H. M. PIERROT Zaterdagmorgen 9 uur DONDERDAG 6 AUGUSTUS 1931 DE LE1DSCHE COURANT TWEEDE BI.AD PAG. 7 Wetenschappelijke Berichten DE ONDERZOEKINGEN VAN DR. BENDIEN. Een „hartelijke" uitnoodiging. „Te veel" belangstelling van „Leeken". De officieele Nederlandsohe. medische wereld begint thans eindelijk ook recht streeks bij dr. Bendien te informeeren naar zijn nieuwe methode van kankeronderzoek. Op welke „hartelijke" en „hoffelijke" wijze zij dat soms doet, blijkt uit het briefje, dat de Zeister arts van de afdeeling kanker onderzoek van het Instituut voor preven tieve geneeskunde mocht ontvangen, en dat wij gisteren hebben afgedrukt. Bij bedoeld-briefje teekent de „Tijd" aan: „Wij kunnen de logica dezer weten schappelijke heeren evenmin bewonderen als hun collegialiteit. Immers, indien de zng. leekenpers reeds „te veel" aandacht aan dr. Bendien's onderzoekingen zou heb ben gewijd, behoeven de heeren van het instituut dit te veel van hun kant niet nog te vermeerderen. Bovendien zou het to taal overbodig zijn een demonstratie te verlangen van een methode, waarvan zij reeds beweren te hebben uitgemaakt, dat zij daarin geen aanleiding kunnen vinden deze als een stap voorwaarts te beschou wen op het gebied der serologische kanker- diagnos-tiek in het bijzonder, of het kanker- vraagstuk in het algemeen. Deze houding lijkt wel wat op een pijn lijk „faire bonne mine k mauvais jeu", of liever op een „faire mauvaise mine k bon jeu". Het is te hopen, dat dr. Bendien méér beleefdheid aan den dag zal leggen dan de heeren van het Instituut voor preven tieve geneeskunde en deze wonderlijke uit noodiging zal aanvaarden. Want de ge neeskunde, die door een dergelijk onder zoek slechts gediend kan worden, is niet enkel een vakbelang van heeren medici, maar ook een levensbelang van leekenpa- tiënten". SPORT ZWEMMEN NIEUWE ZU IDERZEE- ZWEMTOCHT. Mej. Delwel volbrengt den tocht in 7 uur. De bekende Rotterdamsohe zwemster mej. N. Delwel zwom gisteren in den tijd van 7 uur van Stavoren naar Enkhuizen. Onder begunstiging van zeer mooi weer startte zij gisterochtend om 9.40 uur te Stavoren. Om 12.25 reeds passeerde zij de Java-Ruggen en om 2.50 uur den Kreupel. In zeer goede conditie zette zij om 4.40 te Enkhuizen voet aan wal. Opvallend was het dat zij hoegenaamd geen blijk van ver moeidheid gaf. Diploma zwemmen. Op Maandag 10 Augs. a.s. des n.m. om 8 uur zal het examen worden afgenomen tof het verkrijgen van het ddploana van ge oefend zwemmer in de zweminrichting „De Zij'!" te Leiden. Veredsoh t is 80 meter borst en 40 meter rugzwemanen (gekleed). WATERPOLO A.Z.C. II—L.Z.C. 11 l-IV-comb. 0—6. De Alphenaren speelden gisteravond in het Alphensch zwembad tegen bovenge noemde L.Z.C.-combinatie, waarbij zij ver reweg de minderen bleken. Voor de rust hadden de Leidenaars reeds een 30-voor- sprong verkregen, terwijl zij in de tweede helft hetzelfde spelletje herhaalde en 'nog driemaal het A.Z.O.-doel wisten te vinden. De linksbuiten van L.Z.O. nam alleen 4 doelpunten voor zijn rekening. A.Z.C. I—L.Z.C. ll-lll'Comb. 4—6. Beide zeventallen wogen flink tegen elkander op, hoewel de Leidenaars de eer ste. minuten het meest in den aanval kwa men. Na 5 minuten doelpunt L.Z.O. door haar rechtsbuiten en als even daarna aeu bal voor het A.Z.C.