MAANDAG 24 AUGUSTUS 1931 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD PAG. 2 UIT DE OMGEVING WARMOND. EERSTE PLECHTIGE H. MIS. De Jezuïeten-orde is wars van alle ijdele uiterlijkheid; feestvertoon bij ju bilea van een der .soldaten van de Com pagnie van Jezus" behoort tot de uitzon deringen, en evenmin is het volgens den geest van St. Ignatius om aan een eer ste plechtige H. Mis een reeks van festi- vivteiten te verbinden. In allen eenvoud daarom, heeft War mond gisteren een groot feest gevierd: de eerste plechtige H. Mis van Pater J. Walenkamp S.J. Wij kunnen ons indenken, dat Katho liek Warmond om velerlei reden van dit groote feest een grootsch feest had wil len maken, maar daarvan op wensch van pater Walenkamp heeft afgezien. Wel wapperden van vele huizen de vader- landsche driekleur en was voor de kerk een mooie eereboog geplaatst. Pater Jan Walenkamp was Zaterdag middag „met stille trom" alhier aange komen. Om 10 uur gisterenmorgen droeg de weleerw. neomyst aan het prachtig, met witte bloemen versierde hoogaltaar der parochiekerk zijn eerste plechtige H. Mis op, daarbij geassisteerd door den hoog- eerw. heer Mgr. H. J. M. Taskin als pres byter-as sistens en de zeereerw. paters C. Kortmann O. Conv. uit Brussel als dia ken en B. Kortmann S.J. uit Nijmegen als sub-diaken, beiden ooms van den neomyst. In het priesterkoor hadden plaats ge nomen de zeereerw. heeren A. Oudejans, pastoor der parochie, J. Thus, pastoor te Sassenheim, J. Niekel, directeur van het Philosophicum en de weleerw. heeren pa ter Schrijnen S. J. uit Amsterdam, B. Dorbeck uit Leiden en Th. Lampe, kape laan der parochie. Het zangkoor voerde op inderdaad voortreffelijke wijze het Veni Creator van Jos. Beltjens en de Missa in Nomine Jesu van Jos. Vranken uit. Na het Evangelie hield de zeereerw. pater mr. dr. Ch. Raaymakers S. J., de feestpreek. De predikant had tot tekst gekozen: „Groote dingen heeft aan mij gedaan, Hij die machtig is". (Luc. I: 49). Deze woorden werden gesproken door Maria, toen de H. Geest op haar was neergedaald en in haar maagdelijke schoot het wonder ge wrocht had van den Mensch-God. Die woorden wellen ook op in den jon gen priester, wanneer hij uit de handen van den bisschop de wijding ontvangen heeft, als in hem de H. Geest is neer gedaald en ook in hem groote dingen ge wrocht heeft. Evenmin als de H. Maagd eenig hoog moedig welbehagen in haar uitverkiezing vond, zoo ook overmeestert den priester geen gevoel van verheffing of hoogmoed, want hij weet ook, dat God „heeft neer gezien op de geringheid van zijn dienst knecht)". De priester is zich diepbewust, dat hij niet in het geringste heeft bijge dragen tot zijn roeping, maar dat deze is louter goedheid van God, louter ont ferming. „Voor de wereld werd gegrondvest" had Gcd in Zijn eeuwig raadsbesluit den priester uitverkoren. Hij heeft den jon gen man geleid door allerlei schijnbaar toevallige omstandigheden, waardoor deze wel uit eigen vrije verkiezing maar toch krachtens Gods eeuwig raadsbe sluit, tot het priesterschap gebracht wordt. Omstandigheden als de opvoeding, hem gegeven; boeken, die hem in handen kwamen; vrienden, die hij ontmoette; een preek, die hij hoorde. De priester is zich welbewust van zijn uitverkiezing. „Niet gij hebt Mij verkozen, doch Ik u". In de „Navolging van Christus" staat over het priesterschap geschreven: „Ver heven is het ambt, groot is de waardig heid van den priester, wien is toege staan, wat aan de engelen zelfs niet is vergund". Wij, priesters, beseffen dikwijls niet goed, welk een verheven ambt het pries terschap is. Wij blijven