Zij Crêrïie" UIT DE OMGEVING ZATERDAG 1 AUGUSTUS 1931 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD PAG. 10 werkt zacht en weldadig als een' Mei-regen. Uw huid ontwaakt tot nieuwe /Schoonheid onder haar aanraking. 7406 radeloos opdrongen naar den chauffeur, verloor hij het beheer van zijn stuur. Hij geraakte toen met de autobus te water. Door de toegesnelde helpers werden allen door de stukgeslagen ruiten gered. Slecht» één meisje bleek ernstig te zijn gewond. De justitie heeft een onderzoek naar de oorzaak van het ongeval ingesteld. Het drama te Heenvliet. Be grafenis der slachtoffers. Donderdag zijn te Heenvliet onder groo- te belangstelling de drie slachtoffers van den brand in de boerderij van de weduwe de B. ter aarde besteld. De oudste zoon Isaak is in het huis van bewaring te Rot terdam als verdacht van brandstichting opgesloten. BRUTALE DIEVEGGE AANGEHOUDEN. Drie koffers met gestolen goed in beslag genomen. Op het politiebureau aan de Groote Paauwensteeg te R'dam is in bewaring ge steld de 21-jarige Oostenrijksche buffet juffrouw M. V., die gisteren in de Bijen korf aldaar op heeterdaad getrapt is toen zij een coupon stof wegnam en in een zwartleeren koffertje, dat zij bij zich nad, verstopte. Zij werd aangehouden en bij onderzoek bleek het koffertje nog enkele coupons stof te bevatten, die eveneens in de Bijenkorf gestolen bleken te zijn. Op het politiebureau aan de groote Paauwensteeg is haar een verhoor afgeno men en daarbij heeft zij eerst een adres opgegeven,.dat bij onderzoek niet bleek te kloppen. Met allerlei praatjes heeft zij aan vankelijk nog getracht de politie om den tuin te leiden, doch toen zij werd opge sloten, viel zij door de mand en onder vee; tranen bekende zij zich aan nog meer dief stallen schuldig gemaakt te hebben. Op het door haar opgegeven adres ergens in <le binnenstad werden drie koffers gevon den, die vol coupons stof zaten. De coupons, die allen uit de Bijenkorf afkomstig zijn, zijn in beslag genomen. MAN VERMIST. Moord-geruchten te Eindhoven. Te Eindhoven wordt sinds Maandag avond de 24-jarige winkelier M. van L. ver mist. Het. laatst is hij 's avonds gezien in een café te S trijp, vanwaar hij met groen ten naar huis zou gaan. Hij is echter thuis niet aangekomen. Gisteren werd de stad in opschudding gebracht door het gerucht, dat v. d. L. zou vermoord zijn, doch heb uitgebreide politie-onderzoek heeft nog geen enkel spoor van den vermiste, die als oppa-ssend bekend staat, opgeleverd. Wel is in de bosschen een jas gevonden, maar deze behoorde niet aan v. d. L. HET SCHIETONGEVAL TE LAREN. Hoe het gebeurde. KINDEREN VAN HET VOLK. Een dagje bij „Vacantiebezigheid". Ine H. schrijft in „Het Vad.": Ik had me bij den Haagschen Bond Va cantiebezigheid voor schoolkinderen opge geven als leidster, event, verpleegster. Om dat ik te laat was, kon men mij slechts als reserve noteeren. En één keer heb ik dan het geluk gehad met de Haagsche schooier tjes mee naar buiten te mogen. Verzamelen ergens in de buurt van de Hoefkade. Nieuwe juffrou. Ik werd na tuurlijk bekeken en becritiseerd, zooals dat te verwachten was. In gedachten deed ik mee: „gekke jas het ze an, gekken schoenen het ze an. rare hoed, enz." Pas nadat we een eindje geloopen hadden, kreeg ik contact met ze. Eentje die dorst, merkte op: „Onse juffrou is nog nie ge- tróiid". En weldra vlotte het gesprek schitterend. Het ging over vliegmachines, paarden, auto's, als of het rijke jongetjes geweest waren. En er was er niet een, die