SPORT LUCHTVAART UIT DE OMGEVING UÏT DE RIJNSTREEK VRAGENBUS DINSDAG 11 AUGUSTUS 1931 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BI AD PAG. 7 DE BLOEMBOLLENTEELT Raad van beroep ingesteld. In verband met het Kon. besluit van 5 Aug. 1931 tot toepassing van art. 8 der landbouwuitvoerw et 1929 met be trekking tot bloembollen is bij ministe- rieele beschikking een raad van beroep ingesteld, waarin zijn benoemd: tot voor zitter tevens lid, Ernst H. Ivrelage te Haarlem; tot plaatsvervangend voorzit ter tevens pl.v. lid: H. van Zonneveld, te Sassenheim; tot leden: prof. dr. E. van Slogteren, te Lisse, W. A. Jonkheer, te Hillegom, J. van Leeuwen Lzn., te Sassenheim, A. G. v. d. Schoot Jr. te Hillegom, J. M. van Til, te Lisse en K. Velthuys te Hillegom; en tot plaatsver vangende leden: dr. J. J. Beyer, te Lisse, H. J. Arentshorst en Arft. Bergman te Sassenheim, Th. M. Hoog, te Haarlem, en W. A. Philippo en L. van Til Lzn., beiden te Hillegom. Aan dezen raad van beroep is toege voegd als secretaris: H. J. Voors, Leid- schevaart 8 te Haarlem. Keur op kwaliteit van bloembollen. Met ingang va-n morgen of overmorgen zal. een door Koninklijk Besluit geregelde z.g. kwaliteitskeuring in werking treden, naast de reeds bestaande keur op ,,vrij van ziek" va-n bloembollen. Is deze laatste keu ring alleen van toepassing voor de export naar landen waarvoor een gezondheidscer tificaat vereischt wordt, de nieuwe keuring zal wonden toegepast op de export naar alle landen, waarvan dus hetgevolg is dat met ingang van morgen of over mor gen alle voor export bestemde zendingen aan keuring van de ambtenaren van den Plantenziektekundigen zullen zij onderwor pen. Worden de partijen na keuring op kwa liteit voor de export vrij gegeven dan wordt een z.g. geleidebiljel afgegeven, hebwelk door de Nederlandsohe Douane bij de grens- kantoren wordt ingenomen, terwijl het ge zondheidscertificaat, voor zoover vereischt de zending blijft vergezellen, zooals tot nog toe gebruikelijk. Geleidebiljetten mogen slechts worden af gegeven voor bollen of knollen, die speciaal voor de bloem geteeld zijn of geteeld kun nen worden. Voor bollen of knollen gelij kende op deze producten kan door den amb tenaar bijzondere toestemming tot bijpak- king worden verleend, waaraan enkele voorschriften zijn verbonden. Deze keuring is in het leven geroepen in overleg met de besturen van de verschillen de bloembollen-organisaties en heeft ten doel om het verzenden van minderwaardige producten waaraan enkele onbetrouwbare handelaars zich schuldig maken en die on zen exporthandel in gevaar brachten, tegen te gaan. De uitvoering van deze nieuwe regeling is opgedragen aan de ambtea-n-ren van den Plantenziektekundigen Dienst, die hun verantwoordelijkheid en werkzaam heden hiermede belangrijk zien uitgebreid en verwacht mag worden dat zij hierin de medewerking van alle betrokkenen zullen ondervinden, om gezamenlijk de belangen van den exporthandel te dienen. GOLF Programma te Noordwijk aan Zee. Zaterdag wordt op de links te Noordwijk gespeeld om den L. Graaf van Limburg St-i- rum Wisselbeker. Open voor heeren-medal- play. 18 holes. Aanvang 1 uur 15 n.m. Win naar 1930: de heer H. Binnendijk. Zondag wordt gespeeld om den The British Challenge Oup. Open voor dames- en heerenleden van Ned. Golfclubs. 36 Holes tegen bogey. Aanvang 10 uur 15 van. Winntar 1930. de heer J. W. Henny. Van 6 t.m. 13 September wordt de Golf- week gehouden. CRICKET FlamingosFree Foresters. Gisteren begon op het H.C.C.