RECHTZAKEN WOENSDAG 19 AUGUSTUS 1931 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD PAG. 6 ZWEMMEN De wedstrijd Nederland—Engeland. Op Zondag 6 September wordt in het Zuiderparkbad de landenwedstrijd Neder landEngeland gehouden. De organisatie is in handen van de verecniging Zian wel ke het voorloopige programma als volgt heeft samengestel: 100 M. vrije slag Dames-seniores; 50 M. vrije slag Heeren Nieuwelingen3 maal 50 M. wisselslag estafette Heeren50 M. schoolslag Dames Nieuwelingen4 maal 200 M. vrije sla.g estafette Holland-Enge- land, (dit nummer geldt voor de officieele landen-ontmoeting); 100 M. vrije slag Hee ren Seniores; 3 maal 50 M. wisselslag estafette Dames4 maal 100 M. schoolslag estafette HeerenPolowedstrijd Holland- Engeland en een polowedstrijd van Zian tegen nog nader aan te duiden tegenstan der. WATERPOLO De Zijl ID. W. R. I (1-3). De derde nederlaagwedstijd van De Zijl I is de eerste nederlaag geworden. De Zijl verschijnt in deze opstelling: Eameau v. d. Horst v. Egmond K. Kraeyenbrink Snoeker Kramp F. v. d. Mark Jr. De Zijl krijgt den bal, en goed schot van den midvoor gaat naast. Even later maakt D. W. R. door een onverwachts schot het eerste doelpunt (0l). Even la ter stopt de Zijl-keeper een goed schot, het wordt echter een corner welke niets oplevert. De Zijl doet een aanval waarbij de midvoor over schiet. De wedstrijd le vert een vlug spel op, waarbij de Zijl-kee per goed werk verricht. Na de rust heeft de Zijl den bal. Na eenig heen en weer spelen lost de Zijl een schot, dat via den binnenkant van de bo venlat in het doel kaatst. Volgens de scheidsrechter is het echter geen doel punt. D. W. R. maakt nu gebruik van dit misverstand, waarbij de Zijlspelers nog niet ten volle aan het spel deelnemen waardoor D. W. R. de stand tot 02 op voert. Na het uitzwemmen heeft D. W. R. den bal, eenige goede schoten van D. W. R. stopt de Zijl-keeper. Plotseling krijgt de vrijliggende linksvoor van de Zijl den bal en de stand wordt door een hard schot op 12 gebracht. D. W. R. die sneller is zwemt na de uit worp de Zijl voorbij en een onverwachts schot volgt (1—3). Na eenig heen en weer spelen breekt het einde aan. De Zijl II—D. W. R. II (4—1). De Zijl is het eerst bij den bal, speelt naar de voorhoede, het schot echter is niet ver genoeg. Dan een goede aanval van de Zijl en de stand is 10. De Zijl heeft na uitgooi wederom den bal, een speler uit de achterhoede zwemt op, geeft over en een doelpunt volgt (20). De bal komt nu in D.W.R.-handen, maar spoedig hebben de Leidenaars het spel weer in handen. Een corner op het doel van de Zijl le vert niels on. De Zijl is thans zoodanic in de meerderheid dat alle spelers voor het doel van D. W. R. liggen. Een aanval van de Zijl gaat naast. Daarna is het rusten. Na de rust volgt spoedig uit een vrije worpt het 3e doelpunt voor de Zijl (30). Een schot van D. W. R. welke goed ge schept wordt door de Zijlkeeper heeft geen resultaat. Even later volgt het 4e doel punt Als de Zijl de D. W. R.