Bijzondere Uitverkoop fpgen Serie-prijzen DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD PAG. 2 WAALS X«r* 25 - 50 - 75 - I1150 ƒ- 2— - 2.50 - 5— ZEER BELANGRIJK VERLAAGDE PRIJZEN IÜI AlLe'AFDEELINGEN. - Manufacturen, Confectie, Heerenmodes, Tricotages, Lingerie, Zomer&foffen, Kousen, Baby-Artikelen, Schorten, Corsetten, Meubelen, Tapijten, Linoleums, Zeilen, Gordijnstoffen, Cocos, Chinamatten, Bedden, Dekens, HAARLEMMERSTRAAT 130-136 Divans, Porcelein, Aardewerk, Glas, Emaille, Aluminium, Luxe Artikelen, Lampen DE ONTWAPENINGSACTIE. Een groote vergadering van den R.K. Vredesbond. Naar wij vernemen, zal de R.K. Vredes bond zijn actie ten behoeve van de vre- desgedachte inzetten met een groote na tionale vergadering op Zaterdag 26 Sept. in het Concertgebouw te Amsterdam. Het landgoed „Ockenburgh" onder Loosduinen. De gemeente 's* Gravenhage heeft voor 900.000 gld. aangekocht het landgoed „Ockenburgh", liggende onder de vroegere gemeente Loosduinen. Hoewel het in de bedoeling ligt, dat landgoed als wandel park open te stellen, zal dit echter in de eertvolgende maanden nog niet geschieden. Op 66 jarigen leeftijd is gistermiddag te Amsterdam overleden dr. J. Hoeks- ma, oud-directeur der Eerste Openbare Handelsschool te Amsterdam. Dr. J. Hoeks- ma werd 1 April 1S65 te Droogeham (Fries land) geboren. De teraardebestelling zal plaats hebben Vrijdag a.s. op de Zuiderbe graafplaats te Drachten. Gisteren is overleden de heer T h. C. L. Smit, bekend Amsterdamsch notaris en voorzitter van de Broederschap der No tarissen in Nederland. De ter aarde be stelling zal Donderdag a.s. te Amsterdam te 10.45 uur op de R. K. begraafplaats St. Barbara geschieden. B. en W. van Amsterdam stellen den Raad voor, ook voor commissieverga deringen van den Raad presentiegeld vast te stellen, en wel vijf gulden per vergade ring. Een bedrag van 4000 gld. wordt hier voor noodig geoordeeld. KERKNIEUWS Oud-Studentendag Juvenaat Bergen op ""orr. Naar wij vernemen, zal de jaarlijksche reünie voor oud-studenten der Priesters van het H. Hart dit jaar niet tet Ber gen op Zoom plaats hebben, doch op Za terdag en Zondag 22 en 23 Augustus in het Missiehuis „Christus Koning" te Hel mond. De oud-studenten, die nog een circulaire over deze bijeenkomst van het bestuur hunner Broederschap zullen ontvangen, worden uitgenoodigd aan den rector van het Missiehui? te Helmond, pater A. van 't Westende S.C.J., hun komst te melden. F '.raitenhuis „Sint Petrus Canic'us" te Bergen N.-H. 18—21 Aug. Meisjes-Congregatie (voltal lig); 22-25 Aug. Jongens-Patronaten f6.50 25—29 Aug. Dames Onderwijzeressen, f 10 29 Aug.1 Sept. Mannen St. Ignatiusclub (2e Retr.) f6.50; 11 Sept. Vrouwen- en Meisjes-Congregatie f6.50; 5-S Sept. Meis jes 15—17 jaar f6.50; 811 Sept. Dames f 10; 1114 Sept. Gereserveerd; 1518 SSept. Meisjes-Congreganisten boven 17 jaar f6.50; 1922 Sept. St. Josephgezel- len f 6.50; 2225 SSept. Jonge Dames f 10 28 ScSpt.1 Oct. Meisjes 1517 jaar f 6.50 3*— 6 Oct. Gereserveerd. 912 Oct. Gere serveerd; 1316 Oct. Meisjes boven 17 j. f6.50; 1821 Oct. Heeren Middenstand f 10; 2124 Oct. Meisjes-Congreganisten boven 17 jaar f6.50; 2427 Oct. Gehuwde Mannen f6.50; 2730 Oct. Dames f 10; 36 Nov. Meisjes-Congreganisten boven 17 jaar f6.50; 69 Nov. Heeren Kerkzan gers f6.50; 1013 Nov. Gehuwde Vrouwen f6.50; 28 Nov.1 Dec. Jongelingen (St. Jos.-Gez. e.a.) f 6.50. Ret raitenhuis „St. Petrus Canirius" Bergenn (N.-H.). 