WOENSDAG 19 AUGUSTUS 1931 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD PAG. 2 HOE PATER MELCHIOR GESER DOOR DE CHINEESCHE BANDIETEN WERD GEDOOD. Door bandieten neergeschoten. 4 missionarissen, 2 broeders en 7 zusters door communis ten gevangen genomen. Fooohow (FuJrien-Ohina) Agentia-Fides K.W.P.: Einde Mei viel Kienning-Hien, de meest oostelijke van onze missie sta ties in handen van den beruohten communisten-hoofdman. Chu-Da. Reeds jarenlang verkeerde deze missiestatie in gevaar, dat in Januari van dit jaa-r nog acuter werd, toen de voortroe pen van het Roode Leger tot op 25 K.M. af stand de stad naderden. Pater Melohior Geser van de Orde van den H. Verlosser vernet zijn post niet. In Maart, April en Mei werd de toestand iets beter: de com munisten waren teruggedrongen naar het Zuiden. Tegen het einde van Mei keerden de kansen echter en de communisten ver schenen plotseling voor de poorten der stad. Wel boden de geregelde troepen eeni- gen tegenstand, maar op 30 Mei was de stad verloren. Denzelfden dag schreef pater Geser uit Kiennig, dat het lot der stad was beslist en dat haar ondergang onvermijdelijk was. Tot op het oogenblik 31 Mei dat de communisten de stad binnendrongen bleef hij op zijn post. Op het laatste oogenblik wist hij zich te paard te redden. Hij bleef gedurende don nacht bij de vluchtende sol daten en begaf zich daarna op reis, slechts vergezeld door een knecht en een scholier. De nacht viel. De pater troik verder. Hij wi'de een kleinen herig overtreken om zich in veiligheid te stellen. Toen het nacht was geworden weerklonk een geweerschot en een stem vroeg: „Wie zijn daar?" „Lands lieden". riep de knecht. Opnieuw werd een sohot gelost en weer vroeg iemand: „Wie zi.it gij?" Toen antwoordde pater Geser: „Een vreemde missionaris-" „Hebt gij wa pens?" vroegen de bandieten, „zoo ja, lever ze dan ui.t!" „Wij hebben er geen," was het antwoord van den pater, „overtuigt u zelf." In dat geval moet gij sterven Opnieuw werd een sohot gelost en pater Geser stort te voorover op den grond, hij was dood. De knecht sloeg op de vlucht. De scholier, dien men eerst ook wilde dooden, kreeg tenslot te gratie. Hij verblijft nog als gevangene bij de bandieten. Pater Geser werd gedood in de omgeving van Liang-Tsien, 55 K.M. van Ohang-Lo. Op 8 Juni werden de 4 missionarissen, de twee broeders en de 7 zusters van de cen trale missiestatie van Shao-ou door de communisten gevangen genomen. Zij wer den echter gelukkig eenige dagen later in vrijheid gesteld. Een missionaris in brand gevlogen. Shanghai (China) Agentia Fides-K.WP.: Het nieuwe apostolisch vicariaat van Pengpu in de provincie Anhwei is getrof fen door een droevig ongeval, dat het leven heeft gekost aan een bfoeder coadjutor. De broeder, coadjutor, Amedius Saorola S.J. had zich naar het magazijn van Peng- fu begeven om wat benzine te halen. Toen de twee flesschen, die hij noodig had, ge vuld waren, moest hij, voordat hij heen ging, een kaars aansteken. Ongelukkiger wijze verwijderde hij zich niet ver genoeg van het vat benzine. Hij vloog is brand en ook de kleeren van den broeder val.ien vlam, zoodat hij spoedig was als een bran dende fakkel. De andere broeders, die ter hulp snellen, deden alles, om de vlammen te blusschen, maar tevergeefs. De spoedig ontboden