niet wel eens op een paard gezeten had en de juffrou nog nooit, maar die had dan wel eens gevlogen. „Juffrou, we hebben d'e een hallefe sachte bij." Wat of dat was. „Ja, de knul ken duikele en soo." En werkelijk, in het duin bleek al di rect, dat we een rasechten acrobaat in ons midden hadden. Hij maakte een paar keurige salto's, wat bij de jeugd daar de „hoepelepoepsprong" heet. Wij hebben ons verder den heelen dag geamuseerd met verspringen een faane juffrou, ken haast net soo ver springe, als sullie roufertje, wegduikertje, nalou- pertje, bokkie gesprongen. Wegduikertje of butertje was wel het faanst. „Hè juf frou, ik weet soo'n ruize plaas, gaan nou's met mijn mee." Bij het eten heb ik me even gegeneerd over m'n besmeerde en belegde boterham men, want er waren er bij, die niet eens boter, laat staan wat anders op hun hom pen brood hadden en die met den moed der wanhoop een zuurtje in een flesch water stonden te schudden, om een soort limonadesmaakje te krijgen. Er werd ook een paar keer gezongen. Een bezoeking voor de meeste jongens. „Dat blère kenne se beware foor de mede, voor mèn part...." (volgde een flinke vloek). Zoo af en toe kreeg eentje het een beetje te kwaad. Een van de kleinsten stoof ineens op me af: „Juffrou ik ben in het duin een kenijn geworden en nu sal 'k u es effe opete" en meteen wat hij al aan m'n regenjas bezig. Groote hilariteit verwekte het, dat ik uit een kroesje dronk en niet zoo maar uit de flesch. „Se soue foor de juffrou een speentje aan het flessie koupen, dan ging het misschien beter." Eentje wilde de koude thee, die in m'n flesch zat ook eens proeven. Zette m'n flesch aan den mond en ik kreeg hem leeg terug. „Heeft het ge smaakt!" „Kèn u begrèpe." Toen er gefloten werd, dat we naar huis moesten gaan, vonden ze het alle maal even jammer en werkelijk, ik ook. Ik had nog uren met ze door kunne spelen, met die vuile schooertjes, want zóó aardig en zóó amusent heb ik zelden kinderen meegemaakt. Op weg naar huis, hadden de jongens eenige keeren „mot" met Scheveningsche vrouwen en kinderen, Aan donkergetinte menschen konden ze natuurlijk ook niet zonder meer voorbij gaan: „hè, ali baba, hebben ze laten aanbrande?" Enz. Toen ik thuis kwam, moe, vuil en met een bedorven maag van alle beroerde pe permuntjes, zuurtjes, suikertjes, die ik had moeten slikken, en ze me vroegen of het meegevallen was, kon ik niet anders zeg gen dan: „Ik wilde, dat ik alle dagen mee- mocht". Wilde staking van courantenbezorgers. De overgroote meerderheid van de be zorgers van „Het Vaderland", „De Nieuwe Courant" en de „Nieuwe Rotterdamsche Courant" te Den Haag heeft gisterochtend geweigerd de ter bezorging bestemde cou ranten in ontvangst te nemen. Dientenge volge zijn in het meerendeel van de wijken der stad de genoemde bladen niet op den gewonen tijd bezorgd. Men heeft hier met een wilde staking te doen. De oorzaak daarvan is een eisch tot loonsverhooging, namens de stakers door hun vertegen woordigers gesteld, waaraan de directie van „Het Vaderland", die in deze voor de drie genoemde bladen gezamenlijk op treedt, meende geen gevolg te kunnen ge ven. Oneervol ontslag gemeenteveldwachter. De commissaris der Koningin in de pro vincie Drente heeft met ingang van 1 Aug. oneervol ontslag verleend aan F. B., den zich thans in arrest bevindenden geschor sten gemeenteveldwachter te Smilde, die zich schuldig heeft gemaakt aan verduis tering van gemeentegelden. Voortvluchtig. De zaakwaarnemer S., wonende te IJzendijke, die