ÊAANDAG 24 AUGUSTUS 1931 DE LE1DSCHE COURANT DERDE BLAD PAG. 10 STEEKPARTIJ TE BREDA. Militair uit Rotterdam ernstig gewond. Gisteravond liep de 23-jarige C. Reyn- iart met zijn vriend Knol, beiden uit Rot terdam, doch voor herhalingsoefeningen bij het Ge regiment infanterie te Breda onder de wapenen, vroolijk pratend en lachend langs de haven, toen de gebroeders H., ar beiders, zonder de minste reden op hen toetraden met de woorden: „Dat lachen moet je maar in Rotterdam doen, hier niet!" Beide soldaten liepen kalm door. Voor dat zij er echter op verdacht waren sprong iie oudste der gebroeders H. den soldaat Knol op den rug en bracht hem een diepe snede in den hals toe. De aangevallene weerde zich en sloeg zijn beide aanran ders een bloedneus. Hij kreeg echter oen nieuwen zwaren steek in den linkerarm, waardoor de biceps over een lengte van acht centimeter werd opengescheurd en een hoofdader werd doorgesneden. Nog wist Knol zich een tijdlang op de been le houden, doch hij zakte een twintigtal me ters verder ten gevolge van het groote bloedverlies ineen, waarna hij, bewusteloos werd binnengedragen in het „Bredaaseh Koffiehuis". Dr. Payens legde daar een noodverband. De gewonde werd later naar het militair hospitaal overgebracht, waar de wonden genaaid zijn. Naar wij vernemen is zijn toestand be vredigend te noemen. Reeds heeft een con frontatie onder leiding van den waarne- menden commissaris van politie, den heer J. P. C. Mans velt, tusschen het slachtofier en de beide daders plaats gehad. Beiden hebben bekend Knol te hebben aangevallen en zijn gearresteerd. Of de jongste der ge broeders H. ook een steek heeft toege bracht, staat nog niet geheel vast. Naar het mes of de messen na de steekpartij in de haven geworpen, wordt door de politie gedregd. „De Crt." „WILD-WEST" IN TWENTE. De vrouw met de revolver. We weten het, zoowel uit de Indianen- romans als van de „talkies", dat er op de Amerikaansehe vlakten, die men met „Wild-West" aanduidt, dikwijls vreeselijke dingen moeten gebeuren. Het zal echter minder bekend zijn, dat in het Oosten van Twente zich tafereelen afspolcn, die een normaal mensch de haren ten berge doen rijzen. Daar loopen vrouwen met vuurwa penen rond, ommaar leest, wat de „Zw. Crt." schrijft: Geheel ontsteld kwam iemand uit Zuid- Berghuizen bij de marechaussee te Olden- zaal aangifte doen, dat zijn buurvrouw hem met een revolver had gedreigd, toen hij haar kinderen berispte, terwijl deze met stcenen naar een koe wierpen. Zij zeide, dat zij met die revolver 'n einde aan zijn le ven zou maken, wanneer hij zich nog wer met kaar kinderpn bemoeide. Bij het politie-onderzoek bleek, dat de man de waarheid had gesproken, wat door de vrouw ook volmondig werd beaamd. Toen ze echter de revolver moest toonen, wannuee ze het dreigement had gedaan, haalde ze uit de tafellade eenklapper tjespistool te voorschijn. Uit de beschrij ving, welke de man van het gevreesde vuurwapen gaf, bleek duidelijk, dat dit ui- derdaad het „gevaarlijke wapen" was ge weest, dat eventueel het aangekondigde doodvonnis zou hebben moeten voltrekken. Op een auto geschoten. Gisterenavond ruim half negen passeer de een uit de richting Helmond naar Den Bosch rijdende auto, waarin drie personen gezeten waren, langs de Zuid-Willemsvaart onder de gemeente Den Dungen een vijftal motorrijders, waarvan de tweede zonder licht reed. Juist bij 't passeeren werd vanuit de richting der motorrijders op de auto ge vuurd met het gevolg dat een