5PEL R. K. SPORTDAG TE ZOETERWOUDE MAANDAG 10 AUGUSTUS 1931 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD PAG. 5 Bijvoegsel ATHLETIEK Gristenen is de groote sportdemonsit.Tia.tie gehouden, die georganiseerd was door de E.K. Sportvereeniging A.S.C. Toen het voor „ons Zoeterwouders" zes utur was waren a-Me leden reeds in de pa rochiekerk van St. Jan Anith. ter bijwoning van de H. His, die werd opgedragen bot in tentie der leden en waaronder alle leden ter H. Ta-fel gingen. Na dezen goeden inzet gmg men naar het traditionwle gemeen schappelijk ontbijt in het Patronaat. Hier was de stemming niet zoo goed ails vorige keeren, de regen en windvlagen maakten de eporteoimmissie triestig en de sportlui teleurgesteld. Een voorstel om de wedstrijden uit te stellen kon geen onder steuning viinden daar waren zooveel moeilijkheden te overwinnen en de men- echen, die met hun werk dagelijks met weer en wónden omgaan voorspelden tamelijk goed weer, want de wind was „hoog ge- loopen". Na eenige aarzeling ging de commissie nu vol goeden moed aan het werk en ad spoedig kwamen honderden sportlui met autobussen en fietsen aan.. Te halfeen begonnen in gymnastieklokaal en Patronaatsgebouw de gymnastiekwed- strijden. Wij hebben zoowel bij de dames als heeren een geweldig spannenden wed strijd kunnen constateeren. De Jury werd gevormd door den heer T. Olthoff, secre taris van den D.H.G.B., den heer A. C. Teleng, archivaris van den D.H G.B. en den heer A van der Weijden, gymnastiekleider te Wassenaar. De uitslag van den wedstrijd heeren die bestond in driekamp rek, brug en vrije oefeningen was: le prijs S.S.S. 129 punten; Se prijs Meerburg 125 1/2; 3e pr. Jeanne d' Are 123 p.; 4e pr. Oranje Zwart 120 p.; 5e pr. A.S.C. 111 1/2 p. Van de wedstrijd dames, tweekamp brug en vrije oefeningen was de uitslag: 1e prijs Meerburg II 92 p.; 2e pr. Jeanne d' Arc III 91 p.; 3e pr. Meerburg I 82 p.; 4e pr. UrLo 80 1/2 p.; 5e pr. Jeanne d' Arc II 80 1/2 p. Inmiddels waren ook de andere vereeni- gingen binnengekomen en kon de optocht opgesteld worden. Met de St. Jansfamfare aan den kop van den stoet gingen de deel nemende vereenigingen A.S.S., S.S.S., Je anne d' Are. Klimop, UJR'.L.O.. Meerburg, Oranje Zwart, D.O.V., Rood Wit, De Bata ven en Sparta De route was ZuicLbuurt, Watertje, Dorpstraat Schinkel weg, Zuid- buurt naar de kerk waar een plechtig Lof werd gecelibreerd door den HoogEerw. De iken J. C. F. Jansen met assistentie van de weleerw. Pater J. Schuur en de eerw. heer L. van Teylingen. Door een misverstand was de Zeer eerw. iheer J. 0. Groot niet tijdig afgehaald en hield bij diens afwezigheid de geest, ad viseur kapelaan van Dael een predicatie aan aanleiding van de woorden uit het Epistel van den dag, Door Gods genade ben ik wat ik ben, en zijne genade is mij niet ijdel geweest. Deze kerkelijke plechtigheid werd door aü'le leden en sportlui bijgewoond. Een lei der met zijn sportlui achtte deze plechtig heid zeker niet behoorende bij de roomsche 6port en bleef bij de gymn.zaal. Toen ging de optocht weer naar het terrein en werd de Sohenkelloop voorbe reid. De orde langs'den weg was in alle opzichten goed'. Ruim veertig athleten stonden aan den start en daar ging de groote groep hardloopers voor de 1500 m. Op de Dorpstraat begon Theo Stijnman van Rood-Wit de kop te nemen direct ge volgd door de Meerburgers die blijkbaar alles op alles wilden zetten. Ook de Bata ven hielden goed vast en zoo kwamen Stijn man en Slingerland op een paar meter het veld oploopen; Slingerland trachtte met alle kracht het eerste de finish te halen, maar kon zijn achterstand niet meer inha len.. Zoo kwam Stijniman 1, A. Slingerland 2, Bakel „Bataven" 3, Leune „Meerburg" 4, J. Du'bbelaar „Bataven" 5, F. Hakkaart „Meerburg" 6, P. van Dam „Bataven" 7, Tuithof „Bataven" 8. De kapelaan van Dael-wisselbeker werd behaald door „Meerburg" die het eerst met drie leden binnenkwam. De groote medaille voor de eerst binnenkomende werd gewonnen door Theo Stijnman van Rood-Wit. De drie leden van Meerburg wonnen elk een zilveren draagmedaille. De tweede vereenigingsprijs werd behaald door de Bataven. Vervolgens werd de 80 m. hardloop voor jongens tot 17 jaar gehouden. In de finale kwamen: 1. C. Meskers, Meerburg 10.4 sec 2. Jan van Nierop „Jeanne d'Arc" 10.8 sec. 3. Joh. Meeuwisse, S. S. S. 11.2 sec., 4. J. Jansen „Rood-Wit", 5. W. Houps „Jeanne d'Arc". Met bijzondere belangstelling werd nu de schitterend uitgevoerde massale vrije oefeningen van de dames gevolgd. De uitslag van de 100 m. hardloop was: 1. F. Hakkaart „Meerburg" 12.4 sec., 2. B. Brussche „de Bataven" 12.6 sec., 3. A. Slingerland „Meerburg" 12.8 sec., 4. C. v. Diest „Sparta", 5. G. van Brussel „Rood- Wit". Nu kwam er af en toe een klein buitje, waardoor de orde niet zoo gemakkelijk te houden was. Ter bespoediging moesten de nummers voor schoolkinderen afgelast worden, alsook de massale demonstratie heeren en verspringen. De estafette 4 x 80 m. voor jongens tot 17 jaar had tot uit slag: 1. Jeanne d'Arc 50.4 sec, 2 en 3 ge lijk aangekomen Meerburg en Bataven 50.8 sec. De estafette 800—400—200—100 m. was een ze-er interessante wedstrijd. Aanvan kelijk bleef Rood-Wit ver voor maar in de 200 m. wist A. Slingerland van Meerburg het met een uiterste krachtsinspanning tot de overwinning te brengen met een tijd van 17.4 sec. Rood-Wit volgde direct met 17.8 sec. en de Bataven kwamen binnen op 20.8 sec. Tijdens de wedstrijden was het in het Patronaat een gezellige drukte. Vroolijke muziek van de geluidsinstallatie van den heer Bakker te Leiden wisselde het vele mooie turnwerk af dat gegeven werd- De groote zaal stond propvol met men- schen voor de prijsuitreiking. De Geest. Adv. van A. S. C. reikte op verzoek van den voorzitter, de door hem geschonken beker aan „Meerburg" uit, waarna door hem alle bekroningen werden uitgereikt. Het zou ons te ver voeren alle medailles, kransen en lauwertakken te noemen met de winnaars en wij volstaan met op te noe men door welke alle bekroningen gegeven werden. Sohenkelloop: beker, 3 draagme- dailles, 1 medaille voor eerstaankomende en een vereenigingsmedaille; 100 M. 5 me dailles; 80 m. 5 med., 1500 m. estafette 3 med., 4 x 80 m. 3 med., gymnastiek heeren 1 krans en 4 med., gymn. dames 2 kransen en 4 med. De voorz. dankte voor de groote enthou siaste deelname en de prettige samenwer king en sprak den wensch uil- het volgend jaar alle vereenigingen weer hier te mo gegeven dat schitterend is geslaagd. De K. F. O. verzorgde een leut filmprogram ma. De adspiranten jongens voerden keu rig 'n vrije oefenong uit op 't tooneel dat zooals gemeld omgetooverd was in een rijke gymnastiekhal. In deze omgeving en onder begeleiding van goede muziek werd door een keurploeg van gymnasten van A. S. C., Meerburg en Jeanne d'Arc heel goed turnwerk gegeven In de pauze dankte de voorzitter van A. S. C. alle werkers uit eigen kring voor het vele goede werk voor de Roomsche sport, inzonder de heer A. Goddijn die de leiding van dezen dag zoo goed heeft gehad. Hiermede kunnen wij eindigen en ge tuigen dat het een mooie Roomsche Sports dag is geweest. R. K. ATHLETIEK- EN SPORT- VEREENIGING „R00D-WIT". Wedstrijden A. S. C. (Zoeterwoude). Gisteren kwamen een achttal leden uit op bovengenoemde wedstrijden en gelet op het klein aantal leden van onze ver- eeniging, dat deelnam hebben zij goede successen behaald. De Schenkelloop werd natuurlijk gewonnen door Th. Stijnman, terwijl ook een derde vereenigingsprijs in de wacht werd gesleept. Op de estafette wonnen we den tweeden prijs