geneesheer achtte geen reddhig mogelijk. De ongelukkige broeder stierf dan ook na tien uur van ontzettend lijden na de Laatste H.H. Sacramenten der Stervenden te hebben ontvangen en zijn pijnen en zijn dood aan God te hebben opgedragen voor de bekeering der zondaren. De Spaansche Jezuieten-paters Avito en Hidalgo nog in handen der Chineesche roovers. Shanghai (China) Agentia-Fides. K.W.P.: Met groote vreugde werd eerst het ka bel-telegram en daarna de brief ontvangen, die de vlucht meldden van de Spaansche Jezuïetenpaters Hidalgo en Avito uit de handen der Chineesche roovers. De vreug de is van korten duur geweest. Het bericht, dat ook wij vermeldden, kwam recht streeks uit Shanghai door bemiddeling van een Chineeschen priester uit Honan en had allen schijn, zeer betrouwbaar te zijn. De missionarissen van het vicariaat An- king hebben echter, om zekerheid te krij gen, een bode gestuurd om ter plaatse in lichtingen te bekomen. Deze bode is er in geslaagd rechtstreeks in verbinding te ko men met de gevangenen. Pater Avito 'eed aan koortsaanvallen. De roovers vragen een losgeld van 3000 dollars en wel te be talen in geneesmiddelen. In dat geval zou den zij een hunner in vrijheid stellen. Een nieuw seminarie voor inlandsche priesters. Marianhill (Natal Zuid-Afrika) Agentia- Fides-K.W.?P. De apostolisch gedelegeerde, vier bis schoppen, 7 prefecten, een abt, talrijke priesters, broeders en zusters, (onder wie twee inlandsche priesters en verschillende inlandsche broeders en zusters) en meer dan 2000 inboorlingen, katholieken, prote stanten en heidenen hebben de vorige maand de opening bijgewoond van het se minarie voor inlandsche priesters in de omgeving van Mariathal (Natal). De bouw van het seminarie is het resultaat van de eerste Bisschoppelijke Synode te Kimber- ley in 1924. Bisschop Fliescher van Mari anhill opende in opdracht van de Synode in de omgeving van Ixopo een klein ge bouw met 12 studenten, 1 priester-leeraar en 3 inlandsche leeken-onderwijzers. Het nieuwe gebouw is toegewijd aan O. L. Vrouw „Zetel dier Wijsheid" en aan de H. Martelaren van Oeèganda en biedt ruimte voor 100 studenten. Er is een kapel met 6 altaren, een groote eetzaal, een la- bqratorium en flinke ruime slaaplokalen Bovendien is bij het seminarie een mooie tuin aangelegd. De Ixopo-rivier, die door de velden stroomt, levert water voor de reservoirs en energie voor het electrisoh licht. SPORT BILJARTEN Nederlaagwedstrijden de Krans. De uitslag der wedstrijd de Krans I T.O.G. I luidt: J. Bouman T.O.G. 100 29 16 3 44 N.N. de Krans 86 28 18 3.07 C. Paauw 100 30 19 3.33 P. Rietkerken 46 29 5 1.03 M. Zwaan 93 45 7 9.06 J. Zaalberg 100 45 13 2.22 J. J. Mulder 100 47 8 2.12 J. Ouwerkerk 95 46 11 2.06 J. v. d. Burg 100 45 14 2.22 C. de Leeuw res. 64 44 6 1.45 T.O.G. 493 car. de Krans 391 car. De uitslag der wedstrijd de Krans I Kr.o.t. luidt: H. P. v. Amsterdam Kr.o.t 52 20 10 2.30 N.N. de Krans 100 20 23 5.00 D. G. v. d. Voort 100 38 17 2.03 P. Rietkerken 88 37 12 2,37 J. Westerbeke 84 32 11 2 62 J. Zaalberg 100 32 11 3.12 P. Lamie 81 46 7 1.76 J. Ouwerkerk 100 46 8 2.17 v. Hijnningen 100 76 7 1.31 P. v. Houten res. 63 75 5 0.81 de Krans 451 car. Kr.o.t 417 CJ De eindstand luidt: le afd. T.O.G., D.O.S., t Gr. laken, Kr.o.t, O.G. 2e afd.: D.O.S., t Gr. laken, O.G., S