BINNENLAND Het Geheimzinnige Document MAANDAG 24 AUGUSTUS 1931 DE LE1DSCHE COURANT DERDE BLAD PAG. 9 KATHOLIEKE ARBEIDERS-INTERNATIONALE. Tweede Congres op 4 en 5 September a.s. te Utrecht. Oplossing van de economi sche wereldcrisis. Zooals wij reeds berichten, zal op het a.s. Congres der Kath. Arbeiders-Interna tionale de economische wereldcrisis een der belangrijke agenda-punten vormen. Josef Scherrer, Nationalrat te St. Gal len (Zwitserland) zal de oplossing der cri sis van het internationaal standpunt be zien en doet dit aan de hand van de na volgende stellingen. De algemeene en diepgaande storing in het economisch en sociale leven der ver schillende volken is to zeer vele gronden van economischen, financieel-politieken, technischen en ethischen aard terug te brengen. De economische en maatschap pelijke crisis, welke steeds duidelijker blijkt, wordt tot een algemeen internatio naal probleem van den grootsten omvang en eischt derhalve gebiedend een interna tionale oplossing, voor allen gemeen. So cialisme en communisme jagen in alle lan den 'een gewelddadige en bloedige om verwerping na, Het voortbestaan van diep- invretende sociale en economische mis standen in onze individualistische en ka pitalistische maatschappij vormt den vruchtbaren voedingsbodem van gerecht vaardigde ontevredenheid en den wegbe reider voor de wereldrevolutie. De econo- nomische systemen, welke op louter ge weld en machtsstreven berusten vormen de permanente sociale en politieke revo lutie. f Door eenzijdige nationalistische politiek zijn deze wereldproblemen niet op te los sen. Uit den internationalen onderlingen samenhang der feiten blijkt de noodzake lijkheid van een internationaal denken en voelen, van een handelen, geregeld naar het volkenrecht, en gemeenschappe lijk politiek optreden. Waar men zich tegenover de factoren, welke het leven der volkeren in zich dra gen en beheerschen, in den grond ver keerd instelt, moet ook de uitwerking «en verderfelijke zijn. Het ordenend beginsel der staatkundige en maatschappelijke in stellingen is de sociale rechtvaardigheid en liefde. Daarom moet op internationaal terrein de christelijke opvatting van de volke- renfamilie uit louter nuttigheidsoverwegin gen, doch met erkenning van- den eisch der goddelijke zedenwet, als een hechte en bindende wereldordening. De beginselen van rechtvaardigheid en liefde moeten maatschappelijk worden toe gepast en het recht en maatschappelijk leven daardoor een nieuwen vorm doen aan nemen. Gestreefd moet worden naar een Volkerengemeenschap, welke de volken onderling verbindt, zoowel tot verdediging van elk volk op zich alsook tot instandhou ding der maatschappelijke orde. Geheel overeenkomstig het verlangen van den H. Vader Pius XI eischt het In ternationaal Congres der Katholieke Ar beiders-Internationale, dat de verschillen de volken met betrekking tot hun sterke wederzijdsche economische afhankelijk heid en de behoefte elkaar aan te vullen, door gemeenschappelijk overleg en hande len, moeten aaneensluiten en overeenkom sten scheppen tusschen de staten onder ling en instellingen, ter bevordering van een waarlijk vruchtbare economische sa menwerking. Het Congres roept daarom de katholie ke arbeiders der geheele wereld op, te handelen overeenkomstig de plichten, wel ke uit de wederkeerige betrekkingen tus schen gezin, volk en volkerengemeenschap voortyloeien en overal de internationale politiek van verbroedering en vertrouwen daadwerkelijk en met alle geoorloofde mid delen te bevorderen. Tot oplossing der economische wereld crisis en het mogelijk maken der ver- eischte voorwaarden voor een vruchtbare economische en sociaal-politieke samenwer king der voiken, eischt het Congres den FEUILLETON. door CHISTIAN HAUGEN. 