Wetenschappelijke Berichten RECHTZAKEN LUCHTVAART UIT DE OMGEVING NI VA TAlioPASTA WOENSDAG 5 augustus 1931 DE LEIDSCHE COURANT DE OVERSTROOMINGSRAMP TE HANKAU. Door staking veroorzaakt. Naar eerst nu wordt vernomen, zijn koe lies onbewust de oorzaak geweest van de geweldige overstrooming, die te Hankau heeft plaats gehad en ten gevolge waarvan honderden personen om het leven zijn ge komen. De koelies waren namelijk, terwijl zij bezig waren met het versterken van de dijken rondom de meren met behulp van zandbakken, in staking gegaan met he+ doel meer loon te krijgen. Terwijl over deze loonkwestie met de opzichters werd onder handeld, ontstond in den dijk rondom het meer van Toen-ting-koe een scheur, die weldra grooter werd en al spoedig een groote hoeveelheid water doorliet. Toen de koelies en opzichter dit bemerkten na men zij de vlucht. Een oogenblik later werd de geheele dijk weggeslagen en stroomde het water Hankau binnen. In de stad heerscht nog steeds gebrek aan levensmiddelen en drinkwater, niette genstaande het feit, dat de autoriteiten terstond maatregelen hadden genomen. Het juiste aantal slachtoffers is nog niet bekend. Sigarettenfabriek te Saloniki afgebrand. Gisteren is te Saloniki de sigarettenfa briek Arditti, die voor S3.000 pond ster ling verzekerd was, door brand vernield. In de fabriek bevonden zich belastingban derollen ter waarde van 600.000 drachmen. Escapade van een gevangene. Een gevangene te Barlinnie, bij Glasgow heeft Zondag jl. zijn bewakers een paar spannende uren bezorgd. Terwijl hij zijn dagelijksche wandeling over de binnen plaats maakte, wist hij een oogenblik aan de aandacht zijner geleiders te ontsnappen Ijlings klom hij langs een waterleiding buis omhoog, klauterde op het dak, trok daar zijn schoenen en kousen uit en deed zijn best, zich achter een schoorsteen te verbergen. De bewakers hadden hem ech ter op zijn vlucht gadegeslagen. Zij omsin gelden het gebouw en overlegden, hoe zij den ontsnapte weer in hun macht konden krijgen. Eerst poogden zij door een zolder raam het dak te bereiken. De gevangene bleek echter zoo goed te kunnen mikken met stukken lei, die hij van het dak had losgerukt, dat deze poging werd opgegeven Vervolgens werd de brandslang *op den man gericht. Dit scheen de ontsnapte verre van onaangenaam te vinden. Toen men hem geruimen tijd had bespoten, trok hij zijn hemd uit en hing dat op den schoor steen te drogen. De man kortte zich daarop den tijd met kunstjes maken. Eerst klom hij boven op den schoorsteen om zijn vaardigheid in het balanceeren te toonen. Daarna ging hij op zijn handen staan. En eindelijk ging hij „glijbaantje" spelen, d. w. z. hij nam een aanloop en gleed dan door, waarbij hi] soms pas aan den alleruitersten rand van het dak tot staan kwam. Op het laatst werd het een geduldspelle- tje tusschen hem en de cipiers. Op aan biedingen van cigaretten en eten ging hij niet in. Het publiek, dat buiten de gevan genis de evoluties van den ontsnapte had gadegeslagen, verdween geleidelijk, eerst voor de thee, later voor het avondeten, en nog steeds wandelde de man in vrijheid op het dak rond. De kille avondwind bracht hem