WOENSDAG 19 AUGUSTUS 1931 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD PAG. 10 De huurdersstakingen te Rotterdam. De twaalf gezinnen, die de panden 9, 11 en 13 aan de Steinwegstraat te Rotterdam bewonen, zijn thans ook in huurstaking ge gaan. De eisch is verlaging van de huren van 4.50 per week tot 3.50. Maandag hebben zij het lagere bedrag ter beschik king van den huiseigenaar gesteld, die dit geld in ontvangst heeft genomen. Namens de huurders werd ons meege deeld, dat de panden* aanvankelijk 1.80 per week huur deden. Dit is in den loop der tijden verhoogd tot 3.50. In November 1930 werden de panden verkocht, de nieuwe eigenaar liet de panden opknappen en hij verhoogde toen de huur tot 4.50. De wo ningen bestaan uit een kleine voorkamer met bedstede, een grootere achterkamer met bedstede, een klein keukentje en een bedstede in de gang. De huidige eigenaar is bezig de panden te verkoopen. Reeds zou de nieuwe eigenaar, die de panden met November zou aanvaarden, een gedeelte van de koopsom hebben betaald. Toen de huidige eigenaar Maandag de huur kwam ophalen, werd hem ineens 1 per woning minder betaald. Hij vroeg toen, of dat zoo maar ging, waarop hem geantwoord werd: dat zie je. Zooals gemeld, heeft hij het lagere be drag in ontvangst genomen. De huurkaar- ten zijn echter niet afgeteekend. GEMENGDE BERICHTEN ONGELUKKEN. SLACHTOFFERS VAN HET VERKEER. Motor op wielrijdster ingere den. Drie ernstig gewonden. Dinsdagnacht omstreeks één uur heeft op den Rijksweg van Soesterberg naar Huis ter Heide de motorrijder de H. een voor hem uit fietsend meisje aangereden en is daarna met zijn motorrijwiel over dpn kop geslagen. De bestuurder van het motrrijwiel kreeg zware verwondingen, evenals een dame, die op de duo gezeten had en het aange reden meisje. Onmiddellijk werd genees kundige hulp ingeroepen, waarna het drie tal naar het ziekenhuis te Zeist werd over gebracht. Jongeman zwaar gewond ge vonden. Gisterenmorgen vroeg hebben eenige motorrijders den oudsten zoon van den t' ne °n N., te Dronrijp, bewuste loos aan den kant van den weg, dichtbij Mcnaldum gevonden. Hij had een ernsti ge hoofdwonde benevens een wonde in de zijde. De jongeman is naar de ouderlijke woning vervoerd. Wat hem is overkomen, is tot dusverre onbekend. Vermoedelijk is hij door een onbekend gebleven auto aan gereden. Zijn toestand is ernstig. Auto van ;en dijk gevallen. Bij het passeeren van een autobus te Wijk bij H ±3 de auto van den bo- terhandelaar A. Nieuwkoop van den Hoo- gen Maasdijk te Andel gevallen*. De auto slreg drie a viermaal over den kop en kwam in een sloot terecht. De heer vkuw- koop is inwendig zwaar Tckneusd, terwijl zijn broer een gat in het hoofd bekwam. De wa^en is zoo goed als geheel ve—'-'i. Aanrijding met gevolgen. Toen de ijsventer G. H. S., die te Zwol le Achter de Broeren woont, Maandag avond omstreeks hla-f negen die straat ingereden kwam met zijn fiets, liep een kleine jongen, v. d. B., plotseling dwars over den weg, wat ten gevolge had, dat hij door S. werd aangereden en onder de fiets raakte. De jongen kreeg een hoofd wonde, die door dokter H. Klinkert werd verbonden. Dit was het voorspel van een paar uur onrust Achter de Broeren. Want zoo als dat vaker pleegt te gebeuren, gaven de toeschouwers van de aanrijding hun meening ten beste over den schuldige, en voor één van de mannelijke omstanders, R. v. E., scheen het een uitgemaakte zaak te zijn dat de ijsventer de oorzaak was van het ongeluk. Niet lettend op het feit, dat de jongen zeer onverwachts de straat was overgestoken, verklaarde hij: „Als het mijn jongen was geweest, had ik dien man doodgeslagen!" Groote consternatie onder het publiek! Een schoonzuster van den ijsventer nam het dadelijk voor haar zwager op, maar toen ze E. den raad gaf zich niet met de zaak te bemoeien, kreeg