D.O. PAARDENSPORT HARDDRAVERIJEN TE STOMPWIJK. Een slechte inzet. De Stompwijksche Harddraverijvereeniging treft het vandaag niet met haar jaarlijk- sche harddraverijen, althans de inzet was weinig belovend. Toen te tien uur de Prij- zendraverij een aanvang nam, regende het en zoo bleef het gedurende de geheele ochtenddraverij. Zulks was natuurlijk ten zeerste van invloed op de belangstelling en zelden zagen we dan ook zoo weinig menschen op den ochtendwedstrijd. Voor de ochtenddraverij waren de vol gende paarden ingeschreven: Robbedoes B (280 M.) eig. en ber. T. Vos, Bennebroek, Une Bonne M. (270 M.), eig. M. Brunt, Hil versum, ber. W. Geersen, Quford (300 M.), eig. J. Schoon, Medemblik, ber. J. van Leeuwen Jr., Vlieger D (290 M.), eig. D. de Vlieger, Nieuw-Vennep, ber. J. de Vlieger, Voorlooper (270 M.), eig. v. d. Kroft, Den Haag, ber. J. de Vlieger, Varia (270 M.), eig. A. L. Jansen, Stompwijk, ber. A. Faa- se, Petite Amie C (280 M.), eig. C. Ver horst, Beverwijk, ber. J. van Leeuwen Jr., Prohaska (280 M.), eig. en ber. J. Vergai, Purmerend en Jessie Paul H (290 M.), eig. en ber. J. Kerkvliet, Stompwijk. Deze draverij was vrij spoedig beslist. Er behoefde slechts twee kampritten gere den te worden, n.l. tusschen Petite Amie C en Prohaska in de eerste ronde en Pro haska met Une Bonne M. in de tweede ronde, welke laatste zelfs twee kamprit ten moesten maken, omdat de tweede en vierde rit in dead heat geëindigd waren. In de vijfde rit werd ten slotte gewonnen door Une Bonne M. In de eerste ronde waren afgevallen Bobbedoes B, Quford, Varia ©n Petite Amie C, terwijl in de tweede ronde verlo ren Jessie Paul H. en Prohaska, zoodat voor de drie prijzen overbleven Vlieger D, Voorlooper en Une Bonne M. De eerste ronde tusschen Vlieger D en Voorlooper werd door eerstgenoemd paard gewonnen, zoodat Une Bonne M nu moest loopen tegen Vlieger D. Dit paard won tweemaal en legde dus beslag op den eer sten prijs. Om den tweeden en derden prijs moest nu nog gekampt worden tus schen Voorlooper en Une Bonne M. In twee ritten werd Voorlooper winnaar. De uitslag was dus: le prijs 100) Vlieger D. 2e prijs (ƒ50) Voorlooper. 3e prijs 25) Une Bonne M. Hedenmidag werden de draverijen voortgezet met de groote handicap-dra verij om prijzen van 300, 160, 75, 50 en 25. UIT DE OMGEVING NOOTDORP. ONGELUK OP EEN ONBEWAAKTE OVERWEG. Een doode. Gisterenavond heeft aan de onbewaak te overweg omtrent 9 uur aan den Veen- weg een ernstig ongeluk plaats gehad. Do 24 jarige Jongerius uit Gouda, wilde per mo torfiets den overweg passeeren. Op het zelfde moment kwam een sneltrein aange reden en greep den motorrijder. Levenloos en zwaar verminkt werd de ongelukkige opgenomen. De ongelukkige was pl.m. 22 jaar oud. De oorzaak is tot heden onbe kend. De tragische bijzonderheid is, dat Jon gerius, die binnenkort in het huwelijk zou treden, Dinsdag te Delft een smederij ha-i overgenomen. VOORSCHOTEN. PAARD OP HOL GESLAGEN. Twee personen ernstig gewond. Even voorbij de St. Nicolaasbrug op don Leidsche Weg is gisterenmiddag een paard op hol geslagen, dat gespannen was voor 'n groentenwagen, bestuurd door A. H. uit Leiden. Het paard schrikte, door 't lemoen brak. De voerman viel van den wagen en liep een gecompliceerde beenbreuk op. Een eveneens op die wagen zittend 