MAANDAG 24 AUGUSTUS 1931 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD PAG. 7 R. K. Sportvereeniging „Teijlingen". Om 1 uur speelden Teijlingen II Junio renS. M. C. I Junioren op Sporthof. Over het algemeen werd door beide elftallen aardig spel te zien gegeven. De Warmon- ders, die nog slechts enkele weken voet ballen, gaven zeker al een mooi spel, en zij zullen in de competitie flinke tegen standers zijn. De Teijlingers waren in h9t veld iets sterker, wat de uitslag van 40 weergeeft. Om 5 uur had de ontmoeting plaats Teij lingen III—S. M. C. II. Dit was een span nende strijd. Als de S. M .C.'ers beter op hun plaats waren gebleven, hadden zij zeker doelpunten gemaakt, thans konden zij het doel niet vinden. De strijd eindigde in een 20 overwinning voor Teijlingen. Teijlingen I speelde te Wassenaar tegen Blauw Zwart, wat eindigde met 21 voor Blauw Zwart. Wij zouden de eerste elftal- Iers willen aanraden om in het vervolg vol ledig uit te komen, opdat zij een weinig zijn ingespeeld voor de a.s. competitie. Teijlingen I Junioren speelde tegen dito Blauw Zwart en wist een gelijk spel te behalen. (11). DIOC. HAARL. BOND. Scheidsrechters LeidenHaarlem 2—6. Om 2.30 uur had deze wedstrijd plaats op Sporthoff onder leiding van den heer Heusden. Leiden is volledig, Haarlem is met 9 man, doch wordt aangevuld met an dere spelers. Wanneer er vijf minuten is gespeeld, ko men de Haarlemmers geducht opzetten", zoodat Leiden alle zeilen bij moet .zetten om gevaar te voorkomen. Dit gaat korten tijd goed, doch plotseling komt er een doorbraak, een schot, en de Leiden-keeper moet visschen (0l). Daarna enkele mooie aanvallen van Leiden, doch succes blijft uit, wat wel oorzaak vindt in de Haarlem- sclie verdediging. Na beurtelingsche aan vallen waarvan de Haarlemmers het leeu wenaandeel hebben, benutten de Haarlem mers een mooie leans (20). Tot de rust wordt er van beide kanten hard gewerkt doch de stand blijft ongewijzigd. Na de thee, welke blijkbaar goed had gedaan, werd weer flink begonnen. Den Leidenaars is het ernst, er is nog geen 5 minuten gespeeld of er volgt een keurige doorbraak van Leiden, welke in een schit terend doelpunt wordt omgezet (12). De Haarlemmers gooien er een schepje op, en eenige minuten daarna is het 31. Hoe de Leidenspelers ook werken, zij zijn niet tegen de Haarlemmers opgewassen en ge leidelijk wordt de stand opgevoerd tot 26, waarmee het einde komt. Na afloop moest de wissel'beker uitge reikt worden, men ging op zoek naar een Districtbestuurder dogh men zocht te ver geefs. Niet één had voor dezen wedstrijd blijkbaar interesse, zoodat op verzoek de beker werd overhandigd door den heer Hoogervorst. Deze feliciteerde de Haar lemmers met het behaalde succes, doch sprak de wensch uit dat de Leiden-spelers een volgend jaar iets sterker mogen zijn om ook eens de beker voor een jaar in het bezit te krijgen. De heer Tillemans dankte de vereeni ging Teijlingen voor haar bereidwilligheid om haar terrein af te staan en hoopte een volgend jaar er weer op te mogen rekenen. Nederlaagwedstrijden D.O.S. Bij mooi voetbalweertje bonden de D.O. S.-reserven den strijd aan tegen A.S.C. f. Beide partijen tellen invallers. Toch wordt het een gelijk opgaande strijd en beurte lings verkeeren beide doelen in gevaar, doch voorloopig zonder resultaat. Als er ongeveer 10 minuten gespeeld is, en D.O.S. ten aanval trekt, scoort de D.O.S.