MANUFACTUREN TAFELGOED LAKENS SLOOPEN 77» 23 .20 De installatie van den Burgemeester van ZoetermeerZegwaart DONDERDAG 20 AUGUSTUS 1931 DE LEIDSCHE COURANi EERSTE BLAD PAG. 2 HAARLEMMERSTRAAT 130-136 Verleden week sensationeele daling der katoenprijzen aan de bpursy thans deeds de lagetprijzen bij WAALS 22, 15, lO'/s 9/8 ONGEBL. KATOEN, 01/ 21, 17, 13O 12 CONGOUNNEN 42, 31, 25, 10 WIT FLANEL 25, 21, 16, &LOOI METJ 45, 31, ERSLAG0ni/o GRASLINNEN LAKENS flO 2 pers., 1.55, 1,35, 1.20, ü6 10/4 GRASLINNEN 56, 38, 29 BRABANTSCH BONT 35, 28, 23, GEF&pfONNEERD SJ 00 GEFESTONN. LAKENS 1 75 - 55 - 42i/r, 60 2 pers., 1.75, 1.55, 1.35, I ANTI-JAPANSCHE ONLUSTEN TE TSINGTAU. Zestig huizen verwoest. Uit Tokio wordt gemeld, dat er zich to Tsingtau gisteravond ernstige anti-Ja- pansche ongeregeldheden hebben voorge daan. Eenige duizenden demonstranten hebben een aanval ondernomen op zes tig aan Japanners toebehoorende huizen, welke volkomen met den grond gelijk werden gemaakt. Talrijke Japanners wer den daarbij gewond en verkeeren thans in kritieken toestand. „Tel." AMERIKA DE NOOD DER WERKLOOZEN. Pinchot, de gouverneur van Penssyl- vania, heeft tot Hoover een brief gericht, waarin hij bijeenroeping van een buiten gewone zitting van het Congres vraagt, om de wijdvertakte oeconomische crisis te bespreken en „de mogelijkheid van ernstige onlusten" tengevolge van de werkloosheid. De gouverneur zegt, dat het totaal aantal werkloozen in Penssyl- vania 900.000 man bedraagt, dit is het vierde deel van het totaal arbeiders in dezen staat. VIERHONDERD STAKINGEN IN ZES MAANDEN. Het Amerikaansche departement van Arbeid meldt, dat er in de laatste zes maanden als protest tegen loonsverla ging in de Vereenigde Staten niet minder dan 400 stakingen hebben plaats gehad. De commissie van arbitrage voor indus trieel© geschillen, doet thans pogingen om 86 geschillen, verdeeld over 18 ver schillende staten, bij te leggen. Bij deze geschillen zijn 67.000 arbeiders betrokken. Op het oogenblik zijn er 25 stakingen gaande. „Tel." ARGENTINIË DE BREUK MET DE SOVJETS. Duidelijke verklaringen der politie- overheid. Zooals wij reeds meldden, is tusschen Rusland en Argentinië een definitieve breuk ontstaan. Men herinnert zich, hoe onlangs het geheele personeel der Sov jet-handelsvertegenwoordiging te Buenos- Ayres werd gearresteeerd op grond van een huiszoeking. De Sovjet-regeering riep als antwoord alle employé's terug, met de mededeeling, dat zij haar orders elders zou plaatsen. Om de Russische lezingen nopens de be wuste huiszoeking van antwoord te die nen, maakt de Argentijnsche politie thane het volgende bekend: Bewezen is, dat de Russische handels vertegenwoordiging in verbinding heeft gestaan met elementen, die in de laat ste maanden in verscheidene deelen van Argentinië daden van terreur hebben ge pleegd. Eenige leden der vertegenwoordi ging zijn eertijds als ongewenschte vreem delingen uit andere staten gezet en met valsche passen Argentinië binnen geko men. De Russische handels vertegenwoordi ging heeft zich ook op het gebied van den handel eigenaardig gedragen. Nadat zij in Brazilië groote voorraden koffie had opgekocht, met de bedoeling, deze voor raden tegen zeer lage prijzen weer op de Braziliaans oh e markt te brengen en daar door de Braziliaansche maatregelen tot valorisatie van den koffieprijs te door kruisen welk plan door de waakzaam heid van de Braziliaansche autoriteiten mislukte probeerde ze in Argentinië tarwe ip te voeren, hoewel de Russen weten dat de Argentijnsche tarwemarkt overvoerd is. Ook met hout zouden zij dezelfde manoeuvre hebben willen uitha len, hoewel ook hieraan in Argentinië een overproductie is. Een