IEWIM6L vragewbus telegrammen marktbericht™ WOENSDAG 19 AUGUSTUS 1931 DE LE1DSCHE COURANT EERSTE BLAD PAG. 3 HAARLEMMERSTRAAT 133-S30 Het ie geheel en al overbodig, duurdere glazen te koopen, daar onze glazen precies dezelfde goede eigenschappen bezitten als de zg. speciaalmerken. Wij garandeeren dan ook ieder glas ten volle INMAAKGLAZEN 2] wijd model, 1/2 Liter jfoMA^KGI^ZEN 27V2 wijcJ^nM^^; 1 Liter INMAAKGLAZEN wijd model, 2 Liter GÜMMIRINGEN OV2 prima kwaliteit INMAAKGLAZEN 24 wijd model, 3/4 Liter mHÏAKGLAZEN <>1 wijd model, 1 f/2 Liter Complete Steriliseer- 0|| ketel met toebehooren BEUGELS 0 zeer krachtig BAROMETER. morgen van 19 Aug. 1931, medegedeeld door het Kon. Ned. Meteor. Instituut te De Bildt: Hoogste barometerst.764.5 te Janmayen. Laagste barometerst.: 741.7 te Valencia. Verwachting tot den avond van 20 Aug.: Matige, Zuid:OosteIijke tot Zuid-Weste lijke wind. Betrokken tot zwaarbewolkt, met tijdelijke opklaring. Regenbuien. Wei nig verandering in temperatuur. LUCHTTEMPERATUUR; 17.2 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS e.a.: Van Woensdagavond 8.47 uur tot Don derdagmorgen 5.18 uur. WATERTEMPERATUUR. Zweminrichting Hocge Rijndijk: 7 uur 18,5 gr., 12 uur 19 gr. en 3 uur 19 gr. C. Zweminrichting „Ds Zijl"': 7 uur: 17,5 gr., 12 uur 17.7 gr. en 3 uur 17.5 gr. HOOGSTE WATERSTAND. 'Hoogwaterstand te Katwijk aan Zee: v.m. 8al uur, n.m. 8.37 uur. Morschweg 98. SS. A. Nieuwzwaagen en fam., art., Hoogl. Kerkgracht 21. H. van Os en fam., kleermaker, Oude Sin gel 164a. M. Th. Oskam, Rijnsburgerweg 10. M. Pront, naaister, Hooigracht 86a. T. G. Ramp, dienstbode, N. Beesten markt 13. A. KoopmanReinbergen, sohoenstikster, Oude Rijn 27. J. Ritzeler dienstbode, Kaiserstraat 34. E. Schip per, dienstbode, Plantsoen 27. M. Scze- panski, dienstbode, Rijnsburgerweg 127. W. van Slingerland, koopman, Ooi testraat 13. H. F. Sterenburg, kinderjuffrouw, Hoogl. Kerkgracht 17. J. Tieman, slager Haart,straat 271. J. J. M Timmerman, de Laat de Kanterstr. 13. J. J. van Veen en fam., kaasreiziger, Hooigracht 95. W. J. van de Water, Wakl. Pyrmontstr. 1. A. J. M. Walenkamp, Prinsessenkade 1. G. van Woudenberg, Leliestraat 25. N. T. Yap, Heerenstraat 128. H. M. van der Zee, Jan Lievenstraat 17. Handelsregister K. v. K. Nieuwe inschrijv i n g: 5802. T. J. Aukes. Leiden, Steenstraat 22, Horloger, annex winkel. E.T. J. Aukes, Leiden. Wijzigingen: 4068. Jac. Janson. Leiden, Pieterskerkhof 30. Handel in co mestibles en fijne vleeschwaren. Uittr. E.: J. Janson, Leiden, d.d. 1 Aug. 1931. Wijz. handeln. thans: .C. L. Janson. 4483. N.V. Goud- en Zilverhandel v.h. T. Aukes, Leiden, Steenstraat 3. Uittr. dir.: T. J. Aukes, Leiden. Bovengenoemde N.V. is met ingang van 1 Juli 1931 in liquida tie getreden. Liq.J. P. J. M. Driessen, Leiden. Voor het examen handenarbeid is te 's-Gravenhage geslaagd mej. A. Iliemstra, alhier. De directie van het circus Gleich ver zoekt ons, het publiek er voor te willen waarschuwen, geen reclame- of andere kaartjes van opkoopers te willen koopen, daar een bepaald soort reductiekaartèn vervalscht is. Vraag: Welke is de kortste weg per motor van Roelofarendsveen naar Bedeid. Hoeveel K.M.? Waar