-rechts- binnen met een schuin laag schot (10). A.S.C. komt dan gevaarlijk dicht voor het D.O.S.-doel en uit een scrimmage maakt een D.O.S.-speler hands, met welke penalty A.S.C. gelijk maakt (11). Een kwartier later weet D.O.S. de leiding echter weer te heroveren, als de A.S.C.-keeper een zeer hoog schot laat passeeren (21). Met dezen stand wordt gedraaid. Na hervatting pakken beide partijen flink aan en hoewel A.S.C. steeds goed aan- vajt komt het niet tot doelpunten. De D.O.S.-aanvallen zijn gevaarlijker en door een misverstand in de A.S.C.-achter- hoede verdwijnt de bal ten derde male in het net (31), terwijl no. 4 even later volgt (4-1). A.S.C. geeft het echter nog lang niet op en steeds komen ze weer voor het D.O.S.- doel. Een voor het verlaten doel staande A.S.C.-er jaagt den bal hoog over, terwijl de goed genomen corners evenmin resultaat opleveren. Met denzelfden stand komt het einde, zoodat D.O.S. verdiend heeft gewon nen doch A.S.C. zeker nog een paar tegen- punten toekwam, want hun spel was goed te noemen, en de wedstrijd was het aanzien ten volle waard. KON. NED. VOETBALBOND. DE JAARVERGADERING. Rustige sfeer. Geen radio-uit zendingen van andere dan inter landwedstrijden. De leiderscur sus en het amateurisme. In het Carltonhotel te Amsterdam kwa men gistermorgen 10 uur de leden van de Bondsvergadering van den Koninklijken Nederlandschen Voetbalbond in vergade ring bijeen. In zijn openigswoord heette de voorzit ter dr. D. W. van Prooye, de aanwezigen hartelijk welkom. Spr. bracht in herinne ring het vele werk dat door de afgetre den bestuursleden ir. J. W. Kips en P. Timmermans, is verricht. Jaarverslag en commissie benoeming. De notulen van de vorige Bondsverga dering (23 en 24 Augusts 1930) werden on veranderd goedgekeurd. Hierna werd het jaarverslag 1930'31 na eenige discussie goedgekeurd. Te toren waren schriftelijke vragen naar aanleiding van dit verslag door het bestuur schriftelijk beantwoord. De leden van de Finacieele Commissie, de heeren J. D. van Bennekum, L. F. H. Dirkzwager, J. H. J. Kruizinga, L. J. J. Lobac, en A. L. M. Schroder werden bij acclamatie herkozen. Evenzoo geschiede bij de benoeming van de leden van de Commissie van Be roep, de heeren J. F. de Ban, P. A. de Haan, L. J. J. Lobach, dr. C. Spoelder en B. H. Vos. De voorloopige begrooting voor het Bondspaar 1931'32 werd aangenomen. Voorgestelde reglements wijzigingen. Na eenige besprekingen werd een voor stel van eenige leden in dier vroege door het Bondsbestuur gewijigd, dat voortaan slechts dan bedragen op de rekening-cou rant zullen worden geïnd, wanneer deze alleen of tezamen met reeds staande vo rige bedragen meer dan ƒ1.beloopen, zulks ter vereenvoudigng van het Bonds- werk en van den arbeid der vereenigings- secretarissen. Er ontspon zich een ingewikkeld debat ten aanzien van een voorstel om bij het niet doorgaan van een wedstrijd wegens afwzigheid van een scheidsrechter van Bondswege aan de bezoekende vcreeniging de reiskosten te vergoeden voor ten hoog ste 13 personen. De heer Dorenbosch verklaarde zich principieel tegen dit voorstel, immers wan neer men de bezoekende vereeniging scha de wil vergoeden dan moet men de ont vangende club wegens gemaakte onkosten, reclame, betaling suppoosten enz. eveneens