echter tot andere gedachten. Hij begon het koud te krijgen in zijn nog steeds vochtige klee- ren en capituleerde. Maar eerst moest hij zijn kleedingstukken, die hier en daar over het dak verspreid lagen, bijeenzoeken. En bij het oprapen van een schoen gleed hij uit en het scheelde maar weinig, of hij was ditmaal in vollen ernst van het dak. naar beneden gerold. Doch hij bereikte ten slotte veilig en wel zijn cel. Daar was het tenminste iets warmer! DE ONDERZOEKINGEN VAN DR. BENDIEN. Uitnoodiging van de afd. kankeronderzoek van het Inst. voor praeventieve ge neeskunde. De afd. kankeronderzoek van het Insti tuut voor praeventieve geneeskunde heeft den volgenden brief aan dr. Bendien ge richt Geachte Collega, De afdeeling kankeronderzoek van het Instituut van praeventieve geneeskunde heeft uw boekje „Specifische Veranerun- gen des Blutserums (ein Beitrag zur Sero- logischen Diagnose von Krebs und Tuber culose)" direct na verschijning in ernstige studie genomen, doch daarin geen aanlei ding kunnen vinden het door u beschreve ne als een stap voorwaarts te beschouwen op het gebied der serologische kankerdiag- nostiek in het bijzonder, of het kanker- vraagstuk in het algemeen. Te zeer echter naar onze meening wordt in den laatsten tijd in de leekenpers aan deze onderzoekingen aandacht gewijd. Wij hebben besloten, daarom u in de ge legenheid te stellen uwe methode van se rologische kankerdiagnostiek persoonlijk in ons laboratorium te demonstreeren, ten einde de waarde er van aan te toonen. Ik heb dus de eer, u namens bovenge noemde afdeeling uit te noodigen, u zoo spoedig mogelijk met ons in verbinding te stellen. Met coll. groeten, Uw dw., J. R. DE BRUïNE GROENEVELDT. HAAGSCHE RECHTBANK. Tereoht stonden de 31 jarige J. B. en de 23 jarige J. B., beiden los werkman uit L e i d e n, verdacht van diefstal van hout ten nadeele van de N.V. Werninks Beton Mij. Verd. bekenden en zeide uit armoede te hebben gehandeld. Het O.M. eischte tegen elk hunner 8 maanden gevangenisstraf. Vonnis 11 Aug. VOETBAL DIOC. HAARL. BOND. Uit: „Het Leidsche District". Zomercompetitie voor Junioren. Uitslagen van Zondag j.l. Afd. A.: S.J.C.—O.V.V. 4—1; V.V.V.— Leiden 03. Afd. B.: S.N,A.A.S.C. 11-0. Programma voor Zondag a.s.: Afd. A.: O.V.V—Leiden. (G. E. Bakker) S.J.C.—V.V.B. (J. Rdghart v. Gelder). Aanvang der wedstrijden 1 uur. De competitieleider P. J. A. de VRIND. AUSTRIA—WACKER 4-4. De loeide Oostenrijksohe profclubs Au stria en Wacker hebben gisteravond in het Stadion alhier een buitengewoon fraaie partij voetbal gespeeld, die even eens de vorige week in den Haag, in een gelijk spel (44) eindigde. Vooral voor de rust was het spel van beide ploegen uitstekend. Austria vooral was in deze periode bijzonder op dreef, zoodat zelfs Wacker, dat een geraffineerd positiespel ontplooide, het tegen haar moest afleggen. Met drie schitterende doelpunten van Specht (2) en Viert veroverde Austria 'n nuttigen 30 voorsprong. Eerst daarna gelukte het Wacker door Walshofer het eerste tegenpunt te scoren (31). Ook in de tweede helft, die in onweer en regen werd gespeeld, was de strijd niet alleen buitengewoon aantrekkelijk, doch