-terrein te Den Haag de tweede ontmoeting tusschen de Flamingos (Nederland) en de Free Foresters (Engeland). De gastheeren kwamen het eerst aan bat en brachten het tot 196 runs, waarvan Mr. Koeleman 19, Mast 14, Hagenaar 64 en Ir. Bouma-n 66 not out. De gasten kwamen toen nog een uur op de mat en behaalden een totaal van 32 runs voor 6 wickets. De wedstrijd wordt heden voortgezet. POSTDUIVEN „De Blauwband" (Alphen aan den Rijn). Wedvlucht vanaf Noufville 197 K.M. In concours 66 duiven welke om 9.15 uur wor den gelost. Aankomst als volgt: J. Rooda L, 4, 10, 11, 20, 22; J. Vernes 2, 3, 5, 6, 16; R. K. W. Kuipers 7, 15, 17, 19; J. Lazeruly 8, 13, 21, 25; H. M. Hulscher 9, 14; H. W. Martens 12, 23; A. M. Overvliet 18; C. v. Ofwezen 24. Aankomst le duif 12, 22, 25. Laatste 12, 41, 50. „De Trekvogel" (Leiden). Wedvlucht vanaf Xeufville (België). Los tijd 915 min. De duiven beschikten als volgt hun hokken: J. R. Smits 1, 2, 3, 4, 5, 17; H. Voge'enzang 6, 8, 10; M. G. Vinken- steijn 7; J. Braschoven 9; J. Selier 16; R. Pet 12, 15; A. N. Eradius 13, 19, 26, 27; W. Kapaan 14; C. v. Rooden 20, 25; A. P. de Kroon 21, 23; D. Klootwijk 22, 24. De eerste duif werd geoonsta-teerd om 12.33.15; De laatste duif werd geconstateerd om 1.36.22. ZES PERSONEN GEDOOD BIJ VLIEGONGEVAL. Uit Cincinnati wordt gemeld: In een vliegmachine, die opgestegen was om naar Atlanta te vertrekken, had een motoiex- plosie plaats, waardoor zes personen, o.w. een vrouw en de twee piloten, om het leven kwamen. Parker Cramer vermist. Van den Amerikaanschen vlieger Par ker Cramer, die Zondagochtend om 9 uur 25 van Lerwick (Shetland) startte om zon der tusschenlanding naar Kopenhagen te vliegen, heeft men sindsdien niets meer gehoord. Den geheelen Zondag stond een groote menigte op het vliegveld te Kopen hagen tevergeefs te wachten. Men veron derstelt, dat geheimzinnige radio-oproepen, waaruit men alleen de woorden: „Hallo, Noorwegen" kon opmaken, van den ver misten aviateur afkomstig zijn. Deze op roepen werden Zondagavond en ook Maan dagmorgen om 7 uur gehoord. Aan alle schepen is verzocht, uit të kijken naar het vliegtuig. }»Teh" LETTEREN EN KUNST In memoriam Jan Hamdorff. De heer Jan Hamdorff, de bekende eigenaar van Hotel Hamdorff te Laren, het belangrijke kunstenaarscentrum van het Gooi, is aldaar op 71-jarigen leeftijd overleden. Jan Hamdorff was van Duit- sohe afkomst. Zijn vader Joachim Chris- toffel Hamdorff, was uit Saksen afkom stig, die als reizend wagenbouwer door geheel Europa trok, en zioh later voor goed te Laren vestigde, waar hij in het huwelijk trad met een meisje uit het na burige Èemnes. Te Laren kocht hij de herberg „De Vergulde Posthoorn vanouds de Hesskar" waar de postwagens van Amsterdam naar Hamburg en Hessen van paarden verwisselden. In 1878 over leed Joachim Hamdorff en werd aan het hoofd van zijn bedrijf opgevolgd door zijn zoon Jan Hamdorff, die de uitspan ning tot een waar kunstenaarscentrum wist te maken. De bloei van zijn woon plaats Laren ging hem reeds vroegtijdig ter harte en nauwelijks 18 jaar oud voer de hij een heftige propaganda voor de plannen van een stoomtramverbinding met Hilversum en Amsterdam. En het is zeker voor een groot deel aan zijne actie te danken, dat in 1879 de eerste stoomtram Laren binnenreed. „De Ver gulde Posthoorn" werd toen tot officieel tramstation verheven, terwijl Jan Ham dorff tot vertegenwoordiger der maat schappij werd aangesteld. Tegen de ver wachting