-voorhoede vrijlaat maakt D. W. R. een tegenpunt, waarna het einde aanbreekt. (41). MOTORSPORT Het ongeval met Herkuleyns. De oorzaak van het ongeval van Her kuleyns is algemeen toegeschreven aan een te hooge snelheid. Het blijkt intus- schen, dat Herkuleyns zelf, wiens toe stand nog steeds naar omstandigheden gunstig kan worden genoemd, een geheel andere meening toegedaan is. Volgens hem en de politie heeft dit eveneens geconstateerd is de balhoofd- moer, waarop de z.g. „steeringsdemper" bevestigd zat, los geloopen, waardoor deze steeringsdemper geen dienst meer deed en hij de macht over het stuur moest verlie zen, aldus de „Tel." Hij heeft nog gas af gesloten, maar er was toen niets meer aan te doen. LUCHTVAART BRITSCH WATERVLIEGTUIG VERONGELUKT. Hel watervliegtuig Supermarine S. 6 1929, dat oefentochten maakte ter voorbe reiding van de wedstrijden van watervlieg tuigen voor de Schneidercup, die in Sep tember a.s. zullen worden gehouden en dat bestuurd werd door luitenant Brinton, is in zee gevallen. Het vliegtuig kwam eenige oogenblikken later weer naar de opper vlakte met de-drijvers naar boven. Direct begaven talrijke motorbooten zich naar de machine, doch hulp kon niet meer baten, daar de poloot Brinton dood in den stuur stoel werd aangetroffen. De Do X in Suriname. De Do X, die gisterochtend uit Para (Brazilië) was vertrokken, is gistermiddag om 3.55 te Paramaribo aangekomen. GRONAU'S VLUCHT BOVEN GROENLAND. Gevaarvolle tocht. Het Groenland-departement heeft een gisteren uit Godthaab (Zuid-Groenland) verzonden telegram ontvangen, dat als volgt luidt: Na een zeer gevaarlijke en moeilijke vlucht, die van Scoresbysund uit over het ijs van het binnenland niet meer gepro beerd zal worden en tijdens welke de ma chine moeilijkheden had met heb stijgen zoodat drie uur op volle kracht gevlogen werd, terwijl desondanks de antenne over de sneeuw bleef sleepen en de sneeuw werd opgepaagd, is von Gronau Zaterdag avond in Sukkertoppen aangekomen. Hij star te Zondag om 3 uur 10 van hier en landde veilig in Godthaab om 4 uur 14. Von Gronau wacht op gunstig weer om de vlucht eerst naar Ivigtut, dan naar Disko en ten slotte naar Amerika voort te zet ten. HAAGSCHE RECHTBANK. De Hongaarsche koopman L. Z., thans gedetineerd, heeft zich te verantwoorden gehad ter zake van oplichting. Op 11 Juni jd. heeft hij te Leiden een vroegeren landgenoot I. K., aldaar woonachtig, on der bedrieglijke voorwendselen bewogen tot afgifte van een bedrag van 43.50. Voorts heeft hij van O. B., aldaar onder valsche voorspiegelingen geld weten los te krijgen. Uit het strafregister bleek, dat Z. door de Rechtbank te Budapest reeds eerder tot 6 maanden gevangenisstraf is veroordeeld en meerdere vonnissen te zij nen laste heeft. Het O.M. requireerde 6 maanden gevan genisstraf. Uitspraak 31 Augustus. Diefstallen in de Bijenkorf te 's-Gravenhage. Op 10 Juli jd. des namiddags ongeveer één uur, ontdekte de huis detective van liet magazijn De Bijenkorf te den Haag, op de eerste étage van dit établissement twee vrouwen van middelbaren leeftijd, die zich bij de hoedenafdeeling verdacht ophielden. Door een spiegel hield zij de beide vrou wen in het oog en zag hoe de eene vrouw vóór de andere ging staan om de verkoop ster het gezicht op deze te ontnemeD. De tweede vrouw nam een blauwe hoed, waar mede zij zich verwijderde, gevolgd door de eerste. De vrouwen werden toen zij op straat kwamen aangehouden en naar het kantoor gebracht alwaar zij weigerde haar naam en adres op te geven, ook nadat de politie ontboden was. In het tascbje dat