153 In de trein zat hij haar al op te mon teren. Het was stellig een paartje op hu welijksreis, honeymoon (honigmaan) zoo als ze bij dat paartje thuis zeggen, in „old England". Hij trooste haar, sprak haar moed in voor de bange reis over 't zilte nal, naar het vaste land. En je kon zien dat zij waarlijk kracht vond in de flinke i-ial van haar krr igen jongen. „Een stevige cognac, zoo gauw je op de boot komt," zeide hij met de overtuiging van een schipper, die weet wat een stevi ge borrel waard is. Een stevige cognac. Zelf t i den zwager van Kitty gehoord. Onfeilbaar middel, zeid 'ie. „Ja, maar, ik kan toch als vrouw zoo maar geen cognac naar binnen slaan. Ik.. „Och, kom, op reis moet je veel doen wat je thuis niet doet. En „Daar heb je de zee al. 't Is net of ik nu al „Toe, flink zijn. Kom maar gauw. Dan zijn we bij de eersten op de boot. En dan gauw een cognac; en dan zal je eens zien. Toch deed hij ook een beetje zenuw achtig, toen ik hem even later nog zijn best zag doen om te troosten. ,,'t Is net of de boot al gaat," hoorde ik haar zeggen. „Hiek! Hiek! Hu-heh- hiek!" Hij begon ook al bleek te zien, toen ze de boot losgooiden; maar moedig trooste hij door. Toen ik een paar minuten later mijn nachtkwartier ging opzoeken, zag ik ze daar hulpeloos staan en de sopraansolo Hiek was een duet geworden met Hokhuk En toch met al de moed die in hem was, tussohen de hokken en hukken door, ti'achtte hij zijn hiekende ega nog te troosten. Maar met dat al genoot een oude wal- visch, die stiekum op de loer lag, van de fijne cognac en zegende den zwager van Kitty die den bruigom zulke kostbare raad gegeven had. En toen ik in mijn kajuit lag, sloeg ik aan het filosofeeren daoht ik eraan hoeveel menschen hun goede geld uitge ven aan kostbare vefmaken, waarvan ze later niets dan „hiek en hukli, dan ake ligheid en walging overhouden, terwijl ze met dat zelfde geld St. Bonifacius-Missiehuis Hoorn, postrek. 120937 Father Lefeber. Men wordt stichter(es) van dit Missie huis door ineens of bij gedeelten honderd gulden te schenken. VI eren vaH 0oupons V UIT DE OMGEVING HILLEG0M. Personalia. Voor het examen Fransch L. O. is geslaagd de heer W. A. Vermeer. 0EGSTGEEST. Personalia. Voor het examen Nutt:go Handwerken is geslaagd mej. C. Lepelaar. SASSENHEIM. Gouden Huwelijksfeest. Den 24sten dezer zal het 50 jaar geleden zijn dat de L. van Leeuwen met mej. M. van der Horst in het huwelijk trad en onze lezers zullen hiervan ongetwijfeld met belangstelling kennis nemen. Het bejaarde bruidspaar, bruid en bruidegom zijn resp. 73 en 79 jaar, geniet het voorrecht om op een rijk ge zegend en welbesteed leven te mogen te rugzien en vieren feest omringd door een talrijk nageslacht. De heer van Leeuwen wist zijn bloembollenzaak, hoewel aanvan kelijk op zeer bescheiden voet begonnen, tot een flink bedrijf omhoog te werken en was één van de eersten die de export van bollen naar Amerika ondernam en daartoo in 1SS6 zijn eerste zakenreis naar de nieuwe wereld deed. Hoewel de heer van Leeuwen zich reeds uit het zakenleven heeft terug- gettrokken is de oude activiteit hem nog bijgebleven op verschillend terrein. De heer van Leeuwen diende vele jaren (le Geref. Kerk als ouderling en als voorzitter van het Bestuur van den School met den Bijbel, waarvan hij ook één der oprichters is geweest, alsmede als voorzitter van de Prot. Wijkverpleging ontplooit deze geziene grijsaard nog een activiteit aan den dag die menig jongere beschamen moet. W ij voegen gaarne onze wenschen bij de vele die het gouden bruidspaar dezer dagen in ontvangst zal te nemen hebben. Gevonden voorwerpen. Een sleutel; een groentenkist. Een zwarte kinderportemon- naie met inhoud. Twee auto-kenteekens n.l. G-79991 en N.Y. 30/7N 94-03. Inlichtin gen verstrekt de politie