MAANDAG 24 AUGUSTUS 1931 DE LEIDSCHE COURANi TWEEDE BLAD PAG. 6 WEST DUITSCHLAND NEDERLAND TE MüNSTER. DE DU ITSCHERS WINNEN MET 56-46 PNT. De Ned. dames slaan de Duitsche. Gisteren vond te Münster onder vrij groote belangstelling er waren ongeveor 3500 toeschouwers aanwezig de athle- tiek-landenwedstrijd plaats tusschen West- Duitschland en Nederland, die door de Duitschers met tien punten voorsprong werd gewonnen. Niettemin hebben de Nederlanders uit stekende prestaties verricht en kan men alleszins tevreden zijn met dit resultaat. Uitstekend, weerden de Hollanders zich bij het hoogspringen en het polstokhoog springen. De prestaties van Eyker en de Bruin in het discuswerpen mochten er eveneens zijn, de eerste bereikte bijna 40 Meter. Maar toch steekt dit resultaat wel erg af bij den Duitscher Hoffmeister, die meer dan 47 Meter ver kwam. Berger en Jonath bekainpten elkaar fel, de Duitscher won met 0,1 sec. verschil, v. d. Berge was derde, de Duitscher Hen- drix moest wegens een voetblessure opge ven. De 4 X 100 Meter estafette ging bijzon der snel. De tijd van de Hollandsche ploeg bedroeg 42,8 sec., toch nog een halve se conde meer dan de West-Duitsche. Zij tenslotte nog vermeld, dat het num mer 110 Meter hordenloop voor den land en- wed-strijden niet gold, daar met een der horden een onregelmatigheid schijnt te zijn begaan. Onder de toeschouwers op het Universi teitsterrein bevonden zich zeer vele Hol landers, die hun landgenooten energiek aanmoedigden. De Sportclub Münster 08 zorgde voor een vlotte en regelmatige af werking. Na den athletiekwedstrijd speelde sportclub Enschede tegen Munster en won met 21. De uitslagen van de wedstrijden luiden: 1500 Meter hardloopen: 1. Kilp (WD) tijd 4 min. 15 2/5 sec.; 2. Dreseb (WD) tijd 4 min. 16 2/5 sec.; 3. Dop (N.) 4 miu. 16 3/5 sec.; 4. Effern (N.). 400 Meter: 1. Bochmeyer (WD) 50 1/5 sec.; 2. bierhuis (N.) 50 3/5 sec.; 3. Berg- mann (VVD) 51 sec.; 4. Kok (N.). 100 Meter ha r d 1 o o p e n: 1. Jonath (WD) 10,6 sec.; 2. Berger (N.) 10,7 sec.; 3 v. d. Berge (N.) 11,1 sec.; 4. Hendrix (WD) geblesseerd. Polstok hoogspringen: 1. v. d.. Zee (Nederland) 3.84 Meter; 2. Born (WD) 3,74 M.; 4. Oorschot (N.) 3.60 Meter; 4. Bünte (VVD) 3,20 Meter. Discuswerpen 1. Hoffmeister (WD) 47,26 Meter; 2. Eyker (N.) 39,91 Meter; 3. De Bruin (N.) 39,30 Meter; 4. Vögelin (VVD) 34,24 Meter. 800 Meter hardloopen: 1. Lefeber (VVD) tijd 1 min. 57 3/5 sec.; 2. Lijflander (N.) tijd 2 min. 13/5 sec.; 3. Nieuwland (N.) tijd 2 min. 1 4/5 sec.; 4. Glakowski (WD). Hoogspringen: 1. Roelfs, Hofman (beiden Nederland) en Eisen (WD) 1,73 Al.; 4. De Lambirt 1,60 Meter (WD). Speerwerpen: 1. Hoffmeister 50,83 Meter; 2. Vögelin 56,23 Meter; 3. Visser (N .)51.07 Meter; 4. van Meyl (N.) 49,OS Meter. 5000 Meter hardloopen: 1. Schaumburg 15 min. 43 1/5 sec.; J. Zee- gers 15 min. 56 2/5 sec.; 3. Siegers (WD.) 16 min. 28 sec.; 4. Peters (N). V èrspringen: Mölle (WD) 7,165 Me ter; 2. van Welsenes (N.) 7,06 Meter; 3. De Boer (N.) 7,05 Meter ;4. Kring (WD) 6,79 Meter. 4 X 100 Meter estafette: 1. West- Duitschland met Mölle, Borchmeyer, Berg. maan en Jonath 42,3 sec.; 2. Nederland met De Boer, va nWelsenes, v. d. Berge en Ber ger 42,8 sec. Totaal: West-Duitschland 56 punten; 2. Nederland 46 punten. De Dames-wedstrijden. 