kogel door de voorruit der auto ging en de inzittenden naast een knal ook duidelijk een kruitlucht waarnamen. Gelukkig was niemand hunner gedeerd. De Bossche politie heeft de zaak in han den gegeven van de marechaussee. „Mndmrg." Inbraak. Zondagmorgen kwam de chauffeur van een autobus meedeeling doen aan het po litiebureau te Amersfoort, dat hij met een gezelschap aan het Belgisch monument te Amersfoort komend, bemerkte, dat planken los zaten van de daar staande kiosk. De politie stelde een onderzoek in en het bleek, dat onbevoegden zich toegang had den verschaft door een voorruit te verbre ken. Ook achter waren planken los. Vermist werd twee nikkelen sigaretten kokers, postzegels, chocolade, bonbons, hop jes en een zilveren horloge met ketting. Geld was er niet aanwezig. Inbrekersge reedschap werd op de plek gevonden. 's Middags kreeg de politie telefonisch bericht uit Soest,' dat daar twee personen waren gearresteerd, wegens een aldaar ge pleegd feit. Zij bekenden zich ook aan de inbraak te Amersfoort te hebben schuld gemaakt. De sigarettenkokers hadden zij nog in hun bezit. Geheime distilleerderij. Te Peize in Drente is Zaterdagmorgen een geheime distilleerderij, ingericht ten huize van den manufacturer P. v. d. M., door Rijksambtenaren en politie in beslag genomen. Tevens werd een groote hoeveel heid grondstoffen gevonden. De vingerwijzing. In een der straten in den omtrek van het Rembrandtplein te A'dam is het se cretariaat gevestigd van een Drankbestrij- dings-vereeniging. Deze bestemming van het huis is met een groot bord bij den in gang kenbaar gemaakt. In de afgeloopen Aveek bracht onze weg ons langs dit gebouw. Tegenover den in gang stond een sandwichman. Hij torste een bord in den vorm van een hand met uitgestoken wijsvinger. De vinger droeg het volgende opschrift (wij veranderen alleen naam en adres): Drinkt uw oude klare- bij JAN VROOLIJK Café het Zoete Slokje De gezelligste bar van Amsterdam. Aldus het opschrift van de hand, waar van de vinger wees precies in de richting van het Geheel-onthouders-bureau. Een blik om ons heen verklaarde het raadsel. Zes huizen verder bevond zich Café „Het zoete Slokje". De sandwichman, in gedachten verdiept, was een beetje uit de richting geraakt met zijn vingerwijzing.. „Hbld." DE ZUIDERZEE DOOR EEN ENGELSCHEN BRIL. Een correspondent van de „Glasgow News" heeft dezen zomer een tocht langs de Zuiderzeewerken gemaakt en geeft daarvan een uitvoerig verslag in zijn blad. Behalve een zakelijke beschrijving met veel cijfers over wat er alzoo gebeurt en gaat gebeuren geeft hij een beschrijving van den tocht, waaruit weer eens blijkt, hoe geheel anders vreemdelingen ons land zien dan wij. Toen wij Enkhuizen verlaten hadden, schrijft deze Engelschman, en naar het Noord-Westen voeren ontwaarden wij links van ons een langen dijk en daarach ter in de veste een grijs-groene, glinsteren de uitgestrektheid, die noch land noch zee scheen, van een vreemde constructie. Dat was de eerste en kleinste van de „pol ders". Dit woord „polders" liet de schrijver on vertaald. Hij zette het tusschen aanhalings- teekens en voegde er ter verklaring aan toe: nieuw-gewonnen land. Na een beschrijving te hebben gegeven van het eiland Wieringen, waarvan hij zegt, dat „het slechts enkele voeten boven den zeespiegel ligt", vervolgt de correspon dent: Verder naar het Noordwesten zagen we nog een eiland, maar dit was een kunstma tig. Er om heen waren arbeiders aan het werk. De diiken waren opgeworpen