H. Hl. PIERROT""ÏIKkSP21 GROOTE JAARLIJKSCHE OPRUtflING DAMESTASSCHEN oüiz^pecialiteit VRIJDAG 21 AUGUSTUS 193i DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD PAG. 5 KERKNIEUWS DE NIEUWE BEDEVAARTSKAPEL TE BRIELLE. De eerste steenlegging. Gisteren heeft, zooals gemeld, in de be kende Nederlandsche bedevaartsplaats Brielle op het terrein van de z.g. Bulbweide achter het Martelveld de plechtige eerste steenlegging plaats gehad van de nieuwe steenen bedevaartskerk. Deze plechtigheid welke door Haarlem's bisschop Z. H. Exc. Mgr. J. D. J. Aenge nent werd verricht, vond plaats bij gele genheid van de jaarlijks-che Haarlemsche processie, welk dit jaar, gelijk zich laai- begrijpen, een zeer bijzondere belangstel ling ondervond. Reeds vroeg waren deze pelgrims op stap gegaan en kwamen te ongeveer kwart, over 9 uur met de gepavoiseerde boot de Brielsche Maas afzakken. In verband met het hooge tij kon de stoomboot doorvaren tot het Maarland. Hier op de kade vorm de zich onder leiding van de Brielsche po litie een groote stoet, welke met de pause lijke kleuren voorop, dwars door het stadje heentrok. Aan den kop van de processie marcheer de de R. K. Harmonie van Noordwijkerhout, welke een opgewerkten marsch liet hooren. De R. K. Verkenners van Haarlem, welke met de processie waren meegekomen, zorg den voor het onderling verband in den op tocht. Bij de pastorie in de druk-bevlagde No- belstraat werd halt gehouden, om Mgr. Aengenent, die reeds 's avonds te voren te Brielle was gearriveerd., in den stoet op te nemen. In een open rijtuig nam Mgr. plaaüs, Naast Mgr. was gezeten de leider van de bedevaart, pastoor J. Sondaal van do St. Jozefkerk te Haarlem, terwijl daartegen over hadden plaats genomen, kapelaan A. Leesberg, directeur van de Haarlemsche processie naar den Brielle en de nieuwe secretaris van Mgr., de weleerw. heer J. Smulders, die dezen dag voor het eerst in openbare functie was. Langzaam trok zoo de stoet het stadje uit en den weg van het Martelveld op, waar meer dan gewone belangstelling viel te constate eren. Bij de bedevaartskapel gekomen, gingen eerst alle pelgrims naar binnen, waarna Mgr. door de geheele geestelijkheid op plechtige wijze werd ingehaald, voorafge gaan door een stoet van bruidjes en misdie naars, zegenend de feestelijk versierde ka pel betredend. Dan ving de Pontificale Hoogmis aan, welke door Mgr. Aengenent werd opgedra gen. Presbyter assistens was hierbij pastoor J. Sondaal, diaken kapelaan A. Leesberg, subdiaken kapelaan VV. Polder van de St. Bavo te Haarlem, terwijl troon-diakeas waren pastoor L. J. Boogmans, consei va- tor van het Bisschoppelijk Museum en pas toor C. A. Bulters O.F.M. uit den Haag, lid van de Bisschoppelijke Brielsche Com missie. De verdere functies werden vervuld door de weleerw. kapelaans Th. v. d. Lugt, A. van Houten, W. Nijssen en H. Figelet, als mede eenige theologanten. De nieuwe secretaris van het bisdom, de weleerw. heer Smulders trad als cere- moniarius op. Buiten het priesterkoor hadden nog plaats genomen deken A. Schraag van Schiedam en pastoor J. van Muijen, leden der Bisschoppelijke Brielsche Commissie, pastoor P. de Kok uit de Zilk, pater v. d. Hart O.F.M. alsmede eenige kapelaans uit de omgeving. In de kapel waren mede aanwezig de architect van de nieuwe kerk, de heei H. P. J. de Vries alsmede de aannemers Wortel en Buy sing. Behalve de Haarlemsche pelgrims woon den nog talrijke geloovigen uit den Briel zelf en zelfs eenige te Oostvoorne gelogeer de zomergasten deze plechtigheid bij. Het zangkoor van de St. Jozefkerk te Haarlem zong onder leiding van den heer de Klerck de „Missa in honorem B. M. de Loretto" van Vincent Goller, voor mannen en jongensstemmen. Aanstonds na afloop van de H. Mis vond de plechtigheid van de eerste steenlegging