UIT DE OMGEVING UIT DE RIJNSTREEK Agenda VRIJDAG 14 AUGUSTUS 1931 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD PAG. 2 NOORDWIJK. Concert. Gisteravond gaf het Fan farecorps, onder groote belangstelling, een concert in de tent op het Linden- plein. Het programma bestond uitslui tend uit marsehen, welke alle op een onberispelijke wijze werden ten gehoore gebracht, waarvoor het korps telkens een dankbaar applaus mocht inoogsten van het dankbaar auditorium. Aan den di recteur, den heer de Haan en het korps een woord van lof voor hun vooruitstre vendheid. De politie zorgde op voortref felijke wijze voor een goede orde. 25-Jarig jubileum van L. P. G. v. d. List Gistermiddag werd op bescheiden, maar welgemeende wijze, het feit her dacht, dat de heer Leen v. d. List 25 jaren werkzaam was aan de Gasfabriek alhier. Al het personeel was verzocht om te half twaalf op hót kantoor aanwezig te zijn en iedereen kwam dan ook. Te half twaalf arriveerde ook de heer J. G. van Leden, wethouder, meer speciaal belast met de Bednjvven. De heer van Leden deelde mede, dat de Burgemees ter wegens ambtsbezigheden verhinderd was te komen en dat wethouder v. d. Wiel met vacantie is. Het was hem een genoegen namens het gemeentebestuur hulde te brengen aan den heer v. d. List, die 25 jaren aan het gasbedrijf werk zaam is en zijn werkzaamheden met ijver, correct en voorbeeldig heeft verricht. De heer v. d. List heeft de kinderjaren van de gasfabriek meegemaakt en toen ging het meestal niet over rozen. Ook in het particulier leven heeft het den jubilaris niet aan doornen tusschen de rozen ont broken, maar ondanks al deze moeilijk heden deed hij altijd trouw zijn werk. Het gemeentebestuur brengt dank voor deze plichtsbetrachting en voelt zich ge drongen dezen dank te doen vergezeld gaan van een enveloppe met inhoud. Wet houder van Eeden stelt den heer v. d. List als voorbeeld aan alle beambten en wenscht hem de gezondheid en de lust om op denzelfden voet te blijven voort gaan. Hierna was het woord aan den heer F. H. van Spanje, boekhouder-kassier der gemeentebedrijven, die namens den di recteur (die niet aanwezig kon zijn) zijn gelukwenschen aanbood en dank bracht voor zijn correcte plichtsbetrachting. Ook namens het kantoorpersoneel bracht spr. de gelukwenschen aan den heer v. d. List, die voor hen is een aangenaam ka meraad en collega. Namens het kantoor personeel bood hij den jubilaris een mooie lamp aan. De chef-fitter, de heer Bram van Oosten Snr. complimenteerde den jubilaris namens het technisch en overige personeel van de fabriek en bood namens hen een mooie leunstoel en een rookstel aan. De heer v. d. List bracht hierna dank aan net gemeentebestuur en collega's voor de hulde die hem gebracht werd en het deed hem goed, dat het werk waarvoor hij steeds zijn best deed, nog een weinig heeft voldaan. Hierna werd de heele groep gekiekt voor een blijvend aandenken aan dezen voor den jubila ris aangenamen dag. Nog eenigen tijd bleef men gezellig bijeen onder het roo- ken van een sigaartje en het genot van een bescheiden verfrissching. NOORDWIJKERHOUT. 