LUCHTVAART ZATERDAG 1 AUGUSTUS 1931 DE LEIDSCHE COURANT VIERDE BLAD PAG. 14 GEMEENTERAAD VAN VOORSCHOTEN WIELRENNEN HET STAYERSKAMPIOENSCHAP VAN NEDERLAND. Blekemolen kampioen! Gisterenavond is in het Olympisch Sta dion te Amsterdam, nadat de wedstrijd tweemaal wegens regen moest worden af gebroken, ten slotte toch de wedstrijd mot motorgangmaking voor beroepsrijders om het kampioenschap van Nederland over 100 K.M. verreden. De uitslag luidt: 1. Blekemolen (1 uur 17 min. 0.8 sec.; 2. Leddy (4 ronde'n achterstand); 3. de Graaf (15 ronden achterstand); 4. v. d. Wulp (17 ronden achterstand). Snoek, die bijna 70 K.M. lang prachtig had volgehouden en toch nog dioht achter Blekemolen reed, gaf plotseling op, toen er nog 63 ronden waren te rijden, zoodat Blekemolen daarna onbedreigd won. Blekemolen, die het kampioenschap van Nederland hiermede op zijn naam bracht en met zijn tijd een nieuw baanrecord ves tigde, is door de sportcommissie aangewe zen, Nederland te vertegenwoordigen bij de wieler-wereldkampioenschappen te Ko penhagen. De gemaakte tijden zijn: 10 K.M.,: 8 min. 14.4 sec.; 20 K.M.: 15 min. 39 sec.; 25 K.M. 19 min. 26 sec.; 30 K.M.: 23 min. 10.8 sec.; 40 K.M.: 30 min. 55 sec.; 50 K.M.: 38 min. 28.4 sec.; 60 K.M.: 46 min. 3.4 sec.; 70 K.M.: 54 min. 0.2 sec.; 75 K.M.: 57 min. 52.4 sec.; 80 K.M.: 61 min. 46.2 sec.; 90 K.M.1 uur 9 min. 31.2 sec.; 100 K.M.1 uur 17 min. 0.8 sec. BILJARTEN Nederlaagwedstrijden van „de Krans." De uitslag van den wedstrijd de Krans I—O. G. I voor de le afd. luidt: car. pnt. h.s. gem. H. Oudshoorn (O.G. 54 25 12 2.16 N.N. (de Kr.) 100 25 15 4.— W. v. d. Linden 69 26 10 2.65 P. Rietkerken 100 26 13 3.84 B. Boom 72 32 10 2.18 J. Zaalberg 100 33 13 3.03 Th. Lauwrens 84 38 9 2.21 J. P. Ouwerkerk 100 38 14 2.63 H. Bijl 100 62 9 1.61 N.N. 98 61 7 1.60 De Krans 49S car. O. G. 379 car. De uitslag van den wedstrijd De Krans I't Groene Laken voor de le afd. luidt J. Pauw ft Gr. L.) 57 23 10 2.47 N.N. (de Kr.) 100 23 18 4.34 P. Meijers "100 33 12 2.63 P. Rietkerken 82 37 12 2.21 H. Barendse 100 34 15 2.94 J. Zaalberg 85 33 13 2.57 F. Franken 67 42 6 1.59 J. P. Ouwerkerk 100 42 12 2.38 J. de la Rie 100 43 7 2.32 N.N. 74 12 9 1.76 de Krans 441 en 't Gr. Laken 424 car. De uitslag van den wedstrijd de Krans IIO. G. II voor de 2e afd. luidt: D. Piket (O.G.) 75 37 10 2.02 C. de Leeuw (de Kr.) 33 36 5 0.91 J. Hartevelt 75 49 10 1.53 P. v. Houten 71 43' 9 1.47 B. v. d. Burg 75 51 S 1.47 C. van Schie £4 50 6 1.08 J. Brugman 75 45 9 1.66 H. Fiiippo 52 44 5- 1.18 J. C'houffouT 73 57 6 1.28 G. Hoeks 75 57 S 1.31 O. G. 373 en De Krans 2o5 car. De uitslag van den wedstrijd de Krans TI—t Gr. Laken II vooi de 2e afd. luidt: K. Brand ('t Gr. L.) 75 33 11 2.27 C. de Leeuw (de Kr.) 42 32 9 1.31 P. La gas 75 35 9 2.14 P. van Houten 48 34 7 1.41 A. Hillebrand 75 41 9 1.82 C. van Schie 46 40 7 1.15 P. Ju 75 50 10 1.50 H. Fiiippo 54 49 5 1.10 N. Verhoog 75 38 8 1.97 G. Hoeks 56 37 7 1.51 't Gr. Laken 375 en de Krans 246 car. FRANSCH WATERVLIEGTUIG NEERGESTORT De piloot gedood. Een nieuw Fransch watervliegtuig, dat be stemd was, om deel te nemen aan de in Enge land te houden wedstrijden om den Schneider- beker, is gisteren, kort na den start, nadat het een snelheid van 