UIT DE OMGEVING VRIJDAG 21 AUGUSTUS 1931 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD PAG. 10 stand der gemeente niet zoo somber in. Hij meent, dat met deze uitgaaf geen onverant woordelijke daad zal zijn gedaan. Na langdurige discussie wordt het voor stel in beginsel aangenomen met 9 tegen 1 stem, die van den heer Versteeg. De heer Wouters bleef buiten stemming. Het afscheid. Hierna houdt de Burgemeester de vol gende afscheidsrede: „Alvorens nu in dezen Raad. voor de laatste maal den hamer, dien ik gelukkig overigens op zoo'n bescheiden wijze üeb kunnen hanteeren, te laten vallen, een en kei woord tot den scheidenden Raad. En al zal ik nu zeven uwer na Septem ber weer in deze zaal mogen begroeten, toch zie ik dezen Raad als een complex, één geheel, dat met 1 September a.s. af treedt en met welk aftreden dus een re geeringsperiode van 4 jaar wordt afgebe ten. Deze raad heeft mij, nu bijna 2 jaren ge leden, op zoo'n tegemoetkomende wijze in zijn midden ontvangen, het is deze raad, die mij in de eerste twee jaren van mijn bewind te Wassenaar, zoo kracttdadig heeft ter zijde gestaan. Daarom wil ik op deze laatste vergadering en vanaf deze plaats tot dien geheelen scheidenden raad een oprecht gemeend woord van hulde en dank spreken; van hulde voor de wijze waarop u, zonder u in het algemeen in te laten met een overigens veel geliefkoosde bezigheid, die ik de „politieke politiek zou willen noemen, naar beste weien de belangen dezer gemeente hebt behartigd; een woord van dank voor de samenwerking die ik met dezen Raad mocht ondervinden en waardoor ik in staat werd gesteld uw vergaderingen in goede orde en prettige harmonie te leiden, vergaderingen, die zien kenmerkten met door rumoerige eindelooze debatten, doch door rustige zakelijke be sprekingen. Tenslotte een speciaal woord van hulde en dank aan de scheidende Raadsleden, die hun beste krachten aan het bestuur van deze gemeente hebben gegeven. Van harte hoop ik, dat zij nog lang misschien wel mgt van zóó nabij de belangen van de gemeente, die ons immers allen lief is en blijft, ook al zij zij geen Raadsleden meer, mogen blijven gadeslaan en'waar mo gelijk helpen bevorderen." De heer Wouters zegt den voorzitter dank voor het gesprokene. Hij wijst op de prettige samenwerking, welke immer heeft bestaan en spreekt de hoop uit, dat het de gemeente goed zal blijven gaan. De heer Versteeg huldigt den voorzitter als een eerlijk, onpartijdig man. Hij hoopt, dat hij nog veel in het belang der gemeen te zal mogen verrichten. De heer Provo Kluit brengt insgelijks woorden van dank en uit de beste wen- scken voor den voorzitter en diens gezin. De heer van Barneveld sluit zich bij de vorige sprekers aan. Hij hoopt, dat de nieuwe raad het den voorzitter gemakke lijk zal maken zijn moeilijke taak te ver vallen. Hierna sluiting. ALKEMADE. Drinkwaterleiding. Nu de datum van 15 Augustus is verstreken blijkt, dat voor verreweg het grootste aantal perceelen, dat voor aansluiting aan de waterleiding in aanmerking komt, aanvraagformulieren zijn ingeleverd. Het aantal aanvragen om aan sluiting bedraagt te Oude wetering 85 pCt., Roelofarendsveen 80 pCt., Nieuwe Wete ring 90 pOt., Rijpwetering en Oud-Ade ieder 75 pCt. GROOTE WERKEN IN BELGIE. De werkzaamheden voor hei nieuwe kanaal van Charleroi vinden een snellen voortgang. Een kijkje in de omstreken van Loth geven een idee van de omvangrijkheid van dit werk KATWIJK AAN DEN RIJN. Tuinbouw. Er was deze week verbe tering te oonstateeren in den handel der