TELEGRAMMEN VRAGENBUS MARKTBERICHTEN Burgerlijke Stand WOENSDAG 5 AUGUSTUS 1931 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD PAG. 3 mensohen, die aan het strand hulpeloos moesten toezien, verdronken. Het waren Ruth, Ursula en John Vilieside reap. 23, 20 en 21 jaar oud. Met nog een derde zuster en een vriendin waren zij in zee gegaan, niet wetende dat het baden op deze plaats wegens het groote gevaar ver boden was. Plotseling werden zij gegrepen door een krachtige golf. De derde zuster en de vriendin konden nog juist in veilig heid komen, doch de drie andere slachtof fers werden door het water weggetrokken, zonder dat eenige poging tot redding kon worden gedaan. LAATSTE BERICHTEN AUTO TE WATER GEREDEN. Uit Sneck wordt on>s gemeld: Een auto, waarin waren gezeten de heer en mevr. v. O. en de heer en mevr. P., die bij eerstgenoemde familie logeerden, is he dennacht na 2 uur bij de Jousterkade te waiter gereden, op het oogenblik dat de be stuurder een brug wilde oprijden. De auto verdween onmiddellijk in de diepte. De hoeren wisten zich door het portier te red den, doch de dames, die achterin waren ge zeten, moesten door toegeschoten publiek door een stuk geslagen ruit uit hun benarde positie worden bevrijd. Beide vrouwen wa ren bewusteloos. Mevr. v. O. kwam spoedig bij na toediening van zuurstof, mevr. P. echter werd in bewusteloozen toestand naar het St. Atondus ziekenhuis vervoerd. Zij is er zeer ernstig aan toe. De bestuurder werd vrij ernstig aan de handen gewond. Hij werd ter plaatse verbonden. BESCHUITFABRIEK AFGEBRAND. Hedennacht is de groote Ark's beschuit fabriek te Heerde geheel door brand ver nield. Te 12 uur verliet een ploeg laat wer kende bakkers het gebouw zonder onraad te hebben bemerkt. Te half 2 stond het ge- hee'e gebo-uw in lichtelaaie. Tegenover de vuurzee stond de motorspuit uit Heerde machteloos. Men requireerde de brandweer uit Hat tem, Zwolle, Epe en Va ar sen, doch toen het materiaal arriveerde, was het ge bouw reeds verloren. De belende peroeelen, waarbij kerk en gemeentehuis bleven behouden. Alle machi nes zijn mede een prooi der vlammen ge worden. Buren en een der heeren ran Ark kon den nog juist de auto's redden. De firma werkte met 80 man en is tegen bedrijsf- schade verzekerd. Ook de andere schade wordt dioor verzekering gedekt. Door de hulp van andere beschuitfabrie ken hier te lande hoopt men het bedrijf gaande te houden. Een gelukkige omstan digheid is, dat hier voor de betrokken fir ma een nieuwe fabriek wordt gebouwd, die over circa 3 maanen gereed zal zijn. BOERDERIJ AFGEBRAND. Hedenmorgen is de boerderij van den heer J. Perdok op den Zomerdijk te De!f- zijn geheel afgebrand. De brand greep zoo snel om zich heen, dat van de inboedel zoo goed als niets kon worden gered. Een deel van de levende have kwam eveneens in de vlammen om. De oorzaak is vermoe delijk een defect aan de schoorsteen ge weest.. De schade wordt slechts gedeelte lijk door verzekering gedekt. Nader wordt gemeld, dat de oorzaak van den brand waarschijnlijk te wijben is aan onvoorzichtigheid van de dienstbode, die bij het aanmaken van dè kachel niet de noodige voorzorgsmaatregelen had geno- Het zoontje van den heer Perdok, dat nog te slapen lag, kon gelukkig bijtijds uit zijn bed worden gehaald. Het nog in de schuur aanwezige vee, namelijk