500 K.M. per uur had be reikt, neergestort en in het meer van Berry te recht gekomen. Hoewel een reddingsboot terstond ter plaatse v. as, kon de piloot nog slechts als lijk worden geborgen. De oorzaak van het ongeluk is nog cnbekgnd. Voorzitter: E. Vernède, burgemeester. Aanwezig 10 leden. Afwezig met ken nisgeving W. A. A. J. Baron Schimmelpen- ninck van der Oye. De notulen der vorige vergadering wor den gelezen en onveranderd vastgesteld. De voorzitter benoemt een commissie van drie leden n.l. de heeren W. G. Duijnis- veld, J. Braggaar en J. Dijkman om de ge loofsbrieven te onderzoeken der nieuwbe noemde leden van den Raad en schorst de vergadering. Bij monde van den heer W. G. Duijnis- veld verklaart de commissie de geloofs brieven in orde te hebben bevonden en stelt de voorzitter voor al de nieuwbenoemde le den toe te laten. Aldus besloten. Ingekomen stukken. Een vijftal missiven van Ged. Staten meldende goedkeuring van genomen raads besluiten en een dankbetuiging van het bestuur van de Ambachtsteekenschool voor de aanvulling der verleende subsidie. Deze stukken worden voor kennisgeving aange nomen. Thans wordt aangeboden de Gemeente- rekening dienst 1930 en de rekening der Gemeentebedrijven. De voorzitter deelt den Baad mede dat volgens de balans van het gasbedrijf de inkomsten hebben bedragen 67930 77 1/2, evenzoo de uitga ven en de winst heeft bedragen ƒ3197.93. De inkomsten en uitgaven van het electri- citeitsbedrijf hebben bedragen 247285.90 en de winst 10944.47. Van het waterleidingbedrijf zijn de in komsten en uitgaven geweest/ 19512.39 en de winst 1395.12, terwijl de uitgaven en inkomsten van het badhuisbedrijf hebben bedragen 3053.72 1/2 en dit bedrijf met een verlies sluit van ƒ22039.57 1/2. De voorzitter stelt den raad voor deze gemeenterekening te zenden ter onder zoek bij de te benoemen commissie. Tot leden der commissie van onderzoek der gemeenterekening en der bedrijven worden gekozen de heeren: W. G. Duijnisveld, D. Limburg en W. A. A. Baron van Schim- melpenninck van der Oye. Punt 5 der agenda evrmeldt de benoe ming van een onderwijzeres O. L. S. dorp. B. en W. bieden den Raad de volgende voordracht aan: No. 1 Mej. C. M. Teljeur, No. 2 mej. M. F. Engelfriet en No. 3 mej. J. Wildschut. Met algemeene stemmen wordt benoemd No. 1 van de voordracht. Vervolgens stellen B. en W. den Raad voor aan Ged. Staten te berichten dat de gemeente er geen prijs op stelt om jaar lijks een gemeenteverslag samen te stel len, doch dit te doen om de vijf jaren. Wordt aldus aangenomen. Daarna wordt z.h.s. besloten in te trekken het raadsbe sluit genomen 29 Maart 1927 betreffende burgerrechterlijke handelingen, daar thans krachtens art. 78 de Burgemeester en niet het college van B. en W. de gemeente ver tegenwoordigt. Wordt aldus aangenomen. B. en W. stellen den Raad voor om het opnemen der boeken en kas van den. ge meente-ontvanger op te dragen aan het Centraalbureau voor verificatie en finan- cieele adviezen van de Vereeniging van Ne- derlandsche Gemeenten en tevens dit bu reau aan te wijzen als boekhoudkundige ingevolge artikel 265 der gemeentewet. Wordt aldus aangenomen. Een nieuwe Geref. school. Thans komt in behandeling punt 10 der' agenda. B. en W. stellen den Raad voor op een verzoek van de vereeniging tot stich ting van een nieuwe school op Geref. grondslag krachtens art. 74 L.O.