DONDERDAG 20 AUGUSTUS 1931 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD PAG. 7 ZES CHINEEZEN TERECHTGESTELD. Wegens een moord op een Franschen planter. Te Vila op de Nieuwe Hebriden, welko eilanden onder Britsch-Fransch bestuur staan, zouden gisteren zes Chineezen in het openbaar geguillotineerd zijn door een Japanscken beul .Ze waren tot deze straf veroordeeld door een Fransche rechtbank wegens moord op een Fransche plantage- bezitter. De terechtstelling moet hebben plaats gehad in de nabijheid van een Fransch ziekenhuis, waar zich vele vrou wen en kinderen bevinden. De Britsche commissaris zou een protest hebben ingediend bij den Franschen en den Bribschen minister van Buitenlandsche Za ken. EEN MERKWAARDIGE DIEFSTAL. Goedgeluimde en hoffelijke dieven. In Vitry sur Seine is een eigenaardige diefstal gebeurd, door koelbloeidge en goed geluimde jongelieden. De eigenaar van een buitenhuis was met zijn vrouw met vacantie uit Vitry vertrok ken en zijn hadden hun 25-jarigen zoon al leen achter gelaten. Deze maakte in ge zelschap van een vriend in een café ken nis met twee andere jongelui. Zij inviteerden dezen om in het buitenhui» den volgenden dag te komen theedrinken. De uitnoodi- ging werd aangenomen en, vergezeld van een derde jongmensch, kwamen zij tijdig op de partij. Nauwelijks binnen haalden zij plotseling, revolvers voor den dag en vroegen ze hun onthutste gastheeren kalm te blijven, ter wijl twee hunner het huis plunderden. Zij bleven echter allerbeminnelijkst, boden hun slachtoffers water ter kalmeering aan en offreerden hun benslote een glas van bun eigen champagne, terwijl zij over en weer grapjes wisselden over de komieke situa tie. Zij rieden hen aan het nummer van de taxi niet te noteeren, daar zij bekenden ook deze gestolen te hebben en het vehikel nog denzelfden dag van de hand te zullen doen. Inmiddels heeft de politie reeds twee van de drie jongelui gearresteerd. ANTI-BEDELAARS CAMPAGNE IN MEXICO. Speciale school wordt gesticht. Bij het Mexicaansche congres is een wet ingediend, waarbij het bedelen verboden wordt en straft met gevangenis van zes maanden. De wet laat het echter niet bij dit verbod maar stelt ook preventieve maatregelen in het vooruitzicht. Zoo wil de regeering een soort school stichten, waar de bedelaars allerlei beroepen kun nen leeren, zoodat zij bruikbare arbeiders worden in handel, landbouw en industrie. In de afgeloopen twee jaar was alreeds een campagne tegen de beroepsbedelaars aan den gang, als gevolg waarvan het aantal dezer lieden, die vroeger overtal- rijk waren op de straten der steden, reeds aanmerkelijk is verminderd. Daar de meeste welgestelde Mexicanen nimmer een bedelaar zouden voorbijgaan zonder hem een ruime aalmoes te geven, hebben de bedelaars vooral in de jaren kort na 1910, een periode van „hocg-conjunctuur" gekend. Deze tijd schijnt thans echter on herroepelijk voorbij. HET „ELECTRISCHE OOG". Gartlgruber, de uitvinder, voor het gerecht. Voor de jeugdreehtbank te Weenen heeft de 56-jarige architect Josef Ga.rtlgruber te recht gestaan, dae zich sedert vele jaren bezig heeft gehouden met de vervaardiging van een „electrisoh oog." Tegen hem was een strafproces aanhan gig gemaakt, omdat hij sedert lang niet ge zorgd had voor het onderhoud van zijn bei de kinderen. Gartlruber verklaarde voor de rechtbank, dat het hem onmogelijk was, zijn kinderen te onderhouden, omdat hij zijn geld steeds voor nieuwe proefnemin gen noodig had gehad Dikwijls moest hij zelfs honger lijden, wilde hij zijn na-votr- schingen