menschen, ook na de wijding, met onze eigenaardighe den, met onze hebbelijkheden, en dikwijls met onze onhebbelijkheden. Een middel- eeuwsche schrijfster heeft van de pries ters gezegd: „Och, priesters zijn men schen lijk andere liên". En daarom kost het moeite in den priester zijn verheven waardigheid te zien: daartoe zouden wij heilig moeten zijn. De H. Ignatius wacht te anderhalf jaar vóór hij na zijn wijding voor het eerst de H. Mis opdroeg. De H. Eranciscus, wel diaken gewijd, heeft heel zijn leven het priesterschap niet durven ontvangen, omdat hij zich daartoe on waardig rekende. Priesters zijn geen gewone menschen. Een eeuwig merkteeken onderscheidt hen van alle menschen. Een merkteeken, dat we niet kunnen zien evenmin als wij onze ziel, ons verstand, onzen wil kunnen zien, maar het is daar, diep-ingegrift en on- uitwischbaar. Een priester, hij moge zich 'oor het slijk sleuren en zijn priesterlijk 'owaad afscheuren hij blijft priester priester in eeuwigheid. Een priester wordt ook niet benoemd, gelijk een ambtenaar of een minister. Hij wordt gewijd en daardoor door de Kerk aangewezen en door God aanvaard als tusschenpersoon tusschen God en de menschen. In de macht om zonden te vergeven, bezit de priester een werkelijk goddelijke macht. Alle machtigen ter wereld, hoe machtig zii ook kunnen zijn, kunnen niet één zonde vergeven. Ook de engelen be zitten deze macht niet; zelfs de Koningin der Engelen, die hemelhoog boven de engelen verheven is, bezit daartoe niet de macht. „Excusa me. Mater", zegt de R Bem»rdaj. ..verontschuldig mij. Moe der, ik wil niets ten Uwen nadeele zeg gen, maar het priesterschap is in dit op zicht meer verheven dan Gij". Nog verhevener is de waardigheid van ons Priesterschap wanneer hij optreedt als vertegenwoordiger van de menschen bij God wanneer hij het Offer der Nieuwe Wet aan Zijn Allerhoogste Majesteit den oneindigen God opdraagt. Dat is geen offer van wierook, die ver brandt wordt; of van wijn, die geplengd wordt; of van een of ander dier, dat ge dood wordtDat is hetzelfde offer, dat op Calvarie werd opgedragen, dat is •het onbevlekte Lam, de Zoon van God Zelf, God van God, Licht van Licht Na de consecratie rust in de handen van den priester even waarachtig als eens in de handen van Maria het onbe vlekte Lichaam van Gods Zoon. Een priester, die hier geboren en in deze kerk gedoopt werd, draagt thans voor het eerst op plechtige wijze het H. Offer op. Wanneer dadelijk hij zich tot u keert „orate fratres bidt broeders" o, ik vraag 't u, bidt dan voor hem, opdat dit offer en alle andere offers, welke hij zal opdragen, welgevallig moge zijn bij God. Bidt, dat hij moge zijn een waardig priester Gods. Bidt, dat zijn priesterwensch in vervulling moge gaan, en hij vele zielen moge redden voor de eeuwigheid. Groot is de waardigheid van den pries ter, maar groot is ook zijn verantwoor delijkheid. Hij moet zijn 't licht der we reld, het zout der aarde, vader der ar men en hulpbehoevenden, hij moet wee- nen met de weenenden en zich verheu gen met de blijden, hij moet zijn „alles voor allen", evenals St. Paulus, opdat hij allen moge winnen voor Christus. Moge hij bij het „memento" ook ons en onze dierbare gestorvenen gedenken. Mogen wij, besloot spr., eenmaal door God worden opgeroepen, om met Hem vereenigd te worden en eeuwig gelukkig te zijn, na dit tranendal en deze balling schap. Hierna werd de H. Mis voortgezet. In stille aandacht waren de geloovigen met den offerenden priester in gebed ver eenigd. Dit offer was werkelijk „mijn en uw offer", „tot lof en glorie van Zijn naam en ook tot ons voordeel". Het koor zong tijdens het offertorium het „Ecce panis angelorum" van J. H. van Egmond en na de Mis de „Tantum Ergo" van Marinus. Tot slot der plechtigheid werd uitge voerd de feestelijke feestcantate van Haagh. Des middags van 24 uur werd in de pastorie een door honderden personen bezochte receptie gehouden. De dag werd besloten met een plechtig Lof, gecele breerd door den neomyst met assistentie van de beide paters Kortmann, waaron der het zangkoor een vierstemmig Te Deum uitvoerde. 