GEMENGDE BERICHTEN UIT DE OMGEVING VRIJDAG 31 JULI 1931 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD PAG. 10 De Philips-crisis. Naar men ons meldt, zal met ingang van de nieuwe dienstregeling der Staatsspoor wegen te Eindhoven de stopplaats ..Phi- lipsdorp-Zuid"' aan de spoorlijn in de richting Valkenswaard (Gestel) verdwij nen. Dit feit teekent weer eens de groote veranderingen, die de laatst© jaren in steeds stijgende mate ten aanzien der per soneelsvoorziening bij de Philips-fabrie- ken hebben plaats gegrepen. Destijds (1929) zag het stationnetje „Philipsdorpdage lijks lange treinen met personeel in- en uitstoomen. Soms hadden deze treinen een formatie tot zelfs bijna 20 personenrijtui gen. Zij voerden het Belgisch personeel voor Philips aan en ook het materaai der treinen was Belgisch. De „Philips Express", zoo heetten deze treinen, viel reeds vrij spoedig onder r-e mokerslagen der crisis. Einde 1929 be stond de trein nog slechts uit 1 personen- wagons. Later volgde de definitieve uit schakeling. Thans verdwijnt als laatste overschot de halteplaats. Een symbool niet alleen van de crisis, maar ook van het feit, dat Philips -in deze tijden er niet aan denkt, buitenlandscne arbeids krachten in dienst te houden. De hoofdinspecteur van politie te Amsterdam, de heer C. Bakker, chef van de efdeeling Vervoerwezen is be noemd tot commissaris. ONGELUKKEN. SLACHTOFFERS VAN HET VERKEER. Door een auto aangereden. Het slachtoffer overleden. De heer Th Boersma, koster der Gere- form. kerk te Heerenveen, die per fiets ach ter een auto reed, is door een van den tegenovergestelden kant komende auto aangereden. Hij werd in bewusteloozen toestand opgenomen en naar het zieken huis gebracht, waar hij eenige uren lat,er aan de bekomen verwondingen is overle den. Auto tegen een huis gereden. Gistermorgen te half acht reed te Oudorp, bij Alkmaar, de vrachtauto van de firma K. Schot C.zn. te Alkmaar, be stuurd door N. Schot, de helling af en bot ste, nadat zij eerst een hek had vernield, tegen het woonhuis van den heer C. Ruiter. Een groot gat werd in den muur gesla gen, een raam vernield, een tweede uit zijn verband gerukt en een aantal planken werden van den muur gerukt. De familie, die juist aan tafel zat, kwam er met den schrik af. Volgens den chauffeur moet de oorzaak van het ongeluk te wijten zijn aan een de fect van het stuur, doch volgens anderen is het te snel rijden de oorzaak. Proces verbaal is opgemaakt. INSTORTING IN DE MIJN „HENDRIK"'. Een arbeider gedood. Gistermiddag stortte op de mijn „Hen drik" te Brunssum een gedeelte van de zij galerij in. Twee mijnwerkers werden be dolven. Onmiddellijk toegeschoten hulp kon één der arbeiders nog levend uit het puin bevrijden. De andere, de 20-jarige oo- gehuwde Thijssen, had, toen men hem te voorschijn haalde, reeds den geest gege ven. BRANDEN. Boerderij te Beetgum door brand verwoest. Bewoners in nachtgewaad gevlucht. In de boerderij van de weduwe Stienstra te Beetgum, eigendom van mej. Kramer te Wirdum, ontstond in den afgeloopen nacht ten gevolge van hooibroei brand. De bewoners werden wakker door het getrap pel van het op stal staande paard. Reeds sloegen de vlammen uit het dak. Slechts met moeite gelukte het den bewoners in nachtgewaad de brandende boerderij te ontvluchten. De geheele hofstede ging in