kunnen voortzetten. Voor de rechtbank ontwikkelde hij dan verder ook de hoofdgedachte van zijn „uitvinding5'. Het zien is volgens hem een electro vit a al proces in de hersenen. Met behulp van een zeer vernuftig geconstru eerde prothese en met behulp van een ap paraat, dat hij eerst na jarenlange onder zoekingen heeft samengesteld, is het vol gens hem mogelijk, blinden geheel of ten minste gedeeltelijk weder ziende te maken, indien slechts het desbetreffende gedeelte in de hersenen intact is. Gartlruber beriep zich op den bekenden physioloog Pfander, hoogleeraar aan de universiteit te Graz en op den oogarts dr. G-ugg, die in een blindeninstituut deze me thode toegepast had. Het verhoor van dr. Gugg veroorzaakte groote sensatie. Deze verklaarde nJ., dat hij met Gartlgruber's methode verrassende resultaten had bereikt. Zoo kon een blinde, die slechts een oog had, de omtrekken ren een mensahelijk gezicht en zelfs kleeren on derscheiden. Aangezien voor de practische toepassing ren de uitvinding geld ontbrak, is een oom missie gevormd. Pafent is aangevraagd en zal waarschijnlijk binnen enkele maanden worden verleend. Gartlgruber heeft, aldus verklaarde de oogarts verder, voortdurend met zeer ernstige materieeJe moeilijkheden te kampen gehad en dikwijls moeten honger lijden. De rechtbank overwoog, dat men een geleerde, die het grootste gedeelte van het hem ter beschikking gestelde geld in het belang van de wetenschap besteedt, niets kan verwijten, zoodat de beklaagde vrijge sproken werd. VAN EEN VALSCH DOLLARBILJET EN EEN BOOZE DAME. Een niet alledaagsche geschiedenis heeft zioh te Berlijn afgespeeld. De portier van een der groote hotels was eenige weken geleden in gesprek geraakt met een ken nis, zekeren Ebeling, en had dien kennis een valsch biljet van honderd dolar laten zien, dat een logeergast hem in handen had gestopt ter betaling van een rekening van -14 mark. De gast was verdwenen, en het biljet werd door den portier als „aan gename" herinnering bewaard. Ebeling nu verzocht den portier om het waarde- looze bankje; hij verzamelde dergelijke curiositeiten, zeide hij. En de portier was zijn kennis ter wille. Ebeling echter is een man, die het leven van den luchtigen kant opvat en zoodoen de wel eens in geldverlegenheid verkeert. Het valsche dollarbiljet kwam hem goed te pas om een zijner vrienden te laten „bloeden". Hij vroeg den vriend 200 mark te leen, en gaf als onderpand het dollar biljet, „maar", voegde hij er bij, „je mag het in geen geval uitgeven of wisselen, want het is het biljet van een vriend, die het uit de kassette van zijn vrouw heeft genomen; de vrouw heeft het nummer ge noteerd, dus te zijner tijd moet hetzelfde biljet in de kassette terugkeeren". En de vriend was Ebeling ter wille. Maar Ebeling betaalde het geleende niet op den afgesproken tijd terug; hij verdween zelf een poosje, zoodat de vriend er geen been in zag, het biljet eerst te be- leenen, en het later bij een bank ter in wisseling aan te bieden. Hier werd echter de valsohheid geconstateerd. De vriend zond een boozen brief naar het adres van Ebeling, en deze, die inmiddels was terug gekeerd, betaalde zijn vriend per keerende post zijn schuld af. Hiermede zou de zaak zijn afgeloopen, ware het niet, dat eene dame, die met Ebeling vriendschappelijke betrekkingen had onderhouden, welke echter, zooals dat wel meer gaat, later in vijandschap waren verkeerd, een aanklacht had ingediend wegens opliohterij, het in omloop brengen van valsch geld en wat niet al. Zoo kwam het, dat Ebeling dezer