UIT DE OMGEVING LUCHTVAART MAANDAG 10 AUGUSTUS 1931 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD PAG. 7 Om den Trianonbeker. Om den „Trianon"-beker wordt Dinsdag avond a.s. gespeeld door de Leidsche Scheidsrechtersvereeniging tegen de Post. Deze belangrijke wedstrijd zal waarschijn lijk beslissen, welke vereeniging in het be zit van den beker zal komen. Aanvang 7 uur nam. op het L. P. S. V.-terrein. Woensdagavond speelt het eerste elftal L. P. S. V. tegen Leidsche Boys I even eens aanvang 7 uur. WIELRENNEN ter, 3. Krewer (800 Meter), 4. Schafer, 5. Damerow, 6. Bauer, 7. Wallenhorn, 8. Fi scher. PAARDENSPORT DE V/ER ELD KAM PI OENSCHAPPEN. De Belgische ploeg. De sportcommissie van den Belgischen Wielerbond heeft besloten de volgende renners af te vaardigen naar de wereld kampioenschappen wielrijden, die einde van deze maand in Kopenhagen worden gehouden. Wedstrijd achter groote motoren: Vic tor Linart en Thollembeek. Sprintwedstrijd voor profs: Scherens. Sprintwedstrijd voor amateurs: Gode- froid. Wegenwedstrijd voor profs: Dewaele, Jules van Hevel en Bebry. Wegwedstrijd voor amateurs: Minsart. Rotterdamsche wielerbaan. Ofschoon het programma van de wed strijden der JRotterdamsche wielerbaan, klinkende namen bevatte, was er niet veel publiek aanwezig, hetgeen waarschijnlijk moet worden toegeschreven aan het drei gende weer. Gelukkig bleef het droog, zoo dat het programma geheel kon worden af gewerkt. Aan spanning heeft het niet ont broken. Bij het nummer voor amateurs en onafhankelijken wisten zoowel Wals en van der Horst zich in de finale te plaatsen, die na spannenden strijd door van der Horst gewonnen werd. Het bleek voorts, dat Moeskops lang niet meer die overtuigende kracht van eenige jaren terug heeft, want in geen van de vier wedstrijden wist hij zich bijzonder te onderscheiden. Pijnenburg was in de puntenrace en de afvalrace be ter in zijn element dan in de sprint-race. Vlak voor het eerste klassement over 25 K.M. deed zich een valpartij tje voor, waar van van der Horst, Junghaus en van der Meer het slachtoffer werden. Zij keerden echter spoedig weer in de baan terug. De uitslagen luiden: Sprintrit ov er 1 K.M. voor ama teurs en onafhankelijken: le de mi-finale: 1. vair der Horst. 2. Van Rbssum. 2e demi-finale: 1. Wals. 2. Heslinga. Finale: 1. van der Horst. 2. Wals. Om den 3en en 4en pijs: 1. Heslinga. 2. Van Rossum. Revanchewedstrijd Kam pioenschappen Onafhanke- 1 ij ken over 1 K.M.le rit: 1. de Leur laatste 200 Meter in 12 3/5 sec. 2. Vrees, wijk. 2e rit. 1. de Leur (laatste 200 Meter 13 sec.). 2. Vreeswijk op 1 lengte. Sprint voor Profs over 1 K.M. 1. Bob Spiers. 2. Moeskops (1/4 wiellengte). 3. Jaap Meyer. Pijnenburg viel uit. 2e rit: 1. Jaap Meyer. 2. Spiers. 3. Pijnenburg. 4. Moeskops. Puntenrace voor Professio nals over 16 ronden: le klassement: 1. Pijnenburg 4 pnt. 2. Meyer 3 pnt. 3. Spiers 2 pnt. 4. Moeskops 1 pnt. 2e klassement: 1. Pijnenburg 4 pnt. 2. Meyer 3 pnt. 3. Spiers 2 pnt. 4. Moeskops 1 pnt. 3e klasso- ment: 1. Moeskops 4 pnt. 2. Pijnenburg 3 pnt. 3. Spiers 2 pnt. 4. Meyer 1 pnt. Totaal: 1. Pijnenburg 11 punten. 2. Meyer 7 pnt. 3. Moeskops 6 pnt. 4. Spiers 6 pnt. Afvalrace voor Professio nals: 1. Pijnenburg. 2. Spiers. 3. Meyer. 