plaats. Hoewel het weer zich in vergelijking met de vorige dagen zeer gunstig hield, stond er toch een zeer sterke wind, welke het spreken in de open lucht zeer moeilijk maakte. In verband hiermede besloot mgr. zijn toespraak niet op het bouwwerk, maar des middags in de kapel te houden. Hierna hadden de pelgrims eenigen tijd rust. Te twee uur ving het Pontifcaal Lof aan. Het plechtig Lof werd wederom ge celebreerd door Z. H. Exc. den Bisschop van Haarlem, Mgr. J. D. J. Aengenent, die hierbij werd geassisteerd door den zeereerw. heer P. de Kok, pastoor te De Zilk en den weleerw. heer van Houten, kapelaan te Haarlem. Alvorens het Lof begon hield Mgr. Aengenent zijne toespraak, welke Z. H. Exc. des morgens in verband met de moeilijkheid zich buiten op het bouwwerk voor alle pelgrims verstaanbaar te ma ken, had uitgesteld tot de middagbijeen- Toespraak van Mgr. Aengenent. Wat verwacht de H. Kerk, wat ver wachten de martelaren van ons? vraagt Het staat zoo duidelijk in het gebed, dat wij dezen morgen bij de zegening van den eersten steen hebben uitgespro ken. Immers daar baden wij, dat wij dien eersten steen legden, opdat hier moge bloeien het ware geloof, de vreeze des Heeren en de broederlijke onderlinge liefde en opdat deze plaats voortaan al leen bestemd zij om te bidden. Het ware geloof moge bloeien! Hebben wij niet gebeden, opdat dit H. Geloof in ons' en in onze kinderen bewaard moge blijven en ook de andersdenkenden dien schat zullen verwerven? Hoeveel wordt er in onzen tijd niet gedaan om de jeugd het geloof te ontnemen? Laten we toch alles doen om onzen kinderen die parel des geloofs niet te laten ontrooven door hen zóó op te voeden, dat zij bestand zijn tegen de gevaren, welke hen van allen kant bedreigen. Maar niet alleen bidden wij hier voor ons en de onzen, maar ook voor de an dersdenkenden, die toch ook onze broe ders en zuzsters zijn in Jesus Christus. De vreeze des Heeren en de onderlin ge broederlijke liefde zijn de vruchten van het ware geloof. De vreeze des Hee ren, die het begin is van alle wijsheid en van een wijs leven d.w.z. van een leven, dat gericht ie- op het Bereiken van onze hemelsche toekomst. Laat ons daarom af houden van de begeerlijkheid des vlee- sches, van de begeerlijkheid der oogen en de hoovaardij des geestes. De Goddelijke Meester heeft gezegd, dat wie zijn broeder niet lief heeft, de liefde Gods niet in zich kan hebben. Welnu, laat ons de hand steken in eigen boezem en ons afvragen, of wij de onder linge liefde beoefenen, of wij elkanders gebreken verdragen, of wij met liefde spreken over hun fouten, of wij den balk in het eigen oog eerder zien, dan den splinter in het oog van onzen broeder? Ten slotte hebben wij gevraagd, dat dit gebouw voortaan, voor de toekomstige eeuwen, moge zijn bestemd om hier te komen bidden. O moge het waar zijn, dat de gods vrucht tot onze Heilige Martelaren zich zoo zal ontwikkelen, dat de processies veel meer en in grooter getale hier heen zullen komen. Denken wij er toch aan, dat 'deze H. Martelaren zijn onze eigen broeders, kin deren van hetzelfde volk, Nederlanders als wij. Kan het anders of onze heiligen zullen met de grootste belangstelling ver vuld. zijn voor de nooden van hun eigen broeders! Waarom zouden wij bij voor keur onze toevlucht nemen tot de hei ligen van andere landenonze heiligen moeten toch een bijzondere voorliefde hebben voor ons. Laten wij hen toch meer dan vroeger gaan nemen tot onze bijzondere schutspatronen. Mogen voortaan duizenden en duizen den, meer dan vroeger, opkomen naar deze heilige plaats om hier te bidden. Geve God Zijn zegen over dezen arbeid. Zegenen ons de Heilige Martelaren,, onze huisgezinnen en onze kinderen en mogen zij verwerven, dat het H. Geloof hier in ons vaderland moge bloeien en bij velen de liefde