10-Jarig bestaan Muziekvereeniging „St. Jeanne d'Arc". Volgende week zal het 10-jarig bestaan van de muziek vereeniging ,,St. Jeanne d'Arc" alhier, worden herdacht. Zaterdag 22 Augustus zal de zuster- vereeniging „Excelsior" uit Noord wijk een concert geven in de gemeentelijke mu ziektent. Zondag en Maandag 23 en 24 Augustus a.s. worden voor de leden en donateurs feestavonden gegeven. Medewerking wordt alsdan - verleend door het duo Comelissen en Boer uit 's-Hertogenbosch. Deze avonden worden gehouden in het Hotel van den heer G. van der Togt. Gestolen fiets. Bij de gemeente-po- litie is- aangifte gedaan van diefstal van een heerenrijwiel voor een perceel aan de Kerkstraat alhier. Een onderzoek ter zake wordt ingesteld. Bekeurd. Door de gemeentepolitie werd bekeurd eeen persoon, die met een vrachtauto reed, welke niet van een spie gel was voorzien. Door de gemeentepolitie werden bekeurd een persoon, die een auto be stuurde waarvan het nummer met letter aan de achterzijde van het motorrijtuig aangebracht niet was verlicht en een persoon, die met een rijwiel reed, het welk niet van een brandende lantaarn was voorzien. SASSENHEIM. Personalia. Gisteren behaalde den heer P. Meijer Jr. alhier te 's-Graven- hage de Nijvcrheidsonderwijs-akte (N.B.), als leeraar voor ambachtsschool. Te water. Gistermorgen viel een jongen die aan het spelen was op een der schuiten nabij de Oude Postbrug in het water en verdween beneden de op pervlakte. De heer Meeuwissen, die het ongeval zag gebeuren, wist vanaf de schuit de drenkeling bij zijn haren te pakken toen hij weer boven kwam en hem op deze wijze, bijgestaan door den postbode Koppers uit het natte element te verlossen. Z0ETERW0UDE. Afscheid Kapelaan van Dael. Na drie jaren van noesten arbeid heeft Kapelaan van Dael afscheid genomen van het jeugdwerk, dat naast zijn priesterlijke bediening zijn hoofdtaak is geweest. Zijn groote staf van medewerkers, meest allen duor hem opgeleid, en de vele aan het jeugdwerk toevertrouwde hebben hem vaar wel gezegd met nog eenmaal te zeggen aan dezen eenvoudigen priester, dat zij het weten en begrijpen hoe groot zijn ijver is geweest voor de ziel van de opkomende jeugd. \voensdagavond waren allo St. Joseph- Gezellen bijeen in het door hem gesticiute Gezellenhuis om van hun nooit te verge ten Gezellenvader afscheid te nemen. Toen bleek eerst goed hoe Praeses van Dael de Kolpingsgeest heeft weten te wekken. Meer eerbied voor den priester, dat al leen reeds was het groote bereikte ideaal, dat gisteravond tot uiting kwam. Van deze intieme afscheidsavond, net afscheid van een Gezelienvader van zijn Kolpiugsfauu- lie, kan alleen het begrip duidelijk worden voor diegene, die de echte geest begrijpen en voelen hoe daar een band bestaat tus schen priester en jongeman. Bijna een uur heeft de scheidende praeses met zijn jon gens gesproken, om dan van allen nog per soonlijk afscheid te nemen, waarbij het voor de robuste jonge kerels een toer was om zich goed te üouden. Als aandenken boden de Gezelleu den scheidende Praeses een schilderij „Het offer" van Toorop aan. Donderdagavond was het Patronaatsge- bouw de plaats waar het afscheid zou plaats hebben van het Patronaat en de Sportvereeniging. Afgehaald van de pasto rie door het Dag. Bestuur van de Patro naatscommissie, kwam Zijneerw. voor de laatste maal in het Patronaat. Vanaf de weg tot aan het podium stonden dubbele rijen van gymnasten en patronaatsledeo en voorgegaan door een eerewacht van jon gens in uiform, werd de scheidende Direc teur naar zijn eereplaats geleid. De secretaris van de Patronaatscomuvs- sie opende de bijeenkomst met den chr. groet en wensckte Zijneerw. geluk op zijn verjaardag, die juist samenviel op dezen afseheidsuag, waarop