SPORT LUCHTVAART UIT DE OMGEVING VRIJDAG 21 AUGUSTUS 1931 DE LE1DSCHE COURANT TWEEDE BLAD PAG. 6 BUITENL. BERICHTEN ONGELUKKEN. CHINEESCH KUSTVAARTUIG VERGAAN? 300 passagiers aan boord. Gevreesd wordt, dat bij den jongsten storm behalve het s.s. „Kongsang" ook het Chineesche kustvaartuig „Minglee" is ver gaan, dat driehonderd Chineesche passa giers aan boord had. In de nabijheid van het eiland Fuhyan is een aantal op het water drijvende lijken gezien. Aan de kust van Koera zijn door den hevigen storm talrijke visschersbooten vergaan. Meer dan 200 personen worden vermist. RAMPZALIGE STORM. Meer dan 200 visschers vermist. In Oost-Azië zijn aan de kust van Ko rea tijdens een zwaren storm, talrijke vis schersbooten vergaan. Meer dan 200 men- schen worden vermist. DE „KWONGSANG" VERGAAN. Veertig lijken aangespoeld. Volgens een bericht van de Engelsche torpedoboot „Sepoy" uit Hongkong, zijn verscheidene voorwerpen van het Brit- sche stoomschip „Kwongsang" aan land ge spoeld. Het schip was tijdens een typhoon in de Chineesche Zee vergaan. Naar nader wordt gemeld, zijn op een klein eiland in de Foeningbocht, 40 lijken van de be manning en passagiers aangespoeld. Men zoekt thans nog naar een Europeaan en twee Chineezen, die vermoedelijk nog in leven zijn. AUTOBUS BIJ AVIGNON IN EEN SLOOT GEREDEN. Negen zwaar gewonden. In de nabijheid van Avignon is een auto bus, waarin 11 personen waren gezeten, in een sloot van eenige meters diepte gere den. De bus werd totaal vernield. Negen inzittenden werden levensgevaarlijk ge wond; de beide anderen werden licht ge kwetst. Motordieven verongelukt. Dezer dagen reed een motorfiets te Keu len in volle vaart tegen een stilstaanden vrachtauto op. De bestuurder en de duo rijder werden gedood. Naar thans uit het onderzoek blijkt, hadden de beide mannen het motorrijwiel een uur van te voren ge stolen. Badgasten door vloedgolf overvallen. Honderden baders, die zich in zee be vonden, werden gistermorgen verrast door een vloedgolf, die plotseling op kwam. De baders werden door reusachtige golven en door een sterke strooming on der water weggesleurd. De bootjesverhuurders,* die zich aan het strand bevonden, slaagden er niet in hun bootjes in zee te brengen, waarop zij, om de badgasten te redden, een men- schelijke ketting vormden, waarlangs alle baders, met uitzondering van vijf, kon den worden gered. HET WATER IN CHINA ZAKT. De stad Woe-tsjang nochtans overstroomd Naar men hoopt, is in het overstro mingsgebied aan de Jangtse het ergste leed geleden, daar de rivier 5 dum gezakt is. Nochtans is de stand nog 53 voet bo ven het normale peil. Nog steeds breken de dijken onder den druk van het water op verschillende plaatsen door. Het water stroomt thans zelfs de stad Woe-tsiang binne, waar tallooze vluchtelingen een toe vlucht hebben gezocht. Verschillende organisaties in den vreem de hebben hulp aangeboden. De afdeeling publieke gezondheid van den Volkenbond zal deskundigen sturen, om het gevaar voor epidemieën te voorkomen. In antwoord op het bekende verzoek der Chineesche regeering, heeft de Farm board te Washington doen weten, dat de Grain-Stabilisation-Corporation zich ge lukkig zou achten te onderhandelen over den verkoop van 15 millioen schepel ko ren. Stone, de voorzitter van den Farm- board meent dat de betaling zou kunnen geschieden op den grondslag van een di recte schuldbekentenis van