aantal politici der Argentijnsche oppositiepartijen, die in relatie staan met de Russische handelsvertegenwoordiging, hebben den Russen juridischen bijstand verleend. Het zonnebad. Dinsdagmiddag 1.1. heeft de installatie van den nieuwen burgemeester, den Edei- achtbaren heer L. R. Middelberg, plaats gehad. Te voren was hij door de beide waarne mende burgemeesters, de heeren J. W. Groenewegen Hz. en E. H. Chardon, van af zijn woning uit Den Haag gehaald. De nieuwbenoemde was vergezeld va>n zijne echlgenoote, 4 kinderen en eenige familie leden. Het eerste welkom. De eerste ontvangst had plaats op den grens der gemeenten Zegwaart en Pijn acker. Aldaar waren bijeengekomen de bei de Raden met den Gemeente-secretaris, als mede' de commissie van ontvangst. Bij monde van het lid dier commissie, den heer H. Nieuwenhuysen, werd de heer Middel- berg en familie verwelkomd. Als aardige attentie zij vermeld, dat een dochtertje van den heer Lamboo bloemen aanbood. Hierna stapte de burgemeester over in een auto, versierd met twee vlaggen, met de wapens der gemeenten. Voorafgegaan door een auto met de commissie van ont vangst, werd gereden naar den grens dei- gemeenten Zoetermeer en Zegwaart. Al daar werd het woord gevoerd door den heer P. Boxmeier, eveneens lid der com missie van ontvangst. Deze sprak het vol gende Edelachtbare heer Burgemeester, Het is nog maar eenige oogenblikken ge leden, dat u aan de grens der gemeente Zegwaart hartelijke woorden van welkom werden toegesproken namens de burgerij, of wij zijn al reeds genaderd aan de voor vreemdelingen eigenaardige grensscheiding tusschen Zoetermeer en Zegwaart. Waar het nu Hare Majesteit onze geëerbiedigde Koningin behaagd heeft u tot Burgemees ter van ons dorp te benoemen, is het, dat ik u namens de geheele buigerij van Zue termeer in al zijn scha keer ing en, bij uw in trede alhier, van harte welkom heet. Het is ongetwijfeld een schoon© taak, welke u hiermede op de schouders gelegd is, maar ook tevens een zeer moeilijke. Moge God u schenken wijsheid en arbeids lust, gepaard aan een goede gezondheid, om uw taak te volbrengen. Dat Zijn Woord moge zijn het richtsnoer voor al uwen ar beid, dan ook zal Hij u Zijnen zegen daar op schenken. Dan zult gij voor ons niet al leen zijn een burgemeester, dan zijt gij voor ons een burgervader en dan zult gij ook op al uwe burgers kunnen rekenen. Hij zegene u en stelle u tot een zegen voor onze gemeente. Wij zouden deze plaats niet kunnen ver laten, zonder ook u, mevrouw Middelberg- Idenburg met uw gezin van harte welkom te heeten. Het zij u gegeven vele jaren in ons midden te mogen wonen, gelukkig in uw gezin, meelevende met de burgerij van Zoetermeer. Nu wij hier staan op deze grensscheiding moet mij nog iets van 't hart. Ik geloof, dat ik spreek namens een groot getal inwoners, als ik uwe medewerking vraag, mijnheer de Burgemeester, om deze grenslijn spoedig tot het verleden te doen behooren, zoo lat deze beide gemeenten één moge zijn. Bloemen aan de burge- meesteresse. Hierna werd de tocht voortgezet naar het Raadhuis van Zoetermeer. Mevrouw Middelberg werden aldaar bloemen aan geboden, namens de burgerij, door een dochtertje van wethouder fcjeheer. De bar- monie-vereeniging „Kunst en Vriendschap had zich in de nabijheid opgesteld en speelde het volkslied. De Burgemeester en diens familie werden in de burgemeesters kamer geleid, terwijl de Raad der gemeen te zich naar de Raadzaal begaf. Mede na men daar plaats de Raad der gemeente Zegwaart, ambtenaren der gemeente, de zeereerw. heer Pastoor J. Leusen, de hoer H. Versluys, pred. Ger. Kerk, dokter W. E. Steur, de heer Burgersdijk, inspecteur der Grondbelasting, burgemeester