alhier. Geboren: Alphonsius Gerardus, z. van P. C. de Zwart en J. C. Parson. Theodorus Johannes Gerardus, z. van P. Th. Elsgeest en C. C. van Leeuwen. Marcellus Hubertus, z. van B. Langeveiil en C. A. J. Rijken. Ondertrouwd: A. G. van Schaik, 30 j. en G. Darnijs, 24 j. Overleden: F. H. de Keuning, 80 j., weduwnaar van M. E. Rietbergen. Gevestigd: M. H. Nühn, Teijlinger- laan 71 van Wassenaar. Mej. R. Raez, Hoofdstraat 260 van Budapest. Mw. J. J. C. Homan geb. Hoogeboom, Jac. van Beierenlaan 1, van Hillegom. F. van Dijk en echtgenoote, Charbonlaan 12 van Hengelo (O.). M. van Diggelen, Floris Schoutenstraat 2, van Alphen a. d. Rijn. J. H. Banon, Lindelaan 7, van Lisse. Vertrokken: J. van der Laan, van Rusthofflaan 32, naar Alphen a. d. Rijn. N. S. G. Schreuder, van Zandslootkade 29, naar Baarle-Nassau. VOORSCHOTEN. Het onweer. Bij den landbouwer R. werden in de weide twee koeien door den bliksem gedood. Gevonden. Een bos sleutels. Verloren: Een portemonnaie met inhoud. Geboren: Theodora Anna, d. van J. C. Ouwerling en M. E. Reijgersberg. Ondertrouwd: W. van der Wal 24 j. en J. Hartveldt 27 j. Gevestigd: W. P. Meulenberg en echtgenoote, Veurscheweg 35a, van Rijswijk (Z.-H.). A. L. D. H. Bleckwendt, Leul- seheweg 239, van Duitschland. C. K Goudzwaard, Veurscheweg 128 van Poorl- vliet. S. W. Nagtegaal, Leidscheweg 212, van Oegstgeest. Vertrokken: W. H. Meesenbroek naar Wildervank. L. C. van den Hoek, naar Deventer. H. P. M. Dolle, naar Rijswijk (Z.-H.). WASSENAAR. Personalia. Voor het examen boek houden M. O. is geslaagd de heer E. M. Schade. NOORD WIJK AAN ZEE. WINKELWEEK GEOPEND. De Noordwijksche Winkeliersvereeniging heeft ook weder dit jaar een Winkelweek georganiseerd, welke gisterenavond offi cieel in het Oranje-Hotel is geopend. De voorzitter, de heer v. Wely, sprak de ge- noodigden en juryleden hierbij een woord van dank en welkom toe en vertrouwde, dat door de spontane medewerking van de win keliers, ook deze winkelweek zeker zal sla gen. In het bijzonder bracht hij dank aan V.V.V. en Zeebad, welke door het organi- seeren van strandfeesten gedurende deze week, de aantrekkelijkheid zeker verhogen, zoo ook aan Noordwijks Reddingsbrigade voor de te geven demonstraties en met minder aan de „Echo der Duinen", welke het muzikale gedeelte welwillend op zich heeft genomen. De voorzitter van V.V.V., de heer v. Ca- pelie, wenschte het bestuur alle succes met huil streven om in vriendschappelijke sa menwerking Noordwijk als badplaats in stand te houden en steeds tot hoogere bloei te brengen, waarvoor spr. nanieus V.V.V. gaarne alle toezegging deed. Na een muziekstuk van de „Echo der Duinen', hetwelk begrijpelijkerwijze veel menschen op de been bracht, trok de vur- eeniging door het geheele dorp heen, waar reeus veel kijklustigen, voor de over het geheel genomen keunge etalages hun cri- tiek uitbrachten. Onderwijl trok de jury, bestaande uit de heeren J. J. Bakker te .Leiden, A. de Wilde te Leiden en Aakker te s Uravenhage, er op uit om de ruim 8U etalages te keuren. Ook wij hebben een rondgang gedaan en over het algemeen was onze ïnuruk, welke naderhand uoor de jury bevestigd werd, dat dit jaar weer meer aandacht was ge schonken bij de samenstelling der etalages. Er waren meerdere verbeteringen te be speuren zoowel in rangschikking als in ile belichting, vooral het laatste is een voor name iactor, waarmede laag nog niet allen rekening houden. Dat een ^ïnkelwèek niet alleen onder de inwoneis, doch ook onder de gasten zeer gewild is, bewees wel de overgroote belang stelling voor de etalages. Moge het veel druKte medebrengen, wij vinuen het toch goed gezien, dat zulks ge schiedt in het voile van het seizoen, daar dan toch in Noordwijk veel koopkrachtig publiek is, dat door oe goede etalages, ze ker tot koopen getrokken zal woruen. De uitslag der keuring door de jury was als volgt: 1. H. CJ. Admiraal, fotoartikelen, 24 p., zilv. lauwerkrans Gemeentebestuur. 