de zijde der Chineesche regeering. De prijs zou de marktprijs zijn op den dag der verscheping. Waarschijnlijk al dus Stone zal bepaald worden, dat het koren alleen mag worden gebruikt ten be hoeve van de slachtoffers der overstroo ming. Dynamietaanslagen op electriciteits- werken. Men heeft de electriciteitsvoorziening der stad Montreal moeten beperken ten gevolge van de vernieling door middel van dynamiet van twee hoogspannings masten. Deze aanslag is de ernstigste van de vele van dien aard, welke de laatste veertien dagen zijn gepleegd op de eigen dommen van de Mij. „Montreal Light, Heat and Power". Deze daden van sa botage worden in verband gebracht met een staking der arbeiders, wier vakver- eeniging de maatschappij weigert te er kennen. De leiders der vakorganisatie verkla ren echter, dat de aanslagen het werk zijn van onbekende onverantwoordelijke elementen en zij bieden hun medewer king aan ter bescherming der bedreigde werken. ZWEMMEN DE EUROPEESCHE ZWEM- KAMPIOENSCHAPPEN TE PARIJS. Interessante kampen bij de heeren te verwachten. Taris of dr. Barany? De kansen der Hollandsche dames. Wint Duitschland definitief den Europabeker? Zondag 23 Augustus vangen te Parijs de derde Europeesche zwemkampioenschap- pen aan, welke een gekeele week zullen du ren. Het bassin te Tourelles in 1924 zwem- stadion ter gelegenheid van de Vllle Olympische, Spelen te Parijs zal van Zon dag tot Zondag kampplaats zijn voor de beste Europeesche zwemsters en zwemmers van het heden. Niet minder dan 14 nationa liteiten schreven in, n.l. deelnemers van de volgende landen: Nederland, Italië, Hongarije, Duitschland, Zweden, Polen, Zwitserland, Tsjecho-Slowakije, Oostenrijk, Engeland, Finland, België, Joego-Slaviè en Frankrijk. Aan het waterpolotournooi ne men zeven 7-tallen deel n.l. van Frankrjjk, Hongarije, Duitschland, België, Zweden, Oostenrijk en Tsjecho-Slowakije. Als we de korte geschiedenis van de Europeesche zwemkainpioenschappen even nagaan, dan zien we dat van 1890 tot 1903 wel Europeesche zwemkampioenschappen werden gehouden, doch slechts op enkele afstanden. Eerst in het jaar 1926 zetlte men deze kampioenschappen op een meer imponeerende wijze op, terwijl het pro gramma ontleend werd aan de Olympische Spelen. In dat jaar werden de kampioen schappen te Boedapest gehouden. Hier toonde Duitschland zich de sterkste vóór landen als Hongarije en Zweden. In 1927 werden de Europeesche te Bologna gehou den, waar Duitschland wederom den Europabeker won. In vier jaren kon den daarna geen wedstrijden meer plaats vinden. Men herinnert zich nog wel, dat de voor Weenen uitgeschreven kam pioenschappen geen doorgang konden v>n- den in verband met financieele moeilijk heden. Thans, voor de derde maal, worden zij te Parijs gehouden. De heeren-nummers. De wedstrijden worden gedurende acht dagen gehouden. Vanzelfsprekend concen treert zich de belangstelling bij de heeren op de 100 Meter vrije slag. De ontmoeting tusschen den Hongaar dr. Barany en den Franschman Jean Taris belooft al zeer spannend te worden. Naar verluidt zou Ta ris de laatste dagen ongesteld zijn en het. bed moeten houden, doch ernstig schijnt zijn toestand zeker niet te zijn. Hij zal be gin volgende week wel kunnen starten, a] is het mogelijk, dat hij hierdoor minder goed in vorm is. De Hongaar is overigens uitgesproken favoriet voor de 100, 400 en 1500 Meter vrije slag. Vermelden