4. Moeskops. Bij den wedstrijd voor professionals be haalde Pijnenburg in totaal 11 punten, waarmee hij de eerste plaats bezette. Meyer en Spiers brachten het ook tot elf punten, maar moesten zich resp. met de 2e en 3e plaats tevreden stellen, terwijl Moeskops met 7 punten vierde werd. 25 K.M. race voor amateurs en onafhankelijken: le klassement1. N. Krens 4 pnt. 2. Heslinga 3 pnt. 3. Katan 2 pnt. 4. Roestenburg 1 pnt.. 2e klassernen*-: 1. Wals 4 pnt. 2. Van Rossum 3 pnt. 3. Aik- made 2 pnt. 4. Roesentburg 1 pnt. 3e klas sement: 1. Wals 4 pnt. 2. Roestenburg 3 pnt. 3. Van Rossum 2 pnt. 4. Heslinga 1 pnt. 4e klassement: 1. Wals 4 pnt. 2. van Rossum 3 pnt. 3. Roestenburg 2 pnt. 4 N. Krens 1 pnt. 5e klassement: 1. Van Ros sum 4 pnt. 2. Heslinga 3 pnt. 3. Wildschut 2 pnt. 4. Krens 1 pnt. Totaal-uitslag: 1. Wals 12 punten. 2. Van Rossum 12 pnt. 3. Roestenburg 7 pnt. 4. Heslinga 7 pnt. 5. N. Krens 6 pnt. De Duitsche kampioenschappen voor stayers te EIberfelcl. Vrijdagavond vingen in het Elberfelder Stadion de Duitsche wielerkampioenschap pen voor beroepsrijders aan. Hoewel het weer niet zeer gunstig was, woonden des niettemin 8000 toeschouwers de wedstrij d-en bij. De eerste voorronde over 100 K M. voor stayers, die door Sawall gewonnen werd, gaf een spannenden en interessanten strijd tusschen de rijders te zien. Na onge veer 15 ronden nam Sawall, die oorspronke lijk op de achterste plaats reed, den kop en stond dezen niet meer af. Uitslag le ronde: 1. Sawall 1 uur 15 min. 3S.3 sec. 2. Schindler (190 M. achter). 3. De- derichs (1320 M.). 4. Wissbröcker. 5. Curpus. 6. Neustedt. 7. Christmann. 8. Pawlack. Dd* tweede voorronde, waaraan ook door Krewer werd deelgenomen, eindigde in een overwinning van Möller. Na bij den start de vierde plaats bezet te hebben weet Möl ler, nadat 12 K.M. gereden zijn, den kop te nemen. Krewer, die oorspronkelijk de zesde plaats bezette, weet na geruimen tijd gespurt te hebben, de tweede plaats te ver overen, doch moet deze vijf ronden voor het einde aan den Hannoveraan Hille afstaan. Uitslag tweede voorronde: 1. Möller 1 uur, 16 min. 53 sec. 2. Hille (80 Meter ach rijs was vertrokken met achttien passagiers I In de volgende en negende wagen, die van aan boord, is te Tudeley in het gezelschap I den heer Th. v. d. Eerden, hadden plaats Kent omlaag gevallen, als gevolg van het genomen de zeereerw. Paters Theo Lefeber feit, dat twee van de vier motoren-plotse- i en C. W. v. Graven. In de 10e auto, die De Courses op Duindigt. Hoewel het programma geen attractie nummers bevatte, werd het bezoek op Duindigt gisteren vrij groot. Neemt men verder in aanmerking, dat het weer aan den ruwen kant was, dan wijst zulks op voortdurend groeiende belangstelling voor de paardensport op Duindigt. Die sport stond Zondag op goed peil. Er is in som mige ritten mooie strijd gevoerd. De uitslagen zijn: I s a b e 11 a-p r ij s, prijzen-draverij 2e en 3e klasse. Ingeschreven 12, uitgekomen 8: 1. Trotteur v. H. van Zalinge (N. v. Lceu wen), 2080 M. in 3 min. 15 1/5 sec.; 2. Quet- tevillezoon v. J. in 't Veld (C. F. Óckhorst), 2100 M. in 3 min. 16 sec.; 3. Uitblinker K. v. C. Kleyne (G. Ensing), 2040 M. in 3 mm. 17 3/5 sec. Niet geplaatst: Numa-s M. (2040), Sire Axworthy K. (2100), Oakland Baron B. (2040), Siem Claudy (2080), Sir Kerrigan (2040). Ingehouden: Quadraat (2080). I s i s-p r ij s, ren vlakke baan over 1100 M. Ingeschreven 8, uitgekomen 4: 1. Mer- cédès v. W. Jochems (J. O. Kuiper), 50 K.G.; 2. Pommard v. M. J. v. d. Velde (G. J. Riem), 66 K.G.; 3. Saint Maixent v. den zelfde (D. Siem Jr.), 68 K.G. Niet geplaatst: Fleurette 50+7 Drie lengten; tijd 1 mm. 10 1/5 sec. I r i s-p r ij s, prijzen-draverij 4e klasse. Ingeschreven 18, uitgekomen 12: 1. (dead- heat), Sara v. P. v. d. Knoop (J. L. v. d. Knoop) en Quail v. A. Schalkwijk (eig.), beide 1780 M. in 2 min. 57 3/5 sec. Niet ge plaatst: Tom Mix (1740), Uitlooper V (17b0), Quetteur (1740), Robbert (1740), Tanny Ste van Kerrigan (1780), Uranie van Duindal (1700), Vera Brook (1700), Tijdlooper (1760), Lord (1740), Seattle (1740). Indir a-p r ij s, ren vlakke baan over 1900 M. Ingeschreven 12, uitgekomen 8: 1. Avelin (v. D. Siem Jr. eig.) 63; 3. Paddy's Darling v. A. M. v. Oss (Gerrard) 64; 4. La Becquée v. L. Groeneveld (G. va. Iepeien) 53y« K.G. Niet geplaatst:: Hellebore (52), Aladin (52), Monobry (52+2*0, Francbs Tarbaise (48). Neuslengte; tijd 2 min. 62 5 sec. Imperator-prijs. Handicap-heat le klasse. Ingeschreven 19, uitgekomen 13. le heat: 1. Clare Harvester, 1720 M. in 2 min. 39 2/5 sec. Verder: Begonia (1800 M. in 2 min. 40 sec.); Sister Patrick H. (1700), Smt Nicolaas (1700), Newbold (1740), Flambeau (1780), Lehigh Volo (1740), Postduif je G. (1720), Radio S. (1700), Present H. (1760). Gedistanceerd: Caid (1720), Stormloouer (1700). 2e heat: 1. Flambeau in 2 min. 38 2/5 sec. Vervolgens: Newbold in 2 min 43 1/5 sec., Sister Patrick H., Postduifje G., Present H., Lehijh Volo, Clare Harvester. Gedia- tanceei'd: Sint Nicolaas, Begonia en 11 a- dio S. 3e heat (beslissing): 1. Flambeau v. D. do Vlieger (J. de Vlieger) in 2.39 1/5; 2. Pre sent H. v. SUl C. (L. A. F. Prins) in 2 min. 412/5 sec.; 3. Postduifje G. v. Jac. v. d. Graaf (W. v. d. Graaf) in 2 min. 42 1/5 sec. Niet geplaatst: Newbold, Clare Harvester en Patrik H. »De Crt". ZWEMMEN Nationale wedstrijden U. Z. C. Onder groote belangstelling werden gis teren te Utrecht de nationale zwemwed strijden der U. Z. C. gehouden Er wer den verschillende fraaie nummers te zien gegeven. Zus Braun bleek nog steeds fa voriet te, zijn. Zij won dan ook onbedreigd. De Man stelde teleur en gaf na de helft van de baan reeds op. De mooiste wedstrijd werd geleverd bij de 100 m. vrije slag heeren, waar de voor sten in een kop-aan-kop race op den finish afgingen. De Haas, die eerst op de tweede plaats lag, wist op de laatste. 10 m. uit te loopen en won in een fractie van één sec. Mej. Vierdag toonde op de 100 m. voor dames zich weer op haar plaats. Haar tijd 1 min. 14.2 sec. zegt genoeg. Bij de estafettes wist U. Z. C. op fraaie wijze in de 5 x 50 m. beslag te leg gen op den eerste prijs. Ten slotte werden eenige polowedstrij den gespeeld als finale %ran den U. Z. C. polo-dag. Dolfijn wist definitief beslag te leggen op den zilveren U. Z. C.-wisselbe- ker,.door Maas met 10 te verslaan. POSTDUIVEN „De Gevleugelde Vrienden". De postduivenvereeniging „De Gevleu gelde Vrienden", hield Zondag een wed vlucht van Neufville-s. AfsUnd 180 K.M. De d-iuven werden losgelaten te 9.15 uur De eerste kwam aan te 12.29, 11 uur, de laag ste te 12.42, 18 uur. De uitslag is 1, 3 en 7 K. Scheffer;2, 4 en8 7, J. P. Bredewold. 