100 Meter hardloopen: 1. J. Dal molen (N.) 13.3 sec.; 2. P. Edzes (N.) 13.7 sec.; 3. J. Hattendorf (D.) 13.8 sec.; 4. Böh- mer (D.) 14.1 sec. Speerwerpen: 1. P. Edzes (N.) 20.02 Meter; 2. Böhmer (D.) 19.43 Meter; 3. G. Drent (N.) 18.49 Meter. 4. Jüchter (D.) 17.31 Meter. Kogelstoot en: 1. L. Memminga (N.) 8.70 Meter; 2. Böhmer (D.) 8.31 Meter; 3. L. Schreiber (N.) 8.16 Meter. 4. Jüchter (D.) 7.91 Meter. V èrspringen: 1. Böhmer (D.) 4.70 Meter; 2. A. Vos (N.) 4.51 Meter; 3. L. Schreiber (N.) 4.41 Meter; 4. Jüchter (D.) 4.32 Meter. 4 X 100 Meter estafette: 1. N e- derland (Edzer, Schreiber, Dalmolen, Veld man) 55.5 sec.; 2. DuitschLand (Jüchter, Neeland, Böhmer, Hattendorf) 57.4 sec. Hoogspringen: 1. en 2. T. Koop- mans (N.) en Neeland (D.) 1.45 Meter; 3. en 4. L. Schreiber (N.) en Böhmer (D.). Discuswerpen: 1. T. Koopmans (N.) 27.32 Meter. 2. Böhmer (D.) 25.19 Me ter; 3. Edzer (N.) 24.12 Meter; 4. Jüchter (D.) 23.10 Meter. Totaal-uitslag Dames: Nederland 42 pun ten, Duitschland 28 punten. R. K. NAT. ATLETIEKWEDSTRIJDEN TE ZAANDAM. Op het terrein der R. K. Voetbalvereeni- ging V.V.Z. te Zaandam werden gisteren atletiekwedstrijden gehouden, uitgeschre ven door de R. K. Zaandamsche athletiek- vereeniging Vitesse. De uitslagen luiden als volgt: 100 Moter hardloopen Cracks): 1. K. Gerhards 12 2/5 sec. Kampioen D.H.A.K. 100 Meter nieuwelingen: 1. H. E. Rempo (The Victory) 12 3/5 sec.; 2. J. Alders (Leo- nidas 13 sec.; 3. F. Hakkaart (Meerburg). 400 Meter nieuwelingen: 1. Joh. Mathot (A.C.E.) 60 2/5 sec.; 2. F. Hakkaart (Meer burg) 60 4/5 sec. 1500 Meter nieuwelingen: 1. A. Slinger land (Meerburg) 5 min. 0 sec.; 2. M. Knape (Leonidas) 5 min. 3/5 sec., 3. A. Leune (Meerburg) 5 min. 1 sec. R.K. Sporlver. Ihyf „Meerburg" Hooge Rijndijk Zoeterwoude VOETBAL - ATHLEfiEK - GYMNASTIEK BELANGRIJK! Zij, die voor fxza vereaajging, in de a.s. Voetbal-Carnpetiti»- vanD.H.V.B. wenschen te^peleiL#wordA verzocht, zich zoo spafilig a/lclijk^> te geven zulks met^het^og \fK*ue opgave aan den boud. Contributie: Junioren f0.15 per week Senioren f 0.25 (alle sporten inbegrepen) Aanmelden bij: P. DE VRIND, Nieuwe Rijn 92, Leiden: TH. BERGERS, H. Rijndijk F41, Zoeterwoude. 7437 3000 Meter Cracks: 1. W. Vessies Sr. 9 min. 50 4/5 sec. (D.E.M.). 3000 Meter nieuwelingen: 1. H. Keyzer (Wilskracht) 10 min. 27 3/5 sec.; 2. J. Bur ger (D.E.M.) 10 min. 30 4/5 sec. Kogelstooten Cracks: 1. Chr. Duin 11 Meter; 2. P. Rippe 10.63 Meter. Kogelsbooten nieuwelingen: 1. W. Kuit (D.W.S.) 9.70 Meter; 2. H. E. Kempen (The Victory) 9.40 M.j 3. II .Bouman (Leonidas) 8.88 Meter. Discuswerpen Cracks: 1. W. Kuit (D.W. S.) 33.20 Meter; 2. F. Stals (Leonidas) ól Meter. Discus-werpen nieuwelingen: 1. Chr. Duin (D.E.M.) 30.30 Meter; 2. J. Klauwers (V.L C.) 27.80 M. Verspringen nieuwelingen: 1. H. E. Rein- per (The Victory) 6.17 M.; 2. F. Timmer (V.I.C.) 5.85 M.; 3. P. Maas (Vitesse) 5.55 M. Hoogspringen Cracks: J. Flipen (A.C.E.) 1.45 Meter. Hoogspringen nieuwelingen: 1. Sol (Wils kracht) 1.50 Meter; 2. B. Krijnen (D.W.S.) 1.45 Meter; 3. G. Hes (Oranje Zwart) 1.45 