Bijzondere JJitverkoop tegen Serie-prijzen Haariemmerstraai 030-136 Speciale en in BEDDEN, DEKENS en SLAAPKAMER-MEUBELEN De Raadsverkiezing te Zoeierwoude UIT DE RIJNSTREEK STADSNIEUWS Agenda VRIJDAG 7 AUGUSTUS 1931 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD PAG. 2 WAALS 25 50 75 - I.- 1.50 - 2.- 2.50 - 5. MOLTON [J^KENS,.WOLLEN DEKENj^flt^TTEERDE DEKENS, ENGELSCHE LEDIKANTEN, HOUTEN LEDIKANTEN, SPIRAAL MATRASSEN, KAPOK HAfRASSEN, ER AMEUBLEMENTEN, KINDERLEDIKANTEN, SLAAPKAMER-SPIEGELS, DIVAN-BEDDEN. E 2 PERSOONS FANTASIE DEKENS IN DESSINS Fl. 3.25 smuasnstm HOE MEN OOK REKENT DE UITSLAG BLIJFT DEZELFDE. HILLEGOM. DOOR EEN AUTO OVERREDEN. En op slag gedood. Gistermiddag kwam de 2S-jarige D. de Keizer, wonende le Amerikadwars-straat, per rijwiel de Hoogewerfstraat uitrijden en sloeg rechts de Hoofdstraat in. Ter hoogte van den groentenhandelaar De Jong kwam het pedaal van een der Ix-a.ppers tegen den trottoirband. De K, viel naar het midden der straat. Een geladen vrachtauto uit Cas- tricum passeerde juist en dit voertuig gang den ongelukkige over het hoofd. Hij was terstond een lijk, Het slachtoffer werd per brancard naar Huize St. Joseph vervoerd. Noch den getroffene, noch den auto-chauf feur treft eenige schuld. De K. was bloemistarbeider bij de N.V. Van Zanten Co., gehuwd en vader van één kindje. Bouwen. Bij onderhandsche aanbeste ding is de aanbouw va-n het St. Joseph-In- st.tuut te Velzen-Noord onder architect Jos. Bekkers te Haarlem opgedragen aan den heer A. Leliveld a'hier voor 51900. Onderwijs. Tot onderwijzer met ver- pliohte hoofdakte aan de RK Par. Jongens school te Halfweg is benoemd de heer P. J. J. Bakker, onderwijzer aan de R K. Jongens school aan de Mariastraat alhier. SASSENHEIM Bus tegen de spoorboom gereden. Gis terenmorgen om ongeveer 10 minuten over half negen was een der spoorboomen van den overweg juist gesloten, toen een Brock- waybus uit de riohting Sassenheim. bestuurd door den chauffeur R., wonende te Haarlem, kwam aanrijden Door tot nog toe onbeken de oorzaak reed de chauffeur met dezelfde snelheid tegen de spoorboom aan, waarmede hij kwam aanrijden. De boom werd over de overweg geduwd en kwam op de spoorrails te liggen. Een electrische trein uit Leiden, die Warmond reeds gepasseerd was, moest tot 8trstand gebracht worden. De trein stopte nabij den overweg. Met behulp van het treinpersoneel en omstanders is de spoorboom van den overweg verwijderd, waarna de trein de Peis kon voortzetten. De spoorboom werd zwaar beschadigd en moest door een houten hulpboom worden vervan gen. De brockwaybus werd licht beschadigd en kon zijn reis naar Leiden voortzetten. Het verkeer op den drukken straatweg on dervond door dit ongeval belangrijke ver traging. Door den wachter is procesverbaal opgemaakt. Persoonlijke ongelukken kwa men niet voor. NOORDWIJK. Marschavond. Donderdagavond 13 Augustus, zal het Fanfarecorps „Excel sior" in de tent op het Lindenplein als bijzondere attractie een Marschavond ge ven, welke zal aanvangen des avonds te half negen. NOORDWIJK AAN ZEE. Lampion-optocht. Een attractie als lampionoptocht is zoowel bij de ingezete nen als bij de gasten een zeer aantrek kelijk iets en met de organisatie hier van heeft het bestuur van de Noordwijk- sche Winkel Vrsvereeniging een geweldig succes gehad. Nadat de „Eoho der Dui nen" een concert op de Hoofdstraat had gegeven, stelde zich gisteravond te 9 uur