ZATERDAG 22 AUGUSTUS 1931 DE LEIDSCHE COURANT VIERDE BLAD PAG. 14 ZEILEN HOLLAND—BELG IE-WEDSTRIJD VOOR 12-VOETSJOLLEN. Onder de auspiciën van de Kon. Ned. Verbonden Watersportverenigingen zal op 25 en 26 Augustus a.s. een zeilwedstrijd voor 12-voetsjollen op de Kagerplassen worden gehouden tusschen drie vertegen woordigers van Nederland en drie van België. Voor Nederland zullen uitkomen de gebrs. Bob en Jan Maas en P. J. J. Huy- bers, terwijl België zal vertegenwoordigd worden door Van den Abeele, Huybrechts en de Neve. Op Dinsdag 25 Augustus a.s. zal te 9 uur v.m. van de Jachthaven der K. Z. R. M. V. „De Kaag" een motorboot vertrekken, die de deelnemers en, voor zoover de ruim te zulks toelaat, ook belangstellenden naar het wedstrijd-terrein overbrengt. Deze motorboot zal, indien daartoe een sein wordt gegeven, ook de Cieco-Jachthaven aandoen tot het opnemen van personen als boven bedoeld. Op Dinsdag 25 Augustus zal te 9.45 uur v.m. in het Sociëteitsgebouw „De Kaag" de loting der 12-voetsjollen plaats hebben. De eerste afvaart is gesteld op 11 uur v.m.; de overige afvaarten worden nader bekend gemaakt. Den deelnemers aan de wedstrijden wordt door het bestuur der K. V. N. W. V. op Dinsdag 25 Augustus a.s. in het Socië teitsgebouw „De Kaag" een gemeenschap pelijke maaltijd aangeboden. Aanvang 19 uur. GOLF Noordwijksche Golfclub Het programma der jaarlijksche wedstrijden luidt: 6 September, 2 uur n.m.': Palace Hotel- wisselbeker; open voor heeren; handicap matchplay 18 holes. 7 September, 10.15 uur v.m.: Mrs. Cremers Ladies-Cup; open voor dames met handicap boven 18. Matchplay 18 holes. 8 September, 1.30 uur n.m.: Helmhorst- wisselbeker; open voor dames en heeren. Eclectic Medalplay 18 holes. 9 September, 10.15 uur v.m.: W. F. van Heukelom-beker; open voor dames. Handicap matchplay 18 holes. 10 September, 2.30 uur n.m.: Approach and Puttung 11 September, 1.30 uur n.m.: E. L. Graaf van Limburg Stirum-beker (Ie maal te ver spelen); open voor dames. Medalplay 18 holes 12 September, 1.15 uur n.m.: Foursomes Vlaggenwedstrijd; open voor dames en heeren 13 September, 1.30 n.m.: The British Ame rican Challenge Cup; open voor dames en heeren, leden van Nederlandsche Golfclubs. Medalplay (handicap max. 20), 18 holes. Door den heer E. Cremers is voor dezen wedstrijd een kunstvoorwerp uitgeloofd voor den besten scratch score. Gedurende de geheele Golfweek tot Zaier- dag 12 uur n.m. bestaat gelegenheid tot spe len om The Golfbag-Cup; open voor dames en heeren, 18 holes tegen Bogey. Iedere deelnemer(ster) kan desgewenscht meerdere malen spelen telkens tegen inleggeld De inschrijvingen voor de wedstrijden op Zondag 6 en Maandag 7 September sluiten Zaterdag 5 September, 6 uur n.m. Tot 13 Sept. zijn alle wedstrijden open voor leden van Nederl. Golfclubs, of houders (ster) van maand- of seizoenkaarten, te Noordwijk. LUCHTVAART Nog een oceaanvlucht. De vliegers Rodij en Johannsen zijn heden morgen om 9.03 van het Berlijnsche vliegveld Tempelhof met een Junkervliegtuig voor een oceaanvlucht gestart. Amundsen's vliegtuig ontdekt? Prof. Moltchanow, die heeft deelgenomen aan de vlucht naar het Noordpoolgebied met de ,.Graf