2. L. Koelewijri, fruit, 23 p., wisselbeker en prijs voor de meest verkoopbaarste etalage. 3. Kapfersehmidt Co., fotoart., 22 p., medaille van het bestuur. J. C. Ruigrok v. d. Werve, kapper, 21 p., medaille van V.V.V. G. J. v. Egmond, comestibles, 21 p., medaille Zeebad. 2e prijzen: A. Stramrood, sportart., 20 p. J. v. Rooijen, broodb., med. Keclamet'onds, 20 p. J. C'. Roosdorp, broodb., med. van den voorz., 20 p. F. v. rtijswijk, comestibles, 20 p., P. v. Rijswijk, chocolaterie, 20 p. Chr. v. d. Voort, distilleerderij, 20 p. K. Pas- schier, groenten, 20 p. 3e Prijzen: H. U. Admiraal, foto's, 19 p. Joh. de Witt, broodb., 19 p. W. Poortier, kruidenier, 19 p. W. Poortier, comestibles, 19 p. J. de Ruiter, electricien, 19 p. A. C. v. Asten, electricien, 19 p. 4e Prijzen: J. Reekers, Gelderschew., 18 p. J. v. ivan, Bazar, 18 p. Strandmagazijn, badartikeien, 18 p. P. Langendijk,, dames kapper, 18 p. de Hollander, Kruidenier, 18 p. Kl. i'oonen, distilleerderij, IS p. W. Chou- four, stofteerdenj, 18 p. W. J. Kruijer, groentenhandel, 18 p. A. R. Overveule, bloemenmag.,'18 p. 5e Prijzen: M. Brederode, schoenenhan- del, 17 p. P. v. d. Haak, kruidenier, 17 p. Lamens, sigarenmagazijn, 17 p. J. C. Cali pers, sigarenmagazijn 17 p. J. J. Hoek, groentenh., 17 p. J. Mooyekind, liuish.art. 17 p. Brandt, modeartikelen 17 p. Bartck, horlcfgene, 17 p. Eervolle vermelding: Wed. G. v. d. Lee, Bazar, 16 p. V. Ph. Lraun, parfumeriën, 16 p. L. Jjuinciam, kruidenier 16 p. S. de Roos, sigarenmag., 16 p. J. de Lange, lietsenhac- del, 16 p. Mej. Underwater, modeart. 16 p. Bij den uitslag dezer keuring gaf de jury menige nuttige wenk ten beste. Het is voor de deelnemers wel aan te bevelen, volgen de keer een dergelijke uitslag te komen bij wonen, daar voor hen hierin veel leerrijks zit. Donderdagavond te 7.30 uur zal de „Echo der Duinen" op de Hoofdstraat een 'concert geven, waarna te 9 juur een Lam pionoptocht zal gehouden zal worden. UIT DE RIJNSTREEK ALPHEN AAN DEN RIJN. In goederenloods ingebroken. Hedennacht is ingebroken in de goede renloods van het station der Staatsspoor. Verschillende pakken zijn opengemaakt, o.m. worden vermist: een pak manufactu ren, een pak schoenen en een rijwiel van een der beambten. Door het indrukken van een ruit heeft men zich tot de loods toegang verschaft. De politie stelt een uitgebreid onder zoek in. Boom afgeknapt. In wijk Hoorn is een boom, die door den wind afknapte, op een passeerende auto terecht gekomen. De auto werd beschadigd. Aangereden. In de Bruggestraat werd een knecht van V. met een handwa gen aangereden door den bestuurder eener vrachtauto uit Bodegraven. De wagen werd beschadigd, terwijl de jongen er goed af kwam. Letter en nummer der auto zijn bij de politie bekend. Door de bestuurder van een luxe auto werd nabij Gouwslui? een straat lantaarn stukgereden. De auto reed door, doch het nummer is bij de politie bekend. Door gecompliceerde omstandighe den werd gisterenmorgen de gemeente tuinman v. d. L. na/bij de Stationstraat door een hem achteropkomende auto aan gereden. v. d. L. kwam met zijn rijwiel te vallen en bekwam verschillende schaaf wonden, terwijl zijn vehikel deerlijk weid beschadigd. De autobestuurder, die eerst door reed, deed naderhand zelf aangifte. Typhus. Bij een