de lichtstoet op en voorafgegaan door trom-slagers en middenin het muziek korps trokken de honderden door de stra ten onzer badplaats, welke stoet tegen de hoogten en in de Hoofdstraat een fantastische aanblik opleverde. Reddingsbrigade en strandfeesten. Morgen te 2 uur zal de Noordwijksche Reddingsbrigade een demonstratie op het strand geven in het redden van dren kelingen en verdere oefeningen. Tevens zullen op het strand bij den vuurtoren eveneens te 2 uur strandfeesten worden gehouden o.a. estafetterijden door dames en heeren, hardrijden van schelpenvis- schers in hun schilderachtige kleeder dracht en meerdere andere wedstrijden. Bij goed weder belooft dit een aange name middag te worden. WOUBRUGGE Autotocht. Onder leiding van het hoofd dezer gemeente maakten de Ouden van Dagan van hier en Hoogmade een autotocht met een 21-tal auto's eerst naar Schiphol, waar veel nieuws voor hen was te zien, van daar over Haarlem naar Zandvoort wat met het oog op de warm te een aangenaam poosje was. Mlen keer den zonder eenig ongeval dankbaar huis waarts. Ondertrouwd: J. 0. Schoonder- woerd jm. 33 jaar en J. M. van den Berg jd. 27 j. ALPHEN AAN DEN RIJN. Gered. Gistermiddag omstreeks half- twee geraakte een 10-jarig zoontje van H. uit <le Raadhuisstraat bij het hengelen in den Rijn. De bekende redder, de groen tenhandelaar M. Krumpelman, achter Do beslissing van Ged. Staten inzake de beweerde onregelmatigheden bij de ge meenteraadsverkiezing te Zoeterwoude is door ons bereids gepubliceerd. Hieronder volgt de officieele moiveering der beslis sing en een berekening, hoe de stemming zou zijn uitgevallen, indien 3 stemmen an ders waven uitgebracht. De officieele beslissing. ,.De Gedeputeerde Staten der Provincie Zuid-Holland, Gelezen een beroepschrift van H. F. Noordman en 6 anderen te Zoeterwoude, bij besluit van het Centraal Stembureau voor de verkiezing van de leden van den Raad der gemeente Zoeterwoude d.d. 19 Juni 1931 benoemd verklaard tot leden van den Raad dier gemeente, houdende beroep tegen het besluit van den Raad van Zoe terwoude d.d. 16 Juli 1931 tot niet-toela- ting van alle krachtens vorenbedoeld be sluit van het Centraal Stembureau be noemd verklaarde leden van dien raad gehoord het verhandelde in de open bare zitting van hun College op 3 Augus tus 1931 en gelet op de ter zake ingeko men stukken overwegende, dat bij het beroepschrift van appellanen, dat binnen den wettelij- ken tijd bij hun College is ingediend, wordt gesteld, dat de toelating van de nieuwe leden van den Raad ten onrechte door den Raad is geweigerd, omdat: le. het besluit van den Raad berust op niet vaststaande feitelijke gegevens. 2e. ook al werd rekening gehouden '.net bedoelde fei ten een nieuwe stemming geen invloed op den uitslag der verkiezing zou kunnen hebben, 3e het bepaalde bij artikel 32, lid 3, der gemeentewet niet in achr is geno- dat voorts tegenover het standpunt van appellanten is aangevoerd,. Jat eenige kie zers zich tijdens het invullen van hun stem biljet niet alleen in de daarvoor bestemde ruimte hebben bevonden, alsmede dat bij een der stembureaux een stembiljet meer in de bus is gestoken dan kiezers aanwe zig waren overwegnde omtrent het vorenstaande, dat noch in de ter zake dienende stukken, noch in de openbare zitting van hun Col lege aannemelijk is gemaakt, dat er onre gelmatigheden bij de stemming hebben plaats gehad; dat het bovendien voor de