5. C. Versteeg. 6 10 en3 7 de Mos. 9 H. E. Gordijn. „De Gevleugelde Vrienden" (Alphen). Wedvlucht met jonge duiven op Zater dag 8 Augustus vanaf Zebramont (Belg'c) afstand 251 K.M. De duiven bereikten hok ken als volgt: 1. P. G. Borgers, 237—1. 2. H. Bauer, 2—44—20. 3. P. G. Borgers 2—48—38. 4. Idem, 2—49—25. 5. H. Bauer, 253—23. 6. A. v. Eik, 2—55—20. 7. Idem, 2—57—35. 8. H. Bauer, 2—58—39. 9. P. Gros- sat, 2—59—20. 10. A. v. Eik, 3—1—11. ling niet meer functionneerden. Dooden of gewonden zijn bij het ongeval niet te be treuren. Het onderstel en een der vleugels van het enorme vliegtuig zijn geheel ver nield. De directie van de „Imperial Airways" deelt mede, dat de passagiers per auto naar Limpne zijn vervoerd, vanwaar zij met een ander vliegtuig den tocht naar Parijs voortzetten. De „Hannibal" was zeer luxueus inge richt en had 40.000 pond sterling gekost; het vliegtuig woog niet minder dan 13 ton en bood ruimte voor 38 pa-ssagiers. PARKER CRAMER OP ZEE GEDAALD. De Amerikaansche vlieger Parker Cra mer, die van Canada via Oost-Groenland naar Kopenhagen wilde vliegen, is door een motordefect gedwongen nabij de Fa- roer op zee te dalen. Er waren geen sche pen in de buurt, maar de zee was zoo kalm, dat, toen er hulp van de Faroer-eilanden naderde, de vlieger verklaarde, in zijn toe stel te blijven om den motor te repareeren: waarna hij binnen eenige uren weer hoopte op te stijgen om zijn tocht voort te zetten. Von Gronau vliegt naar Groenland. Uit Westerland (Sylt), wordt gemeld: De Duitsche Oceaan-vlieger Von Gronau is Zaterdag naar de Oostkust van Groen land gestart. den heer C. Clemens, zaten de Eerw. Fa thers J. Boon, v. d. Ven en Broeder v. Gra ven. In den elfde wagen, die van Gebr. v. d. Poel, namen plaats de eerwaarde Paters Bouman en v. d. Poel. Hierachter volgde de auto van de Pastorie, waarin enkele stu- diegenooten plaats namen. In de dertiende auto, die van den heer G. v. d. Veld, na men plaats de eerw. Fathers Jacobs en Hoogland, terwijl in de veertiende en laat ste wagen, die van den heer Leo v. Grie ken, waren gezeten de Kerkmeesters C. Langeveld en M. Beelen. Nadat de t/ein te ongeveer 7 uur het station Lisse binnenrolde, werd do Eerw Neomist door Kapelaan v. Zon in de wacht kamer 3e klasse geleid, waar familie en geestelijken hadden plaats genomen. „Toen I de Neomist binnenkwam trad het vijftal bruidjes naar voren waarvan een, een dochtertje van den heer v. Rijn, een mooie welkomstgedichtje declameerde en na de Neomist een bouquet te hebben aangebo den, vroeg zij voor allen den priesterlijken zegen. Nadat de Neomist hieraan had vol daan en de begroeting had plaats gcha'l, namen allen in de auto's plaats. In matig tempo ging het nu dorpswaarts, waar aan de Veldhorststraat de R. K. Harmonie „Adolf Kolping" stond opgesteld. Deze werd een plaats aangewezen achter de auto van de regelingscommissie en onder de opge wekte toonen van „Adolf Kolping" ging Let de oude Stationsweg over kerkwaarts. De belangstelling aan weerszijden van den weg was groot, terwijl zich bij de kerk een talrijke menigte had verzameld. Onder leiding van de Eerw. Zusters waren voor de kerk een 50-tal bruidjes opgesteld, wel ke de Neomist en familie onder