Zeppelin" en die op het oogenblik te Leipzig het door hem verzamelde materiaal van de expeditie bestudeert, heeft bij het ont wikkelen van een foto betreffende het gebied ten Zuiden van Nova Zembla de omtrekken ontdekt van een vliegtuig. Men vraagt zich af of dit wellicht het vlieg tuig van Amundsen kan zijn. UIT DE OMGEVING KATWIJK AAN DEN RIJN. Koninginnefeest. Het bestuur der „Oranjevereeniging" heeft voor de Ko- ninginefeestcn op 1 Sept. reeds een uitge breid programma samengesteld. Het komt voornamelijk op het volgende neer: 's Morgens te 8.30 beginnen de kin derfeesten en des n.m. te 2 uur de volks feesten. Het programma vermeldt voor de volksfeesten ringrijden op het losse paard, snelheidswedstrijd met driewielge kinder wagens voor jongedames boven 14 jaar. Ringrijden per fiets voor dames boven 14 jaar. Zakloopen voor jongens boven 14 jaar. Stoelendans voor dames boven 14 jaar. Tonrijden voor jongens vanaf 14 jaar. Des avonds te 8.30 uur is er lampion optocht waaraan geldprijzen verbonden zijn. Woningbouw. Voor rekening van den heer G. V. zal langs het plantsoen aan de Sandtlaan een burgerwoonhuis worden ge bouwd. Bestrating. De Sandtlaan, die aan de Oostelijke kant der Kanaalbrug veelal in slechte conditie is en als grindweg veel aan onderhoud kost, zal binnenkort wor den bestraat hetgeen een groote verbete ring zal zijn. STOMPWIJK DE HEER SCHMALL PLOTSELING OVERLEDEN. Tijdens een Raadszitting. Gisteravond, tijdens de raadsvergadering van de gemeenten Stompwijk en Veur, werd het raadslid, de heer A. A. H. L. Schmall, na dat hij juist het woord had gevoerd, plotse- l.ng onwel en zakte in elkaar. Enkele heeren schoten toe, terwijl in allerhaast de dokter werd gehaald. Spoedig was dr. v. d. Stam en dr. v. Zeeland aanwezig, doch deze konden geen hulp meer bieden, doch slechts den dood constateeren. Een hartverlamming had een einde aan zijn leven gemaakt. iDt tragisch ge beuren verwekte een groote verslagenheid. De vergadering werd direct gesloten en allen keer den diep onder den indruk huiswaarts. De heer Schmall was 62 jaar oud en had reeds 4 jaar zitting in den Raad, terwijl hij ook weer voor de komende zitting gekozen was. Hij was afgevaardigde van de Chr Hist. Unie en was bij alle leden bemind, daar hij ronduit voor zijn beginselen uitkwam en een goede en eerlijke kijk had op de gemeente politiek. Hij ruste in vrede. LEIDSCHENDAM Gymnastiekclub S. S. S. Morgen zal de gymnastiekvereniging S. S. S. van het R.K. Patronaat alhier haar 1ste lustrum vieren, wel ke viering alleszins schitterend belooft te wor den, indien het weer een weinig medewerkt. Des morgens is er een H. Mis met algemeene H. Communie voor de leden, waarna ontbijt in het Patronaat. Om 2 uur optocht vanaf het Patronaat van gymnasten en voetballers, opgeluisterd door de R.K. Harmonie St. Cecilia, 2.30 uur: Vrije en orde oefeningen op het voetbalterrein van A. V. V.. 33.45 uur: me daille voetbalwedstrijd A. V. V. IAlphensche Boys. 3.45 uur: Standen S. S. S. 44.45 uur: vervolg voetbalwedstrijd. Des avonds te 8 uur groote feestavond voor de ouders der leden en genoodigden. Door de gymnasten zullen verschillende nummers wor den uitgevoerd: n.l. rekstokturnen, vrije en oide oefeningen, brugturnen, paardoefeningen, enz., terwijl verder eenige aardige en leuke films zulen worden vertoond. Het geheel belooft dus alleszins mooi te wor den en het bestuur vertrouwt dan ook op aller medewerking en belangstelling. Wij wenschen de gymnastiekclub dien dag alle succes tce. Wilhelmina-vereeniging. Dinsdag 25, Woensdag 26 en Donderdag 27 Augustus 1931 zullen te VeurLeidschendam de jaarlijksche Wilhelminafeesten wederom luisterrijk gevierd worden, terwijl dan tevens het 25-jaritf bestaan der vereeniging zal worden herdacht. Bij voor baat bii dit zilveren jubileum der vereeniging onzen hartelijken gelukwensch en ad mul tos annos. De feestelijkheden worden voorafgegaan door de aanbieding van een vaandel aan de jnbileerende vereeniging door de Vaandelcom missie. in den tuin van den heer P. den Baars en wel oD Dinsdag 25 Augustus, des avonds te 7 uur. Te 8 uur verlichte gondelvaart od den Vliet met muziek en zang en na afloop dezer gondelvaart een schitterend vuurwerk. Woensdag 26 Augustus des voormiddags te 9.15 uur: optocht der schoolkinderen met mu ziek door bet dorD naar het feestterrein, waar zij in 18 afdeelingen om prijzen kunnen kam pen en inmiddels in twee daarvoor opgestelde tenten zullen worden onthaald. Des namiddags groote volksfeesten De deelnemers moeten te 2 uur aanwezig zijn bij café „Het Eiland". De wedstriiden bestaan uit: tonnetje steken en boegsprietloopen voor heeren vanaf 14 jaar en ringsteken op versier de fietsen en stoelendans voor dames vanaf 14 Donderdag 27 Aug. des morgens te 9.30 uur: nationale ringrijderij in auto's. Opstellen voor café „Het Eiland". Om 2 uur nam.: Nationale ringrijderij met tilbury voor heer en dame. Verzamelen op het Kerkolein voor de R.K. Kerk en vandaar op tocht door het doro naar het feestterrein. Voor alles zijn schitterende nriizen beschikbaar ge steld. terwijl voor gondelvaart, boegsprietloo- oen en tonnetje steken geldprijzen worden ge geven. Op het feestterrein bevinden zich: con-=ump- tietent, poffertjeskraam, autocaroussel, skoter, ca^evsfelk, zweefmolen, hoeplatent enz. enz. De optochten en wedstrijden zullen worden opgeluisterd door de harmonie „St. Cecilia Indien het weer een weinig medewerkt, be loven het dus een paar mooie en prettige da gen te worden. HILLEGOM Betaling reiskosten. De congrescommissie verzoekt de deelnemers der congresreis, die tot heden hun reiskosten nog niet afdroegen, dit hedenavond tusschen 7 en half 9 in het bonds- gebouw te willen doen. Niemand vergete dit. Extra leelijk. Wij bezagen den gevelbouw van een paar nieuwe huisjes aan de Vosselaan. Indertijd heeft het in den Raad nogal ge spookt inzake dezen bouw. De burgemeester wilde de afwijkingen niet toestaan, doch de Raad dacht er anders over en besliste anders. Het resultaat is thans zichtbaar: nog nooit za gen we zooiets afschuwelijks! We overdrijven niet: een voorgevel met 2 himp-hampen! Laat men nu niet meer spreken over gebrek aan aesthetica aan de Leidschstraat of aan Loos- terweg II: wat aan de Vossestraat aan deze 2 voorgeveltjes te zien is overtreft alles wat op wansmaak gelijkt verre. Geboren: z. van R. C. Visser—Hof - d. van J. M. VeelenturfVai Lint z. van S. van Klaveren Kardol d. van C. Bakker Lommerse. Ondertrouwd: C. Spierings en E. C. Ortwein. G e t ro u w d: M. Verkerk en E. C. Geilings J. Betjes en W. Ippel. RIJNZATERWOUDE. SPOEDEISCHENDE RAADSVERGADERING. Aanwezig alle leden. Voorzitter de heer J. A. Bakhuizen, burgemeester der gemeen te. De voorzitter opent de vergadering met gebed. De notulen der vorige vergadering worden aangehouden. De voozitter doet o.m. mededeeling van de navolgende inge komen stukken. Schrijven van den heer Commissaris der Koningin in de provincie Zuid-Holland, waarin medegedeeld wordt, dat de heer F. Paul, arts te Waddinxveen, is benoemd tot lid van de gezondheidscommissie zete lende te Bodegraven. Van het Centraal Bu reau voor Verificatie enz. der Ver. v. Ned. Gemeenten is een rapport ingekomen be treffende de op 24 Juni j.l. gehouden opna me van kas en boeken bij den gemeente ontvanger. De opname en de controle ga ven geen aanleiding tot het maken van bijzondere opmerkingen. Schrijven van Ged. Staten in de provin cie d.d. 20 Juli/1 Aug. j.l., waarbij een twee tal besluiten tot wijziging der begrootingen dienst 1930 en 1931 goedgekeurd terugge zonden worden. Schrijven van Burgemeester en Wethou ders der gemeente Leiden d.d. 8 Aug. 1931 No. 244/e A. Z., waarbij wordt toegezon den de begrooting van den Keuringsdienst van Waren voor het jaar 1932. De gemeen te Rijnzaterwoude zal in 1932 77.07 moe ten bijdragen. De heer Ch. Overdevest heeft medege deeld, dat hij zijn benoeming tot lid van de schattingscommissie aanneemt. Van den Min van Binnenl. Zaken en Landbouw is bericht ingekomen, dat de vergoeding voor de bedrijstelling is be paald op 2.78. De voorzitter deelt mede, dat van Ged. Staten in de provincie Zuid-Holland een schrijven is ingekomen d.d. 18/19 Aug. 1031. waarin medegedeeld wordt, dat in de open bare vergadering, welke gehouden zal u or den op Maandag 24 Aug. a.s. des n.m. Ie 3 ure ten Provinciehuize verslag zal worden uitgebracht inzake het door C. van Tol en J. A. de Bruijn, leden van den Raad der 33 der Gemeentewet ingestelde beroep te gen het besluit van den Raad dier gemeen te d.d. 19 Aug. j.l. voor zoover betreft de toelating van R. Kroon tot lid van dien Raad. In deze vergadering, die door den Gemeenteraad kan worden bijgewoond wordt aan belanghebbenden gelegenheid gegeven hunne bezwaren of belangen mon deling toe te lichten. De voorzitter wordt gemachtigd den Raad te vertegenwoordigen. De Raad besluit ter voldoening aan art. III van de gemeenschappelijke regeling tusschen de gemeenten Alkemade, Lennui- den en Rijnzaterwoude, betreffende den aanleg en exploitatie van een drinkwater leiding, zich garant te verklaren voor ren te en aflossing der door de Stichting de drie Gemeenten aan te gane geldleening groot 300.00U. Vastgesteld wordt nog een verordening betreffende de beschikbaarheid van drink water in woningen en werkplaatsen m de gemeente Rijnzaterwoude. De Verordening zal op een nader door Burgemeester en Wethouders te bepalen tijdstip in werking treden. De voorzitter zegt, dat een dergelij ke regeling reeds in de gemeenten Leimui- den en Alkemade is