11) „Dat moet u Stenton zelf vragen. Ik voer slechts 'n opdracht uit. Natuurlijk stelt hij speciale voorwaarden, anders was een zoo hoog bod eenvoudig, krankzinnigen werk. En deze voorwaarde is, dat u alles moet verkoopen, zooals t hier staat, zelfs de kleëren die u aan hebt. Ik heb een koffer meegebracht, waavn een nieuw costuum en alles wat u noodig hebt. U moet in mijn bijzijn van Kiceding verwis selen, opdat u geen gelegenheid zult hebben ook maar het geringste mee te nemen. Eent u opnieuw gekleed dan moet u aan stonds uw woning verlaten. Hier is het geld". Hunter nam een stapel bankbiljetten uil. zijn portefeuille en legde dit op tafel. Deze verwarrende, nieuwe factor in he' avontuur was nu juist minder geëigend om een lichtstraal in de ondoordringbare duisternis van het raadsel te brengen. In tegendeel. T;en duizend pond Een beduidend ver mogen werd hem opeens aangeboden, voor ja, voor niets Hij behoefde slechts de banden uit te strekken. Maa- vanzelfspre kend moest daar iets achter zicten. uitbouw der arbitrage tusschen de staten onderling en der volkenrechtelijke instel lingen, de ontwapening overeenkomstig de encycliek van Paus Benedictus XV van 1 April 1917, gemeenschappelijke maatre gelen tot vergemakkelijking en bevorde ring van het internationaal goederenver keer, de afdoende regeling der oorlogs schaden, een effectieve financieele en eco nomische samenwerking op den grondslag van solidariteit, gelijkberechtiging van ge lijke achting der volkeren, de voorzetting eener daadkrachtige internationale socia le politiek tofc vorming van het arbeids recht en bevordering van den socialen vooruitgang op den grondslag der inter nationale organisatie van den arbeid. Op den socialen vrede wordt de vrede der volken gebouwd. GEEN DEENSCHE VARKENS MEER. Eigen varkensstapel voldoende. Uit goede bron vernemen wij, dat de Amsterdamscbe Varkensgrossiers besloten hebben geen Deensche varkens meer te verhandelen. Waar de Nederlandsche var kensstapel in de behoeft ruimschoots kan voorzien, zullen de boeren zich over dit besluit slechts kunnen verheugen. „Tijd." R.K. KAMER-CENTRALE LEIDEN. Aan de besturen der bij de E.-K. Kamer- Centrale-Leiden aangesloten R.-K. Kies- vereenigingen is de volgende circulaire ge richt: „Beleefd verzoeken wij u, om vóór 15 September a.s. een exemplaar van uw re glement te zenden aan ons secretariaat: Kerkstraat 65, Wassenaar. Bij die inzending zouden wij tevens gaarne van u vernemen of dc methode van aanwijzing van candidaten voor de defini tieve groslijst voor de Gemeenteraadsver kiezing, zooals die in uw reglement is be paald, goed heeft voldaan en zoo neen, waarom niet en welke moeilijkheden daar van het gevolg waren. Voorts verzoeken wij u, ons medé te deelcn of er in uw gemeente (parochie) een propagandaclub bestaat. Indien dit wel het geval is, dan zullen wij ook gaarne èen reglement van die club ontvangen. Van deze gelegenheid maken wij met een gebruik, u te vragen of u voor de eerst volgende Partiiraadvergadering nog een vraag op politiek gebied te stellen hebt. Zoo ja, dan gelieve u die eveneens vóór 15 September a.s. aan ons secretariaat in te zenden. Het zal ons aangenaam zijn, indien v aan vorenstaande verzoeken ook inderdaad vóór 15 September a.s. zult willen voldoen, waarvoor wij u bij voorbaat beleefd dank zeggen. Voorts kunnen wij u nog mededeelen, dat de heer J. C. J. van der Leeuw te ■Pijnacker zijn benoeming als bestuurslid (vaca-turn-Veelenturf) heeft aangenomen. Een daarna gehouden functieverdeeling