schadevergoeding uitbetalen. De heer C. L. van Doorn verklaart zich voorstander in het belang van de kleine clubs, die dergelijke financieele lasten niet kunnen dragen. De heer Sajet (Bondsbestuur) begrijpt de billijkheid van het voorstel, doch ontraadt het wegens practische redenen. Spr. heeft sportieve en financieele bezwaren. Hij raadt de Bondsvergadering aan genoegen te nemen met de toezegging van het Bonds bestuur om te trachten een weg te vin den, opdat in enkele noodgevallen steun kan worden verleend. Na repliek wordt een amendement in gediend om het woord „worden" te veran deren in „kunnen". Ook dit ontraadt het Bondsbestuur. Na stemming wordt het voorstel met 38 stemmen voor en 23 stemmen tegen aan genomen, doch, daar de vereischte 2/3 meer derheid niet is bereikt, is het voorstel ver worpen. Eenigen tijd later werd door mr. Ival- ma er op gewezen, dat hiervoor geen 2/3 meerderheid noodig was. Het Bondsbe stuur toe een en ander te overleggen met het einde der vergadering zegde het be stuur toe een enander te overleggen met de reglementscommissie. Na eenige reglementswijzigngen van ondergeschikt belang, die allen werden aangenomen, werd overgegaan tot punt 7 van de agenda, het uitzenden van compe- titewedstrijden per radio. De radio-kwestie. De heer J. P. van Bel stelt voor een jaar een proef te nemen om radio-uitzendingen niet te verbieden, m.a.w. de vereenigingen zijn vrij om een wedstrijd te laten uitzen den. Verschillende sprekers betuigen hun instemming met dit voorstel en verzoeken het verbod, dat eertenijds inzake den com- petitiewedsrijd AjaxZFC is ingesteld, op te heffen. De heer Jac. F. Lamey betoogt o m. dat het om technische redenen prac- tich onmogelijk is te verhinderen, dat deze uitzendingen plaats vinden. De heer C. L. van Doorn spreekt zich tegen dit voorstel uit, omdat het de be langen vooral de financieele schaadt, van de kleine clubs. De heer C. A. W. Hirschman (Bonds- bestuurslid) zegt, dat de interlandcommis sie destijds voor dezelfde moeilijkheden stond. Inderdaad zullen misschien de fi nancieele belangen van eenige clubs ge schaad worden, maar de propaganda door de radio is zeer groot en positief weet spr. dat hierdoor de belangstelling b.v. voor de internationale wedstrijden sterk is toegenomen. Het lag echter in de bedoe ling om de meeningen van de vereenigingen op dit moment te vragen, omdat zij er in de eerste plaats bij betrokken zijn. Het voorstel van Bel in stemmng geno men wordt verworpen met 24 stemmen voor, 26 stemmen tegen en 10 stemmen in blanco. In den vervolge kunnen er dus geen andere, dan interlandwedstrijden per radio worden uitgezonden. De leiderscursus en het amateurisme. In de vergadering van Afdeeling I was een motie aangenomen, luidende dat deze vergadering het betreurt, het door het K. N. V. B.-bestuur genomen besluit inzake amateurssbepalingen (leerlingen van den trainerscursus) terwijl 't bestuur verzocht wordt genoemde zaak opnieuw in behan deling te nemen. De heer C. A. W. Hirschman (Bondsbe stuur) zette de redenen uiteen, hoe het Bondsbestuur tot een dergelijk besluit was gekomen. In onzen tegen woordigen tijd is er be hoefte aan leiding en leiders bij het voet bal. De bedoeling is door de leiderscursus sen een groot aantal leiders aan te kwee ken, speciaal in het belang van de kleine vereenigingen. Men moet deze