het bcie- dermeer en C. v. d. Poel en de Weleerw. heeren J. v. Zon, H. Agterof en M. Kuij- pers. Kapelaans der parochie. De kerk was prachtig versierd met groen en bloemen. Des namiddags was er tot 4 uur receptie, waarvan door een zeer groot aantal paro chianen werd gebruik gemaakt. Te half 5 werd er tot besluit van dezen mooien dag door den Neomist een plech tig Lof gecelebreerd, waarbij dezelfde as sistentie was als des morgens. Na den Lof zang „Te Deum Laudamus" en de zegen met het Allerheiligste werd door de talrijk aanwezigen geloovigen gezongen „Knielt Christenschaar", waarmee de feestdag werd geëindigd en het feest in meer imie- men kring in het patronaatsgebouw nog eenigen tijd werd voortgezet. Rooraseh Lisse weet wel op waardige wijze zijn j priesters te eeren! Benoemingen. Father J. Boon zal naar de missie van Britsch-lndië gaan en komt te staan onder den ons bekenden Bisschop Mgr. Bouters. Father L. Onderwater gaat naar Kameroen, waar ook onze plaats genoot Father Ant. v. d. Vulgt arbeidt. Personalia. Te Amsterdam slaagde voor Machineschrijven, uitgaande van den Necl. R. K. Bond „St. Genesius", mej, A. Rosier. Tentoonstelling St. Josephgezellenver- eeniging. Zaterdagavond om negen uur had de opening plaats van de Bloementen toonstelling afd. Tuingroei, uitgaande van de Patronaten en St. Jsephgezoilenvereeui- ging. De heer J. C. de Haan zeide in zijn openingswoord, dat de Burgemeester ver hinderd was deze tentoonstelling te ope nen. Een woord van dank bracht spreker aan de eminente leiders van deze tentoon stelling, die alle moeite hebben besteed, om deze tentoonstelling te maken tot eeu DE „HANNIBAL" OMLAAGGESTORT Engeland's. grootste vliegtuig. De „Hannibal", het grootste vlieg'.uig van de Imperial Airways, dat Zaterdag morgen om 9 uur 23 van Croydon naar Pa- KAAG Vischdieven. Ten nadeele van den visscher J. v. N. alhier hebben dieven een partij paling gestolen door verbreking van een vischbun en het lichten van fui ken. KATWIJK AAN ZEE. Zwemfeest. Gistermiddag is in het buitenwater van de Watering te Katwijk aan Zee, de groo te zwemwedstrijd gehouden, uitgeschreven door de Vereeniging voor Vreemdelingen Verkeer en de Katwijksehe Reddingsbriga de. Een groote menigte menschen ver- I toefde aan de met vlaggen versierde oevers van de Watering, jammer dat eenige regen buitjes zoo nu en dan het feest ver stoorde. De voorzitter der vereeniging, dr. Eike lenboom, sprak een kort openingswoord. Hij beschreef het oefenen der zwemkunst uit een hygiënisch en altruïstisch stand punt en spoorde aan tot het leeren van zwemmen. De zwemdemonstraties werden opgeluis terd door deelneming buiten mededin ging, door mej. P. Oversloot, die onlangs deelnam aan de Tour naar Zuid-Afrika, en v>i de bekende zwemsters, de gezusters Segmon, die deelnamen aan de 50 M. vrije slag voor dames. Mej. Oversloot was daar bij nummer een. Verder werden door haar eenige zwem slagen gedemonstreerd en een voorbeeTd gegeven van trickzwemmen, zooals zee hondje, onderzeeër, draaiend rad en sleep bootje. Deze verschillende demonstraties wer den met groot applaus begroet. Verder werden voorstellingen gegeven van het redden van drenkelingen, terwijl ten slotte nog gecostumeerd hindernis- zwemmen plaats vond. LISSE. EERSTE PLECHTIGE