komt om hier op deze gezegende plek hun voorspraak in te roe pen. Dat geve God! Na deze bisschoppelijke toespraak, wel ke alle aanwezigen als een boodschap zullen medenemen om zijn wensch in ver vulling te doen gaan, werd de bisschop pelijke zegen gegeven. Daarna vormde zich de processie voor den plechtigen ommegang rond het mar telveld. De gezangen werden ondersteund door het koper van de R. K. Harmonie van N oord wijkerhout. Van het rustaltaar af heeft ten slotte de weleerw. pater de Hart O.F.M. de pre dikatie gehouden, waarin hij een schoone vergelijking maakte tusschen de kamp vechters in de Romeinsche arena, die ten aanschouwe van duizenden en voor de oogen van hun Caesar hun zwaren strijd bevochten, en deze negentien bloedgetui gen, die voor de oogen van de duizenden heiligen en die van hun Goddelijken Meester den goeden strijd hebben ge streden. Na de benedictie in de open lucht trok de processie verder en onder het zingen van het „Te Deum" werd de kapel weer betreden, waar ten slotte het pon tificale Lof werd beëindigd. Ten slotte verliet .de Bisschop zegenenjl de beevaartskapel. Waarna op de gebrui kelijke wijze met het vereeren der reli kwieën der martelaren de kerkelijke plechtigheden werden besloten. EM.-PASTOOR H. J. VAN DER POEL. t Juist op zijn 61sten verjaardig is giste ren in „Huize Duinrust"' te Overveen na een langdurig ziekbed overleden de zeer eerw. heer H. J. van der Poel, emeritus pastoor van Ursem. Hubertus Joannes van der Poel werd 20 Augustus 1870 te Zoeterwoude geboren en priester gewijd 19 December 1896. Achter eenvolgens werd hij benoemd tot kapelaan te Haarlemmermeer (H. Joannes de Doo- per) 21 December 1896, kapelaan te Bode graven, 18 November 1900; tot pastoor te Oude Schild 21 September 1912 en tot pas toor te Ursem 19 Juni 1915. Op zijn ver zoek verkreeg hij den 26sten Mei 1925 uit deze laatste functie eervol ontslag. Daarna vestigde hij zich in „Duinrust". Kapittel der Franciscanen. Het driejaarlijksche Kapittel der Min derbroeders-Franciscanen zal midden der volgende week te Weert worden geopend. GEMENGDE BERICHTEN ONGELUKKEN. SLACHTOFFERS VAN HET VERKEER. Wielrijder onder de tram. Aan de gevolgen overleden. Op de Vijzelgracht te Amsterdam is gis termiddag een ernstig ongeluk gebeurd. Een 19-jarige wielrijder, die achter een wa gen van lijn 24 reed, week plotseling naar links uit, zander zich te vergewissen of de weg vrij was. Hij werd gegrepen door een wagen van lijn 4. Ernstig gewond werd hij naar het Binnengasthuis gebracht, waar hij kart daarop overleed. Auto-ongeval in Bretagne. Nederlanders zwaar gewond. Bij de familie te Alkmaar is bericht inge komen, dat aan de familie Ph. M. Bo&scher, ir. Bossoher is directeur van de Alkmaar- sohe ijzer- en metaalgieterij op een auto tocht in Bretagne, gisteren te Avranohes een auto-ongeluk is overkomen. Naar verluidt heeft mevrouw Bossoher zware inwendige kneuzingen bekomen. De heer Bossoher brak een sleutelbeen. Hun zoon, ir. Bossoher en een dochter, leerlinge van het. Alkmaarsoh gymnasium zouden vrijwel ongedeerd zijn ge/bleven. Auto op groep menschen ingereden. Toen eenige werkloozen te Geldrop Woensdagmiddag van het stempelen huis waarts keerden, werden zij door een ach terop rijdende auto aangereden. Twee van hen werden in de sloot ge worpen, terwijl twee anderen tegen een langs den weg staanden boom werden geslingerd, waarbij zij -vrij ernstige kwets- uren opliepen. Het ongeluk was te wijten aan de glad- I heid van den weg. DOOR EEN PROPELLER GETROFFEN. Ned. radio-telegrafist op Croydon gedood. j Uit Zaandam wordt aan de „Tel." ge- meld I Op het vliegveld. Oroydon bij Londen is Woensdagmiddag de 22-jarige L. G. M. Eijmaal, radio-telegrafist im dienst der K.L.M. en onlangs aangewezen om op de lijn HollandIndië dienst te