zaak niet alleen van amateuristisch standpunt be kijken, het ligt immers ook in de bedoeling dat als het aantal leiders grooter wordt, de betreffende bepalingen langzamerhand op te heffen. De heer Gosschalk beweert, dat hij nu reeds heeft hooren spreken, dat een cursist die tevens iederen Zondag voetbalt, een 6-tal uren per week les geeft aan clubs, dat zou dus een bedrag kunnen worden van 80.per week. Spr. is tegen het sa mengaan van speler en leider zijn in een persoon. Men moet hier de dingen streng scheiden. Verschillende sprekers uiten zioh in den zelfden geest. Tenslotte werd de motie op voorstel van den heer Gosschalk gewijzigd in dien zin, dat de laatste alinea vervalt en toege voegd wordt dat de Bondsvergadering het ongewenseht acht, dat leden van den K. N. V. B., die honorarium ontvangen, in wel ken vorm ook, voor het geven van lessen deel nemen aan de competities van den K. N. V. B. of een zijner erkende Bonden. De aldus geformuleerde motie werd met algemeene stemmen aangenomen. In de kwestie van de herziening van het protest A. F. C.Z. V. V. houdt de heer J. J. Grootmeijer een rede, waarin hij tracht aan te toonen, dat door onjuiste behande ling van de protestcommissie Hollandia (Hoorn) de dupe is geworden van dit pro test, waardoor de laatste club moest de- gradeeren naar de 3e klasse. Na langdurige besprekingen wordt ten slotte een motie aangenomen waarin de Bondsvergadering als haar verwachting uitspreekt dat het. bestuur van den K. N. V. B. aan de vereeniging Hollandia alle recht laat wedervaren zonder daarbij de belangen van andere vereenigingen te scha den. De stemmenverhouding was 34 voor, 7 tegen en 10 blanco. Vermoedelijk zou dit tot gevolg hebben, dat Hollandia alsnog zou promoveeren tot. de tweede klasse, waardoor de desbetref fende afdeeling uit 11 clubs zou komen te bestaan. Het volgende jaar zullen dan twee vereenigingen met de kampioenen der der de klasse promotie-degradatiewedstrijden moeten spelen. Of het zoover komt, valt echter ten zeerste te betwijfelen. Bij de rondvraag vroeg de heer Kool haas nog, of het seizoen niet in de eerste week van September kon aanvangen, mede in verband met het veel te laat eindigen van het seizoen. Dit was, aldus Dr. van Prooye, niet mogelijk in verband met de beoefening van de zomersporten door ver schillende vereenigingen. JAARVERGADERING FEDERATIE VAN ERKENT" BONDEN. A. S /".rijder tot voorzitter gekozen. In het American-hctel te Amsterdam is Zaterdagavond de jaarlijksche algemeene vergadering gehouden van de Federatie van Erkende Bonden. Bij de bespreking van het jaarverslag vroeg de heer Repelius (U. P. V. B.) con tributieverlaging, hetgeen door den voor zitter ten sterkste werd ontraden. De heer Katoen (Amsterd. V. B.) verzocht het Fe deratie-bestuur om den K. N. V. B. te vra gen, bij inter1o"dwedstrijden in alle be stuursleden van de Erkende Bonden, die thans reeds worden uitgenoodigd, kaarten voor de Marathon-tribune beschikbaar te stellen. Het jaarverslag werd daarop goed gekeurd. Hierna is de bestuursverkiezing aan de orde. Voor de candidatuur van voorzitter werden vier candidaten gesteld, nl. de hee ren Delvos (Noord-Holl. V. B.), Keppcls (Twentsche V. B.), die zich ter vergadering terugtrok, Schroder (Brabantsche V. B.). en Gosschalk (Amsterd. V. B.). Na uitvoe rige besprekingen wordt tot