Meter. Estafette: 1. V.I.C. 48 sec.; 2. Vites.ie 50 1/5 sec.; 3. A.C.E. R.K. Sportvereeniging „Meerburg"', Zoeter woude (H.R.) Afd. Athletiek. Gisteren zijn 4 van onze senior-athleten naar Zaandam getrokken, om deel te nemen aan de athletiekwed-strijden, uitgeschreven doo-r R.K. „V.V.Z.". Evenals in vorige wed strijden hebben de Meerburgers zich uit stekend gehouden, doen men moet voortaan bij de inschrijving oppassen, dat men met op te veel nummers wil uitko-men. Zoo had b.v. Visser juist z'n serie 400 M. geloopen of hij moest weer vooi de 3000 M. starten en daarna de demi-finale voor de 400 M. Dat was zoo bij alle vier het geval, zoodat het niet te verwonderen was, dat de jon gens na de wedstrijden finaal „op" wad-en. Begonnen werd met de serie;s van de 100 M. F. Hakkaart en A. Slingerland wer den beiden in hun serie onbedreigd eerste, terwijl A. Leune de tweede plaats bezette. Daarna kwam voor de Meerburgers het meest succesvolle nummer, n.l. de 400 M. Geloopen werd in 4 series, elk van 4 deel nemers. Alle Meerburgers kwamen schitte rend als eerste door de finish, zoodat vol gens programma zij direct in de finale kwa men met de snelste tweede. De jury beslis te echter anders en besliste dat de 4 eer sten (dus de Meerburgers) plus drie snel ste tweeden eerst nog een demi-finale moes ten loopen. Dit besluit was dus goed beschouwd in het nadeel van de nummers één (de Meer burgers) en in het voordeel van de reap, nummers twee Van Meerburgzijde werd hioitegen na tuurlijk heftig geprotesteerd, doch het hielp niet, den jury bleef bij haar beslissing. De Meerburgers wilden eerst niet meer loopen, doch na onderling overleg, werd toch in de demi-finale geloopen. Het resul taat was wederom verbluffend, daar er toch nog 3 van de vier in de finale kwamen. Visser die in die bedrijven door reeds de 3000 meter had geloopen moest jammerlijk uitvallen, wat wel te begrijpen is. In de finale 400 M. kwamen de Meerburg toch nog goed binnen, n.l. T Hakkaart (tweede), A. Leune (derde) en A. Slinger land (vierde). In het hieropvolgende nummer de demi finale en finale van de 100 M. wisten onze jongens zich goed te weren en kwam T. Hakkaart als derde in de finale door de fi nish. Een schitterden succes. Proficiat. In het nummer 3000 M. (cracks) ging de strijd alleen tusschen W. Vessies (D.E.M.) en Visser. Begrijpelijkerwijze kon Visser het niet verder brengen dan de tweede plaats. Hier is zeker een woord van hulde op zijn plaats voor zijn taai volhouden. Bravo A. Slingerland kwam weer eens goed uit den hoek, door in het nummer 1500 M. als eerste te eindigen. Zeer zeker een fraaie prestatie. Goed volhouden dan zijn voor hem ver dere successen niet denkbeeldig. In de 4 maal 100 M. estafette liepen de Meerburgers uitstekend doch was het over geven zeer slecht, zoodat de kans op een prijs verloren ging. Wil men op dit nummer succes behalen, (wat heel goed mogelijk is) dan diene men hierin dus te trainen. Ver melding verdient verder nog dat A. Leune vermelding verdient nog dat A. Leune op de 1500 M. als derde eindigde. Na zijn korte trainingstijd kunnen we hierover dus meer dan tevreden zijn en zien we met hem de komende wedstrijden met een