SPORT TELEGRAMMEN Burgerlijke Stand MARKTBERICHTEN MAANDAG 24 AUGUSTUS 1931 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD PAG. 3 BAROMETER. TELEGRAFISCH WEERBERICHT naar waarnemingen, verricht in den morgen van 24 Aug. 1931, medegedeeld door het Kon. Ned. Meteor. Instituut te De Bildt: Hoogste barometerst-.: 759.3 te Stornoway. Laagste barometerst.740.1 te Brest. Verawohting tot den avond van 25 Aug.: Zwakke tot matige later toenemende Oostelijke tot Zuidelijke wind, betrokken tot zwaarbewolkt, waarschijnlijk regen, aanvankelijk warmer. LUCHTTEMPERATUUR: 15.2 C. WATERTEMPERATUUR. Zweminrichting Hooge Rijndijk 7 qur: 18, 12 uur 18.5 en 3 uur 18.5 gr. C. Zweminrichting „De Zijl": 7 uur 17, 12 uur 17.5 en 3 uur 17.5 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS e.a«: Van Maandagnamiddag 8.37 uur tot Dinsdagmorgen 5.26 uur. ATHLETIEK De 100 meter in 10,3 sec.? NEW YORK, 24 Augustus (V.D.) Vol gens een bericht uit Vancouver (Canada) zou de bekende negersprinter Eddy Tolan de 100 meter geloop-en hebben in 10.3 sec. Wanneerd deze tijd in normale omstandig heden is geloopen, zou dit een nieuw we reldrecord beteekenen. Wedstrijden Graaf Willem II. De Haagsche Athletiekvereeniging „Graaf Willem II" organiseert op Zondag 27 September a.s. wederom haar 25 K M. wandelwedstrijd ome het persoonlijk Snel wandelkampioenschap van Nederland, b'e- nevens haar bekende groepswandeling over den zelfden afstand. De wedstrijden worden gehouden op het bekende parcours aan den Harstenhoek- weg,Pompstations- en Badhuisweg te Scheveningen en vangen aan te 1 uur n.m. Gezien de stijgendje lijn, waarin de wan delsport zich op het oogenblik bevindt, evrwacht bovengenoemde vereeniging een record-aantal inschrijvingen voor de groeps wandeling. Aangezien de nog nader be kend te maken eischen voor de groepswan deling zeer zwaar zijn om in het bezit te komen van het „officieel Graaf Willem II" kruisje of het diploma training Serieux. Het inschrijfgeld bedraagt voor den wedstrijd 0.60 per persoon, voor de groepswandeling 0.70 per persoon. Inschrijvingen, vergezeld van inschrijf geld, te richten aan het secretariaat, Hal- leystraat 28, Den Haag. Deelnemers aan den kampioenswedstrijd moeten lid zijn van de K. N. A. U., terwijl voor de groepswandeling iedereen kan in schrijven, dus ook nieHeden eener ver eeniging. UIT ONBEKEND RUSLAND. Bij de Toengoezen. Onder de 120 verschillende volkeren die in de Sovjet-Unie wonen, is een groot ge deelte waarvan men eigenlijk zoo goed als niets weet, noch bij het publiek noch bij het Gouvernement te Moscou. De Russificatie van het uitgestrekte rijk van Moscou, begonnen onder de Czaren, was nog niet voltooid toen het Bolsjewis me zijn politiek tijdperk van nationaal zelfbestuur inluidde. Het Kremlin moedigt thans de ethriolo- gisohe onderzoekingen aan, om de Com munisten die in de minderheid zijn de re geering te vergemakkelijken. Het politiek resultaat van deze onderzoekingen is nog piet in cijfers uit te drukken. Maar de expedities, welke naar de meest afgelegen streken van Azië gezon den werden, hebben toch gelegenheid ge boden tot het verzamelen van een over vloedig en zeldzaam materiaal, dat in waarheid een der schrille contrasten met het Sovjetleven vormt, de duurzaamheid onder 't Roodc Regiem van essen tieel verschillende culturen, waardoor con flicten ontstaan, telkens wanneer men de eischen van de Communistische organisa tie Tracht te