ze tot dank een paar stevige schoppen tegen de buik. Groot was de woede van den echtge noot dezer vrouw, S., toen hij bij zijn thuiskomst om kwart voor elf, hoorde van de behandeling die zijn vrouw had ondergaan. Hij wilde dadelijk van E. te lijf gaan, en werd slechts met moeite daarvan door zijn broer, den ijsventer, weerhouden. Op dit oogenblik belden omstanders de politie op, die spoedig ter plaatse was. Het bleek -dat het terrein van de ruzie toen echter was verplaatst van de straat naar de kamer, zoodat er voor de politie niet veel meer te doen was. Maar het duurde nog geruimen tijd voor de gemoederen weer waren gekal meerd. „Zw. Crt." Verdronken. Gisteravond is een 5-jarig jongetje, wonende aan den Vosdijk te Arnhem, in de weilanden van het Arnhemsche Broek gaan spelen en in eeen sloot geraakt. Een wielrijder begaf zich te water en dook naar het kind, dat hij boven bracht. De levensgeesten waren echter reeds ge weken. Te Nyega (Fr.) is het 7-jarig zoontje van den heer Dijkstra bij het zwemmen, doordat het teveel waagde, verdronken. Kunstmatige admehaling mocht niet ba ten. Ongeval op zee. Aan boord van den te IJmuiden binnen gekomen stooantreiler Derika IV IJm. 285 heeft zich op zee een ernstig ongeval voorgedaan. Bij het herstellen van een lek geworden vlampijp gebruikte de machinist B. een olielamp, die door het smelten van soldeersel in brand is geraakt. De kleeren van B. geraakten ook in brand en B. viel van den schrik in de roetkolk. De schipper van den treiler had de tegenwoordigheeid van geest hem door den vuurmond te trek ken. De machinist heeft ernstige brand wonden aan armen en beenen gekregen. Meisje door den bliksem gedood. Boven Dinxperlo woedde Maandag een zwaar onweer, gepaard met hagelslag, waarbij hagelkorrels vielen zoo groot als een ei. In de buurtschap Liederu is de vijftien jarige dochter van den landbouwer T. bij het opdraaien van het eleotrisch licht door den bliksem getroffen. Zij was onmiddel lijk dood. Door een stier op de horens genomen. Maandagmorgen is aan het gemeente lijk abattoir te Dordrecht een ernstig on geval gebeurd. De 64-jarige B. T. uit Dor drecht wilde met een schietmasker een stier dooden, doch verzuimde het dier vast te zetten. Toen hij den stier na derde, bleek deze vlugger te zijn dan de man. Het dier nam hem op zijn horens en drukte hem eerst tegen den muur, waarna hij den slager eenige meters ver wegslingerde. Ernstig gewond werd de man opgenomen en naar het ziekenhuis vervoerd. Men slaagde er in den stier te overmeesteren. Brand in een café. Door onbekende oorzaak is Dinsdagavond omstreeks half elf brand ontstaan in het café van den heer C. van der Vleuten aan den Boschdijk te Woensel, gemeente Eind hoven. In vrij korten tijd stond het geheele pand in lichtelaaie. De brandweer slaagde er niet in, het vuur te bedwingen. Het ge heele café benevens de danszaal en een woning, die bij het café behoorden, zijn uitgebrand. Van de geheele inventaris kon nagenoeg niets gered worden. De schade wordt door verzekering gedekt. De brand zal verm.e- delijk in de danszaal ontstaan zijn. HET NOODWEER IN WEST- NOORD-BRABANT. Men schrijft nog uit 's-Gravenmoer aan hot „Vad." Het noodweer met orkaanvlagen, hevige donderbuien en buitengewoon zwaren ha gelslag, waardoor de tuinbouw, bloemiste rij en boomgaarden van 's-Gravenmoer Zaterdagmiddag in een half uur tijds voor een groot gedeelte werden verwoest en anderdeels zwaar geteisterd, heeft Zondag nog in gematigden vorm nagewerkt. Bijna den geheelen dag barstten met tusschen- poozeu donderbuien met hevige slagre gens los. De regenval was zoo groot, dat door den hoogen waterstaond in de pol ders het vee uit de weiden moest worden gehaald en naar hooger gelegen perceelen overgebracht. Zondagavond lag nog op vele plaatsen het overschot -van den ha gel, die