-wet 1920 gunstig te beschikken, medewerking te verleenen en gelden beschikbaar te stel len voor den bouw dier school. De heer J. Braggaar zegt dat dit feitelijk maar een formaliteit is, daar de Raa-d in deze zaak maar zeer weinig heeft te zeggen, toch wil spr. zijn teleurstelling uiten be treffende deze oneenigheid op religieus- gebied, daar de gemeente thans wederom groote offers moet brengen. Spr. vraagt of de handteekeningen onderzocht zijn, da.ar het hem bekend is dat er een hand- teekening op staat, waarvan de vadei; niet de bedoeling heeft de kinderen naar de nieuwe school te zenden. Wethouder C. Eggink Sr. zegt dat het volstrekt geen on eenigheid is, maar er is op de thans be staande Christelijke school geen ruimte meer. Er moet verandering komen. Het be sluit om een school te bouwen op Gerefor meerden grondslag is genomen in volkomen harmonie met het thans bestaande school bestuur. Dat is dus mis van u, zegt spr. Het is een verdachtmaking om het aldus voor te stellen. Spr. vraagt den naam te noemen van den betrokken persoon. Laat deze zich wenden tot het bestuur der vereeni ging en haar melden dat hij zijn naam geschrapt wenscht te zien van de lijst. De heer J. Braggaar zegt dat het feit door hem genoemd juist is en hij behoudt zich het recht voor dit openbaar te maken. De voorziter verdedigt dit voorstel van B. en W. Aan de wettelijke vereisehte is voldaan. Ook de inspecteur is het met deze plannen volkomen eens. Het. gaat dus niet aan het maar voor te stellen alsof er met het geld der gemeente wordt gesmeten. De thans bestaande school is overvol en wordt bezocht door twee richtingen, welke thans uit elkaar gaan. Daarna wordt dit voorstel met algemeene stemmen aange nomen. Vervolgens komt aan de orde een voor stel inzake grondaankoop aan de Katten- laan. De heer L. J. van Leeuwen verzoekt een besloten vergadering. De voorzitter zegt dat B. en W. volstrekt niet beschroomd zijn dit voorstel in een openbare vergade ring te behandelen, doch wil wel aan dit verlangen tegemoet komen en sluit'de ver gadering. Na eenigen tijd in besloten vergadering te hebben doorgebracht- wordt- de open bare vergadering heropent en wordt punt 11 der agenda wederom aan de orde ge steld. Verbetering tot gang tot de Kattenlaan. De voorzitter leest het praeadvies van B. en W. om namelijk aan te koopen van J. Douwes alhier een strook grond groot 140 vierk. M., waarop stond een gebouw als magazijn dat verwijderd wordt voor de som van 2800. De bedoeling is de toe stand op de geheele Kattenlaan te verbe teren met medewerking van de eigenaars, die zelf het grootste belang hebben met het oog op hun tereinen en woningen al daar, wanneer aan den thans onhoudbaren toestand een einde wordt gemaakt. Met algemeene stemmen wordt dit voorstel aangenomen. Vervolgens wordt aan den heer Boes veld op zijn verzoek vergunning verleend tot het bouwen van een timmerfabriek aan den Hofweg en wordt besloten de Hofweg van de gemeente Zoeterwoude over te ne men. B. en W. stellen den Raad thans voor over te gaan tot conversie en aangaan van een geldleening groot 127500 tegen een rentetype