doen, door een propeller van een juist door hem verlaten vliegtuig zoo ernstig getroffen, dat hij kort daarop is overleden. c-" i Rteeds de benoeming tot radio-telegra- fist op den Holland-Indië dienst., waarvoor hij bij Radio-Holland zijn opleiding genoot, en zijn vluchten met Van Dijk, stempelden hem tot een onzer beste jonge krachten van wien men nog veel verwachtte. Het lijk zal Zaterdag per boot naar Nederland worden overgebracht en hier ter aarde worden be steld. Ontsporing bij het station Haarlem. Van een uit drie wagens bes taanden electriischen trein, welke uit IJmuiden kwam, is gisterenmiddag bij het binnenrij den van het station Haarlem, het middel ste rijtuig ontspoord, doordat de wissel te vroeg werd omgetrokken. De ontspoorde wagen richtte eenige schade aan. In den loop van den avond werd het rijtuig weer in de rails gezet. Het treinverkeer onder ging weinig vertraging- De spoorbrug bij Weesp aangevaren. Gisteravond om kwart voor 10 is de spoorbrug over de Vecht te Weesp door een I passeerende boot aangevaren en ontwricht, I zoodat deze niet gesloten kon worden. On- I middellijk heeft men de noodige voorzie ningen getroffen, zoodat na ongeveer 40 mi nuten de treinen, zij het met de uiterste behoedzaamheid, konden passeeren. De D- i trein en de z.g. Duihsche handelstrein on- I dervonden vertraging. De brug werd niet i weer geopend. In den loop van den nacht zou men trachten de brug te herstellen. BRANDEN. Brand in vier woningen-com plex. Bewoners uit de ra men gespronggen. Gisternacht brak een felle brand uit in een der blokken van vier woningen van de woningvereeniging „Beter Wo nen" te Vroomshoop. De brand ontstond in een huis, bewoond door het gezin van den koopman in manufacturen J. Brinks. De bewoners, die boven sliepen, wer den door een sterke brandlucht wakker en moesten zich redden door uit de ra men te springen. De inboedel ging ver loren. Een naast gelegen onbewoond perceel brandde mede af. Met een motorspuit wist men grooter onheil te voorkomen. De oorzaak van den brand is onbekend. Huizen en inboedel zijn verzekerd. Lampenkappenfabriek te Bloe- mendaal vernield. Donderdagmiddag om half vier is brand uitgebroken in de lampenkappen- fabriek van de firma Gobets aan den Kinheimweg te Bloemendaal. Eenige arbeiders gebruikten bij hun werkzaamheden een bak met benzine. Door nog onbekende oorzaak is de ben zine daarbij ontploft. Omwonenden hoorden een hevigen knal en even later sloegen reeds de vlammen uit het achtergedeelte der fabriek. Door dat dè brandende benzine over den vloer stroomde en het vuur gretig voedsel vond in een hoeveelheid pakmateriaal en bus sen lak, duurde het niet lang of de ge heele fabriek, welke een oppervlakte van ongeveer 500 vierkante Meter beslaat, stond in lichter laaie. Met acht stralen op waterleiding en motorspuit tastte de Bloemendaalsche brandweer het vuur aan en daar de fa DENKT AAN ONZE Wie nu koopt, bespaart zieti de hi ZIET DE ETALAGE. ZULKE Kt IES ZAG U NOG NOOIT briek tamelijk ingebouwd is, liet zij en kele belendende perceelen ontruimen. Het duurde geruimen tijd voor de vuur zee verminderde en eerst na anderhalf uur blusschen, was het gevaar geweken. De fabriek brandde geheel uit. Slechts een gering deel van de aanwezige goe deren kon worden gered. De vrij aanzien lijke schade wordt door verzekering ge dekt. Boerderij te Heeze vernield. Onder Heeze is Woensdagavond om streeks half tien door onbekende oor zaak brand ontstaan in de schuur van een groote boerderij, bewoond door en toebehoorende aan J. van Zon. Voor men er erg in had greep het vuur zoo snel om zich heen, dat ook het woonhuis en de stallen binnen korten tijd in liohter laaie stonden, zoodat men er met moeite in slaagde een deel van den inboedel te redden. De heele oogst ging verloren. De