we voorts nog len Belg Coppieters, den Joego-Blaaf Dra^ko, den Duitscher Haas, waartegen onze hee ren als de Nederlandsche Zwembond tot uitzending besloten had toch geen kans zouden hebben gehad. Dat nog steeds de Hollandsche zwemmers geen internationaal peil kunnen bereiken valt te betreuren, vooral omdat onze dames daar zoo gunstig bij afsteken. Doch dat men onder deze omstandigheden liever geen heeren laat deelnemen valt te prijzen, in dit internatio nale gezelschap behooren de Hollandeis niet thuis. Op de andere nummers noemen we ais sterkste deelnemers 100 Meter rugslag: Nagy (Hongarije), Lehnig (Duitschland), De Combe (België); op de 200 Mete? schoolslag van Parijs (België), Reingoldt (Finland) en Sietas (Duitschland). De 4 X 100 Meter estafette zal wel voor Hongarije zijn. Zeer benieuwd zijn wij naar het sprin gen van den Hollander Stotijn, die o.i. lang geen slechte kans heeft om een van de bovenste plaatsen in te nemen. De strijd tusschen de diverse zeventallen zal wel hoofdzakelijk gaan tusschen Hon garije en Duitschland. Hongarije won in 1920, in 1927 legden de Hongaren wederom beslag op den titel, Duitschland werd ui 1928 wereldkampioen ter gelegenheid van de Negende Spelen te Amsterdam. Intus- schen hebben de Hongaren nog 25 landeo- wedstrijden gespeeld engeen en tele verloren. Hongarije is dus weer favoiiet voor Parijs, al zal een overwinnig op zijn zes tegenstanders niet gemakkelijk worden behaald. De dameswedstrijden. Voor ons, Hollanders, van zooveel meer belang, dan die van de heeren. Evenals bij de heeren boezemt de 100 Meter vrije slag het meeste belang in. Onze vertegenwocr- digersters Zus Braun en Willy den Ouden ze zal wel de jongste van het gezelscüao zijn zullen een zwaren strijd moeten voe ren tegen Miss Cooper, de uitstekende En- gelsche zwemster, tegen de Fransche dames Miles Bodard en Horrent en tegen de Hongaarsche Lenkei. Zus Braun zwemt in haar serie o.m. te gen Miss Cooper, terwijl Willy den Ouden o.m. zwemt tegen Miss Dowall en mej. Lenkei. Hopen wij, dat beide zwemsters de finale zullen bereiken. De 200 Meter schoolslag is voor ons een vraagteeken. Zal Miss Volstenholme (Enge land) winnares worden en hebben mej. Kastein en mej. Huybers geen kans? Een overwinning voor een der Hollandsche da mes lijkt ons uitgesloten, al bestaat de mo gelijkheid zeer zeker, dat beide dames zich in de finale zullen weten te plaatsen. Op de 400 Meter vrije slag zal Zus Braun weer in actie zijn, tegelijk met de R.D.Z. zwemster Truus Baumeister. Hoewel ook hier weer Miss Cooper, Mile Godard en voorts Miss Davies (Engeland) sterke te- j genstanders zullen blijken te zijn, we ge- looven niet, dat de overwinning hier aan Zus Braun zal ontgaan. Aan de 4 X 100 Meter estafette doen vier landen mee, Hongarije, Nederland, En geland en Frankrijk. Hoofdzakelijk zal de strijd gaan tusschen Nederland en Enge land. De Hollandsche ploeg met Marie Braun, Willy den Ouden, Marie Vierdag en Truus Baumeister lijkt ons zeer sterk en moeilijk te verslaan. Al weer een strijd tusschen Miss Cooper en Zus Braun zal zich ontspinnen op de 100 Meter rugslag, met als gevaarlijke outsiders de dames Lenkei (Hongarije), Mile Blon- deau (Frankrijk) en Jenny Korthof (Neder land). Zu9 heeft hier haar titel te verdedi gen en zal er alles opzetten om dezen re houden. Tenslotte springt Truus Klapwijk mee op de springbank en bij