van 4.3 pet., wordt voor de ge meente een voordeel is van 700 per jaar. Aldus goedgevonden. Aan de Chr. H. B. S. te Leiden wordt op voorstel van B. en W. een subsidie toe gekend van 74.24 per leerling te samen bedragende 321.70 en aan den Rijksveld wachter J. Koopmans een gratificatie toe gekend van 25 voor bewezen diensten. Daarna worden genomen eenige beslui ten comptabiliteit. Een reglement voor de ambtenaren. Thans komt aan de orde „vaststelling van een ambtenaren-reglement." De voorzitter vraagt of er nog leden zijn die alvorens wordt- overgegaan tot het behandelen der artikelen algemeene be schouwingen wenschen te houden. Te vens wenscht dan de voorz. de amende menten te behandelen op de instelling „ge organiseerd overleg" en „scheidsgerecht". De heer D. Limburg brengt hulde aan B. en W. voor dit ingediende ontwerp. Het overleg met de organisaties heeft tot re sultaat gehad dat op dit reglement niet veel aanmerkingen te maken zijn. Al is spreker het niet met alles eens, doch de amendementen zijn van niet zoo'n groot belang. Spr. bespreekt het scheidsgerecht. De heer J. Braggaar verklaart het eens te zijn met het standpunt van den heer D. Limburg inzake het scheidsgerecht en meent dat een commissie van overleg ook voor Voorschoten met haar klein perso neel nuttig is. De voorzitter zet in den breede het standpunt van B. en W. uit een inzake het scheidsgerecht of commis sie van overleg. Voor 'een personeel van een twintig man, die in verschillende dien sten nog werkzaam zijn zou men dan een commissie van 10 personen moeten benoe men, die bij een conflict rechtspraak zou den moeten uitoefene. Dit moeten dan per sonen zijn die met de toestanden volko men op de hoogte zijn, wat zeker zeer groote moeilijkheden medebrengt. Daarom geven B. en W. de voorkeur aan het amb tenarengerecht, dat bij de wet wordt in gesteld en dan nog kan degene na uit spraak van bedoeld ambtenarengerecht zich vervoegen bij den Gentralen Raad als hoogste instantie. Spr. leest verschillende citaten voor van bevoegde personen, die dergelijke instan ties afkeuren voor kleine en middelmatige gemeenten. De heer D. Limburg verklaart bezweken te zijn door de argumenten aangevoerd door den voorzitter inzake scheidsgerecht en commissie van overleg en trekt het in gediende amendement in. Daarna .worden de artikelen behandeld. De voorzitter stelt voor eerst de voor stellen van den heer J. Braggaar te behan delen. Bij art. 10 punt 2 het inwinen van die geneeskundig anderzoek kan achter wege worden gelaten" wenscht de heer Braggaar te lezen „blijft achterwege". De voorz. zegt dat B. en W. hiertegen bezwaar hebben, want bij een tijdelijke aanstelling kan men lichter te werk gaan dan bij vaste aanstelling. De heer Brag gaar trekt dit amendement in. Evenzoo heeft de heer Braggaar bemerking op ar tikel 23, doch na bestrijding wordt ook dit voorstel ingetrokken. Bij art. 35 No. 4 wenscht de heer Braggaar te lezen in- plaats van B. en W. „den Raad". Hiertegen verklaren B. en W. geen be zwaar te hebben en wordt aldus aange nomen. Verder heeft de heer Braggaar nog eenige voorstellen op art. 42 en 43, doch na eenige bestrijding worden ook deze amentementen ingetrokken. Bij artikel 49 dat volgens het ontwerp van