Zaterdag-prijzen TELEGRAMMEN Burgerlijke Stand MARKTBERICHTEN VRIJDAG 7 AUGUSTUS 1931 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD PAG. 3 BAROMETER. TELEGRAFISCH WEERBERICHT naar waarnemingen, verricht in den morgen van 7 Aug. 1931, medegedeeld door het Kon. Ned. Meteor, instituut te De Bildt: Hoogste barometerst.: 764.9 te Isafjord. Laagste barometerst.: 747.3 te Skagen. Verwachting tot den avond van 8 Aug.: Zwakke tot matige Noordwestelijke tot Westelijke wind. Bettrokken tot zwaar of half bewolkt. Waarschijnlijk eenige regen. Weinig verandering in temperatuur. LUCHTTEMPERATUUR; 17.8 gr. C. WATERTEMPERATUUR. Zweminrichting Hooge Rijndijk: 7 uur 22,5, 12 uur 23 en 3 uur 23 gr. C. Zweminrichting „De Zij!'': 7 uur 20.5, 12 uur 20,5 en 3 uur 21 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS e.a.: Van Vrijdagavond 9.11 uur tot Zaterdag morgen 5.uur. HOOGSTE WATERSTAND. Hoog waler te Katwijk aan Zee op Zaterdag 8 Aug. voorm. 9 56 uur en nam. 10.34 uur. HOOGLEERAARSBENOEMING. Bij K. B. is benoemd tot gewoon ho-og- leeraar in de faculteit der Godgeleerdheid aan de Rijksuniversiteit alhier om onder wijs te geven in de encyclopaedic der God geleerdheid, de wijsbegeerte van den gods dienst en de zedekun-de, dr. L. J. van Holk, predikant bij de Remonst'rantsoh Gereformeerde Gemeente te Utrecht. De Leidsche Winkelstand. In het perceel Haarlemmerstraat, waar vroeger de koek- en bankebbakkerij van de N.V. Timp gedreven w'erd, welke ©enigen tijd geleden werd opgeheven, is thans wederom zulk een zaak geopend en wel door de winkelmaatsehappij De Ko ning, die daarmee naast haar filialen in andere steden nu ook te Leiden een filiaal heeft geopend. Ofschoon in dit pand nu wederom een koek- en banketbakkerij wordt gevestigd, is toch de geheel© winkel grondig geres taureerd. De oude winkel is geheel uitgebroken en er zijn nieuwe kasten en vitrines, alles in mahoniekleur, aangebracht. De geheele restauratie is geschied door de firma A. van Welsum te Rotterdam, die van deze nieuwe zaak, werkelijk iets nioois heeft gemaakt. De electrische installatie is uit gevoerd door het Electro-teehnisch Bureau C. T. J. Banning te Den Haag. Deze nieuwe zaak, die morgenochtend zal worden geopend mag voor de Haarlem merstraat zeker een aanwinst worden ge noemd. De bekende zaak in comestibles en fijne vleeschwaren op het Pieterskerkhof wordt morgen heropend. Deze zaak is overgenomen door den heer C. L. Janson en voordat deze heropende heeft hij de zaak geheel laten restaureeren. De winkel is in een geheel nieuw kleed gestoken door den heer ten Hope, schil der alhier, zoodat, wat in zulk een zaak een eerste vereischte is, de winkel een frisch en helder aanzien heeft. Een nieu we electrische installatie werd aange bracht door de firma Eggink. Bovendien doen de kwaliteit der arti kelen, waar vaar een mooie étalage, geheel in beslag genomen door producten van de vleeschwarenfaibriek Peter Verhoef, een bewijs is, het beste verwachten, zoodat de nieuwe ondernemer mag vertrouwen op een groote belangstelling in zijn mooie en moderne zaak. De Singelloop. B. en W. hebben aan de R.