Verlaging der vergoedingen aan La gerhuisleden van 400 tot 380 pond ster ling. 7. Vermindering der salarissen der 1 hoogslbe/.oldigdo ambtenaren in openbare dienst met 20 procent en kleiner worden de verminderingen voor de lager bezol digde ambtenaren. I 8. Vermindering van tractementen voor leger, v oot en luchtvaartcorps. Hierdoor I woi dt een bezuiniging verkregen van ne gen millioen pond sterling. 9. Bezuinigingen op het Ministerie voor Openbare Gezondheid van 175 mil lioen pond sterling en op het M'nistene voor Landbouw van 1.25 millioen pond ster'ing. AMSTERDAM, 26 Aug. Vee. Ter vee markt waren heden aangevoerd: 384 vette kalveren le kwal. 6670 cent, 2e kwal. 58 66 cent, 3e kwal. 4656 cent per kg. slacht- gewicht; 32 nuchtere kalveren 7-15 per stuk; 700 varkens: vleeschvarkens, wegen de van 90110 kg. 5556 cent, zware 52 55 cent en vette 4952 cent per kg slacfrt- gewicht. Aan het abattoir zijn heden aan gevoerd 12 wagons geslachte runderen af komstig uit Denemarken. WOERDEN, 26 Aug. Kaas. Aangevoeld 445 partijen, prijs rijksmerk 3843, 2e kwal. 32—37, zware 45. Handel matig. R0EL0FARENDSVEEN, 26 Aug. Groen- tonveiling. Bloemkool 7—11 cent per stuk, postelein 45 cent per kg., sla 0.501.60 per 100 krop, meloenen 3—37 cent per stuk tomaten 34 per 100 pond, snijboonen 0.952.65, princesseboonen 1.502.50, enkele stam f 1.55, dubb. stam 1.30 per 10 kg.; Augurken: fijn 2.30—4.60, bas terd 1.40, grof 1.90—2.bommen 1.20 stippel 0.65 per 25 kg. TER AAR, 25 Aug. Centrale Veiling. Snijboonen 0.40—2.40, stokprincessen 1.70—2.00, dubb. stamboonen 1.60, witte pronkers 11.25, Augurken: fijn 7.30 9.20, fijnbasterd 1.832.80, basterd 1.85 1.95, grof 1.85, bommen 50 cent, knor- rele 70—80 cent. - CORRESPONDENTIE. N. N. te B. Wij kunnen niet Tncx op uw sympathiek denkbeeld ingaan. Ec; oproep om Mgr. Nolens in gebed te gr denken is in de pers gedaan, v. d. M. te B. U moet uw artikel zei den naar het blad, waai in de door u gr wraakte beschuldiging is geplaatst. Abonné K. te H. Uw wenschen zijn heel gegrond en uw klachten niet overdrc ven. Wij zullen er zeker zooveel mogeü. rekening mee houden.

Leidsche Courant | 1931 | | pagina 3