eveneens spannend. Wacker bracht al spoedig door Horvath den stand op 32, doch Austria had direct daarop eveneens succes (42). Met twee keurige doelpun ten wist Wacker, dat tegen het einde vrijwel voortdurend in het offensief was, den stand gelijk te maken (4—4). „Tel." ATHLETIEK R.K.S.V. „Meerburg", Zoeterwoude (H.R.). Afdeeling Athletiek. Hierdoor verzoeken wij alle athleten, welke Zondag a.s. op da wedstrijden van A.S.C. deelnemen Vrijdag om 8 uur aan het Patronaat aanwezig te zijn, alwaar de laatste oefeningen worden gehouden en de laatste instructies, betreffende de in deeling de wedstrijden, zullen worden gegeven. Wij verwachten beslist aller opkomst. ZWEMMEN Aspirantwedstrijden „De Zijl" en Politiewedstrijden. Het programma voor de adspirantwed- strijden van „de Zijl" op 31 Aug. a.s. be staat uit de nummers 50 M. vrije- en rug- slag voor jongens en meisjes, 25 M. vrije- slag voor jongens en meisjes beneden de 13 jaar en handicap-zwemmen voor jon gens. Verder zullen dien avond de Politie- nummers verzwommen worden, waaron der dat om de Trianon-wisselbeker. De heer J. Stotijn, van de H.Z.S.P.C., kam pioen van Nederland, die op de onderlin ge wedstrijden verhinderd was, zal een demonstratie schoonspi-ingen geven, ter wijl de avond met een polo-wedstrijd zal worden besloten. BILJARTEN Nederlaagwedstrijden „de Krans". De uitslag der wedstrijd de Krans I S.D.O. voor de le afd. luidt: I. Mazurel S.D.O. 98 23 19 4.26 N.N. dc Kr. 100 23 20 4.34 C. Schouten 100 31 15 3.22 P. Rietkerken 95 30 12 3.16 R. Kantebeen 100 32 14 3.12 J. Zaalberg 86 31 14 2.75 J. Slimmers 100 43 13 2.32 J. P. Ouwerkerk 69 42 10 1.64 N.N. 100 41 7 1.96 N.N. 68 50 7 1.36 S.D.O. 498 car.; de Krans 418 car. De uitslag der wedstrijden de Krans I D.O.S. voor de le afd. luidt: P. Horree D.O.S. 100 26 13 3.84 N.N. de Kr. 69 25 17 2.76 A. Offenberg 92 41 15 2.24 P. Rietkerken 100 41 11 2.43 B. Peter 100 32 17 3.12 J. Zaalberg 59 31 7 1.90 W. Swaak 69 38 8 1.81 J. P. Ouwerkerk 100 38 15 2.C3 J. Chrispijn 100 23 15 4.34 C. de Leeuw res. 46 22 6 2.09 De uitslag der wed trijd de Krans II- S.D.O. voor de 2e afd. luidt: D. Nieuwenburg S.D.O. 67 36 11 1.86 C. de Leeuw de Kr. 75 36 11 2.03 A. J. Kantebeen 75 44 7 1.70 P. v. Houten 42 43 6 0.97 C. Altorf 75 47 8 1.59 C. v. Schie 65 46 9 1 41 W. v. d. Kaay 75 54 10 1.33 H. Filippo 59 53 10 1.11 W. Ranselaar 75 51 6 1.47 G. Hoeks 62 50 7 1.21 S.D.O. 367 car.; de Krans 303 car. De uitslag der wedstrijd de Krans II D.O.S. voor de 2e afd. luidt: D. v. Tongeren D.O.S. 75 28 16 2.G7 C. de Leeuw de Kr. 28 27 4 1.03 C. P. Fasel 75 29 22 2.58 P. v. Houten 46 28 7 1.64 H. Nasveld 75 55 9 1.36 C. v. Sohie 51 54 6 0.94 S. de Water 75 40 8 1.37 JI. Filippo 51 39 8 1.30 G. Nas 75 54 6 1.38 G. Hoeks 67 53 6 1.26 D.O.S. 375 car.; de Krans 243 car. DE ZEPPELIN 18 AUGUSTUS NAAR ENGELAND. Volgenden dag weer terug. Naar van kapitein Von Schiü-er wordt vernomen, zal de oorspronkelijk op 14 Juli vastgestelde tocht van de „Giaf Zeppelin" naar Engeland thans den 18 Augustus aan vangen. Dien dag zal op het vliegveld Croydon bij Londen worden geland. Er zal vèrvolgens een rondvlucht boven het Ver- eenigd