bepaling van den uit-slag der stemming van geen in vloed is gebleken te zijn. op welke wijze de drie kiezers, bedoeld in het besluit van den Raad van 16 Juli 1931, hun stem zouden hebben uitgebracht overwegende, dat de Raad van Zoe terwoude mitsdien ten onrechte besloten heeft om de nieuwe leden van den Raad niet toe te laten en dat, waar overigens tegen toelating geen bezwaar bestaat, als nog tot toelating van de verkozen leden zal moeten worden overgegaan gezien de Kieswet en de Gemeentewet Besluiten: I. Met vernietiging van het besluit van den Raad van Zoeterwoude van 16 Juli 1931, als leden van den raad dier gemeente alsnog toe te laten: A. van Bennekom, Th. Bergers, J. de Gra-af, C. J. van Haastregt, H. J. van der Krogt, Jac. van Leeuwen Adrzn., P. Meij- dam. H. F. Noordman, A. C. Paardekoo- per T. Tijssen en W. "Wessel, allen te Zoe terwoude II. Afschrift dezer beschikking te zen den aan den Raad van Zoeterwoude on H. F. Noordman te Zoeterwoude als eerste onderteekenaar van het beroepschrift III. Onder de aandacht van belang hebbenden te brengen, dat de Raad gedu rende 14 dagen, te rekenen van den dag, waarop deze beschikking is medegedeeld, bij dé Kroon in beroep kan komen. wiens woning het ongeval plaats had, sprong onmiddellijk geheel gekleed te wa ter zwom naar het reeds zinkende knaapje en slaagde er in hem behouden op het droge te brengen. Dit is nu in dit jaar het tweede kind dat K. van een wissen dood uit het water heeft gered. Personalia. Te Rotterdam slaagde voor het examen nuttige handwerken mej. W. van Wijk, alhier. BODEGRAVEN. Aan de gevolgen overleden. Naar wij vernemen is de straatwerker D., die Maan dag op het rijwielpad aan het snoeien zijn de, door een auto werd overreden aan de gevolgen in het Ziekenhuis te Leiden over leden. „Willem Teil." De Schietvereeniging „Willem Teil" hoopt a.s. voorja-ar haar 30- jarig bestaan te vieren. Door het bestuur worden reeds voorbereidingen getroffen om dit feest zoo luisterrijk mogelijk te Vie ren o.a. door het houden van een groote nationale wedstrijd. De burgemeester heeft het beschermheerschap van de vereeniging aanvaard. Een berekening. Blijkens besluit van het Centraal Stem bureau zijn uitgebracht in toaal 1606 stem- men, zoodat de kiesdeeler, bedoeld in art. 99 der Kieswet, bedraagt 1606: 11 146. 75 pet. van dien kiesdeeler is 109 1/2. 1. Op de lijsfc-Starrenburg zijn uitge bracht 106 stemmen. 2. Op de lijst-Busscher 21 stemmen. 3. Op de lijst-van Bennekom (R.-K. St.) 944 stemmen. 4. Op de lijst-Tijssen (R.-K. diss.) 76 stemmen. 5. Op de lijst-De Graaf (Prot.) 359 stemmen. Toegewezen zij bij de eerste verdeeling aan Lijst 3 z e s zetels, terwijl er een over schot blijft van 68 stemmen. Lijst 4 e e n zetel, terwijl er een over schot blijft van 30 stemmen. Lijst 5 t w e e zetels, terwij! er een overschot blijft van 67 stemmen. Er zijn dus in totaal toegewezen 9 ze tels, terwijl de twee reslantzetels over eenkomstig art. 100, tweede lid der Kies wet, eersten en tweeden volzin, achter eenvolgens een plaats wovdt toegekend aan lijst 3 en lijst 5, zooda: dus het totaal aantal zetels is toegewezen als volgt: Lijst 3 zeven zetels. Lijst 4 één zetel. Lijst 5 drie zetels. In geval dat een der 5 lijsten drie stem men minder had gekregen en de. i-.iesdee- ler onveranderd bleef zou de verdeeling onveranderd blijven, omdat m dat geval de lijsten 3, 4 en 5, na toekenning van de zetels bij