dagen op het beklaagdenbankje zat. Geen der aanwezige mannen van het recht vond, dat er hier nu zulke vreeselijke misdaden te boeten vielen, en de verdediger begaf zich, tot vreugde van alle aanwezigen, in een hooggeleerde beschouwing over de vraag: „Als iemand aan een ander een biljet geeft, met het verzoek, het niet in omloop te brengen, beeft hij het dan toch in omloop gebracht?" Het openbaar mini sterie vond van wel, de rechtbank echter van niet, en Ebeling werd op dit punt vrij gesproken, doch wegens oplichterij tot 100 mark boete veroordeeld. De dame, die de aanklacht had inge diend, en door Ebeling in de onschuld zijns harten als getuige a décharge tot bijwoning der behandeling was uitgenoo- digd, was de eenige, die met dit vonnis niet tevreden was. Zij was voor radbra ken en vierendeelen. Vechtende zigeuners. Nabij de haven van Lübeck ontstond gis terenmorgen een ernstige vechtpartij lus schen zigeuners. Reeds eerder had de poli tie hen uit elkaar gedreven, doch gisteren avond raakten de vechtlustigen opnieuw slaags. Een zigeuner werd daarbij door een schot in de borst op slag gedood. De dader, die door messteken ernstig gewond was. vluchtte doch werd door andere zigeuners achtervolgd. Hierbij liep hij 'n rechercheur in de armen, die hem arresteerde. De overval op het rijksbankfiliaal te Berlijn. De politie is er nog niet in geslaagd, een spoor te ontdekken van de bandieten, die gistermiddag zoo brutaal het filiaal van Ie Rijksbank in de Schönebergerstrasse heb ben overrompeld. Het staat echter vasr, dat de bandieten hun plan zorgvuldig heb ben voorbereid. Het is gebleken, dat éèn der bandieten, die het geld had gesU.ien en in een tasch had gestoken, deze tasch tijdens zijn vlucht heeft laten vallen. Een chauffeur, die dit bemerkte en niet ver moedde, wat er gebeurd was, raapte de tasch op en stelde haar den roover weder ter hand. De toestand van den bediende, die neer geschoten werd, is zeer ernstig. SPORT WIELRENNEN De wereldkampioenschappen te Kopenhagen. Voor de wie'crwedstrijden om het kam pioenschap, die te Kopenhagen op Zater dag a.s. zullen aanvangen, hebben verte genwoordigers van 21 landen ingeschreven, n.l.: Duitschland, Denemarken, Nederland, Ita'ië, Frankrijk. België, Engeland, Ierland, Luxemburg, Zwitserland. Tsjecho-Slowa- kije, Oostenrijk, Hongarije. Polen, Finland, Zweden, Noorwegen Australië, Perzië en de Vereen. Staten. WATERPOLO G.Z.C. degradeert. In het Kralinger Bad te Rotterdam is gisteravond onder leiding van den heer van der Velde Jr. bovengenoemde wedstrijd ge speeld. De uitslag werd 3—2 voor U.Z.C. Door deze nederlaag is G.Z.C. tot de tweede klas gedegradeerd. PAARDENSPORT HARDDRAVERIJEN TE STOMPWIJK. EEN ONGEKENDE REGENDAG. Miss Zelda Peter wint den hoofdprijs. Zoo slecht als het weer gisteren den ge- heelen dag was hebben we het dezen slech ten zomer nog niet gehad. De Stompwijk- sche Hardraverij-vereeniging „Nooit Ge dacht" boekte een haier slechtste dagen van het 23-jarig bestaan. Hei is nagenoeg geen vijf minuten droog geweest, en on danks dat feit, hebben we een mooie dra verij gezien met spannende ritten te over. De pikeurs hebben zich noch door het weer noch door het steeds slechter wordende terrein laten afschrikken en lot het einde toe gaven zij zich geheel, zoodat de aanwe zigen zij het dan met een nat pak toch niet onbevredigd naar huis zijn gegaan. Natuurlijk was de belangstelling op een dergelijken dag uitermate klein in verge lijking met- andere jaren. Velen bleven thuis en het jongere volkje, dat toch uit wilde