Zaterdagmiddag zoo dik was ge vallen, dat het landschap meer aan den winter dan aan den zomer deed denken. Met zulk een kracht, sloegen de hagel- steenen neer, dat de boerendochters, die in de polders bezig waren het vee te mel ken, met blauwe plekken op armen bee nen thuis kwamen. De koeien vertoonden bulten en zelfs wondjes op de huid en waren zoo angstig, da-t zij van de eene wei de in de andere vlogen, en enkele zelfs door het riviertje de Donge zwommen en zich over andere polders verspreidden. Wanneer men met de auto door de stra ten van het vriendelijke dorp rijdt, valt de schade niet zoo erg op; hier en daar boomen afgebroken of ontworteld, doch anders geen treffende teekenen van groote verwoesting. Men moet de tuinderijen, bloemisterijen en boomgaarden intrekken om de werkelijke verwoesting te zien. Tuinderijen van een hectare, waarop vóór den storm groenten van allerlei aard, thans alsof afgeknaagd door een sprink hanenplaag en totaal vernield en waarde loos. Velden met boonenstaken zonder blad spuirtkool, waarvan alleen de stron ken zijn overgebleven. Aardbeienplanten totaal verwoestniets dat voor de rest van het jaar nog verkoopbaar is, en zelfs de jonge planten en het zaadgoed voor het volgende jaar verwoest, 't Is een harde slag voor de kleine tuinders, die het geheele jaar hebben gezwoegd om vol doende producten bij elkaar te krijgen om met de opbrenst, welke met het oog op de toestanden in Duitschland, toch al niet te gunstig is, den langen winter door te komen, wanneer weinig of niets wordt verdiend Met de boomgaarden is het al even erg gesteld. Boomen omgewaaid én de grond bezaaid met fruit, dat zoo gekneusd is, dat het zoo goed als waardeloos is. Wat nog aan de boomen is gebleven, is even eens gekneusd en pokdalig door den ha gel, zoodat. de opbrengst niet veel zal be- teekenen. Van vele jonge boomen is het hout beschadigd, wat blijvende schade ten gevolge heeft. Bessenstruiken zonder blad in den winter en de vruchtzetting voor het volgende jaar vernietigd. De bloemisterijen zijn er treurig aan toe. Duizenden bloemen van allerlei soort totaal vernietigd een groot veld van kale stronken is alles, wat er over is van de vele* chrysanten, hortensia's enz., die door j den arbeid van een heel jaar zoover wer- j den' gebracht. Duizenden guldens schade werd hier alleen geleden. Voor een van de jonge bloemisten gold het zijn geheele werk van het eerste jaar, dat hij voor zich zelf begonnen was. Hoeveel de toatle schade bedraagt, is NIEUWS VAN NIr. GIBBS! Donderdag a.s. zal de zesda^GIBBS-annonce verschijnen. Degenen, die ook reeds de voor gaande advertencies hebben uitgeknipt, kunnen bij hun cfogist, kapper ot'afjctkeker het mooie monstidooBje krijgen^jr vertoon van deze 6 annoJces. Op aanvraag zuil® wij gaarn^reu ljjst zenden van de winkelier^]»)] wi^^IBBÖ-artikelen Degenen, die tot nu tdenog geen advertenties bewaard hebben, kunnen a.s. Donderdag beginnen cn kunnen alsnog de geschenken verdienen, daar het niet noodig is, dat de nummers opeenvolgend zijn. 7811 nog niet met juistheid te zeggen. Het ge meentebestuur is thans bezig, gegevens te verzamelen en spant zich ook in om te trachten hulp van het Rijk of anderen te verkrijgen. Het is te hopen, dat dit geluk ken zal, want anders ziet het er voor de vele getroffenen al zeer treurig uit, en dat zal met den winter niet beter worden. Zonder hulp beteekent het voor de kleine tuinders hun ondergang, daar zij het kapi taal missen om opnieuw te beginnen. Men overweegt thans, onder leiding van den burgemeester een steunregeling op te rich ten. ZWENDEL MET DIAMANTEN TE M0NTREUX. Belangrijke aanhouding door de Amsterdamsche politie. De politie te Montreux had de Amster damsche politie verzocht aan te houden twee vrouwen en een man. Deze zouden zich te Montreux met een belangrijken dia