tuinbouwproducten. Zulks was wel het meest merkbaar bij het artikel bloemkool, waarvoor stee-ds meer vraag kwam en langzaam aan een verhooging van prijs. Die enkele zeer warme dagen die we onlangs haddén hebben intuéschen zeer groote scha de gedaan voor de uitkomsten. Met peen, zoowej gebost als in kisten liep het zeer goed. Dit product gaf het ge- heele seizoen winst. Ook voor zandeigenheimers was goede vraag. Waar in de bleiaardappelen nogal ziekte voorkomt is het begrijpelijk dat de bekende Kabwijksche zandaardappelen gre tig afnemers vinden en tegen zeer goede prijzen. Met de bloembol'-enhandel blijft het nog slecht gaan. De prijzen dalen nog steeds en de handel ig zeer traag, voor alle soorten bol'en. Zoo slecht a!s het thans gaat is het nog nimmer geweest. LISSE. Personalia. Tot onderwijzer aan de St. Wilhelmueschool aan de Beekbrug te Lis-se is mét ingang van 1 September 1931 be noemd. Leonardns Anthonius Feldberg, ko mende van Oudenbosch. OEGSTGEEST. Rondrit ouden van dagen. Het comi té „rondrit ouden van dagen" heeft we derom een reisje georganiseerd. De datum is bepaald op Donderdag 27 Augustus, terwijl de aanmelding moet ge schieden vóór 25 Aug. bij het comité. Het comité vertrouwt, dat vele auto-be zitters wederom hun auto zullen beschik baar stellen. Giften in natura worden ook in dank aan vaard Volksconcert. Bij gunstig weder zal hedenavond de N. Z. H. T. M.-harmonie een volksconcert geven bij „Het Witte Huis". t Na de opening van de KOL. TENTOONSTELLING te Parijs verlaten de Indische prinsen van Deli en Sumatra het Paviljoen. STOMPWIJK. De volksspelen uitnemend geslaagd. Op den tweeden dag der jaarlijksche feesten van „Nooit Gedacht" trof mén het gelukkig heel wat beter met het weer. Er stond weliswaar veel wind, maar dat was wel noodig om het terrein, dat Woensdag zooveel van den regen te verduren kreeg, een beetje droog te blazen, hetgeen natuur lijk niet zoo hard ging als wel gewenscht was. Het bezoek is ook op dezen tweeden dag niet zoo groot geweest als anders. Vele moeders oordeelden het beter zich niet op het glibberige feestterrein te wa gen en heelemaal ongelijk hadden ze ook niet.. Toch waren er wel h-ardnekkigen, die getuigen wilden zijn van de volksspelen, die als steeds veel afwisseling boden en den geheelen dag in beslag namen. De schooljeugd, onder de beproefde leiding staande van den heer Fleuren, heeft den geheelen dag lustig gestreden om de mooie prijzen, die beschikbaar waren gesteld en tussohen de spelen door vermaakte men zich met de 'diverse attracties, die het feestterrein bevolkten, als de shimmy-trap, schuitjes-schommels, zweefmolen enz. Voor de ouderen was er des morgens ringsteken per fiets, des middags ringste ken met paard en rijtuig. De belangstelling hiervoor was des mor gens niet zoo groot als des middags, toen er voor dit ouderwetsche, maar nog steeds geliefd volksspel niet- minder dan 28 paren stonden ingeschreven, die natuurlijk allen deelnamen ook. De wedstrijd'baan was ech ter niet al te best. Woensdag hadden de paarden haar bij de draverij al aardig stuk getrapt en nu deden de paarden en Til bury's het nog eens niet zuinig over. Er werden acht ritten gereden, waarbij om beurten de dame en heer moesten ringste ken. Dit nam als steeds weer verscheiden uren in beslag, dooh alles was juist op tijd afgeloopen. Nog geen kwartier later stak er een sterke wind op, die alles dreigde uiteen te rukken, 't Liep gelukkig nogal los en de regen bleef tot een minimum be perkt. We laten hieronder nog de diverse uit slagen volgen. Schoolwedstrijden meisjes: le klas, Ballen-wedloop: le prijs Mientje Luiten, 2e prijs Nellie Groeneweg, 3e prijs Annie Waaijer, 4e prijs Rietje Verhagen, 5e prijs Coba Boon, 6e prijs Gouda Knij- nenburg, 7e prijs Mientje den Elzen, 8e pr. Miep Rotteveel, 9e prijs Mientje van der Meer, 10e prijs Sien Verhagen. 