verzoenen met. de zeden en systemen die reeds htm duizendjarig be staan vierden. Een vrouwelijk vorscher der Sovjet me vrouw Chépopaloba heeft kort geleden aan Moscou de resultaten medegedeeld van een expeditie, die door een groep ge leerden werd ondernomen en waarvan ook zij deel uitmaakte. Deze expeditie was werkzaam geweest aan de Oostzijde van het Baikameer een streek, die bewoond wordt door de Toengoezen. Het. Sovjetregiem is daar natuurlijk op dezelfde manier ingericht als elders. Maar er is een transactie tot stand ge komen tussohen de revolutionnaire wetge ving en de traditioneele organisatie der Toengoezen, want de administratieve ba sis is er niet de stad, noch het dorp, maar de stam. Iedere stam heeft zijn Sovjet, die zich voordurend verplaatst in de onmetelijke „Aundra" want over het algemeen zijn deze volkstammen nomaden. Ofschoon de bevolking voortdurend in beweging is, brengen deze volksverhui zingen vooral gedurende de bepaalde seizoenen groote moeilijkheden en geva ren met zich. Het landschap bestaat uit een aaneenschakeling van moerassen, ter wijl het klimaat, bovendien nog zeer onge zond is. De bergen welke zich rondom verheffen zijn tot Juli met sneeuw bedekt. Wanneer de sneeuw begint te smelten zwelen de bergbeeken en stroomen aan tot geweldige rivieren, die het heele land over een groo- te uitgestrektheid overstroomen. Deze situatie blijft zoo tot Augustus als de sneeuw begint te smelten zwellen de bergtoppen weer met een witte laag be dekt, Maar het land bezit verborgen rijkdommen van onschatbare waarde. Ofschoon het bedekt is met dikke bos- schen voert, men er hout in voor eigen ge bruik. In plaats van industrie kennen de Toengoezen slechts jacht en visscherij. Wat de landbouw betreft- in de enkele oasen die door geëmigreerde Russen be woond worden, hun producten zijn niet voldoende om de inboorlingen te voeden. Niemand daarginds heeft ooit hooren spreken van het vijfjarenplan van Stalin. Hier staat tegenover dat de bevolking enkele van zijn oude deugden bewaard heeft: op de eerste plaats, de gastvrijheid. De reiziger die den drempel van een „Yur- ta" een soort hut, overschrijdt, is er wel kom als een lid van het gezin; bij krijgt zijn deel wanneer het voedsel gedistribu eerd wordt, maar van den anderen kant is hij verplicht, al wat hij bezit met zijn gast heer te deelen. Maar het communisme daar is niet ge maakt om het verbreiden van het vijf jaren plan te begunstigen. Het is daar, zeggen de ontdekkingsreizigers, de uiting van een rudimentaire economie, geken merkt door de afwezigheid van ieder eco nomisch vooroordeel in den modernen zin van het- woord. Om de inboorlingen binnen de baan der staats-economie te lokken, hebben de bols jewisten coöperaties geslicht waar de Toen goezen na het product van hun jachten verkocht te hebben, op bepaalde tijden hun inkoopen kunnen gaan doen. Al het geld dat- zij hebben maken ze op, zij koo- pen meel, manufacturen en vooral groote hoeveelheden bonbons en koeien. Als er nog enkele roebels overblijven koopen zij zoo maar wat. Gehoorzamend aan de instructies uit Moscou hebben de diecteuren der coöpe raties getracht deze psychologische toe stand te verbeteren, door de verkoopsar- tikelen tegen een bepaalden prijs ie ver- koopen. 