het kunstspringen. Wat de damesploeg betreft, in vergelij king met de andere landen, lijkt ons deze buitengewoon sterk. Eerste in het landen- klassenient lijkt ons voor de Hollandsche dames lang niet uitgesloten. Wat het landenklassement bij de heeren betreft, Duitschland werd twee maal reeds winnaar. Ditmaal zal het echter zeer de vraag zijn of onze Oostelijke buren heb hoogst aantal punten behalen, daar Hon garije over een uitstekende ploeg beschikt. Mocht inderdaad Duitschland er in sla gen het meest aantal punten te behalen, dan verkrijgt dit land den Europabeker voor goed in zijn bezit. Vermelden wij tenslotte nog, dat Zond tg 23 Augustus de wedstrijden aanvangen met voorwedstrijden voor de 100 Meter vrije slag heeren en de series der 200 Me ter schoolslag dames. lederen dag worden voorts waterpolowedstrijden gehouden, terwijl Zondag 30 Augustus het kunstspria- gen heeren zal plaats vinden, voorts de 200 Meter vrije slag heeren beslissing, 1500 Meter vrije slag heeren beslissing, do 400 Meter vrije slag dames beslissing en oe winnaars en verliezerswedstrijd waterpolo. WATERPOLO D.Z.V. I—De Zijl II 0—2. De eerste kampioenswedstrijd van De Zijd II voor de competitie van den Haag- sohe Zwembond, gisteravond te Delft tegen D.Z.V. gespeeld, is door de Leidenaars met 20 gewonnen. VOETBAL Leidsche Politie Sportvereeniging. De uitslag van den gisteravond gespeel den voetbalwedstrijd L. P. S. V. II tegen R.K. O. V. V. I was 2—0 in bet voordeel van laatstgenoemde vereeniging. ATHLETIEK WEST-DU ITSCHLArtD—NEDERLAND. Wijziging Nederlandsche ploeg. De Technische Commissie van de K. N. A. U. deelt ons mede, dat in de reeds ge publiceerde samenstelling van de Neder landsche pleeg door het bedanken van eenige deelnemers, als anderszins eenige wijzigingen daarin zijn aangebracht. De samenstelling luidt thans als volgt: 1500 meter hardloopen: A. Zeegers (A. V. A. C.), W. Effern (H. A. V. Haarlem). Reserve: J. Jansen (Feijenoord). 100 meter hardloopen: Ohr. Berger (H. A. V. Haarlem), M. v. d. Berge (H. A. V., Haarlem). Reserve: H. de Boer (Vlug en Lenig). 5000 meter hardloopen: J. Zeegers Jr., (A. A. C.), C. C. Peters (De Trekvogels). Reserve: H. Bruyn (W. F. C.). Voor het nummer 4 x 100 meter estafette zullen starten: H. de Boer, A. v. Welsenes, M. v. d. Berge en Chr. Berger. Reserve is Jac. Boot (D. F. C.). Het is nog niet zeker of L. M. Oorschot (Brederode) van de partij kan zijn, daar hij waarschijnlijk verhinderd is. DAMMEN WarmondChr. L. Damver. 7—13. Gisterenavond speelde de Warmondsohe Dam vereeniging haar eersten wedstrijd tegen de Chr. Leidsche Damvereeniging. Het resultaat was, dat laatstgenoemde won met 13 tegen 7 punten, met welk resultaat de jonge Warmondsche vereeniging tevre den kan zijn. Roemeensche vliegers vermist. Er zijn geen belichten meer ontvangen omtrent de beide Roemeensche vliegers, die gisterenmorgen te Boekarest waren ver trokken voor een non-stop-vlucht naar Londen en 's middags tegen vijf uur op Croydon werden verwacht. KATWIJK AAN DEN RIJN. Personalia. Voor dc hoofacte L. O. slaagde t Den Haag mej. A. E. Oudshoorn, alhier. LEIMUIDEN. Polderbestuur. De polderlasten van den Griet en Vriesekoopsche polder alhier blijven voor 1931 gehandhaafd op 13. per H.A. De gemeente-secretarie. Met ingang van 3 September zal ingevolge besluit van B. en W. de gemeentesecretarie in den vervolge iederen werkdag geopend zijn van des voorm. half negen tot des nam. half één. Tot nog toe was de secretarie geopend van des v.m. 9 tot des namiddags 1 uur. RIJNZATERWOUDE. Gemeenteraad. De Raad dezer ge meente vergadert Vrijdagavond 21 Aug. des namiddags te 8 uur spoedeischen ter behandeling van de volgende punten. 