's Avonds heeft de Harmonie van „St. Matthias" een serenade gebracht aan de pastorie, waar het familiefeest is gevierd, geworden. HILLEGOM. In Memoriam J. C. Groot. Gisterenmiddag overleed alhier plotse'mg de heer J. C. Groot. De heer Groot was we gens den Eucharistischen dag in de parochie van St. Joseph, ook zijn parochiekerk een poosje gaan bidden. Hij kwam thuis zakte in elkaar en was een lijk. Een hartverlamming had een einde gemaakt aan zijn leven. De overledene werd op 9 September 1878 alhier geboren en bereikte dus dn leftijd van bijna 53 jaar. Hij was alhir een zeer geziene per soonlijkheid. Opgeleid in het schoenmokers- vax bij zijn vader, nam Groot later de zaak over en wist schoenmakerij en-handel tot bui tengewonen bloei te brengen. Uitnemend vak man en zakenman was hij zeer gezien in den middenstand. Sinds jaren was Groot lid van St. Vincentius en gedurende enkele jaren Kerkmeester In de St. Josph. Ook was hij se cretaris van het Burgelijk Armbestuur. In al deze functies gaf hij voortdurend blijk van een helderen en scherpen blik op personen en toe standen, zoodat men hem in deze colleges zeer noode zal missen. Maar de overledene was ook en vooral een voorbeeldig huisvader. Zijn zeer groot gezin was hem alles en hij mocht vorig jaar het heerlijk genoegen smaken, dat zijn oudste zoon, thans kapelaan te Wor- nierveer, tot priester werd gewijd en in zijn parochiekerk zijn eerste plechtige H. Mis op- drog. Binnen zeer korten tijd zou de tweede zoon mede tot het H. Priesterschap worden verhe ven, terwijl nog twee jeudiger zoons op stu die zijn aan het klein seminarie. Wel is met dezen man dus heengegaan een voorbeeld voor talloos velen en de manier van scheiden uit dit leven, hoewel onverwachts, zal hem niet onvoorbereid gevonden hebben. Schnke God hem de belooning voor zooveel gtrouwheid en trooste Hij de weduwe met hare talrijke kinderen, waarvan meerdere de hae- grootheid van het verlies nog niet kunnen be seffen. KATWIJK AAN DEN RIJN. Personalia. De heer G. Ravensbergen Cz. a'hier slaagde voor de Hoofdacte L.O. OEGSTGEEST. Auto-ongeluk. Gisterenavond ongeveer half 9 kwam de heer P. uit Zaandam met zijn auto uit de richting van Den Haag. Nabij de Haagsehe Schouw reed voor hem uit een motorfietser. P. vermoedde, dat de fietser het rijwielpad zou oprijden, doch eensklaps stak de motorfietser den weg over; de automobilist wilde hem ontwij- ken en sloeg daarbij over den kop. De auto was onklaar geraakt en werd door de firma v. d. Ameele weggesleept. VOORSCHOTEN. Omver geslagen. Gisteravond kwam ren tweepersoons auto uit de richting Oegstgeest en tuimelde nabij het Haagsehe Schouw alh.er door het te sterk remmen omver. Door eenige aanwezige personen werd de auto wederom overeind gebaald en konden de inzittenden er uit komen. Het bleek dat zij er goed afgeko men waren en slechts enkele schrammen had den opgeloopen. UIT DE RIJNSTREEK ALPHEN AAN DEN RIJN. HULDIGING VAN DEN DEKEN. Door de Sportvereeniging „Wilskracht". Begunstigd door fraai weder en onder zeer groote belangstelling had Zondagmid dag op het