der boeren in bracht de stoom tram geen verderf maar roem voor La ren. Immers door de tram werden kun stenaars' zooals Mauve, Kever, Mes lag. en Pieters e.a. naar Laren gebracht. Al deze schilders kwamen in „De Veigilcle Posthoorn" terecht, of bij Hamdorff, zoo als liet hotel al spoedig heette, hoewel tot op heden de vergulde Posthoorn nog uithangt. Al spoedig had de naam van het hotel een bekenden klank en iedereen kende den eigenaar ervan, Jan Hamdorff. Hij was niet alleen gastheer in zijn ho tel, doch ook in Laren en in de omstre ken er van. Als er ergens een bordje werd aangeslagen met „bouwgrond le koop" er op, dan kon men er van verze kerd zijn, dat er onder stond: „Te be vragen bij Jan Hamdorff". In 1896 werd hij raadslid van de gemeente Laren wel ke functie hij tot 1922 heeft vervuld. De laatste jaren had hij als wethouder zit ting in den gemeenteraad. Als- gemeente raadslid heeft Hamdorff veel voor Luren gedaan; o.a. wist hij in 1904 te bewerken, dat de Torenlaan tusschen Laren en Bla- ricum werd bestraat, ondanks het hef tige verzet van burgemeester Veldhuysen. Tijdens de raadsvergadering is het wel eens voorgekomen, dat Hamdorff ï.oodra de debatten heftig begonnen lo worden, op staande voet wegliep. Doch zijn groot ste bekendheid genoot Jan Hamdorff als kunstenaar en kunsthandelaar In de ge lagkamer van „De Vergulde Posthoorn" stonden steeds eenige schiMeistukjes te pronk, welke Hamdorff ali.ijd wist te verkoopen. Zelf had Jan Hamdorff ook een mooie collectie schilderstukken; de voornaamste doeken hiervan heeft hij echter verleden jaar bij gelegenheid van zijn 70en verjaardag aan clc gemoente Laren geschonken. Ook zijn portret, het welk eveneens bij die gelegenheid door den kunstschilder Jaap Dooyewaard werd geschilderd, heeft hij aan de gemeen',e overgedragen. Bij zijn 70en verjaardag op 11 Juli van verleden jaar werd Ham dorff door een uitgebroiden kring van vrienden en kennissen gehuldigd. TER AAR. Afscheid gezellen praeses. - De Gezellen- leden worden Woensdagavond te 8 uur in het Pa-tronaatsgebouw ve.rwa.oht om af scheid te nemen van den vice-praeses. ka pelaan Kraakman. Gemeenteraad. Mevrouw PostUiter- meer heeft bedankt als lid van den gemeen teraad. In haar plaats is door het, .stembu reau benoemd verklaard de heer P. A. Post UITHOORN. GEMEENTERAAD. Voorzitter: G. A. L. M. Vos de Wael, burgemeester. Na opening met gebed worden de no tulen goedgekeurd. Een reeks van inge komen stukken van Gedeputeerde Sta ten en een reeks verslagen van de ver schillende bedrijven worden voor kennis geving aanvaard. Een adres van de R. K. Middenstands ver. de Hanze wordt ter afdoening in handen vavn B. en W. gegeven. De geloofsbrieven van do nieuwe raads leden worden daarna door 2 commissies van 3 leden, bestaande uit de heeren Kleijn, Krutz en Blom, mede de heeren Kbn8t., Bosman en Corsel onderzocht en in orde bevonden. Ze adviseeren tot toe lating. 5t Centraal Bureau van Nederl. Ge meenten zal als deskundige van kas en boeken van den ontvanger optreden. Het gemeenteverslag zal van deze gemeente om de 5 jaar verschijnen. Het adres van M. M. Visscher wonende Tolhuis 130 Uit hoorn, waarin hij verzoekt om ondersteu ning van verplegingskosten, wordt in handen gesteld van B. en W. Den heer Vodegel wordt op zijn ver zoek eervol ontslag gegeven als 'lid van de commissie tot wering van schoolver zuim; in zijn plaats wordt gekozen de heer Chr. van Doesburg. Een adres van een 25-tal bewoners der 2de Legmeer