eerste verdeeling nog een res tant gaven van 65, 27 en 64, terwijl bij toe kenning van een restant-ze.el de lijsten 3 en 5 daarvoor in aanmerking blijven ko men, omdat ze de grootste overschotten hebben en na toekenning 'van dien zetel nog een gemiddelde per plaats van meer dan 75 pet. van den kiesdeeler aanwij zen. In geval dat de R. K. lijst (No. 3) drie stemmen minder had gekregen en deze waren uitgebracht op een dor :ijsten 1, 2, 4 of 5 zou eveneens geen verandering zijn ontstaan in het toekennen der zetels, zij het dan dat in het geval lijst 5 die 3 stemmen kreeg de volgorde van toeken nen der restantzetels zou veranderen, om dat dan lijst 5 het grootste overschot had, n.l. 70 en lijst 3 65 stemmen. Lijst 1 zou bij 3 stemmen meer aanwij zen 106 -f- 3 109 stemmen (blijft minder dan 75 pet. van den kiesdeeler). Lijst 2 zou aanwijzen 21 -f- 3 24 stem men (als voren). Lijst 4 zou dan aanwijzen 176 -f- 3 146 -f 33. De restantcijfers van de lijsten 3, 4 en 5 zouden dus bedragen, indien lijst 4 drie stemmen meer had, resp. 65, 33 en 67. De restantzetels komen dan ook weer aan de lijsten 5 en 3. In geval dat drie stemmen meer ongel dig waren zou het aantal geldige stemmen bedragen 1603. In dat geval bedroeg de algemeene kiesdeeler 1603: 11 145 8/11 en 75 pet. van den kiesdeeler 109 13/44. Lijsten 1 en 2 komen ook dan niet in aanmerking bij de verdeeling, omdat lijst 1 dan nog 3 13/44 stem tekort komt en lijst 2 88 13/44. Hoe dus ook die 3 stemmen worden toegekend of buiten beschouwing worden gelaten; de einduitslag blijft steeds het zelfde. Indien in district 1 een stem te veel zou uitgebracht zijn ou ook dit geen invloed op de stemming hebben gehad. De kies deeler werd dan in plaats van 146 145 10/11 terwijl 3/4 daarvan bedraagt 109 19/44. Ook dan kwam de lijst-Starrenburg nog ruim 3 stemmen tekort. HAZERSW0UDE (Groenendijk). Het gouden feest van Pastoor Keulers. Ter gelegenheid van het gouden feest van Pastoor J. M. Kèulers is het volgende programma opgesteld voor Zondag a s. (de uren zijn in zomertijd gegeven). 's Morgens om 9.45 uur halen bruidjes den Jubilaris van de Pastorie af en leiden hem naar de hoofdingang van de kerk. Direct na- Het binnengaan der kerk wordt een welkomstlied gezongen. Om 10 uur plechtige Hoogmis, als dank zegging, waaronder feestpredicatie van den Zeereerw. Pater Gelissen. Op wensch van den Jubilaris zingt het koor de vierstemmige Mis van Haller: „Assumpta est". Na de Hoogmis „Exsutlale Deo", 5 st. Palestrina. Daarna danklied. Een kwartier na afloop van de Hoog mis gelegenheid tot felicitatie aan de Pas torie. Om halfdrie plechtig Lof met „Te Deum". Direct daarna gelegenheid tot felicitatie aan de Pastorie. Om halfvier Goochel-voorstelling voor de kinderen van de leerschool. Des avonds om 7 uur: feestelijke bijeen komst in de schoollokalen, waarbij groote goochelsecance door professor Antonini, uit Aerdenhout, voorafgegaan door een feestcantate door zangers en zangeressen. Maandagavond om 7 uur nogmaals op treden van prof. Antonini. Maandagmiddag om half drie zullen de schoolkinderen onder leiding van de Eerw. Zuster een uitvoering geven waarbij o.a. opgevoerd wordt het tooneelspel in 3 bedrijven „De groote H. Theresia". ZOETERWOUDE. A. S. C. Met koortsachtigen ijver werken de sportlui en commissieleden aan de inrichting van de terreinen enz. Een eere-tribune en een muziektent zijn gebouwd en tientallen vlaggemaslen