12-jarig jongetje M. A. L. werd ter hoogte van de Vink van den wagen geworpen en kreeg een van de wielen over zijn buik. Dr. Birk- hoff en de Boer verleenden de eerste hulp, waarna de beide verongelukten naar het Acad. Ziekenhuis te Leiden zijn overge bracht. Pater Rengs. De zeereerw. pater B. Rengs, die heden alhier hel: triduum voor de Maria-Congre- gatie leidde, werd gisteravond na een ge houden predikatie plotseling onwel. Gister avond is zijneerw. het Heilig Oliesel toege diend. UIT DE RIJNSTREEK ALPHEN AAN DEN RIJN. WATER- EN LIÖHTBEDRIJVEN OVER HET JAAR 1930. Uit het heden verschenen verslag om trent den toestand en de exploitaite van de water- en lichtbedrijven over het jaar 1930 ontleenen wij het navolgende: Gasbedrijf. De gasprijs was voor alle doeleinden en voor iedere hoeveelheid 9 ct. per M3. De kostprijs per geproduceerde M3. be droeg S.291 ets. (vorig jaar 7.115 ets.) en per nuttig afgeleverde M3. 8.953 (v. j. 7.856 ets), terwijl de opbrengst per nut tig afgeleverde M3. was 9 cts„ evenals in 1929. Geproduceerd werden in 1930 2172435 M3. tegen 2195565 M3. in 1929, of minder 23130 M3„ zijnde eeen achteruit gang van circa 1.05 pet. De totale lengte van het buizennet zonder aansluitingen bedroeg op 31 December 1930, totaal 47463 M„ inhoud 660.120 M3. Het aantal gewone gasverbruikers bedroeg op het einde van het jaar 1443. Uit de verlies en winstrekening blijkt dat de netto winst bedraagt 26525.91, waarvan ingevolge verordening bestemd is voor uitkeering aan de gemeente 20.000. Toevoeging aan reserve ad 1305.18. Toevoeging aan reserve b 5220.73. Electriciteitsbedrijf. Afgenomen werden van de Stedelijke Fabrieken van Gas en Electriciteit te Leiden 1985525 Kwh. (v. j. 1815445 Kwh.) en van Boskoop 2054 Kwh. (v. j. 711 Kwh.) waarvan nuttig werden afgeleverd 1813651.7 Kwh. tegen 1574943.6 Kwh. in- 1929 of meer 238708.1 Kwh. zijnde een vooruitgang van circa 15.2 pet. De in koopsom bedroeg in 1930 gemiddeld per ingekochte Kwh. van Leiden 4.7338 ct. te gen 4.9 ct. in 1929. De afgeleverde stroom aan deif Groeneweg werd voor denzelfden prlje- verkocht als van Boskoop ingekocht n.l. 0.25 per Kwh. De kostprijs per in gekocht Kwh. van Leiden bedraagt 8.606 ct. per nuttig afgeleverde Kwh. 9.535 ct. terwijl per afgeleverde Kwh. werd ontvangen 11.263 tegen 11.663 ct. in 1929. De prijs voor lichtstroom was gedu rende he't geheele jaar 20 ct. per Kwh. Op 1 Januari 19331 waren op het net aan gesloten zondeer Zwammerdam en Groe neweg 2148 verbruikers totaal tegen 1924 verbruikers in 1929 of meer 224, zijnde een vooruitgang van circa 11.5 pet. Op 31 December 1930 waren aangesloten 286 hurleidingen, waarvan 15 nieet in gebruik. Blijkens de verlies en winstrekening be draagt de nef-to winst over 1930 65136.16 waarvan ingevolge verordening bestemd is voor uitkeering 26054.46 aan de ge meente. Toevoeging aan reservea 7816.34 idem b 31265.36. Waterbedrijf. Het aantal aansluitingen bij abonne ment bedroeg op 1 Januari 1331 2777 stuks v. j. 2754, toename 23 stuks. Meter aansluitingen 1 Jan. 1931 968 stuks, v. j. 908 stuks, toename 60 stuks. Opgepompt werd in 1930 490969 M3. v. j. 497499 M3. vermindering 6530 M3. De kostprijs per opgepompte M3. water bedraagt 10.27 ct. (v. j. 10.38 ct.) per nuttig afgeleverde M3. 