-K. Athletiek- en Sportvereeniging „Rood-Wit" vergun- nig verleend tot het houden van de jaar- lijksche Singelloop om den Peter Verhoef- wisselbeker op Zaterdag 12 September a.s. Gisteravond is de 7-jarige J. K. uit Am sterdam, die bij zijn grootmoeder in de Koombrugsteeg logeert, van de trap ge vallen. Het jongetje bekwam een ernstige snijwond aan het achterhoofd en werd in het Acad. Ziekenhuis opgenomen. Handelsregister K. v. K. Nieuwe inschrijving. 5796. A. A. van Reyzen. Noordwijk-Binnen, v. Lim burg Stirumstraat 18. Handel in Radio toestellen en electrische artikelen. E.Al- bertus Antonius van Reyen, Noordwijk- Binnen. W ijzigingen: 1103. J. W. Rooden- rijs. Noordwijk-Binnen, Kerkstraat 7. Bak kerij tevens winkelier. Uittr. E.J. W. Roo denrijs per 1 Juni 1931. Wijz. Handelsn. thans: C. M. Roodenrijs. N.E.: O. M. Roodenrijs, Noordwijk. 5444. Radioxov, Noordwijk Binnen, van Limburg Stirumstraat 18. Radiohandel en electrische ornamenten. Wijz. handelsn: A. A. van Reyzen. Opheffing: 1306. C. Vink Jzn. Noord wijk Binnen, Douzastraat 15. Groenten- kweekerij en handel. Hedenmiddag om twee uur had op de Haarlemmerstraat een aanrijding plaats, welke nog bijzonder goed is afgeloopen. Van twee meisjes, die beiden daar achter elkaar op de fiets reden, werd door nog onopgehelderde ooi-zaak, de laatste door een achteropkomende auto aangereden. Zij kwam te vallen en de auto ging geheel over haar heen, waarbij de fiets totaal werd vernield. Het meisje werd bij de firma Knegtel binnengedragen, waar bleek, dat zij ©en wonde aan het hoofd en aan een der bee- nen had opgeloopen. Nadat haar de eerste hulp was verleend werd zij per auto van den G. G. D. naar bet Academisch Ziekenhuis overgebracht. LAATSTE BERICHTEN ZWAAR ONWEDER BOVEN ENGWIERUM. Gistermorgen ontlastte zich boven het. dorp Engwierum een hevig onweer, zooals in de laatste jaren niet is geweest, gepaard gaande met een windhoos. Te ruim 4.30 uur sloeg de bliksem in b'ij den landbouwer P. Postma, eigenaar mr. J. Feitsma te Gro ningen. Heb duurde slechts korten tijd of de vlammen sloegen reeds door het dak. De plaatselijk brandspuit, welke direct aan wezig was, mocht er gelukkig in slagen de groote boerderij te behouden en den brand te beperken tot een klein gedeelte van het dak. Op vele plaatsen werd het elcctrisch net getroffen en aansluitingen stukgesla gen. Door den .sterken wind waaiden groo te takken en kruinen van de boomen en moesten ook de dakpanen het ontgelden. Bij den landbouwer F. Feitsma o. d. Eng wierum werden de ruiten ingedrukt. Bij den landbouwer Kooi o. d. Kollum- merpomp werden 2 paarden door het he melvuur getroffen en gedood. Bij den land bouwer De Boer onder Ezumazijl sloeg de bliksem in een hok zwijnen, waarvan twee werden gedood. DOOR EEN TREIN AANGEREDEN EN GEDOOD. Op de spoorbaan van Den Haag naar R'darn is gisteravond ruim 11 uur ter hoog te van de Binckhorstlaan te den Haag de 31-jarige H. P. O., besteller-nachtwaker bij de spoorwegen, wonende in de Carpentier- straat, door een naar R'dam rijdenden elec- triscken trein aangereden. De man bleef met een groote wond aan het. aclitei