een veu len, drie varkens en een aantal kippen, kwam echter in de vlammen om. BLIKSEM INGESLAGEN. Gisteravond te half elf sloeg de bliksem in de kapitale boerderij Ronduite, eigen- dam van Jhr. van Weede te Den Haag on bewoond door den heer R. Hendriks te Voorst a. d. IJsel. De geheele familie zat aan tafel in het voorhuis en bemerkte aanvankelijk niet, dat er brand was. Een hevig geknetter verried, dat de boerderij in volle vlam stond. De geheele boerderij met bijgebou wen is een prooi der vlammen geworden. De motorspuit uit Voorst verleende de eer ste hulp, waarna die uit Twello eveneens assistentie verleende. Men kon evenwel niets meer doen dan de vuurpoel onder wa ter zetten. Een zeug met tien biggen kwam in de vlammen om. De boerderij en inboe del waren verzekerd. De bomaanslagen in de Joego-Slavische treinen. BELGRADO, 4 Aug. (V.DDe onte ploffkiig in den sneltrein MunehenBelgra de heeft thans in t-o/taai drie slacht o-ffers geëischt. In het ziekenhuis te Semlin is de echtgencote van pref. Brunetti aan haar verwondingen over lieden, terwijl de toe stand van zijn dochter ernstig is. De aan vankelijk onbekende passagier, die op slag gedood werd, bleek een Sloveensoh jounna- l.st, Lesnitschar genaamd, te zijn. Het on derzoek heeft uitgewezen, dat de bommen met een zeer gevaarlijke springstof, mege- nit gevuld waren. Sedert den 30en Jund, zjjn thans in Joego-Stavaë elf spoorwegwagens door megenit verwoest, aangezien elke ont ploffing brand tengevolge heeft. De totale schade bedraagt ongeveer 450.000 gulden. Van de verbrande wagons behoorden zes aan de Duatsche Rijks-spoorwegen. De bom men waren steeds in eerste of tweede klasse coupé's achter de rugleuningen aange bracht. De directie der Joego-Slavische spoorwegen heeft het internationaal ver keersbureau te Bern verzocht, een in-te-rna- tionale conferentie te willen bijeenroepen, om het vraagstuk van het doorgaande spoorwegverkeer ter sprake te brengen. Een doode en 2 gewonden bij een ontploffing. HALLE, 5 Aug. (V.D.) Op het land goed Wiirddnhof brak gistermiddag in een schuur brand uit, doordat een tractor ont plofte toen de tank werd voorzien van nieuwe benzine. Ook het naast den schuur gelegen korenveld vloog in brand, zoodat 4 morgen koren verbrandde. De monteur en 2 in de schuur vertoevende vrouwen liepen zoo ernstige brandwonden op, dat zij naar het ziekenhuis te Balde overgebracht moes ten worden, waar korten tijd later een der vrouwen overleed. De toestand van de beide andere gewonden is zorgwekend. Brüning en Curtius naar Rome. BERLIJN, 5 Augustus (V.D.) Heden middag komt het rijkskabinet in vergade ring bijeen oon voorbereidende maatregelen te treffen voor de reis van den rijkskanse lier en van dr. Curtius naar Rome. De rijkskanselier zal een in'eiding houden over de punten, die in 'Kbrne ter sprake komen. Dr. Brünnnig en dr. Ourtius vertrekken he denavond om 22.02 uur van het Anhalter Bahnhof naar Rome. De overstroomingen in China. SJANGHAI, 5 Augustus (V.D.) De overstroomingen in China tengevolge van den heviigen regenval en van het smelten van de sneeuw hebben groote verwoestin gen aangericht. In met minder dan 16 pro vides zijn meer dan 50 millioen rnenschen door de o-verstroomingen getroffen. De ma- terieele schade is zeer groot. Wanneer door de jarenlange revolutie het