stemming over gegaan, waarbij van de 21 uitgebrachte stemmen de heer Schroder er 12 op zich vereeni^:1e, en dus gekozen was. De andere bestuursleden werden bij ac clamatie herkozen. De heer W. Eymers nam in een korte toespraak als voorzitter afscheid. Leidsche Politiesportvereeniging. Morgenavond speelt de L.P.S.V. I een voetbalwedstrijd tegen de Wassenaarsohe Politiesportvereeniging op het terrein van laatstgenoemde club aan den Katwijkschcn weg aldaar. Aanvang 6.30 uur. TramboysP.K. Hedenavond te 6.30 uur wordt een me daillewedstrijd gespeeld tusschen Tram boys en P.K.-elftal. Deze medaille is beschikbaar gesteld door de firma Bloot, Kloksteeg te Leiden. De wedstrijd vindt plaats op het terrein der Tramboys, Hofdijk Oegstgeest. PAARDENSPORT COURSES TE DUINDIGT. De uitslagen van de gisteren te Duindigt gehouden rennen en draverijen luiden als volgt: Karlaprijs, prijzendraverij 4e klasse over 1740 Meter: Ulpit H. (eigenaar M. France); 2. Vlieger D. (eig. D. de Vlieger). Kolomeaprijs, ren op de vlakke baan voor paarden van 3 jaar en ouder, over 1200 Meter: 1. Mercedes (eig. \V. Jochems; 2. La Becquee (eig. L. Groeneveld). Kerriganprijs, prijzendraverij le klasse over 2060 Meter: 1. Begonia (eig. L. J. Eik huizen); 2. Rabenkaupt (eig. H. van Za- linge). Khediveprijs, prijzendraverij 3e en 4e klasse over 2040 Meter: 1. Sir Kerrigan (eig. G. J. van der Elshout); 2. Quil Pa trick (H. P. Vogelesang). Keratineprijs, ren op de vlakke baan voor paarden van 3 jaar en ouder, over 2000 Meter: 1. Marialva (eig. P. J. Koneijnon- berg); 2. Paddy's Darling (eig. A. M. van Oss). Katarinaprijs, Handicap-heat 2e cn 3e klasse over 1700 Meter: 1. Quil Patrick (H. P. Vogelesang); 2. T. Akista (eig. J. VrIj- landt). BILJARTEN Nederlaagwedstrijden T. 0. G. De uitslag van den wedstrijd T. O. G. I D. O. S. luidt: car. brt. h.s. gem. A. Verstraaten (D.O.S.) 150 19 28 7.89 J. Bouman (T.O.G. 30 18 10 1.66 P. Horree 150 48 21 3.12 C. Paauw 147 47 24 3.12 A. Offenberg 150 55 12 2.72 M. Zwaan 106 54 7 1.93 C. Hendriks 150 35 17 4.28 KI. Tol 123 34 14 3.61 D. O. S. 600 en T. O. G. 406 car. De uitslag van den wedstrijd T. O. G. II 't Gr. Laken II luidt: H. Franken ('t Gr.L.) J. Mulder (T.O.G.) 64 100 38 38 9 20 1.68 2.63 B. Brandt J. v. d. Burg 100 79 53 52 10 11 1.88 151 1 J. de Ia Rie G. Mieremet 84 100 47 47 7 8 1.78 2.10 1 P. Lagas J. Wassenburg 100 92 72 71 6 6 1.38 1.30 T. O. G. 371, 't Gr. L. 348 car. POSTDUIVEN „De Gevleugelde Vrienden". (Alphen aan den Rijn.) Wedvluoht van Zaterdag 22 Aug., gecom bineerd met „De Blauband" te Alphen aan den Rijn vanaf Parkestone, Engeland. Dc uitslag luidt als volgt: 1. P. G. Borgers 33454; 2. P. G, Bor- gers 412—22; 3 P. Grossat 42959; 4. Gebr. Mens 4. Gebr. Mens 44119; 5. P. G. Borgers 44154; 6. P. G. Borgers 4 4435; 7. P. G. Borgers 4465; 8. J. La gerweij 4527; 9. P. G. Borgers 4—57 37; 10. Gebr. Mens 5—2—58; 11. H. Hui sdier 5-6-17.; 12 Gebr. Mens 5—16—30; 13. J. Lagerweij 51923; 14. Gebr. Mens 5—16—18; 15. J. Lagerweij 5—28—17; 16. H. Huls oh er 53446; 17. H. Hulseher 5 49—10. „De Gevleugelde Vrienden" (Wassenaar). Zondag hield de P.V. „De Gevleugelde Vrienden" alhier eene wedvlucht met jon ge duiven vanuit Noyon. Afstand 302.290 K.M. De vogels werden in vrijheid gesteld te 8 uur 5 min. De eerste vogel bereikte het hok te 2 uur 34 min. 15 sec. De laatste 2 uur 55 min. 52 sec. De uitslag was: 1 en 5 J. P. Brederode 2 en 4; C. Versteeg 1. 