UIT DE RIJNSTREEK SPORT LUCHTVAART DONDERDAG 30 JULI 1931 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD PAG. 6 ALKEMADE. Raadsverslag. In het raadsverslag van Alkemade is een fout geslopen. De heer de Koning heeft n.l. niet ge sproken van „eerste onderteekenaar", doch van „een der eerste onderteeke- naars" waar het betreft het sluitingsuur der café's. LISSE. Hinderwet. Burgemeester en Wet houders dezer gemeente hebben aan de fa- Cammenga en Co. vergunning verleend in gevolge de Hinderwet tot het plaatsen van zes electro-motoren, met een gezamenlijk vermogen van 10 P.K. op het perceel plaat selijk gemerkt Heereweg No. 14Sb, ka dastraal bekend gemeente Lisse in sectie C. Nob. 1398 en 2291. Ter gemeente-secretarie ligt ter in zage een verzoek van den heer L. J. Per soon, vleeschhouwer, wonende alhier, om vergunning ingevolge de Hinderwet, tot het slichten van een slachthuis voor var kens op een perceel langs den Grachtweg kadastraal bekend, gemeente Lisse in sec tie D. No. 3396. Op Woensdag 12 Augustus a.s. bestaat er gelegenheid tegen dit verzoek bezwa ren in te brengen ten gemeentehuize. Personalia. Mej. E. de Vreede, alhier, leerling der Pontschool, Steenschuur 14, Leiden, slaagde voor het examen in En- gelsclie handelscorrespondentie van de Fed. Mercurius. Openlucht-concert. Onze R. K. Har- monievereeniging „Adolf Kolping", direc teur de heer G. Dik te L^den, zal a.s. Zaterdagavond in de gemeentelijke mu ziektent een concert geven ter herden king van den verjaardag van H. M. de Koningin-Moeder. Voor muziekliefhebbers is het dus te wenschen dat het hinder lijke heen en weer fietsen tusschen de belangstellenden, nu eens niet meer zal plaats vinden, vooral niet tijdens den tijd dat een nummer wordt gegeven! DE KWAKEL. Ongeval. Gistermiddag 12 uur juist bij het uitgaan der school trof het on geluk, dat het 6-jarig zoontje van A. v. S. spelenderwijs onder een auto ge raakte. De chauffeur stopte zeer snel. Het ventje bekwam een lichte hoofd kwetsuur en een gebroken arm. Den chauffeur, G. v. d. Tw., uit Am sterdam, treft geen schuld. LEI DSCHENDAM. Aanbesteding. Het laagst is inge schreven voor het bouwen van een fa briek met bergplaatsen en twee bovenwo ningen door J. Hilgersom te Leidschendam- Voorburg voor ƒ24.165. Raming 25.000. SASSENHEIM. Personalia. Geslaagd voor het R. K. M. U. L. O.-examen te s'-Gravenhage J. Hoogervorst en J. van de Kamp, leerlin gen der R. K. U. L. O.-school te Sassen- heim (hoofd de heer J. O. Matze). Stille Omgang. Voor de leden van de Stille Omgang bestaat gelegenheid tot sparen, waarvoor het bestuur zitting houdt in het K. S. A.-gebouw op alle Za terdagen van Augustus en 5 en 12 Sep tember van 7.30 tot 8.30 uur. Verleren voorwerpen. Blauw hand- patentas 1 portemonnaie met inhoud. Gevonden voorwerpen. 1 van koffertje met inhoud 2 portemonnaie's met inhoud bankbiljet van 20 en van 10 gulden blauw vest Anker heeren horloge. Nadere inlichtingen worden door de po litie alhier verstrekt. Geboren: Willem z. van G. M. Overvliet en M. Oudshoorn Gerrit Va- lentijn Cornells z. van H. W. Braun en Th. H. Bussoher Antonius Gerardus Cornelis z. van C. J. Hubers en J. M. Wannet Hubertu? Petrus Gerardus Adrianus z. van A. W. P. van Niekerk en L. M. Damen. Gehuwd: B. van der Wallen 26 j. en H. J. Overvliet 27 j. Overleden: H. J. Th. Hulsbosch 53 j., echtg. van M. A. van der Krogt, Gevestigd: Mej. J. Chr. van Koert van Nieuwkoop A. van der Zwaan van Wamel F. A. Rebeck van Hamburg (D.) F. Th. van Voorst van Amster dam H. Kieft van H<"«- A. H. J. M. 