gaf als resultaat, dat de heer H, J. van Mil te Zoeterwoude 2e secretaris is gewor den en de heer G. A. M. Weck te Gouda 2e penningmeester." Autoped-verbod te Breda. De waarnemende commissaris van poli tie, de heer J. P. C. Mansvelt, te Breda, heeft een absoluut verbod uitgevaardigd voor het gebruikmaken van atopeds op trottoirs en straten binnen deze ge meente. De aanleiding hiertoe is het steeds toe nemend gebruik van dit speelgoed dat naarmate zij meer geperfectionneerd en van luchtbanden en kogellagers voorzien werd, gevaarlijk bleek te worden. En toen een ondernemend handelaar een verhuur- inrichting opende van autopeds, werd hel een ware verschrikking, te meer toen ook opgeschoten jongens en meisjes van 15 A 16 jaar deze „sport" gingen beoefenen. De talrijke klachten en ongelukken noopten tot een verbod. Natuurlijk heeft het verbod van de zijde der rijwielhandelaars protest uitgelokt. Met het oog op de vacantie en het verhuursvs- teem hadden zij een voorraad autopeds in- Hij schudde het hoofd. „Neen", zeide hij, „de/.e historie komt me te dol en te belachelijk voor". „Het is volle ernst", verk'aarde Hunter. „U ontvangst 'n grooter bedrag, dan u anders in meerdere jaren aan salaris vei- dient Bovendien krijgt u al uw kostbaarheden terug en natuurlijk ook uw waardepapie ren en uw bankboek. Sla toe. Tien duizend pond- U ontvangt meer dan twintig maal de waarde van hetgeen u daarvoor moet afstaan." Rodney dacht na. Met tien duizend pond kon hij weer de levenswijze volgen, waar naar hij zoo verlangde en zich bewegen onder zijns gelijken. En met de opgedane ervaring in beurszaken, zou 't hem niet moeilijk vallen, om binnen enkele jaren dat kapitaal te verdubbelen. Maar wat, voor den drommel, beleekende dit waan zinnige voorstel toch Stenton was er waarachtig niet den man naar om hem een weldaad te bewijen. Wat kon dan zulk een enorme waarde voor hem heb ben 1 Natuurlijk niets anders dan het ge heime document, dat hij in zijn bezit waande. Hunter trommelde ongeduldig met zijn vingers op het rooktafeltje. „Ik kan u geen bedenktijd geven", ver klaarde hij uitdrukkelijk. „IJ moet nu op slaanden voet antwoorden: ja of neen." De telefoon ging weer en Algy zag, hoe Hunter bij dit onverwachte geluid op sprong als een getergd dier, dat zich gc reed maakt voor een aanval. Dan bleef hij eenige oogenblikken verbitterd voor zich uitstaren. Algy stond op om te luisteren. „Hallo. Algy Bodney geslagen, welke men thans niet meer ver koopen kan. Vanwege het Hoofdbestuur van den Ned. R.-JK. Bond van Rijwielhandelaren was .een adres bij den Raad binnengeko men, verzoekende een nadere regeling te treffen in zake het gebruik van autopeds. Men zou dan streven naar een geregle menteerd gebruik er van, waarbij de vei ligheid van de voetgangers afdoende wordt gewaarborgd. Het raadslid Cerutti zou het gebruik van autopeds op ver hoogde voetpaden willen toestaan, waar op de voorzitter mr. dr. W. G. A. van Sonsbeek antwoordde, dat men dan die plaatsen vóór voetgangers zou moeten af sluiten het einde der vacantie zal van zelf de autoped doen verdwijnen. Het „autopedverbod" valt thans onder de poli tieverordening welke beperkende bepalin gen stelt voor het spelen op straat. En dat het de politie in deze zaak ernst is, blijkt wel hieruit, dat vier jeugdige peddelaars dezer dagen werden geverbali seerd, gevolgd door inbeslagneming van hun „voertuig". „Tel." GEMENGDE BERICHTEN ONGELUKKEN. ROEIBOOTJE OMGESLAGEN. Vader en zoon te water. De vader verdronken. Zondagmorgen is op de Engelsche Dieze te 's-Hertogenbosch een roeibootje omge- Toen hij de stem herkende, kon hij on mogelijk zijn groote verbazing verbergen. Eerst meende hij zich vergist te hebben, doch hij kende dien klank maar al te goed. Het was Cynthia, die hij nog steeds in de afgesloten slaapkamer dacht. Haar woorden klonken hem toe als in een droom en hij was blij, dat hij Hunter den rug kon toèkëeren, zóodat deze niets van zijn ontsteltenis merkte. XI. U liegt. „Ik heb 't begin van uw onderhoud met Iiunter gehoord"', zeide Cynthia.