moet men overvaren'/ Hoeveel kost dit? Heeft men voor Brabant een aparte wegenkaart noodig? Antwoord: Roelof arends veen, Al phen aan den Rijn, Woerden, Utrecht, Hou ten, Schalkwijk, Culemborg, Geldermalsea, Waardenburg, Zalt Bomeml, Hedel, den Bosch, Helmond, Meyel, Panningen, Hol den, Kessel, Belfeld. Afstand 185 K.M. U moet overvaren te Culemborg, Zalt Bom mel, Hedel en Kessel. De kosten zijn ons niet precies bekend, doch hoog zijn ze niet. Voor een motorrijtuig heeft u geen bijzon dere wegkaart noodig. WERELDRECORDS. En een geblaseerd publiek. Behalve de min of meer verdienste lijke recordpogingen in het vliegwezen en die in het hardloopen zijn er nog tal van sporten, welke recordhouders bezitten. De bekendste zwemmer, tevens wereldrecord houder is wel de Zweed Arne Borg, die in Augustus 1928 met de Olympische Spe len de 1000 meter zwom in 13 min. 2 sec. In 1926 zwom Borg te Stockholm de 300 meter in 3.33.5 en in 1925 de 400 meter in 4.50 3/10. Deze twee laatste records wer den dit jaar verbeterd door den Fransehen zwemmer Jean Taris. Hij zwom de 300 M. in 3 min. 27 3sec., en de 400 meter in 4 47 2/5. Ook heeft deze zwemmer een po- ging gedaan om het wereldrecord van Arne Borg over 1000 meter op zijn naam te brengen, doch hierin is hij niet ge slaagd, daar hij 3.6 boven den tijd van Borg bleef. Het wereldrecord 1000 Meter vrije slag voor dames staat op naam van Yvonne Godard, die dezen afstand vol bracht in een tijd van 15 min. 18.6 sec. Het oude record stond op naam van Miss Da- vey (Australië). Recordhoudster voor de 100 Meter vrije slag is Miss Helen Madison, die dezen afstand te Boston zwom in den tijd van 1 min. 6.16 sec., waarmede zij haar eigen record met 1.4 sec. verbeterde. Onder de recordhouders in het schaatsen rijden moet op de allereerste plaats wor den genoemd de Fin Glas Tbunberg. Bij de dit jaar gehouden internationale wed strijden te Oslo en Stockholm slaagde hij er in het wereldrecord over de 1000 M., dat vanaf 11 Januari 1030 ,Davos) op zijn naam stond met 1 min. 28 4/10 sec. te verbete ren, door dien afstand in 1 min. 27 4/10 sec. af te leggen. Ook de 1500 Meter werden door Thunberg gewonnen met 2 min. 20.7 sec. Op de 5000 Meter werd het wereld record verbeterd door Evens en, die dezen afstand in 8 min 11.2 sec. reed. Een ge liefkoosde sport is vooral den laatsten tijd gebleken het varen met motorjachten. Ook hierin werden belangrijke records be haald. De Engelschman Kaye Don verbe terde op 2 April j.l. te Buenos- Aires met zijn motorboot „Miss England" op de Pa rana een gemiddelde uursnelheid van meer dan 103 mijl. De officieuze tijdopneming vermeldde een snelheid van 103.73 mijl d.i. 16'6 K.M. 902 meier per uur; de officieele tijdopneming maakte echter uit, dat Kaye met 103.49 mijl houder van het wereldsnel heidsrecord voor motorbooten was gewor den. Het oude record stond op naam van Vomodore Garwood, die met zijn „Miss America" te Miami Beach een snelheid van 102.155 mijl per uur haalde. Niet alleen met motr-sportbooten, doch ook met de passagiersschepen wordt ge tracht records te behalen. Zoo slaagde het s.s. „Bremen" van den Norddeutschen Lloyd er in de reis van Bremen