Koninkrijk worden ondernomen. Den 19 Augustus zullen de Britse he deelnemers het luchtschip weer verlaten, waarna de „Zepp" den 20 Augustus naar Friedrichs- bafen zal terugkeeren. WEER EEN TSJECHISCH MILITAIR VLIEGTUIG NEERGESTORT. De waarnemer gedood. Gistermiddag stortte bij Parduibitz een bommenwerper neer op een spiritusbran der ij. Het vliegtuig vloog op een hoogte van ongeveer 2000 meter m brand. De piloot sprong met behulp van een parachute naar beneden en kwam behouden neer in de na bijheid van de spiritusbranderij. De para-chute van den luiitenant^waarne- mer bileef echter aan de stuurinrichting van het vliegtuig hangen, zoodat de luite nant nog ongeveer vier minuten met het brandende vliegtuig vloog. Op een hoogte van 200 meter boven de spiritusbrander ij brandden de koorden van de parachute door, waarop de waarnemer op een de-r daken neerstortte en vandaar dood op den grond tereoht kwam. Het brandende vliegtuig kwam terecht tegen den muur van een opslagplaats, waarbij de bommen voor raad ontplofte. De romp van het vlietuig werd circa twintig meter weggeslingerd en stortte neer op een hulpopslagplaa-ts, die eveneens in brand vloog. De brand kon echter door de terstond ge alarmeerde brandweer van de spiritusbran der ij nog tijdig worden gebtusoht. Amy Johnson. De Engelsohe vliegster Amy Johnson, die gisteren van het N.O. van Britsch-Indië was gestart oan vandaar naar Gharbin in Mantsjoerije te v'iegen, heeft op de girens van Mongolië en Mantsjoerije een noodlan ding moeten maken wegens gebrek aan benzine. Heden zou zij, na benzine te heb ben bijgevuld, haar vlucht naar Charbm voortzetten. Brazilië's President maakt een tocht met de Do-X. De Braziliia-ansche president dr. Vargas en verscheiden leden van het kabinet heb ben Maandagmiddag in de J>o-X" een rondvlucht boven de stad Rio de Janeiro en de haven gemaakt. Deze rondv'uoht was tevens de laatste proefvlucht van het vlieg- schip voor zijn vertrek naar het Noorden. De „Do-X" zal op deze vlucht 54 passagiers medenernen, waarvan de meesten echter niet verder dan de Noord-Brazilliaansehe ha-ven zullen gaan. de Krans 374 car. KATWIJK AAN DEN RIJN. Ondergeloopen. Een hevig onweer met hevige regen ontlastte zich gisteren avond boven het dorp. De rioleering in de Voorstraat-Noord die bij erge regen al sinds lang niet voldoende functioneert kon het water lang niet verzwelgen. Op meerdere plaatsen stond het tot bijna aan de huizen en bij mej. v. Maurik, die eeni- ge dagen afwezig was, liep het tot ver in huis. Buren ontfermden zich erover en 'n smid maakte de deur open waarna het water weer geloosd is en matten en klee- den gedroogd. 0UD-ADE. Windhoos. Tijdens het hevige onwe- der, dat zich Dinsdagmiddag in de om streken van Leiden ontlastte werden door een windhoos enkele boomen nabij de boerderij „Mijn Ouders Wensch" ontwor teld, terwijl van de woningen van J. Veens wijk en C. van der Voort vele pan nen zijn afgewaaid. 