vastgeiteld. Bij de rondvraag bespreken de heeren van der Knijff en de Bruijn de toe-stand tan de vloer in de openbare lagere school. De voorzitter zegt. toe deze zaak te onderzoe ken en in de volgende vergadering, die toch 1 Sept. moet plaats hebben met een voor stel te komen. De voorzitter maakt va.n de gelegenheid gebruik om den heer N. Disseldorp ook na mens den Raad geluk te wenschen met zijn 25-jarige echtvereeniging. Hij hoopt, dat het den heer v. Disseldorp gegund zal zijn nog lange jaren met zijn echtgenoote in 'uet midden van hun gezin te zijn. Tevens hoopt spr., dat de heer Disseldorp ook nog vele jaren in den Raad zijn fractie zal vertegen woordigen. Nu het zeer waarschijnlijk de laatste raadsvergadering is van de 4 jaarlijksche periode die 1 Sept. a.s. zal gesloten worden, wenscht de voorzitter de heeren van den Knijff en Bik, die in September niet zuilen terugkeeren, alle goeds in hun verdere le ven toe. Hij zegt hen dank voor het vele, dat zij in het beiang van de gemeente heb ben gedaan. Er zijn wel eens moeilijkheden geweest, maar u hebt altijd van uit uw standpunt gezien, getracht de belangen der gemeente te behartigen. De heer Disseluorp dankt den voorzit ter voor zijn gemeende woorden. Daarna sluit de voorzitter de vergadering. RIJNSBURG. Bloemenhandel. Niettegenstaande het zeer slechte weer, was er toch een flinke aanvoer van bloemen en dan zijn het vooral de Gladiolen die in groote par tijen worden aangebracht en de prijzen van de andere soorten hierdoor drukken. Van Asters, Godesia's en dergelijke soor ten is veel door den wind vernietigd of be dorven. En wanneer het tot de 2e kwali teit is geworden, brengt het zeer weinig op. Flier volgen eenige prijzen van 1ste soort: Snijbloemen per 100 stuks: Zin nia 1.602.Pompon-dahlia's 5070 ct. Groote Dahlia's J 1.602.10, Godesia 40 60 ct. Anjers rood en rose 1.60—1.80, Scabiosa 4060 cent. Asters rood 2030 cent. Id. rood 30—40 ct. Id. blauw 2535 cent. Lelies wit 6—8.Lelies rood 4 4.40, Convili's 4060 ct. Gladiolen: Vla- mingzwart 3010 ct., Jacoba 4055 ct., Halley 1520 ct., America 30—40 ct., Crim son Ylow 3545 cent. Voght 4050 ct., Edison 3040 cent. War 40—50 ct., Oranje Brillant 3040 ct., Fiat 3040 cent. L'Im- maculle 4045 ct., Willy Wigman 20—30 ct., Rozen per bos van 20 stuks: Landia 30 40 ct., Ophlia 40—50 ct.. Golden Ophelia 40—50 ct-, Madley 11.20, Buuterfly 40— 50 cent. LISSE. Gemeenteraad. De Raad dezer ge meente vergadert Dinsdagavond te 7 uur. 1. Beëediging van den nieuwen Raad. 2. verkiezing wethouders. 3. Benoeming van vertegenwoordigers der gemeente in de vergadeiangen van aandeelhouders der N.V. Elcetriciteitsbedrijf. Aangewezen zijn het tegenwoordig College van B. en W. 4. Benoeming van een Commissaris der N.V. Electricitetsbedrijf ter voorziening in de vacature-J. Kuipers. 5. Benoeming van le den der Gascommissie. De tegenwoordige commissie bestaat uit de heeren G. Tromp, voorzitter, J. Pijnacker, A. Th. van Res teren, J. Noorlandt en A. H. Schrama. 6. Benoeming van leden der Waterleiding- commissie. De tegenwoordige Commissie bestaat uit de heeren: A. Verduyn Jr., voorzitter, J. P. Segers en A. H. Schrama, leden. 