afwaterinigss'ysteem der groote rivieren niet volkomen was verwaarloosd, zouden de ovem'troomingen niet een zoo ennstigen om vang hebben aangenomen. Te Hanlcau staan zoo-wel de e'ectrische centrale alls het vlieg veld meters diep onder water. De arbeiders, die werkzaam waren aan het versterken der dijken zijn op het ordtieke oogenblik wegen® een loonoonflict in staking gegaan. Gisteren zijn drie nieuwe stuwdammen van de groote meren aan de grens va.n de pro vincie Kia-ng-sa doorgebroken, waardoor veel rnenschen en vee verdronken. Communisten-gewroet in Oostenrijk. WEEN EN, 5 Augustus (V.D.) Naar aan leiding van een mededeel i-mg, dat in een be paald huis in het 18e district te Weenen herhaalde'ijk door onbekende personen wa pens werden afge'everd, ondernam de po litie gisteren een huiszoeking in genoemd perceel en vond in de woning van een ar beider uit een schoenfabriek te Ha-vac 6 militaire geweren, 4 revolvers en ongeveer 250 geweer- en revolverpatronen en ver schillende documenten over de samenstel ling van het bondslegor. van gendarmerie enpbiitie en verder materiaal, dat wees op een uitgebreiden berichtendienst. Behalve de bewoner van de woning, werden 4 per sonen, die dakwijils bij H. verkeer-ten en de vrouw, met wie hij samenleefde, gearre- 'steerd. Uit Kbagenfurth wordt gemeld, dat de politie ook daar wapens heeft gevonden. Het kwam op den len Aug. tot zóó ernstige botsingen met- communisten, dat de partij secretaris werd gearresteerd en het partij bureau werd doorzocht, waarbij eveneens revoCvers, gummistokken, pl-oertendooders en doeken werden gevonden, terwijl uit ge vonden correspondentie tevens bleek, dat heit communistisch partij-secreta.riaat in ver binding staat met de Joego-Slavieohe ille gale communistische organisatie. BAROMETER. naar waarnemingen, verricht in den morgen van 5 Aug. 1931, medegedeeld door het Kon. Ned. Meteor. Instituut te De Bildt: Hoogste barometerst.: 770.1 te Lerwick. Laagste barometerst.: 751.te Yardö. Verwachting tot den avond van G Aug.: Zwakke wind uit Oostelijke richtingen. Meest licht tot half bewolkt. Waarschijn lijk onweer. Warm. LUCHTTEMPERATUURs 27.3 gr. C. I p WATERTEMPERATUUR. Zweminrichting Hooge Rijndijk: 7 uur 23, 12 uur 23.5 en 3 uur 24.5 gr. 0. Zweminrichting „De Zijl": 7 uur 22, 12 uur 23 en 3 uur 24 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS e.a.: Van Woensdagnamiddag 9.15 uur tot Donderdagmorgen 4.56 uur. HOOGSTE WATERSTAND. Hoog water te Katwijk aan Zee op Donderdag 6 Aug. voorm. 8.14 uur en nam. 8.35 uur. Voor haar overige werkzaamheden ont vangt het Instituut ook regeeringssteun van het Departement van Onderwijs der Nederlandsche regeering. Verder is het in hoofdzaak afhankelijk van de jaarlijksche contributies van donateurs en leden, die gestegen zijn tot 4000.maar thans ge vaar loopen te verminderen ten gevolge van de malaise. Het Instituut telt vier eereleden, 77 do nateurs en ongeveer 400 gewone leden. Op onze ledenlijst komen de namen voor Van vier oud Gouverneurs-Generaal van Neder- landsch Indië, waarvan één, Z.E. A. W. E. Idenburg, als voorzitter fungeert van onzen Raad van Bijstand, terwijl de onlangs af getreden landvoogd, Jhr. Mr. A. C. D. de Graeff tot onze eereleden behoort. Dr. N. J. Krom heeft daarna een over zicht gegeven van de oudheden van Suma tra en prof. Vogel