„En om nu maar niet de minste aanleiding tot argwaan te geven, moest ik zorgen voor hem thuis te zijn. Daarom heb ik de deur van een neven vertrek, hetwelk misschien wel door 'n ander gehuurd wordt, open gebroken en sta nu aan de telefoon. Ik moet u namelijk ten sterkste afraden, op het voorstel van Hunter in te gaan. Zeg onder alle omstandigheden „neen". „Ja", antwoordde Algy énkel om maar iets te zeggen. Hunter echter keek hem wantrouwend aan. „Stenton weet natuurlijk wel, waarom hij u zoo'n groot bedrag biedt", ging Cyn thia verder. „En ik geloof, dat ik 't weel. Maar daarover later. Over 'n paar uur bel ik weer op. Nu moet ik gaan. Doet u, als of een vriend een praatje met u kwam ma ken". „Ik heb er geen" antwoordde Algy me' groote beslistheid. Cynthia antwoorded niet meer. Zij hing „Rij maar naar no. 120". „No. 120? In welke straat?" „Den straatnaam ben ik vergeten. Rij alvast maar; die zal mij straks wel te bin nen schieten." slagen. De beide inzittenden v. d. K. en diens zoon, raakten te water. De zoon kon worden gered. De vader geraakte echter in een draaikolk en verdronk. De man laat een vrouw en zeven kinderen achter. „Mndmrg." EEN TANK VAN 14.000 K.G. VALT VAN Verdronken. Gisternacht is te Maassluis de koop man F. uit Delft in de Buitenhaven te wa- ter geraakt en verdronken. den hoom op den haak en Mrs. Jones keek niet weinig verbaasd, toen zij de elegante jonge dame uit de kamer van den ouden Perkin zag komen. En haar verba zing nam nog toe, toen zij zich herinner de, dat zij diezelfde jonge dame in Rod ney's kamer gelaten had en Perkin heele- maal niet thuis was. Iutusschen fingeerde Rodney een ge sprek aan de telefoon en vertelde onder andere, dat hij morgen geen tijd had om te komen, want dat hij nog denzelfden avond vertrok naar Rabsgate, om daar zijn vacantie door te brengen. Toen hij afgebeld had en weer ging zit ten, vroeg Hunter: „Bent u werkelijk van plan, om naar Eamsgate te gaan? Het komt me erg zonderling voor, dat u dit in mijn bijzijn •vertelt". Algy haalde de schouders op en lachte. „Ik geef de zaak volkomen op", zcide hij „En wat 't zonderlinge betreft; Mr. Sten ton heeft daarin toch zeker een schitte rend record geslagen, 'n Onverklaarbare moordaanslag, 'n onverklaarbare ontvoe ring, een onverklaarbare spionnagc, en tot slot een overklaarbaar bodwat zegt u oWrvan V' Hunter glimlachte. „Voortreffelijk in scène gezet", ant- woorde hij. „Maar ik kan u de verzeke ring geven, dat 't u niet zal gelukken, mij uit te hooren. Zoo groen ben ik niet meer in mijn vak. Ik heb u al meer gezegd, dat 't gevaarlijk is, Stenton te wee.streven. Ove- ri'ens wil ik u wel bekennen, dat uw co- m?die eenvoudig belachelijk is. Wij ziin er vast van overtuigd, dat u drommels goed op de hoogte bent. Daarom begrijp ik niet, dat u maar blijft aandringen. Geef UIT DE RADIO-WERELD Programma's voor Dinsdag 25 Aug. Huizen, 298 M. Uitsl. K.R.O.-uitzending. 8.009.15 Gramofoonpl. 10.0011.30 Gramofoonpl. 11.3012.00 Godsdienstg halfuurtje. 12.1512.45 Concert. KRO.-trio. I.452.00 Gramofoonpl. 2.003.00 Vrouwenuurtje. 3.003.50 Gramofoonpl. 4.005.00 Gramofoonpl. 5.007.00 Concert. KRO. Kunst-ensembl. 7.007.30 A. Tervooren: „Joegoslavië". 