met den grond-, uit de kanalen in den toekom- stigen polder getrokken. Aan het einde van het relaas vertelt de schrijver, dat het tusschen de Nederlan ders en het water altijd een eigenaardige geschiedenis is geweest. De Bataven ten tijde van Caesar, zegt hij. bouwden nog geen dijken, ofschoon ze wel vertoefden in streken, die te^nwoorditr onder den zee spiegel liggen. Het westelijk deel van Ne derland moet maar heel even boven de. zee hebben gelegen of beschermd zijn door na tuurlijke dijken. Dit duurde zoo tot de Mid deleeuwen, toen een reeks zware Noord- westerstormen groote stukken land weg sloegen en de Zuiderzee deden ontstaan. Kattenliefde. Dezer dagen waren de bewoners van de Burgemeester de Villeneuvesingel te Rot terdam van een eigenaardig voorval getui ge. Aldaar is woonachtig een zekere me vrouw, die bezitster is van eene uitgebrei de dierencollectie: katten, honden, pape gaaien enz. Eén harer poesjes werd door de speelsch- heid van één harer hondjes in het water van den singel gedreven. Het beestje zwom rustig naar een daar aangelegd eilandje. Mevrouw, die het onheil zag, trachtte, na een plank te hebben gehaald, haar rok, kousen en schoenen te hebben uitgetrok ken, het beestje te bereiken. Helaas de plank bleek te kort te zijn! Doch geen nood, zij spoedde zich naar haar tegenover het eiland gelegen woning, en keerde na eenige oogenblikken in badcostiuvm terug. Een sprong in de golven, zij bereikte het eilandje en bracht het poesje behouden op het droge weer. Inmiddels was de heer des huizes met een badmantel op de plaats des onheils aangekomen. Onder groote vroolijkheid der toeschouwers trok men huiswaarts, en keerde de rust op den Singel tefug. '„Msb." Het weer in Juli. Het maandoverzicht van het Kon. Ned. Meteorol. Instituut geeft de volgende bij zonderheden over het weer in Juli: Van 1 tot 5 en van 22 tot 31 was de luchtdruk hoog in het N.-O. en Z.-W. en lag een stationnaire depressie in het N.-W., terwijl vlakke secundairen in N.O.-lijke richting door het Z. trokken. Van 6 tot 21 lag hooge druk op den Oceaan en over de Poolzee én lagen depressies in het N.O. en t enW. en N. van Ierland. In alle dekaden waren Z.W.-winden talrijker da nnormaal, in de eerste en tweede ook W.-winden, in de derde vooral ook Z.-winden. De gemid delde windkracht was in alle dekaden bo ven normaal. Over de geheele maand beie- kend was er een luchtverplaatsing van ruim 1 y2 Beaufort boven de normale uit het Z.-W. Gemiddeld over de geheele maand wa ren de overdagtemperatuur, het gemiddel de dagelijksche maximum en minimum res pectievelijk O gr. 3 en O gr. 5 beneden en O gr. 5 boven normaal. In de drie dekaden waren de afwijkingen respectievelijk O gr. 4, O gr. 6, O gr. 9; —1 gr. 1, —1 gr. 3, O gr. 5; O gr. 3, O gr. 7, O gr. 2. De dagelijksche temperatuurschommeling was in alle de kaden, maar vooral in de tweede, benedop normaal. De hoogste temperatuur, 30.o, werd waargenomen te Maastricht op den 24, de laagste, 5 gr. 5, te Winterswijk op len eersten. Het aantal dagen met een maxi mum temperatuur boven 25 gr. bedroeg oo de vijf hoofdstations gemiddeld 3 tegen 5 normaal. De hoeveelheid neerslag, genjiddcld over het geheele land, bedroeg 113 m.m. tegen 71 normaal. In Limburg en Oost-Brabant viel ongeveer 5 pet. te weinig regen. Overal Ieders was de hoeveelheid boven normaal, in Groningen ongeveer 140 gr., in het N. van Noord-Holland, in Friesland, Drente, het N. van Overijsel, Zuid-Holland en Zee land 70 tot 85 