met Th. Stijnman, N. Jansen, H. Spendel en G. van Brussel. J. Jansen won nog een prijs op de 80 Mi en G. van Brussel op de 100 M. Het nummer verspringen ging niet door. De wedstrijden hadden een aangenaam verloop. De boottocht. Nogmaals sporen wij de leden aan zoo spoedig moge-lijk de invulformulieren aan de bekende adressen in te zenden. Het eenigste wat de leden, aan het welslagen van dezen tocht kunnen doen is te zorgen voor een groot aan fa) deelnemers. Dus doet uw best, het Bestuur zorgt voor de rest. De Wandelsportafdeeling. De-ze afdeeling houdt Dinsdagavond te half negen een vergadering in het gebouw van de Zitavereenigin-g. P. K. Koorsteeg. R. K. Sportvereeniging „Meerburg" Zoeterwoude (H.R.) Afd. Athletiek. Op de gisteren door de R. K. S. V. „A. S. C." te Zoeterwoude (D.) gehouden sport dag hebben de Meerburgers zich uitermate geweerd. Zij wonnen een hoofdprijs, 4 eer ste, 2 tweede en 2 derde prijzen. Begonnen werd met- de „Schenkelloop" (ruim 1500 m.) De Meerburgers gaan direct vlug weg en liggen goed, echter wordt Leune gehin derd, waardoor hij zijn schoen verliest, hij raakt hierdoor 100 m. achter het hoofdpe- leton. Hij sprint echter schitterend en komt zoodoende toch nog als 4e over den eindstreep. De overige Meerburgers kwa men als volgt binnen: A. Slingerland 2de, F. Hakkaart 6e, Jac. Slingerland 8ste, H. v. d. Steen 9de en A. Visser 10de. De 3 Meerburgers, die alzoo de beker, welke door den zeereerw. heer Kap. J. v. Dael was geschonken, hebben gewonnen zijn: A. Slingerland (2), A. Leune (4) en F. Hak kaart (6). Deze drie athleten ontvingen te vens nog voor hun persoonlijke prestatie een fraaie draagmedaille. Daarna kwam de 80 m. junioren aan de beurt. C. Meskers, die in zijn serie reeds no. 1 geworden was, werd in de finale we derom no. 1. Inderdaad een zeer fraaie prestatie, ge zien de groote concurrentie. Bravo! Op het nummer 100 m. (heeren) werden A. Slingerland en F. Hakkaart beide eer ste in hun serie. In de finale was de con currentie "hevig, doch door een fraaie eind spurt wist F. Hakkaart als no. 1 door de finish te vliegen, gevolgd door Brussche van de Bataven, die fraaie tegenstand bood. Derde werd ons lid A. Slingerland. De tijd van Hakkaart was 12.2 sec. en van Slingerland 12.4 sec. Fraaie tijden, gezien de gladheid en de ongelijkheid van de baan. Daarna kwam de 4 x 80 m. estafette voor junioren aan de beurt. Geloopen werd in twee series. Den Meerburgers ontging een zekeren overwinning doordat de derde looper veel te laat ging loopen. Toch kreeg Meerburg nog den 2en prijs (na loting met „De Ba- taven". De loopers waren: B. Zandbergen, Joh. v. Velzen, A. Mil en C. Meskers). Als eindnummer kwam de Zweedsche estafette voor heeren senioren (800, 400, 200 en 100 m.) Vanaf den start neemt- Meer burg den kop, gevolgd door Rood-Wit-. Na 2 ronden neemt Rood-Wit de leiding over en komt voor de 800 Meter het eerst aan de overgave. In de 400 meter blijft de achterstand van Meerburg ongeveer gelijk, doch als A. Slingerland bij de 200 meter heeft overgenomen, komt hij reusachtig opzetten en spurt met een reuzegang den Rood-Wit-ter voorbij en komt als eerste aan voor de 100 meter bij Leune. Leune ver groot den voorsprong van Meerburg nog en zoodoende komen wij als eerste over de finish. Een spannende strijd, die in de 200 Meter werd beslist. De loopers voor Meerburg waren: F. Hakkaart (800 m.), C. Meskers (400 m.), A. Slingerland (200) en A. Leune (100 m.). Vanaf deze plaats maakt het Bestuur de athleten, ook zij, die buiten de prijzen vie len, haar compliment met de behaalde re sultaten. Zij hoopt, dat allen voortaan iede- ren Woensdagavond aanwezig zijn bij de training, die z.ooals vandaag is gebleken, strikt noodzakelijk is. Afd. Gymnastiek. Ook bij de gymnastiek