van de Mohammedaan- sche oudheden van Delhi en omgeving. Het gezelschap begaf zich vervolgens naar de Universiteit, waar zich ook de se cretaris van de Senaat, prof. dr. J. J. Blanksma bevond en waar in de Senaais kamer de thee werd aangeboden. Het café „Bodega" aan de Hooigracht no. 49 is geheel gerestaureerd. Voor de vele bezoekers aan het café is dit een groot ge rief. Het café heeft door deze restauratie zeker weer aan aantrekkelijkheid gewon nen. Om even 5 uur hedenmorgen wae de 59- jarige J. S. bezig een carbidbus te doo- ven, waarvan hij gebruik gemaakt had bij werkzaamheden aan de Kruisstraat. Hij liet de buis uit de hand vallen, welke daarop ontplofte. De vlammen sloegen den man in 't gezicht. Hoewel zijn gezicht geheel zwart geblakerd was, viel het met de ver wondingen mee. In het Acad. Ziekenhuis is de main verbonden. De uitgebroken inbreker J. B., die ter observatie naar het Acad. Ziekenhuis was gebracht, is thans in het Huis van Bewa ring te Den Haag ingesloten. Gevonden voorwerpen. Huissleutels, Lipsisleuitels, Yalesleutel, portemoiiinaie met inihoud, handschoenen, damestaschje met inhoud, regenjas, zwarte muts, zakagenda, portienkruk, 3 ledige bo- teirvia-ahjes, pakje badigocd, zilveren arm band, doublé armband, kindertasch met in houd, vierkant zilveren dameshorloge, si garenaansteker, manteltje, kiniderschoemtje, gouden medaillon, broche, bril met. zwarte glazen, jumper, cêpe, roeibootje, ea-no, zij den shiawil, damesmantel, notitieboekje van D. Kleyn, damesceiintai.ur, bankbiljet a 10.zilveren manchetknoop, 2 filmpjes, me'lkbus, bril met hoornen montuur, ge deelte van een autolamtaam, breiwerkje, lederen halsband, zakmes, schaar, vulpen, blauw lederen regenhoed, kiindertruiltje, fo totoestel, moiborbril, auto'sllinger, wit bokje, deken, kist aardappelen en zak boonen, vermoedelijk gouden dames-armbandhorlo ge strandschoentje, paar ouide sokken, ge deelte van ©en stethoscoop, rol toiletpapier, meetlint, rozenkrans, balk, nikkelen arm bandhorloge, jongensjasje, 3 teeke-ningen, breukband, dolkmes in scheede, lorgnetin éitiui, bohenmand, portefeuille van Jac. Bie- ver, driekante zilveren broche, zak prinoes- seboonen, duimstok, blauwe blouse, rol viltpapier, zilveren broche met graftombe, vischnetje, vermoedelijk gouden broche met steentjes. Gevonden in de eleotrisohe tram. (stads- lijn). Parapluie. Gevonden in een autobus van stadsver keer. Parapluie, blauwe doek, portemomnaie met inhoud, kindertasch je, damestaschje met inhoud, pakje inhoudende luiers, pakje inoudiende badigoed en.z. Terug te bekomen en inlichtingen te verkrijgen ten politie- bureeJe alhier eiken werkdag, behalve Don derdag en Vrijdag, hussoben 1 en 3 uur n.m. Handelsregister K. v. K. Nieuwe inschrijving. 5795. N.Y. Verkoopkantoor van Morpheusartikelen in oprichting, Leiden, Oude Vest 179. Ver koop van ziekenverplegingsartikelen in den ruimsten zin des woords. N. Directeur: Jo hannes Petrus Hünër, Wassenaar. Wijziging. 2679. A. Couvée, Sassen- heim, Hoofdstraat 218, Vleeschhouwerij en spekslagerij. Vest. Fil.: Slagerij „De Oude Post", Hoofdstraat 117, Sassenheim. Opheffing. 