vlammen op. De brandspuit kon weinig te gen de vlammenzee uitrichten. Ook de voorraad hooi en de inboedel gingen verlo ren. Het paard, waaraan de bewoners hun leven te danken hebben, kwam in de vlam men om. De boerderij was verzekerd. Boerderij afgebrand. Te Huissen in de Betuwe is afgebrand de groote hofstede bewoond door Buur man. De bewoners konden slechts met groote moeite gered worden. Het geheele perceel is tot den grond toe afgebrand. Veertien varkens zijn in het vuur omgeko men. De oorzaak is onbekend. WIELRIJDER MET EEN MES GESTOKEN. Overval uit wraak. Toen gisteravond een 30-jarig muzikant de Banaanstraat te Utrecht per rijwiel passeerde, werd hij onverhoeds overvallen door een zekeren v. d. M. Deze bracht den wielrijder een diepe messteek aan den schouder toe, waardoor de getroffene van zijn rijwiel stortte en op straat bleef lig gen. Hij werd in het politieposthuis Roode Brug binnen gebracht en later door den G. G. D. naar de Rijks Klinieken vervoerd. Het onderzoek heeft uitgemaakt, dat v. d. M. uit wraak handelde omdat hij den muzi kant er van verdacht betrekkingen met zijn vrouw te onderhouden. De dader werd door den commissaris van politie aan een verhoor onderworpen. ONREGELMATIGHEDEN BIJ DE MELKFABRIEK TE FIJNAART. Directeur voorloopig geschorst. In de algemeene vergadering van aan deelhouders der „G'oöp. Fabriek van Melk producten Fijnaart", welke deze week Dins dag, onder voorzitterschap van den heer Den Engelse werd gehouden, zijn uitvoe rige mededeelingen gedaan omtrent de re sultaten van een onderzoek, hetwelk was ingesteld naar de handelingen van den di recteur. Wel was bekend, dat de coöp. gebukt ging onder een grooten schuldenlast, doch den- leden was onbekend hoe groot deze schuld was en vanwaar deze kwam. Noch van den directeur, noch van het bestuur kwamen de leden de laatste jaren iets po sitiefs te hooren omtrent den financicelea toestand van de zaak. Toen nu in den aanvang van 1931 de Commissie van Onderzoek van boeken en bescheiden, verzocht werd een oude schuld van 160.000 weg te werken, namen de vermoedens van onregelmatigheden vaste- ren vorm aan. De commissie bracht deze affaire in de eerstvolgende vergadering ter tafel. Opheldering bleef evenwel uit. De zaak was daarmee niettemin aan hel rollen gekomen. Een commissie van onderzoek werd be noemd, waarin zitting kregen de heeren: mr. Van Besouw, rechtskundig adviseur van den N. C. B., rar. De Leeuw, de voor zitter van den Brab. Zuivelbond Jansen, en twee accountants. Deze commissie kwam bij haar onderzoek tot de bevinding, dat door den directeur handelingen waren ge pleegd, op grond waarvan zij het bestuur voorstelde hem te schorsen. Overeenkomstig het advies der comio's- sie werd een algemeene vergadering uitge schreven. In deze vergadering bracht de heer mr. De Leeuw een nog slechts zeer voorloopig rapport uit, waaruit bleek, dat de directeur in 1926 te Londen en mogelijk ook elders gelden heeft opgenomen voor de fabriek, naar zijn zeggen om de verlie zen te kunnen dekken, voor welke geilen hij schuldbekentenissen, door hem onder teekend, heeft afgegeven. Deze gelden, tot een aanzienlijk bedrag, heeft hij wel ge stort in de kas der coöperatie, doch hij heeft het doen voorkomen dat deze bedra gen afkomstig waren van debiteuren. H;cr- door kreeg men een verkeerde