Het Geheimzinnige Document VRIJDAG 21 AUGUSTUS 1931 DE LE1DSCHE COURANT DERDE BLAD PAG. 9 GEMEENTERAAD VAN WASSENAAR Gistermorgen heeft de Raad dezer ge meente een openbare vergadering gehou den. Afwezig zijn met kennisgeving de heeren G. P. G. van Leeuwen en L. A. F. Prins. De burgemeester heet van harte wel kom wethouder Rooijakkêrs, die na een langdurige afwezigheid wegens «iekté thans weer aanwezig is. Hij wenscht hem geluk met zijn herstel. De heer 'Rooijakkêrs dankt de voorz. voor deze woorden. Het is hem een be hoefte dank te zeggen voor de groote be langstelling van B. en W., den Raad e& de ambtenaren, tijdens zijn ziekte be toond. Aan B. en W. en den secretaris brengt hij voorts dank voor de attentie, hem bewezen bij zijn thuiskomst. Mededeeling geschiedt van een aantal brieven van Ged. Staten, geleidende goed gekeurde raadsbesluiten. Bericht is ingekomen van den Directeur- Generaal van de Statistiek, dat het bevol kingscijfer op 31 December 193Ó is vast gesteld op 5876 mannen en 7151 vrouwen, totaal 13027. Adressen en verzoeken, Een verzoek van G. van der Marêl tot wijziging van hét Uitbreidingsplan wordt gesteld in handen van B. én W. tef fine van advies. Op een adres van H. Börsboom, om een stukje grond te mogén koopen, aan dén Aóhterweg, tegeii 20 per vierkanten M., wordt gunstig beschikt. Een adres van hét R.-K. kerkbestuur van den H. Willibrordus om medewerking voor den bouw van een Gymnastieklokaal ten behoeve van de R.K. jongensschool wordt om advies in handen gesteld van B. en W. Besloten wordt aan de Vereeniging voor M.U.L.O. voor het jaar 1930 een subsidie tóe te kennen van 25. Een bezwaarschrft van J. W. van der Aa, ten aanzien van een geweigerde be schikking op zijn verzoek om een loods te mogen bouwen op een perceel aan de Kerkstraat wordt ha discussie voor kennis geving aahgenomenj aangèZiêh van één dergelijke beslissing geen beróép open staat: Een verzóék van D. Hart* óm éen werk plaats té mogen bóuweh achter dé wonin gen aan het Havenpléin wórdt óm wel- standsrédehen afgewezen. Aan de Schevëningsché VoetbalvereénL gipg wordt vergund een kléèdtèöt te bou wen op eén perceel nabij de Roggewo- ning öndèr voorwaarde dat het gébóuw niet Wordt opgèricht op grond, dié voor aanleg van een straat is bestemd. Op éen verzoek van A. J. van Noort om twee winkelhuizen met bovenwoningen ta mogert bouwen aan de Langstraat wordt gunstig beschikt. Op verzóéken om vermindering van schoolgeld van N. C. van der Velde én H. Goris wordt gunstig beschikt. Ingéwilligd wordt één verzoek van J. W. Kouwenhoven, om een gedeelte van den Oostdorperweg als bouwstraat aan te wijzen. Besloten wordt het in de vergadering van 7 Mei 1931 uitgebracht advies aan Ged. Staten ten aanzien van de regeling der jaarwedden van Burgemeesters Sèérê- tarissen en Ontvangers te herziên én aan tè dringen op beantwoording van hét vér- zoek, om deze gemeente te plaatsen in klasse 10a. Op voorstel van B. en W. wórdt wijziging gebracht in de benaming van een aantal Wegén in het Park „Dé Kieviet'* én Worden dé niéuw aan té leggen wégen óp tèrrei- nen van de Wassenaatschè Böuwyérèèni- ging voorzien van namen. De bepaling in de instructie van dén gemeente-ontvanger, waarbij geregeld wordt de vervanging van dézen ambté naar bij ontstentenis, wordt herzien. Als plaatsvervangend-ontvanger wordt aange wezen de heer G. van Barneveld, klérk ten kantore van dén ontvanger. De salarisverördenig wordt voor