naar New- York in zes dagen en drie uren af te leg gen, waardoor het record van het zuster schip „De Europa" met drie uren werd geslagen. De gevaarlijkste recordpogingen biedt ongetwijfeld de motorsport. Captain Malcolm Camapbell heeft in Februari van dit jaar op het strand van Daytona in Flo rida een poging gedaan, ten einde het we reldrecord snelheid te land, dat op naam stond van wijlen Sir Henry Segrave met 231 mijl gemidedlde uursnelheid te verbe teren. Campbell slaagde er in zijn race auto de „Blue Bird" tot een gemiddelde snelheid op te voeren van 245.736 mijl of 395 K.M., 398 M. per uur, Re"eds in 1928 vestigde Campbell het snelheidsrecord voor auto's op zijn naam, doch dit werd spoedig door majoor Segrave gebroken. De Belgische rijder Milhoux heeft voor motor rijden eenige records op zijn naam staan. Bij een wedstrijd te Mechelen legde hij de kilometer vliegende staart af in 20.9 sec., d.i. een gemiddelde snelheid van ruim 179 K.M. per uur, en de mijl vliegende start in 31.38 sec., gem. snelheid 184.5 K.M. per uur. Zijn pogingen om ook de re cords met staanden start en in de zijspan- klasse te verbeteren mislukten echter. Doch niet alleen op sportgebied, ook op geheel ander terrein trachten de menschen elkander te overtreffen. De meest dwaze uitvindingen in dit opzicht treffen wij na tuurlijk in Amerika. Zoo heeft te Los Angeles een predikant, de eerwaarde heer Oh. Futherer, een preek van elf uur en veertien minuten gehouden. Verschillende van zijn toehoorders hebben zijn geheele sermoen aangehoord, en kunnen er zich dus op beroemen recordhouders in het luisteren te zijn. Een collega van hem heeft reeds aangekondigd, dat hij zal po gen nog langer te preeken dan Futherer. Ook in de fabrieken bestaan records be treffende den tijd, welke noodig is om een of ander artikel te fabriceeren. Een wol- fabriek te Batley in Yorkshire slaagde er niet lang geleden in een heerencostuum te vervaardigen uit ruwe schapenwol in den tijd van 3 uur en 20 minuten. Hierbij was het wasschen, drogen en verven van de wol inbegrepen. De 26-jarige inbreker Stüwer, die eenige maanden maanden geleden te Frankfort werd gearresteerd, kan er zich op beroemen in korten tijd een record aantal inbraken te hebben gejleegd. Bij zijn_ verhoor bekende hij in den tijd van eenige maanden niet minder dan 175 maal te hebben ingebroken. Zoo zouden wij nog lang kunnen doorgaan met de opsomming van de meest, zonderlinge recordhouders. Misschien zou het voor de leeg^ schatkis ten der diverse stalen een nieuw belasting object kunnen zijn. De geblaseerde mensch- heid zou er wellicht een beetje nuchterder door worden VOOR HUIS EN HOF WAT ELKE MAAND TE DOEN GEEFT. In moes- en bloemtuin, keuken en kelder. 