gerust hart tegemoet. We hebben dus weer een schitterende en succesvolle atlvle- tiekdag achter den rug en is dus weer be wezen dat de Meerburg at h' eten wedstrijd fahig zijn. Vermelden we nog dat de wed strijden onder schitterende weersomstan digheden werden gehouden en dat de af werking van het programma schitterend verliep. Na afloop werd door den heer Kruyver de p«ri-'■'Mi met eenig toepasselijke woorden uitgereikt. Afd. Voetbal. Gisteren speelde de Meerburg junioren voor de zomercompetitie van den D.H.V.B. en wonnen met 50 van A.S.C.-junioren. De verleden week geleden nederlaag is dus goed gemaakt en we hopen, dat, de junioren de volgende wedstrijden met evenveel suc ces zullen spelen. Training voor Athletiek Woensdagavond en voor voetbal Vrijdagavond. WIELRENNEN DE WERELDKAMPIOEN SCHAPPEN TE KOPENHAGEN. VOORWEDSTRIJDEN AMATEURS SPRINT. Van Egmond uitgeschakeld. Uit Kopenhagen wordt ons gemeld: Za terdagavond vingen de wereldkampioen schappen op de cementbaan te Ordrup aan met de voorwedstiijden voor amateurs sprint, waaraan ook werd deelgenomen door onzen landgenoot van Egmond. Er werd in 12 series gereden. Van Egmond reed in de tiende serie tegen den Belg Godefroid, die won met als tijd voor de laatste 200 meter 13 sec. In de vier herkansingsritten wist Van Egmond zich in den vierden rit eerste te plaatsen, zoodat hij nog in aanmerking kwam voor de acht ritten a deux. In den achtsten rit kwam van Egmond tegen den Engelschman Cozens .De Hollander reed schitterend en werd slechts met één band dikte geslagen. De ritten verliepen als volgt: lste rit: 1. Cozens (Enge,land); niet ge plaatst Mozzo (Italië) halve lengte en Schaffer (Oostenrijk) 1 1/2 lengte. Laatste 200 meter in 12.7 sec. 2de rit: 1. Dash (Duitschland); n.g. Sandtorp (Noorwegen) wiellengte en Dusika (Oostenrijk) opzittend. Tijd 13 sec. 3de rit: 1. Harder (Denemarken); n. g.: Vopel (Duitschland) 1 lengte en Donelli (Ierland) 2 1/2 lengte. Tijd 12.6 sec. 4de rit: 1. Pellizzari (Italië); n. g.: Hig- gins (Engeland) en Mahomed Ali Assad- Bahador (Perzië) 2 1/2 lengte. Tijd 12.6 s. 5e rit: 1. Perrin (Frankrijk); n. g.: Mor- tensen (Noorwegen) 1 1/2 lengte en Szütz (Hogarije) 3 lengten. Tijd 13.3 sec. 6e rit: 1. Anker Meyer Andersen (Dene marken); n. g.: Evensen (Noorwegen) handbreedte en Sidlo (Tsjecho-Slowakije). Uit derde positie gewonnen. 7de rit: 1. Horn (Engeland); n.g.: Wal ter Werner (Zwitserlang) 3/4 lengte. 8ste rit: 1. Frach (Duitschland); n.g.: Ulrich (Frankrijk) 1 lengte. Tijd 13.7 sec. De Franschman protesteerde tegen een Duitscher, die hem aan zijn tricot zou heb ben vastgehouden. Het protest werd ech ter afgewezen. 9de rit: 1. Knudsen (Denemarken); n. g.: Szamota (Polen) 3/4 lengte. Tijd 12.4 sec. 10de rit: 1. Godefroid (België); n. g.v. Egmond (Nederland) 2 lengten. Tijd 13 sec. Van Egmond leidde en zette op 2S0 meter den spurt in, doch werd in de laat- ste bocht vlot door den Belg gepasseerd. Zijn versnelling ran 92 inch was bij deze windstilte te laag. 11de rit: Gervin (Denemarken); n. g. Olsen (Noorwegen). Tijd 12.6 sec. 12de rit: 1. Rampelberg (Frankrijk); n.g.: Sibbit (Engeland) banddikte. Tijd 12.1 sec. Herkansingsritten. Alleen de eerstaankomenden worden in de achtste finales geplaatst. lste rit: 1. Walter Werner (Zwitserland) n. g. Evensen (Noorwegen) halve lengte; Vopel (Duitschland), Donelly (Ierland) en Sandtorp (Noorwegen). Tijd 13 sec. 2de rit: 1. Mozzo (Itali?); n. g.: Maho med Ali Assad-Bahador (Perzië) halve lengte; Dusika (Oostenrijk) en Mortensen (Noorwegen). 