enkelè betrekkingen gewijzigd. Een door B. en W. aangeboden hér- ziene verordening op het Georganiseerd Overleg wordt vastgesteld. Herziening Ambtenaren reglement. Daarna is aan de orde een voorstel van B. en W. tot herziening van het Amb tenarenreglement. De heer van Barneveld merkt op, dat_in artikel 77 de mogelijkheid is opengelaten, dat iemand, na het bereiken van den 65- jarigen leeftijd, nog in dienst kan blijven. Hij acht dit niet juist. De voorzitter zegt, dat deze mogelijk heid is open gehouden om krasse en be kwame menschen nog eenigen tijd in dienst te houden. De heer van Barneveld meent, dat het in deze tijden juister is, dat ontslag wórdt verleend op 65-jarigen leeftijd. De heeren Boender en Versteeg beplei ten eveneens ontslag. Na eenige discussie stelt de héér van Tol voor de mogelijkheid tot langer in dienst houden te schrappen. Dit voorstel wordt aangenomen met 8 tegen 3 stemmen. De voorzitter leest vervolgens éen brief voor van het Hoofd der Openbare School voor U. L. O-, waarin wordt bepleit, met het oog op de toename van het leerlingen aantal, om de school volledig in te richten en derhalve een leerkracht aan te stellen voor elke klasse. De plaatselijke commissie van toezicht heeft hieromtrent gunstig ge adviseerd. Naar aanleiding daarvah stel len B. en W. voor te besluiten tot aanstel ling van een boventalligen leerkracht. Dienovereenkomstig wordt besloten. ^Aan den heer J. Eggink, wordt op diens verzoek op de meest eervolle wijze ont slag verleend als secretaris v&n het Bur gerlijk Armbestuur. De heer Rooijakkêrs maakt van deze ge legenheid gebruik, om den heer Éggink dank te zeggen voor de wijze, waarop hij zijn taak heeft vervuld. De heer van Tol sluit zich hierbij aan. De voorzitter uit eveneens woorden van dank namens de gemeente en namens het Armbestuur. Op voorstel van B. en W. wordt beslo ten éen wacbtgeldvérvangende vergoeding toé te kennen aan de ambtenaren, wier fündties door de aanstelling van éen arab- tênaaf van Maatschappelijk Hulpbetoon overbodig wordèn. Deze vergoeding bé- draagt 1/12 van de genoten wedde voor elk dienstjaar, met een maximum van 12. Wordt bèsloten met den heer J. Th. Woütefs aan te gaan een overeenkomst voor het aanleggen van een verbindings weg tus8chen de Raaphorstlaan en den Rijksstraatweg. De begroeting van uitgavén van 1931 wordt verhoogd met 300:12 én verlaagd met 2750.62, die van inkomsten wordt verhoogd met 273.50. ƒ80.000 crediet. Hierna is aan de orde eén voörstél van B. en W. om éen crediet beschikbaar té stellen van SO.OOO voor den aanleg van een persgasleiding vanaf de voormalige gasfabriek tot aan den Wittênburgërweg, voor de oprichting van een regulateursta tion aan de Stoeplaan nabij den Witten- burgerweg en de verzwaring der leidingen vanf dit station naar de Kieviet, en den Rijksstraatweg. De heer van Tol spreekt den wensch uit, dat de werkzaamheden tegelijk met bet aanleggen van rioleeringen In den Schouw- wég zullen geschieden. De voorzitter zegt met dèzè opmerking rekening té zullèn houden. Hiêrna wordt hét crediet toegestaan. Wórdt béslötefi. tót aankoop van éen perceel grond met Opstallen, eigèndöm van dé wed. A. S. de Bode én gëlêgen aan de Langstraat, voor den prijs van 11000. Krijgt Wassenaar een duinpark? Vervolgens is aan de ordê één bespre king over hét stichten van één duinpark. In eén terzake aan den Raad gericht schrijven, zeggén B. en W. „Het hééft in het Collége van B. en W. reeds