2e helft Augustus. We willen nu een en ander zeggen over 't bewaren van groenten. Het drogen van boontjes, 't zij bij den bakker of thuis word't weinig meer gedaan, waarom we er hier ook over zwijgen. Het inzouten wordt eohter nog veel toegepast. Veel wordt dit gedaan met snijboonen en princesseboonen, minder met spinazie, kropsla, enz. Allerlei groenten eohter kunnen worden ingezouten en zoo doende geschikt gemaakt om ze langen tijd te bewaren. In 't. algemeen gelden hiervoor de volgende regels. De nog malsche groen ten worden goed gewasschen en voor zoover het boonen betreft, van de „draden" (als ze die hebben, ontdaan, gesnipperd of ge broken. Vervolgens moei ze in schoon rein- kokend water, waarin wat zout is gedaan, even opgekookt worden onder stevig om roeren, het bovenkomende schuim wordt afgeschept. Al naar gelang van de meerde re of mindere stevigheid der groenten duurt dit opkoken een paar minuten langer of korter het langst (7 a 8 min. bijv. voor de boonen, en het kortst (2 k 3 min.) bijv. voor spinazie en kool. De groente mag vol strekt niet gaar worden, daar ze anders later als gezouten groente niet stevig zou blijven, Ontstaat e-r geen schuim meer op het water dan wordt de groente er uit ge nomen en op een korten tafel gelegd om af te koelen. De potten of vaten, waarin ze straks wordt ingezouten, worden terdege schoongemaakt met het water, en de laat ste van binnen gezwaveld. De afgekoelde groente wordt nu laagsgewijze in de potten of vaten gebracht met, flink zout er tus- sohen en herhaaldelijk aangedrukt. De hoe veelheid te gebruiken zout is ongeveer 2 K.G. per 100 K.G. groente. Na de vulling tot op 15 c.M. van den rand wordt alles nog eens flink aangedrukt en met zuiver water aangevuld. Er worden da.n een of meer plankjes opgelegd, welke men bezwaart met steenen om de groente onder te houden, Na een 5 a 6-tal dagen heeft zich op de pekel een vlies gevormd, dat men verwijdert, waarna weer aangevuld wordt met pekel- waiter, wat later nog eens herhaald wordt. De vaten die van de deksels worden voor zien en allicht naar elders vervoerd, wor den na de eerste reiniging bijgevuld met groente uit een ander vat, het deksel erop geperst en vast.geslagen, door het spongat met pekel water volgegoten en de spon er in geslagen. Naast het spongat wordt een klein gaatje geboord, waarin los een houten pen gezet wordt om de zich vormende gas sen gelegenheid tot ontsnapping te geven. Eens in de week worden de vaten met pekel bijgevuld. Wanneer binnen de vaten geen werking meer is, hetgeen meestal na 3 k 4 weken het geval is, dan moet de houten pen worden vastgeslagenhet vat is dan dicht en kan later verzonden worden. Zeer nauw sluit zich hierbij aan het ma ken van zuurkool, welke bereiding al even gemakke'ijk ia als zóó niet gemakkelijker dan, het inzouten van groenten. Velen nemen hiervoor geen witte kool alleen, doch een mengsel van 3 dealen witte op 2 deelen savrvr'-col De kool. wordt uit de hand of met een machine gesneden in de bekende fijne draden, terwijl de stronken, door velen de pit genoemd, worden ver wijderd of mee gesneden. Na het snijden worden ze direct in de potte,n of vaten ge daan en laagsgewijze wordt er zout fcu-s- schen gestrooid. Hiervoor wordt anderhalf twee en een half K.G. zout per 100 K G. kool genomen. De verdere zorgen zijn weer dezelfde als bij het inzouten van andere groenten. De groente moe* dus geperst zijn, onder de pekel blijven en deze herhaaldelijk van boven verwascht worden. Wenken: Gras tusschen steenen staat leelijk. en wie den is een lastig en tljdroovend werk. Te Parijs past men op de binnenplaatsen der publieke gebouwen het volgende middel toe: 20 pond ongebluschte kalk en 4 pond zwa vel worden in 5° a ':o ir*wafer gekookt, niet dit kokende water overgiet men de steenen. 