de St. Jans-fanfnre uit het koper een „Lang zal hij leven" in zette, overgenomen door de honderd jon gens- en meisjeskelen. Dan sprak de beer A. C. Paardekooper het afscheidswoord om te danken voor alles wat Kapelaan van Dael heeft tot stand gebracht en gedaan heeft voor de jeugd. Het was een groote „staat van diensi" waarvan spr. overtuigd was, dat deze n^oit volledig te maken was. Vooral bracht spr. aan Kapelaan van Dael hulde voor de rid derlijke, eerlijke werkwijze in de Patr-j- naatscommissie. Aan het einde van de har telijke toespraak kwamen twee jongens het geschenk aanbieden door de leden van Patronaat en Sport, bestaande uit een schilderij van Toorop „Het Laatste Ge bed". Hartelijk dankend voor dit aandenken, knoopte Zijneerw. nog eenmaal een moo'e les aan de uitlegging van de beteekeius van deze voorstelling. Namens de It. K. Sportvereeniging A.S.C. sprak de voorzitter, de heer C. P. J. Paar dekooper, een woord van dank en waai dee ring voor het reuzenwerk om op het juiste moment tijdig en noodzakelijk de rooin- sche sportbeweging op dit peil te brengen. Wij zouden van het verdere verloop van dezen avond nog veel kunnen schrijven, maar volstaan met mede te deeien, dat de Commissie nog eenmaal al het werk door Kapelaan van Dael tot stand gebracht en in stand gehouden liet zien. De St. Jans fanfare liet de nieuw sre studieresultaten hooren. De K.F.O. ver toonde een film, de Sportvereeniging liet nog eenmaal de gymnastiekafdeelingou werken en het Jongenskoor zong nog voor het laatst voor het gehoor van de Kape laan, die zooveel schoone liturgische ge zangen aan hun geleerd heeft en van wien zij een schat van roomsche schoonheid heb ben meegekregen voor het heele leven. Zeer mooi klonk onder diepe stilte bet „Salve Mater". Toen ook hieraan een einde kwam, nam Kapelaan van Dael het woord, om zich te uiten in dankbaarheid voor de medewer king, die hij heeft mogen ondervinden ge durende de drie jaren. Hierbij stipte Zijn eerw. aan, dat hij wel eens de jongens heeft moeten berispen, maar dat dit dan altijd voor hun eigen belang was en nu bij het af scheid is alles vergeten. Spr. noemt de rijkdommen, die in het. Patronaat voor het verdere leven worden meegegeven en vraagt voor den nieuwen Directeur dezelfde volgzaamheid, die hij steeds heeft mogen ondervinden. Spr. neemt ook afscheid van de Sport vereeniging en speciaal tot de dames zegt de eerw. spr. dat hij vertrouwt, dat, als eenmaal de Graal hier wordt opgericht, de dames van A.S.C. ook dan trouwe leden zullen worden. Aan de St. Jans-fanfare wordt door spr. een woord van hulde en beste wensch voor de toekomst gesproken. Ook de K.F.O. wordt door spr. niet vergeten en krijgt de beste wenschen nog mee. Gekomen aan het jongenskoortje uit spr. den vurigen wensch, dat de Patronaats commissie zal zorgen, dat dit werk wordt voortgezet. Hartelijken dank wordt ge bracht aan de leden, die in taai geduld de zanglessen zoo ijverig hebben gevolgd Dan wordt door den scheidenden priester nog gesproken over de waarde van een deugdzaam jong leven, dat in het Patro naat bevorderd wordt en nemen alle aan wezigen een voor een afscheid van de lei der in de jeugd van het leven. Zoo gaat dan heen een priester, wiens ijver drie ja- ren lang heeft gewerkt bijna dag en nacht aan het heil van de jonge zielen, niet al tijd goed begrepen, maar ten slotte toch gewaardeerd, omdat zijn eenvoud bewees, dat hij niets voor