P. A. Ga lijn, van Boskoop en diens echtgenoote, als mede de secretaris der gemeente, mr. Helm- strijd, burgemeesters van Pijnacker, Bleis- wijk en Stompwijk, de directeur der Drink waterleiding, de heer H. A. Goldberg, cn vele anderen. De openbare raadsvergadering. De waarnemend burgemeester, de heer J. W. Groenewegen, opent klokslag drie uur de vergadering met het voorgeschreven gebed. Het voorstel om de notulen der vo rige vergadering aan te houden bot een vol gende, wordt aangenomen. De voorzitter wijst de raadsleden, de heeren G. van Staalduinen en G. L. de Groot aan, den burgemeester binnen te leiden. Nadat deze heeft plaats genomen, verzoekt de voor zitter den secretaris het Koninklijk Be sluit, houdende de benoeming van den heer L. R. Middelberg tot burgemeester van Zoetermeer en Zegwaart voor te lezen, als mede de aanteekening der beëediging door den Commissaris der Koningin. Daarop neemt de heer Groenewegen het woord en zegt het volgende: Installatierede van den heer Groenewegen. Edelachtbare heer Burgemeester, Het heeft H. M. onze geëerbiedigde Ko ningin behaagd, utot Burgemeester van Zoetermeer te benoemen. Wij wenschen u van ganscher harte met deze benoeming geluk en hopen, dat u als hoofd onzer gemeente, hier een aangena me werkkring zult mogen vinden. Ook u, mevrouw Middelberg en verdere familieleden „Welkom in ons midden", mo ge in deze gemeente gezondheid en huise lijk geluk, in ruime mate, uw deel zijn. Alvorens u, Edelachtbare, namens bet Dagelijksch Bestuur, met het teeken uwer ambtelijke waardigheid te omkleeden en namens onzen Raad u de voorzittershamer te overhandigen, willen wij van deze ge legenheid gebruik maken, om een enkel goedbedoeld woord tot u te richten. Door het aanvaarden van uw ambt, bent u Burgemeester geworden van, een in den rechten zin des woords, landelijke Gemeen te, die, Gode zij dank, op een gezonde fi- nancieele basis berust, wat in onzen tijd een groot voorrecht genoemd mag worden. Evenwel zijn wij hiervoor grooten dank verschuldigd aan uw hooggeachten voor ganger, den voor mij onvergetelijken Burge meester Bos. Wij gebruikten zooeven heb woord „lan delijke gemeente", moge u Edelachtbaro daaruit opmerken, dat kwaliteit en kwan titeit der opbrengsten, afhangt van de energie der land' tuinbouwende bevolking, alsmede van de productiviteit der bodem en u denkt in dit verband aan de minia tuur marktprijzen van den laatsten tijd, dan zal u ook tegelijk de conclusie trekken, dat alle ingezetenen direct of indirect de cri sis in het land- en tuinbouwbedrijf onder vinden. Het is daarom, dat wij een beroep doen op uw eenvoud, en u een zuinig financieel beheer beleefd in overweging willen ge ven. Van deze twee voor de hand liggende vragen: waar halen wij de belasting van daan'? en hoe zullen wij het opgebrachte geld besteden? zal de eerste „althans in de naaste toekomst" wel het moeilijkst te be antwoorden zijn. Onder de vraagstukken welke uwe aan dacht reeds in het onmiddellijk verschiet zullen vragen, willen wij er slechts enkele noemen als: Het voorbereiden 'van maatregelen, ter tegemoetkoming in onverhoopte toename van werkeloosheid in den aanstaanden winter. De gasvoorziening (alleen kookgas) van een groot deel der gemeente, welk vraag stuk reeds door heb Dagelijksch Bestuur in behandeling is genomen en waar over de mogelijkheid reeds een deskundig rap port is uitgebracht. Dan een algeheele verbetering door ver nieuwing en rioleerihg der Dorpsstraat. Het maken der plannen en begrooting is den gemeente-opzichter bereids opgedra gen, daar het toenemend verkeer, de urgen tie hiervan met den dag wint. En tenslotte het wegenvraagstuk, dat al leen reeds door zijn