zij bij zich droegen werd inderdaad de vermiste hoed alsmede eenige sous-bras, een doosje schoensmeer en nog eenige andere artikelen aangetrof fen. De politie vond uit dat beide vrouwen woonachtig waren in de Torenstraat al daar. Bij een huiszoeking kwam een arse naal van gestolen goederen voor den dag. Er was een ruime'sorteering van alles wat maar mede te nemen was, o.a. een 30-;al dameshoeden. Verdacht van dezen diefstal stonden gisteren de Duitsche gezusters M. J. en M. E. D., terecht. Als getuigen werden gehoord de detec tive mej. A. en de chef M. S. van het ma gazijn De Bijenkorf. Verdachten deden een omstandig ver haal om te verklaren hoe zij in het bezit van al die goederen waren gekomen. Verd. M. E. D. was in 1928 over de grens gezet en volgens haar zuster was er een methode om voor de Rechtbank te komen zonder met de politie in aanraking te ko men. De andere zuster is indertijd genatu raliseerd. De president onderwierp elk der verdach ten aan een langdurig verhoor, waarbij hij opmerkte, dat de meeste der gevonden goederen het etiket van De Bijenkorf droe gen en deze als „vermist" waren afgeboekt. Mr. Hoekstra, het O.M. waarnemend, wees op de gedeeltelijke bekentenis van beide verdachten en op het groot aantal diefstallen reeds eerder door beiden ge pleegd. De politie heeft naar spr.'s mee ning, een goede vangst gedaan. Eisch voor ieder 8 maanden gevangenis straf. Mr. Moresco, als verdediger optredend, achtte de eisch van heb O.M. hoog. Waar beide verdachten het vak van modiste uit oefenen, staat niet vast, dat alle goede ren inderdaad gestolen zijn. Pleiter vraagt vrijspraak voor verd. M. E. D. en clementie voor de andere vei dachte. Uitspraak 31 Aug. a.s. UIT DE OMGEVING KATWIJK AAN ZEE. Verlichting. Op 22, 26, 29 Aug. en 2 Sept. zal de Oude Kerk aan de Zuid-Boulevard Oip verzoek van V.V.V. en met welwillende medewerking van den directeur der bedrij ven, van gemeentewege des avonds met schijnwerpers worden verlicht. RIJNZATERWOUDE. Collecte. De collecte voor het gesticht voor alleen staande blinden te Wo fhezen heeft 39.60 opgebracht. Ondertrouwd: Gijsbert Stigter en Kniertje Wilhelmina van Staveren. LISSE. TENTOONSTELLING WIJK VERPLEGING. Den ganschen avond was het er gezellig! Vanaf gisteravond tot en met Vrijdag avond wordt in het Patronaatsgebouw ten bate van de R.-K. Wijkverpleging een ten toonstelling gehouden van luxe- en andere artikelen welke of zijn geschonken of door een tiental jonge dames gratis zijn ver vaardigd. Het ziet er werkelijk aardig uit en wij twijfelen er niet aan of velen zul len aan deze tentoonstelling een bezoek brengen, omdat men daarmee steunt de R.-K. Wijkverpleging in de stichting van 'n ïeuw wijkgebouwè Aan deze tentoonstel ling is mede verbonden een verloting met niet minder dan 362 grootere of kleinere prijzen. Deze staat onder leiding van Zus ter Josepha aan wiens ijver en nauwgezet heid dit ten volle is toevertrouwd. Gisteravond had de officieele opening plaats waarvoor de belangstelling groot was. De R.