voorstelling van zakeu. Ongeveer vier jaar achtereen werd deze toestand bestendigd. Volgens mr. De Leeuw moet nu het eindresultaat worden afgewacht alvorens nadere beslissingen genomen kunnen wor den. Vanuit de vergadering werden ook ern stige verwijten gericht aan het adres van het bestuur. De voorzitter, de heer De Engelse, zeide hierop in deze vergadering geen verklaringen te zullen afleggen, doch dat hij wel bereid was zich te komen ver antwoorden voor de commissie van onder zoek. Verder werd ook geïnformeerd naar den omvang van den schuldenlast, welke op de coöperatie thans drukt. Indertijd zou de directeur in een vergadering hebben ge sproken van een totaal-schuld van 880.000. De heer Jansen antwoordde dat per 31 Dec. 1930 de schulden al 384.000 hooger waren dan de bezittingen. Mr. De Leeuw deelde aan het slot der vergadering nog mede, dat volgende we°L Zaterdag, den 8sten Aug. de commissie van onderzoek met het bestuur zitting zal houden in de fabriek om een lijst op te maken van alle vorderingen. DE ONGEREGELDHEDEN IN DE TUINDERSTRAAT TE ROTTERDAM. De Burgemeester heeft aller minst den indruk, dat de vuurwapenen noodeloos zijn gebruikt. Door het gemeenteraadslid, den heer A. A. Lührs, zijn de vorige week, naar aanlei ding van de plaats gehad hebbende onge regeldheden in verband met de huurdeis- staking in de Tuindersstraat aan den bur gemeester te Rotterdam als hoofd van de politie, eenige vragen gesteld. Op deze vragen heeft de burgemeester o.m. het volgende geantwoord: Op 22 Juli j.l. is door de politie assisten tie verleend moeten worden bij de ontrui ming, krachtens rechterlijk vonnis, van een woning aan de Tuindersstraat. Dc politie is zoowel tijdens de ontruiming als daarna op zeer ernstig verzet gestuit. Toen met de daadwerkelijke ontruiming een aanvang was gemaakt, werd van de daken, uit ïa- men en vanaf de straat met dakpannen, steenen en andere voorwerpen naar de aan wezige politiedienaren gegooid, in ver schillende gevallen gepaard gaande met bedreiging Legen hun leven gericht. De politie heeft toen, om daaraan een einde te maken, van haar vuurwapens gebruik gemaakt. Bij de verdeer ongeregeldheden, welke daaina in de Tuindersstraat en de omgeving daarvan hebben plaats gehad, is de politie wederom herhaaldelijk daadwer kelijk bedreigd en moest ter schrikaanja- ging of uit tegenweer tot gebruik van de revolver worden overgegaan. In den nacht van 22 op 23 Juli, toen an dermaal met steenen op een politieagent werd gegooid en deze in verband daarmede uit tegenweer tot gebruikmaking van zijn dienstrevolver moest overgaan, heeft de ook door den burgemeester diep betreurde noodlottige gebeurtenis plaats gehad, dat een 42-jarige man, van wien moet worden aangenomen, dat hij niet aan het verzet had deelgenomen, en die zich op eenigeii afstand op de straat ophield, door een ko gel doodelijk werd getroffen. De burgemeester heeft uit de tot dusver ingekomen rapporten allerminst den indruk gekregen, dat de politie bij de plaats ge had hebbende ongeregeldheden noodeloos van haar vuurwapenen heeft gebruik ge maakt. Het gold hier een telkens weer op laaiend ernstig verzet gepaard gaande met directe bedreiging van de politiedie naren waartegen ter handhaving van het gezag in verschillende gevallen vastbera den optreden geboden was. Als hoofd der politie