pet. en overigens 30 tot 45 pet. boven normaal. De tweede dekade had over het geheele land meer dan de nor male hoeveelheid neerslag. Onweer kw'am vooral voor op den 58, 12, 14, 19, 24 en 25, verspreide berichten kwamen binnen van den 1, 3, 4, 13, 15 ,16, 17, 20, 26, 28 en 30. Het aantal uien zonneschijn, gemiddeld over de 5 hoofdstations, bedroeg 176 tegen 196 normaal; de drie kaden telden respec tievelijk 60, 49 en 67 uren. BUITENL. BERICHTEN REEDS TWEE MILLIOEN CHINEEZEN OMGEKOMEN. AANTAL DAKL00ZEN ZEVEN MILLIOEN. Tienduizenden vluchtelingen sterven van ontbering. Men neemt aan, aldus meldt Reuter, dat ten gevolge van de overstroomingen in de provincies Hoenan en Hoepeh reeds twee millioen mensehen om het leven zij-n geko men. Ontzaglijke grijze modderige water vlakten streken zich uit zoover de blik reikt. Tienduizenden vluchtelingen ziet men, a's vliegen bijeengezwermd, op de dijkkruinen zitten, slechts èèn voe; boven het water. Van lieverlede sterven allen van honger en ellende. In de provincie Hoepeh is een gebied van 75.000 K.M.2 overstroomdvijf millioen menschen zijn daar thans dakloos en van al le hulp verstoken; voor de provincie Hoe nan zijn de cijfers 50.000 K.M.2 en twee mil lioen menschen. Het ontbreekt volkomen aan vervoermiddelen om deze ongeiukkigen van levensmiddelen te voorzien. Men schat, dat er dagelijks in de stad Woetsjang duizend menschen sterven van ontbering en ziekte. De lijken worden in den Jangtse geworpen, evenals de doode honden, ezels en paarden. United Press seint uit Sjanghai dat er groot gevaar bsetaat, dat in het geheele land een epidemie zal uitbreken. Het cijfer, va ar op men het aantal personen, dat als gevolg van de geweldige overstroomingen van den Jangtse is omgekomen, schat, is zoo ontzettend hoog. dat het nauwelijks te gelooven is, dat de ramp zulke afmetingen heeft aangenomen, dooh ooggetuigen ver klaren, dat men zich van den omvang bijna geen rekenschap kan geven. De leider van het departement van volks gezondheid, dr. J. H. Lioe, verklaarde, dat de mensehen als vliegen sterven aan de ge volgen van typhus, dysenterie, malaria en cholera, speciaal in Hankau, waar de toe stand met den dag gevaarlijker wordt. Men verwacht, dat. d.e verschillende oor logsschepen in de Ohipeesche wateren hulp zullen verleenen en do Amerikaansehe ka nonneerboot „Tut ui la is reeds met medicij nen en levensmiddelen op weg naar Han- ka u. Admiraal MaeVey heeft den comman dant van de Amerikaansehe schepen op den Jangtse opdracht gc.eeven met het oorlogs schip ..Luzon" voor Hankau te blijven lig gen. In Sjanghai worden 100.000 vluchtelin gen uit het overstroomde gebied verwacht en krachtige maatregelen worden genomen tegen uitbreiding der epidemieën en tegen plunderingen. Ook de slachtoffers, die ge vlucht zijn naar de heuvels bij Woestjang zullen in veiligheid worden gebracht. Er zijn nog steeds geen teekenen. dat het water verder zal zakken en het zal weken duren eer een normale stand zal zijn be reikt. Duizenden lijken drijven in het wa ter en ook op straat liggen ontelbare lij ken, die niet begraven kunnen worden. Door het bezwijken van den Tsjang- koengtsjidijk zijn ruim 1000 vluchelingen uit Hankau, die in barakken inde nabijheid van Woetsjang waren ondergebracht, om het le ven gekomen Te Hankau zelf zijn twee hotels, die vol komen door het water waren ondermijnd, ingestort, waarbij eveneeens talrijke perso- zi„u verdronken. ONGELUKKEN. DRIE PERSONEN TEN AANSCH0UWE VAN DUIZENDEN