B. en W. aan een ambtenaar in vas ten dienst bij ziekte gedurende 12 maan de volle bezoldiging en gedurende de. 12 daarop volgende maanden 2/3 gedeelten van zijne bezoldiging doet genieten, wenscht de heer Braggaar de 12 maanden te veranderen in 18 maanden. De voorz. zegt dat B. en W. meenen dat dit toch heusch al te vrijgevig zou zijn en be strijd ook dit amendement, wat de voor steller dan ook wederom intrekt. Ook op artikel 63 had de heer Braggaat eenige be merking, doch na bestrijding van den voorzitter trekt spr. ook dit amendement in, spijtig verklarende, dat hij er toch niets aan veranderen kan. Thans komt in behandeling een amendement-Limburg in- ake artikel 26, inzake „geen arbeid wordt verricht op Zondagen, Nieuwjaarsdag enz. waarbij spreker wenscht toe te voegen „den Goeden Vrijdag", daar volgens spr. op den Goeden Vrijdag vele Protestanten Zondag houden. Wethouder Mens merkt den voorzitter deze zaak te bespreken in i op. dat de Roomsch Katholieken op Goe den Vrijdag geen Zondag houden, doch andere dagen hebben, die wel als Zondag worden gevierd. Spr. is er tegen den Goe den Vrijdag als Zondag aan te merken en meent dat men dan een verlofdag moet nemen, wanneer men dien dag als Zon dag wil vieren. De voorz. zegt, dat B. en W. bezwaar hebben het voorstel-Limburg te aanvaarden, daar deze dag geen alge meene erkende Christelijke feestdag is en houden vele Protestanten op dien dag Zondag, de Roomsch-Katholieken daaren tegen hebben wederom andere dagen, die voor hen van hooge beteekenis zijn. De heer Limburg voelt wel de bewaren en trekt, zijn voorstel in. Bij art. 18 stelt de heer D. Limburg voor te lezen inplaats van „terstond" „zoo spoedig mogelijk". De voorzitter verklaart dat B. en \V. hierte gen geen bezwaar hebben. Aldus aange nomen. De heer D. Limburg vraagt het gevoelen van den Raad omtrent vacantie- toeslag. Het is een punt op het program ma van den Chr.. Ambtenarenbond, daar om wenscht spr. dit even aan te roeren, al wenscht hij nog geen voorstel te doen. De voorz. zegt, dat B. en W. hier tegenover staan, daar de ambtenaren in dienst der gemeente toch zeker al een zeer bevoor rechte positie innemen wat de zekerheid van het bestaan betreft. Wethouder Eg gink kan niet zonder protest deze zaak laten voorbijgaan. Immers er zijn heden millioenen menschen, die geen arbeid in dezen tijd kunnen vinden en geen brood hebben en nu zou men de ambtenaren in dienst der gemeente met hunne goede po sitie en geruime verlofdagen nog eens extra een vacantie-toeslag willen geven. Dan moeten zij maar iets besparen, wan neer ze willen uitgaan. Met deze gedachte van den heer Limburg kan spr. in het ge heel niet medegaan en wenscht tegen een dergelijke uitlating te protesteeren. De heer D. de Jong zegt dat de redactie van art. 78 hem niet geheel duidelijk is, daar in dat artikel de gehuwde ambtenaar ontslagen' word't, terwijl even verder als uitzondering kan worden toegestaan door den Baad dat de gehuwde vrouw bij uit zondering kan worden gehandhaafd. Spr. wenscht de gehuwde vrouw nimmer in hare tfetrekking te handhaven. Wethouder Mens zegt het in principe eens te zijn met den heer de Jong. Als regel wordt dan ook aan een ambtenares in dienst der gemeente ontslag verleend, doch