geruimen tijd een punt van ernstige overweging uitgemaakt, dat in onze ge meente, die zoo rijk is aan bosschen en duingronden, nog zooveel schoons, dat de natuur hier biedt, voor het publick ontoe gankelijk is, en B. en W. achten het een dankbare taak voor heb gemeentebestuur óm hierin; voor zoover de gemeente dit ver mag, eenige wijzigngen te brengen. Weliswaar komen de boschgedeelten langzamerhand meer open. Er worden door de parken meer en meer wegen aan gelegd, die groote stukken van de fraai ste gedeelten van Wassenaar ontsluiten en die allen van behoorlijke wandelpaden zijn voorzien, waar dus gelegenheid in over vloed is van de natuur en de fraaie aan plantingen te genieten, zoodat ér voor de gemeente weinig aanlêding bestaat tot den aankoop van boschterreinen over te gaan, waarvan buitendien niet vele als volks park geschikt zijn en met den aankoop waarvan zeer groote kapitalen gemoeid zouden zijn. Daarentegen is hét ook waar, dat de voor Wassenaar zoo karakteristieke duinterrei nen hoe langer hoe meer voor het publiek worden afgesloten, en dat vooral van bon, die zich in later tijden hier gevestigd heb ben, maar weinigen in de gelegenheid ge steld zijn, de schoonheden van het duinland schap naar behooren te leeren waardeeren. Dab zien Burgemeester en Wethouders en dat zien velen met hen met leede oogen aan. Daarom hebben Burgemeester en Wethouders de mogelijkheid overwogen, om tót stichting van een duinpark té ko men en zij meenen hierin niet medewerking van deli Gemeenteraad Wel te kunnen sla gen. Zij beoogen hiermede een tweeledig doel en wel vooreerst de stichting zelf van een natuurpark, dat als ongerepte grond kan worden aangelegd, zóó dat het op de beste wijze voldoet aan de eischen, die aan een verpoozingsoord te stellen zijn, doch op dé tweede plaats overwogen Burgemées ter en Wethouders ook, dat de aanleg van een dusdanig park, die over meerdere jaren verdeeld zal moeten worden, in die jaren, vooral in de tijden van werkeloosheid, e.en w'elkoinè gelegenheid zal bieden tot werk verschaffing, of althans tot werkverrui ming. Voor de uitvoering van hun plan hebben Burgemeester en WethöuderS het oóg la ten vallen op de duinen, die nog aan de Maatschappij „Meijendell" ih eigendom too- behöoren, behevens op een gedéeltê der duiligronden, die in eigendom töébehóorèn aan de N.V. Muller Oo. en aan de voor noemde gronden van de Maatschappij „Méijendell" onmiddellijk grenzen. Het eerstgenoemde terrein heeft een oppervlakte van 33.5140 H.A. en is ons doör de Maatschappij „Meijendell" in haudëfl gegeven voor de somma van 140.000.—. Het tweede terrein is groot 22.4670 Hecta ren. De prijs daarvan is nog niet definitief vastgesteld, doch zal in verhouding zeker niet hooger zijn dan die van „Meijendeell". De onderhandelingen zijn dienaangaande loopende. In totaal zou dus een terrein voor duin- park ter beschikking komen van rond 56 Hectaren. Uit de hierbij gevoegde kaart, waarop het terrein is aangegeven, "blijkt, dat het eenerzijds grenst aan de wegen van het Kievietsduin en van daar toegankelijk is, terwijl aan de andere zijde met vrij groo te zekerheid toegang te verkrijgen is van af de Spelder slaan over den grond van de Maatschappij „Dnintell", welke grond be last is met servituten, omtrent welker wet tigheid nog nadere onderzoekingen wol-den ingesteld. Van die zijde zou heb terrein dus op gemakkelijke wijze vanaf het dorp te bereiken zijn. Óf de bedoelde gronden