hoofd liggen. Een te hulp geroepen waehtdokter kon slechts den dood constateeren. De G.G.D. heeft het stoffelijk overschot naar het Gem. Ziekenhuis overgebracht. MET EEN SCHEERMES DEN HALS DOORGESNEDEN. Hedenmiddag omstreeks 1-2 uur heeft ze kere B. op de Groote Markt te Nijmegen, tegenover de magazijnen van Vroom en Dreesman, zekeren L., die daar bananen stond te verkoopen, met een scheermes den hals doorgesneden. B. had met het slacht offer slechts een kort onderhoud gehad. L bleef nog eenige oogenblikken staan, ter wijl zijn kleeren hevig bebloed werden. Door omstanders werd hij opgenomen en tijdelijk in een nabijzijnden winkel binnen gedragen. De politie bracht het slachtoffer per brancard naar het ziekenhuis. Onder weg is L. overleden. B. is door de politie gearresteerd. BOERDERIJ EN DRIE WOONHUIZEN AFGEBRAND. Door broeiing van den nieuwen koren en hooioogst ontstond hedenuacht te om streeks 2 uur brand in de schuur van den landbouwer vah Tuyn op- het Ven te Strijp bij Eindhoven. De brandweer kon niet verhinderen dat drie nabij de boerderij gelegen woningen, bewoond door de gezinnen A. Kolsters, L. Braat en Th. van den Oetelaar, welke ten gevolge van overslaande vonken eveneens vlam vatten, geheel in de vlammen opgin gen. De bewoners konden zich redden. Van de inboedels zoowel vau de boerderij als de 3 woningen kon niets gered worden. Twee geiten en een trekhond kwamen in het vuur om. De oogst verbrandde geheel. In de boerderij van den landbouwer van Tuyn, die tevens kassier is van de Coöpe ratieve Boerenleenbank voor Strijp, be vond zich een brandkast, .velke hedenmor gen onbeschadigd uit het puin werd ge haald. Zoowel de boerderij als de drie woningen waren slechts laag verzekerd. Te omstreeks zes uur hedenmorgen kon de brandweer inrukken en bleef slechts een wacht achter om de puiuhoopen nat te houden. Brand in een rijwielherstelplaats. Hedenmorgen tegen balf zeven is ten gevolge van het omvallen van een benzine- lamp brand ontstaan in de rijwielherstel plaats van den heer O. Hoogeveen aan de O. Grachtwal nr. 7 te Leeuwarden. Hoe wel de brandweer direct op het terrein van den brand verscheen, kon niet worden ver hinderd, dat de herstelplaats benevens de daarvoor gelegen winkel en de boven beide gelegen woning, geheel uitbrandden. Niets kon gered worden. De naast dit pand ge legen fotohandel van den heer J. Dwinger bekwam veel waterschade. Alles was ver zekerd. Overboord gevallen en verdronken. Hedenmorgen te drie uur is bij het bin- nenloopen in de haven van de M. K. 87 te Schokland de 48-jarige L. Romkes over boord gevallen en verdronken. Het lijk, -waarnaar men vischb, was hedenmorgen nog niet gevonden. Aan de gevolgen overleden. Het 4-jarig zoontjp van den heer v. d. B., dat gisteren op den Nonnendaalschen weg te Nijmegen onder een orgel kwam en ernstig inwendig werd gekneusd, is van nacht aan de gevoigen overleden. s Haarlemmerstraat 245 Nieuwe Rijn 58 7547 .02 53 Gekleurde Damesonderjurken, Gewone prijs 1.15 Zaterdag Macco Damesdirectoires met strikje, Gewone prijs 59 Zaterdag Prima Badmutsen, diverse kleuren, Gewone prijs 15 Zaterdag Extra zware/Overalls, khaky en Gewqfle prijs 4.