zijn, zocht en vond op andere wijze vertier. Men vergeve het ons, dat wij dezeu keer geen uitvoerig verslag van dt middag draverij zullen geven. Het weer was te slecht om aanteekeningen te maken, zoo dat wij heel in het kort iets over -Ie races zullen vertellen. Er waren 33 paarden ingeschreven, waarvan er 6 niet waren opgekomen, ter wijl Vlieger D, de winnaar van de ochtend draverij, aan de middagcourse niet mocht deelnemen. De volgende paardea bleven dus over: Silent Nancy (280 M.) eig. Th. Smit. Alk maar, ber W. Geersen. Politcsse (280 M eig. A. P. Langendijk, Veize (Noordl, ber. P. v. d. Outenaar. Vancouver ',280 M.( eig. Gebr. Knijnenburg, Den Haag, ber. eige naar. Pieternel (280 M.) eig. \v. Vessius, Beverwijk, ber. J. van Leeuwen Jr. Oploo- per (280 M) eig. G. Vergauw, Casfricum, ber. K. Bakker. Q Petite Amie ,280 M.) eig. E. G. In 't Veen, Der Haag, ber B. ten Ilaagen. Reva D (280 M.) eig. J Prin ze, Zaandam, ber. J. Prinze Jr. Edna M. (280 M.) eig. J. Schoon, Medemblik, ber. F. Broers. Catriene Spier (290 M.) eig. G. Hart, Medemblik, ber. G. Hart. Uniform (280 M.) eig. J. Borst, Castricum, ber. J. van Leeuwen Sr. Qualiteit (285 M.) eig. J. Vergai, Purmercnd, ber. J. Vergai. Roulette (280 M.) eig. G. Vos, Midwoud, ber. J. Vos. Janet Harvester (300 M eig. K. Thaams, Amsterdam, ber. J. Vergai. Maggy Henry (280 M.) eig. J Schoon, Me demblik, ber. F. Broers. Harrold (2S0 M.) eig. J. Prinze, Zaandam, ber J. Prmz-1 Jr. Karabin (280 M.) eig. Gebr. Knijnenburg, Den Haag, ber. eigenaar. Maurine B (280 M.) eig. Th. van Beijnen, Den Haag, ber. eigenaar. Miss Zelda Peter (290 M.) eig. S. v. d. Oord, Haarlemmermeer, ber. eiee- naar. Meteor (280 M.) eig. K. Hart., Me demblik, ber. G. Hart. Frettchen (285 M.) eig. D. Beets, Beemster, ber. eigenaar Rentner (290 M.) eig. J. Borst, Castricum, ber. eigenaar. Maria V (280 M.) eig. D. de Vlieger, Nieuw-Vennep, ber. J. de Vlieger. Anita IV (285 M.) eig. Gebr. Knijnenburg, Den Haag, ber. eigenaar. Odessa (290 M eig. J. Borst, Castricum, ber. J. van Lou wen Sr. Sally Harvester (300 M.) eig. W. Vessius, Beverwijk, ber. J. van Leeuwen Jr. Kapitein de Bruane (280 M.) eig. G. Ver gauw, Castricum, ber. KI. Bakker. Tam boer (280 M eig. A. P. v. d. Kroon, Ab coude, ber. W. Gecrsen. Het programma werd voor den eersten omloop in twee gedeelten afgewerkt. Hier vielen na- twee ritten af: Politesse, Reva D, Roulette, Karabin, Rentner, Anita V (die in de eerste rit omsloeg waarbij het lemoen van de sulky brak) en Sally Har vester. Na drie ritten vielen uit Vancou ver, Oplooper, Uniform (die voor de eer ste rit niet op tijd aan den start ver scheen), Janet Harvester en Maurna B zoo dat de overigen voor den tweeden om loop aanbleven en na de nieuwe loting als volgt tegen elkaar kwamen: Tamboer— Catriene Spier, Edna M—Pieternel, Quali teitMiss Zelda Peter, FrettchenOdessa, Maggy Henry—Silent Nancy, Harrold— Kaplein de Bruane en Marie V— Q. Petite Amie. Voor dezen tweeden omloop waren drie kampritten noodig alvorens do beslissing viel. Tamboer, Edna M, Qualiteit, Odessa, Maggy Henry, Harrold en Q. Petite Amie werden er afgeloopen, zoodat er nog 7 paarden overbleven. Aangezien er vijf prijzen waren besloot het bestuur er twee aan toe te voegen, zoodat niet om de troostprijzen behoefde te worden gereden en de drie verliezers in de derde ronde de drie laatste prijzen (te zamen 45) deelden. Dit waren ten slotte: Catriene Spier, Frettchen en Kaptein de Bruane. Om de eerste vier prijzen moest nu gestreden v. orden tusschen Maria V, Pieternel, Miss