tevens ontvanger-griffier van enkele polders en waterschappen is, en in wiens administratie fraude moet zijn ontdekt., is voortvluchtig. Notaris Morra heeft het ziekenhuis verlaten. Notaris Morra, op wien eenigen tijd ge leden een moordaanslag gepleegd werd door één zijner cliënten en die in het Roode Ivruisziekenhuis werd verpleegd, heeft gisteren dit ziekenhuis verlaten en is regelrecht naar buiten gegaan voor ver der herstel. BUITENL. BERICHTEN ONGELUKKEN. DUITSCHE TREILER BIJ SCHOTLAND VERGAAN. Vier opvarenden gered. In Kirkwall werd gisteren bekend, dat de Duitsche treiler „Ludwig Sanders" aan de kust bij North Ronaldsbay (Ork- ney-eilanden) is gestrand. Vier opvaren den werden gered, nadat de boot, waar mede zij zich naar land wilden begeven, was gezonken. ZEVEN D00DEN BIJ MIJNONGELUK. Uit Bombay wordt geseind: Bij een in storting in een mijn te Oorgaum zijn ze ven personen om het leven gekomen. Auto-ongeluk in het Saar-gebied. Gistermorgen is in ober Salbach een omnibus met mijnwerkers door een defect aan de stuurinrichting tegen een hoogen muur gereden. Een aantal - mijnwerkers werd uit den wagen geslingerd; van de 42 inzittenden werden 19 personen meest licht gewond. OVERSTROOMINGEN IN BENGALEN. Honderden menschen dakloos. In Bengalen hebben ernstige overstroo mingen plaats, doordat de ^rivier Jamunt buiten de overs is getreden en de plaat sen Serajgan en Tangail, beide belang rijke centra van den jute-handel in Oost- Bengalen, overstroomd heeft. Honderden menschen zijn dakloos, daar hun woningen zijn verwoest. Aan den oogst is groote schade berokkend. De spoorwegen in Oost- Bengalen zijn op verscheiden plaatsen on bruikbaar geworden, zoodat het verkeer is ontwricht. Door de Meghna-rivier wordt Puranbazar, een zeer belangrijke markt in het Tipperath-district, met overstroo ming bedreigd. DE DIJKEN BIJ HANKAU BEZWEKEN. Uit Hanukau wordt gemeld: De Jangtse- dijken zijn bezweken, waardoor de rivier buiten haar oevers is getreden. Het gehee- le Woehan-gebied is overstroomd. Alleen in Woetsjang zijn er eeds 500 personen verdronken, terwijl ook in het overige Woehan-gebied talrijke dooden zijn. Ge noemd gebied omvat de steden Woe- sjang. Hankau en Hanjang met een geza menlijke bevolking van 1 a 11/2 millioen zielen. Duizenden gezinnen zijn dakloos. Zeelieden van buitenlandsche oorlogssche pen verleenen assistentie. DE GEHEIMZINNIGE LAWINE IN ZU ID-ALBANIE. Opzettelijk veroorzaakt? De kwestie der 47 Grieksch sprekende soldaten, die, naar dezer dagen werd ge meld, bij werkzaamheden aan versterkin gen bij de Zuidgrens van Albanië door een aardverschuiving gedood werden, is nog niet volkomen opgehelderd. De Albanee- sche legatie te Athene spreekt het bericht namelijk tegen en beweert, dat zoowel de aardverschuivng als de sterfgevallen, wel ke daardoor veroorzaakt zouden zijn, op een verzinsel berusten. De Bond van Noord-Epiroten evenwel houdt vol, dat het bericht juist is. Naar thans blijkt, aldus de bond, waren de Al- baneesche officieren, die toezicht hielden op het werk, afwezig toen het ongeluk plaats had. Het vermoeden bestaat dan ook, dat de mannen zijn omgekomen door een lawine, die opzettelijk veroorzaakt is, teninde te voorkomen, dat zij het ge heim van den aanleg der versterkingen zouden verraden. Is deze lezing juist, dan is het te vreezen, dat het gebeurde een ongunstigen invloed zal uitoefenen op ao Grieksch-AlbaneescHe betrekkingen. DE WERKLOOSHEID. In Pruisen. Het aantal steuntrekkende werkloozen, dat