H. MIS. FATHER L. ONDERWATER. De parochianen van de parochie van St. Agatha hebben Zaterdagavond voor «le tweede keer in zeer korten tijd blijk gege ven, dat zij op zeer waardige, doch niet minder enthousiaste wijze, hun priesters weten te eeren en hun een hartelijke ont vangst weten te bereiden. We waren be vreesd, dat het weer ons ditmaal voor deze plechtigheid in de steek had gelaten, want nog te zes uur viel de regen bij stroomen omlaag en triest hingen de talrijk uitgesto ken vlaggen neei. Doch, gelukkig, toen te ongeveer half zeven de auto's voor de pas torie kwamen, klaarde de lucht op en even later bracht het zonnetje weer vroolijkheid en deed een zachten bries de vlaggen vroo- lijk wapperen. We telden ditmaal niet min der dan 14 auto's. In de eerste wagen van weth. Warmerdam hadden wederom plaats genomen de leden van de regelingsconi- missie, de heeren Warmerdam, v. d. Eerrle en Schrama, benevens een vertegenwoordi ger van de pers. In de 2e wagen, van dr. F. G. M. Haase, werden een vijftal bruid jes geplaatst. In de 3e auto, de auto van den heer Onderwater zelf en bestuurd door diens zoon Wim, namen plaats Pas toor Thomann en de Vader van den Neo mist, terwijl deze laatste straks ook in dezen wagen een plaats zou worden toege wezen. De vierde wagen was van den heer W. Lefeber en hierin hadden plaats geno men de moeder van den Neomist en zijn beide zusters, Jeanne en Stien. In de vijfde auto, die van den heer W. Verdegaal, na men plaats de heer J. Pijnacker, oom van den Neomist en zijn twee oudste broers, Nico en Jan Onderwater. In de volgende wagen, de zesde in de stoet, die van den heer F. Damen, waren gezeten twee jon gere broers van den Neomist, den heer Piet en Quirinus Onderwater. In de 7e auto, van den heer Th. F. van Rijn, hadden plaat3 genomen de dames Onderwater-v. Graven, Onderwater-Kiebert en Onderwater v Kampen en mej. C. Langeveld. In den acht sten wagen,'die van den heer M. Beelen, zaten de drie parochie Kapelaans, de wei- I eerw. heeren v. Zon, Agterof en Kuijpers Ae au neuuubi. eii ïamuie ouuei nei uuie- ren van de klok en de ruischende tonen van bloementuin. De liefde voor de kweek- kunst, welke er heerscht onder de jongeren, is van dien aard, dat het vak in de toe komst er zeker mede gebaat zal zijn. Voorts kunnen wij een korte beschouwing geven over deze tentoonstelling. Het aan tal deelnemers is 27, waaronder 2 van de Et. Josephsgezellen. De heer U. Zonneveld verrijkt deze tentoonstelling met een prachtcollectie Dahlia's. Voorts munten uit met een mooie collectie de navolgende in zenders: C. v. d. Laan, Gebr. v. Graas en Gebr. Weijers. Ook is in deze tentoonstel ling ter opluistering ingelascht huisvlijt, en teekencursus. Vermelding verdient daar ia een inzending vakteekencn van J. Mesman, leerling van de teekenschool onder leiding van den heer Suikerland. Het houtsnijwerk is prachtig, terwijl voorts diverse teekenin- gen en beschilderingen het geheel opluis teren. Voor deze tentoonstelling zijn geen prijzen beschikbaar gesteld, doch in Sept. a.s. zal de tweede tentoonstelling plaats hebben, waaraan prijzen zijn verbonden. Geboren: Geertruida Alida, d. van F. II. Snaar en J. Lijben. Maria Caiha- rina Geertruida, d. van G. P. de Haas en W. A. Langeveld. Maria Hendrikus, z. van