uitgestrektheid zoo be langrijk is, en bovendien door totaal gemis aan Rijks- en Provinciale steun, dusdanige groote offers van de gemeentekas vraagt, dat een verbetering ten eenenmale onmoge lijk is. Moge uw wijs beleid hiervpor in de toekomst een oplossing kunnen vinden. Tot deze voornaamste punten heb ik ge meend mij te moeten beperken, doch net zal u al voldoende kunnen overtuigen, dat het Burgemeestersambt van Zoetermeer geen sinecure is, doch een verantwoorde lijke taak, die uw volle aandacht vraagt. Nog een punt willen wij thans even on der uwe welwillende aandacht brengen; meermalen en ook thans gaan er weer stem men op tot vereeniging van de gemeenten Zoetermeer en Zegwaart. Wij verwachten van u, dat u dan blijk geeft Burgemeester te zijn van twee gemeenten, en alleen uit de gegevens van een objectief rapport uwe zienswijze in deze zult opbouwen. U ziet dus, dat gij hier een werkkring zult vinden, die veel van uwe aandacht en persoon zal eischen. Daarom vragen wij u, nu gij als Burge meester aan het hoofd van onze Gemeente zijt geplaatst, uwe belangstelling en ar beid. voor het welzijn onzer Gemeente. Burgemeester Middelberg zeg ons dit toe; onverdeeld, zonder aanzien des per- soons, zonder onderscheid in politieke rich- ting. Schenk uw volle aandacht aan het land en tuinbouwbedrijf, als zijnde de steunpi laren, waarop Zoetermeer is gebouwd, zon der daarbij handel en winkelstand uit het oog te verliezen. Schep geen voorliefde voor het eene en terugzetting van heb an dere. Nogmaals, Burgemeester Middelberg, wij vertrouwen op u, dat als u tot oordeelen of beslissen geroepen wordt, gij u boven de partijen zult stellen op een onpartijdig standpunt. Naast onze stoffelijke belangen, bevelen wij ook onze zedelijke belangen niet het minst in uwe welwillende aandacht aan. Ook als voorzitter van het College van B. en W. vragen wij u, niet zonder ons, over ons te beslissen. En als voorzitter van onzen Raad ver wachten wij van u een beslist onpartijdige leiding, wanneer over de belangen der ge meente en hare ingezetenen moet worden beraadslaagd. Wij vertrouwen, dat u onze wenschen en verlangens bevestigend zult beantwoorden. Wij zijn er van overtuigd, dat dit gemoede lijk woord ook weerklank zal vinden in on zen Raad en indruk zal maken op de Bur geren, waardoor gij van onze sympathie verzekerd zijnde, op onze volle medewer king kunt rekenen. Niet alleen namens den Raad, doch ook namens het Dagelijksch Bestuur onzer ge meente, waar de voorstellen voor onzen Raad worden'voorbereid en uitvoering aan Raadsbesluiten moet worden gegeven, kan ik u onze volle medewerking en onverdeel de steun toezeggen. Overtuigd als ik ben, ook te kunnen spreken namens mijn colle ga wethouder en onzen secretaris. Immens in onzen Gemeentesecretaris zult u een be kwaam ambtenaar ontmoeten, die u steeds plichtsgetrouw ter zijde zal staan. Ook de Gemeenteontvanger-Ambtenaar ter Secretarie, hoewel in één persoon vor- eenigd, zal naast uw portemonnaie (in den vorm van hondenbelasting en schoolgeld) door het leveren van accuraat werk, ook uw 1 hart weten te winnen. En tenslotte de veldwachter, die u zal getuigen, dat gij thans Burgemeester zijt van een ordelievende bevolking en bij het handhaven der orde, zal u in hem een Commissaris ontdekken. Deze en alle ambtenaren betuig ik mij nerzijds oprechten dank voor hunne ijver en werklust, waarmede zij mij tijdens mijn waarnemend burgemeesterschap hebben bij gestaan. Burgemeester Middelberg: spontaan ho pen wij, dat gij u zult weten te plaatsen op een berg en dat gij daaruit het middel zult delven, wat wij noemen,, naastenliefde en saamhoorigheid". Ter bestrijding van de kwalen van