3de rit: 1. Higgins (Engeland); n.g.: Ol sen (Noorwegen), Szamota (Polen), Ulrich (Frankrijk) en Sidlo (Tsjecho-Slowakije). Tijd 12.7 sec. 4e rit: 1. Van Egmond (Nederland); n.g.: Schaffer (Oostenrijk), Sibbit (Engeland) en Szütz (Hongarije). Tijd 12.6 sec. Van Eg mond had er nu 102-versneliing opgezet en hij reed nu zeer goed. Hij dreef Sibbit bij de bel op en passeerde hem op 250 meter, waarbij hij meteen een aanval van Schaffer gemakkelijk afsloeg. Hij won met een volle lengte. Achtste finales. Alleen de eerstaankomenden worden in de kwartfinales geplaatst, die vandaag worden verreden. lste rit: 1. Anker Meyer Andersen De nemarken); n. g.: Dasch (Duitschland) 10 c.m. Tijd 13.6 sec. 2de rit: 1. Rampelberg (Frankrijk); n.g.: Walter Werner (Zwitserland) een kwart wiellengte. Tijd 12.9 sec. 3de rit: 1. Mozzo.(Italië): n.g. Knudsen (Denemarken) 4 lengten. Tijd 12.6 sec. 4de rit: 1. Godefroid (België); n. g. Per rin (Frankrijk) 5 lengten. Tijd 12.5 sec. 5de rit: 1. Frach (Duitschland); n. g. Hom (Engeland) 1 lengte. Tijd 13.5 sec. 6de rit: 1. Gervin (Denemarken); n. g.: Pellizzari (Italië) handbreedte. Tijd 13.4 sec. 7de rit: 1. Cozens (Engeland): n. g.: van Egmond (Nederland) 10 c m. Tijd 12.6 sec. Van Egmond werd genoodzaakt de leiding te nemen en langzaam versnellend, lag hij op 400 meter al in flink tempo. Hij maakte er toen een energie-race van en dwong den Engelschman tot de allergrootste krachts inspanning. Enkele meters van de streep af was nog niet te zien wie zou winnen. Het was met een allerlaatsten vinnigen ruk, dat Cozens, die dit jaar den Grand Prix de Paris heeft gewonnen en die alge meen voor winnaar van het wereldkam pioenschap wordt gehouden, den Neder- landschen debutant wist te slaan. 8ste rit: 1. Harder (Denemarken); n. g. Higgings (Engeland) 1 lengte. Harder (Denemarken) amateur wereldkampioen sprint. Uit Kopenhagen werd ons gisterenavond gemeld Natuurlijk was het feit, dat drie Denen zich heden in de eindwedstrijden hadden geplaatst aanleiding voor het publiek, om in dichte drommen naar de Ordrupbaan te trekken. Ongeveer 800 toeschouwers wa ren aanwezig, toen met de kwartfinales een aanvang werd gemaakt. Dat de Denen reden tot juichen hadden, sprak van zelf, maar toch niemand had kunnen gelooven, dat de drie eerste plaatsen zouden worden bezet door Denen. Een zeldzaam succes voor Denemarken, wat slechts geëvenaard werd in 1925, toen drie Hollandsche ama teurs nl. Jaap Meijer, Mazairac en B. Leene te Amsterdam de drie eerste plaatsen bezetten. De Duitscher Frach werd ten slotte vierde. Het publiek juichte na afloop de Denen Harder, Andersen en Gervin stormachtig toe. Harder en Gervin hadden zich voor de finale weten le plaatsen, nadat zij resp. Andersen en Frach hadden geklopt. In twee ritten sloeg Harder daarop zijn landgenoot Gervin en werd hiermede we reldkampioen amateur sprint. De uitslagen luiden: Kwartfinales: 1. Andersen (Denemarken) slaat Rampelberg (Frankrijk). 