in Mei een kleine vermindering had ondergaan, is in Juni weer gestegen. Het aantel steuntrekkenden in Pruisen was op 30 Juni 718.065 tegen 707.669 een maand vroeger. De vermindering in Mei had 2100 bedragen Voorts zijn er nog 13638 werk loozen, wier aanspraken niet erkend zijn zoodat het totaal werkloozen in Pruisen 732.000 bedroeg op 30 Juni tegen 723.000 aan het eind van Mei. In de Vereenigde Staten. Binnen een half jaar zeven millioen? In een rede te Washington heeft Green, de voorzitter van de algemeene federatie van vakvereenigngen, verklaard, dat er binnen zes maanden zeven millioen werk loozen in de Vereenigde Staten zijn, in dien de industrieele toestand niet spoedig verbetert. Het aantel werkloozen in Juli wordt op 5 1/4 millioen geschat, een toene ming van 175.000 sinds 23 Juni. HET NIEUWE NED. PAVILJOEN TE PARIJS. Terwijl gistermiddag een groot aantal le den van het tentoonstellingsbestuur en Fransche koloniale gouverneurs op de ten toonstelling vereenigd waren en sommigen hunner hun opgetogenheid hadden doen blijken over de vorderingen in de om vangrijke waakzaamheden in ons paviljoen, dat gistereaPgeheel onder dak is geko men, besloot het gezelschap op voorstel van maarschalk Lyautey zich naar ons pa viljoen te begeven. Om de werkzaamheden niet te hinderen, wandelde het gezelschap om het terrein heen, totdat de maarschalk plotseling zei: „maar we gaan ze feliciteeren". Op dat oogenblik had een vermakelijk incident plaats. Terwijl het gezelschap zich naar den hoofdingang begaf, stuitte het op een van onze bewakers, die den maar schalk onmiddellijk om de oranjekaart vroeg, welke hij natuurlijk niet bezat. De wachter kende den maarschalk niet en wilde ook niet begrijpen, wat er hem gezegd werd. Toen men hem opmerkte, dat hij met den commissaris-generaal der ten toonstelling te doen had, zei hij slechts, dat hij zich aan het consigne hield om niemand zonder oranjekaart binnen te la ten. Zijn houding was zoo formeel, dat één van de personen van het gezelschap vroeg, hoe de maarschalk dan binnen moest ko men. De wachter zei toen droogjes, dat men maar naar het bureau moest gaan. Inderdaad begaf het gezelschap zich naar het bureau, waarbij het tijdig werd opgemerkt, zoodat de deur wagenwijd openging en de heer Moojen kon worden gewaarschuwd om inderhaast den maar schalk en het hooge gezelschap te komen begroeten. De maarschalk, die eerst over het niet begrepen worden door den wachter een wenig ontstemd was, maakte weldra op geestige wijze een toespeling op den uit stekenden bewakingsdienst op het terrein en sprak den heer Moojen zeer langdurig toe, hem onverholen zijn groote verrassing mededeelend over de geweldige arbeids prestatie die hier geleverd wordt. Bankoverval te Manresa. Te Manresa (Spanje) is een aantal per sonen met de revolver in de vuist een bankgebouw binnengedrongen en met een buit van 100.000 pesetas ontkomen, zonder herkend te zijn. HILLEGOM GEMEENTERAAD De Raad dezer gemeente hield een open bare vergadering op Vrijdagmiddag te 1.45 u. Voorzitter: Mr. D. F. Pont, burgemeester; tegenwoordig 11 leden; afwezig de heeren B, N. Loerakker en F. Selhorst. In behandeling kwam een wijziging Alg. Politie-verordening in verband met losse ge timmerten, die uitzicht op den weg benemen en met woonschepen. De voorz, geeft eenige toelichting. Gebrek aan medewerking heeft het college ertoe ge leid, met dit voorstel te komen; het geldt al leen los getimmerten. Na eenig gediscussieer wordt het voorstel van B. en W, aangenomen met 101 st. Tegen de heer Fijma. Behandeling 3 verzoeken om vermindering vergunningsrecht Drankwet. Conform het voor stel van B. en W. wordt dat van den heer Schaorl gehandhaafd, dat van W. C. van den Akker en wed. C. Schrama teruggebracht van 62.50 op 50.