-doel belandt, ontstaat door een vergissing van een der backs het tweede doelpunt. Als L.Z.C. in de tweede helft door haar rechtsbuiten nogmaals de voorsprong heeft vergroot, komt A.Z O. eens aan de beurt. Raaphorst gooit het le der naar van Leeuwen en deze verkleint voor A.Z.C. den achterstand. De Alphe naren worden daarna sterker en spoedig verkleint L. van Leeuwen weder den ach terstand. Achtereenvolgens weten de Lei denaars dan weer tweemaal te scoren (25). van Leeuwen weet echter voor A.Z. C. den achterstand weer te verkleinen (35), totdat L.Z.C. er weer 36 van maakt. Planjer van L.Z.C. moet dan wegens her haald unfair spel het water verlaten. Uit eon strafworp weet A.Z.C. nog eenmaal hot Leidsche doel te vinden, waarna einde de zer spannende kamp. WIELRENNEN Van de Stadion-baan. Hedenavond 8 uur worden op de Sta dion-baan internationale wielerwedstrijden gehouden, waaraan door de .voornaamste kampioenen van dit jaar wordt deelgeno men, n.l.: Paillard (kampioen van Frankrijk 193]),, Linart (kampioen van België 1931), Manera (kampioen van Italië 1931), Blekemolen (kampioen van Nederland 1931) achter gangmaker Kaser, Bróau (Frankrijk), ter wijl ook nog zullen starten de Hollanders v. d. Wulp (achter Massicot) en, daar Snoek verhinderd is, de Graaf achter den Fran- schen gangmaker Léon Didier. Deze wedstrijd wordt verreden over 3 X 25 K.M. Bovendien wordt het clubkampioenschap van Nederland verreden, (sprint en achter volging), waarvoor 11 clubs hebben inge schreven. LUCHTVAART DE DO-X VAN RIO GESTART NAAR NEW YORK. Negen passagiers aan boord. De vliegboot DO-X is gistermorgen om 6.36 uur voor haar groote vlucht naar New York van Rio de Janeiro gestart. Te Bahia heeft daarop 's middags het vliegschip een tusschenlanding verricht. Het toestel heeft negen passagiers aan boord. Vijf hunner zullen bij de verschil lende tusschenlandingen van boord gaan, Vier passagiers maken de vlucht naar New York geheel mee. VLIEGONGEVAL IN MIDDEN-AFRIKA. Tocht door krokodillen-moeras. Op een vliegtocht van Mbarara naar Entebbe, in Oeganda, heeft luitenant D. S. E. Vines, een vlieger in dienst van de Shell-maatsohappij, dezer dagen een alles behalve aangenaam avontuur beleefd. Een plotseling machinedefect dwong hem er tie, een noodlanding te maken in een moe ras bij het Victoria-meer. Hij zag in den geheelen omtrek geen menschelijk wezen en hoewel hij schreeuwde en zijn revolver afvuurde, kwam er niemand opdagen. Ten einde raad ondernam Vines een tocht dopr het moeras, waar het krioelt van kroko dillen. Op sommige plaatsen zakte hij tot zijn hals in den drassigen bodem weg. Heb riet stond zoo dicht opeen, dat hij zich slechts met de grootste moeite een weg er door kon banen. Eerst na vijf uur be reikte hij weer den vasten wal. Volkomen uitgeput en bijna naakt, strompelde hij naar een paar hutten van inboorlingen. Spoedig verscheen het dorpshoofd, die don vlieger van kleeren voorzag en hem met een auto wij zijn in modern Afrika naar Kampala vervoerde. Al had Vines heb er niet zonder kleerscheuren afge bracht, hij was toch ongedeerd gebleven. Het vliegtuig werd na dagenlangen ar beid door 200 inboorlingen, die voorzien waren van speren en ratels om de kroko dillen op een afstand te houden, in vei ligheid gebracht. Weder een Britsch militair vliegtuig neergestort. Te Heliopolis in Egypte is een Engelsch militair vliegtuig omlaag gestort, waarbij de beide inzittenden den dood vonden. Se dert het begin van het jaar is dit het 27sie vliegongeluk, dat de Britsche luchtstrijd krachten heeft getroffen, waarbij in totaal 49 personen zijn omgekomen, tegen 65 in 1930 en 42 in 1929. Parachute-sprong van 6800 M. Wolff seint uit Riga: Bij een parachute sprong alhier is een nieuw Europeesch re cord gevestigd. Een Letlandsch vlieger sprong van een hoogte van 6800 meter uit een vliegtuig en kwam 15 minuten later behouden op het vliegterrein neer. RECHTZAKEN Ruim twaalf duizend