zich opeischte. Moge Gods zegen zijn werk blijven zegenen in de wijngaard des Heeren en zijn werk, dat hij hier heeft verricht, blijvend vruchtbaar doen zijn. Na afloop van deze bijeenkomst kwam Kapelaan van Dael nog enkele minuten in de vergadering van de Hanze, wiens be stuur bij monde van den voorzitter, afscheid nam om te danken voor de samenwerking. Als aandenken aan de afdeeling werd aan den scheidende Geest, adviseur een geld bedrag gegeven, waarover Zijneerw. vrije beschikking heeft. KAASDAG De R.K. Boerenbond „St. Lebuïnus alhier heeft op 12 Aug. een kaasdag gehouden, waar aan door een 40-tal landbouwers werd deel genomen. De kazen die hiervoor werden ingezonden zijn op denzelfden datum in Mei gemaakt. Van de melk die hiervoor diende zijn monsters ge nomen, die onderzocht zijn op vetgehalte evenals van de ontstane wei. Het product werd ingeleverd op 11 Aug. en gekeurd op punten door de heeren Huisman, rijkszuivelconsulent, Siewertsen, ass rijks- zuivelconsulent, Huisman, controleur van het kaascontrolestation van Zuid-Holland en Op- pelaar, kaashandelaar te Leiden. Het resultaat dezer keuring was voor de kaasmakerij alhier zeer verblijdend en tevens bleek hieruit, dat sinds de vorige kaasdag van eenige jaren terug belangrijke vorderingen waren gemaakt. Van de 35 ingezonden Goudsche kazen wer den 16 gerangschikt onder le soort, waarvan 1 met maximaal aantal 84 punten, 2 met 83 pun ten, 5 met 82, 2 met 21 en 6 met 80 punten. Verder waren 9 kazen geklassificeerd onder 2e soort varieerend van 7975 p., 4 kazen onder 3e soort met 7470 p., terwijl 6 kazen afwijkend waren met minder dan 79 p. Van de 5 ingezonden Leidsche kazen, eer tijds „het" Zoeterwoudsche product, dat lang zamerhand verdrongen is door de volvette, waren 4 kazen gerangschikt onder le soort, waarvan 1 met maximaal aantal punten n.l. 84, 2 met 82 p. en 1 met 80 p. Bovendien was nog 1 kaas gebracht onder 2e soort met 79 p. Bij een beschouwing over de tentoongestelde kazen werden door ir. Huisman enkele opmer kingen van practische aard gemaakt. Op de allereerste plaats meende hij, dat voor al 's zomers niet met kleursel moet worden ge werkt of zéér, zéér spaarzaam. Dan waren er enkele korstgebreken, zooals witte rand, die voorkomen kunnen worden, door de kaas na het persen niet direct in de pekel te brengen b.v. een 1222 uur daarna. Nog kwam voor het gebrek kort en slap zui vel, hetwelk ook voorkomen kan worden door een betere bewerking, langer roeren, speciaal naroeren, van de wrongel. Zeer opvallend was het verschil tusschen kazen die geraapt (in één stuk) in het vat en die welke dat in stukken (gekruimeld) waren gedaan. De eerste waren groot-gatig en de tweede waren klein-gatig, vrij dikwijls te klein daar door geworden. Ook was opmerkenswaardig dat van de 14 Goudschs kazen met zuursel gemaakt er 12 behoorden tot de le soort en van de 21 Goud sche kazen zonder zuursel er slechts 4 in de le klas waren ondergebracht. Zonder partij te willen kiezen in de branden de zuurselkwestie wees de rijkszuivelconsulent eiop, dat deze kazen in Mei gemaakt tot he den toe in de goede richting gerijpt zijn. Hij kon wel de verzekering geven, dat kazen die zich gedurende de afgeloopen maanden, goed ghouden hadden, dit ook zouden doen in de toekomst. Wel mocht de voorz. van den Boerenbond, de heer A. C. Paardekooper, in zijn dank woord memoreeren, dat de Kaasdag zich in groote belangstelling