't Geschiedt eenige malen per jaar. Bastaardrupsjes, die vreten aan den rand der bladeren var. de kruisbessen en de roode en witte aalbessen ze zijn groenachtig grijs van kleur met vele zwarte punten, vóór en achter aan I lichaam geel of oranje verdelgt men met Ameri- kaansch insectenpoeder, Bladluizen be strijdt men met een oplossing van een half K.G. groene zeep in 10 Liter water, en daarbij, goed omgeroerd drie-kwart L. pe- trleoum. Ook zeepwater-tabakaftreksel is uitstekend. Slakken zijn schadelijke en vieze diertjes; men kan ze lokken (en dan vernietigen) door eenige versche bloemen vau de gewone aca-ba, bedekt met eenige bladen van dien boom, hier en daar neer te leggen Heeft aien er '-eel dar. kan men er van verlost worden door uitstroooiing van fijne ongebluschte kalk, in den morgen en na een kwartier herhaal i. Sla, rauw gebruikt is een uitmuntende groente; het bevat veel kalk en natiën twep stoffen,, welke ons lichaam hoog noodig heeft. Te weinig kalk geeft Engelsche ziekte, been- dervcrkweeking, beer»brpi-'-,«-he:rl, een hoog n a tuur gehalte van 't bloed ih het natuurlijk verdedingismiddel tegen ziektekiemen. Men moet de sla- niet met azijn, i cper, mosteid enz. aanmaken, waardoor Je goede eigen schappen ve .oren gaar meer mot een we1'- nig olie,'citroensap (geen extract) en naar believen een wreinig suiker. WAAR DE VROUW BELANG IN STELT. Het koken van groenten. Verflenste groenten zijn erg ongezond. Daarom be gint ge de groenten uit te zoeken en zorgvuldig te wasschen: ge verwijdert geel geworden blaadjes en snijdt alles weg, wat niet eetbaar is. De schoone groente laat ge een poosje in koud wa ter staan, alvorens zo te koken, maar ook weer niet te lang, omdat anders de goede zouten door het water worden op geslurpt. Doe in het water azijn, dan ko men kleine insecten en rupsjes er uit. Bladgroenten moet enin kokend water met zout worden gekookt en witte groen ten in water met wat azijn of citroensap, om de kleur goed te houden. Hiertoe is ook noodig, dat het emaille van de pan gaaf is. Komt het ijzer door het emaille heen, dan wordt de kleur van de groente leelijk. De meeste bladgroenten moeten worden gekookt met de deksel van de pan af. Bij kool verdient het' aanbeve ling, een stuk brood in de pan te doen; dat neemt de onaangename lucht voor e engoed deel weeg. Spinazie echter moet gekookt worden met de deksel op de pan en met zeer weinig water, daar het blad zelef zeer vochthoudend is. Heel veel vrouwen gieten nog altijd allo groenten af, alvorens ze op te dienen. Dat is heel verkeerd, want in het afgietwater spoe len ze de beste zouten van de groenten mee door den gootsteen. Enkele groenten, als boerenkool, moeten worden afgegoten maar bij de meeste doet men goed, óf het water in telaten koken, óf het te gebruiken voor soep. Gespikkelde stoffen. Er bestaat den laatsten tijd een groote voorliefde voor gespikkelde stoffen, vooral licht gekleur de zijde en shantung met donkerder spik kels. Daarvan worden