geschikt zijn om er een duinpark van te maken, zou uit een deskundig onderzoek moeten blijken, éven als ook door een terzake bevoegd tuinarchi tect een plan voor den aanleg gemaakt zou moeten worden. Burgemeester en Wethouders wenschen den Gemeenteraad nog niet voor té stellen tot aankoop van het terrein te besluiten, doch met dé définitiève beslissing te wach ten, totdat nauwkeurig vaststaat, welke kosten aan hét plan verbonden zullen zijn, mét zekerheid bekend is of de toegang tót dé terreinen krachtens de gevestigde ser vituten verzekerd is en door een terzake kundige is uitgemaakt, of het tèrrèifi zich voor de verwezenlijking der beoogde doel- UIT DE RADIO WERELD Programma's voor Zaterdag 22 Augustus. Huizen, 298 M. Uibfid, KRO-Uitzènding. 8.00—9.15 Concert. 10.00—11.30 Graiuof-ooppl. 11.30—12.00 Godsdienstig halfuurtje. 12.00—12.15 Politieber. 12.15—1.45 Concert KRÓ-Sextet. 1.451.50 Pos tdui ve n'ber oh te n I.50—2.30 Gramofoonpl. 2.30—3.00 Vragenhalfuurtje. 3.004.30 Kinderuurtje. 4.456.00 Gra.mofoonf/1. 8.016.15 Spartpraatje door S. P. J. Borsten. 6.156.35 Journal, weekoverzicht door Paul de Waart. 6.35—7.00 Gramiofoónpl. 7.00—7.20 Prof. Dr. J. G. Sleeswijk Het nut van medische sportkeuring. 7.20—7.45 Gramofoonpl. 7.45-^8.00 Politie'ber. 8.0011.15 V r o olijke avond. Spreke-rs Harmonie Muziekkorps, Duibbel-Mannen- kwartet, Pistoniet, za.ng, booneelclubje. C.a. 9.30 Nieuwsber. II.15^-12.00 Gramofoonpl Hilversum, 1875 M. Uitsl. VARA-Uitzending 6.45—7.00 Gymnastiek. 7.30—7:45 Gymnastiek. 8.01 Gramofoonipl. 10.00 Vl-hiU-Morgenwijddng. 10.15 Voor de arbeiders in de Continu bedrijven. 12.01 Concert. VARA-Sèptet. 1.45 Gramofoonpl 2.00 M. Borsjes. Dé niéuwe taak der na tuurvrienden. 2.15 Radio-reportage vanuit het Muidetr- slot. 3.00 Friesch uurtje. 4.00 Concert. VAR A-Mandoline Ensemble. 4.20 T. WiersmaKaatsen. 4.40 Vervolg concert. 5.00 Graimofoonpl 5.05 O. v. Tussenbroek: Reizeft én trekken. 5;35 Gramofoonpl. 6.00 SDAP-Kwartiertje. Spreken IJ. G. v. d. Veen. 6.15 Gramofoonpl. 6.30 Litérair ha.f uur door A. M. de Jong. 7.15 Orgelspel door F. Uijtteniboogaard. einden inderdaad ten volle leeht. Zij verzoeken derhalve den Gemeente raad, zich omtrent de door hen ontwikkel de gedachte in principe uit te Spreken efi, indien de Raad principieel bereid zou zijn aan de totstandkoming erVan mede te wer ken, een voorloopig crediet van 1000. ter beschikking te stellen en hen to mach tigen eeh tuinarchitect uit te noodigen cm hen ter Zake van zaakkundige voorlichting te dienen en een schematisch plan van aan leg te ontwerpen". De heer Versteeg heeft met aandacht het schrijven gelezen. Alhoewel hij op den eventueelen aankoop geen invloed kan uit oefenen, wil hij toch een waarschuwende stem laten klinken. Hij meent, dat het ar gument, dat particulieren geen gebruik kunnen maken van de duinen niet opgaat, want voor ƒ1.kan men een toegangs kaart bekomen. Hij schat, dat met de in richting drie bon zai gemoeid zijn, en dat voor rente, onderhoud, toezicht, enz. jaar lijks ƒ20.000.— benoodigd zal zijn. Voorts acht hij den prijs te hoog, en ziet hij in den grond geen groot object voor werkverschaffing. Bovendien liggen dé ter reinen efg ongelegeti. Hij meent, dat de ge meentégelden wel beter kutinéh wordeii besteed. De heer Boender ziet in dit voorstel een dubbel oogmerk, eerstens het verkrijgen van een reserve-waterwinplaats en vervol gens het inrichten van een duinpark. In beide gevallen juicht hij zulks toe. Alleen vindt hij het dan jammer, dab dit niet in het voorstel is neergelegd. De uitgaaf ware dan meer gerechtvaardigd. De heer van Tol meent ook, dat men bp de dubbeltjes moet passen. Hij is het goed- 7.45 VARA-Varia. 