Ant. de Lange en M. Salman. Pe trus Gornelus en Gijsbertus Antonius, zn. v. J. Reeuwijk en C. de Lange. Adriana Appolonia Celcstine, d. van J. J. F. v. Riel en M. Wassenaar. Ondertrouwd: H. J. Hensing en W. K. Schoone. M. v. d. Aart en M. J. v. d. Reep. Gehuwd: J. Geerling en Th. Goodo- mans. Overleden: J. v. Graven, wede. van W. Rietveld 64 j. Gevestigd: P. M. V. Uljee uit Noordwijk A. P. J. M. Geijer uit Leiden M. Schalk uit Wassenaar B. E. van der Stel uit Alkemade J. Boerema uit Amsterdam H. de Vos en gezin uit Hil- legom G. Gromhout uit Bloemendaal M. A. Plat uit Steenwijkerwóld J. van Laar uit Wassenaar N. Kuneman uit het H. Misoffer in zijne gebeden te zuilen j Sassenheim B. van de Vaate uit Hille- gedenken. Hiermede was de feestelijke out- g0m a. Geleijns uit Hillegom A. Dijk- vangst geëindigd. stra en eohtgenoote uit Amsterdam Th. Zondagmorgen te half elf droeg de Wel- jj vaD Kampen uit Noordwijkerhout eerw. Neomist voor de eerste maal in ons q j van <jer pioeg ujr Hillegom G. C. midden het H. Misoffer op, waarbij hij I pejjk uit Haarlemmermeer M. L. H. werd geassisteerd door den Zeereerw aar- p^rdekooper uit Noordw ijkerhout G. den heer Pastoor H. Thomann als Prosby- A Hoefsloot uit Wageningen H. M. A. het kerkorgel de kerk binnen leidde. De kerk was stampvol met geloovigen, welke blijk van belangstelling gaven. Hier word door den Neomist een plechtig Lof gecele breerd, waarbij Z.eerw. werd geassisteerd door den Eerw. Father Caspar Hoogland uit Lutjebroek, priester-missionaris uit Mill-Hill als Diaken en de Eerw. Father Petrus Jacobs uit Alkmaar, eveneens pries ter-missionaris uit Mill-Hill als subdiaken, terwijl Kapelaan Kuijpers fungeerde als ceremoniarius. De grootste studenten uit Lisse dienden bij het Lof. De overige pries terschaar hadden, voorzoover er plaats was, in het priesterkoor plaats genomen Na het Lof, nadat de Neomist zich van de priesterlijke kleeding ontdaan had, gaf hij de priesterlijke zegen. Door het mid denpad begaf de Neomist en familie ziet naar de pastorie en na de auto's te hebben bestegen ging het onder de vroolijke ^oo- nen van de Harmonie naar de ouderlijke woning van den Neomist. Op initiatief van den heer J. v. d. Voort was door vrienden en kennissen van de familie Onderwater een prachtige eerepoort geplaatst met er boven „Welkom Prister", terwijl vanaf de eerepoort tot de ingang der woning mooie slingers waren aangebracht. In de ouder lijke woning werd de jonge priester door allen een mooi welkomstlied toegezongen. Nadat een verfrissching was gebruikt nam de heer P. Warmerdam het woord en sprak namens de regelingscommissie en autorij ders een hartelijk felicitatie woord tot Neo mist, ouders en familie. Spreker hoopte, dat cle arbeid van dezen jongen priester rijke lijk door God zal worden gezegend en doze vruchtbaar moge zijn. Eveneens wensriite spreker, dat ouders en familie nog een lange reeks van jaren het werk van de Neomist mogen meeleven. De jonge priester dankte alle parochianen van St. Agatha voor deze hartelijke ont vangst, welke niet zijn persoon betrof, doch de dienaar Gods. Hij vroeg aller steun voor zijn a.s. Missiearbeid door het gebed, ter wijl hij van zijn kant toezegde de parochia nen van St. Agatha bij het opdragen van ter-assistens en