gulden verduisterd. Voor de Arr. Rechtbank te Assen stond Dinsdag terecht R. B., kantoorbediende bij de E. D. S. te Iioogeveen, thans gedeti neerd, verdacht van verduistering van gel den in dienstbetrekking tot een bedvag van ƒ12.576. B. bekende, doch kan zich niet voorsbel len, dat het bedrag zoo groot was. Hij meende, dat hij door overstelpende drukte wel eens vergeten had zijn posten te boe ken. Het O. M. eischte anderhalf jaar gevan genisstraf. De verdediger jhr. mr. A. W. van Hol- the tot Echten vröeg vrijspraak, subs, oen voorwaardelijke straf. begint in onze Afdeeling LEDERWAREN en^REISARTIKELEN de 7581 MAARSMANSSTEEG 21 - Telef. 1293 Wegens de groote voorraad verkoofteS^ij de overgoederen en door etaleeren licht beschadigde artikelen tegen 1/3 en 1/4 van den gewonen prijs. UIT DE OMGEVING LISSE. Ontvreemding rijwiel. Bij de politie is aangifte gedaan van de ontvreemling van een heerenrijwiel, gemerkt „Nederlandsohe Kroon", welke ontvreemding heeft plaats gehad in den avond van 2 Augustus j.l. SASSENHEIM. Notaris Ten Bruggencate. t Gisterenmorgen is in den ouderdom van 67 jaar in het ddaconessenhuis te Leiden overleden den heer G. ten Bruggeoate in leven notaris alhier aan wien met ingang van 1 Aug. eervol ontslag uit zijn functie was verleend om gezondheidsredenen. De j overledene was een zeer arbeidzame en ge ziene persoonlijkheid, doch tevens een zeer bescheiden man, die bij vele ingezetenen bemind was. De teraardebestelling zal plaats hebben Zaterdag 8 Aug. te Zeist te 2.30 uur op de nieuwe algemeen© begraaf- plaats aldaar. Buitenconcert. Zaterdagavond zal het Chr. fanfarecorps „Crescendo" een concert geven in de tent Men verzoeke tijdens het uitvoeren der nummers stil te blijven staan, omdat heen en weer Loopen voor de Luister aars en spelers zeer hinderlijk is. NOOTDORP. Verbetering. In 't blad van 1.1. Dins dag is vermeld, dat het batig saldo der gc- meenterekening 1930 was 1127.29. Dit moet zijn een nadeelig saldo van het zelfde bedrag. Mond- en.klauwzeer. Bij den landbou wer L. v. d. Helm, aan den Roeleveensche weg, is onder zijnveestapel mond- en klauvv- I zeer uitgebroken. H00GMADE. Geitenkeuring. Gisternamiddag hield de R.K. Geitenhoudersvereeniging „Hoog- made en Omstreken" haar jaarkeuring op het terrein van den heer N. Opdam. Keur meesters waren de heeren S. de Jong, Rijks- veeteeltoonsulenit te Den Haag en van Noord en Clements van Lisse. Mede was tegenwoordig de heer Zuidam. De dieren zagen er mooi uit. Er waren 23 aangevoerd en verschillende werden in 't stamboek ingeschreven. De uitslag luidt 1. jarigen witgehoorende, medaille, Marie van L, Lieverse, 2e pr. Olasina van E. Kret, Leiderdorp. Oude geiten, witgehoorende, medaille, Evun van Corn. Baak Czn.; 2de prijs, Truus II van S. Sue verse3de prijs* Joopie van S. v. d. Laan; éde prijs Nellie van K. J. v. Vruchler. Bonte en gehoornde Ie pr. Trijntje van S. Lieverse; 2de prijs Geisje van B Rorre- man; 3e prijs Derkje van W. v. d. Ploeg en 4de prijs Minna van B. Rorreman. Overloopers. 1 pr. Truus van L. J. Borst; 2e jr. Gerrie van K. J. v. Vruchten. Medaille geiten. Ie pr. Trijntjè van S. Lieverse en 2de pr. Cilia van Oorn. Baak. Drachtige: le pr. Mina van W. v. d. Ploeg, die onder No. 5606 zal worden inge schreven. Lammeren: le pr. B. Borreman en 2e pr. A. Kret. Bliksem ingeslagen. Het onweer, dat hier woede, is ingeslagen in het Wa renhuis van Chr. Rijkkei ijk/huis. De inslag is zonder ongeiLukken afgeloopen ofschoon er meerdere personen aanwezig waren, Van den heer S. Zwetsloot werd een koe in het land doodgeslagen. NOORDWIJK. KINDJE DOOR AUTO