bewoner der Steen straat is een geval van typhus geconsta teerd. AARLANDERVEEN. Onachtzaamheid. Maandagavond is de arbeider J. v. W. aan een groot gevaar ontsnapt. Hij reed n.l. met paard en wa gen over de onbewaakte overweg op de Middenweg alhier, toen een trein daar naderde. Door den signalen van den ma chinist schrok den voerman en wilde toen nog zijn paard, dat midden op den spoor baan was, terugtrekken. Dit was vlugger gezegd, dan dat het in zoo'n kort tijds bestek gebeuren kon. Toen de trein vlak voor den wagen was, nam het paard eenige sprongen om uit de voeten- te komen. v. W. was nog dankbaar er af te komen met een procesverbaal, en zal in het ver volg wel niet zoo onachtzaam den over weg passeeren. ZEVENHOVEN. Polderbestuur. De omslag der polders Noordschebuurt en Voordijk blijft voor J 931 gehandhaafd op 16 per H.A. WOERDEN. Personalia. Mej. G. M. Fenstra, on derwijzeres aan 't St'. Joseph-pensionaat alhier, slaagde te Utrecht voor het aldaar gehouden examen Engelsch L. O. Zwemfeest. Het zwemfeest, door de Zwem- en Poloclub „Forel' georganiseerd, is van 15 Aug. verplaatst naar 8 Aug., in verband met de zwemfeesten van W.Z.C. op dien datum. STADSNIEUWS HET ONWEER. Een 19-jarige jongeman in den Broekpolder door den bliksem gedood. Het hevig onweer, dat gisteren ook bo ven Leiden woedde, heeft ook in onze stad een slachtoffer gemaakt. Het is de 19-jari- ge J. A. B. Kreuger, die van een vrije mid dag, die hij had, gebruik maakte, om, wat hij anders nooit deed, te gaan visschen. Hij had zich daartoe naar den Broekpolder ender Oegstgeest begeven. Toen om drie uur zich plotseling het hevig onweer ont lastte, dat vergezeld ging van een hevige regen, wilde hij ijlings een schuilplaats zoeken in een nabijgelegen sohuur, waar reels eenige andere menschen onderdak hadden gevonden, om te schuilen voor het onweer. Hij passeerde hierbij een boom, die eeni ge nieters van de schuur afstaat. Juist op dat moment sloeg de bliksem in een tak. Van dien boom, die daarop afscheurde en omlaag viel, juist voor het slachtoffer. De punt van de tak raakte hem bij de keel waarop hij de stroom door het lichaam kreeg en neerviel. De menschen, die reeds in de schuur 'n schuilpaats hadden gevonden, snelden toe en vonden hem liggen, geheel zwart, ter wijl het lichaam van voren geheel was opengereten. Aanstonds werd de politie te Oegstgeest en de Pastorie aldaar opgebeld en spoedig was de politie vergezeld van kapelaan W. Blok ter plaatse. Bij ingesteld onderzoek bleek blijkens een diploma der St. Josephgezellenvereeni- ging, dat in een der zakken van 't slacht- Agenda LEIDEN. Dinsdag, Donderdag, Zaterdag, Vincentiue- Bibliotheek, geopend 's avonds van 7.30—8.30 uur. Woensdag. R. K. Tooneelclub M.E.S.A repetitie te 8.15 uur. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 3 Aug. tot en met Zondag 9 Aug. a.s. waarge nomen door Apotheek M. Boekwijt, Visch- markt 8 Tel. 552. offer gevonden werd, dat deze was de 19- jarige J. A. B. Kreuger uit de Gasstraat alhier. Als een troost voor de achterblij- venden zij hier aangehaald de getuigenis van hen, die den overledene hebben ge kend, dat het was een brave jongen, die door een echt degelijk leven op den dood voorbereid scheen. Niet een overwachte, maar een on voorbereide dood is verschrikkelijk! Door kapelaan W. Blok werd het slacht offer nog het H. Oliesel toegediend, waar op het stoffelijk overschot naar het lijken huisje van het Groene Kerkje te Oegst geest werd overgebracht. Nadat het lijk des avonds door familieleden was geidenti- ficeerd is naar huis overgebracht. Als tragische bijzonderheid