10.834 ct. v. j. 10.904 ct. terwijl de op brengst per nuttig afgeleverde M3. is 13.233 ct. tegen 12.443 ct. in 1929. Per M3. afgeleverd over den meter is de op brengst 17.92 ct. tegen 18.25 in 1929. De abonnementsprijs voor huishoudelijk ge bruik Was als in 1929. De opbrengst van het water totaal was 61589.79. Iedere 4 weken werd het gefiltreerde water on derzocht door het Bacteriologisch Hy giënisch en Scheikundig laboratorium dr. H. J. v. 't Hoff en L. Weeda te Rotter dam. Het resultaat van het laatste on derzoek was oordeel: zeer goed; wat be treft de scheikundige samenstelling en wat bacteriologische samenstelling be treft oordeel: uitstekend. De winst over 1930 blijkens de verlies en winstrekening bedraagt netto: 213834.86, waarvan inge volge verordening bestemd is voor uit keering aan de gemeente 8553.94, toe voeging aan reserve a 2566.18, idem b. 10264.74. Concert." Het programma van het Vrijdag a.s. des 's avonds 8.15 uur door de R. K. Harmonie Leo XIII te geven volksconcert luidt als volgt: 1. Bouquet de Melodies sur l'Opera Lucia, Donizetti; 2. Donauwellen, Gran dee Valse de Concert, J. Ivanovics; 3. Le Chef de Corps, Marsch, V. Bury; 4. Dona Flora Fantasie dramatique, Chr. de Larmondt; 5. Geldersch Festival, marsch, F. J. Schweinsberg; 6. La Val d'Ambleve, Fantasie, D. D. Belleflame; 7. Patrouille Marsch, J. Werkman; 8. La Belle Yolande, Fantasie, F. Hourque; 9. Tripoli, Marsch, D. Bauwens. Tuinavond B. V. L. Voor den tuin- avond der Bijz. Vrijw. Landstorm op Don derdagavond a.s. op het terrein der Mar- tha-Stichting schijnt reeds nu een buiten gewone belangstelling te bestaan. Naar wij vernemen hopen de navolgende auto riteiten het tuinfeest te bezoeken, t.w. Luitenant-Generaal F. L. Duymaer van Twist, voorzitter van de Nationale Land stormcommissie, vergezeld van den reser ve le luitenant F. L. Boulogne, seoreta- ris der Nationale Landstormcommissie; reserve luitenant-generaal J. H. Borel, adj. i. b. d. van H. M. de Koningin, in specteur van den Vrijw. Landstorm, ver gezeld van kapitein A. J. M. M. Loh- meijer, van de inspectie van den Land- sorm; luit-generaal b. d. K. F. E. Gerth van Wijk, voorzitter van den Nationalen Bond „Het Mabilisatiekruis"; luit.-gene raal b. d. W. H. van Terwisga, oud-voor zitter van den Nationalen bond „Het Mobilisatielcruis"; kolonel M. J. E. Bos, secretaris van den Nationalen Bond „Het Mobilisatiekruis", commandant van het Landstormkorps „Zuid-Holland West"; res. majoor J. P. Boots; luit.-kolonel dr. J. C. Bringaard, commandant van de afd. Z. H. van het Vrijw. Landstormkorps Motordienst; tal van Burgemeesters uit het Gewest, o.m. de heer H. Stulemeijer, burgemeester van Schiedam, voorzitters van de Gewestelijke Landstormcommis- siën van neven-gewesten, o.m. de heer J. Dercksen uit Gouda, secretarissen van Gewestelijke Landstormcommissiën van neven-gewesten o.m. de heer mr. J. L. J. A. van Mechelen, uit Gouda, comman danten van neven-gewesten, leden van de Gewestelijke Landstormcommissie „Zuid- Holland West" mr. P. Ch. L. Eschauzier, hoofdaalmoezenier J. Brouwer, res.-ma- joor M. H. A. Juta, res.-majoor J. M. Kolff, C. Wildenberg, Constant Boisse- vain en res.