't Resultaat is echter, catastrofaal geworden, de Toengoezen waren van nu a.f aan gewezen op de willekeur der direc teurs die hen schandalige prijzen lieten betalen voor alle courante artikelen. De verwezenlijking van liet- vijfjarenplan met zulke personen zal nog wel wat cp zich laten waphten. Evenals andere Sovjet-volken zijn zij heftig gekant tegen ieder voorschrift van het gouvernement. Een der leden van de expeditie trachtte de mensehen van Che- magir te overtuigen van het nut van den akkerbouw door hun het voorbeeld van hun Russische boeren voor oogen te hou den. „Hoe kunnen wij nu den grond bewer ken?" kreeg hij ten antwoord. „Wij zijn niet sterk genoeg om dit werk te doenl" „Bouwt dan huizen!" „Wij hebben geen hout!" Dit gesprek wikkelde zich af in het midden van een uitgestrekt woud, be staande uit eeuwenoude boomen. Niemand onder deze inboorlingen weet eigenlijk goed wat de Sovjets zijn. Niet alleen is Moscou hun totaal onbekend, maar zij zijn zelfs onbekend met het ad ministratief centrum van het district: Verkhréoudinsk. Degenen, onder hen, die de randen van den Baikal bewonen zijn wel wat beter op de hoogte. De beschaving weet niet gemakkelijk door te dringen onder de primitieve volke ren. Vroeger bestond er tusschen Russen en Toengoezen een scherpe tegenstelling. Deze oppositie heeft een nieuwen vorm aangeno men „Rus" en „Sovjet" zijn synoniem ge worden. Nog maar twintig jaar geleden baden de inboorlingen een omkoopbaar tusschënpersoon om met de Russen te on derhandelen: de pope. Tot in 1926 be stond daar een Orthodoxe kerk. Daar de Sovjets deze gesloten hadden en het Chris tendom niet voldoende tijd gehad had om diep in hun harten door te dringen, keer den deze Nomaden weer terug tot de S'ha- maniitische riten een wonderlijke menge ling van Orthodoxe en heidensc-he prak tijken. Sommigen onder hen kochten gaarne portretten van Lenin om ze in hun hutten op te hangen naast heiligen beelden waar van de verkoop verboden is. Dat is de eenige nieuwigheid die de on derzoekers in de Tcengoesche „Yurta" hebben kunnen ontdekken. Het huiselijk leven der inboorlingen blijft inderdaad ongeschonden bewaard. Ondanks de pogingen van eenige roodc propagandisten neemt de vrouw absoluut geen deel aan het publieke leven. Daar staat weer tegenover dat zij in de „Yurta" een onbeperkte patriarchale macht uit oefent. Zij deelt de zorg voor de opvoeding der kinderen met haar echtgenoot. Wan neer de Toengoes zijn inkoopen in de stad gaat doen heeft hij bij zijn thuiskomst de zakken vol speelgoed voor zijn jongens. Wanneer de gezinnen beginnen te trek ken worden de wiegen met de kinderen aan de zijden der rendieren bevestigd. De andere kleine kinderen klimmen op den rug van de dieren en bijven er vijf of zes uur op zitten. De kinderen worden natuur lijk vast op de dieren bevestigd. De oudsten reizen te voet met de vrou wen, zij blijken evenveel weerstandsvermo gen te bezitten als de mannen. En zoo trekken zii van den eenen hoek der provincie naar den anderen op vijf of zes honderd kilometer afstand van hun vroegere woonplaats. De onderwijzers van een Russische school welke bezocht werden door kleine Toengoezen hebben aan de leden der ex peditie het volgende staaltje verteld: Zij zijn verplicht geweest de kinderen te over tuigen van den plicht om geregeld het schoolonderwijs te volgen en. op tijd in school te zijn, want zoodra hun leerlingen 't moe werden, verdwenen zij en vluchtten in de bergen, waar het onmogelijk was hen terug te vinden. Overigens schijnen deze bergen reeds eendgen tijd een gemakkelijke schuilplaats te verleenen aan mannen, die