2e klas, ballendragen op deksels: le prijs Marietje v. Marwijk, 2e prijs Annie Dissel dorp, 3e prijs Oath. Groeneweg, 4e prijs Tootje Verhagen. 5e prijs Bet je Bierhuis, 6e prijs Tonia Verhagen, 7e prijs Jo. van Wisse, Se prijs Cath. Verhagen, 9e prijs Anna van Santen. 3e kla-s, Blindenmannetje: le prijs Coba Hagen, 2e prijs Gatha Borst, 3e prijs Cor- ne v. d. Zijden, 4e prijs Adrie v. d. Lub ben, 5e Cath. Wens veen, 6e Tootje Kerk vliet, 7e prijs Marie den Elzen, 8e prijs Annie v. d. Meer. 4e klas, Tonnetje kruien: le prijs A. Groeneweg, 2e prijs C. v. d. Steen, 3© prijs P. Groeneweg, 4e prijs Annie Hagen, 5e prijs A. Lelieveld, 6e prijs G. v. d. Bos, 7e prijs M. Waaijer. 5e klas, Ballendragen op muiltjes: le prijs M. van Bohesmen, 2e prijs A. v. d. Bosch, 3e prijs Jo Lexmond, 4e prijs J. van Santen, 5e prijs A. Waaijer, 6e prijs H. v. Gijlswijk, 7e prijs M. Belt, 8e prijs A. van Leeuden, 9e prijs'L. Lente. 6e en 7e klas, Op zoek: le prijs Toos Olsthoorn, 2e prijs Annie Jufferma-ns, 3e prijs Mien Stijnma-n, 4e prijs Stient-je Dis seldorp, 5e prijs Sien van Leeuwen. Jongens: le klas ball en wedstrijdle prijs Niek Havik, 2e prijs Jantje v. d. Helm 3e prijs Hubert Disseldorp, 4e prijs Niek Disseldorp, 5e prijs Piet Boheemen, 6e pr. Jantje Waaijer. 2e klas, ballendragen op deksels: le prijs Adri v. d. Helm, 2e prijs Biien Wensveen, 3e prijs Cor Rotteveel, 4e prijs Steef v. cL Bosch, 5e prijs Freek Waaijer, 6e prijs Adri v. d. Steen. 3e klas-se. Blindemannetje: le prijs Hen ri de Groot, 2e prijs Wim Belt, 3e prijs Jacq. Disseldorp. 4e prijs Jan de Groot, 5e prijs Ger. v. d. Haar, 6e prijs Adri Konij nenburg. 4e klasse, Tonnetje kruien: le prijs Dries Kuijpers, 2e prijs Bertha Verhagen, 3e prijs Gerard van Leeuwen, 4e prijs Cor Casper® 5e prijs Th. Boonekamp, 6e prijs G err it. Ja neon, 7e prijs A. van Santen. 5e klas, zakloopen: lt prijs. Hart. Tur kenburg, 2e prijs Jan van Marwijk, 3e prijs Kees Boer, 4e prijs Leen v. d. Steen, 5e prijs Arie van Es, ëe prijs Jan van Vliet. 6e en 7e klas, Ballendragen in korfje: le prijs W. van Vliet, 2e prijs M. Waaijer, 3e prijs Adr. Waaijer, 4e prijs L. Kietselaar, 5e prijs J. v. d. Salm. Schoolvrije jeugd, jongens, wedloop met hindernissen: le prijs Arie 'Lelieveld, 2e prijs Wim Hagen, 3e prijs Wim van den Bosch, 4e prijs Arie Boon. Schoolvrije jeugd, meisjes, blindemanne tje: le prijs Pietje Hoógeveen, 2e prijs Marie v. d. Poel, 3e prijs Jane Bolleboom, 4e prijs Fietje van Dijk. Ringsteken per fiets voor meisjes: le prijs Marie Vogelaar (12), 2e prijs Rika Vo gelaar (11), 3e prijs Crien Onderwater (11), 4e prijs Pietje Belt (10). Ringsteken voor jongens: le prijs Leen v. d. Bosch (11), 2e prijs Antoon Steijger (10), 3e prijs Jan van Es (10), 4e prijs Wim v. d. Pijl (9). Ringsteken met paard en tilbury: le prijs J. van Haaster en mei. Toos Janson, 2e prijs A. Overdevest en mej. L. Ols-t- hoorn, 3e prijs J. Groeneweg en mej. Goba Bolleboom, 4e prijs P. van Winden en mej. M. van Dijk, 5e prijs H. A. van Santen en M. v. d. Poel, 6e prijs D. Zandbergen en mej. Cisca Galhaup, 7e prs G. Warmerdam en mej, A. Westgeest. De burgemeester reikte na afloop der schoolwedstrijden de prijzen aan de diverse winnaars