daarvoor bij uitstek gunstig ge legen tererin achter de R. K. Par. School, de jaarlijksehe zoineruitvoering plaats van de R. K. S. V. „Wilskracht", waarbij tevens de hoogeerw. heer Deken, bij gelegenheid van zijn 40-jarig Priesterjubileum werd ge huldigd. Toen even vier uur door den directeur het sein tot beginnen was gegeven, kwa- menonmiddellijk van beide zijde de 108 turners en turnsters het terrein op inar- cheeren, gevolgd door den Deken en ove rige geestelijken der- parochie, die onder het overdekte gedeelte van het terrein plaats De voorz. van „Wilskracht", de heer C. Y. Poosioen, sprak daarna een openings woord. Na allen, inzonder den Deken, wel kom te hebben geheeten, wijst spr. vervol gens op de zeer groote belangstelling, het geen wel zijn rede vindt omdat het nud- delpunt dezer uitvoering een huldiging be oogt aan onzen hoogeerw. Deken bij zijn 40-jarig Priesterfeest. Spr. doet daarna uog eens een extra beroep op de aanwezigen, om het ledental en het aantal donateurs van Wilskr. te vergrooten, waarna hij de verdere leiding overdraagt aan den Direc teur, den heer D. Zuidam, die de aanwe zigen al aanstonds een keurig nummer toone „Vrije-oefeningen", verricht door 40 dames bijzonder vielen op de springriet- oefeningen voor meisjes, terwijl de kleinere jongens vaak bij het hardloopen de hiiari- teit bij de aanwezigen ojwekten. Met eenige goed uitgevoerde vrije oefe ningen voor dames werd het eerste deel van den middag besloten. Direct na de pauze huldigde „Wils kracht" haren Beschermheer door een fraaie stand, gevormd door de gezamelijke turners, geflankeerd door het opschutt „Hoogeerw. Deken, wij brengen U onze hulde en dank", waarvan de letters der laatste vier woorden smaakvol van rozen waren vervaardigd. Het' geheel bood con imposanten indruk. De voorzitter van Wilskracht nam na deze huldiging het woord, om den dank van directeur, bestuur en leden van Wils kracht aan den Deken te vertolken. Spr. heeft echter geineend het hierbij niet te moeten laten, maar tevens door de aan bieding eener schemerlamp de waardeermg van Wilskracht te toonen. Spr. besluit met een dankwoord aan directeur en leden voer hunne medewerking om dezen dag te ma ken tot een onvergetelijke voor onze mooie R. K. Sportver. „Wilskracht". De hoogeerw. Deken wil van de woorden, door den voorzitter gesproken, gebruik ma ken om directeur en leden te danken voor deze uitvoering, 't Is spr. een genoegen, dat Wilskracht waaideering toont voor het weinige dat Zijneerw. voor Wilskracht heeft geclaan. Spr. dankt de leden voor hun gave. Deze schemerlamp zal hem steeds blijvend aan Wiskracht doen denken. Den directeur, den heer Zuidam, brengt spr. dank voor zijn vele bemoeiingen ten opzichte van Wilskracht, waarbij spr. de hoop uit, dat onder zijn energieke leiding Wilskracht nog lang zal bestaan en in bloei toenemen. Met een beroep op aller mede werking, besluit spr. zijn toespraak. Het overige deel van het programma, waarvan de uitvoering dadelijk daarop aan ving, liep vlot van stapel. Bijzondere aan dacht verwierven de reidansen voor dames, die keurig in regelmaat werden uitgevoerd, terwijl de oefeningen op brug, paard en aan de ringen door de heeren zeer in den smaak vielen. Een keurig strijkje, verzorgd door de heeren P. Koren, J. v. Elk, H. Kleijn, begeleid door den bekenden pia nist, den heer P. v. d. Stoel, luisterde de zen zeer geslaagden middag op. Even voor zevenen werd deze Wilskracht-uitvoerin.g door den voorzitter met een kort woord tot de aanwezigen besloten. „GOUDMUILTJE" 26, 27 en 28 Augustus 1931. Zo is de bescheiden titel van