7.50 Gramofoonpl. 8.00 Bij de Pomp. Teun de Klepperman. 8.15 ConceTt Ensemble u.h. VAR A-Orkest. 10.00 Persberichten. 10.15 Vervólg concert. 11.00 Gramofóópl. Daventry, 1554,4 M. 10.35 Morgenwijding. 1,20—2.20 Orkesteoncert. 3.50 Gramofoonpl. 4.205.35 Verslag van auto-races. 5.35 Kinderuurtje. 6.20 Dansmuziek. 6.35 Nieuwsber. 7.00 Sbrijlókwairtet. 7.20 Lezing. 7.35 Verslag van Athletiekwe-d strijden. 7.50 Vaudeville. 9.05 Concert.. Koor en orkest. 10.00 Berichten en lezing. 10.45—12.20 Dans-muiziek. Brussel, 508,5 en 338,2 M. 508 5 M.; 5.20 Dansmuziek. 6.05 Zang. 6.50 Gramofoonpl. 8.20 Zang. 9.20 Orkestconcert en zang. 338,2 M.: 5.2Ó Orkestconcort. 6.05 örkestooncert. 6.50 Gramofoonpl. 8.20 Orkest concert. 9.20 Orkestoóncert. „Radio Pari s", 1725 M. 12,50 Gramofoonpl. 6.50 Gramofoonpl. 7.30 Gramofoonpl, 9.05 Orgel-spel. 9.50 Gramofoonpl. Kalundborg, 1153 M. 12.232.20 Orkesteoncert. 3.505.50 Orkestconcert en voordracht. 8,2012.20 Radio-Bal. Orkestconcert, zang: piano én harmonica. L&ngenberg, 473 M. 7.258.20 Gramofoonpl 10.35—12.15 Gramofoonipl. I.25—2.50 O-rkestooneent, 2.553.45 gramofoonipl. 5.20—6.20 Concert, Mandoline-kwartet, tenor. 8.20 Vroolijke avond. 10.35^12,50 Dansmuziek. II.301.20 Dansmuziek (Gramofoonpl). deels eens met hetgeen de beer Versteeg beéft opgemerkt. De heer Drop wijst ér op, dat de Raad vroeger gunstige gelegenheden, om vour de gemeentè een schoon bezit aan te koo pen, höeft laten voorbijgaan. Hij wijst óp aankdop van de buitenplaatsen De P&alnV en BackerSh&gen. Te betreuren is, dat men toen geen voorUitzienden blik heeft gehad. Hij bégrijpt niét, dat de hêer Verslöeg thans tegen de uitgave voor renté ertz. op- Ziet. De heer Versteeg was indertijd vóór aankoop vaft een gedeelte van Duinrell en dat stukje bosch kost de gemeente vrij wat meer. Hier kan men een monument voor het nageslacht oprichten. Hij waarschuwt daarom den Raad niet bekrompen te zijn. De voorzitter gaat de naar voren ge brachte bezwaren punt Voor punt na. Hij kan niet tegenspreken, dat de finan ciën nauwkeurige verzorging behoeven. De aankoop is evenwel geenszins eeh luxe uitgave. Als het Uitbreidingsplan zal zijn Uitgevoerd züllen ér wel mooie lanen zijn, maar dan is el' geen mooi park. Than a is er de gelegenheid, om op iets mooi» voor het nageslacht beslag te leggen. Hij vreest, dat. men later spijt zal hebben het, niet te hebben aangekocht. Voorts deelt hij mede. dat het inderdaad in de bedoeling ligt een essentieel duinpark aan te leggen; als wa terwinplaats is heb terrein niet op de eerste plaats gedacht, omdat de watervoorziening voor tientallen jaren is gewaarborgd. Hij geeft in overweging het voorstel te aanvaarden. De heer Versteeg blijft bij zijn ingeno men standpunt. Een prijs van 2000.per Hectare zou voldoende zijn. De heer Drop ziet den financieelen toe FEUILLETON. door CHISTIAN HAUGEN. 