heeft mogen verheugen. Deze werd bijgewoond door den hoogeerw. deken, de weleerw. kapelaans, burgemeester en wethouders en secretaris dezer gemeente, zeer vele landbouwers en ook boerinnen van binnen en buiten de gemeente. Op dezen kaasdag is zeer veel geleerd door belanghebbende kaasmakers en deze zal daar om zeer zeker bijdragen tot verbetering van het zuivelproduct in de toekomst. Des avonds maakten weer veel belangstel lenden van de gegeven gelegenheid gebruik om de kaastentoonstelling te bezichtigen, waar bij ons bijzonder frapperde hoe de landbouwer van onzen tijd meer theoretisch in zijn vak ont wikkeld is. Met ernst werd door velen studie gemaakt van de ingeleverde vragenlijsten, waarop van elk kaasproduct de bijzonderheden van het proces van de kaas stonden ingevuld. De voorz. van „St. Lebuïnus opende op het gestelde uur de bijeenkomst, waarbij inzonder werd welkom geheeten ir. Spaan. De voorz. sprak zijn voldoening uit dat ook voor het tweede gedeelte van dezen dag zooveel be langstelling werd getoond. Hierna nam ir. Spaan het woord om te spreken over de bewer king van grasland. Spr. begon zijne beschouwingen over het feit dat de opbrengsten van de weilanden niet opgevoerd zijn in gelijken tred met de bouw landen en hield het groote nut en de nood zakelijkheid in het belang van den landbouw voor om ook voor dezen tak van den land bouw tot meer intensieve bebouwing te komen. Het interessante betoog van ir. Spaan over de bewerking van grasland werd toegelicht woor de mooie film, getiteld: „De nieuwe weidefilm". Bijzonder actueel was in de film het gedeelte, waar het land vertoond werd, dat onttrokken is aan de Zuiderzee vooral voor de jonge landbouwers, die den vorigen dag een excursie onder leiding van den heer J. Schouten, landbouwleeraar alhier, naar die nieuwe streek maakten. Over de rede van ir. Spaan en zijn film moe ten wij volstaan met de sluitingsrede van den voorz., die daarbij wees op het feit, dat weer bewezen is hoe evenals met de kaasdag de landbouwers met elkander en van elkander nog zooveel kunnen leeren. Spr. riep daarbij het organisatie-begrip nog eens wakker en sloot met allen te danken voor de medewerking deze goed geslaagde kaasdag. ZOETERWOUDE (Hooge Rijndijk). Eerste H. Mis. In aansluiting met het berichit van gisteren betreffende den feeste- lijken intocht van den Weleerw. Pater Vlasveld, verzoekt het comité aan de pa rochianen, hedenavond en morgen de vlag gen met zoo mogelijk de geel-witte wimpel te laten wapperen. De geheele omgeving van kerk en patronaat moet in feesttooi zijn. Tevens bunnen wij nog mededeelen dat morgen de feestpredikatie zal worden ge houden door den Zeer Eerw. Pater J. Schuur, leeraar aan de Apostolische school te Driehuis. Des avonds na het Lof zal voor de Eerw. Neomist en familie, door de di verse vereend.gingen een feestavond worden gegeven im de gymnastiekzaal. De uitvoering hiervan za.l worden herhaald oip Zondagavond, toegankelijk alleen voor gehuwden en oo Dinsdagavond toeganke lijk voor on geh uw den. Men wordt verzocht tevens het pro gramma. mede te brengen. ZEVENHOVEN. Te water. Het zoontje van v d. V. ge raakte te water, doch werd gelukkig spoe dig o.p het droge gebracht. Kippendiefstal. Van den landbouwer J. J. J. Kömst heeft men een 30-tal jomge hennen gestolen, benevens een rijwiel. BODEGRAVEN. Winkelweek. Door de beide midden- stamdswereenigingen is besloten alhier een