2e rit: 1. Frac'h (Duitschland) slaat Go defroid (België). 3e rit: 1. Gervin (Denemarken) slaat Mozzo (Italië). 4e rit1. Harder (Denemarken) slaat Cozens (Engeland). Halve eindstrijden: lste rit: Gervin (Denemarken) slaat Frach (Duitschland). 2e rit: Harder (Denemarken) slaat An dersen (Denemarken). Finale: Beide ritten werden door Har der gewonnen voor Gervin, Harder wereld kampioen. Om de derde plaats: Andersen slaat Frach op vrij gemakkelijke wijze. Einduitslag: 1. Harder (wereldkampioen) 2. Gervin, 3. Andersen, 4. Frach. HET CONGRES VAN DE U. C. I. Zaterdagmorgen is in het kasteel van Christiansborg te Kopenhagen het congres van de U. C. I. gehouden. Het werd een moeilijk en verward con gres, waaraan voor een groot deel de slech te acoustiek van de zaal sohuld had. Op enkele meters van den spreker kon men geen woord verstaan, waardoor veel ge loop en gevraag ontstond en bovendien werden er opwindende kwesties behandeld, die niet op de agenda voorkwamen. Tegen over deze punten had voorzitter Leon Bre ton een zwakken dag. Zoo kwam op zeker moment een Ier aan het woord, die weer onder Engelsche vleugels vandaan wilde kruipen en dus op de erkenning van den Ierschen bond aandrong. De Ier sprak goed maar lang, niettegenstaande de voorzitter beter had gedaan om hem het woord niet te verleenen. Er werd over deze kwestie een uur volgenraat tot jhr. v. d. Berch van Heemstede opstond en verwees naar de uitspraak van het vorige congres, toen het Iersche verzoek werd afgewezen. Hij drong op handhaving van den status quo aan, waartoe de vergadering met groote meer derheid besloot. Buiten de orde om kwam ook nog een protest van Italië ter sprake tegen de deel neming van den Duitscher Frach bij de amateurkampioensohappen. Frach toch had twee jaar geleden als professional aan zes- daagsche wedstrijden deelgenomen en zoo iemand mocht geen amateuvsrijbewijs meer krijgen, beweerde de Italiaan. Wij zijn het daarmee eens, maar het reglement van de U. C. I. zegt, dat ieder land baas in eigen huis is en waar de Duitschers hem een jaar geleden wederom als amateur hadden aangenomen, was er niets aan te doen. Niettemin werd er drie kwartier heftig gediscussieerd. Bij de verkiezing van de commissarissen voor het wegkampioenschap ontspon zich een gepeperde discussie, daar de Denen dit slecht voorbereid bleken te hebben. Er zijn vier spoorwegovergangen in het traject en daar - had men niet eens tijd waarnemers voor beschikbaar. De renners, die een over weg gesloten vonden, zouden dus wel kun nen inpakken. Verder is de weg niet ge sloten voor het overige verkeer verklaard. Iedereen kan er dus op rijden, hetgeen zeer hinderlijk kan worden. De Deensche bond zal nog zooveel mogelijk zien te ver beteren. Tot wedstrijdcommissarissen op den weg voor amateurs werden benoemd de Noor Niggart, de Hongaar dr. Kirs- knopf en de Italiaan Spozetti. Tot commissarissen van den wegwed strijd voor profs, werden benoemd de Franschman Vasserot, de Italiaan Garelli en de Hollander Stol. Italië, aan welk land reeds op het vorige congres