1. Ingekomen stukken. 2. Garantieverklaring Waterleiding. In beroep. Door de heeren C. van Tol en J. A. de Bruijn zijn bij Ged. Staten dezer provincie ingevolge art. 33 der ge meentewet beroep ingesteld tegen de toe lating van den heer R. Kroon als lid van den Raad. Maandag 24 Aug. a.s. des namid dags te 3 uur zal voor Ged. Staten deze kwestie in een openbare vergadering be handeld worden. WARMOND. VROUW DOOR TREIN OVERREDEN. Twee andere vrouwen op den rand van de dood Gisteravond te half zeven is bij de over weg in het land achter het Seminarie door den trein uit de richting Leiden mej. M. v. Delft, uit Rijnsburg, overredenze was onmiddellijk dood. De trein stopte even en kon na 5 minuten oponthoud vertrek ken. De overledene was 75 jaar oud. Zij was op bezoek geweest op Warmond, en keerde naar huis terug in gezelschap van twee andere vrouwen, die, toen zij getui gen waren van dit ongeluk, van schrik op de vlucht sloegen. Geen van drieën had blijkbaar de trein zien aankomen, maar alleen mej. M. v. D. was op het noodlottig oogenblik op de railsde andere twee wa ren er eenige stapnen van verwijderd. Dokter en politie was spoedig ter plaatse. Personalia. Met September a.s. zal onze plaatsgenoot M. Versluys Mzn., zijn studies aanvangen op het Franciscaan- sche Missie-College te Katwijk (Z.-H.). UIT DE RIJNSTREEK ALPHEN AAN DEN RIJN. Aanrijding. Op den Steekterweg kwam de bestuurder J. V. met zijn luxe auto in aanrijding met een vrachtauto van V. al hier. Eerstgenoemde auto werd beschadigd. De bestuurder J. V. uit Bodegraven deed aangifte bij de politie. BOSKOOP. Gemeenteraad. De raad dezer gemeen te zal Vrijdag 21 Augustus '31 des avonds te 8 uur in een spoedeischende vergade ring ten gemeentehuize bijeenkomen. Het eenige punt ter behandeling betreft mededeelingen over de grondlevering voor verbreeding van den LaagBosikoopschen weg en in verband daarmede nadere voor stellen van burgemeester en wethouders. LEIDERDORP. ZOETERWOUDE (Hooge Rijndijk). Wilhelminafeesten. Woensdag 26 en Donderdag 27 Augustus zuilen door de Wil- helminaveiëeniging Zoeterwoude, Hooge Rijndijk en Omstreken, de jaarlijksohe feesten worden gehouden op het terrein aan den Hoogen R'ijndijk, hoek Weipoort- echenweg. Het bestuur vertrouwt op aller mede werking om de feesten zoo goed mogelijk te doen slagen. Vele groote attracties, zoo- als Centrifugaal, Lunapark, Zweefmolens, de groote oonsumptietent, de bekende Hos- vlonder en vele andere vermakelijkheden zullen aanwezig zijn. Begonnen wordt op Woensdag des mor gens te 9.uur met kinderfeesten, ter afwis seling zal tevens een groote poppenkast voorstelling worden gegeven, terwijl de wel bekende Goöhelaar prof. Antonini met een rijk voorzien programma zal uitkomen. De kinderfeesten staan onder leiding van een commissie, waarin zitting hebben de heeren W. Tijssen, Jac. Lemmerzaal en M. Jansen. Des namiddags te 2 uur beginnen de volksspelen waaronder hardloopen voor da mes met kinderwagens, alsmede stoelen dans voor dames boven de 16 jaar, beide om geldprijzen. Ter opluistering der feesten Woensdag avond te zes uur achter het feestterrein een nationale voetbalwedstrijd Alphen I" te ALphen en „A.S.C. I" te Leiden met als scheidsrechter de heer A. C. van Leersum, le klas K.N.V.B. Hier voor is door het be stuur beschikbaar gesteld een schitterende beker. Aan supporters zal het en mag het dien avond niet ontbreken, maar ook voor een ieder is zulk een wedstrijd iets bijzon ders, omdat zij voor een spannenden wed strijd zullen zorg dragen. 