't. Sas van Hillegom J. van Ginhoven en gezin van Prospect Park (U. S. A.). Vertrokken: J. van 't Wout naar Woubrugge Mei. C. .T. M. v.n Konings- bruggen naar den Haag Mej. H. C. van der Meij naar Zegwaart. VOORSCHOTEN. Personalia. Voor het Mulo-examen zijn gesliaatgid C. van Lammeren en M. Nass, beiden alhier. ALPHEN AAN DEN RIJN. Personalia. Voor het examen Fra-nsch L.O. is geslaagd de heer A. Kroon. LEIDERDORP. Geboren: Laanbertus, z. van Joh. de Lange en A. de Oude. Wijt ze, z. van J. Appel en T. de Boer. Marje, d. van S. P. van der Zwa-n en S. M. de Chri-spijn. Wil- he'-mina, d. van P. Zwaan en M van Tol. Getrouwd: W. C. v. Laar en J. van Laar. Overleden: Margaretha Bogert, oud 2 iaar. AARLANDERVEEN. Volksbond. Dinsdagavond hield de Volksbond alhier een vergadering in 't lo caal van den heer W. v. d. Berg. Het hoofd punt der agenda was bespreking meting te Utrecht op 6 Se.pt. a.s. De reiskosten per extratrein worden be kend gemaakt d.i. 3.15 et. per K.M. voor heen en terug. Dit zou bedragen 1.47 per retour. Reeds 30 personen gaven zich voor deel name op. Het. fanfarecorps „Door Samen werking Sterk" heeft nog geen beslissing over deelname genomen. Ma-g men op hen rekenen dan zal wel. genoemd aantal per sonen verdubbelenGehoopt wordt door de vergadering, dat men medewerking in ruimen zin zal mogen genieten. Ook het afdeel ings va and el zal te U trecht rondgedra gen worden. Vervolgens worden nog Con gresinsignes, reclame wandplaten enz. aan gevraagd, om A ar'anderveen op zoo groot mogelijke schaal te doen vertegenwoor digen. Door het Verbondsbestuur zal worden uitgegeven een Nederlandsche vertaling van de encyclieken „Re-rum Novarum" en -,Qua- dragesimo Anno" met als kostprijs 20 cent. per exemplaar. Deze uitgave wenscht bijna ieder aan wezig lid te ontvangen. Voor de derde maal staat op de agenda „Spaarsysteem". Hier over zijn eeniige discussies, die ten slotte leidden tot gezamenlijke inkoop van brand stof. Hiervoor te gaan sparen vindt men wat laat in den tijd tenminste, om dit. jaar dan nog inkoopen te doen Besloten wordt om een zoo groot mogelijk kwantum brandstof in te slaan, waar de bond geen verdere risico draagt. De handelaar C. Vink alhier zal deze leveren tegen uiterst laaggestelde prijs. Voor inkrimping va-n de prijs zal 't bestuur medewerking vragen van de hier plaatselijk bestaande L.T.B. Van de rondvraag wordt nog eenig ge bruik gemaakt. De Geestelijke Adviseur spoort alle leden aan zooveel moge'ijk pro pagandist te zijn voor het a.s. Congres Hierna, sluit de voorzitter de vergadering. „Hulp in nood" bracht op 1.17. BOSKOOP. Personalia. Voor.het Mulo-examen zijn geslaagd F. Mens, J. Streng, G. v. d. Tol, allen alhier. NIEUWKOOP. Rijksontvanger. De heer A. va.n Dalen, die gedurende 11 jaren Rijksontvanger was alhier, heeft heden onze gemeente verlaten en zich naar zijn nieuwe standplaats Don gen begeven. Watertoren. De bouw van den water toren is stop gezet moeten worden wegens een technisch gebrek, dat zich voordoet. Denk om het rijwielpiaatje. Ingaande 1 Augustus 1931 is ieder berijder van een rijwiel weer verplicht een nieuw belasting- merk geldig voor het belastingjaar 1931/ 1932 op of aan het rijwiel aanwezig te hebben. Door de ambtenaren der belastingen zal een scherpe contro'e op de naleving van deze wet worden uitgeoefend. NOORDEN. Inbraak. In den nacht van Dinsdag op Woensdag is inbraak gepleegd ten huize van de vee houders Th. Mounts en J. Mourits en van den graanhande'aar W. van Wijngaarden. Bij allen zijn laden en kasten overhoop ge haald en vermist wordt bij eerste 100 met eenig goud en zilver, bij tweede niets en bij derde 4.