7494 TWEEDE BI AD PAG. 7 voorkomt tandbederf en poetst 's-morQefiip 's-avonds met 7ö ets. per V\ tub^j/fdsjpïftube ALKEMADE. Geboren: Johannes Nicolaas z. van Th. Hoogenboom en W. van Emmerik; Leonardus Theodorus z. van C. Witteman en P. M. van der Hulst; Ohristina Geer- truida d. van P. Wortman en C. H. M. Daleman. Oatharina Elisabeth d. van C. J. van Zei en G. C. Borst; Sebastianus Cornelis Alphonsus z. van A. van Velzen en J. C. Pouw. Overleden: Martha Loos echtg. v. Th. van der Zwet 56 j.; Martinus Klerks 41 jaar. Geve stigd: J. M. v. Schie van Zoe terwoude; F. Braaksma van Kolummer- land; W. G. Hoogenboom v. Woubrugge; J. M. Nagyovu ge'b. de Gooyer v. Ferte- salmas (Tsj. SI.); P. E. Beek v. Amster dam; A. van Geest en echtgenoote van den Haag; E. B. Derksen en A. M. A. Meyer v. Texel; G. Raaphorst v. Haar lemmermeer; C. J. A. de Vette v. Wasse naar; Th. F. A. Hogendorp v. Leiden; Vertrokken: B. E. van der Stel naar Lisse; A. P. C. M. van Straelen naar Velp; P. Verby naar Woubrugge; P. J. Straathof naar den Haag; M. J. Cozijn naar Amsterdam; H. van der Klok naar Schoterland; J. A. Wildenburg naar Nieuwkoop. N00RDWIJKERH0UT. PROFESSIEFEEST ZR ALPERTA. Gisteren vierde de Ecrw. Zuster Albeita van de Orde der Zusters Domicaiiessen alhier haar 25-jarig professiefeest. Deze zuster, alsom te Noordwijkerhout bekend en bemind is sedert 11 jaar als wijkverpleegster werkzaam en is met de vestiging van genoemde orde hier geko men. Des middags werd receptie gehouden in de versierde lokalen van de fröbel school. Zeer talrijk waren de bezoekers en be zoeksters, dié haar kwamen feliciteeren. Als geschenken werden aangeboden na mens het bestuur van het Wit-Gele Kruis een zilveren verpleegsters-horloge en na- mens de leden van het Wit-Gele Kruis een zilveren wierookvat, godslamp en canon borden. Het gemeentebestur was vertegenwoor digd door den loco-burgemeester, den heer E. Oostdam Hzn. en den secretaris, den heer J. Pijnenburg, die blijk gaven van waardeering voor het zeer verdienste lijke werk dezer Zuster Moge God haar nog vele jaren schenken. RIJNSBURG. Bloemenhandel. Het warme weer doet de aanvoer aanmerkelijk vergrooten doch def; prijzen vprlagen. De, aapvoer van Gla diolen is op heden zeer groot doch de prij zen zijn voor de meeste soorten laag. Ook rozen dalen erg in prijs. Lelie's brengen redelijke prijzen op. Betaald werd voor ro zen per bos van 20 stuks: Hadley ƒ1.20 1.50, Butterfly 4050 ct., Landia 3040 ct., Miss Edith Helen 1.501.70, Ophelia 40 50 ct., Golden Ophelia 4050 ct., Pernet 3040 ct. Snijbloemen per 100 stuks: Zin nia 2 603.10. Lange Godesia 6080 ct. Convili's 60—70 ct., Lelie's wit 8—8.80, Lelie's rood 6.406.90, Scabiosa 4050 ct., Centaurea 16—23 ct., Pompon Dahlia's 7090 ct. Groote Dahlia's 22 60. Lange Statice 1520 ct. Asters 3040 ct., Lathy rus 2025 ct. Gladiolen: Vlamingzwart 2530 cent, Fiat 3035 ct., Voght 3035 ct., Wilbrink 10—15 ct., Edison 2030 ct., Oranje Brillant 3035 ct., Crimson 3040 ct. Halley 1520 cent. LTmmacuiee 4050 ct., Odin 2025 ct. Jacoba 7080 ct. Ame rica 30—35 ct. Snijbloemen per 100 bos: Harde Statice 3—5.Strooblocmen 57 Kopgo- desia 2.302.80. Maloppen 3—5. STOMPWIJK. Personalia. De heer Alb. Floor, onder wijzer aan de St. Gerardus-Mapella-school alhier is met ingang van 1 Sept. a.s. in gelijke betrekking benoemd aan de St. Ca- tharina-school te