Zelda Peter en Silent Nancy, De strijd tus schen de twee laatste was in twee ritten beslist in het voordeel van Miss Zelda Pe ter, doch tusschen Marie V. en Pieternel waren niet minder dan vijf ritten noodig alvorens de beslissing viel en deze zou ook in de vijfde rit zijn uitgebleven, indien Ma ria V niet gediskwalificeerd was wegens springen. Tijdens den strijd om de prijzen goot het zoo nu en dan geweldig, zoodat er veel van de paarden werd gevergd. Pie ternel, die in het laatste uur dan ook vijf zware ritten had geloopen, moest het in den eindstrijd op besliste wijze afleggen tegen Miss Zelda Peter. De strijd om den 3en en 4en prijs werd gelukkig ook niet gestreden. Het program ma moest tot eiken prijs ingekort worden, zoodat besloten werd deze prijzen onder de winnaars te verdeelen. Intusschen was het toch al donker ge worden en ongeveer half negen was de draverij ten einde. Het rsultaat was ten slotte. Ie prijs (ƒ300) Miss Zelda Peter, 2e pr. 100) Pieternel, 3e en 4e prijs 75 en ƒ50) Marie V en Silent Nancy, 5e, 6e en 7e pr. Catriene Spier, Frettchen en Kaptein de Bruane. Na afloop weiden de prijzen door den eere-voorzitter der vereeniging, burge meester W. Keyzer, aan de winnaars uitge reikt. Courses op Duindigt. Voor de draverijen en rennen, die Zondag а.s. te Duindigt gehouden worden, zijn de afstanden en gewichten als volgt: I. Karlaprijs, prijzendraverij 4e klasse, 1740 Meter: 1 Voici, 2. Utile, 3. Uranie van Duindal, 4. Op tot date, 5. UTpia H, 6. Ve ra Brook, 7. Vlieger D., allen 1700 M., 8. Vaandrager 1720 M., 9. Robbert, 10. Sym pathie, 11. Uilenspiegel, 12. Quetteur, allen 1740 M., 13. Tanny See van Kerrigan, 14. Sara, beiden 1780 M. II. Kolomeaprijs, ren vlakke baan, 1200 Meter: 1. Maelstrom 76 K.G., 2. Saint Maixent 67 K.G., 3. Pommard. 66 K.G., 4. Milano 55 K.G., 5. La Becque 55 K.G., 6. Fanfau III 53 K.G., 7. Mercedes 53 K.G., 8. Fra.icho Tarbaise 50 K.G., 9. Daoulah 48 K.G. III. Kerriganprij», prijzendraverij le klas se, 2060 M. 1. Siem Claudy, 2. Stormlooper, beiden 2000 M.; 3. Postduifje G. 2020 M.4. Lady G., 5. Rabenhaupt, beiden 2040 M Lehigh Volo, 7. Charley Leybum, 8. Cheerful Volo, 9. Quite well St. L., 10. Caul, 11. Clyde, allen 2080 M.12. Begonia 2120 M.; 13. Present H. 2140 M. IV. Khediveprijs, prijzendraverij 3e en 4e klasse, 2040 meter, 1. Tom Mix 200 M 2. Oakland Baron B., 2040 M.; 3. Sara, 4. Tanny See van Kerrigan, 5. Quil Palnck, 6. Sir Kerrigan, 7. Uitblinker, allen 2060 M.; 8. Sieghilde S. W. 2080 M.; 9. Pritt, 10. Sador, beiden 2100 M. V. Keratineprijs, ren vlakke baan 2U0Ü Meter: 1. Avelin 67 K.G., 2. Paddy's Darling 63 K.G., 3. Marialva 60 K.G., 4. Milo 60 K.G., 5. Tracy 60 K.G., 6. Kaboul 59 K.G., 7. Tul- liseumoy 55 K.G., 8. Tornelie 54 K.G., 9. Hellebore 53 K.G., 10. La Becquee 52 K.G., 11. Monobry 60 K.G., 12. Aladin 48 K.G., 13. Condole 4 8K.G. VI. Katarinaprijs, kandicapheabdraverij 2e en 3e klasse, 1700 Meter: 1. T. Akista 1700 M., 2. Quil Patrick, 3. Numas M., 4. Q. Petite Amie, 5. Robert E. Lee, alien 1720 M., 6. Siem Claudy, 7. Rempla^-ante, 8. Prodigal st. L., 9. Queen H„ alien 1740 M., 10. Quick G., 11. Peter Kerrigan st. L., 12. Sire A-enworthy K., 13. Sister Patrick H., 14. Saffier allen 1760 M., 15. St. Nicolaas 1780 M. Niet meer gequalificeerd: Quettevillezoon als zijnde le klasse. VOETBAL DIOC. HAARL. VOETBALBOND. Uit het Leiilsche District. Zomercompetitie voor Junioren. Uitslagen van Zondag: Afd. A.: O.V.V.—Leiden 0—3; S.J.C.- V.V.B. 6—1. Afd. B. MeerburgS.N.A 2—3. Programma voor Zondag a.s. Afd. A: V.V.B.