valt te ver melden dat ook de moeder van het slacht offer ongeveer twee paar geleden een plot selinge dood vond. Gistermiddag sloeg de bliksem in de roede van de molen „De Heesterboom'', staande op het terrein van den houthandel der firma Noordman aan den Haagweg. De roede werd zwaar beschadigd en viel om laag. De bliksem richtte overigens aan de molen geen sohade aan. In en weiland tegenover de firma Noord man is een koe van den heer Van Paridon door het Hemelvuur doodgeslagen. DRIE INDISCHE PRINSEN OP BEZOEK. Ontvangst in het Instituut Kern. De drie Delische prinsen, vergezeld van Baron van Nagell, hebben gisteren een be zoek aan Leiden gebracht. Zij werden ont vangen op het Instituut Kern en verwel komd door den voorzitter, prof. Vogel, die de volgende toespraak hield: Mijnheer de Tenghoe Mahkota van Deli, Mijnheer de Tenghoe Mohkota van Serdang, Mijnheer de Tenghoe Pangaren Benclahora van Delhi, Wij beschouwen het als een bijzonder voorrecht, dat U gevolg heeft willen geven aan onze uitnoodiging om een bezoek te brengen aan het Instituut Kern. Uit naam van ons Bestuur heet ik U van harte welkom. Gedurende Uw verblijf in Nederland hebt. U gelegenheid gehad onze groote in stellingen van handel en nijverheid te be zoeken en het zal U hebben getroffen, dat dergelijke instellingen zich in den regel onderscheiden door indrukwekkende afmo tingen en weelderig inrichting. Vergeleken bij die paleizen van koophandel en indus trie, zal het gebouw, waarin wij U bier ontvangen een vrij armelijken indruk ma ken. Toch is het een der oudste en uit een historisch oogpunt merkwaardigste gebou wen van Leiden, waarvan de oorsprong te ruggaat tot de middeleeuwen, toen de graaf van Holland hier zetelde in zijn kasteel, in zijn „steen". Vandaar dat dit gebouw te genwoordig nog bekend is onder den naam Gravensteen. Het is zeker niet onpassend dat een In stituut, dat zich bezig houdt met de studie der oudheid in zulk een historisch gebouw is gevestigd, ook al zouden wij gaarne wat meer ruimte hebben voor onze verzamelin gen en voor ons werk. Wat nu dat werk betreft, het Instituut Keren is in 1925 gesticht speciaal met het doel de studie der Indische oudheid te be vorderen. Wij hebben gemeend, dat uit dien hoofde het wellicht eenige aanspraak zou mogen maken op Uw belangstelling. Het is genoemd naar den Nederlandsche geleer de, professor Kern, die zich door zijn voor treffelijke werken op dit gebied een we reldnaam heeft verworven. Hij was de eer ste hoogleeraar voor het Sanskrit aan de Leidsche Hoogeschool. 0n9 Instituut houdt zich vooral bezig met de bestudeering der oude monumen ten niet alleen van Insulinde. maar van het geheele Indische continent: Voor Indië en Achter Tndië. Ik wil U niet vermoeien mei een opsomming van hetgeen reeds door bet Instituut Kern is ondernomen en tot stand gebracht. Aanstonds hoop ik U een exem plaar van ons laatste jaarverslag aan te bieden alsmede een exemplaar van de jaar lijksche Bibliographie, die door het Insti tuut wordt uitgegeven. Het verheugt mij hieraan te kunnen toevoegen, dat deze laatste publicatie, waarvan reeds vier doe len zijn verschenen en die een overzicht relaas bevat der belangrijkste archaeoiogi- sche onderzoekingen en ontdekkingen in de geheele Indische wereld, onder vakge nooten zeer wordt gewaardeerd. Vooral de archaeologen in Britsch-Indië blijken dit werk bijzonder op prijs te stellen. Dit stenit ons tot groote dankbaarheid jegens de Re- geerïng van Nederlandsch Indië, die door een jaarlijksche subsidie van 2000.deze uitgave heeft mogelijk gemaakt.

Leidsche Courant | 1931 | | pagina 2