Amsterdam. WARMOND. Omlegging autobus. Waar de War- mundastraat geheel wordt bestraat, is het verkeer daar ter plaatse gesloten. In ver band hiermede zal de autobus in het be gin van de Warmundastraat keeren en in plaats van den Heerenweg de route ne men Dorpsstraat, BaanHeerenweg. Boot omgeslagen. Gisteren bevonden zich op de Ivagerplassen de heeren J. M. en C. L. benevens mej. B. G. in een schouw. Door onkundig zeilen sloeg de boot om zoodat allo ingezetenen te water geraakten. Gelukkig was spoedig assisten tie aanwezig, en konden de opvaren Jen worden gered. Met veel moeite weic! de boot wederom overeind gezet. Verschillen de benoodigdheden, de opvarenden toebe- hoorende, verdwenen in de diepte. Gevestigd: C. E. van Gils van Roo sendaal en Nispen. M. J. Zwetsloot van Noordwijkerhout. W. Ammerlaan van Zoeterwoude. H. Voigt van Duilsch- land. W. Uit den Boogaard van Wou brugge. E. Schonbeek, van Duitsch land. E. Kruger van 's-Gravenhage. H. Blum van Wiesbaden. T. Pos van 's-Gravenhage. Vertrokken: E. Weiser naar Den Haag. K. Schuring naar Den Haag. W. H. Cusovius naar Amsterdam. P. S. Baak naar Woubrugge. C. J. J. Roest naar Leiden. P. Koenraad naar Vlis- singen. G. Ravensbergen en gezin naar Nieuwkoop. J. B. Bahlman naar Alphen aan den Rijn. H. Schrier naar Wasse naar. A. M. A. Vranken naar Amster dam. TER-AAR. Oranjefeesten. Dit jaar zullen de fees ten van de Oranjevereeniging „Juliana" gehouden borden op Woensdag en Don derdag 1617 September. Evenals voor gaande jaren, is het Bestuur volop in actie om een animeerend program in elkaar te zetten. Naar wij vernemen, zijn er al reeds stappen gedaan, om een Gondel vaart te organiseeren op de Poel. Wanneer het weer gunstig is, belooft dit een mooi schouwspel te worden. Voorts zullen natuurlijk ook kinderfeesten worden gehouden, en volksspelen. De bode van de Juliana vereeniging zai deze en aanstaande week rond gaan om de lid- maatsch^pkaarten aan te bieden. Personalia. Onze plaatsgenoot, de heer Jan van Rijn, slaagde dezer dagen aan de Nijverheidsschool te Utrecht voor het Diploma, „Gezel in het Timmeren", van de Vereeniging van Veredeling van Am bachten. Voorwaar een mooi succes. GEMEENTERAAD. Maandagavond te 7.30 uur kwam de raad der gemeente Veur in openbare ver gadering bijeen. Voorz. burg. W. Keijzer, secr. H. J. van Delft, Aanwezig alle leden. De voorz. opent de vergadering met gebed, waarna de notulen onveranderd worden goedge keurd. De heer Raaphorst vraagt, hoe het staat met de schoolbaden in de Bad- en Zwem inrichting te Voorburg. De voorz. ant woordt, dat Voorburg hieromtrent zelf nog geen regeling heeft getroffen en B. en W. hierop moeten wachten; het heeft echcer de volle aandacht van B. en W. Ingekomen zijn: Bèricht van den heer Hol inzake aanneming benoeming tot lid van het plaatselijk schooltoezicht. Goed keuring van enkele af- en overschrij vingen. Proces-verbaal voorz. Centraal Stembureau, dat alle gekozen Raadsle den hun benoeming aannemen, enz. Een stuk inzake grensregeling met de ge meente Den Haag wil de voorz. in den nieuwen Raad behandelen, wat wordt goedgekeurdalle stukken worden voor kennisgeving aangenomen. In de Commissie