openlijk of in het geheim gekant zijn tegen de verkeer de en onmenschelijke hervorming die de heeren uit Moscou hen willen opdringen. LAATSTE BERICHTEN MGR. NOLENS. De toestand achteruitgaande. In de afgeloopen week is de toestand van mgr. dr. Nolens langzaam achteruit ge gaan en de bezorgdheid toegenomen. Zoowel Z. H. de Paus al sH. M. de Ko ningin hebben van hun belangstelling doen blijken. Z.Exc. mgr. Schioppa, internuntius en H. Exc. mgr. Acngencnt, bisschop van Haarlem, hebben dr. Nolens tijdens zijn ziekte bezocht. NEDERLANDSCH MOTORSCHIP OP DE NOORDZEE GEZONKEN. De opvarenden gered. Te BrunsbibteLkoog is binnengekomen het Engelsche stoomschip „Heron", dat op weg was naar Da-ntzig, met aan boord de opvarenden van het Nederlandsche motor schip „Flying Dutchman". De „Flying Dutchman" was op weg naar Kolohester en was in den storm geraakt. Het had zeer vel water over boord gekregen en de lading, bestaande uit veevoeder, had zoovel water opgenomen dat het voorschip geheel onder water dreigde te gaan en het achterschip, toen de „Heron" het motor schip ontmoette, reeds zoover boven water uitstak dat de schroef boven de oppervlakte kwam. Het Engelsche schip heeft toen de geheele bemanning, bestaande uit vijf maai, een vrouw en een driejarig kind, aan boord genomen en het motorschip op sleetpouw genomen in de hoop, het nabij een der groote riviermondingen aan den grond te kunnen zetten. Na vijf uur slepen zonk het schip echter in de nabijheid van het licht schip „Haaks", waar ongeveer 14 vadem water staat. De „Heron" zetted de reis voort en kwam met de geredde opvarenden gisteravond te Brunsbuttelkoog aan. Autobus egen een boom gebotst. Hedenmorgen tusschen 10 en 11 uur reed een autobus van den dienst Jubega—Hee renveen op den straatweg HarlingenFra- neker nabij den Hollen weg wegens defect aan de stuurinrichting tegen een train, waardoor de bus zwaar werd beschadigd, terwijl de chauffeur, de heer Y. de Vries, aan het gelaat werd verwond. Na ver bonden te zijn kon hij huiswaarts keeren. Jongen verdronken. Aan de Hooftskade te 's-Gravenhage is Zondagavond omstreeks acht uur een knaapje, de 9-jarige A. P. S. uit de Pauhis Potterstraat, spelenderwijs te water ge raakt en verdronken, nadat herhaalde po gingen tot redding hadden gefaald. Langdurig heeft daarop de politie in sa menwerking met burgers gedregd naar het lijkje, dat echter eerst des nachts te twee uur door den brugwaohter O. werd opge haald, waarna het naar het ziekenhuis aan den Zuid wal is overgebracht. HET ENGELSCHE KABINET AFGETREDEN. DE LEIDERS DER DRIE PARTIJEN BIJ DEN ENGELSCHEN KONING. Aangedrongen op vorming van een nationale regeering. LONDEN, 24 Aug. (V.D.) De Koning heeft heden op Buckingham Palace de lei ders der drie pairtijen, den Eersten Minister Ra-msy MacDonald, den conservatieven lei- er Baldwin en den liberalen vertegenwoor diger Six Herbert Samuel gezamenlijk ont- vagen. Ondanks het gisteravond door het kabinet genomen bes lit om af te treden werd er ran alle kanten bij MaoDona'd op aangedrongen, een natioale regeering te vormen en minstens nog voor de volgende vijf weken aan het bewind te blijven ten einde zelf de leiding te nemen bij de uit voering van het. bezuinigingsprogram en de behandleing ervan in het Parlement. Het staat wel vast dat een aantal mini sters uit het kabinet zal treden. Door de weinige medeelingen omtrent de regeerings- besprekigen is het niet bekend, welke