3. D. J. de Mos. LISSE. Personalia. Voor het examen Handwer ken is geslaagd mej. W. P. de Jonge, alhier. Voor het examen hoofdakte, slaagde dezer dagen mej. C. Dankelman. Concert aan de Engel. Voor de geldelijke bijdragen, welke de Buurtschap „De Engel" heeft geschonken voor de Harmonie „Tiou moet Blycken", zal dit corps een concert ge- gen. Dit concert zal plaats hebben Dinsdag avond 25 Aug. a.s. op het terras van den heer C. Juffermans, onder leiding van haar direc teur den heer M. Bolderdijk. Het concert vangt aan te 8.30 uur. NOORDWIJKERHOUT. Opening Centrale Bakkerij. Zaterdagmiddag heeft de opening plaats ge had van de nieuwe centrale bakkerij in de Schoolstraat. Door het vergrooten van de bakkerij van den heer Marijnen heeft thans de N.V. Centra le Bakkerij een zaak gekregen, die aan de modernste eischen voldoet. Als men vanuit de Schoolstraat het gebouw binnentreedt komt men aan de rechterzijde in het kantoorlokaal. Hierin bevindt zich een mooi dubbel bureau. Ook is een ruimte in het lokaal voor het publiek afgescheiden. Vooral dit ge deelte van het gebouw is mooi afgewerkt en hei glas in lood boven de ramen verlevendigt het geheel. Vanuit het kantoorlokaal komt men vervol gens in de garage, waarvan de ingang zich eveneens in de Schoolstraat bevindt. Achler de garage is het broodmagazijn, voorzien van flinke broodrekken. Vanuit dit magazijn woidt door een loket het brood aan de diverse broodbezorgers van de bakkers die bij de N V. zijn aangesloten, uitgereikt. Vanuit he' magazijn betreedt men de bakke rij, en allereerst ontwaart men dan een wasch- gelegenheid voor degenen, die in de bakkerij aangebracht een zoogenaamd schuim-oventje. deling broodbakkerij. 2 groote heete luchtovens, waarvan de eene 2 en de andere 3 bakruimtes bevat, zijn aan wezig. Eén bakruimte wordt uitsluitend gege- zigd voor de banket-afdeeling, welke zich in de nabijheid bevindt. In de nieuwe oven is ook aangbracht een zoogenaamd schuim-oventje. Tusschen de ovens bevindt zich de rijskast. Eer. prachtige deegmachine, benevens mooie bteede werkbanken zijn aanwezig. Zoodra men de bakkerij binnentreedt krijgt nen den indruk dat het frisch eruit ziet, vooral daar de vloerbedekking van het nieuwe gedeel te uit mooie tegels bestaat. Volop licht kan door de vele aanwezige ramen binnenkomen, j Achterin de bakkerij is een gedeelte inge richt voor schaftlokaal, waaronder een flinke kelder is aangebracht voor de banketbakkerij, j Wat de stookgelegenheid betreft, deze is zoo practisch mogelijk aangebracht en wel achter de ovens, zoodat zelfs geen stofje van de kolen in de eigenlijke bakkerij en bij het brood kan komen. Velen hebben gebruik gemaakt van de aan geboden gelegenheid om de bakkerij te komen bezichtigen. De kinderen werden zelfs vergast op diverse soorten koekjes, wat natuurlijk bij cie jeugd erg in den smaak viel. Verschillende personen hadden als blijk van belangstelling een bloemenmand of bloemstuk gestuurd, zoodat de gcheele zaak als 't ware versierd was. De volgende bakkers zijn bij de N.V. aange sloten: J. Seijsener, Wed. van Eeden, P. Marijnen, J. Hoogstraten, a'ten te Noordwijkerhout, M. Westrop en van den Burg, beiden uit Noordwijk. Voorzitter van de N.V. is de heer P Marijnen. De heer