de wereldkampioenschappen voor 1932 waren toegewezen, deelde mede, dat de wereldkampioenschappen gehouden zullen worden te Rome in de eerste week van September, wanneer de evenlueele deelnemers aan de Olympische Spelen te Los Angeles terug in Europa kunnen zijn. Hierna zou de loting voor den wedwed- strijd en de indeeling daarvan, alsmede de indeeling van de series voor het stayers kampioenschap plaats hebben. Door het late uur kwam men daar niet aan toe. Al leen kwam men gereed met den wegwed strijd voor profs. Het vertrek, dat om de twee minuten wordt gegeven, heeft als volgt plaats: het eerst vertrekt Rebry (Bel gië), 2. Metze (Duitschland), 3. Falck Her nia nsen (Denemarken), 4. F. Ledrogo (Frank rijk), 5. Battesini (Italië), 6. Max Bulla (Oostenrijk), 7. Bogaart (Nederland), S. Müller (Luxemburg), 9. Blattman (Zwitser land). 14. Dewaele (Belcrië), 11. Thierbach (Duitschland), 12. Pelli 'er (Frankrijk), 13. Guerra (Italië), 14. Frar..z (Luxemburg), 15. Buehi (Zwitserland), 16. Van Hevel (Bel gië), 17. Geyer (Duitschland), IS. Blan- chonnet (Frankrijk). 19. Binda (Italië). „Vad." VOETBAL R. K. FEDERATIE. Leiden comb.—Volendam Comb. Nadat de gasten aan de grens der ge meente, door het bestuur, een aantal leden en supporters waren verwelkomd, en de reeds eerder gedane kennismakingen wa ren vernieuwd, togen de Volendammers in gezelschap der Leidcnaren naar hoeve Veldheim. Onnoodig te zeggen, dat de gasten da nig de aandacht trokken en we al vrij spoedig een Leidsche supportster op Vo- lendamsohe muiltjes zagen paradeeren! Het bleef slechts proef en er werd weer vlug geruild. Om ongeveer kwart voor drio blaast de scheidsrechter beginnen. Bij monde van den heer Janson worden de beide elftallen nog even toegesproken. Spreker is ten zeerste dankbaar, dat de Volendammers ook eens naar Leiden zijn gekomen en hij hoopt, dat de wedstrijd een aangenaam, maar tevens propagandis tisch verloop zal hebben en wensc-ht ten slotte, dat de gas! en, als sportvrienden gekomen, als sportbroeders Leiden zullen verlaten. De Volendamsche aanvoerder bedankte den spreker voor zijn hartelijke woorden en uitte de hoop, dat de kamp een verloop zou hebben, zooals hij zich had uitgespro ken. Onmiddellijk daarna wordt afgetrapt. Er ontwikkelt zich een eenigszins gelijk opgaande strijd met in het begin Leiden ieis sterker. De Volendammers komen er echter steeds beter in en als do arbiter halftime aangekondigd heeft, leiden zij met 0—1. Na de rust herhalen zij hetzelfde spel letje en winnen ten slotte zeer verdiend met 04. De reünie in 'n door Leiden afgehuurde localiteit slaagde buitengewoon en een bezoek aan den Burcht viel ook zeer in den smaak. Na afloop van dit bezoek bleven gasten en Leidenaren nog eenige uren in het Reunie-gebouw bijeen. Het behoeft wel geen betoog, dat het daar niet aan gezelligheid ontbrak, er werd getoost, gespeechd, voorgedragen en alles wat de vriendschap bevorderen kon ver richt. De heer Janson was, zooals dit a-1 meer is geschied, de leidende figuur. Toen de gasten aanstalten maakten om de- Sleutelstad te gaan verlaten, werden de hartelijkste toespraken afgestoken en de belofte gedaan, dat de Leidenaars Vo lendam nog zeker eens zullen opzoeken. Volendammers tot ziens! Vóór den wedstrijd LeidenVolendam speelden de junioren den zomer-competitie wedstrijd tegen het zeer sterke S. J. C.