bij hooge uitzondering kan de ge huwde ambtenares worden gehandhaafd b.v. zooals heden het geval is bij een vak onderwijzeres, die enkele uren les geeft in de school. Ook de heer D. de Jong trekt zijn amen dement in. Daarna wordt met algemeene en z..h.s. het ontwerp-Ambtenarenreglement aange nomen. Vervolgens worden eenige onthef fingen schoolgeld verleend en het supple- toire kohier Hondenbelasting op 7 vast gesteld en eenige wijzigingen gebracht in de gemeenschappelijke regeling van den schoolartsendienst op voorstel van de com missie van beheer. Bij de rondvraag informeert de heer A. Verboon of er eenige bezwaren zijn inge diend door een kiezer, die niet wilde stem men op het 4e stembureau, omdat dit vol gens hem niet in orde was. De heer W. G. Duijnisveld, voorzitter van het 4e stembu reau, verklaart dat het. publiek heeft ge zeten tijdens de stemming op de plaats daarvoor bestemd en heeft den kiezer ver wezen naar den voorzitter van het hoofd stembureau. De heer P. Koot klaagt er over dat er automobilisten zijn, die een stilstaande .tram passeeren en verzoekt hiertegen op te treden. De voorzitter zegt tot den heer Koot, dat er zeer vele verbalen tegen dergelijke automobilisten worden opgemaakt en wat. betreft omtrent klachten van kiezers over het 4e stembureau, er zijn gëen officeele klachten bij hem ingekomen en de zaak was aldaar wettelijk in orde. De heer D. Limburg vraagt of het moge lijk is dat B. en W. pogingen aanwenden om te trachten bij den bouw van den nieu wen school de vakkundige menschen uit deze gemeente de voorkeur te doen genie ten om te worden aangenomen als werk lieden bij den bouw. De voorzitter zegt, dat B. en W. inzage krijgen van het be stek en zeker wel zullen medewerken om aldus vakkundige menschen de voorkeur te doen genieten al moet de aannemer een zekere vrijheid hebben ter beoordee ling van de vakkundigheid dier personen. Daarna sluit-de voorzitter deze langdurige vergadering. AGENDA'S. NED. R. K. VOLKSBOND. AFD. LEIDEN. (Secretariaat Leliestraat 7). Zondag. De groote zaal van het Bonds- gebouw voor ontspanning geopend vanaf 6 uur. Maandag. Rechtskundig Bureau van 6.30 —8 uur voor de leden van de afd. Leiden en Omstreken. Bondsgebouw Steenschuur no. 15. Zij die gebruik maken van het Rechts kundig Bureau worden verzocht op tijd aan wezig te zijn. Voor leden van buiten de stad rijwiel stalling in het Bondsgebouw. Dinsdag. Vergadering Comité Werkloo- zenzorg, 8 uur. Dinsdag. Bestuursvergadering Transport arbeidersbond, 8 uur. Woensdag. Bestuursvergadering R. K. Volksbond, 8 uur. Donderdag. Bestuursvergadering B. K. Propagandaclub St. Petrus, 8 uur. Vrijdag. Repetitie R. K. Gem. Zangver- eeniging „Pulchri Studio" 8 uur. Zalüiaag Spa-u- tui »n. .bank 78 uur. Sluiting kantoor precies 8 uur. Zitting Ziekenkas van 7S uur in zaal 1 Brandstoffencommissie 78 uur. Prijslijst op het kantoor aanwezig. Sparen voor het Congres 6 Sept. te Utrecht, in de groote zaal van 59 uur. De groote Propaganda-biljetten voor het Congres 6 Sept. te Utrecht om op te hangen voor de ramen zijn iederen avoid van 7 tot 8 uur aan het Bondsgebouw te verkrijgen. WEDEROM ONTVANGEN: ONZE BEKENDE Regenjassen fa f 24.75 ZIE HEDEN AVO ONZE ETALAGE Aanbevelend, W. L00MANS Jzn., Hazerswoude Telefoon 30. 