was ingekomen, waarin verzocht wordt aangesloten te worden aan de waterleiding. Wethouder Verwoerd lijkt het verstan dig hierbij tweeledig te werk te gaan: eerst de Hoofdweg aan te sluiten, ver volgens de overige wegen. Dan zullen de kosten geringer zijn. B. en W. stellen voor eerst te onderhandelen met de be woners der Legineerpolder en daarna met het Provinciaal Waterbedrijf. Aldus wordt besloten. Het Witte Kruis ontvangt een subsidie van 10o over 1932. Ook de avondtee- kenschool ontvangt 300 subsidie over 't cursusjaar 19301931. Nu volgt de voorloopige vaststelling van de rekening van het woningbedrijf, slacht,bedrijf, openbare werken en ge meente, welke door de commissies in orde bevonden zijn. Uit de besmettelijke ziekten-verorde- ning wordt het woord „mazelen" gelicht. Voortaan mogen dus de broertjes en zus jes van kinderen, die de mazelen hebben weer de school bezoeken. Overgenomen worden 46 lantaarnarmen tegen een prijs van 65 per arm. Op het bezwaarschrift, inzake zakelijke bedrijfsbelasting 1931 van de N.V. Tcor- bedrijf Uithoorn, hetwelk 588 bedroeg, wordt op voorstel van B. en W. afwij zend beschikt. In de vermakeijkheidsverordening wor den eenige wijzigingen gebracht. Uitvoe ringen met bal zijn belastbaar. Uitvoe ringen op zich zijn onbelast. Over het 20e punt der agenda: n.l. centraal gymnastieklokaal en centraal terrein voor het geven van onderwijs in de lichamelijke oefening wordt in ge heime vergadering gesproken, evenwel niets wordt beslist, want na heropening wordt geen mededeeling ergens van ge daan. De rondvraag bracht de gemoederen meer aan 't spreken, dan de geheele raadsvergadering, 't Scheen wel, of men bij deze laatste vergadering niets moer wilde zeggen. De Keer v. Diepen vraagt nachtver lichting aan den Thamerweg; hem wordt dit toegezegd. Op de vraag of in de ge meente een helling moet komen van pl.m. 4 M. als de nieuwe brug van den primairen weg door de gemeente wordt aangelegd, zegt de voorzitter dat hij zich niets van al die praatjes moet aan trekken. Daar zijn misschien wel meer plannen. Hem is nog niets bekend. De heer Blom vindt de straatverlich tingslampen kleiner geworden. De voor zitter bestrijdt hem dit; ze zijn dezelfde gebleven. De heer Verkerk wenscht in bestekken van openbare werken en aanbestedingen te zien, dat eij zeker percentage arbei ders inwoners van Uithoorn moeten zijn. Wethouder Verwoerd brengt hem het verkeerde hiervan onder 't oog in kleine gemeenten, omdat niet altijd vaklieden te vinden zijn. De heer Corsel meent, dat 2 arbeiders (vakmannen) niet aangenomen zijn bij den bouw van de nieuwe Hervormde school. Wethouder Verwoerd antwoordt dat er voor hen geen work is; over eenigen tijd misschien wel. De heer Corsel wenscht een motie in te dienen over het niet kunnen samen gaan van wethouderschap en hot bouw kundige zijn van do nieuwe sohool. Hij heeft hieromtrent inlichtingen ingewon nen bij de Dr. Abraham Kuyperstichting (Corsel is S. D.) De heer Verwoerd (dc belanghebbende in deze) bestrijdt den heer Corsel met een vloed van woorden en brengt den heer Corsel onder do aan dacht, dat deze op Bensatie belust is. Hij zegt tevens dat dozo art. 23 der gemeen tewet niet hoeft willen inzien. Zijn motie wordt niet ondersteund en komt dus niet in behandeling. Hierna sluiting. KATWIJK AAN DEN RIJN. Speldjesdag. De jaarlijksehe speldjes- dag ten bate van de bekende instel ing ..Herwonnen Levenskracht" zal dit jaar ge houden worden op Zaterdag 15 Aug