5441. Cor Berg, Sassen heim, Hoofdstraat 68, Bloembollenkweeko- rij en handel. Vraag P. de J. te L. inzake het la- ten overschrijven van een huis belast met hypotheek op zijn dochter. Antwoord Het huis blijft natuur lijk als zekerheid voor de hypothecaire schuld op wiens of wier naam dat ook ge zet wordt. Voor uw overige niet door hypo theek gedekte schulden kan het huis niet word en verkocht, tenzij uw schuld ei schers u failliet laten verklaren en er alsnog in slagen om te bewijzen, dat de transactie gebeurd is met de wetenschap dat daar door de schuldeischers benadeeld werden. Vraag: J. v. D. te A. inzake verple- gingskosten van een dienstbode. Antwoord De wet zegt, dat er voor een „betrekkelijk korten tijd" verplicht zijt het volle loon uit te betalen. Hoelang dat is staat niet vast, dooh zeker niet lan ger dan 6 weken; veertien dagen is ge woonlijk lang genoeg. Wanneer het meisje uit zich zelf naar huis is gegaan, behoeft u geen kostgeld noch verplegingskosten te betalen. Berichten reeds in een groot deel onzer vorige opiage geplaatst. LEIDEN. Directeur Muziekschool „Toonkunst". Naar wij vernemen is met ingang van* Sept. a.s. in de plaats van de op eigen verzoek eervol ontslagen directrice mej. Harry v. d. Harst, benoemd tot directeur van de muziekschool der Maatschappij voor Toonkunst alhier de heer Richard Boor, hoofdleeraar aan het Conservatorium te Amsterdam. Voor het examen Hoofdacte is geslaagd de heer J. W. van der Reyden. Voor het examen Nuttige Handwerken zijn geslaagd de dames J. M. Corba en J. G. van Ulden. De Victoria Regia in bloei. In een der kassen van de Hortus ia de Victoria Regia in bloei gekomen. Belang stellenden kunnen de zeldzame bloem be zichtigen 's avonds van 9—1-, tegen een entree prijs van 25 ets. BINNENLAND. K.L.M. VLIEGTUIG NEER GESTORT. VLIEGER, MECANICIEN EN EEN JONGETJE GEWOND. De machine geheel vernield. Hedenmiddag te kwart over 12 is op het vliegveld Waalhaven de 3-motorige PH AFK, die kort te voren van Londen was aangekomen en vertrok naar Amsterdam, van geringe hoogte neergestort en geheel vernield. Toen de machine uit Londen was aangekomen, was één passagier uitge stapt en waren er 14 passagiers voor de reis naar Amsterdam ingekomen. Dit waren grootendeels mensohen, die deze reis voor hun genoegen deden. De bestuur der van de machine was de heer Pellens, mecanicien de heer de Koning. Bij het opstijgen weigerde de linkermotor en draaide terug. Toen het toestel boven Waalhaven was gekomen, vond de piloot het beter, terug te keeren. Hij wendde het toestel, doch toen zijn machine den vasten grond naderde, was hij zoover gezakt, dat de rechtervleugel in botsing kwam met een daar staand en seinpaal. De vleugel en de seinpaal braken af. Een jongetje, dat er dioht bij stond, werd door de neerval lende stukken getroffen en bleef zwaar ge wond liggen. Het toestel kwam tenslotte neer op de spoorrails buiten het vliegveld en werd geheel vernield met uitzondering van de cabine. Onmiddellijk was de G. G. en G. D. aanwezig met twee auto's. Het bleek, dat het aantal gewonden meeviel. Het jon getje, dat door de stukken van den sein paal was getroffen, had een hoofdwonde en een gecompliceerde beenbreuk. Te zamen met den piloot, die zijn kaak had gebroken en zijn neus gewond, is hij naar het ziekenhuis aan den Coolsingel ver voerd. Amputatie van het been van het knaapje bleek noodzakelijk. De piloot en de mecanicien zouden waarschijnlijk later naar huis gaan. Van de inzittende passa- giers hadden er twee