-K. Mandolineclub ..Sancta Lu cia" luisterde den avond op. De pastoor sprak een kort openingswoord, waarin hij er op wees, dat, als men de zaal rond ziet, dit nu juist geen beeld is van de slechte tijden, tijden welke misschien in de a s. winter nn<r slechter zullen worden. Maar, zeide Zijneerw., hier hebben we een beeld van weldoen en willen we door goed te doen slechter voorkomen. Ziineerw. hoopte, dat zoowel dr. Haase als Zuster Josepha ten volle tevreden mogen zijn met. de resultaten dezer tentoonstelling en verloting, Alsnosr verkreeg dr. Haase, secretaris van de R.-K. Wijkverpleging, het woord. Hij dankte den pastoor voor ziin harteliike woorden, heette voorts de edelaehtb. heer burgemeester, baron v. Wiinbergen, en de talrijk ongekomen belangstellenden van harte welkom. Soreker wees op het mooie doel wat met de jaarliiksehe tentoonstel ling en verloting wordt beoogd. Vooral schetste spreker de behoefte van een eigen wüksrebouw of een ziekenhuis op kleine schaal. Soreker zelf, doch niet het minst Zus ter Josenha. gevoelen hieraan dagelüks een groote behoefte. Voorts wees spreker er op, dat wederom een gedeelte van het sal do zal worden gezonden aan onze onver getelijke moeder Pia, die haar rustelooze arbeid in het verre tropenland, voortzet. Dank bracht soreker voorts aan alle mede werkers van deze tentoonstellingaan de jonge dames vonr haar arbeid, aan het be stuur van het Patronaat voor het be schikbaar stellen van haar gebouw, aan den heer Ben Theissen voor de rang schikking, aan den heer H. Groenewegen voor zijn versiering, aan de Mandoline club en voorts aan allen, die hebben me degewerkt aan de .totstandkoming dezer tentoonstelling. Spreker stelde voorts in 't licht den rusteloozen arbeid van Zuster Josepha, die, om 't zoo uit te drukken en haar groote verdiensten eenigszins in 't licht te stellen. 36 uren op een dag van 24 uur weet te arbeiden. Moge God haar nog een reeks van jaren de gezondheid en kracht geven om baar rustelooze arbeid in 't belang der lijdende menscbheid en ter liefde Gods voort te zetten. Met den wensch, dat de resultaten der tentoonstel ling en verloting ruimschoots aan de ver wachting mogen beantwoorden, sloot spr. zijn rede. Hierna werd de grabbelton geopend en nam de bezichtiging van de tentoonstelling en lotenverkoop een aanvang, terwijl in- tusschen een kop koffie werd gepresen teerd. Onder de opgewekte tonen der Mando lineclub bleef het er den ganschen avond gezellig Geboren: Johanna Gertruda d. van P. J. Warmerdam en A. Zwetsloot. Ge- rardus Petrus z. van P. J. Wijtvliet en J. Leuven. Petrus Johannes z. van L. L. Koomen en M. P. Jelierse. Ondertrouwd: A. de Vries en C. M. de Kooker. J. L. J. v. Nobelen en M. Warmerdam. Overleden: Gijsbertus Antonius Reuwijk 13 uren. Johannes Meyer wedr. van J. Nulkens 60 j. RIJNSBURG. Bloemenhandel. Betaald werd voor snijbloemen per 100 stuks: Anjers rood en rose 1.601.80. Pompon Dahlia's 40- 60 cent. Groote Dahlia's 1.702.00. Scabiosa 4050 cent. Lelie's wit 8.60— 9.40. Lelie's rood 4 004.50. Godesia 4060 cent. Gonvili's 4060 oent. Asters rood 2030 cent, id. wit 4050 cent, id. blauw 3040 cent. Zinnia 90— 1.20, Gladiolen: Willy Wiigman 30—40 cent. Fiat 40—50 cent. L'irmmacu'ee 4050 cent. Oranje Brillont 3040 cent. War 5060 et. Edison 3040 cent. Voght 3040 cent. America 30—40 cent. Crimson Ylo.w 4050 oent. Haiey 20 50 cent. Jaooiba 4050 cent. Vlamingzwart 3040 cent. Snijbloemen per bos: Blauwe Kam Statice 46 cent. Gele Kam Statice 47 cent. Rtozen per bos van 20 stu'ks Ophelia 4050 cent. Golden Ophelia 