7. Benoeming van een lid der Com missie van het pompstation der Water leiding. Tegenwoordige leden zijn de hee ren: A. Verduyn Jr. lid, en J. C. de Haan, plaatsvervanged lid. 8. Benoeming van le den der Wegencommissie. De tegenwoor dige Commissie bestaat uit de heeren: G. Tromp, voorz., J. Pijnacker en A. Verduyn Jr., leden. 9. Benoeming van leden der Grondcommissie. De tegenwoordige Com missie bestaat uit de heeren: de burge meester,, voorz., C. Longeveld, J. Kuipers, C. Schrama en J. P. Segers, leden. 10. Be noeming van leden der Commissie voor Sociale aangelegenheden. De tegenwoor dige Commissie bestaat uit de Heeren: P. Warmerdam, voorz., A. Verduyn Jr., L. Onderwater, C. Schrama en H. Ph. So- bels, leden. 11. Benoeming van leden in de Commissie van advies ter behartiging van de belangen der bij de gemeente tewerk gestelde werkloozen. De tegenwoordige Commissie bestaat uit de heeren: P. War merdam, voorz., L. Onderwater J. Kuipers en vertegenwoordigers der organisaties, leden. NOORDWIJKERHOUT Opgepast. Door de gemeentepolitie alhier zijn een tweetal melkhandelaars bekeurd we gens overtreding van artikel 16 van het Melk- besluit, het niet vermelden van den soortnaam van de melk op de kannen, en het niet in een gesloten ruimte houden van de melkmaat. Jubilé muziekvereeniging ,,St. Jeanne d'Are" Het progamma voor het concert, hetwelk door de muziekvereeniging „Excelsior", uit Noordwijk, op de gemeentelijke muziektent heden gegeven wordt van 810 is als volgt: 1. Loudspeaker, marsch. 2. Ouverture l'Amou- re. 3. ZigeunerlTebe. 4. Fantasie de Dochter van Moab. 5. Marsch populair. 6. Ouverture „La Pareuse". 7. Fantasie La mascotte, 8. Oranjefeesten. De oranjefeesten worden dit jaar gehouden op 8. 9 en 10 September. Opening Centrale Bakkerij. De opening van de centrale bakkerij heeft hedenmiddag plaats. Bezichtiging van 610 uur 's avonds. VOORSCHOTEN Gemeenteraad. De Raad dezer gemeente vergadert op Woensdag 26 Augustus, des na middags 8 uur. Agenda: 1. Ingekomen stuk ken. 2. Benoeming lid commissie van toezicht M. O., 3. Voorloopige vaststelling gemeente rekening 1930. 4. Voorstel tot verhuur lokalen oude O. L. school. 5. Idem inzake oprichting ziekenbarakken. 6. Idem tot goedkeuring be grooting schoolartsendienst. 7. Idem tot over neming van grond in de Gebr. Treubstraat. 8. Idem tot bestrating en rioleering Kattenlaan. 9 Besluiten comptabiliteit. 10. Ontheffing schoolgeld. VOORHOUT. Gemeenteraad. De Raad dezer gemeente is op Dinsdag 1 September, des avonds om -7 uur in openbare vergadering bijeengeroepen ter behandeling van de navolgende punten. 1. Beëediging en installatie der raadsleden. 2. Wethoudersverkiezing. 3. Ingekomen stuk ken en mededeelingen. 4. Arbeidsbeurs voor de bloembollenstreek, 5. Wijziging der Alge meene Politieverordening. 6. Behandeling Ambtenarenreglement. 7. Rondvraag. 