zijn geplaatst waardoor het nu een echt sport park wordt aan den Schenkelweg. Heden avond zijn de wisselbeker, de kransen en de medailles in de etalage van den heer van der Hoeven op het Watertje te be zichtigen. Er is een keur-ploeg gevormd uit le den van A. S. C., Jeanne d'Arc en Meer burg voor de avonduitvoering in het Pa tronaat. De groote tooneelruimte is daar toe geheel zonder 't gewone décor en door de firma Vroom en Dreesman te Rotter dam geheel belangloos herschapen in een turnhal waarvan de wanden in rood en goud een ongekende mooie achtergrond zullen vormen voor het turnwerk. In afwijking van het programma zal de aspiranten-ploeg van A. S. C. openen met een vrije oefening. Men verzocht ons te willen mededeelen, dat alle genoemde tijden in het programma nieuwe tijd is en dat de dames-gymnastiek- wedstrijd in het Patronaatsgebouw alleen toegankelijk is voor dames, aanvang 12.30 De D. H. K. B. heeft op advies van de Technische Commissie zijn goedkeuring aan de plannen gehecht en de heer Fr. Olthoff, lid van de T. C. en secretaris van den D. H. G. B. heeft de leiding voor de jury. De burgemeester van Zoeterwoude heeft vergunning verleend voor optocht-wed strijden alsook tot het tijdelijk wegne men van de afsluit boomen op het Wa tertje. Bedevaart van Leiden en Omgeving naar Noordwijk. Gisteren is, door heerlijk weer begun stigd, de Bedevaart van Leiden en om geving naar de relieken van den H. Je roen te Noordwijk gehouden. De deelname was wederom grooter dan vorige jaren en bedroeg ruim vijfhonderd personen, waaronder niet minder dan acht en zes tig leden van den Leidschen R. K. Vrou wenbond, achter haar vaandel geschaard. Van de buitenparochies trok bijzonder de parochie Oud-Ade, die voor het eerst deelnam, door hare groote deelname de aandacht. De Hoogmis werd opgedragen door pastoor C. J. Vijverberg te Leiden. Het Plechtig Lof werd gecelebreerd door pastoor E. B. Derksen van Oud-Ade en de predikaties werden gehouden door ka pelaan A. Verhagen van Wassenaar en pater A. J. Dolle O.F.M., van Leiden. De verschillende gezangen werden voortref felijk uitgevoerd door het koor van de Meisjescongregatie van de St. Josoph- parochie te Leiden. Om zes uur keerden allen zeer voldaan huiswaarts. Mr. J. J. Neuman de Loos t Gisteravond te 7 uur is te zijnen huize alhier op 67-jarigen leeftijd plotseling overleden mr. J. J. Neuman de Loos, tot voor eenige maanden sinds 1913 griffier bij het Leidsche kantongerecht. Voordien was hij griffier bij de kantongerechten te Breda en te Alphen a. d. Rijn. De be grafenis vindt plaats op de begraafplaats- Eik en Duinen op Maandag a.s. te 2 uur. Uitvaart J. A. B. Kreuger. Hedenmorgen had in de St. Joseph- kerk de uitvaartdienst plaats voor de zielerust van den heer J. A. B. Kreuger, die begin dezer week door den bliksem werd gedood. De overledene was o.a. lid van het zangkoor van de St. Josephkerk en van de St. Josephgezellenvereeniging. De zangers van bovengenoemde kerk zon gen de Requiem-mis, welke door pastoor C. J. Vijverberg werd opgedragen. Om 10 uur had aan de Zijlpoort de ter aardebestelling plaats. Aan den ingang van de begraafplaats stonden aan beide zijden van de laan de leden van de St. Josephgezellenvereeni ging met omfloerst vaandel. De kist was- Gemeentelijke Aankondigingen Hinderwet. Burgemeester en Wethouders van Leiden brengen ter algemeen^ kennis, dat d-oor hen de beslissing op iret^erzoek van: a. de N.V. Kalkfabriek wb Jpehrs. van Dijk en Oo. om vergunning Jroyhet oprichten van een ondergrondschjfbapaarplaats voor ben zine in het percey Haven^^wNo. 7; b. N. J. Baars om vejjpgWPfflffMefc het oprichten van een banketbakkerij in het perceel Hee- rengra-oht No. 92, is verdaagd. LEIDEN. Dinsdag, Donderdag, Zaterdag, Vincentius- Bibliotheek, geopend 's avonds van 7.308.30 uur. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 3 Aug. tot en met Zondag 9 Aug. a.s. waarge nomen door Apotheek M. Boekwijt, Visch- markt 8 Tel. 552. bedekt met een tweetal kransen, van fa milie en vrienden. De belangstelling was zoowel in de kerk als op de begraafplaats zeer groot. De beaarding werd verricht door den zeereerw. heer C. J. Vijverberg, pastoor der St. Joseph-parochie. Onder de aanwezigen merkten wij o.a. op de heeren Vreeburg en Vorst, leden van den Raad van Bestuur der St. Jo sephgezellenvereeniging, commissarissen en leden van bovengenoemde vereeniging. Eveneens was aanwezig de weleerw. heer B. Dorbeck, kapelaan van de St. Joseph kerk. Namens de familie dankte de heer Nijhui? de aanwezigen voor de betoonde belangstelling. Na de plechtigheid bega ven de aanwezigen zich naar de kapel van het kerkhof om een gebed te stor ten voor de zielerust van den overledene. De Victoria Regia bloeit morgen opnieuw. De op 4 en 5 dezer 's avonds voor het publiek opengestelde Victoria Regia-kas in den Hortus der Universiteit, werd door bijna duizend belangstellenden bezocht. De plaint blijkt, zich dit jaar bijzonder fraai te ontwikkelen; er heeft zich reeds weer een nieuwe bloemknop gevormd, die, naar te verwachten is, morgenavond bij het intre den der schemering zal ontluiken. Teneinde ook een aantal jeugdige personen, die door den aard hunner omstandigheden zelden in de gelegenheid komen een dergelijke be zienswaardigheid te aanschouwen, daartoe in staat te stellen, zijn de verpleegden van het Heilige Geest- en van het Israëlietis'oh Weeshuis hier ter stede uitgenoodigd de kas onder geleide te komen bezichtigen. Ook de Leidsche padvinders groepen hebben een uitnoodiging ontvangen. Voor andere belangstellenden is de kas Zaterdagavond wederom van 911 uur ge opend tegen den gewonen prijs van 0.25. De Commissaris van Politie alhier brengt onder de aandacht van het pu-bliek, dat heit collecteeren (ve.rkoopen van bloempjes en strikjes, steunbonnen, of op inteekenlijs- ten, in bussen of op schalen) in het open baar alleen is geoorloofd, wanneer daartoe de vereischte vergunning is verleend. Het publiek wordt in overweging gegeven alleen te offeren, als de co'leetant(e) de ver eischte vergunning toont. Indien geconstateerd wordt, dat iemand zonder vergunning eene collecte houdt, wordt verzocht daarvan onmid-delijk tele fonisch aan het bureau van politie of een surveilleerend agent van politie kenni-s te geven. De wethouder van Fabricage, de heer J. Splinter Gzn., is verhinderd morgen, Zater dag 8 Augustus a.s., spreekuur te houden. Voor het examen Fransch L. O. is ge slaagd mej. H. T. G. Conen. Voor het examen Engelsch L. O. is ge slaagd mej. M. H. Veersen en mej. M. C. J. van Veelen. Voor het examen Nuttige Handwer ken is- geslaagd mej. P. G. le Poole. Voor het examen Engelsoh M. O. akte A. is geslaagd mej. T. J. C. Kagie. Voor het examen Boekhouden M. O. is geslaagd de heer J. Munting. (Herplaatst wegens misstelling).

Leidsche Courant | 1931 | | pagina 2