4050 cent. Mi&s Edith Helen 7080 oent. Ha'Uey 50—65 cent. Butterfly 4050 cent. Laodia 30—40 cent. N00RDWIJK. Geboren Adrian us Johannes, z. van Th. J. Rui gr ok en J. M. Gaspers. Johan nes Aloy-sius, z. van J. M. O. de Mooij en M R'eeuwijk. Ondertrouwd A. A. de Groot 24 jaar en O. S. Franok 25 jaar. L. v. Ree- len, 25 jaar en A. Ilazenoot 23 jaar. J. B. Dieis 28 jaar en Th. N. F. Angevaare 20 jaar. P. Oh. M. v. d. Voorn 24 jaar en M. C. M. Paardekooper 19 jaar. Overleden Boudewijn Jan Jacob Timmers, 75 jaar geh. met E. Scheepmaker. Siientje Duindam 8 7jaar, wed. van L. v. d. Wiel. WASSENAAR. INWIJDING PENSION ST. WILLIBRORDUS. Dinsdagmorgen is het pension voor Ouden van dagen St. Willibrordus aan de Kerkstraat alhier, officieel ingewijd en in- gebruik genomen. In Juni van dit jaar werd het gebouw reeds door de Eerw. Zusters van Boxmeer, die het beheer voe ren en een groot aantal gasten betrokken, maar eerst thans kon worden overgegaan tot de inwijding. De plechtigheid werd verricht door den HoogEerw. heer Deken A. Homulle uit Leiden met assistentie van de Paters van der Klaauw en Simons, en in tegenwoor digheid van een klein aantal belangstel lenden. Nadat het gebouw was ingeze gend, droeg de Deken in de kapel een plechtige Hoogmis op. Tijdens deze Hoog mis zong een zusterkoor onder leiding van den heer J. O. Beuk, organist-directeur der H. Willibrorduskerk, de Gregoriaan- sche gezangen. Bij deze plechtigheden waren aanwezig de Zeereerw. heer O. J. Tholenaar, pastoor der H. Willibrordus Parochie, de Wel eerwaarde heeren kapelaans Bottelier en Heemskerk, de Generale-Overste van de Zusters van Boxmeer en de Moeder-Over ste van het pension te Sassenheim, de Eerw. Overste en zusters van Pension al hier, de Burgemeester en Mevrouw Wieg man, het Kerk- en Armbestuur, de archi tect Ir. W. Wouters, de aannemers de heeren Venhoven en Evers te Heemstede, de opzichters, de heeren P. N. de Bruijn en P. W. van der Klaauw en voorts de in wonende pensiongasten. Na de Hoogmis begaven allen zich naar de gro-ote conversatiezaal, waar koffie en versnaperingen werden geserveerd. Hier werd het eerst het woord gevoerd door den Zeereerw. heer Tholenaar, na mens den voorzitter van het Armbestuu. Z. Eerw. huldigde in het bijzonder don voorzitter, den heer A. L. Rooijakkers, die tijdens zijn langdurige ziekte was blijven medeleven met alles, wat rondom de stich ting plaats greep en zooveel als in zijn verr _c.ii was raad en daad had gegeven aan zijn medeleden. Bijzondere woorden van hulde richtte Z.E.W. voorts tob een der leden van het Armbestuur, welke hij niet met name wilde noemen, uit vrees dat hij de zaal zou verlaten, voor zijn tal rijke bemoeiingen en groote zorgen-. Ver der bracht hij dank aan den architect, aan de aannemers en voorts aan allen, die tot de totstandkoming van het gebouw had den medegewerkt. Na deze rede werd door den heer Bij voet r mens de inwoners van het gebouw een fraaie Godslamp aangc'- den en werd door alle inwoners een danklied aangehe ven. De begeleiding was in handen van Mevr. v. d. Meer, piano en van den heer van Keulen, viool. Middelerwijl had de HoogEerw. Deken zich weder bij de noo- digden -cvoegd. Na be-eindiging van heb danklied nam Z.H.Eerw. het woord, om het Armbestuur geluk te wenschen met deze