hoofdwonden, ter wijl de anderen zeer geringe schaafwon den. hadden opgeloopen. De meeste pas sagiers zijn te Rotterdam gebleven. Een viertal heeft de reis met een ander toestel naar Amsterdam voortgezet. BUITENLAND. Drie personen bij het baden verdronken. LONDEN, 4 Aug. (V.D.). Aan de kust van Sussex zijn bij het baden twee zusters en een broer in het gezicht van honderden Het bedrijf van de mijn „Laura". Van de zijde der directie der Mij. tet Ex ploitatie der Steenkolenmijn „Laura" ver nemen wij, dat aan het feit, dait Woens dag 29 Juüii j.l. op de mijm „Laura" te Ey gels hoven niet is gewerkt, geen bijzonde re beteekenis dient te worden toegekend. Het is n.L in dezen stappen tijd wel meer gebeurd,, dat er een dag niet werd gearbeid. Op het oogenblik is de mijn „Laura" even- al1® de eveneens door deze Mij. geëxploiteer de mijn „Julia" dag in dag uit in vol be drijf. Kostelooze rijwielbelastingmerken voor werkloozen? Het Anti-rijwielbelasting Comité te Am, sterdam deelt mede, van den Directeur der Directe Belastingen bericht te hebben ont vangen, dat naar aanleiding van de te zij ner kantore ingeleverde verzoeken van werkloozen, tot het verkrijgen van een kos teloos rijwielbelastingmerk, een onderzoek zal worden ingesteld. In afwachting daarvan zal aan de on derteekenaars een bewijs worden toegezon den, dat tot 1 October 1931 het kosteloos rijwielbelastingmerk kan vervangen. AMSTERDAM, 5 Aug. Vee. Ter vee markt waren heden aangevoerd: 345 vette kalveren le kwal. 64—70, 2e kwal. 54—62 cent, 3e kwal. 40J50 cent, 46 nuchtere kal veren 814 per stuk; 520 Varkens, Vleesohvarkens, wegende van 90110 kg. 5859 cent, zware 5658 cent en vette 5254 cent per kg. slachtgewioht. Aange voerd 8 wagons geslachte runderen uit Denemarken. R0EL0FARENDSVEEN, 5 Aug. Groen- tenveiling. Snijboonen 5055 cent, idem M 8595 cent, idem I 1.151.25, princesse- boonen 1.101.15, idem zonder draad 1.551.60, dubb. stam 95 cent alles per 10 kg.; Augurkenfijn 5.70, fijnbasterd 2.40, basterd 1-30, grof 1.10—1.25, grof afwijkend 45 cent. bommen 3238 cent en stippel 4045 cent alles per 25 kg. WOERDEN, 4 Aug. Groentenveiling. Snij'boonen 13.523 cent, pronkboonen 2.5 10 cent, stoksuikerboonen 15.520 cent, stamboonen 7.515 cent, postelein 36 et-, LEIDEN. Geboren: Henny, z. van K. P. Favier en M. Chaudron. Simon Petrus Hendri- cus, z. van M. C. Pijnaker en W. P. Strijk. Aaltje, d. van J. Mulder en S. van Kope ren. Hendrik, z. van J. Rozemond «n M. H. van den Berg. Ondertrouwd: E. Winterswijk jm. 33 j. en J. W. Paling jd. 23 j. Gehuwd: P. J. W. van de Bilt jm. en E. A. Th. J. Fleerkamp jd. Overleden: E. A. Helder Lührs vr. 53 j. Th. J. Meerbrug-Norenburg wede. 80 j. W. Chr. Zandvoort wedn. 79 j. H. Ohr. Steffens-van der Linde wede. 87 j. A. M. Verboog-de Vos wede. 79 j. S. Honsbeek m. 49 j. BIOSCOPEN. Casino: Voor volwassenen. Luxor: Voor volwassenen. Trianon: Goedgekeurd. spinazie 4 cent per kg.; peen 4.5 cent, uien 33.5 cent, rabarber 10 cent, kroten 1.52 oent per bos; bloemkool extra 9.511.5 cent, idem I 4.59.5 cent, idem II 23 ct. roodekool 6.58 cent, savoyekool 9.5 oent, komkommers 1.54.5 cent, meloenen 732 cent per stuk; fruit: frambozen 2445 ct. en roode kruisbessen 6.5 cent per pond; perziken 1.56 cent per stuk; Yellow Transparant I 3036 cent, idem II 14.5 25 cent, Kruidenierspeeren