7.30—7.45 Politieber. 7.458.00 Verbondskwartiertje. 8.00*—11.00 Concert. KRO.-Orkest. Decla matie door H. F. Nieveen van Dijkum. C.a. 9.00 Nieuwsber. II.00—12.00 Gramofoonpl. Hi Iversum, 1875 M. Uitsl. A.V.R.O.-Uitzending. 8.0110 00 Gramofoonpl. 10.0010.15 Morgenwijding. 10.3010.30 Gramofoonul. 10.30—11.00J. O. W. F. Rens: Plaatsen en verzorgen van bloem- en bladplanten. 11.0012.00 Concert Mej. Beule (piano), An nie v. Reede (mezzo-sopraan) J. W. Bruning (tenor). 12.0012.30 Gramofoonpl. 12.302.00 Concert A.V.R.O.-Octet, Joh. Heesters (tenor). 2.304.00 Concert. AVRO-Kwartet. Gramo foonpl. 4.005.00 Kinderuurtje. 5.005.40 Zang door Hélène Lanvin. 5.406.15 Concert Kovacs Lajos en zijn or kest. N 6.156.45 Onderwijsfonds voor de Binnenvalt 6.457.15 Kovacs Lajos en zijn orkest. 7.157.45 J. J. Wette: De sportvisscberij vroeger en thans. 7 458.15 Kamermuziek Helman-Trio 8.159.30 Concert G. Weynschenk-Hogrn- birk (sopraan), H. Viskil (tenor), W. Keyser ibariton), het AVRO-Orkest. 9.3010.00 Radio-Tooneel: „Het Letterkun dig Trio" van J. A. Simons-Mees. 10.0010.15 Nieuwsber. 10.1511.00 Concert. Omroeporkest. 11.0012.00 Gramofoonpl. Daventry, 1554 M. 10.35 Morgenwijding. 12.00 Orgelspel door E. O. Henry. 1.20 Orkestconcert. 2.252.50 Gramofoonpl. 4.20 Concert. Nancie Phillips (viool), Mabel Rutland (piano). 4.50 Orkestconcert. 5.35 Kinderuurtje. 6.20 Dansmuz:ek. 6.35 Berichten. 7.00 Zang door Eleanor Toye en Dale Smith. 7.20 Lezing. 7.50 Gramofoonpl. 8.20 Concert. Orkest, M. Thomas (sopraan), T Jones (tenor), M- J^aréchal (cello), 10.00 Berichten. 10.15 Berichten. 10.20 Lezing. 10.3512.20 Dansmuziek. „R a d i o - P a r ij s", 1725 M. 8.05 Gramofoonpl. 12.50 Gramofoonpl. 1.25 Gramofoonpl. 6.50 Gramofoonpl. 8.20„Bulterly" Opera van Puccini. (Opge nomen op gramofoonpl.) Lnngenberg, 473 M. 7.258.20 Gramofoonpl. 10.3512.05 Gramofoonpl. 12.301.10 Gramofoonpl. 1.252.50 Orkestconcert, 5.206.20 Concert. 8.209.50 Concert. Orkest en vocale solisten Brussel, 508.5 en 338.2 M. 508,5 M.: 5.20 Orkestconcert. 6.50 Gramofoonpl. 8.20 Gramofoonpl. 9.20 Concert en zang. 338,2 M.: 5 20 Orkestconcert. 6.50 Gramofoonpl. 8.20 Orkestconcert en zang. u verder geen moeite, om iets van ons omtrent Stenton's plannen te weten te komen. Maar genoeg daarover. Gaat u op ons voorstel in?" „Neen". Hunter verloor 'n oogenblik zijn zelfbe heersching. „Welnu, bekend dan liever direct dat u 't gevonden hebt en noem 'n prijs", zeide hij geërgerd. „Wat gevonden vroeg Algy. Hij be greep echter reeds lang, wat Hunter be doelde. Doch hij wilde zekerheid hebben. Hunter antwoorde niet, doch keek hem vol minachting aan en stond op. Bij de deur gekomen waagde hij nog een laatste kans. „Ik wil u nog een goeden raad geven", zeide hij. „Neem de tien duizend pond en verlaat onmiddellijk uw kamers. Het is uw eenige uitweg. Verzet u zich toch niet tegen Stenton". Algy keek hem lang aan. „Tk kan niet', zei hij-dan. Hunter greep hem bij den arm en schudde hem onstuimig heen en weer. „Mensch, begrijpt u dan niet,., dat uw leven op het spel staat!" riep hij uit en zijn stem klonk dreigend en overredend tegelijk. Rodney wrong in vertwijfeling de han den. „Zoo waar als ik hier sta, ik kan niet", antwoordde hij. ,,U moogt ervan denken wat u wilt, maar 't is de zuivere waarheid Tk begrijp er niets van. Geef dan toch een<- een verklaring". (Wordt vervolgd) SLACHTOFFERS VAN HET VERKEER. Aan de gevolgen overleden. Bij de familie te Alkmaar is bericht in gekomen, dat mevr. Bosscher, die Woens dag bij een auto-ongeluk in Bretagne ern stig werd gewond, Zaterdag in het zieken huis te Avranches aan dagevolgen daarvan is overleden. Ir. Bo&schèr, zoon