grootsche stichting. Hij twijfelde er niet- aan of zij zal, gelegen in een der mooiste gemeen ten, uit den omtrek aan haar doel beant woorden. Ook het Gemeentebestuur wenschte hij geluk, ómdat de gemeente een fraaie in richting rijker was geworden. Na den Deken voerde de architect, de heer Ir .W. Wouters het woord. Deze sprak woorden van lof ten aanzien van de oprichters die een zoo groot aandeel had den gehad bij de totstandkoming van de ze inrichting. De heer Stockman uitte een gevoel van dank aan de gasten voor het aangeboden geschenk. Nadat de aanwezigen zich eenigen tijd in de feestzaal hadden verpoosd, werd een rondgang gemaakt door het gebouw. Personalia. Voor het examen hand werken is geslaagd mej. C. L. A. Groenen dijk, alhier. SASSENHEIM. Aanbesteding Gemeentegebouw. He den werd door Burgemeester en Wethou ders der Gemeente Sassenheim, Architec ten Bouwkundig Bureau J. P. Oudshoorn en Zonen aldaar, aanbesteed: het bouwen aan de Oost Haven van een gebouw ten dienste der Gemeente Werken, voor rol lend materiaal, enz. met een bovenwoning en bijbehoorende werken in de Gemeente Sassenheim. W. A. Borst, Voorhout, 9660.A. J. Langeveld, Leiden, 10900.M. Kool, Warmond, 10960.Th. Reeuwijk, Sassen heim, 10990.Firma B. van der Zaal, Lisse, 10996.— Kerkhove en Koopman, Haarlemmermeer, 11000.Van der Ven en Venhoven, Vogelenzang, 11404.—; D. van Donk, Oegstgeest, 11885.Kort en van der Wiel, Noord wijk, 12300.Ni- colaas Kieft, Leiden, 12950.Van Duin en Vink, Noordwijk, 13326.—. De gunning is aangehouden. WARMOND. Mond- en klauwzeer. Onder den vee stapel van den heer N. van Schie, LageLand alhier, bestaande udt 46 stuks vee is mend en klauwzeer uitgebroken. Maatrege'en zijn genomen om uitbreiding tegen te gaan. Bevolking. Ingevolge een ontvangen schrijven van het Centraal Bureau voor de Statistiek bedroeg oip 31 December j.l. in deze gemeente het aantal 1526 en het aantal vrouwen 1420, aldus in totaal 2946. Thans bedraagt het aantal ir \nnen 1455 en het aanbal vrouwen 1537 aldus in totaal 2992. Gevonden voorwerpen. Bij de politie is aangifte gedaan van het vinden van een sleutel met sleutelring en het verliezen van een armbandhorloge. LEIMUIDEN. GEMEENTERAAD. Aanwezig alle leden. Voorzitter de heer J. A. Bernard, Loco-burgemeester. De Voor zitter opent de vergadering met gebed. De notulen van de vorige vergadering W'orden, |loor den ambtenaar ter secretarie voorge lezen en door de vergadering zonder op- of aanmerking goedgekeurd. De Voorzitter deelt mde dat door den. ontvanger de gemeenterekening over 1930 ingediend is. Burgemeester en Wethouders bieden deze thans aan. De gewone dienst bevat aan ontvangsten 74260.20 en aan uitgaven 61668.16. Batig slot alzoo 12.592 04. De kapitaaldienst bevat aan ontvangsten 19.806.41 en aan uitgaven 222.96.70. Na- deelig slot alzoo 2390.29. De heeren Heenk, de Rijk en Rietdijk werden verzocht zitting te nemen in de commissie belast met heit onderzoek der rekening. Genoemde heeren nemen hiunne benoeming aan. Op voorstel van B en W. beskuit de reH.; zulks ter voldoening aan art. III van de gemeenschappelijke regeling tussohen ue gemeenten Leimuiclen, Alkemade en Rijn- zaterwoude, betreffende den aanleg en de exploitatie van een drinkwaterleiding, tot borgstelling voor de betaling van