OMGEKOMEN. Ontzettend ongeluk in Zweden. Een ontzettend ongeluk, dat drie perso nen het leven kostte, heeft zich gistermor gen in een stuwing der eleetriciteitswerken te Karsevors (bij Laholm) in Zuid-Zweden voorgedaan. Een heer was met twee dames in een, sedert eenige tijd drooggelegde sluis afge daald om foto's te nemen. Plotseling ech ter werden de sluizen geopend en de drie menschen kwamen, in het aangezicht van duizenden menschen, door de stroom om het leven. VEERBOOT OMGESLAGEN. Negen personen verdronken. In de buurt van Corabia is 'n veerboot ge kapseisd, die overbelast was. Aan boord be vonden zich 22 personen, die allen te water gèraakten. Negen hunner zijn verdronken. De regeéring heeft een streng onderzoek gelast. VRACHTAUTO MET PASSAGIERS GESLIPT. Talrijke gewonden. Een auto met aanhangwagen, komende uit Viersen, waarin zich ongeveer hon derd communisten bevonden, die aan een sportfeest in Wuppertal zouden deelnemen is gisterochtend vroeg geslipt, waardoor de aanhangwagen omsloeg en meer den 100 M. werd meegesleurd. Twaalf personen werden zwaar en 16 licht gewond. 26 gewonden moesten in het ziekenhuis te Elberfeld worden opgeno men. ERNSTIGE ONGELUKKEN BIJ MOTOR-RACES. Gisteren vonden bij de races in het Reu zengebergte, die in de nabijheid van de plaats Schreiberhau werden gehouden, twee ernstige ogevallen plaats. Als laatste in de zware Fordklasse startte de bekende Mercedes Benzrijder Manfred von Brauchitz. De zoogenaamde Koenigstein-bocht nam de renner tekort, zoodat de wagen buiten de baan kwam. De roce-auto kwam in een zandheuvel te recht en ten slotte sloeg hij zijdelings om en kwam in de sloot naast den weg te lig gen. Von Brauchitz bekwam ernstige kwetsuren en verwondingen aan de borst. Zijn toestand is niet direct levensgevaar- lijk. De renner tSelzer uit UUersworf-Liebeln- thal (Silezië), die gisteren bij de training op zijn motorrijwiel tegen een boom was gereden is lieden aan de gevolgen van de bekomen ernstige verwondingen overle den. Uit Weimar wordt gemeld: Gisteren wa ren 120.000 toeschouwers aanwezig bij de motrraces op het zoogenaamde Schleifer- dreicks-parcours. De eerste ronden wer den in snel tempo afgelegd, doch toen het later begon te regenen was slippen niet denkbeeldig. Eenige ongevallen vonden ook plaats. De rijder Koetsier uit Plauen moest na een val naar het ziekenhuis wor den overgebracht, evenals de motorrij der Korb uit Plauen die een ernstige ver wonding' aan de borst heeft gekregen. De rijder Schott uit Chemintz reed tegen een boom en moest met een dubbele been breuk naar het ziekenhuis worden overge bracht, terwijl een toeschouwer die aange reden werd dezelfde verwondingen opliep. In totaal vonden 10 min of meer ernstige ongevallen plaats. Toeristen overvallen door onweer. Twee toeristen uit Neurenberg, die een bérgtoer naar den Brunnadlersspitze had den ondernomen, werden door een hevig on weer overvallen. Zij gingen op den grond liggen, om zoo beschutting te zoeken, doch de bliksem sloeg in een wegwijzer en sprong vandaar oven- op heb houweel van een der toeristen, die dien ten gevolge ernstige brandwonden opliep, terwijl beide boenen verlamd werden. Zijn begeleider kreeg eveeneens ernstige brandwonden, doch wisit nog de Göppingerhütle te bereiken en daar om hulp te vragen. Met groote moeite gelukte het-, ook den anderen toerist te halen, waarop de béide gewonden naar het. ziekenhuis van Bludenz werden overgebracht. ORKAAN OVER J0EG0 SLAV1E. Heb Noordelijk