2den dag. 's Morgens te 9.30 uur ringrij- den per fiets voot dames en heeren boven de 14 jaar om kunstvoorwerpen. Te 10 uur bij genoegzame deelname ring- rijden per rijtuig voor dames en heeren, om geldprijzen. Ook wordt om 10 uur begonnen met het welbekende kat- of tonnetje knep- pelen. Des namiddags te 2 uur sprietloopen voor dames en heeren boven 12 jaar, om geld prijzen en te 3 uur tonnetjesteken voor da- nies en heeren. Het bestuur behoudt zich het recht voor het programma, ook bij een te gering aan tal deelnemers, ten aanzien van de prijzen, te wijzigen. Beide avonden muziek en rondgang met muziek op het terrein. Tot slot Donderdagavond te 11 uur groot schitterend vuurwerk. (Zie ook de adver tentie in dit blad.) R. K. Sportvereeniging „Meerburg". Woensdag hield deze vereeniging haar jaar vergadering in het Patronaat, Ondanks het buitengewoon slechte weer was de opkomst der leden bevredigend te noemen. Om circa 8u. 30 opende de heer Th. Ber gers de vergadering en heette de aanwe zigen van harte welkom. Spreker memo- reerde^ de mooie resultaten door Meerbur- gers in het afgeloopen jaar behaald en roemde de goede verstandhouding, die er onder de leden geheerscht heeft. Hij hoop te, dat zulks in de toekomst zoo blijven mag. De notulen der vorige jaarvergadering werden goedgekeurd. De jaarverslagen, res pectievelijk uitgebracht door secretaris en penningmeester, werden onder dank goed gekeurd. Uit het jaarverslag van den secretaris zij vermeld, dat „Meerburg" 141 leden telt, wat iets meer is dan verleden jaar. Het aanbal donateurs is 59. Verder bleek, dat ook qualitatief „Meerburg" vooruit is gegaan. En op voetbal- en op athletiek- en op gym nastiekgebied werden schitterende resulta ten behaald. Vooral de wedstrijden van A.S.C. werden voor onze leden een groot succes. Het verslag van den penningmeester toonde aan, dat de ontvangsten de uitgaven dekken. Van een aflossing der schuld kan hierdoor geen sprake zijn. Daar dit .toch noodzakelijk is, moest het bestuur wel voorstellen om de contributie te verhoo- gen, welk voorstel door de vergadering met algemeene stemmen werd aanvaard. Bo vendien werd van de leden een vrijwillige bijdrage gevraagd, wat een groot succes werd. Het M. en T.-fonds kon beginnen met een mooi kapitaaltje. De kascommissie bracht verslag uit van haar bevindingen, en stelde voor de pen ningmeester voor zijn zuinig en accuraat beheer der gelden te déchargeeren, welk voorstel door de vergadering werd aange nomen. Bij het volgende punt: verkiezing van 6 bestuursleden, werden gekozen mej. J. Cla- rijs en de heeren Th. Bergers, J. de Boer, J. Dorlandt, A. Pieterse en P. de Vrind. Tot leden van de kascommissie werden benoemd de heer P. Brouwer Sr. en A. Vis ser, en tot leden van de elftalcommissie de heeren Th. Bergers, P. Brouwer Sr. en P. de Vrind, welke commissie aangevuld zal worden met de aanvoerders der senio ren elftallen. Bovendien stelde het bestuur voor een