mantenzwendel hebben opgehouden. Het signalement werd naar Amsterdam doorge stuurd. Gistermiddag omstreeks vier uur wist een rechercheur van de zedenpolitie op het Frederiksplein de tweè vrouwen aan te houden. De man kon een uur na dien even buit-en de stad worden opgevangen. Bij fouilleering bleek, dat zij voor een be drag van ruim 15000 Zw. frs. aan diaman ten bij zich hadden. Het drietal is op het hoofdbureau ingesloten. De Amsterdam sche politie heeft zich dadelijk met die te Montreux in verbinding gesteld. Nadere bijzonderheden. Nader vernemen wij uit Montreux, dat de oplichting heeft plaats gehad in de eer ste week van Augustus t-en nadeele van een juwelier daar ter plaatse. Het drietal Ne derlanders all&, d-yje Amsterdammers was in zijn winkel gekomen en had zich een groote collectie ringen, horloges, arm banden en broches, de meeste bezet met- briljanten, laten voorleggen. Zij zochten een tiental stukken uit en verklaarden daaruit in hun hotel een nadere keqze te wüien laten doen door vrienden, die daar logeer den. De winkelier vertrouwde het drietal en gaf de collectie mede. Tot de stukken behoorden o.a. een ring, bezet met dia manten en briljanten, ter waarde van 5.500 Zw. fr., diverse gouden ringen, ter waar de van 2.500 fr., een armband, bezet met een dozijn kleine bril jantjes, een paar hor loges met gouden en zilveren montuur, enz. Nadat het trio gelijk gezegd twee vrou wen en één man, die den indiuk maakten twee dames en een heer te zijn mei, de collectie vertrokken was, heeft de juwe lier hen niet meer teruggezien. Aangifte bij de politie volgde, doch de lieden ble ken Montreux reeds verlaten te hebben. Men kon echter hun namen uitvinden en ook te weten komen, dat zij uit Amsterdam afkomstig waren. Vandaar, dat de recher che hier ter stede gewaarschuwd en bij zónder op haar qui vive was, met het bo venvermelde resultaat. Of alle uit Mon treux verdwenen sieraden op het gearres teerde drietal gevonden zijn, zal nader moeten blijken; -gisteravond had de poli tie te Montreux nog geen bericht van de arrestatie ontvangen. Een zonderlinge „geneesheer". Korten tijd geleden kreeg een te Am hem wonende vrouw bezoek van een man. die zich aan haar voorstelde als iemand die in staat was zieken te genezen. De oude vrouw voelde zich niet wel en stond toe, dat de man haar eens in de oogen keek, haar tandvleesch inspecteerde en ook haar nagels aan een onderzoek onderwierp. Hij zeide daarna dat zij vergiftigde bac teriën bij zich had en dat zulks op tuber culose kon uitloopen. De oude vrouw liet zich bepraten en bestelde bij den man voor 32.50 kruiden en medicijnen, waarbij over eengekomen werd, dat zij in termijnen zou betalen. Kort daarop kwam de vrouw bij haar schoondochter, die eveneens niet goed in orde was, zoodat ook bij haar de man werd geïnviteerd. De jonge vrouw kreeg dezelfde boodscha-p: ook een onderzoek en lang niet in orde. Het voor de behan deling verschuldigde bedrag van 32.50 kon ook in termijnen betaald worden. Een derde vrouw werd eveneens in de oogen gekeken en deze zou een zwak hoofd hebben, met aandoening van lever en gal. Haar urine moest worden onderzocht en ook zij kreeg medicijnen. Prijs 32.50. De vrouwen kregen echter buikpijn, moe-sten van de medicijnen niets meer heb ben en staakten de betaling. Dezer dagen, aldus de „Tel.", nam de politie kennis van dit bedrijf en een reehor- cheur toog er op uit om een en ander te onderzoeken. Hij had het geluk nog een partij kruiden en geneesmiddelen te vin den en in beslag te nemen, waaronder ook een met potlood geschreven leefregel voor een der dames die zich door den man bij den neus had laten nemen. Van het gebeurde is proces-verbaal op gemaakt.' Het hemelvuur. Onder Onstwedde zijn vier koeien van den landbouwer W. Schoenmaker door het hemelvuur gedood. Weer een inbraak