—. Verzoek om garantie der gemeente voor 2e hypotheek voor bouw van 68 woningen. De voorz. zegt, dat de weekhuur dezer hui zen zal bedragen van 55.75. De aanvra gers zijn thans ook bereid, er 53 te bouwen aan Elsbroek. Er is geen prae-advies van B. en W., maar de voorzitter wil wel constatee- ren, dat dit terrein met het oog op de uit breiding der gemeente gunstiger ligt dan het vorige. Na eenige discussie komt eerst een voor stel in stemming van de heeren Fijma-Paase, om n.l. de 64 en 4 winkelhuizen te doen bou wen, welk voorstel verworpen wordt met 92 st.; voor de beide voorstellers. Daarna komt in stemming een voorstel Van der Schoot, ge steund door Fijma, inhoudende medewerking te verleenen voor den bouw van 36 woningen. Dit voorstel wordt aangenomen met 83 st. Tegen stemden de beide wethouders en de heer van Houten. De heer de Wreede ont raadt winkelhuizen bij te bouwen. De voorz. wil de gedachte wel overbrengen, doch dit moeten we aan de aannemers overlaten. Nog zijn ingekomen ter behandeling: 1. Ver zoek ad, 29 Juli van mej. Huneman, onder wijzeres aan de openbare lagere school alhier, om eervol ontslag als zoodanig. Het gevraag de wordt met alg. st. verleend. 2. Verzoek van den heer W. A. van der Wal, hoofd der openbare lagere school, om de doo:r het vertrek van den heer Engel leeg komende ambtswoning te mogen huren, nadat daarin de door hem gewenschte veranderingen zijn aangebracht. Het voorstel wordt met alg. st. aangenomen. Schrijven van de N.V. Gebr. Segers te Lisse, waarbij zij verzoekt de Hyacinthenlaan met daarin gelegen brug in eigendom aan de ge meente over te dragen met bestemming tot publieken weg, en waarin zij zich bereid ver klaart bij deze overdracht 2000 in eens voor onderhoudsafkoop aan de gemeente te beta len. De voorz. merkt op, dat deze zaak reeds vroeger in de commissie voor P. W. is bespro ken. Met het oog op de verlaging der Veenen- burgerlaan in de werkloosheid-periode is het verstandig er op in te gaan. Het voorstel wordt na een korte gedachtewisseling met alg. stemmen aangenomen. Schrijven ad 29 Juli 1931 van de heeren P H. Fijma en Th. Paase, leden van den Raad, waarin een vijftal vragen aan het college worden gesteld, om te vernemen, of maatregelen ter voorziening in de thens nog heerschende werkloosheid zullen worden ge troffen. De voorz. leest de vragen op; hij merkt op, dat er geen 51, doch 26 werkloozen zijn. Dit punt is Donderdagmorgen binnen gekomen; het is van groot belang en daarom wil hij de behandeling een vergadering uitstellen. De zaak wordt aangehouden. Afscheid wethouder de Vreugd. De voorz. wenscht een hartelijk woord van afscheid te spreken tot den heer de Vreugd. Waar de gezondheidstoestand van den schei denden wethouder de oorzaak is van diens heengaan, doet hem dit oprecht leed. Dit heengaan spijt ons het eerst in B. en W. Weth. de Vreugd was geen groot spreker, doch hij kwam vaak met korte opmerkingen, die in sloegen. Met de grootste liefde hebt u de be langen der gemeente behartigd. U hebt zich kunnen aanpassen aan mij, die zooveel jon ger, lastiger en voortvarender is dan gijzelf. In alles heb ik de grootste medewerking van u gehad. Uit naam van allen betuig ik u daar voor mijn hartelijken dank