zeeer eenvoudige japonnetjees gemaakt met een matig lan gen klokrok en een tamelijk breede ver lakte ceintuur in de kleur der spikkels. LAATSTE BERICHTEN DE TYPHUSGEVALLEN TE ADUARD. Een derde geval geconstateerd. De geneeskundige inspecteur van de Volksgezondheid, afdeeling besmettelijke ziekten, te Groningen, Dr. H. H. Th. Be- kekamp is gisteren te Ad'uard geweest om een onderzoek in te stellen naar de beide gevallen van typhus, die zich bij de ka- na-alarbeiders aldaar hebben voorgedaan. Zooals men weet zijn deze arbeiders in het Academisch Ziekenhui-s te Groningen overleden. Thans heeft zich een derde geval van typhu-s voorgedaan, echter bij iemand, die geen kanaalwerker is. Ook deze is in de barakken- van het Academisch Ziekenhuis te Groningen opgenomen. Kind verdronken. Uit Amsterdam wordt gemeld: Gisteren is een 6-jarig knaapje in het water van hot Marktkanaal te Amsterdam geraakt en verdronken. Kousenbreierij afgebrand. Vannacht ie ongeveer halfvier ontstond brand in de kousenbreierij Derbo der fir ma J. Diepenveen aan de Muiderslaan te Geldersch Veenendaal. Het van hout opgetrokken gebouw brandde tot den grond toe af. Van den in houd gmg alles verloren, o.a. een twaalftal breimachines. Van de aanwezige voorraad kon niets worden gered De brandweer van Geldersch Veenendaal was spoedi-g met een handspuit ter plaatse, doch daar de brand put ongeveer 250 meter van den b-ra-nd ver wijderd was. kon deze hoegenaamd geen water geven. Het belendende gebouw, waar in een manufacturenwinkel was gevestigd, moest met emmers water worden nat ge houden. Uitbreiding vau den brand i-s daar door voorkomen. De oorzaak is onbekend. Verzekering dekt de schade. VLIEGTUIG IN POLEN NEERGESTORT. Vier dooden. GRAUDENZ, 19 Aug. (V. D.). - Heden is een militair vliegtuig te Graudenz neer gestort en terecht gekomen op de stai van een landgoed. Er volgde een explosie waardoor het vliegtuig in brand vloog. De vier inzitten den kwamen in de vlammen om. DRAMA IN HET GEBERGTE. PARIJS, 19 Aug. (V. D.). Gisteren heeft in de Fransche Alpen een ernstig ongeluk plaats gehad. Vijf Elzassers, die Zaterdag vanuit Chamonix een tocht had den ondernomen om den Grand Col te be klimmen, werden door een sneeuwstorm twee dagen vastgehouden en konden pas gisteren weer afdalen. Op de Grilla-glet- soher brak plotseling een lijn, waarmee de Burgerlijke Stand LEIDEN. Geboren: Izak z. van H. van den Wijngaard en S. v. d. Linden. Jannetje d. van II. Benschop en J. Brussee, Alida d. van J. O. Selier en A. Helfcnstoin. Ondertrouwd: N. C. Beudeker jm. 23 j. en G. Burgersdijk jd. 24 j. Gehuwd: E. Winterswijk en J. W. Paling. Overleden: D. Hoogeveen kind 5 w. BIOSCOPEN. Trianon: Goedgekeurd. Casino: Voor volwassenen. Luxor: Goedgekeurd. toeristen aan elkaar waren gebonden, en twee hunner stortten in een afgrond. De drie anderen zotten de afdaling voort, doch na eenigen lijd weigerde een hunner om verder te gaan, aangezien hij to ver moeid was. De beide anderen gingen ver der en bereikten Chamonix, waar zij do autoriteiten waarschuwden, die terstond een reddingsexpeditie uitzonden. Men vreest, den achtergeblevene niet levend meer te vinden, aangezien hij