ge bouwen brandden nagenoeg geheel af. Het was een gelukkige omstandigheid dat het juist hevig geregend had, want bij den feilen wind kon het ergste ge vreesd worden voor de omliggende boer derijen, die alle van een strooien dak voorzien zijn. De brandweer wist echter uitbreiding te voorkomen. De oorzaak is onbekend. Verzekering dekt gedeel telijk de schade. Boerenbehuizing afgebrand. Im den nacht van Woensdag op Donder dag is het woonhuis met schuur van den koopman T. F. de Gier, te Stroe, gemeente Ba-meveld, afgebrand. Niets werd gered. Twaalf varkens en circa 300 kippen zijn in de vlammen omgekomen. Het verbrande Brand in een bakkerij. Woensdagnacht om half drie is brand uitgebroken op den zolder van de bak kerij van den bakker Adolfs aan de Houtlaan 13 te Nijmegen. Doordat rook de slaapkamer binnendrong werd men op het vuur opmerkzaam gemaakt. Het ge zin nam aanstonds- de vlucht, waarna vrouw en kinderen bij buren werden on dergebracht. Het vuur vond in een op den zolder opgeslagen partij hout en krullen en in een voorraad meel gretig voedsel. Toch mocht de brandweer er spoedig in slagen het gevaar te bezweren. Niettemin was zij nog 2 y3 uur in de weer alvorens de laatste vuurverschijnselen ge weken waren. De oorzaak van den brand is vermoedelijk gelegen in een defecte electriciteitsleiding, waardoor zich warm te ontwikkelde, die de licht brandbare krullen deed ontbranden. DE HAGELSCHADE TE 'S-GRAVENM0ER. Op vijf en veertig duizend gulden geschat De schade te 's-Gravenmoer 1.1. Zater dag door een hagestorm aangericht aan boomgaarden en kweekerijen, wordt ge schat op ongeveer 45.000. EEN GEHEIMZINNIGE HISTORIE. De Rotterdamsche rivierpolitie is Don derdag voor een geheimzinnige historie geplaatst. Zij wachtte aan de Boompjes op de aankomst van de „Batavier III", omdat daarmede de 23-jarige koopman T. J. V. uit Engeland zou komen, dien zij wilde aanhouden, aangezien hij in het Algemeen Politieblad stond gesignaleerd. De koopman had in Engeland geruimen tijd in de gevangenis doorgebracht we gens het plegen van verschillende mis drijven. Ook in Nederland en meer spe ciaal in Rotterdam, had de man zich schuldig gemaakt aan inbraken. De Nederlandsche justitie had daarom aan Engeland zijn uitlevering verzocht en nadat V. zijn straf had uitgezeten, werd de Hollander gisteravond aan boord van de „Batavier III" gebracht, om hier ver der te worden gehoord en eventueel zijn straf te ondergaan. Maar wie er kwam, V. niet. Ter hoog te van Schiedam Ha3 men aan boord geen taal of teeken nog van V. verno men en de steward ging daarom eens kijken of 'hij nog sliep. Hij vond, aldus „Het Volk", echter de hut leeg en alleen de jas, hoed en de papieren van V. op de tafel liggen. Bovendien zag hij een briefje, dat van den passagier afkomstig was en waarin deze verzocht, aan allen, die hem in Nederland wachtten, de groe ten te doen. Verder deelde hij in den brief mede, dat hij liever diende tot voer van de visschen, dan in handen te vallen van de Nederlandsche justitie. Vermoed wordt, dat de man voor of in den mond van den Nieuwen Waterweg kans heeft gezien om overboord te springen. De mo gelijkheid is ook niet uitgesloten, dat het zijn doel is geweest om zwemmend den wal te bereiken. Is hij in zee te water gegaan, dan is het vrijwel uitgesloten, dat hij aan de kust is gekomen, want bui tengaats was het zeer ruw weer. Hoe dit raadsel opgelost kan worden, onderzoekt thans de rivierpolitie, die hoed, jas en de papieren in beslag heeft genomen. De inbraak te Berger». Wij meldden dezer dagen, dat te Bergen (N.H.) was ingebroken in de tijdelijk leeg staande villa der familie Voüte en dat voor- loopLg kon worden vastgesteld, dat uit een buffetlade tafelzilver was gestolen. Na thuiskomst der familie is thans ge bleken dat bovendien