deel van het land werd geteisterd door een orkaan, die hier en daar groote schade veroorzaakte. Vooral in de voormalige stad Gross- Beeskerek woedde de storm met ontzet tende hevigheid. Ongeveer 150 huizen wer den bschadigd. In heb geteisterd gebied ontstond op verschillende plaatsen brand. Een p'aat-s in de nabijheid van Gross- Becskerek is bijna geheel door het vuur in asch gelegd. DE RAMP TE HANKOW. Een cholera-epidemie uitgebroken. Het sovjet-telegraaf-Agentschap meldt uit Shanghai, dat de vrees voor het uitbre ken van epidemieën na de geweldige over- strooming, welke Hankow en het Jangtse gebied teistert, helaas gegrond i-s gebleken. Te Hankow is een cholera-epedemie uitge broken, die zich in 24 uur tijds sterk heeft uitgebreid en reeds 56 slachtoffers heeft ge maakt. AARDBEVINGSRAMP IN M IDDEN-AZIE. Pamir zwaar geteisterd. Volgens een bericht uit Moskou heeft het seismalogisch .station te Poclkawa ge meld, dat het hoogland van Pamir (op de grens van de Sovjet-Unie, Afghanistan en Br.-Indië) door een ontzettende aardbe ving is geteisterd. Nadere bijzonderheden ontbreken nog. EEN MOORD OP DE „BELGENLAND"? Een der rijkste mannen van Japan verdwenen. Wij lezen in de Brusselse,he „Standaard": Toen het stoomschip „Belgenland", terug van een langen tocht, verleden week te New-York voor anker ging, stelde men vast, dat een der passagiers verdwenen was. De vermiste is M. Hisashi Fujimaru, een der rijkste mannen van Japan, zijdefabrikant van beroep. Hij had de reis meegemaakt in gezelschap van zijn dochter en van een ge wezen m usici- hallspee s t e r. Passagiers hebben thans verklaard, dat zij zekeren nacht. rond twee uur, gehuil en gegil hebben gehoord. Men vraagt zich nu af of de Japanees niet vermoord en in zee geworpen is. TWEE ZOONS DOOR HUN VADER NEERGESCHOTEN. Zaterdagmorgen vroeg schoot de 48-jarige wever Leber te Hof met een revolver zijn twee zoons neer, waarna hij zichzelf een schotwonde toebracht. De vader was over het gedrag van zijn zoons, een 17-jarigen handelsbediende en een 19-jarigen werk- loozen metaalbewerker, niet tevreden, zoo dat het dikwijls tot woordenwisselingen kwam, waarbij de moeder meestal partij voor de beide zoons koos Zaterdagmorgen ontstond wederom een woordenwisseling tusschen man en vrouw, die zoo hoog liep, dat de man een revolver trok en het wapen op zijn vrouw richtte. Zij kon echter Vluch ten en liep naar de politie. Dc man legde toen op zijn beide zoons aan en verwondde beiden. Hij bracht zichzelf daarna eveneens een hoofdwonde toe, waarbij hij slechts licht ge wond werd. De toestand van de beide zoons is hopeloos. SCHIETPARTIJ BIJ REVUE TE ATHENE. Tooneel door bezoekers onder vuur genomen. Tijdens een revue-voorstelling in de „Per- roquet", waar een satire op oud-minister Karapanagiotis werd vertoond, hebben eenige verontwaardigde bezoekers op de acteurs geschoten. Hierdoor werd een in spiciënt gedood; twee andere employé's werden gewond. Onder de bezoekers ont stond een paniek, zoodat de politie moest ingrijpen. Drie personen zijn gearresteerd. SCHIETPARTIJ TUSSCHEN GRENS- WACHT EN WERKL00ZEN. Aan de Poolsch-Russische grens. Naar uit Wilna wordt gemeld, is het bij Dolryce, aan de Poolsch-Russische grens, tot een hevige schietpartij tusschen Pool- sche grenssoldaten en ongeveer vijftig Poolsehe werkloozen gekomen, die de grens naar Rusland wilden oversteken, daar zij meenden in de electriciteitsfabrieken aaji de Dnje.pr en in de mijnen in het Oeralge- bergte werk