J. Seijsener is secretaris, de heer J. Hoogstraten, kassier, Jubilé Muziekvereeniging „St. Jeanne d'Arc". Zaterdagavond gaf de Muziekver eeniging „Excelsior" uit Noordwijk een con cert op de gemeentelijke muziektent, alhier, ter gelegenheid van het 10-jarig bestaan van de muziekvereeniging „St. Jeanne d'Arc. Hoe wel het weer niet zoo erg medewerkte was er toch veel publiek op de been, om naar de mu ziek te luisteren. De verschillende muzieknum mers werden vrij goed uitgevoerd. SASSENHEIM. Ziekenzorg. Wegens vertrek van den voorzitter, den heer Th. v. Koningsbruggen is een vacature ontstaan in de vereeniging v.6r Ziekenhuisverpleging. In de eerst volgende vergadering zal deze worden aangevuld. Bloemendag. Gisteren is ten bate voor Hulp in Nood" een bloempjesdag gehouden, welke heeft opgebracht 100.40. Voorzeker een mooi bedrag voor de kas van „H. in N Een hartelijk woord van dank is hier voor zeker op zijn plaats aan de milde gevers en aan de dames-bloempjesverkoopsters, we ke zich belangloos beschikbaar hadden gesteld. VOORSCHOTEN. Personalia. Voor het examen Hoofdacte is geslaagd de heer J. C. Smit. WASSENAAR. Aanrijding. Op den hoek PleinLang straat had Zondag de aanrijding plaats door K. alhier met zijn auto en H. gezeten op zijn rij wiel. Het rijwiel werd zwaar beschadigd. Niet nuchter. Op den hoek van Rust en Vreugdelaan had Zaterdagnacht eene botsing plaats tusschen twee auto's resp. bestuurd door L. uit Den Haag en P. H. v. d. E. uit Amster dam. L. die niet nuchter bleek te zijn was piols links van den weg komen te rijden met het ge volg van botsing. Toen de politie ter plaatse kwam, begon het er al aardig uit te zien dat er een vechtpartijtje van zou komen. L. weid mede naar het hureau genomen alwaar hij alle schuld erkende. Proces verbaal werd opgemaakt. De au'o's werden beschadigd. ÜIT DE RIJNSTREEK ALPHEN AAN DEN RIJN. SCHIPPER VAN GROOTE SOM GELDS BEROOFD. DOOR DE ROOV^RS TE WATER GEGOOID. Zaterdagavond te half elf is onder Ha zerswoude een Rijnschipper, Belg van natio naliteit, verblijvende te Alphon aan den Rijn, door drie personen van een bedrag va-n 270.beroofd. Een dezer personen, zekere W., vroeger wonende te Hazerswoude, heeft den be roofde bovendien te water geduwd. W. is aangehouden door de politie te Overschie. De twee andere verdachten zij door de Rijksveldwacht te A'phen en Hazerswoude opgespoord en gearresteerd. Op de verdachten is nog het grootste gedeelte van het bedrag teruggevonden. De schipper, die met zijn vaartuig te Alphen gemeerd lag, was bovendien met een voorwerp op het hoofd geslagen. Omtrent deze roofoverval meldt men ons de volgende bijzonderheden. De namen der verdachten zijn W., vroe-. ger te Hazerswoude, tha-ns te Overschie, ge huwd; Van H. en H. berden wonend te Ha zerswoude en ongehuwd. De berooving is geschied door W en H. Van H. heeft alleen in de buit medege deeld. Alle ctrie verdachten hebben volledig bekend; alleen ontkent W., wien ten laste was gelegd, den schipper in hei water te hebben geworpen. Na voorloopig te zijn ingesloten in het arrestantenlokaal te Hazerswoude, zijn ver dachten alle drie op transport gesteld en in instructie voor den Officier van Justitie te 's-Gravenhage geleid De leiding van het onderzoek berustte bij den majoor der rijksveldwacht, C. van Eijk te ALphen.

Leidsche Courant | 1931 | | pagina 7