— en een vulpen. Geboren: Immetje, dochter van C. van Leeuwen en N. Sehuilenburg Otto Ja-oobus, zoon van P. Brouwer en J. M. Steen beek. ZEVENHOVEN. Vergunning. Bouwvergunning is door B. en W. verleend tot den bouw van een boerenhofstede van den heer A. Breedijik alhier. BÜITENL. BERICHTEN ONGELUKKEN. MASSA-VERGIFTIGING DOOR GEBRUIK VAN IJS. Eenige honderden zieken. In Ca-ta-nia (Italië) moesten eenige hon derden personen ten gevolge van het ge bruik van bedorven ijs met vergiftigings ver schijn® ellen worden opgenomen in de ziekenhuizen en particuliere klinieken. Scheepsbotsing bij Kroonstad. In de omgeving van Kroonstad is een Russisch stoomschip, aan boord waarvau zich een groep tooneelspelers bevond, in botsing gekomen met een Duitsohe stoom boot. Zestien personen sloegen over boord. De prima donna Wasiljewa en een matroos kwamen in de golven om. Aoht personen werden zwaar gewond De oorzaak min de botsing is nog niet bekend. Zeilboot omgeslagen aan de Bretonsche kust. Gisteren is bij Saint-Brieuc een zeil boot omgeslagen. Vier van de vijf inzit tenden verdronken. Alpenjagers neergestort. Een kapitein van het derde regiment Al penjager® is van de Mon te Corbisna om laag gestort, waarbij hij om het leven kwam. Twee luitenants van het tweede regiment A'penjagers kwamen aan de Valle Veratta om het leven. Noodweer in Sauerland. In het Saucrland hebben hevige onwe- ders gewoed. Te Meggen werd een arbei der, die een tent voor het sportterrein opsloeg, door den bliksem getroffen en gedood. Zijn zoon werd eveneens getrof fen en verlamd. In Friedewald werd een hut, waarin verscheidene vrouwen, die op het veld werkzaam waren, toevlucht hadden ge zocht, door den bliksem getroffen. De hut brandde geheel af. De vrouwen kon den echter worden gered met uitzonde ring van een, die terstond gedood was door den bliksem. In Meggen ontstonden door de hevige regens groote overstroomingen, waardoor veel schade werd aangericht. Aardschokken in Midden-ltalië. In het district Terni (provincie Peru gia) zijn gisternamiddag vier vrij hevige aardschokken waargenomen. Het krach tigst waren de schokken te Narni, waar ook aan een aantal huizen eenige schade werd aangericht. Machinegeweervuur uit auto te New York In do Italiaansche wijk van New York werden gisteren vijf kinderen en twee mannen gewond door de kogels uit een machinegeweer, die door de inzittenden van een passeerende auto op de voorbij gangers werden afgevuurd. Noorsche Groenland-Expeditie in het pakijs. Omtrent het lot van de Oost Groenla.nd- expeditie op de Polarbjörn onder leiding mn den Koor Hoel beslaat te Oslo groote ongerustheid, aangezien de radio-grammen bevestigen dat de expeditie in een dichten mist in het pakijs vastzit Het is niet uit gesleten, dat de expeditie onverrjohte-rzake naar Noorwegen zal terugkeeren. Opzienwekkende bekeering. Dezer dagen is in de kathedraal Sa.n Lorenzo te Genua de vroegere Russische consul Alexander Alexejeff met een Russi sche aristocratische dame vaar dien ortho doxen godödiensit overgegaan tot de katho lieke Kerk. Piccard opnieuw naar de stratosfeer? Het blad „La Dernière Heu/re" meldt diat Prof. Piccard voorneanens is een nieu we hoog'tevluoht te ondernemen, welke tot doel zal hebben de stratosferusohe onder- zoekiogsapparaten op de proef te stellen. Zoo mogelijk zal deze nieuwe vloioht in neg hoogere lagen doordringen als de eer ste. Naar het blad verder mededeelt, heeft Prof. Piccard verklaard, dat Duitsohe en Fraosehe ingenieurs, waarmede hij reeds besprekingen gevoerd heeft de resultaten r an zijn eersten vlucht willen benutten voor den bouw van stratosferische vliegtuigen. Roofoverval bij Beauvais. Twee zoons van den voormaligen Fran- schen minister, thans senator, Lefevre, die zich Maandag per motorrijwiel in een bosoh nabij Beauvais bevonden, werden daar plotseling overvallen door twee tot de tan den gewapende