—O.V.V. (G. E. Bakker); LeidenS.J.C. (J. Richart v. Gelder). Afd. B.: A.S.C.—Meerburg. Aanvang der wedstrijden om 1 uur. De Competitieleidcr. P. J. A. DE VRIND. Om den Trianon-beker. De op Woensdagavond j 1. voor een tal rijk publiek gespeelde eindstrijd om den Trianon-beker tusschen het ëo R.V.A en de Post eindigde in een 81 overwinning van de Veld, waardoor deze vereeniging voor den tweeden maal in het bezit van den beker kwam. De Post eindigde in dit tournooi als tweede en won den door de L. P. S. V. uitgeloofden lauwerkrans. De derde prijs viel den scheidsrechters ten deel, terwijl de L. P. S. V. zich met de laatste plaats tevreden moest stellen. Op Donderdag 20 Augustus des n.m. te 9 uur vindt in bijzijn van de deelnemende ver- eenigingen de prijsuitreiking plaats in een der bijzalen van het Trianon-Theater. Leidsche Politiesportver. Het bestuur van de L. P. S. V. vestigt de aandacht op de door haar te orgauisec- ren propaganda-afstandsmarsch over 40 K. M. te houden op Zaterdag 19 September a.s. De inschrijving wordt op 5 September a.s. gesloten. Inlichtingen zijn te beko men bij de heereu J. Zwart, Atjehstraat 4 en M. F. Frank, Evertsenstraat 22. Hedenavond speelt een L. P. S. V.-comb. op hot terrein aan den Zoeterwoudschen Singel een vriendschappelijken wedstrijd tegen R.-K. O. V. V. I. Aanvang 7 uur. LUCHTVAART PRESTON GESTART VOOR OCEAAN- VLUCHT. Einddoel Kopenhagen. De aviateurs Preston en Collignon zijn gestart voor de eerste etappe van hun Oceaan-vlucht. Sudbury (Ontario) vormt het eindpunt van deze étappe. Het eind doel van hun Oceaanvlueht is Kopenha gen. De bekende Amerikaansche vlieger Pres ton verricht de vlucht in opdracht van de Pan-american Airways, met het doel te on derzoeken of de rauto. welke hij zal vol gen, n.l. via Groenland en IJsland, ge schikt is voor het instellen van een gere- gelden luchtpostdienst, waardoor het net der Panamerican Airways wordt aangeslo ten op het net dor Europccsche luchtlij nen. Zooals men zich zal herinneren maak te kort geleden de Canadees Cramer een zelfde vlucht. Op de laatste étappe, n.l. I Shetlan I Kopenhagen, kwam hij daarbij om het leven. TWEE FRANSCHE MILITAIRE VLIEG- TUIGEN NEERGESTORT. Een doode en 3 zwaar gewonden. Tijdons- het heviige onweder, dat zioH gistermiddag boven Parijs en omgeving ont lastte is een militair vliegtuig uit Dijon boren Parijs gekomen. In het vliegtuig be vonden zich een kapitean en een sergeant. Toen het vliegtuig door de vlagen van den wind heen en weer geworpen werd, besloot de sergeant uit het vliegtuig te springen. Zijn paraohute opende op het juiste oogen- bduk, doch hij landde zoo ongelukkig o-p een muur, dat hij beide been-en bra-k en in be- denikelijken toestand naar het ziekenhuis moest worden vervoerd Het door den ka pitein bestuurde vliegtuig stortte kort daar na neer in een tuin van de voorstad Neuil y. De piloot werd zwaar gewond naar een ziekenhuis overgebracht. Ook uit. Istres wordt een ernstig vlieg ongeluk gemeld. Een door een sergeant be stuurde machine, waarin zich ook een as pirant bevond, is daar neergestort. De as pirant was op slag dood, de sergeant werd zwaar gewond naar het ziekenhuis overge bracht. HET VLIEGONGELUK NABIJ CALSH0T. Brinton's lijk gevonden. Het watervliegtuig, waarmede gisteren luitenant Brinton is verongelukt, is thans naar de kust gesleept. Aanvankelijk kon men in het toestel, dat een warwinkel is van verwrongen ijzer en staal, het lijk van den piloot niet. vinden en meende men, dat de riem, waarmede hij zich in de cabine had vastgebonden, het had bege ven, zoodat het lijk door het water was meegesleurd. Bij een zeer minitieus onder zoek echter vond men Brinton's lijk in een van de uiterste hoeken der machine; het schijnt dat het door de kracht van het wa ter daarheen is gestuwd. Alle. deskundigen, die getuigen waren van de ramp, zijn van meening, dat deze geheel aan een ongeluk is te wijten. Verkeersvliegtuig In rivier gestort. In de Rany-rivier in Ontario is een ver keersvliegtuig neergestort. 