9) De middag-post brachfc géén brief van Cynthia en ook belde zij niet óp. Ook dit bracht hem van streek. Eer hij ging, liet Watson Sr. hem roe pen om hem-een aangename vacancie toe te wenschen. Hij overhandigde hem een cheque van honderd Pond en deelde hem mpde, dat de firma besloten had, tiaar af- deelingschef Algy Rodney hét volgend jaar als compagnon in de zaak op te némen. Nog geheel ónder den indruk van deze nieuwe verrassing, gaf Algy zijn typiste vlug het adres van zijn schuilplaats aan 't Kanaal, met de uitdrukkelijke opdracht, dit aan niemand te verraden en enkel de aan hem persoonlijk gerichte brieven na te zenden. Mrs. Jones stond hem thuis Ai op te wachten. „Uu bureau is terug", zeide zij. „En er zit een dame op u te wachten". Algy trad binnen. In een dér gemakke lijke fauteuils zat een jong meisj'e, hel be- bcht door het binnenstroomende daglicht. Hij kende haar niet. Toen zij opstond en hêui tegemoet trad, had hij dén indruk, nog nimmer zoo'n mooi meisje gezien te hebben. Zij had donker haar en fraai-gevormae wenkbrau wen bo^en de warme diep-blauve oogen. Het smalle gezichtje toonde edele, fijne trekken. Het bekoorlijkst van alles was echter haar glimlach. „Ik heet Cynthia", zeidè zij, betoove- rend ïftchérid, „èn ik wil tegelijk verraden, dab ik ai acht en twintig jaar ben." „Niot mogelijk! U lijkt pas twintig", stamelde Algy verward. IX Haar ring. „Neen, neen, zoo bedoelde ik 't niet", haastte Cynthia zich te zoggen en in haar oogen flonkerde iets ondeugends. Öpeens echter werd zij ernstig en het lacl.je om haar lippen verdween, loen zij voortging: „Ik heb maar weinig tijd en moet u zoo heel veel vertellen. En daarom Wide ik er u direct op attent maken, dat ik niet maar éen overspannen meisje ben. Mijn vader heeft mij hierheen gezonden". „Uw vader?" vroeg Algy nadenkend. „Is Mr Hope misschien uw vader?" „Ja. ik weet, dat hij u geschreven heeft en dat hij gisteren tevergeefs op u wacht te. Ik kan niet aannemen, dat dit ontdekt is geworden, maar toch koestert Stenton argwaan en laat hem nu nog strenger be waken. Anders zou mijn vader zelf wel ge komen zijn; nu moest hij mij sturen". „Ik ben werkelijk blij u te zien", zeide Algy en zijn openhartige bewondering too- verde weer dat bekoorlijke lachje om haar lippen. Zij wist, hoezeer hij over de gebeurtenissen der laatste dagen zat te tobben en zij wist ook, dat 't al heel veel beteekent, als een man in dergelijke posi tie, ook maar een enkel oogenbiik zijn aandacht aan iets anders besteedt. Zijn oprechte bewondering was er des te vleiender om. Toch bïeek duidelijk, dat zij haar zenu wen met geheel meestér was. Zij deed erg onzeker en scheen vermoeid te zijn. Doch Algy's houding was evenmin rus tig Het ongewone van de ontmoetihg, hel feil, dal zij in zekeren zin in verband stond, niét dé zaak Stenton, de omstandig heid, dat Algy nooit omgang met datiies had gehad dat alles maakte 'b vóór hem buitengewoon moeilijk. Zij zetten zich aan het kleine rookta feltje en eindelijk kwam Algy los: „Kunt u mij ook Zeggen, waarom Sten- ton mi; achtervolgt?" Cvn'hia knikte ontkennend. „Neen', antwoordde zij, „dat kan ik niet. Tic weet alleen, dat hij 't op uw léven gêmuiit heeft, en dat U zeker niet meer tot 't rijk der levenden zou behooren, als niet géheel onverwachts een niidero zaak hem geheel in beslag genomen had. Het gaat namelijk om een geheim document en Sténton vermoedt, dat u dab in Uw bézit hebt". „Wat *oor een document zon dat zijn?" „Weet u dat niet vroeg Cynthia ver baasd „Neon". „Ik geloof zeker, dat u 't weet. Tk weet 't niet. Ik weet alleen, dat Stenton dacht, dat het in uw oud schrijfbureau lag. Doch daarin kon hij 't niet vinden en nu veron- dei stelde ik, dat u 't reeds vóór hem ge vonden had en 't veilig had opgeborgen." Hiermede