indd-vuduen Nadat deze hen •gekneve'd hadden ontroofden zij hun al'le voorwerpen van waarde en geld en verdwe nen op de motorrijwielen. De gealarmeerde pol it. e omsingelde het boson en wist de bandieten te vinden. Er ontspon zich een gerege'd vuurgevecht waarbij een der ach tervolgden gewond werd. Deze kon, nadat beiden opnieuw de vlucht hadden weten te nemen des avonds worden gearresteerd. De achtervolging van den ander, een berucht misdadiger is tot dusverre vruchteloos ge weest. Sprinkhanen, droogte en lage prijzen. De sprinkhanenplaag in het Midden- Westen der Vereenigde Staten, waarvan wij reeds in het kort melding maakten, is de ernstigste, die dit gebied sinds der tig jaar heeft geteisterd. De vraatzuch tige insecten richten hun verwoestingen aan over een uitgestrektheid van 11.000 vierkante mijlen. Deze ramp, gevoegd bij de langdurige droogte, de lage prijzen en de financieele moeilijkheden, welke het gevolg zijn van de beide voorafgegane eveneens droevig-slechte jaren, brengt de landbouwende bevoking in een welhaast wanhopige positie. De kust van den Stillen Oceaan zucht onder een ongewoon hevige hittegolf, die haar hoogtepunt bereikt in Zuid-Cali- fornie, waar ten gevolge van het gebrek aan water de sterfte onder het vee zeer groot is, en waar speciale patrouilles moeten waken tegen het uitbreken van bosch'branden. De schade, die thans door de sprink hanen is aangericht, is ontzettend. In verbind met de groote uitgestrektheid van het gebied zijn de middelen, die de boeren anders tegen sprinkhanen plegen aan te wenden, zooals- het strooien van vergiftige zemelen, onbruikbaar. Slechts de Zuidelijke helft van Kansas en Okla homa zijn aan de ramp ontkomen, daar hier de oogst voor het meererdeel reeds was binnengehaald. "Vtettemin is ook hier nog schade aangericht, daar ook jon^e boomen en andere gewassen door de snrinkhanen worden vernield. Men schn':ft het in zoo grooten iretale voorkomen van de insecten aan de langduriore droogte toe. VOETBAL DIOC. HAARL. BOND. Uit „Het Leidsche District." Zomercompetitie voor J unioren. Uitslagen van Zondag 1.1.: O. V. v.—V. V. B. 6—0. Programma voor Zondag a.s.: Afd. A.: S. J. C.-O. V. V. (G. E. Bakker) Y. V. B.Leiden (J. Righart v. Gelder). Afd. B.: S. N. A—A. S. C. Aanvang der wedstrijden 1 uur. Bij eventueel niet doorgaan der wedstrij den wordt men verzocht ook de heeren scheidsrechters hiermede in kennis te stellen. De Competitieleider, P. J .A. DE VRIND. K. N. G.—L. P. S. V. Voor den wedstrijd K. N. G. I—L. P. S. V. I op Vrijdag 31 Juli, zal de K. N. G. met onderstaand elftal uitkomen: L. Eighoorn J. Duffels B. Bekkering G. Deijl v. d. Laan J. Bekkering H. v. d. Weijden D. v. d. Berg I. Beekman P. Roman P. Vermond WATERPOLO A. Z. C. I—De Zijl I 2-3. Het ging er in deze friendly game alles behalve vriendschappelijk naar toe. De bezoekers namen hun toevlucht tot een al te forsoh spel, waarbij ook A. Z. C. zich niet geheel onbetuigd liet Een mooie wedstrijd was het allerminst, waartoe de minder goede leiding van den scheids rechter veel bijdroeg. De eerste minuut maakt Jongeleen van uit het midden voor A. Z. C. het eerste doelpunt. A. Z. C. blijft aaanvallen, de thuisclub echter heeft te kampen met pech. Eenige corners blijven onbenut. Heel onverwacht maakt de Zijl dan gelijk, waarna de rust in de tweede helft ontstaat op het doel van De Zijl een corner, die C. v. Leeuwen weet te benutten 21. Als Raaphorst we gens een overtreding het water moet ver laten, wordt de Zijl een straf .vorp toege* wezen, die in een doelpunt wordt omgezet (2—2). Even voor het einde heeft De Zijl nogmaals geluk door den winnenden goal te fabriceer en, waarna einde van dezen weinig