7391 Hebben alle leden van de Vakafdeelin- gen zich bij hun afd. bestuur al opgegeven voor de reis 6 Sept. naar Utrecht? De op gaven moeten binneil enkele dagen bin nen wezen. Van. 24 Aug. tot en met 1 Sept.. is de groote zaal van het Bondsgebouw niet beschikbaar voor groote ledenverga deringen, men noteeren deze datums. interparochieele st. joseph's- gezellen-vereeniging. Rapenburg 52. Gelegenheid om zich als lid van de Ka tholieke Gezellen-Vereeniging te doen in schrijven R. K. Jongelingen vanaf 17 jaar iederen Illen Maandag van de maand, 's avonds om half 9, in de Presi dentskamer van het Gezellenhuis. Zondag te 8 uur in de St. Lodewijkskerk Algemeene H. Communie voor de leden der retraiteclub. Zondag is de zaal geopend van 12.30 tot 2.30 en van 7.tot 10.15; verplichte bij eenkomst van 8.15 tot 9.45 uur. Om 10.15 uur wordt de zaal gesloten. Van 1 tot 2 uur zitting Jozefspaarkas welke wordt waargenomen door de heeren Leon Bayer en C. v. Oerle. Geen bibliotheek. Na het Lof Prijsbiljarten. De liedertafel Sebastian Schaeffer houdt tevens op dezen datum een excursie naar Rotterdam, Hoek van Holland. Vertrek precies 9 uur uit het Gezellenhuis. Maandag bijeenkomst voor de leden van 8 tot 10.15 uur. 8.30 uur cursus esperanto. S.30 uur maande 1 ijksohe afrekening voor de zelateurs van het St. Petrus Liefdewerk Dinsdag bijeenkomst voor de leden van 8—10.15 uur. 8.30 uur bijeenkomst afd. Gehuwde Gez. Donderdag bijeenkomst voor de leden van 810.15 uur. Vrijdag van 810 uur turnolub Oranje Zwart lokaal Pieterskerkhof. Zaterdag bijeenkomst voor de leden van 8—10.15 uur. 8.15 uur Kegelclub de Poedelaars. Iederen Zondag van 1 tot 2 uur zitting van de St. Joseph's Spaarkas in de be stuurskamer. Verdere mededeelingen: Zondag 9 Aug. geen spaarkas. Dinsdag 11 Augustus, maandvergadering Afd. Gezellen. Gezellen hebt ge U al opgegeven voor de a.s. Re traite. st. petrus-patronaat Rapenburg 52. (Feitelijke voortzetting der Afdeeling Leerlingen van de St. Joseph's-Gezellen- Vereeniging Augustus 1887September 1920). sint franciscus liefdewerk. Nieuwe Rijn 52. Postrek. 70108. Zondag 910 uur H. Mis met predikatie onder de H. Mis algemeene H. Communie, 1010.15 uur ontbijt; 10.15—10.45 uur bij zonder godsdienstonderricht ter voorberei ding voor de 1ste H. Communie, 10.15 11.30 uur recreatie afd. I, 6 uur nam. Lof en recreatie volgens gewoonte. Woensdag 6.457.30 zang; 7.30—8.00 Lof van 8.008.30 uur recreatie afd. I, II, III; afd. I tot 9 uur. Zaterdag 6.007.00 Gymnastiek jongste afdeeling; 7.008.00 idem hoogste afdee ling; 8.0010.00 Recreatie, afd. I. zita-vereeniging Pieterskerkkoorsteeg 15. Avondbijeenkomsten voor Hollandsche meisjes op Zondag en Woensdag van 810.30 uur. Avondbijeenkomsten voor Duitsche meis jes op Zondag en Donderdag van 8—10.30 uur. r: k. dames gymnastiek-vereen, „klimop". Vrijdag. Vacantie: Kleuterclubje adspi- ranten groep I. 7.30—9.Adspir. groep II en III en le den. Aangeven nieuwe leden Utrechtsche Jaagpad 1. de graal. Vanaf Zondag 2 Augustus tot Maandag 17 Aug. is „de Graal" wegens vacantie ge sloten. Op Maandag 17 Aug. beginnen de gebruikelijke clubs. „Kom je naar beneden, of moet ik je halen?"

Leidsche Courant | 1931 | | pagina 14