a.s. Jonge dames die zich voor dit liefdadige doel beschikbaar stellen worden Vrijdag avond in het Parochiehuis verwacht. Gezien de sympathie die vorige jaren op dezen dag door de opbrengst bleek, mag het bestuur ook thans wel op een ruime op brengst rekenen. Botsing. De bestuurder van een vracht auto, die geregeld van hier zandsteen ver voert naar Wassenaar, Den Haag, enz. een D'uitscher. reed op deD Wassenaarschenweg met een flinke gang tegen een boom op. De auto vloog bijna tegelijk weer togen een vol gende boom en intusschen was cabine en het voorgedeelte van het chassis totaal ver nield. De bestuurder was erg verwond aan hoofd en beenen en is met een ziekenauto naar het academisch ziekenhuis tc Leiden vervoerd. Zijn toestand is niet ernstig. De auto was verzekerd. HILLEGOM. Zomerfeest. Aan het instituut voor Arbeiders-ontwikkeling is vergunning ver leend om het terrein aan de Jhr. Mockka- de te bezigen voor het zomerfeest op Zon dag 13 September a.s. Zilveren ambtsjubileum. De heor N. Verhaar herdacht het feit, dat hij voor 25 jaar als gemeente-veldwachter alhier werd aangesteld. Daar de Jubilaris nog niet ge heel van een ernstige ziekte is hersteld, kon er geen offieieele huldiging op het Politiebureau plaats hebben. Daarom werd Verhaar ten zijnen huize gecomplimenteerd Namens B. en W. en den Inspecteur van Politie werd de Jubilaris toegesproken door Wethouder Klaver en door den Ge meente-secretaris, Mr. J. B. Sens en den heer C. Braas, hoofdagent van politie. Hem erd de gebruikelijke enveloppe mot in houd aangeboden, en de beste wenschen geuit voor zijn algeheel herstel. Ook vele particulieren kwamen den eenviudigen ambtenaar gelukwenschen. Het was voor hem een mooie dag! Winkelruit gebroken. De winkelruit van den heer G. B. Kroon aan de Hoofd straat brak gisteren, doordat er met kracht oen fiets tegenaan viel. Een jongen slipte nl. met zijn rijwiel tegen den kant van de tramrails, wijl de bestrating tusschen rail en trottoirband was verzakt. De joneen viel op het trottoir, terwij! het rijwiel te gen de ruit vloog, die brak. Gelukkig wer den de étalage-artikelen niet beschadigd. Geboren: zoon van A. C. Lampc^ Van Sambeek zoon van J. Struik—Van den Akker; zoon van A. P. RoeienVan der Raad dochter van M. DeursenZo mer dochter van W. J. M. van den Bosch—Borst zoon van B. van Andel— De Jong dochter van R. Maaskantde Jong zoon van E. E. LangelerEnho- veti. Ondertrouwd: J. Betjes en W. Ippel M. Verkerk en E. C. Ceilings. Getrouwd: C. de Groot en J. A Seijsèner. Overleden: D. de Keijzer, m. 30 j. SASSENHEIM. Teraardebestelling Notaris ten Bruggencate. Zaterdagmiddag had op de a-lgemeene nieuwe begraafplaats te Zeist de te-raardc- besteling plaats van den oud-notaris G. ten Bruggencate. De begrafenis werd door vele inwoners van Sassenheim bijgewoond waaronder dc wethouders Bader en Warnaar, het raads lid Joh, Speelman, Dr. der Bocff, ook Dr. Quant, vroeger geneesheer alhier, dc hee ren O. v. Eek oud-gemeentesecretaris, de heeren Pltlo, oud-directeur dor Lisfconsche Bank en Sobcls, directeur der Twentsche Bamk te Lisse. Nadat het stoffelijk overschot ten grave was gedaald, trad wethouder Warnaar naar voren, d'ie namens het gemeentebestuur een enkel woord sprak en don overledene her dacht a's een goed notaris, die velen te Sassenheim tot zegen is geweest Hij was een goed burger die de eenvoud lief had. Voor hij rust kan nemen, is hij de groote rust ingegaan De heer Houtzagers, candidaat-notaris, waarnemend het vacante kantoor, herdacht den overledene als een odd patroon en her innerde er aan, dat notaris het kantoor heeft gesticht en groot gemaakt. De heer van- Eek bracht een 'aat6te groet ove" van de familie v. EekCharbnn. Een neef van den overledene, Domino dr. van Hcrwi'men dankte namens de fami'ie voor dc be- lanrst el'ine. Hiermede was de droeve plechtigheid ge ëindigd. Athletiek. Morgen zal in het K.S.A.