in de kerk te Pernis. Gisternacht is wederom ingebroken in de Ned. Herv. Kerk te Pernis. De inbre kers hebben zich toegang verschaft over de oude begraafplaats, waar men aan de achterzijde der kerk een raam met glas in lood heeft uitgebroken. Alle offerbusjes bestemd voor het bijzonder onderwijs heetf men geforceerd en geledigd. Ook in de consistoriekamer is de deur geforceerd en heeft men een paar kasten doorzocht, waarvan echter niets is meegenomen, aan gezien zich aldaar niets van waarde be vond. Eenige maanden geleden heeft men op dezelfde wijze ingebroken. De politie stelt een onderzoek in. Belangrijke partij opium gevonden. De ambtenaren van de invoerrechten en accijnzen hebben in de Amsterdam sche haven een goede vangst gedaan. Deze hield verband met een onderzoek aan boord van het stoomschip" „Klipfon tein" dat van Hamburg komende, was binnengeloopen. Bij den tocht door het schip kregen de ambtenaren een ver dachten geur, van opium afkomstig, in den neus. De mannen kropen door ver schillende tanks en moesten daarbij door ongeveer twintig mangaten kruipen. In een droge tank onder den ketel werden zes zakken ruwe opium aangetroffen, in houdende 94 K.G. Deze werd in beslag genomen. Als verdacht van smokkelarij werd een Chinees gearresteerd. „Tel." BUITENL. BERICHTEN ONGELUKKEN. DE RAMP AAN DE JANGTSE. 30.000.000 menschen dakloos. Volgens berichten uit Hankow zijn op het oogenblik, ten gevolge van de over strooming in het Jangtsegebied, minstens 30 millioen menschen dakloos. Tien millioen menschen zijn van alles be roofd. TWINTIG KAFFERS IN DE SNEEUW OMGEKOMEN. Verrast door een storm. In de nabijheid van Bronnenberg, in Na- tal, heeft men de lijken van 20 inboorlin gen ontdekt. Gebleken is, dat de ongelukkigen ze« weken geleden, terwijl zij zich van den Witwaterrand, waar zij hadden gewerkt, op weg naar hun dorp bevonden, door een he- vigen sneeuwstorm zijn verrast, met het gevolg, dat zij van koude om het leven kwamen. HEVIGE STORM BOVEN ENGELAND. Ettelijke slachtoffers. De hevige storm van de laatste twee dagen heeft weer groote schade aange richt en aan vele personen het leven ge kost. Drie mannen zijn verdronken, toen de roeiboot waarin zij van het eiland Wight naar Portsmouth voeren door den plotseling opgestoken storm omsloeg. De drie andere opvarenden konden gered worden, nadat zij bijna twee kilometer in de woelige zee hadden gezwommen. Bij een poging om een kind te redden, dat door een onverwachte hooge golf in zee was getrokken, verloren twee mannen in een der Engelsche badplaatsen het le ven. Vier arbeiders, die te Berwickshire aan een dam werkten, werden onverhoeds door de snel stijgende rivier meegesleurd en verdronken jammerlijk. In het nieren district werd een meisje, dat met haar moeder en zuster onder een ouden toren voor het onweer was gaan schuilen, door den bliksem gedood, terwijl haar moeder en zuster zware verwondingen opliepen. In Londen werd een vrouw door den krachtigen wind van het dak van een hoog gebouw afgeslagen en gedood. Verder hebben in vele andere plaatsen nog ongelukken plaats gevonden, terwijl een van de jachten, die deelnamen aan de Fastnet-wedstrijden, vermist wordt. Het is de Fransche kotter „Ariel". Gevreesd wordt, dat het jacht is vergaan. Uitgestrekte landerijen staan in geheel Engeland onder water, en vooral in Wales zijn vele rivieren buiten haar oevers ge treden, waardoor groote schade is aange richt. „Tel." TREINBOTSING BIJ LENINGRAD. Twee dooden, verscheiden gewonden. In de nabijheid van Leningrad kwamen twee treinen met elkaar in botsing, waar door veertien wagons en een locomotief geheel werden vernield. Twee beambten werden bij het ongeluk gedood, terwijl velen min of meer ernsti ge verwondingen opliepen. Ernstig auto-ongeluk van Poolsche officieren. Te Wilkowice is een open