werd dus Algy's vermoeden om trent zijn oud schrijfbureau bevestigd. ?,Neen. ik vond wel een geheime lade", zeide hij, „doch daarin lag niets dan stof. Een ander 'zal 't document al gevonden hebben, eer ik 't bureau kocht. Eli daarmee zou dan ook de omstandig heid vervallen zijn, die mij de laatste da gen voor 't leven beschermd heeft?" „Dat durf ik niet met zekerheid zeggen", 1 antwoordde Cynthia langzaam en in haar oogen lag een uitdrukking van angstige bezorgdheid, „ik weet 't niet zeker. Doch uit hetgeen ik vanmorgen hoorde, kon ik opmaken, dat Stenton vast gelooft, dat u het document verborgen houdt. Hij sprak èr van, u in geval van nood met de scherp' ste middelen te zullen dwingen afstand vah het document te doen". „Maar m'n lieve Miss Cynthia, ik ver moed zelfs niet wat hij bedoelt. Ik kén noch Stenton, noch een geheim document". Het lieve meisje sloeg de oogen neer. „Had ik dezen ochtend al den tijd bin nen mogen blijven, dan zou ik u nu beter omtrent zijn plannen kunnen inlichten. Maar ik werd weggestuurd. Mogelijk be gint hij ook mij te wantrouwen". Alleen die gedachte maakte haar al ang stig en Algy trachtte haar hand in de zijne te nemen, om haar te kalmeoren. Plotseling schoot hem echter een ge dachte door 't hoofd en hij trok haastig zijn hand terug. „Bent ubent u.... met Stenton ge trouwd", vroeg hij. Cynthia's angst scheen verdwenen te zijn, zij keek hem verbaasd aan en glim lachte weer. „Neen. Gelukkig niet. Stenton is een oud man. Ik ben heelemaal niet getrouwd. Maar waarom vraagt u daarnaar?" Algy ontweek haar blik en bleef het antwoord op deze vraag schuldig. „Ik weet 't niet", zeidè hij eindelijk. ..Misschien gaven uw woorden den in drukja, ik weet 't waarachtig niet." Door dit korte intermezzo waren zij van hun onderwerp afgedwaald en er ont stond een korte, pauze. Dan begon Cyn thia opnieuw. ,U is klaar voor de reis, zooals ik zie?" „Ja, ik vertrek vanavond, met den trein van 11.25 van Waterloo-station". „Waarheen „Naar Exeter in Devonshire. Dan reis ik morgen verder via Exmouth naar Franklin's Hotel, een mijl of vijf achter Exmouth aan de kust. Het is een klein bijna onbekend hotelletje en ik geloof, dat 't Stenton moeilijk zal vallen mij daar te vinden". „Ja, dat geloof ik ook. Maar wees voor al voorzichtig bij uw vertrek. Let goed op, of u niet bespionneerd wordt en zou er iemand bij 't loket staan, die u verdacht voorkomt, koop dan een kaartje tot aan een der tusschenstations". „Ik zal voorzichtig zijn." En nu stelde Algy dezelfde vraag, die hij reeds aan de twee helpers van Stenton gedaan had. „Wie is Stenton? Waarom is hij mij vij andig gezind, waarom-achtervolgt hij mij?" Cynthia keek op haar arbandhorloge. „Dat is eigenlijk een moeilijke vraag", antwoordde zij. „Om die vraag volledig te beantwoorden, zou ik heel wat tijd noodig hebben. Dan zou ik u ook moeten spreken over mijn vader en dirfhs positie ien op zichte van dien vreeselijken man. Ik zal tr dat allemaal dezen avond bezwaarlijk kunnen vertellen, want ieder oogenbiik loopen wij gevaar door Hunter gestoord te worden. Ik weet, dat hij vanavond hier heen zal komen. Een van do bedienden, die aan mijn zijde staat, heeft beloofd mij tijdig te waarschuwen. Hij zal opbellen, zoodra Hunter het huis verlaat, zoodat ik dan nog tijd genoeg zal hebben om Hier te verdwijnen. Als tenminste m'n vriend ge legenheid krijgt om op te bellen". (Wordt vervolgd).

Leidsche Courant | 1931 | | pagina 9