athletiekcommissie te benoemen, wat werd goedgekeurd. Tot leden dier commiss:e werden gekozen de heeren Ts. Bergers, A. Visser en J. de Boer. Intusschen was de voorzitter, de zeer- zeereerw. heer pastoor I. J. Meyer, ter ver gadering gekomen, die in eenige welgeko zen woorden de leden feliciteerde met de prachtige resultaten in het afgeloopen jaar behaald. Spreker dankte het bestuur voor al het verrichte werk en sprak een bijzon der woord van dank tot den heer Th. Ber gers, den leider der vereeniging. Een har telijk applaus onderstreepte de woorden van den eerwaarden voorzitter. De volgende punten werden vlug afge werkt. Mededeelingen werden gedaan over het komende jaarfeest, en over de a.s. com petities. De rondvraag leverde weinig belangrijks op, zoodat te ruim elf uur de voorzitter de vergadering, die getuigenis aflegde van den goeden geest die onder de Meerburgers heerscht, met den ckristelijken groet slui ten kon. LUCHT-STATISTIEK OVER 1930. In Europa werden bijna 25 millioen mijl afgelegd. De „Internationale Luchtgids" die dezer dagen in drie talen is verschenen, bevat opmerkelijke bijzonderheden over den groei van het luchtverkeer. Het boek zelf is trouwens ook opmerkelijk: het weegt met zijn meer dan 1000 pagina's ongeveer tien pond. Een der cijfers, die in deze zee van ge tallen de aandacht trekken, is het aantal mijlen, dat in 1929 en 1930 is afgelegd door verkeersvliegtuigen van Europeesche maat schappijen. Deze 29 maatschappijen hebben in 1930 dén enormen afstand van 24.963.924 mijl laten afleggen, een stijging van niet minder dan 5 millioen mijl vergeleken met 1929, toen dit aantal 19.712.000 mijl be droeg. Aan het hoofd van de lijst staat Frank rijk met een totaal van 8.037.132 mijl, dan volgt Duitschland met 7.012.255 mijl. Italië komt in de derde plaats met 2.813.949 en Nederland vierde met 1.476.795 mijl. Enge land neemt de vijfde plaats in met 1.292.177 mijl. De luchtgids bevat verder beschrijvingen en in de meeste gevallen ook kaarten van 767 luchthavens, waaruit al evenzeer de snelle groei van het luchtverkeer blijkt. Koninginne-verjaardag. Ter gelegen heid van den verjaardag van H.M. de Ko ningin zal er morgens Koraal muziek wor- ningin zal er 's morgens Koraalmuziek wor ging „Devote". Om één uur zullen de kin deren van alle scholen een rondgang door 't dorp maken met muziek; daarna volgt traktatie; ook zal op 't terrein een paeda- gogische poppenkast aanwezig zijn en een goochelaar, die voor de kinderen zeer ver makelijk zal zijn. 's Avonds zal in de Geref. kerk een spreker komen uit Pijnacker en een zangkoor zal 't verdere van den avond opluisteren. NIEUWKOOP. Melkoorlog! In de laatste dagen be staat er in Nieuwkoop wrijving tusschen de melkboeren. Enkele dagen terug begon de heer A. K. alhier melk te venten en wel I voor den prijs van 9 cent per liter, terwijl de prijs bij andere melkboeren op 11 cent stond. Verschillende scherpe woordenwis selingen ontstonden, waarna men al spoe dig een tweede melkboer zag verschijnen, met melk ook voor de prijs van 9 cent, zoo dat ons dorpje nu bes-hikt over 6 melk venters en vijf zaakjes ;'ie melk verkoopen, welke door particulieren wordt afgehaald, j daarbij nog 2 kar neme lk venters Het ge- volg van de concurrentiestrijd is, dat nu bij alle mel'kböeren de prijs op 9 cent is ge- j bracht en de karnemelk op 5 cent.

Leidsche Courant | 1931 | | pagina 6