- gebouw een vergadering worden gel .ouden om te trachten een R K. At-hlet ekverecni- ging o.p te richten. Teder, die daarvan lid wenscht te worden, wordt verzocht hierbij aanwezig te zijn. Adres aan den raad. Door pl m. 20 aan nemers- en ambachtena-tronns is aan B. en W. een schrijven gericht waarin zij er hun bevreemding- over uitspreken dat in de laatstgehouden raadsvergadering besloten werd de aanbesteding van de bouw van dc gemeente'nods aan de Oosthaven niet plaat selijk. doch algemeen te doen plants heb ben. Zij rroenen dat de-o houding van B. en W. in strijd is met de door hen zelf aan de plaatselijke patroons gerichte cirou'aire waarin werd gevraagd om door een juiste werkveldeelins en liet fp werk stellen wan plaatselijke arbeidskrachten de werkeloos heid zooveel mogelijk te bestrijden. WARMOND. Gemeenterekening. Uit de gemeente- rekening over het jaar 1930 welke voor een ieder ter visie ligt,, ontle-enen wij het vol gende: Hoofdstuk I. Vrdegcre diensten wijst, in ontvang een bedrag aan van 25193.86 1/2 en in uitgaaf een bedrag van 3549 78, zoo dat hier een batig saldo te bnoken valt van 21944 08 13/24. Op Hoofdstuk TT a'cremeen beheor bedroegen de ui: ga ven 27599.38 en de inkomsten 5647.15 alzoo een nadeelig sa'do van 21952.23. Hoofdstuk ITT, openbare veilig!ie:d, wijst met 12330.021 in uitgaai en 226.89 in ontvangst een nadee'ig saldo aan van 12153.13 1/2. Hoofdstuk IV Volksgezondheid geeft in uitgaaf een bedrag van 4267.43 en in ont- vangst 2810.09, alzoo een nadeelig saldo van 1457.34. Wat betreft Hoofdstuk V Volkshuisves ting zijn deze cijfers voor uitgaaf f 189S0.41, in ontvang 17881.62, alzoo een nadeelig saldo van 1098.82. Hoofdstuk VI Openba re werken in uitgaaf 21329.12, in ontvang 1864.78, alzoo een nadeelig saldo van 19464.34. Hoofdstuk VII Eigendonion niet voor den publieken dienst bestemd, ont vangsten 951.52, uitgaven 1400.47, alzoo een nadeelig saldo van 454.95. Hoofdstuk VIII Onderwijs in uitgaven 16134.80 en in ontvangsten 3771.34, alzoo een nadeelig saldo van 12413.46. Hoofdstuk IX pa-r. 1 Ondersteuning aan behoeftigen geeft in uit gaven een bedrag van 7S89.07 en in ont vangsten een bedrag 3003.35 alzoo een nadeelig saldo van 4585,72. Paragraaf 2 van dit Hoofdstuk Ondersteuning aan workloozen geeft in uitgaven een bedrag van 946.20. Hoofdstuk X Landbouw geeft in ontvang en uitgaaf een bedrag van 208.80, terwijl Hoofdstuk XI Handel en Nijverheid in uitgaaf een bedrag geeft van 1070.22 en in ontvang een bedrag van 60.Hoofdstuk XII geetf in ontvang een edrag van 73992.S8, in uitgaaf -1603.99, alzoo een batig saldo va.n 69388.89 Ongeluk. De heer W. S. alhier had liet onge'uk bij het lossen va.n een vrachtauto een zich daarop bevindende kist op het li chaam te krijgen. Hij moest worden opge nomen in liet at. Elisabeth'Sgasthuis t-6 Leiden. Zijn toestand is redelijk wel. Gevonden voorwerpen. Bij de politie alhier zijn de navolgende gevonden voor werpen gedeponeerd. Een gouden dames armbandhorloge en een portemonnaie in houdende eenig geld. Tevens is aangifte ge daan van