kan de burgemees ter in het voorgevallene geen aanleiding vinden het gebruik van vuurwapenen doof de politie te verbieden al is hij van moe- ning, dat daartoe slechts in geval van nood zaak en dan nog met groote voorzichtig heid mag worden overgegaan. Het gebruik van waterstralen, als vner- gesteld door den adressant, acht de burge meester in dergelijke gevallen niet alleen onmogelijk, doch bovendien niet doeltref fend. Een executie die weinig hielp. Woensdag werd ten verzoeke van den heer La F. te Bergen op Zoom door e«n deurwaarder, bij executie verkocht een boereninspan van de hofstede „Stadszicht" aldaar, bewoond door J. D„ die, met inbe grip van meubilair en vruchten te velde, to taal heeft opgebracht ƒ510. Er waren vijf tien paarden van verschillenden leeftijd, zestien stuks hoornvee, zes loopvarkens en ongeveer 50 kippen. Voor den koopdag was zeer veel belangstelling, doch het bleek al spoedig, dat men het met elkaar eens was en dat niemand, behalve één persoon, zou bieden. Zoo werden vier boerenwagens verkocht voor 40 cent. Ploegen, sleepers, rolblok enz. gingen voor tien cent per stuk van de hand, zelfs een motor werd voor 10 cent verkocht. Ongeveer 50 kippen brach ten een gulden op, terwijl de paarden en koeien, behalve één paard en een paar koeien die tegen marktprijs werden ge kocht, van 1 tot 10 van eigenaar ver wisselden. De vruchten te velde brachten ook zoo goed als niets op en het geheele meubilair ging voor ongeveer 4. De geheele executie was in drie uur af geloopen en ging over een vordering van ruim 9000, zoodat er voor eischer, na af trek van kosten niet veel zal overschieten. BUITENL. BERICHTEN ONGELUKKEN. DE OVERWELDIGENDE HITTE IN DE V. S. Reeds 80 sterfgevallen. In de staten van het Westen en het Mid den-Westen blijven temperaturen tusschen de 90 en 120 graden Fahrenheit heersclien. Het aantal ten gevolge van de hitte over leden personen is thans gestegen tot 30; de meeste sterfgevallen hebben zich voor gedaan in Californië en Arizona. In Mon tana en Idaho zijn boschbranden uitgebro ken. 1 Twee personen in auto verbrand. Uit Damgarten (Kreis Franzburg) wordt gemeld: Op den straatweg bij Behrensha- gen vond men gistermorgen den uitgebrau- den vrachtauto van een zagerij. Tusscben de overblijfselen van den wagen ontwaarde men de totaal verkoolde lichamen van den chauffeur en zijn metgezel. Bij onderzoek bleek, dat de met planken geladen vracht auto tegen een boom is opgereden en daar door in brand geraakt. Bij de botsing is de lading planken naar voren geschoveu, zoodat de beide inzittenden werden inge sloten en zich niet meer in veiligheid kon den brengen. Zij moeten levend verbrand zijn. Zware brand in Hongaarsch dorp. Naar uit Papa wordt gemeld, is ten ge volge van een tot dusver onbekend geble ven oorzaak in de gemeente Nyarad brand uitgebroken. Door den storm werden de vlammen aangewakkerd, zoodat na eenige uren dertien woonhuizen met alle bijge bouwen in brand stonden. Een oude vrouw is door den rook gestikt. De materieele schade beloopt 200.000 pengö. Gezant bestolen. Volgens mededeeling van de politie van Kaschau aan het politie-cammando te Mis kolc is de gezant van Tsjecho-Slowakië te Buedapesl, mr. Pallier, op reis van Boeda pest naar Kaschau in den trein van een kleedingêtuk beroofd, waarin zich behalve papieren, een