en dochter, die verwondingen van minder ernstigen aard bekwamen, kunnen dezer dagen naar Alkmaar vertrekken, waar de teraardebe stelling van de overledene z-' olaats vin den. Ernstig motorongeluk. Zaterdagmiddag omstreeks half zes is op de Weesperzijde te Amsterdam een ern stig motorongeluk gebeurd. De 30-jarige S t. L., komende uit de richting Dieruen, reed daar met groote snelheid, toen hij plotse ling op de tramrails slipte en tegen een boom vloog. Zwaar gewond werd de man opgenomen en naar het Onze Lieve Vrou- wegasthuis vervoerd, waar bleek, dat zijn toestand hopeloos is. Wielrijdster aangereden. Op den hoek VerhoevenstraatLeusdar- weg te Amersfoort werd de 17-jarige wiel rijdster v. B. door een autobus aangereden. De wielrijdster kwam de Verhoevenstruat uitgereden en schijnt de autobus komendo van de richting Leusden te laat bemerkt te hebben. Met schaafwonden en vermoedelijk een hersenschudding werd het slachtoffer naar het ziekenhuis „De Lichtenberg" overge. bracht. De politie stelt een nader onder zoek in. De wielrijdster kon echter niet v—- den verhoord. Man bewusteloos gevonden. Zaterdagnacht werd door een inwoner van Zevenbergschen hoek op den Rijks straatweg nabij het dorp Terhcyden een man gevonden in bewusteloozen toestand, die uit neus en mond bloedde. Aanstonds werd de politie gewaarschuwd, die genees kundige hulp inriep, waarna de bewuste- looze in zorgwekkenden toestand verkee rende man, die een inwoner van den Haag bleek te zijn, per auto naar het Diacones- senhuis te Breda werd vervoerd. Vex-moed wordt, dat de ongelukkige door een auto met verblindende verlichting is aangere den. Hiernaar wordt door de politie een onderzoek ingesteld. 60 METER HOOGTE. Geen persoonlijke ongevallen. Zaterdagmorgen werd door de N.V. Con structie-werkplaatsen De Vries, Robbé Co. te Gorincliem aan de Electrische Cen trale aan de Galileisti'aat te Rotterdam een veertienduizend K.G. wegende water tank, welke op een hoogte van 56 meter op een liftschacht moest worden geplaatst, omhoog geheschen. Deze tank dient om reservedruk te ge ven wanneer de waterleiding voor den ke tel in het gebouw van de Electrische Cen trale niet functionneert. Toen de tank bo ven de schacht was op een hoogte van 60 meter, is een van de hijschmasten doorge- knapt, waardoor het gevaarte met doacle rend geweld omlaag stortte. Gelukkig stuud er niemand onder, zoodat er geen persoon lijke ongevallen te betreuren zijn. De hijseh- mast was vroeger reeds voor het dubbele vermogen gebruikt. De watertank, die op den betonnen bak terecht kwam, werd, evenals deze bak, totaal vernield. Een ge deelte van de tank is ongeveer 1 meter in den grond gedrongen. Twee paarden door electrischen trein gedood. De electrische trein komende uit Am sterdam heeft gistermorgen bij een parti culieren overweg te Alkmaar een tweetal paarden overreden en gedood. Eigenaars van deze paarden waren de heeren Schot en Booij te Alkmaar. De paarden liepen in de wei waarvan het hek door oxxbekenden geopend was. Uit een boom gevallen. Zaterdagmorgen is een man uit Hoens- broek bij het plukken van appels in een weide te Voerendaal uit den boom geval len en zwaar gewond opgenomen. Mexi vreest voor zijn leven. Aanvaring te Rotterdam. Zaterdagmorgen half vier is de sleep boot „Beter" in den Waalhaven te Rouor- dam in aanvaring geweest met een ltijn- schip, dat daar geankerd lag. Tengevolge hiervan had een ontploffing plaats in de machinekamer van de sleepboot. De zes- en-vijftig jarige stoker is door ontsnappen den stoom vrij zwaar gewond. De man is naar het ziekenhuis vervoerd.

Leidsche Courant | 1931 | | pagina 9