winkelweek te houden en wel van 9 tot 15 October. Aan de verschillende deelnemende win keliers is verzocht, prijzen beschikbaar te ste'Ben, terwijl het. bestuur eenige prach tige hoofdprijzen zal aankoopen. De prij zen zullen tentoongesteld worden in de Showroom van den heer H. L. v. Buningen. Verder zijn versoh lende attractie bij het bestuur in o\er weging. Verloren voorwerpen. Een rijwielp'aat- je. Een nieten koffer met inhoud. Een portemonnaie met inhoud en een ga bardine regenjas. Inlichtingen ter secre tarie. Geboren: Amthortie Cornelis, zoon van C. van Dam en van A. van Griethui zen. Overleden: J. van den Brand, we d-u we van A. Boot (wanende te Meppel). Ondertrouwd: W. van Beek 31 ja ren en G. A. Ebor 29 jaren. G e t r o u w.d' C. van Reek 26 jaren, en L. van V.uupen 23 jaren. Gevestigd. Th. L. Lelieveld, zon der beroep van Bloemendaal. W. C. J. Verweij, zonder beroe.p van Gouda. A. G. M. Vermeulen, dienstbode van Zwammer- dam. A. Sterk, kleermaker van Botter dam. G. J. Zijd erveI den en ge-zin, Han delsreiziger van Botterdam. S. M. Begrijn zonder beroep van'Gouda. Vertrokken. H. Pouw, dienstbo de naar Wassenaar. WOERDEN. Autobotsing. Gisterenmaddag om even voo-r 5, had op den Utrechtsche straatweg, even voorbij de tuinderij van Gr ffioen, een ernstig auto-ongeluk plaats. Een luxe aaito, komende uit. de richting Utrecht wilde een diana- rijdenden wielrijder passeeren. maar, juist toen hij naar links uithaalde, kwam er uit de richting Woerden ook een luxe auito, die gelijk wilde passeeren. Doordat de a>uto u-it Utrecht tevee-1 naar links uithaal de, was een botsing onvermijdelijk. De Fnansche auto (eigenaar was de 25-jarige Henri Loubé u-it Parijs) uit richting Woer den, werd in het voorwiel geraakt en reed tegen een daar staande rij steenen in el kaar. De andere auto (eigenaar de 44-jarige J. P. M. uit Leiden) verloor z'n voorband; z'n spatborden ging aan fla-rden en z'n voor ruit aan gruis. De wielrijder en ook de achter de der bowen wonder góed af. Ook de inzitten den van de auto's bekwamen geen letsel. De Fransche auto, een Talbot was niet ver zekerd, de eigenaar van de andere auto, een Cbrevrolet, was wel verzekerd. De weg, die daar zeer sanal is, en met z'n rijen stee nen lanigs den kant veel gevaar voor het verkeer oplevert, moet zee-i gauw verbeterd worden dlaar er anders meer ongelukken ge beuren. Do zwaar gehavende- wagens zijn later door een kraan wagen van Ne-u te-boom weggesleept. De politie was zeer spoedig ter plaatse. Procesverbaal is opgemaakt: Besmettelijke ziekte. Bij de 28-jarige v. K. alhier is een ernstig geval van rood vonk geconstateerd. STADSNIEUWS Volksbond-nieuws. De leden van den R.K. Volksbond (niet aan gesloten bij een vakvereeniging), kunnen zich voor de goedkoope reisgelegenheid 6 Sept. naar Utrecht opgeven bij hun bode; de prijs bedraagt f 1.65 retour. Enkele besturen van vakvereenigingen heb ben nog niet het aantal deelnemers voor 6 Sept. opgegeven aan het secretariaat, men doe het nu spoedig. Voor het examen nijverheidsonderwijs akte N 6 is te 's Gravenhage geslaagd de heer \V. Ouwerkerk alhier. De eerste luitenant P. J. la Gordt Dillié, van het le regiment onbereden artillerie le Go- rinchem wordt 1 September overgeplaatst bij het 6e regiment veldartillerie hier ter stede. Op verzoek van den Bond van Leidsche Har monie- en Fanfarevereenigingen zullen, met toestemming van B. en W., bij wijze van