OVERREDEN. Met hersenschudding en beenbreuk opgenomen. Gisterenmiddag te kwart over twaalf reed het dertienjarige meisje S. uit een der sloppen van de elf huizen op de fiets de Boerenburgerweg op, juist toen er 'n vracht auto passeerde. Het meisje reed pardoes voor deze auto, welke geheel over haar en haar rijwiel heenging. Dr. Niekerk. die spoedig ter plaatse was, oonstateerde bij de getroffene een hersenschudding en een j beenbreuk. Het rijwiel werd totaal ver- nield. Volgens ooggetuige trof den autobe stuurder geen schuld en is het ongeval ge heel te wijten aan de onvoorzichtigheid van he t meisje. Personalia. Tot klerk ten kantore der belastingen alhier is benoemd de heer C. Koekebakiker te Leiden. NOORDWIJK-BINNEN. Verpachting. Na gehouden inschrijving is de oonsumptdetent op het feestterrein tijdeals de Oranjefeesten op 1, 2 en 3 Sept. a.s. gepacht door de hoogste inschrijvers, de heeren Th. Zoetendaal en A. van Graas alhier. De étalagewedstrijd. Naar de secreta ris der Oranjevereeniging ons meldt zal de te houden étalage wedstrijd niet op Dinsdag 1 Sept. '31, doch op Donderdag 27 Augus tus '31 plaats hebben Een en ander op ver zoek van verschillende deelnemende win keliers. 25-jarig jubileum, Den 13e Augustus a.s. hoopt onze plaatsgenoot de heer L. van der List den dag te herdenken waarop hij voor 25 jaar als fitter bij de gemeente gasfabriek alhier in dienst trad. Het zal den alom bekenden jubilaris wel niet aan belangstelling ontbreken. VOORHOUT. Besmettelijke ziekte. Binnen deze ge meente is een geval van meningitis coro- brospinalis epidemica, (nekkramp), gecon stateerd. VOORSCHOTEN. A.N.W.B. In de plaats van den heer Dr. R. Birkhoff, die aas zoodanig bedankte, is tot Consul van den A.N.W.B. te Voor schoten benoemd de heer A. P. Schram de Jong, aldaar. UIT DE RIJNSTREEK GROENENDIJK. Het onweer. Bij den landbouwer Jac. S. is Dinsdagmiddag een koe door den blik sem gedood, bij den landbouwer J. Th. W. een graskalf. De bliksem is ook ingeslagen in de boerderij van den heer J. v. d. P. ech ter zonder aanzienlijke schade te veroor zaken. HAZERSWOUDE (DORP). Gered. Gistermiddag omstreeks 6 mu is het dochtertje van den heer J. Dekker, gem.-architect, aan de Gemeenewegsbrug in het water gevallen. Op hetzelfde oogen- blik kwam do heer Arn. de Ruiter, hoofd onderwijzer aan de R.-K. school per rij wiel aangereden. Hij sprong oogenblikke- lijk gekleed te water en had het genoegen het kind van een wissen doodde redden. KOUDEKERK. Het onweer. Tijdens een hevig onwe- der, dat zich Dinsdagmiddag bo^en deze gemeente ontlastte, zijn van de veehou ders P. Kok en O. N. J. Koot alhier, ieder een koe door den bliksem getroffen en go- dood. ZWAMMERDAM. Gevestigd: uit Bodegraven, Adriana Heemskerk, eohtgenoote van E. J. Meyer, A 20. uit 's-Hertogenbosch, Josepha Eli sabeth Bax, C 41. uit Brielle, Cornells Hoogesteger, barbier C 82. uit Boskoop, Mar in us Willem Verbrngige, D 37. uit Goude-rak» Pieter Stappend el, bakkers knecht D 5. uit Drachten, gemeente Smalingerland, Jan van der Heide, vee- houder9kneoht. B 68. uit Botterdam Metje Geertje van Meyeren, B 26. uit Utrecht Aaltje Elisabeth van Spraaig, dienstbode A 133. uit Beckum, Duitsohland Therese Hemken, dienstbode B 85. uit Boskoop Johannes Verkalk en gezin, visscher C 137. V ertrokken. naar Bodegraven, Oud- Bodegraven 15a, Johannes Marinus Vonk en gezin, houtbewerker C 137. naar Reeuwijk, ReewaJ 95, Catharina Geertruida van der Wolf D 73. naar Alphen aan den RSjn, Vinkebuurt 1, Gijaberta Goukuil, dienstbode B 77. naar Bodegraven Jaco bus van Gulik en gezin, woonwagen. naar Alphen aan