een ope rette, die een 'schat van allerkleurigste ta fereeltjes heeft, een aantal sierlike rei- dansjes, zang met nu en dan een verrassend effekt en fijne belichting. Deze operette zal dan 't slot vormen van de reeks feeste- likheden ter ere van het jubileum van Al phens Herder. En nu durven we niet te zeggen, wat betreft „Goudmuiltje" lest best, omdat we dan 't voorafgegane orar torium van z'n hoogte zouden afhalen. Maar zooals de tabloos daar, ons als door een kijkglaasje een blik lieten werpen in Bomeinse zalen en katakomben, zo opent „Goudmuiltje" ons de bossen en holen, waar feet-jes in dolen, de sombere hoeken, waar heksen sa&mgroepen. Daar vliegen de toverkollen als een joelende nachtwind. Aoh, we verklappen niets meer. 't Too- neel wordt met een podium vergroot, want er zijn een kleine 80 medewerkertjes en „stertjes". Dat moet allemaal kunnen dan sen en draven en daar is ruimte voor nodig. Maandenlang is er door een op dit ter rein bekwaam leidster met de spelers en speelsters geoefend. Ze zijn nu getraind en gedrild. Een spesiale kleding is ontworpen en door kunstvaardige dames in orde ge bracht. We twijfelen dan ook niet, of de operette zal inslaan, zoals het oratorium insloeg. Men zij eraan herinnerd, dat morgen, Dinsdag, 's avonds om 7 uur in het Patro naat de kaarten verkrijgbaar zijn voor de uitvoeringen van Donderdag en Vrijdag. Daar is tevens gelegenheid tot plaatsbe spreker ZOETERWOUDE (Dorp). Volksbond. Donderdagavond hield boven genoemde afdeeling een algemeene ledenver gadering. De voorzitter, de heer C. J. van Haastregt, opent de vergadering met gebed en heet de aanwezigen welkom, waarbij hij zijn voldoe ning uitspraak over d tamelijke goede opkomst Deze vergadering was al een week uitgesteld wegens het vertrek en afscheid van kapelaan van Dael, den Geestelijk adviseur. Spr. memoreert vervolgens wat sinds de laatst gehouden vergadering in onze gemeente al zoo is tot stan dgekomen, in het algemeen belang en vooral ook i nhet belang van den Bond. Spr. hoopte dan ook, dat de winter- campagne in het teeken zal staan van een drachtig samen werken en dat daardoor een groote vooruitgang voor onze roomsche orga nisatie daarvan het gevolg moge zijn. Bij de besprekingen voor het congres op 6 Sept. a.s. werd bijna door alle leden het woerd gevoerd. De Keer Akkersdij kgaf een overzicht van de deelnemers, welke op 6 Sept. mee gaan naar Utrcht, de wijze van reizen enz. Er zul len vermoedelijk 30 leden zijn. Een der agenda-punten luidde: Bestuursver kiezing. Daar de heer C. v. Nierop voor ?ijn functie bedankt heeft, werd in diens plaats ge kozen de heer P. Sep, De verkiezing nad plaats bij acclamatie, omdat van de gelegen heid om candidaten te stellen door de leden geen gebruik was gemaakt en het bestuur de reer Sep als zoodanig naar voren bracht. Onder een woord van dank voor in hem ve- stelde vertrouwen nam deze zijn benoeming aan. Vervolgens wenschte de secretaris we gens drukke werkzaamheden aarne van zijn functie ontheven te worden, waaraan door het bestuur voldaan werd door het nieuwbenoemde lid de heer Sep als secretaris te benoemen De geheele vergadering had een prettig en zakelijk verloop en bij het einde dankte de voorzitter alle aanwezign voor de aangename discusieën waarop hij de vergadering sloot met den chr. groet. De collecte voor „Hulp in Nood" bracht op 1.48. STADSNIEUWS P. C. UITTENBOOGAARD. t Gisteren is in den ouderdom van 76 jaar te 's-Gravenhage overleden de heer P. C. Uittenboogaard, oud-directeur van het Telegraafkantoor hier ter stede. De teraardebestelling van het stoffelijk