8. Be lastingreclames. Deze vergadering zal het de eerste maal wezen, dat er 11 leden zitting r.e- WASSENAAR. De verkeersmoeilijkheden bij het viaduct. De Wegenoommissie A.N.W B. en K.N.A.C. hebben in een adres aan de mini ster ran Waterstaat o.a. op het volgende gewezen. Het snelverkeer over den Leidschen straatweg is geleidelijk dermate in intensi teit toegenomen, dat voor voetgangers, welke den weg ter hoogte van het viaduct moeien oversteken vooral op de spitsuren ernstige gevaren bestaan, terwijl ook de veiligheid van het snelverkeer aldaar door den weg overstekende voetgangers in gevaar wordt gebracht. In verband met de omstandigheid dat behalve het motorverkeer ook het. aan tal voetgangers, dat in de omstandigheid verkeert den weg te moeten oversteken re gelmatig zal toenemen (uitbreiding van het villapark Mar ot, toename van het pas sagiersvervoer met de Z.H.E.S. enz.) heb ben de A.N.W.B. en de K.N.A.C. zich ge wend tot den betrokken Hoofdingenieur- Directeur van den Rijks Waterstaat met een verzoek het daarheen te leiden, dat langs het viaduct over den weg een voet gangersbrug wordt aangebracht, waardoor aan de bovengeschetste bezwaren afdoende zal worden tegemoet gekomen. Deze passe relle behoeft niet bepaald onevenredig hooge kosten mede te brengen, terwijl de veiligheid van het verkeer een zoodanige voorziening op den duur onvermijdelijk zal maken. Bankgebouwen Boerenleenbank. Het Be stuur van de Coop. Boerenleenbank alhier heeft aanbesteed het bouwen van een bankge bouw aan den Lange Kerkdam. Het laagst is ingeschreven door de N.V. van der Wel en Bax alhier voor 23780. Overleden: Nicolaas Remmerswaal 6 d. Cornelis Johannes Kieviet 73 j., weduwnaar van G. L. Veldhuyzen van Zanten. Geboren: Nicolaas Theodorus z. van T. N. van der Velde en A. J. Helgers Johanna Christiana d. van A. Mol en J. F. Herling Wilhelmina Juliana d. van A. Mol en J. F. Herling. Ondertrouwd: J. de Swart en M. J. Hillebrand - G. J. A. van Eek en H. H. Ce- vat A. Snelders en M. E. A. Friedrich J. P. Nieuwland en E. Konietzka L. J. Franke en S. H. Berkvens. UIT DE RIJNSTREEK ALPHEN AAN DEN RIJN. Melkexamen. Bij het gehouden melkexa- men, afgenomen door het bestuur van de afd. Alphen a. d. Rijn van de Holl. Mij. van Land bouw, kwamen voor een diploma in aanmerking mej. Verboom, Ter Aar, mej. A. den Hertog, Alphen, D. A. v. Dolder, H. Oppelaar en A. C. Weerman, alhier, J. de Bruijn, Ter Aar. Gevonden voorwerpen. Grijsleeren cein tuur Autoband met plank Papier met eenig geld 2 bel. plaatjes 1 zw. school- tasch 1 portemonnaie m. inhoud. Geboren: Pieter Cornelis z, van A. Ver kerk en C. Roodenburg Anna Maria Cor nelia d. van G. Toor en M. A. L. Jansen Hubertus Maria z, van J. M. v. d. Meer en J M. den Hartog Gertrud. Johanna d. v. A Roodnat en G. Klinger Arie Cornelis z. van H. van Gog en N. Groenheiden Marga- retha Maria Theresia d. van F. B. J. Roze- straten en P. C. M. Janmaat Raampje Aleida Margaretha d. van K. van Donk en J. Oosthoek Elisabeth Wilhelmina Maria d. van L. Ammerlaan en C. E. M. van den Burg Johannes Antonius z. van A. van Wijk en M van Leeuwen Maria d. van A. B. Mul der en A. Buitenhuis Bernardus Martinus z van L. Ammerlaan en G. A. Roling. Getrouwd: G. Huisman 28 j. en J. Stolk 28 j. P. van Ballegooijen 30 j. en A. Kom 24 j. W. Morgenrood 25 j. en W. van As- selt A. Doornheim 25 en M. Mechelse 28 j. J. van Heiningen 26 j. en C. v. d. Zwaard 24 j. L. Amersfoort 25 j. en H. Soeteman 23 j. Overleden: Simon Sampimon 70 j echtg van A. de Jong Wilhelmina Lankhaas 4 m. Ingekomen: Maastricht, B. Burgers, winkelbed., Julianas'traat 28. Lange Rui ge Weide, P. Krijgsman, veeh.kn., West Ka- naalweg 16. Rotterdam, C. Meijer, col porteur, v. Mandersloostr. 