te kunnen krijgen. Jöij het ge vecht, zijn drie menschen gedood, vier heb ben kwetsuren opgeloopen. De grenswacht verrichtte 22 arrestaties. BANDIETEN LEVEREN SLAG IN DE STRATEN TE NEW YORK. Moorddadige schietpartijen op klaarlichten dag. New-York is Vrijdagmiddag wper eens het tooneel geweest van opwindende en bloedige gevechten tusschen politie en le den van misdadigersbonden. In het Noor den der stad vonden in een moorddadig vuu.rigeve.cht verscheidene bandieten den dood, terwijl een politieman sneuvelde, een dozijn anderen gewond werden en drie voor bijgangers door verdwaalde kogels werden getroffen. Bij twee andere schermutselingen wer den twee boeven neergeschoten .terwijl ver scheidene poli tie-agenten benevens een bur ger werden gekwetst. WEER EEN BANKOVERVAL. Naar het W.B. uit Altona meldt, zijn gis terenochtend drie zwart-gemaskerde man nen het filiaal van de West-Holsteinische Bank te Altona binnengedrongen. Zij hielden den directeur met hun revol vers in bedwang en maakten voor zoover is nagegaan, ongeveer 6000 mark buit. De da ders zijn in een auto, waarmee zij gekomen waren, gevlucht. Een man deed een poging om de roovers, die de richting Eimsbüttel-Hamburg reden, te volgen, doch spoedig moest hij zijn plan opgeven, daar de bandieten hem met him wapens bedreigden. Inbreker met een kus ontvangen. Voor vrouwlief aangezien. Een tramconducteur te Londen, die op een avond zat te wachten, to zijn vrouw uit den bioscoop zou thuis komen, hoorde zoo tegen middernacht de straatdeur ope nen. H stelde zich daarop verdekt achter de deur van de huiskamer op, knipte het licht uit en sloeg, toen zijn vrouwtje de kamer betrad, zijn armen om haar hals, terwijl hij haar een hartelijken kus op elke wang gaf. Wie schetst echter zijn verbazing, teen hij in plaats van een zelfde hartelijke ver welkoming een hevigen slag op het hoofd kreeg, die hem een oogenblik achteruit deed deinzen. Onmiddellijk daarop hoorde hij iemand zich haastig uit de voeten ma ken, maar de conducteur slaagde er in den betreffenden persoon in te halen en bij den kraag te grijpen. Tot zijn niet ge ringe verbazing bleek hem toen, dat een inbreker zijn woning was binnengedrongen en daar op onverwacht hartelijke wijze door den eenzamen conducteur was verwel komd. De gekuste inbreker werd inmiddels ot zes maanden -gevangenisstraf veroor deeld. Inbraak in de Maria-kapel te Posen. Vrijdagnacht hebben inbrekers zich toe gang verschaft tot de Maria-kapel van de Franciskaner-kerk te Posen. Deze kerk is bij Pauselijk decreet den Duitschen ka tholieken te Posen voor het houden van godsdienstige oefeningen ter beschikking gesteld. Naar is komen vast te staan, hadden de dieven zich Donderdag, na de avondoefening achter het orgel verborgen. Hun buit bestond uit talrijke gouden al taarstukken ter waarde van bijna honderd duizend Rijksmark. De daders zijn ontko men en tot nu toe niet achterhaald. Nieuwe overblijfselen van de Andrèe- expeditie gevonden. Naar uit Os'o wordt gemeld, is het expe ditieschip „Isbjörn" van Spitsbergen te Tromsö teruggekeerd. Het schip was ge charterd door een Franseh jachtgezelschap en heeft geheel Spitsbergen omgevaren. Bii een oponthoud op het Witte eiland heeft men verschillende uitrustingstukken een fo totoestel en een muts gevonden, die ver moedelijk afkomstig zijn van de Andrée expeditie. Het Fransehe gezelschap bracht voorts een levenden ijsbeer mee die in het Pool gebied was gevangen.

Leidsche Courant | 1931 | | pagina 10