den Rijn, Vinkebuurt, Ger- ritje van Wijngaarden, dienstbode, A. 164. naar Geldermalsen, Geldersohe straat B 7, Johanna Maria Ververs, dienstbode B 53. naar Koudekerk A 26, Maarten Be- zuijen C 50. naar Alphen aan den Rijn, Steekterweg 80, Gijebertus van Luinen en gezin, landarbeider, A 94. naar Neuss, Duibschland, Greta Parmentier, dienstbode, B 1. naar Gouda-, Minnebroederetceg 8, Christina Willi ehnina Ruis, Dl. naar Bodegraven, Prinsenstraat, Hendrik van Luien en gezin, arbeider O 106. naar Hil versum Aaltje Elisabeth van Sprang, leer ling-verpleegster A 133. Z0ETERW0UDE. DE „ONGELDIGE" RAADSVERKIEZING Ged. Staten beslissen tot toelating der gekozenen. Ged. Staten van Zuid-Holland hebben een beslissing genomen inzake de bekende kwestie van de vernietigde stembusuitslag te Zoeterwoude. Het College heeft het raadsbesluit waarbij de nieuwbenoem de leden niet werden toegelaten, vernietigd en alsnog de nieuwbenoemde leden toege laten op grond van het feit, dat nooh in de ter zake dienende stukken, noch in de openbare zitting van het college van Ged. Staten aannemelijk is gemaakt, dat er onregelmatigheden bij de stemming heb ben plaats gehad, en dat het bovendien voor de bepaling van den uitslag der stemming van goen invloed is gebleken te zijn. op welke wijze de drie heeren, be doeld in het bestreden raadsbesluit, hun stem zouden hebben uitgebracht. GEMEENTERAAD VAN BODEGRAVEN Woensdagmiddag vergaderde de Raad dezer gemeente. Afwezig waren de heeren Oldemans en de Mars. Na opening wordt een commissie be noemd bestaande uit de heeren Jonge- neel, de Vos en C. B. Batelaan tot het onderzoek van de geloofsbrieven van de nieuwgekozen leden. Na schorsing der vergadering ra-pporteert de heer de Vos dat bij de commissie geen enkel bezwaar bestaat en adviseert hij tot toelating. Z. h. st. wordt daartoe besloten. Kas en boeken van de overleden ge meente-ontvanger do heer O. van Rijn zijn gecontroleerd en volkomen accoord bevonden. De heer Beijen informeert naar de overgang van de Bod. Bankvoreeniging naar de Incassobank. De voorz. deelt mede, dat oeen nieuwe regeling in voor bereiding is. Voorloopig wordt voortge gaan op de oude regeling met de Bode- graafsohe Bankvereen. Op voorstel van B. en W. wordt be sloten afwijzend te beschikken op een verzoek van wed. K. Sausenthaler om toeslag op haar pensioen. Gebleken is dat dit niet noodig is. In geheime verga dering worden inlichtingen verstrekt. De wijzigingen in het uitbreidingsplan, die voor enkele jaren zijn aangenomen, worden thans ingetrokken, waardoor te ruggevallen wordt op het oude plan van 1926. Heden daartoe is het geschil mot de Ned. Spoorwegen over de z.g. „Kleine Put". B. en W. hebbben getracht het stuk grond waarover hot geding ging aan te koopen, doch de prijs was te hoog. Bij het oude plan is aan de wenschcn van de Spoorwegen voldaan. Waar doorzet ten van het plan waarschijnlijk een ver werping door Ged. Staten zou meebren gen, wordt dit ingetrokken. Gewacht zal worden tot de definitieve vaststelling van den nieuwen Rijksweg. Door de intrek king vervalt echter het uitbreidingsplan ten Noorden van de Oranejstraat voor loopig. Het Koninginnefeest te Nieuwerbrug. Besloten wordt dat het gemeentever slag voortaan om do 5 jaar zal verschij nen. De Oranjevereeniging „Prinsos Ju liana" te Nieuwerbrug deelt mede, dat zij ter gelegenheid van den verjaardag van H. M. de Koningin een feest, inzon derheid een kinderfeest zal organiseoren. Daarvoor wordt een subsidie van 100 gevraagd. B. en W. stellen voor te geven evenveel als de gemeenten Waarder, Bar- woutswaarder en Rietvold