tot onderzoek geloofs brieven nieuw benoemde Raadsleden, worden benoemd de heeren Borst en Raaphorst. De voorz. schorst de vergadering om de heeren gelegenheid te geven de brieven te onderzoeken. Na heropening deelt de voorz. mede, namens de commissie, dat alle stukken in volkomen orde zijn en advi seert tot toelating, wat z.h.s. wordt goed gekeurd. In de verordening als bedoeld bij art. 120 der gemeontewet (innep watergelden Stichting Drinkwaterleiding „De Tien Gemeenten") wil de heer Borst art. 4 veranderd hebben. Het betreft alleen een redactie-wijziging, dat n.l. de daarin ge noemde belooning wordt verrekend met het bedrijf en niet met de ambtenaren, wat z.i. een eenvoudiger verrekening is, daar de ambtenaren de vergoeding toch ontvangen. De voorz. licht een en ander toe en verzoekt de verordening voorloopig aldus aan te nemen, wat na enkele bespreking z.h.s. geschied. Het voorstel inzake Gemeenteverslag (art. 215 Gemeentewet); het voorstel naar aanleiding van art. 124 Gemeentewet (Kas- opneming gemeente-ontvanger) en het voorstel met betrekking tot art. 265 der Gemeentewet (deugdelijkheidsverklaring rekeningen takken van dienst) worden alle z.h.s. aangenomen. De schoolarsendienst. Voorstel tot wijziging gemeenschappe lijke schoolartsenregeling. De heer de Koning vraagt, of de school arts hier reeds is werkzaam geweest. De voorz. antwoordt, dat do arts rfeds op 1 Januari in dienst is getreden en hier reeds vele malen is werkzaam geweest, be halve in de bijzondere scholen, vat ech ter niet de schuld is van den arts. De voorz. deelt mede, dat hij ook reeds met groot succes is werkzaam geweest op de andere plaatsen, o.a. Voorschoten Hij be spreekt de vergoeding van den arts, welke z.i. veel te laag is. De heer de Koning wil den schoolarts een salaris geven, waarmede hij er royaal komen kan, opdat men we«.3, waarmede men er af is. Hij moet dan echter zelf de onkosten van auto, etc. betalen ook de heer Raaphorst is deze meeting toege daan. De voorz. zegt toe deze zaak in de eerstvolgende vergadering te zullen be spreken en hierop dan nader terug te ko men. De heer Raaphorst zegt. dat hij er nog niets van heeft gehoord, dat de Bchool- arts hier al is werkzaam geweest en vraagt, of er een tijd is vastg' stcld, wan neer geregeld het onderzoek geschied. De voorz. zegt, dat het onderzoek, ook aan de bijzondere scholen, nu geregeld, waarschijnlijk om de 14 dagen geschied. Het onderzoek van het kind geschied uit sluitend in het bijzijn van den vader of de moeder van het kind, liefst van de moe der er wordt dan een brief in enveloppb door den schoolarts afgegeven. welke aan den huisdokter moet woidcn gegeven; al les is uitstekend geregeld De voorz. deelt nog mede, dat de schoo'aits te Stompwijk een lezing zal houden •<">or het Wit-Gele Kruis en hij zal ook zeker bereid zijn voor het Wit-Gele of Groene Kruis te Veur-- Leidschendam een 'ezing te houden, wan neer hem dit wordt verzocht. Na enkele besp-eking wordt dan bef voorstel z.h.s. goedgekeurd. De aanschaffing van een cyclostyle voor den secretaris wordt eveneens z.h.s. goed gekeurd. Hierna Bluiting.

Leidsche Courant | 1931 | | pagina 7