voor de gewichtige diensten, de gemeente bewezen. (Applaus). Weth. de Vreugd dankt voor deze schoone woorden, ik heb getracht met u in raad en daad mee te leven en te werken en dat is ge beurd op liefderijke wijze en werkelijk in goed harmonie. Dank breng ik ook aan an dere heeren. De heer Fijma dankt namens de Raadsleden voor de aangename samenwerking. Ook hier voor dankt de wethouder. Mr. Sens onderschrijft volkomen wat hier voor gezegd is; namens de ambtenaren brengt hij weth. de Vreugd dank voor de zeer royale opvattingen, die hij jegens de ambtenaren steeds had en wenscht hem gezondheid toe. De weth. dankt ook voor deze woorden; de gemeente Hillegom heeft in dezen secretaris een man, op wien zij trotsch kan zijn, de rech te man op de rechte plaats. Hierna sluiting. Geboren: z. van A. van van Ruitende Nijs d. van A. W. VersteegeSpierings z van M. StroombergenJansen d. van A. van KempenSmit z. van G. E. H. van MarisStaats. Getrouwd: F. L. van Tol en H. M. van OEGSTGEEST. Gemeenteraad. De Raad dezer Ge meente vergadert Vrijdagavond 7 uur. Agenda: 1. Notulen, ingekomen stukken, mededeelingen. 2. Onderzoek geloofsbrie ven. 3. Advies van Burgemeester en Wet houders op het adres van de afdeeling Oegstgeest van de Vrijzinnig-Democraoi- schen Bond>, betreffende het wijzigen van de verordening op de honden. 4. idem op het verzoek van de R. K. Harmonie „Triumph" om verhooging van de subsidie voor volksconcerten. 5. Voorstel van Bur gemeester en Wethouders tot deelneming in het aandeelen-kapitaal van de BauK voor Nederlandsche gemeenten. 6. Idem in zake het uitbrengen van het Gemeentever slag. 7. Idem betreffende een verzoek van het bestuur der Chr. H.B.S. te Leiden om subsidie in het tekort der schoolrekening over 1929. 8. Idem tot het aangaan van een overeenkomst inzake het gebruiken en on- derhoucien van kachels in de openbare la gere school aan den Hoogen Morschweg. 9. Bezwaarschrift van de N.V. Leidsche Ex ploitatiemaatschappij van Onroerende Goe deren, gevestigd te Leiaen tegen een gewei gerde bouwvergunning met prae-advies van Burgemeester en Wethouders. 10. Advies van Burgemeester en Wethouders op het verzoek van de concierge van het gemeen tehuis om salarisverhooging. 11. Voorslei van Burgemeester en Wethouders tot wij ziging der Bouw- en Woningverordening. 12. Idem tot vaststelling van een veror dening tot heffing van een belasting voo het gebruik van voor den openbaren dienst bestemde gemeentegronden. 13. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot aan koop van grond voor wegverbreeding. 14. Aanbieding Gemeenterekening 1930. 15. Schoolgeldreclames. 16. Oninbaarverklaring schoolgeld. 17. Rondvraag. De Hooge Morschweg. Ged. Staten vaa Zuidiholland hebben opgeheven de ge- s'joterLverklaring voor het berijden met mo torrijtuigen van het Rustenburgerpad en van het n-oig ge-sloten gedeelte van den Hoogen Morschweg in deze gemeente. RIJNSBURG. Bloemenhandel. De aanvoer van snij bloemen is, zooals meestal in dezen tijd van het jaar, lang niet gering, al heofb het koude woer van de laatste dagen wel ©enigszins remmend gewerkt. Doch het gure weer heeft aan de koude-grond gewas sen veel schade veroorzaakt, daarentegen was het voor het kasgoed niet ongunstig. De kwaliteit uit de kassen is onder deige- lijk'e weersomstandigheden altijd beter dan bij warm weer en beste kwaliteit wordt als regel nog wel goed betaald, ook op heden. Van Gladiolen worden groote massa's aan gevoerd. Hier volgen eenige prijzen: Rozen per