rente en aflossing van een door de stichting aan te gane geldie-ening. Op voorstel van B. en W. besluit de raad tot het vaststellen van een verordening be treffende de beschikbaarheid van drinkwa ter in woningen en werkplaatsen. Besloten wordt tot wijziging der begroo ting dienst 1931 in ontvang en uitgaaf tot een bedrag van 4497.70 en 102.06. Op voorstel van B. en W. wordt het amb tenarenreglement dat aan de leden van den raad ter bestudeering toegezonden was met algemeen© stemmen ongewijzigd vastge steld. Op voorstel van. B en W. wordt besloten het verleenen van enkele ontheffingen Hon denbelasting 1931. Daarna sloot de voorziter deze korte ver gadering. De Burgemeester. De burgemeester dezer gemeente is van zijn verlof terugge keerd en heeft zijn ambtsbezigheden hervat. Oranjefeesten. Het programma der op 1 en 2 September te voeren Oranjefeesten is ais volgt; late dag. 9 uur a.ubacle aan den burgemeester. 10 uur zang der school kinderen. 2 uur kinderfeesten. Half zeven optocht der gyrnn. ver. „Hou vast" uit Al- P'hen aan den Rijn door het dorp. 7 uur uit voering door Hou vast" op het feestter rein. Tweede dag 10 uur ringsteken te patlrd. 2 uur begin der volksspelen, om half e'f wordt het feest gesloten met een schit terend vuurwerk. De uren zijn aangegeven in ouden tijd. Getrouwd: Ant, J. Zandvliet en A. A. van Velzen. VOORHOUT. De Oranjefeesten. Nu de tijd weer daar is van Oranjefeesten op verschillende plaatsen, komt ook Voorhout weer met een schitterend programma uit, voor de a.s. Oranjefeesten op Woensdag 26 en Donder dag 27 Augustus. De tijd is wel niet erg gunstig, maar zij het actieve bestuur is men er weer in ge slaagd een mooi terrein te krijgen en er verschillende nieuwe leden tot steun der vereeniiging aan te werven. Als het bestuur nu maar alle medewerking krijgt van het publiek, dan wordt hel dit jaar een onver- ge te'ijk feest, wat zeker niemand zal scha den en misschien weer eens wat nieuwe moed brengt in deze drukkende tijcl. Voor de kinderen is (door bezuiniging op andere dingen) dit jaar 150.— meer uit getrokken, omdat het bestuur liet feest der kinderen zoo grootsch mogelijk wil maken. Alle kinderen moeten er voor zorgen te 8.30 uur te verzamelen bij café ,.de Bonte Koe", vandaar met muziek naar heb raad huis, waar den burgemeester het feest zal openen. Verder volgen er voor de kinderen verschillende tractaties, wedstrijden om fraaie prijzen, bloemencorso enz. Prof. Meidog zal hen nog 2 uur bezig hou den in de oonsumptieient Het bestuur rekent ook vooral op de me dewerking der ouders, om zooveel mogelijk lid te zijn der vereen Het is echter jammer te noemen dat onze Voorhoutscbe muziek ver een. de eerste dag niet kon spelen, waardoor het bestuur ge dwongen was een ander gezelschap te huren. Als extra attractie is dit jaar de vlaggen- weds'trijd om fraaie prijzen, waaraan ieder een kan deelnemern Verder zijn voor alle volksspelen dit jaar weer schitterende prijzen beschikbaar. Heb tobbetjesteken voor gehuwde man nen belooft een onafgebroken lachpartij te worden, evenals Ruiters te Paard, om extra mooie prijzen. Voor alle spelen zie men het programma. Ook is er dut jaar een schitte rende dansvloer, opgeluisterd door een be kende „Negro Band" uit Haarlem.

Leidsche Courant | 1931 | | pagina 6