Ï Zate/la# Jaeger Damoscadfisiles, GeyonI puga/ 39 Ontbijtlaken, gekL^rf^tid, 120/150, Gewone prijs 1.10 Zaterdag Zware congolinnen Mans hemden, Gewone prijs 1.05 Zaterdag Prachtkw. Zijden Kousen, Gewone prijs 98 Zaterdag Zwaar graslinnen voor 2-pers. lakens, Gewone prijs 59 Zaterdag Chinamatten, 140 X 180, Gewone prijs 59 Zaterdag Deze prijzen zijn alleen geldig ZATERDAG 8 AUGUSTUS. 89 79 49 49 Commissaris J. A. Tinholt overleden. In de Diaconesseninr-chting aan den Overtoom te Amsterdam is op 59-jarigen leeftijd overleden dc heer J. A. Tinholt, Commissaris van Politie in de 4e Sectie te Amsterdam. Hotel naar het Palazzo Yenetia om een officieel bezoek mij Mussoüni af te leggen. Toen de Duitsche gasten het paleis betra den, werd door de fascistische wacht heb geweer gepresenteerd. Slechts een klein aantal toeschouwers waren van het Duit sche bezoek getuige. DE OVERSTROOMINGEN IN HET YANGTSE-GEBIED. Ruim 160.000 vluchtelingen. LONDEN, 7 Aug. (V. D.) Uit Shanghai wordt gemeld, dat het aantal vluchtelin gen uit het overstroomiugsgebied van at- Yangtse en de provincie Honan, dat te Hankau is aangekomen, meer dan 160.000 bedraagt. Het is onmogelijk gebleken de voedselvoorziening voor doze ontzaglijke massa vluchtelingen behoorlijk te organi- seeren, zoodat dagelijks honderden ver hongeren. De Yangtse voert voortdurend een groot aantal menschenlijken met zich mee, zoodat men, mede tengevolge van de groote hitte, vreestt voor het uitbreken van epidemieën. Het aantal menschen dat in het stroomgebied van de Yangtse dakloos is, wordt op verscheidene mil- lioenen geschat. Noodweer boven Frankrijk. PARIJS, 7 Aug. (V. D). Boven ge heel Frankrijk heeft gisteren noodweer ge woed, dat in verscheideue provincies, zoo hevig was, dat groote schade werd aan gericht. Het ergst was het weer boven Tours en omgeving, waar voor ruim twin- tig millioen francs schade werd aange- I richt. Ongeveer tien minu'en achter el kaar vielen hagelkorrels zoo groot als eieren, waardoor zoowat alle danken en ruiten vernield werden, lerv, ij! van de te velde staande oogst niet overbleef. Wat zich nog op de akkers en in Je wijngaar den bevindt, is volkomen vernield. Ook ve le bovengrondsche telegraaf- en telefoon leidingen werden verwoest. Ernstig ongeluk in een vacantiekamp. PARIJS, 7 Aug (V.D.) Gisteren vond een ernstig ongeluk plaats in een va cantiekamp nabij Clermont-Ferrand, waar een Parijseh ingenieur met zijn 25-jarige vrouw, zijn 2-jarig dochtertje en zijn 16-ja- rigen zwager kampeerde. Toen de zwager van den Ingenieur een primus-toestel wilde aansteken, ontplofte dit en in een oogwenk stond de tent- in volle vlam. Op het hulpge roep van den jongen kwam de ingenieur, die zioh met eenige andere personen buiten de tent bevond, toeloopen en trachtte de vlammen te dooven. In dc tent bevonden zich de vrouw en het kindje Beiden liepen zoo ernstige brandwonden op, dat zij kor ten tijd later overleden. Ook de ingenieur en zijn zwager werden bij het blusschings- werk zoo ernstig gewond, dat men voor hun leven vreest. BRüNING EN CURTIUS TE