bedrag van 550 pengoe en 3440 Tsjecho-Slowaaksche kronen bevond. De roofoverval bij Beauvais. De jacht op den misdadiger, die Dinsdag met zijn medeplichtigen twee zoons van een Franschen senator aangevallen en beroofd had en daarop in het bosch van Beauvais was gevlucht, is Woensdag en Donderdag voortgezet, echter zonder eenig resultaat. De dader is wel enkele malen gezien, doch slaagde er telkens in, te ontkomen in het bosch of in de naburige korenvelden. De gendarmerie heeft thans een vlieg tuig te hulp geroepen, dat boven het bosch kruist en teekens zal geven, zoodra de vluch teling wordt gezien. „Hoover-wijn" 1931. Vogens de gewoonte in het Rijn-gebied bij Lotharingen krijgt de wijn van eiken oogst een eigen naam. In verband met de politieke gebeurtenis, die de wijnkweekers het belangrijkst van dit jaar achten, zal de wijn van den nieuwen oogst naar den president der Vereenigde Staten, die liefc initiatief tot het moratorium-voorstel nam, „Hoover "-wijn 1931 genoemd worden. HILLEG0M. Bij het heengaan van Wethouder P. de Vreugd. Onze correspondent schrijft ons: Bij de ingekomen stukken voor de laatste Raadsvergadering staat o.m. vermeld: be danken van den heer P. de Vreugd als Raadslid met ingang van 1 September. Bij dit heengaan willen wij een oogenblik stil staan. Beginnen we met onzen lezers mede te deelen, dat het ontslag gevraagd (en zeker op de meest eervolle wijze verleend) wordt wegens gezondheidsredenen en op medisch advies. Zeker zal het"den heer De Vreugd leed doen, heen te gaan uit een milieu, dat hem, ondanks teleurstellingen, lief was ge worden. Met hem gaat uit het plaatselijke poli tieke leven heen iemand, die zeer gemist zal worden. Groot toch zijn de verdiensten, door hem aan de gemeenschap, aan de Ge meente Hillegom bewezen. Gedurende vele jaren lid van den Raad en de laatste 8 jaar als Wethouder, heeft hij immer de belan gen van Hillegom op onkreukbare wijze gediend. In het Waterleidingbedrijf, het Elechrici- teitsbedrijf en in zooveel andere commis sies zijn de adviezen van den heer De Vreugd steeds hoogelijk gewaardeerd, en als lid van het Dag. Bestuur der Gemeen te hebben zijn da'den immer getuigd van wijs beleid en vooruitzienden geest. De heer De Vreugd was geen prater; hij zei in openbare vergaderingen wein'g, maar wat hij te berde bracht, getuigde van een helder begrip, van gedegen kennis, "an oprechte liefde voor de plaats zijner in woning. Zeker zal ook hij fouten hebben gemaakt, doch wie maakt die niet? en zeker is, dat nooit opzet of persoonlijke rancune bij hem heeft voorgezeten. Tijdens de langdurende ziekte en het overlijden van wijlen Burgemeester Went- holt heeft hij met den thans overleden Wethouder Balvers bovenmenschelijken ar beid verricht, om te trachten de gemeente- zaken zoo goed mogelijk te doen marcheo- ren. Veel heeft de Gemeente ook te danken aan zijn groote kennis op het gebied der bouwkunde: hij heeft door tijdig ingrijpen en waarschuwen de Gemeente voor meer dan een finantieele strop behoed. Waar een der belangrijkste takken van gemeen telijk bedr-ijf zeker is Publieke Werken, daar heeft de thans aftredende met zijn deskundige kennis van gebouwen en van materialen Hilligom bovenmate aan zich verplicht. Een woord van oprechten dank namens de geheele burgerij zij hem vanaf deze plaats gebracht. Moge