bos van 20 stuks: Miss Edith Helen f 1.501.60, Landia 6080 cent, Fernet 40 50 cent, Ophelia 60SO cent, Golden Ophe lia 6080 cent, Hadley f 1.201.50. Snij bloemen per 100: Convili's 70—80 cent, Sca- biosa 3040 cent, Pompon Dahlia's f O.S«) 1.20, Groote Dahlia's f 3.20—3.60, Lathyus 1520 cent, Zinnia f 2.102.60, Asters 40— 50 cent. Lelie's wit f 6.407.50, Lelie's rood f 6.6.40. Centaurea 1520 cent, Anjers rood en rose 1520 cent, Lange Statice 10 15 cent, Godesia 3045 cent. Gladiolen: Vlamingzwart 60—70 cent, Voght 70—90 cent, Jacoba f 2.103.70, Oranje Brillant f 1.1.15, L'immaeulee f 1.601.80, Hatley 2025 cent, Wilbrink 1520 cent, America 6070 cent, Odin 4050 cent. Snijbloemen per 100 bos: Maloppen f 2.3.—, Harde Statice f 3.10—5.Kopgodesia f 2.3. WASSENAAR. DE GRENSWIJZIGING. DE DUBBELE RAAD. De ingeleverde candidatenlijsten voor de verkiezing van de commissie uit de inge zetenen is als volgt genummerd: 1. Chr. Hist, en Antirev., 2. Vrijzinnige Partijen, 3. S. D. A. P., 4. R. K. Staatspartij. De stem ming wordt gehouden op Woensdag 12 Augustus a.s. Aanbesteding. Door het Gemeentebe stuur werd gisteren aangesteed: het ma ken van een vuilstortplaats van gewapeod beton, met een toegangsweg, een haven tje, en bijkomende werken. Ingeschreven werd voor het werk met en zonder extra-verbreeding van het haven tje. De uitslag is: J. Warnaar en W. Hoog straten, Leiden A. 31.000.B. 33.500 J. A. Stuij te Utrecht, A. ƒ30.780.N.V. Expeditie- en Aannemersbedrijf Houtgraaf en Bolsenbroek te Bloeniendaal, A. ƒ29.000.—, B. ƒ30.400.—; C. de Graaf te Alkmaar A. ƒ26.900.B. 28.000.Firma de Moei en Hermes te Alkmaar A. 25S57, B. 26.957.N.V. Nat. Beton- en Bouw- mij, 's Hage A. ƒ26.472.B. ƒ26.900. Gebr. Trebbe te Enschede A. 27.900.B. ƒ28.800.P. Kuijpers en M. Kloppers r.e Kethel A. 23.750.—, B. ƒ24.090; N.V. tot aanneming van Bouw- en Grondwerken v.-'h. W. Visser en Zn. te Wassenaar A. 21.900.B. 22.350.Van onwaarde 2 biljetten. Geboren: Theodora Cornelia, d. van J. F. Knijnenburg-W. van der Meulen. Joanna Elisa-betli Margaretha, d. van P. N. de Bruijn-J. F. Rotteveel. Willem, z. van G. P. Wielenga-A. G. Schoep. Ondertrouwd: J. J. Looijestijn en W. J. A. Vester. G. L. Bosch en C. E. J. Kampmeinert. H. Hebers en C. Groofc- veld. G. M. F. van Woerkom en E. J Goldschinski. C. Boltersdorf en E. van der Knaap. Overleden: M. M. A. L. Giesbers, 66 j., echtgenoot van W. T. A. Schmidt. J. G. N. Romswinckel 9 j., ongehuwd. M. M. Meiman 52 j., echtgenoote van G Overdevest. M. W. F. Treub, 72 j., om gehuwd. Aangaande het ongeluk bij de schietoefe ningen te Laren (N.H.) is het volgende ko men vast te staan: Toen de zestienjarige vrijwillige lcader- landstormer P. Timmer uit Den Haag leunde op zijn met losse patronen geladen gewees, heeft een zijner kameraden in on nadenkendheid den haan van dit geweer af getrokken, met het gevolg, dat het schot afging. De houten dop van de excercitie- patronen is toen in den rechteroksel ge drongen en hier versplinterd. T. is nog niet buiten gevaar. Op heeterdaad betrapt. In de branderij van de fa. de K. aan den Noordvestsingel te Schiedam werd den laatsten lijd herhaaldelijk moutwijn' ver mist. Gisteravond is het den twee recher cheurs, die zich verdekt in de branderij hadden opgesteld, gelukt den dader op heeterdaad te betrappen. Het bleek te zijn, de 36-jarige los-werkman S. uit de Heerensfraat. Door het raam was hij naar binnen geklommen na eerst een stuk gaas te hebben verwijderd.

Leidsche Courant | 1931 | | pagina 10