ROME. Mussolini verwelkomt hen aan het station ROME, 7 Augustus. (Y. D.) Om 8.15 uur liep de extra-trein met den Duit- schen rijkskanselier dr. Brüning en den Duitschen minister van buitenlandsche zaken dr. Curtius het hoofdstation van Rome binnen. Hun ontvangst werd ge kenmerkt door de aanwezigheid van het hoofd der regeering zelf en toen de trein stilstond, was Mussolini de eerste, die te Rome dr. Brüning de hand drukte. Be halve de Duce waren verder aanwezig de Italiaansche minister van buitenlandsche zaken Grandi, de onderstaatssecretaris van den minister president Giunta, do afdeelingschef van het ministerie van buitenlandsche zaken, de gouverneur van Rome, de Italiaansche ambassadeur te Berlijn, de perschef van Mussolini, de Duitsche ambassadeur bij den H. Stoel en het bijna volledige personeel van de Duitsche ambassade bij den H. Stoel en bij de Italiaansche regeering. Na de begroeting door Mussolini en Grandi stelde de laatste de Duitsche gas ten aan de aanwezige heeren voor. Mus soüni geleidde vervolgens Brüning en Curtius- door de koninklijke ontvangzalen naar het stationsplein, waar de rijkskan selier en de Duce evenals de beide mi nisters van buitenlandsche zaken met hun gevolg onderworpen verden aan een kruisvuur van persfotografen en filmope rateurs. Een afzetting van carabinieri hield het plein vrij. Aohter de afzetting verdrong zich het Romeinsche publiek dat luide juichte. Tussohen de kreten van bijval door klonk verscheidene malen het geroep van een groep jeugdige Duitschers die dicht achter de afzetting bijeen stonden: „Deutschland ontwaak" en „Weg met het anti-fascisme". De Duitsche j ministers stapten in de gereed staande I auto en begaven zich naar het Grand Hotel alwaar zij hun intrek hebben ge nomen. In een tweeden wagen volgde Mussolini en daarachter de Duitsche am bassadeur von Schubert. Het programma van hedenmorgen bevat voornamelijk het uitwisselen van wederzijdsohe bezoeken. Om 12 uur zal Brüning de Duitsche pers in het Grand Hotel ontvangen. Om 13 uur biedt de Italiaansche minister van buitenlandsche zaken den Duitschen gas ten een lunch aan in het Museum Borg hese. Tegelijkertijd biedt de perschef van Mussolini den Duitschen journalisten ©veneens een lnuch aan. Op het laatste oogen-blik is in het programma nog inge- lascht een korte receptie voor de Duit sche kolonie hedenmiddag om kwart over 4 in het Grand Hotel. ROME, 7 Aug. (V. D.). In gezelschap van den Duitsch'en ambassadeur von Schu bert begaven de Duitsche rijkskanselier en de rijksminister van buitenlandsche zaken 1 zich hedenmorgen per auto van het Grand LEIDEN. Geboren: Petrus Gerardus z. van J. H. Vink en C. Th. Roos. Abraham z. v. A. Fasel en C. S. J. G. van Leeuwen. Jannetje Catharina Geertrui d. van TI. van dor Linden en W. Lardé. Franciscus Johannes z. v. H. LUippo en J. M. Straat hof. Ondertrouwd: J. H. A. Ras jm. 21 j. en L. Miercmet jd. 20 j. W. F. Colpa jm. 25 j. en S. van der Wilk jd. 30 j. J. J. Ouwerkerk jm. 30 j. en C J. M. Vree burg jd. 22 j. J. van Hooven jm. 24 j. en S. Kanbier jd. 23 j. Overleden: A. C. RoedeNoort- vr. 64 j. J. Meijer wedr. 