-kapitein J. J. Eckebus en de Buslandkenner H. L. Grondijs en majoor G. F. van Hoogenhuijzen. Ongetwijfeld zal het dus Donderdag avond een groote drukte in onze gemeen te zijn, naar wij vernemen zullen alle bezoekers1 in uniform komen. Nu nog mooi weer en gelet op de begaafde spre kers die zullen optreden belooft een en ander eën schitterende avond te worden. Diefstal. Door A. V., werkzaam bij den landbouwer B. aan de Ringdijk in den Gnephoek werd bij de politie aan gifte gedaan dat uit zijn portefeuille uit een hem toebehoorende jas, welke door hem in een niet afgesloten hangkast op een zolderkamertje was gehangen, tus schen het tijdvak van Zaterdag tot Maandag eeen bedrag van 45.is ont vreemd. De politie stelt een onderzoek in. Lantaarn omver gereden. Door dr. v. VI. te Koudekerk werd in de Hugo de Grootstraat bij het achteruit rijden met zijn auto een straatlantaarn stuk gere den. De bestuurder heeft zich voor de aangerichte schade aansprakelijk gesteld. Bloemenmand aangeboden. Ter ge legenheid van haar 40-jarig jubileum als bee waars cholonderwijs werd aan mej. A. C. de Ridder, draagster van het Witte Mobilisatiekruis, door de afd. van den bond van het Mobilisatiekruis alhier aan de jubilaresse als bewijs van huldiging een bloemenmand aangeboden. Kind uit den trein gevallen. Van het alhier Maandagmorgen per trein gepas seerde circus „Gleich", dat in Leiden ge durende deze week haar tenten heeft op geslagen, is op het traject Zwammer damAlphen uit een personeelwagen een kind gevallen, onmiddellijk nagesprongen door een hond. Daar men het ongeval blijkbaar niet had opgemerkt reed de trein door. Het kind dat weinig of niet was verwond, meldde zich bij een spoor wegwachter en kwam vervolgens alhier aan het station aan. Nadat men van een en ander te Leiden had kennis gegeven, is het kind nader per gewonen trein naar Leiden op transport gesteld. Agenda LEIDEN. Dinsdag, Donderdag, Zaterdag, Vincentdus- Bibliotheek, geopend 's avonds van 7.308.30 uur. De avond-, nacht- en Zondagdienst der apotheken wordt van Maandag 17 tot en met Zondag 23 Aug. a.s. waar genomen door apotheek: W. Pelle, Kort Rapenburg 12, telefoon 594. WOERDEN. Personalia. Voor de hoofdakte slaag de mej. A. Bakker, onderwijzeres aan de openbare school alhier. Voor de hoofdakte slaagde de heer J. Beving, onderwijzer aan de B.K. Jon- gensehool alhier. Zwemwedstrijden. Vanwege 't ongun stig weer zijn de zwemwedstrijden, ge organiseerd door de Zwem- en Poloclub „W. Z. C.", voor Zaterdag j.l. niet door gegaan en uitgesteld tot Zaterdag 22 Aug. Aanrijding Op de Utrechtsche Straat, weg had onder Geestdorp 'n aanrijding plaats tusschen twee luxe auto's, waarbij beide wagens nogal eenige materieele schade opliepen. Ze konden echter, nadat de schade onderling geregeld was, beiden de reis vervolgen. Botsing. Nabij Groepenbrug had 'n ernstige botsing plaats tusschen 'n melk- auto en 'n motorrijwiel. De melkauto hield door te groote snelheid te veel het linker gedeelte van den weg. en greep daardoor 't uit de richting Woerden komende mo- torr-wiel van den heer W. J. uit Arnhem. De duorijd'Ster werd tegen de grond ge slingerd en bloedig verwond. Zij werd na door dr. Giessen vex-bonden te zijn naar 't ziekenhuis vervoerd. Gisteren is zij naar haar woonplaats Arnhem vervoerd. 