proef bij de concerten door den Bond aan dé ge meente aangeboden, voor de luisteraars stoelen worden geplaatst, welke ad 10 ct, verkrijg baar zijn. Gemeentelijke Aankondigingen Afsluiting passage over Turfmarktsbrug B. en W. van Leiden brenjjro ter algemeene kennis, dat in verband /met^ het uitvoeren van herstellingswerkzaamhdaen apn de Turfmarkts met ingang van Maanlag 17 Augustul a.s. tot nadere aankondiging I telkeps f on^Maandag, Dinsdag Woensdag erf DondèVoa^^an des v.m. 6.30 uur tot des n.m 117.30 zal zijn afge- AUG. fc^EIMERINGER, ,^eth. loco-Burgemeester. VAN STRIJEN, Secretaris. Leiden, 14 Augustus 1931. LEIDEN. Dinsdag, Donderdag, Zaterdag, Vincentius- Bibliotheek, geopend 's avonds van 7.30—8.30 uur. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 10 tot en met Zondag 16 Aug. a. s. waarge nomen door de apotheken: G. F. Reijst, Steen-straat 35, Telefoon 138 en A. J. Donk, Doezastraat 31, Telefoon 1313. Gisteravond te ruim 7 uur is het 7-jarige meisje E. M., wonend 2e Looyerstraat 19, in de nabijheid van de ouderlijke woning op e^n aldaar staand rijwiel geklommen. Zij viel om en brak *en arm. Door den E. H D. werd het k<nd naar het Acad. Ziekenhuis vervoerd. Door de politie is in bewaring gesteld de 15-jarige J K., ve-dacht van diefstal van lijf goederen en schoenen, ten nadeele van een buurman gepleegd. De wethouder van Fabricage, de heer J. Splinter Gzn., is verhinderd morgen, Zaterdag 15 Augustus, spreekuur te houden. Programma van het concert in het plantsoen (Musis) op Dinsdag 18 Aug. 8 uur n.m. No. 1. „Die Woffen wieder", marsch, Antonius 2. Lustspiel Ouverture, Keler-Bela. 3. „La Hon- sarde", wals, Gomme, 4. Potpourri no. 3, Re- noud. 5. „Spainische Tanze", Moszkowsky. 6. ..Dollar Wals", Foil. 7. „Marche Militaire", Geijp. STOOMVAARTBERICHTEN STOOMVAART MIJ. NEDERLAND MARNIX VAN ST. ALDEGONDE (uitr.) vertr. 13 Aug. van Colombo. POELAU LAUT (thuisr.) vertr. 12 Aug. van Singapore. SEMBILAN (thuisr.) vertr. 13 Aug. vau Marseille. KON. NED. ST00MB. MIJ. BODEGRAVEN (thuisr.) vertr. 10 Aug. van Valparaiso. BOSKOOP arr. 13 Aug. van Chili te Amsterdam. HELDER (uitr.) vertr. 11 Aug. van Bue naventura. NICKER IE (uitr.) pass. 12 Aug. Dun- geness. SATURNUS vertr. 13 Aug. van Amster dam naar Rotterdam. KON. HOLL. LLOYD. ATTIKA (uitr.) arr. 11 Aug. te Rio Ja neiro. FLANDRIA (uitr.) vertr. 13 Aug. van Pernambuco. KON. PAKETV. MAATSCHAPPIJ. HOUTMAN vertr. 12 Aug. van Delagoa- ba-ai naar Beira. NIEUW-ZEELAND arr. 11 Aug. van Melbourne te Singapore. VAN SPILBERGEN arr. 12 Aug. te Bangkok. HOLLAND-AFRIKA LIJN. HEEMSKERK (thuisr.) vertr. 11 Aug. van Mom-bassa. KLIPFONTEIN vertr. 13 Aug. van Rot terdam naar Hamburg. WAALKERK (thuisr.) arr. 13 Aug. te Dar-es-Salaam. HOLLAND—AMERIKA LIJN. LOCHGOIL, Vancouver naar Rotterdam arr. 13 Aug. te Portland (O.). ROTTcPPAMSCHE LLOYD. KOTA TJANDI arr. 13 Aug. van Ham burg te Bremen. ROTTERDAM—ZUID AMERIKA-LIJN. ALWAKI vertr. 13 Aug. van Rotterdam naar Hamburg. STOOMVAART MIJ. OCEAAN. ACHILLES 13 Aug. v. Vladiwostock, 1. v. Londen, te Rotterdam. ALCINOUS, Java-Amsterdam, arr. 13 Aug. te Londen. (Verb.). HECTOR vertr. 11 Aug. van Chinwang- tao naar Rotterdam. MELAMPUS, Liverpool-Batavia pass. 12 Aug. Gibraltar. PATROCLUS, Dairen-Rolterdam arr. 12 Aug. te Londen. PEISANDER, Java-Amsterdam, vertr. 12 Aug. van Padang. PHILOCTETES, Japan-Rotterdam, arr. 13 Aug. te Shanghai.

Leidsche Courant | 1931 | | pagina 2