mi nisters zullen uittreden, maar vast staat, dat dit in elk geval geschieden door mini ster Henderson, minister Alexander en mi nister Lansbury. „HET IS VOORBIJ." LONDEN, 24 Aug. (V.D). De kabinets zitting van hedenmorgen duurde slechts tot half één. Toen de ministers Mac Do nald's ambtswoning in Downingstreet ver lieten antwoordden zij op de vraag der verzamelde journalisten naar den stand van zaken: „Het is voorbij, wij zijn afge treden". Het officieele communiqué is nog niet gepubliceerd- Men acht het zoo goed als zeker, dat Mac Donald thans een nationale regeering zal vormen. Omtrent het verloop van de kabinets zitting van hedenmiddag wordt nader mee gedeeld, dat tot nog toe geen der minis ters officieel zijn ontslag bij den Koning heeft aangevraagd, doch dat alle ministers de beslissing in handen van Mac Donald hebben gelaten, die met een aantal loden der regeering en liberalen cn conservatie ven samen een nationale regeering onder zijn leiding zal vormen. Naar verluidt zou de leider der conser vatieve partij Stanley Baldwin bereid zijn in een dergelijk kabinet onder leiding van Mac Donald zitting te EEN GEHEIM DOCUMENT DER ZWEEDSCHE MARINE ONTVREEMD. Door Sovjet-Rusland? STOCKHOLM. 24 Augustus (V. D.) Van boord van het Zweedsche marine schip „Fvlgia" is een geheim document van de Zweedsche marine verdwenen en alel nasporingen zijn to nog toe vruchte loos geweest. „Svensia Dagbladet" spreekt het ver moeden uit dat het stuk is ontvreemd door een met den rooden frontstrijdersbond in verbinding staande organisatie. De jongste Zweedsche vlootmanoeuvres zijn met opvollende belangstelling van eer nabij gadegeslagen door 3 sovjet-kruisers en een Russische onderzeeër. WEDEROM 6000 AMERIKAANSCHE ARBEIDERS NAAR SOVJET-RUSLAND NEW-YORK, 24 Augustus (V. D.). In het begin van September en van Decem ber a.s. zullen in totaal wederom ruim 6000 Amerikaansc-he arbeiders naar Sov jet-Rusland vertrekken om aldaar in de industrie werkzaam te zijn en te helpen aan een versnelde uitvoering van het 5-ja- renplan. Moeder wurgt haar beide kinderen. MEISSEN. 24 Aug. (V.D.) Gisteren heeft een 23-jarige arbeidersvrouw te ScbarferbuTg bij Meissen haar beide kinde ren in den leeftijd van fcwee en van drie jaar met de hand gewurgd. De vrouw, die reed® vroeger eenige malen haar man en haar moeder met den dood had bedreigd, heeft waarschijnlijk gehandeld in een vlaag va-n waanzin. Vermoord en in een vijver geworpen. STETTIN, 23 Aug. (V.D Gistermor gen vroeg zagen vrouwen, die op het land goed Sch'emin bij Marlow het vee gingen melken. het hoofd van den nachtwaker boven het water van den vijver uitsteken. Bij onderzoek bleek, dat den nachtwaker de schedel was ingeslagen en dat het ge zicht ernstig verminkt was. Volgens de me dici, die terstond gewaarschuwd werden, moest de man nog teekenen van leven heb ben gegeven toen hij na den aanval door de daders in den vijwer is gewornen. De ver denking viel op een 20-jarige arbeider Fiedliiekowski, die echter gevlucht was, doch korten tijd later in het naburige Rich- tenfoerg gearresteerd kon worden. Waar schijnlijk heeft hij uit wraak gehande'd om dat de nachtwaker ham ervan beschuldigd had, een coafcuum te hebben gesto'en. Auto door den trein gegrepen. PARIJS, 24 Aug. (V.D.). Op een spoor wegovergang bij St. Etienne werd een auto waarin zich een industrieel met zijn vrouw be vond, door den senltrein Geneve-Bordeaux gegrepen eenige honderden