tezamen, mot een max. van 100. Deze regeling is bil lijk omdat de helft der leerlingen van de school uit de gemeente Bodegraven komt. De heer Jongenecl heeft bezwaren omdat een begrooting ontbreekt. De heer C. B. Batelaan omdat hij evenals bij het feest te Bodegraven bezwaren heeft tegen een feest in de tegenwoordige omstandighe den. De heer Baan Bateelaan zou het daar mee eens zijn, maar nu de Bodegra- vensche vereen, een subsidie krijgen, moet dat aan Nieuwerbrug niet worden geweigerd. Met 72 stemmen wordt het voorstel aangenomen nadat weth. Bate laan nog verteld heeft dat de bijdragen der andere gemeenten waarschijnlijk niet meer dan ongeveer 60 gulden zullen be dragen. Tot directeur der Ambachtstcekenschool wordt benoemd voor den a.s. cursus de heer W. H. Doove te Leiden. De zeker heidsstelling voor den gemeente-ontvan ger wordt vastgosteld op 5000, die voor de daaraan verbonden functie van ad ministrateur van het electriseh bedrijf op 3000. Benoeming gemeente-ontvanger. Overgegaan wordt tot de benoeming van een gomoente-ontvanger in de vaca ture C. van Rijnij. De functie is gecom bineerd met die van administrateur van het G. E. B. B. en W. dienen een alpha- betische voordracht in, bevattende de na men van do hoeren G. J. Maissan te Vel- sen en B. J. Thijssen te den Helder. De heer de Vos klaagt dat als deze benoe ming zal hebben plaats gehad het ge- meentepersoneel zal bestaan uit 16 perso nen, waarvan slechts 2 Katholiek. De voorz. meent dat do heer de Vos dat voor de verkiezing niet kan zeggen, om dat hij nog niet weet wie er gekozen zal worden. Waar echter meerdere leden inlichtingen wenschen wordt de vergade ring gedurende eenigen tijd geschorst. Na heropening wordt zonder verdere discus sie gestemd. Do heer Maissan verkrijgt 2 stemmen, de heer Thijssen 1, zoodat laatstgenoemde gekozen is. Het Centraal Verificatiebureau van de Vereen, van Ned. Gemeenten wordt aan gewezen voor do controle over kas en boeken van den gemeenteontvanger eh voor de controle op de administratie van het G. E. B. 6 Aandeelen zullen worden genomen in het kapitaal van de Bank voor Ne- derlandsche Gemeenten. De pensioen grondslag van wijlen den heer O. van Rijn als ontvanger wordt vastgesteld op ƒ3000 De vergoedingen aan de Bijzij, scholen krachtens art. 101 der wet worden vast gesteld. Aan de R. K. school in de Meije wordt 275 toegestaan voor het maken van stolpramen. De huur van het kantoor van den Rijks ontvanger in het gemeentehuis wordt 1 September opgezegd, omdat dit kantoor door den gemeente-ontvanger moet wor den gebruikt. Vroeger kon dit kantoor worden ge mist, maar nu de nieuwe ontvanger geen ambtenaar meer ter secretarie zal zijn, moet er meer ruimte komen. Vervolsens bieden B. en W. de ge meenterekening over 1930 aan. De gewone dienst sluit in ontvangsten met 282495.17 de uitgaven 251712.86 alzoo met een batig saldo van 3078q.30^. De kanitaal- dionst geeft in ontvangsten 406684.80 uitgaven 400181.68, saldo 6503.T>^. De rekening wordt gestel'1 in handen van de financieele commisrie. De voorzitter deelt mede dat tot amb tenaar ter secretarie is benoemd de heer L. J. Ramp te Leiden. Tenslotte deelt de voorzitter me*le dat dit waarschijnlijk de aatste vergadering is van den Rn ad in oude samenstelling. De heeren C. B. Batelaan, J. de Mars en A. de Vos keeren voorloopig niet weer terug. Aan hen wijdt hij enkele woorden van dank en afscheid. Bij verschil van meening kon hij met hen steeds in goede hai'monie samenwerken. Hij wensoht do heeren in hun verder leven het boste en sluit daarna de ver gadering.

Leidsche Courant | 1931 | | pagina 7