de heer De Vreugd nog vele jaren als ambteloos burger van Hillegom met zijn gezin een welverdiende rust smaken. Zijn opvolger als Raadslid is de heer C. Carlier. KATWIJK. Kerkdienst in badseizoen. Het lijkt ons goed de badgasten, zoowel te Katwijk aan Zee ais te Katwijk aan den Rijn, er op te wijzen, dat de Kerkdiensten in de R. K. kerk te Katwijk a. d. Rijn niet meer gehouden worden zooals vroeger, doch op andere uren, n.l. de Vroegmis te 7.30 uur, de Hoogmis te 9.30 uur en het Lof te 7.30 uur n.m. De tramdienst uit Katwijk aan Zee, vertrek 7.16 uur en 9.06, sluit hierbij zeer goed aan. KATWIJK AAN DEN RIJN. Tuinbouw. Met de vroege aardappe len raakt het alweei ten einde. En geluk kig. Waait nu uit alle streken massa's eigen heimers komen opzetten gaat de prijs snel naar omlaag. Ook trouwens vaai de late aardappe'en. Behoudens enkele par tijen mooie zaaideiigenheimers die nog een redelijke prijs opbrengen, gaat het meeren- deeil weg tegen lage. met. loonende prijzen. En al'lerwege wordt volop gerooid uit vrees voor de aardappelziekte die op vele p'aal- sen optreed. En gezien dat er weinig ge ëxporteerd wordt, is er spoedig een teveel met, gevolg lage prijzen. Met boeipeen bleef het. goed gaan. Een enkele dag uitgezonderd zelfs zeer goed. In den bolenliaodel gaat het niet naar wen&oh. Een t rage handel met verlagin g van prijzen. Beste kwalliteót tulpen zijn. nog wel verkoopbaar doch hiervan is wei nig. Kleinere maat is er volop met onvol doende vraag. Met. narcissen gaat het slecht. RIJNSBURG. Tuinbouw. Er is nog steeds weinig leven in de tuinbouw. De aanvoer bestaat uit enkele partijen blanke en blauwe eigen heimers die van 2.70 tot 4.20 per 100 K G. opbrensen. De teelt -wijzigt, zich bui tengewoon. Rijnsiburg vroeger liet land van de vroege aardappelen, bloemkool en uien, is thans een en al snijblioemendistrict ge worden. Bloemkool komt al bijna even wei nig meer voor als de vroege aardappelen. A'leen liet artikel uien handhaaft zich nog gedeeltelijk. Nu de menschen aan het pro duct grooter eisehen stellen wat verpakking en sorteering betreft, geeft, men de voor keur aan de producten uit de zandv.roniden die van nature veel mooier zijn. Het kan venkeeren. VOORSCHOTEN. Ned. Christ. Radiovereeniging. Alhier is opgericht een propaganda-comité der Ned. Christ. Radiovereeniging. Deze com missie bestaat uit 10 leden, n.l.: P. Rut gers, voorzitter: J. N. Arentsen, secretarie; D. J. Brinks, W. Boekhout, J. Colpa, O. Mechelse Pz., A. K. Duizers, J. Kraay, H. de Weever en B. de Mooy. W0UBRUGGE. Geboren: Mattheus, zoon van S. P. Mooren en G. J. Verkleij. STOMPWIJK. DE ANNEXATIE. DUBBELE RAAD. Bij enkele eand)daaLstelling zijn heden benoemd in de commissie inzake regeling grensscheiding met de gemeente Den Haag z.g. Dubbe'e R&ad, voor de gemeente Veur de heeren D. P. v. d. Berg, J. Meij er, A. A. Bontje, L. v. Bchemen, G. J. van Veen Gzn., F. J. Zuid wijk en W. N. vam Meizen, allen RK.; H. den Baars en A. G. Slinger la nd, C.H. en A.R.; H. B. van Bom- meL S.D.A.P. en P. Langende en, V.B. Voor de gemeente Stomp wijk de heeren: A. L. van Wijk, A. H. Haagen, Th. J. v. d. Sanden; C. M. v. d. Heijden, S". v. d. Salon Jar. J. v. d. Zijden, W. J. Groene wegen, L. Wiegel, P. van Elswijk, B. v. d. Kloet en Mr. C. van Nes. Autorit ouden van dagen. Omtrent dezen autorit