meters meege sleurd en totaal vernield. De beide inzittenden werden in hopeloozen toestand naar een z;e- kenhuis vervoerd. De baanwachster, die ver geten had de afsluitboomen te sluiten, was de auto tegemoet geloopen om den bestuurder te waarschuwen. Ook zij werd door den trein gegrepen en op slag gedood. Een Engelsch-Russisch incident. BERLIJN, 24 Aug. Eerst thans wordt bekend, dat zich op 18 Augustus j.l. een ernstig incident heeft voorgedaan in de haven van Le ningrad. Toen de eerste machinist van het Engelsche stoomschip „Wood" naar boord van zijn schip wilde terugkeeren en bij het aanroepen door een schildwacht niet bleef stilstaan, werd door den Russischen soldaat op hem geschoten, waardoor hij doodelijk ge troffen werd. De Engelsche regeering zal te Moskou stappen doen. Hevige regenval in Italië. ROME, 24 Aug. (V.D.). Na een periode van ruim 3 maanden van groote droogte en hitte heerschte gisteren boven Italië een he vige regenval, die verscheidene uren met groo te hefigheid aanhield. Hoewel het land snakte naar water, vreest men dat de ongewone hef tigheid van de regenval van de overgroote hoeveelheid water, groote schade aan de te veld staande gewassen en vruchtboomen heeft toegebracht. LEIDEN. Geboren: Margaretha, d-. van J. F. Karei en M. W. Tulen. Adriana, d. van H. Laman en A. Schouten. Adriana Hen- drika, d. van A. Schipper en C. Piket. Ondertrouwd: J. de Wolf jm. 35 en J. E. B. Sirach jd. 33 j. J. Vavier jm. 32 j. en G. van der Linden jd. 24 j. Overleden: P. A mm er laan geh. 74 j. M. C. Ovexduin ongeh. 68 j. BIOSCOPEN. Casino: Afgekeurd. Trianon: Goedgekeurd. Luxor: Voor volwassenen. AMSTERDAM, 24 Aug. Vee. Aanvoer: 590 vette koeien le kwal. 96102 cent, 2e kwal. 8494 cent, 3e kwal. 6882 cent en mindere soort 5866 cent per kg. slacht- ge wicht; 110 melk- en kalfkoeien 270— 380 per stuk; 161 vette kalveren le kwal. 6268 cent, 2e kwal. 5662 cent en 3e kwal. 50-5-1 cent per kg. levend gewicht 74 nuch tere kalveren 715 per stuk; 94 scha jen 2531 per stuk; 820 varkens: vleeschvar- kens 90110 kg. 5556 cent, zware 5354 cent en vette 5053 cent per kg. slacht,ge wicht; 52 paarden 110180 per stuk. Aan het abattoir zijn heden aangevoerd 10 wa gons geslachte runderen, afkomstig uit De nemarken. ROTTERDAM, 24 Aug. Vee. Ter vee markt werden heden aangevoerd: 1352 varkenh, 554 vette runderen, 369 vette kal veren, 915 schapen. Prijzen per half. kg.: koeien 25—32, 39—42 en 4647.5 cent-, kal veren 4047.5, 5055 cn 57.5—62.5 cent, schapen 2335 cent en 2227 per sfuk; Overjarige lammeren 2528, zuiglamme- ren 2127, varkens 21, 21.5 en 22 cent, Zouters 21.5 cent. Handel koeien traag, vet te kalveren zeer slechte handel, schapen stroeve handel, varkens slepende handel, ossen en stieren geen noteering, handel van geen beteekends. R0EL0FARENDSVEEN, 24 Aug. Groentenveiling. sla 0.50—2.30 per 100 krop, postelein 47 cent per kg., meloenen 529 cent- per stuk; snijboonen 80 cent, M 1.50, idem I 1.90—3.20, princesseboo- nen 1.55, dubbele stam 1.10 en wit e pronkboonen 40 cent per 10 kg.; Augurken fijn 2.803.grof 1.30, bommen 4585 cent en slippel 55 cent per 25 kg. BOSKOOP, 22 Aug. Bloemenveiling. Rozen per bos van 10 stuks: Ophelia 9II cent, Golden Ophelia 1018 cent, Marcel Rouyer 1220 cent, Hadley 2041 cent, Claudius Pernet 1525 cent, Columbia 15— 24 cent. Butterfly 1328 cent, Mac Keiler 1425 cent, Wilh, Kordes 815 cent, Mad. Jules Bouohé 2025 cent, Ros# land ia 18 41 cent, Phoe'be 2437 cent, Else Poulsen 2045 cent, Gcrmania 917 cent, Orange perfection 1016 cent, Briareliff fl17 cent Flo rex 2038 cent, Kil ham 1836 cent, Polyontharozen 1015 cent. Diversen: Dahla's grootbloemig 1019 cent, idem kleinbloemig 1.60, Gladiolen 49, As paragus 15 cent, Clematis 5055 cent, An jers 813 cent, Witte lelies 4060 cent, roode lelies 5070 cent, vuurpijlen 13 cent, Achillea 37 cent Zinnea 13 cent. j (N i 1-0 fficiee!) 