hebben de Meer burgers zich schitterend geweerd. De hee- renploeg behaalde den 2den prijs en de dames een eersten en een derden prijs. In derdaad een fraai resultaat. Wij hopen dat de heeren (de dames komen regelmatig) voortaan trouw de lessen zullen volgen. Gymnastiek: Heeren Donderdagavond. Voor de dames Vrijdagavond. Onze gelukwenschen aan de deelnemers en speciaal aan de heeren leiders: Caste- leijn en A. Goddijn. Wij hopen, dat degenen, die de athletiek en gymnastiek nog niet beoefenen, hierin een prikkel mogen vinden, deze zoo mooie sporten te gaan beoefenen. Alzoo is voor „Meerburg" deze sportdag een waar succes geworden. Opgave nieuwe leden bij de heeren: Th. Bergers, Hooge Rijndijk F 41 Zoeterwoude en P. de Vrind, Nieuwe Rijn 92, Leiden. Voor verdere gegevens zie advertentie in dit nummer. VOETBAL - ATHLETIEK GYMNASTIEK BELANGRIJK!- o verefmigiJg, in ititie .van def D.H.V.4 Zij, die voor onze a.s. Voetbal-Competitie J. wenschen te spelen, worden verzocjdfj zich zoo spoedig mogelijk op te ge^en zulks met het oog op de opgave aan den bond. Contributie: Junioren f0.15 per week Senioren f 0.25 (alle sporten inbegrepen) Aanmelden bij: P. DE VRIND, Nieuwe Rijn 92, LeidenTH. BERGERS, H. Rijndijk F41, Zoeterwoude. 7437 R. K. Athletiekvereeniging „De Bataven". Op de wedstrijden van A. S. C. heeft „De Bataven" een bevredigend succes ge had. Gezien de groote deelname en de zeer groot-e concurrentie mogen we tevreden zijn. Toch hebben onze athleten gisteren ge zien, dat wij nog lang niet zijn waar we wezen moeien. En daarom raden wij den athleten aan, en herhalen we de woorden van den voorzitter van A. S. C.: „Trainen en blijven trainen." Wil men iets bereiken op sportgebied, het gaat niet van zelf maar er moet voor gewerkt worden. Daar om athleten bezoekt den trainingsavond trouw. En traint je zelf thuis en overal waar maar even gelegenheid voor is. Als eerste succes van gistermiddag mo gen wij aanstippen den 2den prijs voor de Sohenkelloop. Als ster van deze loop mo gen wij noemen onzen jongen athleet J. Ba kel, die prachtig de derde plaats bezette. J. Dubbelaar en P. van Dam zorgden er verder voor dat de tweede prijs voor „De Bataven" werd. Als tweede succes en zeker niet minder mogen wij de prestatie van B. Brusche noemen, die met de tijd van 12.4 sec. in de finale kwam. En die in de finale beslag legde op den tweeden prijs. In de estafette junioren legde onze ploeg beslag op den derden prijs. En in de Zweedsche estafette was onze ploeg juist zoo sterk als een van onze con currenten en moest er om den tweeden en derden prijs geloot worden. Alles bij elkaar genomen zijn wij tevreden. Wij zijn n-iet voor niets naar Zoeterwoude gegaan. Jon gens denkt er om „De Bataven" heeft nog niet zijn hoogtepunt bereikt, daar is ze nog te jong voor. Maar zorgen jullie er voor dat- met den tijd ook de prestaties ontwikkelen. Nieuwe leden kunnen zich persoonlijk opgeven aan het secretariaat, Ivorevaarstraat 13 en op den trainings- avond, 's Woensdagavond 8 uur, op het „Leiden'-terrein. Of schriftelijk bij den voorzitter P. Kerkhof 30a. Contributie voor junioren 10 cent, voor senioren 15 cent per week. BIJ DE ATHLETIEKWEDSTRIJDEN om de nationale kampioenschappen in het stadion te Amsterdam. K. Sier huis start voor de 400 Meter hardloopen, van welk nummer hij kampioen werd AUTO-SCHOONHEIDSUUNUUUKS. Door de K. N. A. C. is Zaterdag te Scheveningen het jaarlijksche concours de carosserie gehouden, waarbij vele mooie wagens te bewonderen waren. Een prachtige „Lincoln", die in de D-klasse den eersten prijs behaalde DE NATIONALE ZWEM- EN WATERPOLOWEDSTRIJDEN door U Z. C. te Utrecht gehou den. Een hurkduik van J. L. Sto- tijn, die het nummer schoon- springen voor heeren won.

Leidsche Courant | 1931 | | pagina 5