en winnaressen met een toepas selijk woord uit, terwijl de prijzen voor bet- ringsteken des avonds aan de winnaars ter hand werden gesteld. N00RDWIJKERH0UT. Bevolkingscijfer. Als resultaat van een zeer nauwkeurige telling door het Centraal Bureau van de Statistiek te 's-Gravenhage, is het definitieve bevolkingscijfer dezer ge meente op 31 Decern.bér 1930 volgens de op genoemden datum gehouden volkstelling vastgesteld op 3562 mannen en 2713 vrou wen, in totaal 6275 zielen. Op 30 Juni 1931 bedroeg dit aantal: 3639 mannen en 2768 vrouwen, totaal 6407. De vooruitgang in het eerste halfjaar van 1931 is dus 132 zielen- OUD-ADE. Aanrijding. Gisteren is een fietsrijder aangereden door een onbekend gebleven autobestuurder. De man bekwam ernstige verwondingen. Na verbonden te zijn is hij naar het ziekenhuis te Leiden overgebracht. RIJNSBURG. Tuinbouw. De aanvoer bestaat thans bijna geheel uit bloemkool waarvan de kwa liteit niet best genoemd kan worden. De prijs van dit product is de laatste dagen wel eenJgszins opge-loopen zoodat nu weer voor lste soort van 9.50 tot 11.30 be taald, werd. 2e soort bracht van 1.60 tot 3.40 per 100 op. Ook komen nog eenige partijen eigen heimers uit de klei waarvoor lage prijzen betaald worden, van 2.70 tot 3.60 per 100 K.G. In de kleigronden komt zoo hier en daar nogal ziekte voor in de aardappe len, zoodat er geen animo is cum in voorraad te koo-pen. De bloemkoolgewassen zijn in het algemeen niet meer dan middelmatig. VOORHOUT. Mededeeling. Door B. en W. dezer ge meente is, ter kennis gebracht geworden, dat bij hun besluit van 19 Augustus 1931, in afwijking van het bepaalde bij artikel 101 der Algemeene Politieverordening, de winkeliers hunne winkels voor het publiek geopend mogen houden tijdens de z.g. Oranjefeesten, te houden op Woensdag 26 en Donderdag 27 Augustus a.s WARMOND. Goed afgeloopen. Gister reed een ze kere v. D. uit Haarlemmermeer met zijn motorrijtuig over den Warm onder damsche weg alhier. Door de glaclhe-id van den weg slipte het motorrijwiel, zoodat de bestuur der -m-et een flinke vaart op den berm reed-. Hals over kop sloeg hij over het stuur en kwam in een vrij diepe sloot terecht. Hij wist zich echter weer si>oediig op het droge te brengen en kwam behoudens enkele schrammen er met een nat pak en den schrik af. Ook het motorrijtuig werd slechte weinig beschadigd. Geboren. Janigje, dochter van A. Ver- ka-ik en H. H. Veldiman. Johanna Jaoo- ba, dochter van L. Tuij/nman en H. C. van Egmond. Adriana Anna Maria, dochter van J. P. v. d. HuJst en H. Siikking. Getrouwd: D. Spoor jm., oud 24 j. en M. A. de Groot oud 21 jaar. S. W. Hogenboom jm. oud 31 jaar en A. M. Th. de Vetten oud 26 jaar. Gevestigd. W. M. K-uppen, komen de van Wijchen. J. Amnion, komende van Wasenaar. E. A. G. E. Walenkamp, ko mende va-n.Meessen. I. K. Bernhart, ko mende va.n Sölstlorf. T. C. Marlet, komen de van Bloemendaal. A. M. B. Bakker, gdb. Terpstra, komende van Hilego-m. C. Oh-r. van Ingen, komende van Leiden. V. M. Middelkoop, komende van Hillegom. W0UBRUGGE. Geboren: Lena, d. van J. de Boer en L. Bracht Nicola a-s Maria Jacoibus, z. van N. B. Bakker en P. Koek. ,,De Brulfte op Pluimhoeve van Kait Jan Scholten en Dieke Boerdam". Als bijzondere aantrekkelijkheid werd bij de land bouwtentoonstelling, welke te Nijbroek in Gelderland Woens dag gehouden werd, een BOERENBRUILOFT UIT HET JAAR 1871 opgevoerd. Twee afgevaardigden van de dorpsjeugd houden staande op de bruiloftstafel hun bruiloftstoespraak

Leidsche Courant | 1931 | | pagina 10