een nieuw heerenrij wiel ontvreemd is, benevens snuisterijen, als zilveren speelgoed, oude munten, curio siteiten en antiek tinnen lepels en poroelei- nen schoteltjes tot een waarde van 600 k 700. Omtrent de daders tast men nog in het duister. Inbrekers aangehouden. Men meldt uit Tiel aan de ,.N.R. Grt.": Verdacht van den inbraak in de goede renloods van de Nederlandsche spoorwegen te Drumpt bij Tiel, in den nacht van Dins dag 11 op Woensdag 12 Augustus j.l„ zijn te Gorinchem aangehouden C. A. L. W. en E. Het ingesteld onderzoek heeft uitgewe zen, dat de gestolen goederen met een roei boot de Waal waren afgevoerd en dat een gedeelte dier goederen te Go-rinchem en te Utrecht was gedeponeerd aan het station. Deze beide depots werden in het oog gehou den en toen de beide verdachten zich te Gorinchem vervoegden om de gedeponeer de goederen af te halen werden zij aange houden. Een ander gedeelte van de goede ren bleek bij hun arrestatie in hun bezit te zijn. Verdachte W. is psyohopaath. Hij is op 2 Aug. jjl. uit het asyl te Leiden ont vlucht. Vermoedelijk heeft hij zioh ook schuldig gemaakt aan den inbraak in de goederenloods aan het station te Alphen aan den Rijn in den nacht van 4 op 5 Augus tus j.l. Hij is schipper van beroep. Beiden zijn te Tiel opgesloten. Een stuk uit een glas gebeten. Dezer dagen werd te Laren een dron ken kermisvierder uit Blaricum onder heftig verzet naar het politiebureau ge bracht. Hier trachtte men hem te kal- meeren met wat water. Na eenig water uit een glas te hebben gedronken beet hij plotseling een stuk van het waterglas af en slikte dit door. Onmiddellijk is hij onder behandeling gesteld. HET WEER VAN DE LAATSTE DAGEN. De weerkundige medewerker van het „Vaderland" schrijft o.m.: Na de vijf warme dagen aan het begin der maand heeft Augustus vorder niet veel mooi weer gebracht. In vergelijking met de Augustus-maand van het vorig jaar is het weer echter niet zoo heel slecht geweest. Verleden jaar kwamen van den eersten tot den I7en Augustus geen warme dagen voor, maar leverden 14 regendagen reeds ongeveer de geheele normale maandsom van den regenval. Onder die regendagen waren enkele met zware buien waaruit de regen bij stroo men viel. Na de warme dagen aan het begin der maand, is er op meteorologisch gebied niet veel merkwaardigs voorgevallen, tot dat er nu eindelijk in den Gelderschen Achterhoek een actie van meer beteeke- nis te boeken valt. Er is daar n.l. Zon dagavond een verschijnsel voorgekomen, dat in sommige bladen ten onrechte on der den naam „cycloon" vermeld is ge worden. Uit de berichten valt n.l. eerder op te maken, dat een windhoos met on weer heeft gewoed, 3ie weliswaar veel schade heeft aangericht, maar in wezen en oorzaak iets heel anders is dan een cycloon of wervelstorm. Blijkbaar behoort het natuurverschijn sel, dat te Doetinchem is waargenomen, tot de klasse van verschijnselen, waaron der ook dat, hetwelk eenige jaren geleden in de omgeving van Borculo zoo geweldig heeft huisgehouden, moet worden gerang schikt. Uit de internationale weerberichten blijkt intussChen, dat gedurende de laat- J ste etmalen veel onweders zijn voorgeko- men langs de Zuid- en Oostkusten der i Noordzee en wel onder den invloed van een tamelijk diepe depressie, die aan j het einde der vorige week ten Zuidwes- I ten van Ierland was verschenen. Wie geregeld het weer gadeslaat, zal de laatste dagen opgemerkt hebben, dat geweldige stapelwolken zichtbaar zijn ge weest en wel vooral Zaterdagmiddag in Z.-Oostelijke richting en Zondagnamiddag in het Noord-Oosten. Die van Zaterdag deden toen reeds vermoeden dat in Zuid- Oostelijke richting zware buien voor kwamen. Het bericht omtrent een zwa- I ren hagelslag in Noord-Brabant bevestig de dit vermoeden.

Leidsche Courant | 1931 | | pagina 5