noch over levensmiddelen, noch over voldoende dek beschikt om zich tegen de koude te be schermen. Kabinetscrisis in Hongarije. BUDAPEST, 19 Aug. (V. D.). Het ge heele Hongaavsche kabinet onder leiding van graaf Bclhlen heeft hedenmorgen zijn ontslag ingediend. Men vermoedt, dat de Regeeringscrisis is veroorzaakt door do eco nomische moeilijkheden. AMSTERDAM, 19 Aug. Vee. Aange voerd: 396 vette kalveren, le kwal. 68—74, 2e kwal. 60—66, 3e kwal. 5060 per K.G. levend gewicht; 34 nuchtere kalveren 816 per stuk; 700 varkens, Vleeschvarkons we gende van 90—110 K.G. 56—57, Zware var kens 5255, Vette varkens 5052 per K.G. slachtgewicht. Aan het abattoir zijn heden aangevoerd 10 wagons geslachte runderen uit Denemarken. 19 Aug. Kaas. Aanvoer 413 partijen kaas. Met Rijksmerk le kw. f 38—43.—2e kw, f 3337.zware f 44. Handel matig. WOERDEN, 18 Aug. Groentenveiling. Snijboonen II 9 A15, I 1735, Pronkben nen 7^—16, Stamprices 13A 19, Postelein 8'A—0'A, Spinazie 14 per K.G.; Kroten 2— 3, Andijvie l—l'A per bos, Bloemkool 1 6^ 14, idem II 2—8, Roode kool 5, Witte koo1 4'A, Savoye kool 79%, Spitskool 4J(., Komkommers 4, Meloenen 832, tomalen A 6, idem O 22J^, Augurken A 19 A21, idem B 10 A Fruit. Framboozen 50, Eng. krozen 14, Witte pruimen 19Ai Roode bes 19A, Aardbeien 44, per pond; Perziken 2—9 por stuk; N.H. Suikerpeer 1 6A—UA, 'dem II 3 y. —4, A Clapp's Farnite extra 31—32, idem I 1730, idem II 1722, Dirkjespeer 4 A10, Lord Suf field 14, Heerenpcer %A 8j^, Cadlin Keswich I 1522, idem [I 1014 y2Framboosappel 15—22, Cellini (vol) 6A, Goudballen 4*4—7K-, Blanke jut ten 14, Kandy zoet 15 per K.G. ROELOFARENDSVEEN 19 Aug. Groen tenveiling. Bloemkool 78 p. st., Sla 60—1.70 p. 100 krop, Meloenen 3—32 cb. p. stuk, Tomaten 3—5 p. p.,Snijboonen 75—80, M. 1.55—1.75, I 2.—2.50, afwijkend 35—43, Prinseboonen 1.451.70, I 1.902.20, dubb. stam 1.10, per 10 K.G., augurken fijn 230— 6.fijnbasterd 2.402.50, basterd 1.70, grof 2.25, bommen 80, stippel 6065 por 25 K.G. TER-AAR, 18 Aug. Groentenveiling. Snijboonen 0.402.60, Stokprinccs 1 80— 2.40, Dubb. Stamb. 0.701.40, Witte Pron kers 0.701.id. fijn 4.609.30, id. fijn basterd 3.50—3.90, basterd 2.—2.70, grof 1,25—2.50, bommen 0.35—0.45, knorrels 0.75 —0 90, bloemkool 4—8 ct. BOSKOOP, 18 Aug. Bloemenveiling. Rozen per bos van 10 stuks: Ophelia 94, Golden Ophelia 1021, Marcel Rouyer 16— 27, Hadley 3968, Claudius 044, Colum bia 20—47, Butterfly 1522, Mac Keiler 14—27, Wilh. Kordes 10—19, Mad. Jules Bouchó 24, Rosala'ndia 2835, Phoebe 30, Edith Helen 3350, Kilham 1527, Ger- mania 1019, Else Poulsen 1030, Briar- cliff 15—23, Aug. Noack 1621, Polyantha- rozen 1017. Diversen: Dahlia's, groot- bloemig 1015, id. kleinbloemig 10, Gla diolen 510—11, lelies trigrinum 1040, An jors 1018, Witte Lelies 4090, Roode lelies 30—60, Gerbera 53, Oosmea 4. HAZERSW0UDE, 17 Aug. Veiling. Aangevoerd 10380 eieren. Kippeneieren 4.455.25, eendeneieren 3.503.75 per 100 stuks, hanen 0.60—0 90, kippen 0.85 per stuk. VOORSCHOTEN. 18 Aug. Vrije veiling. Kippeneieren ƒ4.305.60, eendeneieren f 3.90—4.60, per 100 stuks. Kippen 0.85— 1.10, hanen 0.401.20, duiven 0.180.22 per stuk.

Leidsche Courant | 1931 | | pagina 3