onzen tijd. Bezield met dit toekomstbeeld, omhang ik u thans de teekenen uwer waardigheid en overhandig u de voorzittershamer van onzen Raad. Laat ons hópen, dat deze nooit zal behoe ven te worden gebruikt om de verloren orde te herstellen. Burgemeester Middelberg, moge de Al machtige God u wijsheid, sterkte en kracht geven om jarenlang in vrede en eendracht onze dierbare gemeente te besturen. Zie hier ons aller wensoh. En hiermede verklaar ik u als voorzitter van den Raad der gemeente Zoetermeer geïnstalleerd. Hierna neemt de geïnstalleerde het woord en zegt het volgemde: Toespraak van den Burgemeester. M.H. Wethouders en Leden van den Raad van de gemeente Zoetermeer. Nu ik zoo juist door mijn tijdelijken voorganger, tot Burgemeester uwer gemeente ben ge ïnstalleerd, is het mij een behoefte in de eerste plaats mijn dank uit te spreken aan H. M. onze geëerbiedigde Koningin, dat het Haar heeft behaagd mij tot dit ver antwoordelijk ambt te roepen. Daarnaast breng ik mijn dank aan de Commissaris van de Prov. Z.-H., dat hij mij tot dit ambt heeft willen voordragen en verder aan al len, die op eenigerlei wijze daartoe wel heb ben willen meewerken. En hiermee ben ik ter plaatse aange land en mag ik u allen mijn erkentelijkheid betuigen voor de hartelijke ontvangst, die mij zijdens u en de burgerij is te beurt ge vallen. Dit geeft mij het volle vertrouwen voor een vruchtdragende samenwerking in de toekomst. Zooals u weet is het de eerste maal, dat ik als Burgemeester optreed. Mijn loopbaan heeft mij tot voor kort naar onze overzeo- sche Gewesten geleid, naar West- zoowel als Üost-Indië, waar ik liet Vaderland in Gouvernementeele betrekkingen heb mo gen dienen. In die jarenlange afwezigheid is mijn liefde tot het oude Holland niet ver flauwd. Integendeel, als soms de druk van het warme klimaat en de zorgen van het werk zwaar wogen, heb ik steeds weer moed gevat bij de gedachte en de hoop, dat mijn weg weer naar Holland zou wor den teruggeleid en heb ik met liefde ge dacht aan ons schoone land met zijn heer lijke vergezichten, zijn welvarende dorpen en stoere bevolking. En ik ben dankbaar, dat God mij nu vergunt ook hier wederom een verantwoordelijke en naar ik hoop nut tige werkkring te aanvaarden. Tot bijzon dere vreugde is het mij daarbij, dat dit ge schiedt in een omgeving, waar velen met mij belijden, dat ik het mij toebetrouw- de gezag uit God's hand ontvang, die even als ik God's ordonnanciën erkennen als richtsnoer voor ons geheele leven en die verstaan, dat ik mij in mijn ambtelijk werk verantwoordelijk weet aan God. Waar zooveel voor mij in dit nieuwe mi lieu vreemd zal zijn, waar mij de noodige plaatselijke kennis alsnog ontbreekt, in te genstelling tot mijn voorgangers, die hier om zoo te zeggen van geslacht tot geslacht, uwe belangen hebben behartigd-, daar vraag ik in de eerste plaats uw hulp en voorlichting, heeren Wethouders, daar vraag ik van u, mijne heeren Raadsleden, een welwillend en begrijpend tegemoettre- den in mijn pogen om te samen met u de nooden en behoeften dezer beide Gemeen ten te peilen en te behartigen, en van u, heeren Gemeentesecretaris en Ontvanger Gemeentelij'ke Aankondigingen Stremming Scheepvaart. Burgemeester en Wethouders van Lei den brengen ter algemeene kennis, dat het scheepvaartverkeeiT doojja, de Leiderdorp- sche brug in verbind^jnet het verrichten van herstellingswd'Jczdamheden op 25 en 26 en zoo noodig Lók op 27 Augustus a.s. zal zijn gestremdIZui 1 pnd e de scheepvaart onder de brug ooft: op die djjfen kunnen plaats hebben. jfT A. VAN DE «ANDEj^AKHUYZEN, Burgemeester. VAN STRIJEN^ilfcretaris. Leiden, 20 Augupfem 1931. Agenda