het- verliezen van een gouden pols horloge merk Zenith met secondewijzer en klepel uiting. ALPHEN AAN DEN RIJN. Slechts één licht op. Gisteravond omstreeks 10 uur had in de Pr. Hendrikstraat een zeer ernstig ver- keersoneeval plaats, wat betrekkelijk op wonderlijke wiize goed afliep. Een vee-auto, bestuurd door G. de J. uit Reeuwijk, moe-st voor een uit, tegen overgestelde richting komende vrachtauto, die met slechts één licht reed, uitwijken. Doordat laatstgenoemde wögen met één lichc reed, moest eerstgenoemde bestuur der op het laatste moment geheel naar rechts uitwijken waar juist de wielrijder v. d. U. uit dc Visserstr. alhier reed. De besl uurder kon een aanrijding niet men- voorkomen hoewel hij krael ti" remde en op 2 M. stilstond. De wielrijder kwam onder do wagen terecht en moest hier onder vandaan worden gehaald. Na bij omwonenden te zijn binnen gebracht bleek hij slechts eenige kleine verwondingen te hebben bekomen. W. zijn rijwiel was heer vernield. De bestilurd°r der auto met, één licht was zoo mensehlievcnd door te rijden. Omtrent de schuldvraag wordt door do politie een onderzoek ingesteld. Aanrijding. Op den Stcekterweg werd de koopman H C'. G. aangereden door eeti luxe-auto. G. zijn rijwiel werd zwgnr be- chadigd. De auto-bestuPrder is bij do po litie bekend. Weg opengesteld. Ged. Staten hebben opgeheven de verbodsbepaling van het rij den met motorrijwielen en auto's op den Woubrugseheweg onder deze gemeente. Aanbesteding. Door B. en W. werd Maandagmorgen 11 uur in het secretarie- gebouw volgens bestek No. 10 in het, open baar aanbesteed: „het maken van een ge fundeerde klinkerbestrating benoorden do Spoorhavcn en het uitvoeren van verschil lende verstratingswerken o.a het leve-en van 280.000 straatklinkers en 13.000 M.2 straatwerk). Ingeschreven was als volgl Fa. Gestnan en Zoetemeijcr te Alphen aan den Rijn ƒ45 900. A. J. F. Arnouts en J. P. A.v, te TToorn 23.9e3, C. v. d Rooy en W. -Ie Vlieger te Rotterdam ƒ23.790, P B. Hubertste Nijmegn 24.973, Fr. .T. B. Kfliam en Co. te Gorinchem 33.333. J. T. Tuy, te Utrecht 13.450 ('ere I). 17 666 (oere. II), in massa ƒ31216. H. Oudenes, J. Gesman en H. Turkenburg ƒ21.777, Adr. Sehouls, Rotterdam 25.400, J. C. Avers en Frons te Amsterdam 39.843.60. S. W. Duurland te Amsterdam ƒ31 300, \V. H. van Durssen te Hillegersberg, pore I 13.500, pcrc. 2. 17 810, in massa ƒ31310. De gunning werd aangehouden. NIEUWKOOP. Collecte. De in deze gemeente ge houden collecte voor den gewapenden dienst heeft opgebracht ƒ11.46. NOORDEN. Koninginnefeest. Op 9 en 10 Septem ber a.s. zal de Wilhelminavereeniging al hier haar jaarlijksehe feesten organisee- ren lor herdenking van do geboortedag van H.M, do Koningin. ZEVENHOVEN. Fiets-ongeval. - De vrouw van P. leun de op haar rijwiel en kwam op een gege ven moment zoodanig op haar stalen ros te vallen, dat zij zich ernstig bezeerde en naar het ziekenhuis te Leiden moest wor den overgebracht. Vraag: Welke is de kortste on mooi ste weg per auto naar Veldhoven bij Eind hoven van uit Noordwijk! Antwoord: Noordwijk, Leiden, Al- plicn aan den Rijn, Woerden, Utrecht, Houten, Schalkwijk, Geldenialsen, 7*alt- bommel. Hcdcl, 's-Hertogenbosch, Vught, Boxtel, Best-, Eindhoven, Gestel, Mccrvold- hoven, Veldhoven. Vraag betreffende gemengd huwelijk is moeielijk in de krant te beantwoorden. Wij willen u, als u uw naam vertrouwelijk aan den hoofdredacteur bekend maakt, persoonlijk be antwoorden.

Leidsche Courant | 1931 | | pagina 7