4 personen zijn hierbij om het leven gekomen. UIT DE OMGEVING VOORHOUT. De Overste van Huize „St. Agnes". Van wel-ingelichte zijde werd ons mede gedeeld, dat de Eerwaarde Overste van Huize „St. Agnes", gesticht voor ouden van dagen, tevens Hoofd der R. K. Meis jesschool, deze gemeente zal verlaten, om zich te vestigen in de gemeente Vlij men, alwaar zij werd benoemd tot Over ste van het Zusterhuis te Haarsteeg. Na zoo'n grooten staat van dienst ach- tcer den rug te hebben, achten wij het niet meer als plicht, om haar bij haar afscheid uit deze gemeente, een harte lijk vaarwel toe te roepen. Zagen we niet onder haar presidium de schoone en grootsche Huize „St. Ag nes met de daaraan verbonden schit terende school voor meisjes, verrijzen; terecht zijn daarmede voor haar als hoofd, zeer vele moeilijke tijden gepaard gegaan, een groote en moeilijke taak ligt voor haar in het verleden, waarvoor wij als gemeentenaren haar dunkbaar mo gen zijn. Auto-ongeval. Gisteren, had op de Kleibrug, aan de KleiwegRijnsburger- weg alhier een aanrijding plaats. Twee luxe auto's botsten tegen elkaar, waar door nogal eenige beschadiging ontstond. Naar aanleiding van het door de politie alhier ingesteld onderzoek is toen komen vast te staan, dat het motorrijtuig ge nummerd G 80895, dat de brug opreed, op de brug bleef staan en juist toen de auto genummerd H 79844 wilde passee- ren, de eerstgenoemde naar links zwenk te, met het gevolg, dat laatstgenoemde bij de achterwielen werd gegrepen. Gelukkig vonden persoonlijke ongeluk ken niet plaats en konden do beide wa gons, na een kleine herstelling hun weg weeer vervolgen. Hij moest op onderzoek. Bij de ge meentepolitie alhier, werd mededeeling gedaan, dat gisteren een persoon, zich voorgevende van de politie te zijn, en een onderzoek had te doen, bij de heer S. een rijwiel ter leen vroeg, en dit ver kreeg, om zijn z.g. onderzoek in te stel len. Het z.g. onderzoek duurde de heer S. schijnbaar wel wat te lang, waarom deze daarvan aangifte deed bij de politie. Tot op heden is zijn z.g. onderzoek schijnbaar nog niet afgeloopen en dus het ter leen gegeven rijwiel nog niet terug. Gevonden. Gisteren werd bij de po litie alhier aangifte gedaan, dat bij een winkelier te dezer plaatse is blijven staan, een damesrijwiel, van een tot nu toe nog onbekend gebleven persoon. De eigenaar(es) kan ter terugbekoming zich vervoegen ten politiebureele, aan het Raadhuis, die nadere inlichtingen om trent dit rijwiel zal kunnen verstrekken. VV0UBRUGGE. Burgerwachtavond. Naar wij vernemen zal op Donderdag 3 September a.s., uit gaande van den Bijz. Vrijw. Londstorm en Burgerwacht in deze gemeente een propu ganda-tuinavond worden georganiseerd, welke opgeluisterd zal worden door de tam boers en pijpers der Kon. Marine uit Rot terdam. Nevens met toespraken v&u enkele bekende sprekers zal de avond gevuld wor den met muziek en zang, welwillend door plaatselijke vcreenigingen aangeboden, tei wijl een goochelaar en imitator het meer humoristisch gedeelte verzorgen zullen.

Leidsche Courant | 1931 | | pagina 7