60 j. G. ten Bruggccate m. 67 j. J. W. Harceveld— de Boer vr. 37 j. Vraag: Welke is de kortste en beste weg per rijwiel van Alphen a. d. Rijn naar Winterswijk en hoeveel K.M? Antwoord: Alphen, Woerden, Utrecht, Zeist, Driebergen, Amerongen, Rhenen, Wageningen, Arnhem, Velp, de Steeg, Ellecom, Doesburg, Dootinohem, Terborg, Varsseveld, Aalten, Bredevoort, Winterswijk. Afstand 127.7 K.M. Vraa~: Wat is de beste en kortste weg van Noord wij kerh out naar Hoorn (N.-H.) en hoeveel K.M? Antwoord: Noordwijkerhout, Lisse, Haarlemmermeer, Hoofddorp, Nieuwer- kerk, Sloten, Amsterdam, Buiksloot, II- pendam, Purmerend, Oost'huizen, Etoorri. Afstand 75.5 K.M. Vraag: Welke is per auto de kort ste weg van Alphen a. d. Rijn naar Vüs- singen en hoeveel K.M? Antwoord Alphen, Bodegraven, Gouda, Botterdam, Dordrecht, Moerdijk, Zevenbergen, Standaardbuiten, Ouden bosch, Rozendaal, Bergen op Zoom, over de dijk langs Rilland (Zuid-Beveland), Krabbendijk, Kruiningen, Kapelle, Goes. 's-Heer Arendskerke, oevr den dijk naar Walcheren, Middelburg, Vlissingen. Af stand 152.8 K.M. Vraag: Wat is de kortste weg per auto van Alphen a. d. Rijn naar Lich tenvoorde en hoeveel K.M? Antwoord: Zie deze rubriek bij Al phenWinterswijk, tot Varsseveld. Van hier naar Lichtenvoorde. Afstand 125.7 Kilometer. Vraag: Wat is de kortste weg van A-lp'hen a. d. Rijn per auto naar Leer dam en hoeveel K.M? Antwoord: Alphen, Woerden, Har- melen, Utrecht, Houten, Everdingen, Zij- derveld, Schoonrewoerd, Leerdam. Af stand 43.4 K.M. Vraag: Welke is de kortste en beste weg per auto van Lisse naar Valkens- waard en hoeveel K.M? Is- er nog een kaart voor de provinciale weg noodig? Antwoord: Lisse, Leiden, Alphen, Bodegraven, Woerden, Utrecht, Houten, Schalkwijk, Culemborg, Buurmalsen, Gel- dermalsen, Meteren, Waarden-burg, Zalt- bommel, Hedel, 's-Hertogenbosoh, Vught, Boxtel, Best, Eindhoven, Aalst, Valkens- waard. Afstand 146.3 K.M. Alleen voor de provincie Noord-Brabant hebt U een wegenkaart noodig. Vraag: Betreffende reis Valkenburg te laat ontvangen om nog tijdig te wor den beantwoord. Goudsche kaas f 38.—41.—2e soort f 32.— 37.le soort Leidsche kaas f 46.50.50, 2e soort f 38.-45.per 50 K.G. Handel ma tig. Aan de Stadswaag gewogen: 76 par tijen, 2804 stuks, 23975 K.G. Vee. Aangevoerd 388 Runderen, 110 Kalveren, 1023 Schapen, 41 Stieren f 95.— 470.handel stug; 181 Kalf en melk koe ienf 200.390.handel flauw; 27 Vare koeien f 160—270.—139 Vette ossen f 235— 430.sch. a. d. haak f 0.550.96 per K.G., handel matig;38 Vette kalveren f 4045. sch. a. d. kaak f 0.90—1.05 per K.G., 72 Nuchtere kalveren f815.848 Vette schapen f 24—36.—handel traag; 175 Wei- deschapen f 21—34.—1111 Mestvarkeus f 1532.Londensche f 0.360.38, Zou.evs f 0.400.43 per K.G. levend gewicht, handel zeer matig; 1358 Biggen f 6—12.—4 Paar den f 195235, 13 Veulens f 651.20, 2 Bok ken en geiten. LEEUWARDEN, 7 Aug. Vee. Aan gevoerd 40 Enterstieren f 150260, 32 Twen- terstieren f260460, 193 Vette kooien f 170365.280 Melk- en Kalfkoeien f 100—370.—, 45 Pinken f 100—160, 90 Voue kalveren f 3580, 351 Graskalveren f 30 90.