overschot zal geschieden Woensdag a.s. op de Algemeene Begraafplaats; vertrek van het sterfhuis, Malakka-straat- 71 te half twaalf. Buurtvereeniging „Eensgezindheid". De buurtvereenigng „Eensgezindheid" is, na den mooien uitgaansdag op Dins dag 4 Augustus naar Groenendaal, voorne mens op aZterdag 29 Augustus het jaarlijk sehe kinderfeest te houden. Het pro gramma daarvoor vèrmeklt o.m.: Openstelling van de grabbeltonnen te 1 uur 5s midadgs. Verdeeling: Ton A: kin deren van 01 jaar, Ton Bkinderen van 2 jaar. Ton C.jongens van 34 jaar. Ton D: meisjes van 34 jaar. Groep K: kinderen van 5 jaar: Blokjes- rapen in de De Ruyterstraat. Groep A: Meisjes van 6 en 7 jaar: Bal letje rden. Evertsenstraat tusschen Mun- niken- en Oosterstraat. Groep B: Meisjes van 8 en 9 jaar; Vlagsteken, Trompstraat aan den Zijlsin gel. Groep C.Meisjes van 10 en 11 jaar: Pop-kleeden en in kinderwaggen leggen, in de Munnikenstraat, nieuwe gedeelte. Groep D.: Meisjes van 12 en 13 jaar: Briefposten, Oosterstraat nieuwe gedeelte. Groep I: Jongens van 6 en 7 jaar: Pot slaan, Trompstraat achtergedeelte. Groep II: Jongens van 8 en 9 jaar: Zak- loopen, v. Speijkstraat tusschen Evertsen straat en Trompstraat. Groep III: Jongens van 10 en li jaar: Autoped met hindernissen in de Ooster straat. Groep IV: Jongens van 13 en 13 jaar: Mast klimmen, Munniknstraat. Des avonds te 8 uur zal de muziek van het 6e Reg. Veld-Art. een uitvoering geven, gevolgd door een rondgang in de straten met muziek. De kinderspelen worden gehouden van half 3 tot 5 uur. Te 2 uur 's middags de groepen verzamelen in de van Speijkstraat waarna een rondgang zal worden gemaakt en de groepen op hun plaats gebracht. Hanussen. In verband met het groote succes, dat de beroemde helderziende Erik Jan Hanussen met zijn voordrachten in het Kurhaus te Scheveningen mocht hebben en om aan de vele aanvragen tegemoet te komen zal de beroemde grapholoog en helderziende on der de auspiciën van de Concertdirect:e dr. G. de Koos nog enkele experimenteele voordrachten in Holland geven n.l. op 25 Aug. te Rotterdam in de Nutszaal; 26 Aug. te Utrecht Gebouw voor K. en W., 27 Aug. te den Haag in zaal Pulchri en Dinsdag 1 Sept. te Leiden in de Stadsgehoor zaal. Hanussen zal geheel nieuwe experi menten vertoonen, terwijl hij ook verschil lende toekomstvoorspellingen zal doen. Afscheid dr. J. A. Schreuder. Zaterdagmiddag hebben vele gebruik Gemeentelijke Aankondigingen Herijk van maten en gewichten. Burgemeester en Wethouders van Leiden herinneren belanghebbenden er aan, dat de maten en gewichten op 1 O^tohff^s. moe ten zijn voorzien van lijn, ^edkeurings- merk f (kleine staande dfeukati-m^T Maten en gewichten, nog niet /i^JÜ^/merk ge stempeld, behooren daat^ur zlo epoedie^mo- gelijk ten herijk te worefcn alnkft^gHniaan het ijkantoor, VarkeniflTrbt^jS^e 's-Gra venhage, dat voor dit doe^#g1?opend is eiken Maandag en Dinsdag>*^n 9 tot 12 en 1 tot 3 uur. A. VAN DE SANDE BAKHUYZEN, Burgemeester. VAN STRIJEX. Secretaris. Leiden, 22 Augustus 1931. Hinderwet. Burgemeester en Wethouders van Lei den; gezien het verzoek van: a. J. Korswi- gen om vergunning tot het oprichten van een kuiperij in het perceel Noorderslraat Nis. 46, b. N. P. M. Dieben om vergun ning tot het oprichten van e-cn stoom-, wasch- en strijkinrichting in het perceel Hooge Rijndijk No. 166, v. J. Kleine om vergunning tot het oprichten van een fa briek van matrassen, bedden en bedvlok- ken in het perceel Stationsweg No. 47a, d. de N.V. Stoomfabriek van verduurzaamde levensmiddelen „De Ster" v.