aanlokkelijken wedstrijd. A. Z. C. IISchoonhoven I 0—7. De A. Z. C. reserven bleken niet opge wassen tegen de snelle bezoekers, die bo vendien veel beter samenspel vertoonden, al spoedig namen zij de leiding. Spoedig vergroot de linksbuiten der bezoekers den voorsprong, terwijl daarna dezelfde speler, die geheel vrij lag, na een snel opzwera- men er no. 3 van maakt. In de tweede helft dezelfde vertooning. Schoonhoven scoort reeds in de eerste minuut. De achterhoede van A. Z. C. begaat telkens de fout te ver op te zwemmen, waardoor den bezoekers volop gelegenheid wordt gegeven achtereenvolgens dc score tot 70 op te voeren, waarmede einde komt. WATERSPORT Kanowedstrijden van „De Waterplassers". De Amsterdamsche Kanovereeniging „De Waterplassers", organiseert op Zon dag 23 Augustus a.s. op het Bovendiep te Amsterdam kanowedstrijden. Het program ma bevat de volgende nummers: wedstrijd over 1000 M. voor Seniores (18 jaar en ouder) voor 1 pers. race kano; idem voor juniores (tot. 18 jaar); wedstrijd over 500 m. voor toeTkano's; idem over 1000 m.; wedstrijd over 500 m. voor toerkano's (ge mengd) en idem voor dames; wedstrijd over 1000 m. voor eanadeesc'ne kano's; Ka- jakzeilen en zeilen vcor Canadeesche en toerkano's. De wedstrijden vangen des morgen te 11 uur aan. AUTOMOBILISME Het concours voor Koetswerken der K. N. A. C. te Scheveningen. Ofschoon de inschrijvingen voor het door de Koninklijke Nederlandsche Automobiel Club uitgeschreven Concours voor Koets werken, welke niet in serie vervaardigd zijn, eerst Vrijdag 31 Juli a.s. sluiten, blijkt thans reeds groote belangstelling onder de eigenaars en onder den handel te bestaan voor dit gebeuren, dat op S Augustus a.s. te Scheveningen zal plaats vinden. De Sport-commissie van de K. N. A. C. on dervindt bij haar pogingen om dit gedeelte van het sportprogramma der Club in alle opzichten te doen slagen, veler medewer king, zoodat mag worden aangenomen, dat dit concours, dat steeds een der glanspun ten -was van het Nederlandsche automo bielseizoen, een klinkend succes zal wor den. Ook het programma-nummer, dat vooral voor den handel van belang is, nl. het voorrijden der automobielen met in- serie vervaardigde koetswerken, trekt thans reeds veler belangstelling, niet alleen van inschrijvers, maar ook van de zijde van het publiek, dat hierin een goede gelegenheid ziet, om kennis te maken met de verschil lende nieuwe modellen, welke er in den loop van het laatste half jaar aan de markt zijn gekomen. ATHLETIEK „Brunhilde" naar Heerlen. Voor de gymnastiek en atletiekwedstrij den georganiseerd door de Limburgsche Turnkring op 15 en 16 Augustus a. s. te Heerlen, heeft de vereeniging „Brunhilde" te Leiden ingeschreven voor: 1. Knots oefeningen 14 dames; 2. Rhythmische oef. 9 dames; 3. idem 14 dames; 4. Driekamp gymnastiek in 2 graden, 12 dames, (2 vrije oef. brug en paard); 5. 2 ploegen van vier driekamp athletiek, 80 M. hardloopen-bal- werpen en hoogspringen. Deze laatste wed strijd is tevens persoonlijk. 6. 2 ploegen 4 x 10 m. estafette. 16 Aug. wordt den dames een autotocht aangeboden door het Zuiden van Lim burg. „ZEPPELIN" KEERT NAAR LENINGRAD TERUG. Aankomst heden verwacht. Volgens door de Hamburg-Amerika lijn opgevangen berichten bevond de „Graf Zeppelin" zich gistervoormiddag boven Nova Zembla. In tegenstelling tot het oor spronkelijke plan, heeft het luchtschip, vol gens een latere mededeeling, weer koers gezet naar Leningrad, waar het heden zal aankomen. Gisteravond om 8 uur bevond het lucht,- schip zich, blijkens te Hamburg ontvangen berichten, boven Archangel. Dr. Eckener was voornemens hedenochtend te Lenin grad een tussohenlanding uit te voeren. Naar het V. D.