457e STAATSLOTERIJ Trekking van Maandag 24 Augustus 1931 3e Klasse le Liist. hooge prllzcn: No. 8169 5000.— Nos. 7375 17959 1000.—. Nos. 9850 19579 400— No. 14283 f 200. Nos 16102 19114 100. Prlizen van 45.— 71 93 132 133 183 237 287 333 343 370 4(10 563 590 598 668 7"! 727 801 812 853 855 876 879 885 937 994 998 1110 1115 1166 J183 1217 P57 1290 1301 1374 1413 1526 1626 1852 1890 1920 1958 1906 2074 2083 21-17 21*0 22.33 2260 2.3-17 2372 2382 2383 2300 2466 2472 2488 2554 2627 2635 2656 2677 2605 2727 2735 2752 2757 2«45 2850 2001 075 30->2 3150 3203 3285 33"6 3373 34*8 3515 3532 3544 3572 3635 3638 3666 3774 3795 3859 4000 4067 4099 41*3 4">15 4275 42138 4.366 4433 4435 4=32 457.3 4612 4703 4711 4771 4C30 4S57 4876 4**0 40jo 5016 503S 5062 5080 51 '5 51'8 5147 5?6R 5.347 5466 5474 5532 5574 59.31 59*? 5**9 6019 6053 6063 6108 6121 6176 6"»19 6-317 6378 6.380 6389 6401 6506 6607 66"8 6708 6750 6785 6808 6839 6904 7017 7010 72-9 72.31 7265 7282 7.320 7346 735? 73*8 73*9 7368 7411 7439 7469 7484 7559 761? 7671 7654 7674 7678 7755 7899 7901 79 «0 70=5 7967 7989 799.5 8032 8066 811? 8128 8'31 8.316 8.320 8344 8.381 85'9 8561 8*04 8610 86'0 8665 8677 8678 8737 8751 885? 8044 9018 9.321 9372 939.3 9519 958,3 9603 96*7 9675 9600 9605 9732 9707 9816 0817 0837 09.37 9047 10035 10063 10080 10185 10220 10'86 10290 10294 10.324 10328 10464 10175 10478 10405 10498 10507 10518 10536 105.50 10571 10616 10650 10668 10696 10701 10709 10750 10759 10773 10795 10806 10853 10934 10977 10984 11018 11070 1120-1 11209 11464 11558 11559 1 1566 IP'S 11631 11718 11846 11848 11891 11926 11976 1198? 11084 13106 12131 12152 1215.3 12291 12292 1??Q3 P331 12.316 12347 12362 12372 12415 1?4?1 J?49? P??7 V'* 12674 12700 12722 12757 12774 12*05 12007 12050 12905 13103 13123 1.31?5 13158 13168 13170 13178 1.3189 13204 13221 13276 13317 1-3.321 13330 134*4 13520 1.3544 13628 13648 13652 1.37*3 13769 13788 13833 13849 1.3887 13892 13938 13988 14010 14087 14090 14105 14115 14243 14259 143'1 11.3 *0 143*5 14375 14392 14456 14493 14533 14*50 14574 14576 14591 14634 14644 14663 14718 14871 14001 1401.? 14975 15019 1*057 151.37 15150 1517? 1F?40 15'fi0 i '»3 tcreo 1=*M irrio 1=700 1=7*31 15*70 15883 159?^ 15925 15938 15993 16006 16062 16168 16201 16235 16242 16.305 16312 16338 164?7 16-181 16188 16550 16415 164'3 16448 147-7 1*"07 l«ee6 j*nni 16905 16918 169.34 16965 17010 17178 171-80 17202 17226 17337 17372 17442 17471 17-19.5 17567 17579 17689 17728 177-83 17796 17856 17915 17964 1S064 1*159 18236 18256 18261 1-8270 18300 18309 18311 18437 18443 18444 18550 18551 18577 IS'10 18748 18822 18872 18901 18915 189-15 18956 18000 19039 19070 19146 19178 10217 19220 10238 10?08 19335 19361 19380 19407 19408 19440 19453 19648 19656 19669 19675 19725 19735 19747 1977.3 19794 20032 20038 20051 20058 200*2 20103 20131 20140 20186 20'05 20208 20271 20286 20306 2*4.39 20513 20*45 20611 20730 20813 20818 20833 20874 20890 20901 20907 20962 20983

Leidsche Courant | 1931 | | pagina 3