-h. N. Wouter- lood J.Pzn., om vei gunning tot liet oprich ten van een fabriek/voor jferdirni|zaamdo leyensmiifdeien in percelen LJvendaal Nis. 170 t.-m. 174, e^r. J. u[kemadjj om ver gunning tot het oprichtmi vaneen brood bakkerij in bet |ercyM Morschstfeat No. 58, f. A. II. VisseWTSFvergunniijg tot het oprichten van een wasplaats vcubr vlceseh- hereiding in het peijj6eel Haalommerstraat No. 268 en KoesLrafEt Nis. 6<ytrffg. A. C. Meester om vergunnimj^i^het oprichten van een ondergrond^ltebewaarplaats voor benzine met bovengrondsche aftapinrich ting op het perceel Haven Nis. 1—3, h. de N.V. „Het Motorhuis" om vergunning tot het oprichten van twee ondergrondsche be waarplaatsen voor benzine in het perceel Hooge Rijndijk, Gelet op de artikelen 6 en 7 der Hin derwet; geven kennis aan het pubjiek, dat ge noemde verzoeken met de bijlagen op de Secretarie dezer gemeente ter visie gelegd zijn alsmede dat op Zaterdag, den 5en Sep tember 1931 des voormiddags te half elf uren in het' perceel Breestraat 125 (Bureau van Gemeentewerken) gelegenheid zal worden gegeven om bezwaren tegen deze verzoeken in te brengen. Awnda Maandag, R. K. Tconeelclub M. E. S. A., repetitie, Romanuszaal, 8.15 uur. Dinsdag. Uonderuag, aateroag, uicenuuj- Bibliotheek, geopend s avonds van 7.30—8.30 uur. van afscheid van dr. J. A. Schreuder, di* na een ruim 25-jarige werkzaamheid zijn praktijk wegens gezondheidsredenen heeft neergelegd. Het huis van dr. Schreuder aan de Hoogla-ndsche Kerkgracht werd Zater dagmiddag gedurende eenigen tijd be stormd, zoovelen kwamen van den sympa thieken dokter afscheid nemen. Talrijke bloemstukken werden aangedragen, veicn deden hun afscheidswenschen vergezeld gaan van stoffelijke blijken van belangstel ling, terwijl voorts vele schriftelijke af scheidsgroeten waren ingekomen. Onder de zeer velen, die persoonlijk kwa men afscheid nemen, merkten we o.m. op wethouder Aug. L. Reimeringer, namens het gemeentebestuur, kapt. Bruins namens het Bureau voor Medische Sportkeuring, die tevens dra Schreuder speciaal den dank bracht van prof. Slees-wijk, dr. Boonacker namens de Wijkverpleging van den Ned Protest. Bond, den heer H. Filippo W.Fzn. namens de aid. Leiden van de Z.-H. Ver- eeniging Het Groene Kruis, bestuursleden van de Avro, enz. enz. Dr. Schreuder dankte zeer onder den in druk allen voor de hem gebrachte bewijzen van sympathie. Handelsregister K. v. K. Wijzigingen. 5522. Gebrs. Dijksman, Katwijk a. Zee, Sluisweg 25—27, rijwiel- en motorhandel. Bijv. uitgeoef. bedr.tevens garagebedrijf en winkel in electr. artikelen. 435. Grand Hotel „du Rhin", Katwijk a. Zee, Weth. van der Piaskade 19. Overl. E.: A. J. Houtkamp, Katwijk a. Zee, d.d. 1929 N.E.: B. Ph. B. J. Hegeman, Katwijk a. Zee. Pater L. Gussenhoven O.Laz., Missionaris in Brazilië, hield gisteren in de St. Pe- truskerk liefdadigheidspredicatics, waarna een collecte werd gehouden. Deze collectes brachten 635.op met inbegrip van nage komen giften. Pater Gussenhoven betuigt aan alle gevers zijn welgemeenden dank voor hun ruime bijdragen in het missie werk. De 65-jarige mej. Joh. C. W., wonend Ko- ninginnelaan 20 is Zaterdag bij het over steken van de Haarlemmerstraat, doordat zij niet voldoende oplette, aangereden door een motor. Zij liep vrij ernstige ontvellin gen op aan hoofd, knieën en handen en werd door den E.H D. naar het Acad. Zie kenhuis vervoerd ter behandeling. Bij de politie zijn inlichtingen te beko men omtrent twee honden, die vorige week zijn opgevangen en omtrent twee damearijwielen, welke onbeheerd ijn ge vonden en waarvan de eigenaarei'ewen) ■lafe eag tém kmtikm a— nlii

Leidsche Courant | 1931 | | pagina 2