-bureau nog uit Friedrichs hafen meldt, heeft de leider van het draadlooze station van de luchtschepen- werf, Speek, die op voorstel van dr. Ecke ner met eenige heeren van de Duitsohe Vereeniging voor Radio-experimenten tij dens den Pooltocht van het luchtschip het toezicht op den radio-dienst op de werf heeft overgenomen, medegedeeld, dat niet verwacht werd, dal na het passeeren van den 80sten breedtegraad contact met het iuchtschip mogelijk zou zijn. In den afge- loopen nacht had de „Graf Zeppelin" draadloos oontact met het stoomschip „Resolute", dat zich op weg bevindt van Reykjavik (IJsland) naar Spitsbergen. De laatste directe verbinding met het radiostation" Friedrichshafen had plaats in den nacht van Maandag op Dinsdag. De geluidsterkte was toen zeer goed te noemen In den afgeloopen nacht kon zelfs het groote radiostation Norddeich geen ver binding met de „Zepp" tot stand brengen. Dat men gisteren uit het Poolgebied niets meer hoorde op de korte golf van het luchtschip, houdt verband met de bijzon dere atmosferische toestanden, vooral om dat daar geen nacht, doch een schemertoe stand heerscht van voorbijgaanden aard, die, het is bij herhaling geconstateerd, den radius van kortegolfzendingen ongunstig beïnvloedt. Er bestond evenwel geen re den tot ongerustheid, aangezien reeds van te voren verwacht werd, dat men na het passeeren van den 80sten breedtegraad geen directe verbinding meer met het luchtschip zou hebben. Er kan op gerekend worden, dat Frie drichshafen weer direct contact zal kunnen krijgen met de „Graf Zeppelin", wanneer deze zich verder op den terugweg bevindt. Naar alle waarschijnlijkheid staat de „Zepp" momenteel in contact met het ra dio-station op Frans Jozef-land, doch dit station relayeert niet. Hoe de ontmoeting met de „Malygin" plaats had. Door den correspondent van het tele- graaf-agentschap van de Sovjetunie wordt over de ontmoeting tusschen de „Graf Zeppelin" en den ijsbreker „Maiygin" van dit laatste vaartuig af een nadere beschrij ving geseind, waaraan wij liet volgende ontleenen: Den 27sten Juli, 's avonds tien minuten over tien dook aan dan hemel boven da blauwe gletscherwanden van het Brook- eiland een zwarte punt op en onmiddellijk klonk op het dek van den ijsbreker de kreet „Zeppelin"! De zwarte stip werd grooter en grooter en spoedig ontwaarde men den in het zonlicht als zilver glanzen de romp van het reusachtige luchtschip. De sirenes van de „Malygin"' gilden het luchtschip een groet toe, welke door het luchtschip met een vlag werd beantwoord. De „Zeppelin" vloog over de bocht, waar de „Malygin" voor anker lag en richtte zonder het evenwicht te verliezen, den ste ven naar beneden om te dalen. Evenwijdig met de aarde naderde het luchtschip daar op den waterspiegel, waar het ten slotte langzaam op neerstreek. Hartelijke groe ten werden tusschen de bemanning van ijsbreker en luchtschip gewisseld. Plotse ling steeg de luchtreus echter weer op, nog vóór hij de post van de „Malygin" m ont vangst had kunnen nemen. Een boot met de post en met een filmoperateur werd daarop neergelaten, waarna ten slotte de mail werd geruild. Vervolgens steeg de „Zeppelin" weer op en verdween achter de Sneeuwkaap. Door professor Wiese werd aan den cor respondent van het Russische telegraaf- agentschap medegedeeld, dat de „Graf Zeppelin" tot dr. Eckener's leedwezen door den uiterst ongunstigen toestand van het drijfijs in de bocht spoediger had moeten opstijgen, dan kon worden voorzien. De „Graf Zeppelin" daalde op een plek waar zich zeestroomingen deden gelden. Enkele ijsschotsen werden tegen den gondel van het luchtschip opgestuwd, zoodat het weel moest opstijgen.

Leidsche Courant | 1931 | | pagina 6