kunnen wij nog mededee'en, dat zich 35 autobezitters beschikbaar heb ben gesteld, zoodiat het een heele stoet worden zal. De oudjes zullen Dinsdag a,s. om 1 uur nam. worden afgehaald. Vertrek 1.30 uur vanaf het raadhuis te Leidschendam. De rit. gaat naar Haarlem en Omstreken. In het patroinaatsgehouw te Noordwijker- hout zal rust gehouden worden en zuillen de oudjes wooden getraoteerd. Vandaar rijdt men over Noordwijk, Katwijk, Wasse- na.ra, Den Haag naar Leidschendam terug, vaar men te ongeveer 7 1/2 uur aankomt hoer zu'ien de oudjes met muziek van „St. Cecilia" worden ontvangen. Auto-ongeluk. Donderdag omstreeks 2.30 uur namiddags load alhier een auto ongeluk plaats, dot wonder boven wonder zeer gelukkig afliep. Een groote vrachtauto va.n een firma- uit Woerden reed langs de Delftsche Kade in de richting Den Haag toen plotseling de stuurinrichting d'efeoit raakte en de auto niet flinke, vaart dien Vliet inreed. Gelukkig lagen juist lang-s den wal een zestal geladen zandbakken vaai de N.V. Zandexpl. Mij. „'«-Gravenhage" ge meerd, waarop de auto met het. voorstuk te recht kwam, zoodat hij half op den kant bleef hangen. Zoodoende konden de chauf feur en 3 andere inzittenden gemakkelijk uit de cabine komen. Indien de bakken er niet gelegen hadden en de auto te water was gereden, zouden vrij zeker alle 4 per sonen, die in de gesloten cabine zaten, ver dronken zijn; thans kwamen zij er met dien schrik af. De auito werd met een bra an wagen en later met behulp van de hijschinrichting van een motorboot weder op den walkant gezet. Een en ander had begrijpelijk zeer veel bekijks; de politie zorgde er voor, diait allies een geregeld verloop had. VOORHOUT. Diensturen Postkantoor. De uren het hulippostkanitoor alhier, waarop het pu bliek wordt geholpen zijn gewijzigd. Men kan met ingang van 1 Augustus a.s. te recht van des voormiddags 8.30 uur tot des namiddags 12.30 uur en des namiddags van 2 tot 3.30 uur en van 5.30 tot 7 uur. Concert. De *RI.K. muziekvereenigiing St. Ceci'ia" alhier, zal Zaterdag I Augus tus a.s. een concert geven in de gemeente lijk muziektent, en op Zaterdog 8 Augustus a.s. bij het café „Eigenzorg" aan het z.g. Soldaatje. WARMOND. Meisje onder een auto. Het 5-jarig dochtertje van den heer ter Wiel had het ongeluk, terwijl het in draf den tuin kwam uitloopen, onder een pas- seerende auto te raken. Met gebroken been en verwonding aan het hoofd werd het- kind opgenomen en vervoerd naar het zie kenhuis te Leiden. Den bestuurder der auto treft volgens ooggetuigen geen schuld. Oranje-Commissie. Door ontslagname den van den heer Langelaar als le secre taris der Oranje-Commissie is als zooda nig benoemd de heer Th. van der Zalm, terwijl in diens plaats als 2e secretaris is gekozen de heer Constant Machen. Tot 2e voorzitter werd in de plaats van den heer C. M. van Stijn, die wegens vergevorder den leeftijd als lid der Commiss-ie bedankt heeft, gekozen de heer J. Bergman. Hinderwet. Door de N.V. Bataafsche Import-Maatschappij is aan Burgemeester en Wethouders vergunning verzocht tot het oprichten van een benzine-installatie met ondergrondsch reservoir op het terrein dpr N.V. „Padox". WASSENAAR. Personalia. Voor het examen Engelsch l.o. is geslaagd de heer J. P. Verheule. „SL Vitus-dans?" „Neen, heete soep".

Leidsche Courant | 1931 | | pagina 10