extra 28 cent, idem T 1926 cent, idem II 1019.5 oent, N. H. Suikerneren I 10.512.5, idem II 7.5 8.5 cent, Dikstelen T 11 cent, mooie Neel 8.5 oent, Cbarlemonstri I 18.5 cent en idem II 10 cent per kg. 5 Aug. Kaas. Aanvoer 345 partijen. Met rijksmerk le soort 3842, 2e soort 33—36, zware 43. Handel matig. BODEGRAVEN, 4 Aug. Kaas. Aanvoer: 362 wagons, tezamen 15.884 stuks, wegende 142.956 kg. Eerste soort Gouda met rijks- merk 38—42, idem 2e soort 3236, zwaardere 43. Handel flauw. KATWIJK a. d. RIJN, 4 Aug. Groenten- veiling. Eigenheimers per kist van 25 kg.: 1.10—1.80, peen per 100 bos 6.30—7.40. Aanvoer: 380 kisten aardappelen en 8000 bos peen. TER AAR, 4 Aug. Centrale Veiling. Snij boonen 0.801.30, stokprincessen 1.40 1.65, witte pronkers 0.401.00, Augurken: fijn 6.707.60, fijn'basterd 2.403.40, basterd 1.351.85, grof 1.001.40, bom men 3749 cent, knorrels 55 cent. BOSKOOP, 4 Aug. Bloemenveiling. Rozen per bos van 10 stuks: Ophelia 914 cent, Golden Ophelia 815 cent, Marcel Rouyer 1016 cent, Hadley 2646 cent, Claudius Peroet 1730 cent, Columbia 15 28 cent, Butterfly 1017 cent, Mac Keiler 1117 oent, Wilh. Kordes 1530. cent, Phoebe 1530 cent. Rosalandia 2038 ot,, Orange perfection 1531 cent, Gloria mun- di 2346 cent, Aug Noack 1020 cent, Kil- ham 2039 cent, Germania 1425 cent, Edith Helen 23—49 cent, Polyantharozen 1021 cent. Potin 1024 cent, Florex 33- 45 cent; Diversen: Gladiolen 27 cent, Lathyrus 46 cent, Lelies 915 cent, Cle matis Durandi 3052 cent, Anjers 1323 cent, Zinnea 1014 oent, Gerbera 48 oent, Clematis Prins Hendrik f 2.50. VOORSCHOTEN, 4 Augustus 1931 Vrije veiling. Eieren pe* 100 oituike 4.505.60; Eendeieren per 100 stuk® 4.504.70; kill pen per stuk 1.401.60; ha nen per sibuik 1,401.50; konijnen per stuk 0.250.50; duiven per «buik 0.20 0.30. iTTfiWfi WISSELNOTEERINGEN (AMSTERDAM) (Niet officieel). Berlijn 58.85 Londen 12.0315/jg New York 2.47~/8 Parijs 9.713/4 Brussel 34 56 Zwitserland 48.34 Milaan 12.971 /2 Madrid 21.90 Oslo 66.35 Kopenhagen 66.30 Stockholm 66.35 Weenen 54.87 Praag 7.36 Boedapest BEURSOVERZICHT. van gisteren. In de situatie ter beurze van Amster dam was heden hoegenaamd geen veran dering gekomen. Bij den aanvang had het den schijn, dat zich een meer prijshouden de stemming had baangebroken, maar weldra kwamen de verkoopers weer in de meerderheid, waardoor de aanvankelijke koerswinsten weer in verliezen verander den. Aanvankelijk wisten Philips-aandee- len na iets lager opening zich boven de vorige slotprijzen te verheffen o.a. ten ge volge van dekkingsaankoopen, maar toen de vraag inkromp, had weer een reactie plaats, die de noteering onder de prijzen van gisteren bracht. Accoustieken daalden tot 10 pet., ondanks eenige vraag voor re kening van de zijde der contrammie. Aku's stil en lager. Unilevers boden weerstand. In Kon. Olies hadden de gebruikelijke om zetten plaats, aanvankelijk op iets hooger niveau, doch later had ook hier een inzin king plaats. Rubbers gedrukt; de rubber- prijzen liepen te Londen terug in verband met een onverwachte toeneming der voor raden. Suikers kalm, en lager. H. V. A.'s reageerden tot nabij 300. Scheepv. en Mijnaandeelen geheel op den achtergrond Young-obligaties waren goed prijshoudend. In de Amerikanen ging weinig om; de stemming was aarzelend.

Leidsche Courant | 1931 | | pagina 3