de Fathers Hoogland uit Lutjebroek en Jacobse uit Alkmaar als Diaken en Subdiaken; Father Braams uit Heemstede fungeerde als ceremoniarius, terwijl studenten, waaronder verschillen de neven van den Neomist, de lagere func ties vervulden. De feestpredicatie werd ge houden door den Weleerw. Father Theo v. d. Ven uit Bemmel, studiegenoot van den ran Alphen pit 's-Gravenhage J- Bak ker uil Haarlemmerliede c.a.; N. de Graaf uit Alphen aan den Rijn: A. A. J. van den van Alphen uit Noordwijkerhout L. van der Lans uit Haarlem G. Boon uit Heemstede G. J. Beutieh en gezin uit Noordwijkerhout Wed. G. Damen Akerboom uit Hillegom J. H. A. G. Bol- N eomiat^ZijneMwr'had" to^tèkL'' g'èkolën I der uit Amsterdam-I. P Bemelman uit „Gij zijt priester in eeuwigheid volgens de Voorhout M. Schulz geb. Bieder orde van Melchisedech". De feestredenaar prees Katholiek Lisse, want de wijze waar op zij dit feest vierde, getuigde van diepe godsdienstzin, van.liefde en waardeering voor den priester. En terecht! Want, zoo vroeg de predikant zich af, wat is de pries ter voor den Christenmensch? Evenais in het Oud Verbond treedt ook in het Nieuwe Testament de priester op als offeraar, om namens de menschen aan God een offer aan te bidden. In ontroerende taal wijdde hij hierover verder uit. Maar de priester is nog meer in het Nieuw Verbond. Hij be geleidt den geheelen leevnsweg door de toe diening der H. Sacramenten; zelfs na het leven nog bidt en offert hij voor de eeuwi ge rust hunner zielen. De roeping van een missionaris is nog hooger, nog edeler, want zijn offer is grooter; hij is de pionier, die de bakens van het Rijk Gods verder uitzet. Aan het slot van deze zeer mooie predi- catie bracht de eerw. redenaar zijn harte lijke gelukwenschen aan zijn dierbare priestervriend, aan diens ouders, den pas toor, aan broers en zusters en aan alle ge loovigen. Het zangkoor zong onder leiding van don heer W. Mizee de meerstemmige Mis van Perosi, terwijl aan het einde van deze plechtigheid de feestcantate van Dobbel steen werd uitgevoerd. Op het prieitt-i koor hadden o.m. plaats genomen Fat hors C. W. v. Graven, Th. Lefeber en J. Boon vervolgens de Paters J. Bouman, T. Noor- Duitschland P. E. Teeuw uit Hillegom A. van Til'borg uit Hillegom P. Kor- suize uit Haarlemmermeer J. P. Hoger- vorst uit Nederweert. Vert rokken: C. de Jong naar Haar lemmermeer L. Trommel naar Haar lemmermeer C. Melkert naar Rotter dam L. van Dijk naar Sassenheim P. van der Meer naar Haarlem J. Supheerfc naar Haarlemmermeer M. Hoogervorst geb. van Seggelen en gezin naar Sassen heim C. P. van den Berg naar Noord wijkerhout G. H. Brink naar Hillegom C. G. Overdevest naar Stompwijk C. M. Schrama naar Hillegom J. M. Assendelft naar Heemstede J. H. Ba nen naar Sassenheim -M. C. Verhaar naar Leiden P. J. Berkhout naar Wog- num; H. Mulders naar Son&beek (Duitschland) E. Burgdorf naar Duitsch- land D. Kulk naar Haarlemmermeer M. C. van Hest naar Rotterdam A. M J. Sluis naar Delft A. P. J. M. Geijer naar Leiden. R0EL0FARENDSVEEN. Reserve-band opgevischt. De visscher J. v. E. te Nieuwe-Wetering heeft onder de Fransche Brug alhier een reserve-band van een vrachtautomobiel opgevischt. In lichtingen kunnen ten gemeentehuize wor den ingewonnen.

Leidsche Courant | 1931 | | pagina 7