luxe-auto, waarin officieren van het garnizoen van Lublinitz gezeten waren, tegen een geslo ten spoorweghek gereden. Door den schok werd de slagboom geopend en sloeg deze met volle kracht tegen de oficieren. Een kapitein werd onmiddellijk gedood, terwijl een majoor ernstige verwondingen bekwam. De chauffeur en een naast hem zitteud eerste luitenant werden licht gewond. VALSCHE-MUNTERSBENDE IN BELGIE ONTDEKT. Nederlandsche guldens nagemaakt. Te Farviennes in de provincie Henegou wen is de 26 jarige Pool Rosa gearresteerd, die zich aan het namaken van Belgische en naar later bleek ook van Nederlandscho munten heeft schuldig geïnaakt. De Pool had zich als mijnwerker laten inschrijven. Toen de politie zijn huis binnendrong, was hij juist bezig metaal te smelten. De geheele outillage, waarbij behalve matrij zen voor Nederlandsche guldens, ook die van Belgische munten van 20, 10, 5, 2 en franc waren, werd in beslag genomen. Uit het onderzoek bleek, dat Rosa in relatie stond met een organisatie, die nabij de Nederlandsche grens werkzaam schijnt te zijn en verschillende personen uit het grensgebied zullen ondervraagd worden. Daar Rosa al zes maanden bezig is, moet hij een aanzienlijk bedrag aan valsche munten vervaardigd hebben. »Tel." DE „NAUTILUS" VAN SPITSBERGEN VERTROKKEN. Voor een tocht naar het ijs. De Noordpool-onderzeeër „Nautilus" heeft gisternamiddag om 4 uur de Ad vens baai verlaten voor een tocht in de arctische wateren. Bloeddaad van een zesjarige. In het Noorsche dorp Eidsvaag bij Ber gen heeft een zesjarige jongen, toen hij door den bediende van een slager uit den winkel werd gestuurd een slagersmes ge nomen, waarmede hij den bediende een steekwonde in de borst toebracht. De zwaargewonde is kort na aankomst in hot ziekenhuis overleden. Een welvarende gemeente. De aan de gemeente Wüsting (Duitsch land) behoorende electriciteitsfabriek heeft besloten, den aangeslotenen de voor het gebruik van electrischen stroom gedurende de maanden Mei, Juni en Juli verschuldig de gelden te schenkeri. De goede finau- cieele toestand van de gemeente en van de onder haar toezicht staande industrieels ondernemingen heeft dezen maatregel, die in den tegenwoordigen tijd wel een zeld zame uitzondering is, mogelijk gemaakt. Leningrads snelgroeiende bevolking. Volgens de officieele opgave van het be volkingsregister bedroeg het aantal in woners van Leningrad op 1 Augustus j L 2.409.000, waarmede het hoogste aantal in woners (2.400.000), dat Leningrad vroeger ooit heeft gehad, namelijk in 1916, toen iiet nog Petrograd heette, overschreden is. STOOMVAARTBERICHTEN STOOMVAART M!J. NF.OFRLAND MARNIX VAN ST. ALDEGONDE (uitr.) 17 Aug. v. Blawan. T ARAK AN (thuisr.) pass. 17 Aug. Perim. KON. H0LL. LLOYD. EISENBACH 18 Aug. v. Amst. n. Bra zilië. GELRIA (thuisr. 18 Aug. v. Santos. KON. NED. STOQMB. MIJ. HELDER, (uitr.) 15 Aug. v. Guyaquiï. IRENE, Oporto n. Aimst. pass. 18 Aug. Eastbourne. NICKERIE (uitr.) 18 Aug. v. Made-ra. TITUS 17 Aug. te Aux Oayes. KON. PAKETV. MAATSCHAPPIJ. NW. HOLLAND 15 Aug. v. Melbourne n. Singapore. NW. ZEELAND 15 Aug. v. Penang n. Bélawan. SIGLI 17 Aug. v. Rangoon n. Sumatra. TASMAN 15 Aug. v. Batavia n. Kaap stad. VAN SPILBERGEN 7 Aug. v. Bangkok n. Palembamg. HOLLAND-AFRIKA LIJN. HEEMSKERK (tlhui'ST.) pass. 17 Aug. Peom. HOLLAND—AMERIKA LIJN. VEENDAM 17 Aug. v. Barbados te New York. HOLLAND—AUSTRAL IE-LIJN TAWALI (uitr.) 16 Aug.. te Adelaide. STOOMVAART MIJ. OCEAAN. AUTOLYCUS 10 Aug. v. Yokohama n. Rotterdam. POLYPHEMUS, Amst./Liverp., pass. 17 Aug. Lizard. rtO i TERDAMSCHE LLOYD. PALEMBANG (thuisr.) pass. 18 Aug. Perim. EMZETCO LIJN. JONGE ANTHONY, Savona n. Lond., pass. 16 Aug. Gibraltar. JONGE ELISABETH 14 Aug. v. Paler mo n. Tunis. „Ach, goeden dag mevrouw, bijna had ik u niet gezien." „O, wat 'n vleier

Leidsche Courant | 1931 | | pagina 10