—, 144 Nuchtere kalveren f 8—14.110 Vette schapen f 2430.104 Weide scna- pen f 2028.107 Lammeren f 1420.— 1674 Vette varkens f30110.Zouters f 4446.105 Magere varkens f 25.55. 648 Kleine biggen f 714. Kaas. Sleutelkaas f 937.Nagel kaas f 723.Goudakaas f 1044. Edammerkaas f 2356.Aanvoer 39462 K.G. Boter. Mijnboter f 1.12—1.06 per K.G. Veilingboter f 1.050.80 per K.G. Aan voer 5/3, 5/6, 44/12 vaten. Oommissie f 123. Eieren. Kippeneieren aangevoerd 39000 K.G. Prijs 3lA5 ent. per stuk. Iian- delsprijs f 0.650.75 per K.G. Eendeneieren aangevoerd 800 K.G. Prijs 45 ent. per stuk. Handels-prijs f 0.550.65 per K.G. ALKMAAR, 7 Aug. Kaas. Aangevoerd 77stapels, wegende 139.000 K.G. Fabnoks- kaas kleine f 39.—, Fabriekscommissie f 38.—, Boeren kleine f 36.50, Boerencom- missie f 42.Handel goed. DELFT, 6.Aug. Vee. Paarden f 100— 275.vette koeien f 165—380.kalfkoeien f 200—395.—, varekoeien f 15—290, nuchtere kalveren f824.magere varkens f 16— 48, bigegn f 616.rundvleesch per K.G. slochtgewicht 988468 ct. Aanvoer: 11 paarden, 148 runderen, 3 graslcal veren, 912 magere varkens, 1170 biggen, 13 schapen en lammeren. Boter. Aanvoer 90/8 en 8/16 vaten, wegende samen 1880 K.G. Prijs f 1.201.42 per K.G. Handel gewoon. LEIDEN, 7 Aug. Kaas. Aangevoerd 120 partijen kaas, Goudsche kaas 97 par tijen, Leidsche kaas 23 partijen. Ie soort W1SSELNOTEERINGEN (AMSTERDAM) (Niet officieel). Berlijn 58.85 Londen 12.041/4 New York 2.48l/4 Parijs 9.72 Brussel 84 58 Zwitserland 48.47i/? Milaan -12.98l/2 Madrid 20.80 Oslo 66.32Ug Kopenhagen 66.30 Stockholm 66.36 Weenen S4.90 Praag 7.35 Boedapest BEURSOVERZICHT. De handel was heden weer onbetee-ke- nend. De onzekerheid omtrent het resul taat van heb Pruisische referendum, dat Zondag plaats vindt, verdubbelt de voor zichtigheid van het publiek, dat toch al weinig neiging aan den dag legt om iets te ondernemen. De stemming was evenwel niet sleoht, daar hei verloop van Wa'lstreet nogal meeviel. De Amerikaansche afd. van de Amsterdamsche beurs had heden dan ook een gunstig verloop, Voor enkele speci aliteiten kwamen aanmerkelijk hooger prij zen tot stand, o a. voor Cities Service. Van de locale markt traden Kon. One op den voorgrond, die enkele pCts. avanceerden. De Amerika an sohe soorten bleven op peil. Philips spreidde eenige bedrijvigheid ten toon, waarbij de koers zioh verhief tot iets boven de hoogste prijzen van gisteren. Aku's avanceerden enkele pCts. Ook de Ned. Fordaandeelen werden hooger gewaar deerd. Accoustieken waren maar weinig ver anderd. Unilevers waren goed prijshoudend. Tabakken hadden een onregelmatig ver loop, maar waren vast gestemd. Deli's stel den zich ongeveer 20 pCt. nooger, maar zagen zioh in het verder verloop weer 15 pCt, van het avance ontgaan. Deli Batavia's kwamen boven 170. Senemba's zetten iets lager in, maar herstel-den zich weer. Rub bers ontmoetten eenige vraag en bewogen zich overeenkomstig. Suikers goed gedispo neerd, waarvan H.V A.'s profiteerden, door een avance van ongeveer 8 pCt binnen te ba'en. Mijnw. en Soheepv. papieren waren stil. Young- en Dawes-leening vast; eerstge noemde kwam boven 50.

Leidsche Courant | 1931 | | pagina 3