- elftal uit Noord-wijk. De Leidenaars wisten te winnen met 21. Nogmaals wijst de secretaris er op, dat er iederen Donderdagavond tusschen 7—9 uur gelegenheid bestaat om met alle mo gelijke vragen etc. bij hem te komen, om de onderwerpen af te handelen. Het is te doen om den clubgeest te be vorderen en praatjes weg +e cijferen. Dus wie wat weet, komt Donderdags avonds tusschen 79 uur P. Kerkhof 30a. Ook aanmelden van nieuwe leden alleen aan bovengenoemd adres. De contributie bedraagt voor jongens tot 15 jaar 0.50, junioren tot 17 jaar 0.75 en senioren 1.25 per maand, alles inbegrepen. LISSE I—Gee! Wit I 3—3. Lisse had voor dezen wedstrijd een nieu we opstelling en dit is o.i. geen succes ge weest. Als om even 2 uur scheidsrechter Strik beginnen blaast neemt G. W. direct het spel in handen. Keurig spelt de G. W.- voorhoede samen en laat een prachtig open. spel zien, waartegen de achterhoede van Lisse slecht staat te schuiteren. Dat G. W. voor de rust zijn meerderheid in niet wat meer doelpunten uitte is te danken aan de Lisser doelman welke safe is. Toch moet hij na ongeveer 15 minuten spelens zwichten voor een mooi schot van den G. W.-rechtsbinnen (01). Lisse speelt -welis waar met den vrij sterken van doel tot doel staanden wind tegen, maar dit neemt niet weg, dat de G.-W.ers steeds de baas zijn, geregeld zijn ze een seconde eerder bij den bal en daardoor blijven ze steeds in het offensief. Steeds komen ze gevaar lijk dicht bij Mens, tot plots bij een misver stand in de Lisser achterhoede een Lisser- baek in zijn eigen verlaten doel trapt (02). Nu wordt het Lisse wel wat te bar en ook de G. W.-keeper wordt aan den tand gevoeld, doch ook deze is zijn plaats onder de lat waard, zoodat succes voor Lisse uitblijft. Voor de rust valt er niets bijzonders meer voor zoodat de rust in gaat met 02 in het voordeel van G. W. Na de thee speelt Lisse met de wind in den rug. Als weer is afgetrapt onderneemt G. W. direct een vinnige aanval doch ver der dan de backs brengen zij het niet. Nu wordt een G. W. speler unfair genomen in het beruchte gebied. De scheidsrechter geeft penalty, welke in een doelpunt wordt omgezet (0—3). Plet schijnt dat dit het sein is voor Lisse om alle zeilen bij te zetten. Nu volgt een periode, waarin slechts één elftal speelt, want spoedig weet Lisse door een schot van den linksbinnen den achter stand te verkleinen (13). Steeds weer valt Lisse aan en de G. W. keeper krijgt han den vol werk. Als nu ook een Lisserspeler wordt vastgehouden in het befaamde ge bied, krijgt Lisse een penalty toegewezen en de stand is 23. Verwoed blijft de voor hoede van Lisse aanvallen nu goed ge steund door de halflinie en voordat wij zelf goed weten wat er gebeurt ligt de gelijkmaker in de touwen o. i. een buiten spel doelpunt, maar de scheidsrechter geeft goal (3—3). Vinnig wordt er nu van beide zijden gestreden om den winnenden goal, doch beide keepers geven niet meer thuis en houden stand tot het einde (33).

Leidsche Courant | 1931 | | pagina 6