70. Amers foort Geert.ruida A. Terhorst, re'igieuze, Pr. Hen dribs tr. 69. Sasenheim, W Landstra en gezin, kellner, Aarkade 14 h. Veen- dam, J. J. Scheper, schoenmaker, 'Raadhuis straat 44. Oegstgeest. P. Loos en gezin, monteur, v. Boet selaerstraat 7 b. 's-Gra- venhage, Cornelia L A. Goudberg. onder wijzeres, Noordeinde 2S rood. Oegstgeest, Kornelia Th. van Zanten, zonder, Steekter- weg 214. V ertrokken: Maarssen, Margje P ee neman, zonder, Hoorn 96. Zevenaar, C. de Knegt, klerk N.S., Pr. Hendrikstr. 18. Boskoop, P. S. Spruitenburg en gezin, boom- kw.kn., Groene.weg 22. Boskoop, J. Schot ten, veeh.kn., Groeneweg 24. Zoeterwou- de, C. van der Lee, fabr.arb., S'teebterweg 94. Bergen, Ermina R. Bunnik, zonder, Achtenmiddenweg 10. Bergen, Cornelia M. Bunnik, zonder, Aohtermiddenweg 10. ys-Gravenha.ge, Margaretha M. L. Jansen, onderwijzeres Noordeinde 23. Haarlem mermeer, Diena van Breda, huishoudster, Hoogedijk Ha. Kohumerland c.a. F. van der Bij en gezin, veeh. kn., Korststeekter- weg 34 Leiderdorp, J. Roest en gezin, moteur, De Ruijterstr 10. Westbroek, C. G. Roosendaal, kantoorbed., v. Mandersloo- straat 19. Boskoop, J. Hagen en gezin, boomkw. k.n, Nesse 11. AARLANDERVEEN. Pluimvee-enting. Voor de phiimvee- vereeniging „Eendracht" alhier werden deze week door den Rijksveearts 'FAnpers een 900>st uks pluimvee tegen diphterestum ge- ent. Een tweede enting zal worden gehouden voor latere kuikens. KOUDEKERK. Bekroond. De Geref. Zangvereeniging .Soli Deo Gloria", Directeur de heer G de Wolf te Leiden, behaalde Donderdag op het Groot Nationaal oneours te Schalkwijk in de 3e af deeling een eersten prijs met 321 punten. Overleden Arie Meijer, 1 week. NIEUWVEEN. Oranjefeest. De Wilhelminavere-eniging geeft a.s. Woensdag en Donderdag feest. Voor den Woensdag staat op 't programma Zanghulde door de schoolkinderen, kinder spelen enz. Donderdagmorgen volksspelen. Des middags 2 uur groot concours hippique door een aantal onderofficieren van het 6e Reg. Veld Artt. uit Leiden, terwijl de feesten besloten worden met bioscoop, concert en vuurwerk. Personalia. Onze plaatsgenoote mej. Vossepoel heeft op haar verzoek eervol ont slag gekregen als kosteres van de Gerei. Kerk. Meer dan 30 jaar heeft zij die functie vervuld. De heer J. Rietdijk volgt haar op. WOERDEN. Personalia. Voor de hoofdakte slaagde onze plaatsgenoot B van Es, onderwijzer aan de R.K. School te Wijk aan Zee. Aanrijding. Door mej. A. v. S'. is bij de politie aangifte gedaan, dat zij in de Voor straat ter hoogte van de Frans oh e steeg, met haar rijwiel is aangereden door een haar achterkomend'jeugdig persoon, even eens per fiets, waardoor haar rijwiel aan merkelijk schade opliep. Getracht zal wor- .den het geval onderling te schikken; an ders vclet procesverbaal Dronkaard. Gisteravond laat is door de politie in arrest gesteld wegens openbare dronkenschap J. J. A.. een welbekende per soonlijkheid hier in Woerden.

Leidsche Courant | 1931 | | pagina 14