5fc Nummer van de melkauto is opgenomen. STADSNIEUWS Uit Leiden vertrokken. A. C. van Arkel. Buren, Weeshuis.tr. 184. J. Bakker Schut, Voorburg, Kon. Wilhel- minalaan 296d. J. Been en fam„ Haam stede. C. J. van den Beid, Deventer, Pol straat 30. A. P. J. van den Berg, Noord- wijk, Bronokihorststir. 60. J. A. Blanken, Utrecht, Saenda.mstr. 24. B. A. de Bol ster, Hilvrsum, Ne uw eg 77. M. J. van den Burg, Warmond, Lokhorstlaan 6 b. E Hoekstra.Buys en fam.. Wa-sseaar, Deyler- weg 103. J. M. Gra-vendaalvan Cappel- le, Noordwijk, IJniuiders.tr. 48. J. van Feli'us, VGravenhage, Zusterst. 92 A. B. A. J. Goddij.n, Amsterdam, Lourier.gracht 41. L. de Graaf, Wassenaar, Windlustweg 9. J. Gravendaal en fam., Noordwijk, IJmui- derstr. 4S. J. R. Haaok Oberhausen. A. C. Hartkoorn, Buren, Zandweg 313. H. J. de Heiden, Den Haa.g, Soestdijksohe- kade 494. M. H. Hoge wooing, Oegstgeest, de Keanpenaerstr. 60. J. M. Hoogtij!ing Buys, Wassenaar, Deyterweg 103. B. B. Huijskamp, Zwoleïkarspel, Ittersum. W. va.n Itersioin en fam., Doesburg Bijtelstr. 201. H. James, Den Haag, Kanaalweg 3. C. Jansen, Arnhem, Nieuwe Kraan 4. B. M. H. Kehl, Gautsch Kregelstr 1. B. H. Kerssen, Doesburg, Bijtelstr. D 201.. J. A. Klaassen, Rotterdam, West-kruiskade 73a. J. F. van Klaveren. Rotterdam, le Middeliandstr. 30b. J. H. Korswagen, Amsterdam, 3e Helmerstr. 50. Th. J. Lastdrager en fam., Voorschoten, Leidscihe- we-g 179 E. G. van der Lee en fam., Voorschoten, Veursoheweg 31a. A. Lepe laar en fam., Sassenheim, Rusthof laan 32. S. Muller, Haarlem, Julianastr. 8. S. van Nooten, Diever, 43. F. F. E. J. Otten, Nijmegen. Spoorstr. 1. F. Rosin. Glad- beek. H. va.n Rossom en fam., 's-Graven- h-a.ge, F. van Riemdijkstr. 59. - H. G. 'Rtie-b, 's-Gravenhage, Bazar str 29. B. de Swart, Amsterdam, v. Hogendorpstr. 26 I. H. Swijnenburg, Oegstgeest. Wilhelminapark 4. G. van den Tol, Dien Haag, F. van Riemsdijkistr. 59. J. Verheus, Epe. C. M. A. GosselinkVoorham, Amsterdam, Ger. Schaepstr. 2 I. J. van der Wallen, Sasen'heim, Rusthoflaan 32. A. Schaap— Wernke, Apeldoorn, Paasohlaan 20. H. Winkel. Rotterdam, Boezemsingel 130. F. A. E. van Wouden, 's - II er to ge nbosch, Vu-ght-e-rdijik 56. J. C. Wouterlood, Am sterdam, Plaintage Parklaan 9. M. van der Zwart, Leiderdorp, van Leeuwenpark. In Leiden gevestigd. M. Baars, l.l.-verpleegst-er, Rijnsb.weg ]0- G. H. Beune en fam., winkelier, Aloëlaan 14. A. den Boer, boernknecht, Bosoh en Gasbhuispolder 6 C. Bokma, dienstbode, O. Rijn 25. W. M. M. Bolle, keukenmeid, Stationsweg 2. M. Brans van Eek, Lammenschansweg 32. F. A. H. Dijkman, koetsier, Oude Rijn 27. E. A. K. EngemannFlottmann, Morschkade 12. G. Frenkel, chemicus, H. Rijndijk 136. J. W. Grube, verkoopster, Hooi gracht 86a. C. Heil, dienstbode, Oude Singel 164a. J. J. Herwig, verpleegster, Groevenstraat 14. N. Hollebeek, Oude Vest 209. H. Jansen, huishoudster, Ga- renmarkt 13. G. de Jong, groentenkwee- ker, Pr. Frederikstr. 48. J. C. van der Kaay, typograaf, Kooipai'k 3. A. H. B. Kamerling, winkelb., Steenstraat 40. M. G. van Kleef, chauffeur-monteur, Iiooge- woerd 185a. J. A. M. Keline en fam., fabrikant, Lammenschansweg 10. E. StoorvogelKoker, Cobetstraat 83. P. W. C. Lans en fam., Waimonderweg 25. H. P. van der Lubbe, dienstbode, Haar lemmerstra-at 13. P. de Grootvan der Meer, St. Jacobsgracht. 1. J. Meertens en fam., opz. waterstaat, Lage Morsch- weg 13. H. N. Muller, kantoorbediend^

Leidsche Courant | 1931 | | pagina 2