LEIDEN. Dinsdag, Donderdag, Zaterdag, Vincentiua» Bibliotheek, geopend 's avonds van 7.308.30 uur. De avond-, nacht- en Zondagdienst der apotheken wordt van Maandag 17 tot en met Zondag 23 Aug. a.s. waar genomen door apotheek: W. Pelle, Kort Rapenburg 12, telefoon 594. en verdere dienaren der Gemeente, een daadwerkelijke en trouwe bijstand in het bestuur der Gemeente, zooals u die op zoo uitnemende wijze mijn voorganger hebt doen geworden. Moge het ons allen tesamen gegeven zijn onder God's leiding en bijstand de Ge meente Zoetermeer, die op het gebied van land- en tuinbouw en veeteelt zoo'n bloeiend leven vertoont, tot steeds grooter bloei te brengen, dat is de wensch waar- mee ik dit ambt aanvaard. Op de vraag van den burgemeester, wie nog het woord' verlangt, wordt dit door den heer J. A. Duinisveld verzocht. Hij zegt het volgende: Burgemeester Middelberg. Als oudste Raadslid roep ik u in deze Raadszaal van Zoetermeer het welkom toe, thans onze bur gemeester, straks onze voorzitter met de leiding belast. Wij leven heden in een tijd van verwar ring des geestes, waarbij de eerbied voor de wet en gehoorzaamheid aan het gezag veel te wenschen overlaat. Onder uwe lei ding en met de hulp van den Raad moet en kam te dezer plaatse veel aan deze ont zetting worden gedaan en wil ik dit thans hier zeggen, dat wij u hierin trouw terzijde willen staan. Ook zal straks van u bij de poging de gemeenten Zoetermeer en Zegwaart te ver- eenigen uwe krachten worden gevraagd, ten einde onpartijdig het rapport wat wij verwrachten, onder de oogen te zien, op dat deze vereeniging blijken zal voor beide gemeenten een goede oplossing te zijn. Voorheen, mijnheer de Burgemeeste:, hebben anderen 'n poging gedaan, vele ja ren geleden, welke meest op wiskundige bezwaren zijn afgestuit. Mag het uwe meerdere kennis en algemeenen zin geluk ken deze klippen te omzeilen. Ten slotte nog eene wensch, door voor beeld en wijsheid de liefde te winnen van de inwoners. Voorheen zijn ook hier Burge meesters geweest, die dit zéér wel is ge lukt en die thans nog met eere worden ge noemd. Wanneer u dit moge gelukken, de liefde van uwe ingezetenen te winnen, ver- -vallen alle moeilijkheden die het bestuur uwer gemeente u kan veroorzaken, want de liefde kan en doet alles. Ik heb gezegd. Hierna wordt de vergadering met een kort woord door den voorzitter gesloten. Naar Zegwaart. Ten Raadhuize van Zegwaart aangeko men worden door een zoontje van wethou der A. J. M. van Well en een dochtertje van den heer M. Balvert, lid der commissie van ontvangst, bloemen aangeboden. Aldaar waren aanwezig de Raadsleden van Zoetermeer, de ambtenaren der ge meente, de heer J. L. Moerkercken van der Meulen, Keuringsveearts en verder velen, die ook te Zoetermeer aanwezig waren. Hetzelfde ceremonieel als in Zoetermeer wordt gevolgd. De waarnemende burgemeester, de heer E. H. Chardon, spreekt de volgende instal latie-rede uit: Installatie-rede van den heer Chardon. Hooggeachte heer Middelberg, Namens den Raad der gemeente Zeg waart heet ik u hartelijk welkom in ons midclen. Waar het H. M. onze geëerbiedigde Ko ningin behaagd heeft, u als Burgemeester der gemeente Zegwaart te benoemen, is bet oogenblik nu aangebroken om u als zooda nig te installeeren. Gij hebt reeds ongeveer de middaghoogte van den menschelijken leeftijd bereikt en een eervolle loopbaan verworven, doordat gij, zoowel in Nederland als in de Overzee- sohe gewesten verschillende functiën hebt bekleed en dientengevolge veel levenserva ring hebt opgedaan, die u van dienst kan zijn in het besturen van een tweetal ge meenten. Waar gij nu voor die nieuwe werkkring wordt geplaatst in een tijd, waarop in

Leidsche Courant | 1931 | | pagina 2