KERKNIEUWS LAND- EN TUINBOUW UIT DE OMGEVING STADSNIEUWS Agenda DONDERDAG 30 JULI 1931 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD PAG. 2 MGR. SCHRIJNEN ZEVENTIG JAAR. Heden, 30 Juli. viert mgr. L. J. A. H. Schrijnen, Bisschop van Roermond, zijn zeventigslen verjaardag. Men seint ons uit Roermond: Ter ge'c- genheid van den TOsten verjaardag van Mgr. Laurentius Schrijnen, bisschop van Roermond, bood het kathedraal-kapittel hedenmorgen aan den bisschop de geluk- wenschen aan namens de geestelijkheid van het bisdom. Ook de geestelijkheid van de stad Roermond kwam haar opwachting maken. Tal van bloemstukken, waaronder van het kathedraal-kapittel en van het ge meentebestuur van Roermond werden aan geboden. DE GROOTE INTERN. GLADIOLUS- TENTOONSTELLING. Nog één dag en het scherm wordt opge- truicken. Dan zullen we in het KrelagehuiS te Haarlem kunnen gaan en ons verlusti gen in een zee van scnoone kleuren en vor men, zóo fraai, zoo boeiend als niemand zich dat had durven droomen. Neen, liefhebbers van bloemen en plan ten, wij kennen geen Oladiolen! O ja, die gewone, welke ge nu allerwegen in tuinen en winkels aantreft, maar dat zijn ver bleekte sierreii aan den Gladioluskemel! Zaagt ge wel ooit Gladiolen, van welke de aizonderiijke kelken 520 c.M. in middel lijn waren'I Wij zagen ze niet, vóórdat we ons op de kweekerijen gingen oriënteeren, betreifende wat op de tentoonstelling te zien zal zijn. En dan die kleuren! Ge hebt wel eens ge zien zoon paars-violette, welke de kwee kers de blauwe noemen, maar zonder veel emotie gingen ze aan uw oog voorbij. Straks, op de tentoonstelling zal het an ders zijn, als uw blik getrokken wordt dour het diepste iluweelblauw, het teederste ne- melblauw, het donkerste kastanjebruin, het reinste wit, het warmste oranje, het zuiverste geel, om nog maar met te spre ken over de fonkelend rood, zalmkleur, oranje, rose en alle tussckentinten. Het zal voor ons allen zijn ongekende kleurenweei- ue, door kunstzinnige handen bovendien in een harmonisch geheel vereenigd. De bruikbaarheid van de kleuren. In alle stilte hebben onze bekwame kweekers aan de veredeling van dit plan tengeslacht gewerkt en wie de tentoonstel ling bezoekr zal het opvallen, dat er geen salon is-, geen meubelstuk, geen behangsel- pupier, geen tapijt, of er is een Gladio;us, weike er in kleur mede harmonieert. Zóó fijn, zoo volmaakt zijn de kleuren en vor men, uat deze eertijds als grove bloem be titelde zien volkomen aanpast bij het fijn ste kristal, het kostbaarste aardewerk. M.a.vv. de Gladiolus is zoo veredeld, dat men haar in afgesneden toestand elke plaats kan toewijzen. Het was daarom een goeue geuachte van de Nederlandsche Gladiolus Vereeniging om H. M. de Konin gin bij hare terugkomst in het Vaderland met bloemen van de Gladiolus te verwel komen. De toepassing van de Giadiool in de bloemschikking. Op de tentoonstelling zal op onovertref- felijke wijze gedemonstreerd worden, hoe de Gladiolusbloein in de bloemschikkunst tot het edelste materiaal behoort. Geen bloem kan haar in dat opzicht overtreffen. Temeer niet, omdat de Gladiolus de on schatbare eigenschap bezit op water zeer lang goed te blijven en daarin den laatsien knop tot bloem te ontwikkelen. Daarom ook groeit de waardeering voor deze bloem bijzonder en leggen de kweekers er zich op toe door vervroeging in de kassen reeds van Mei af bloemen te kunnen leveren. De bloemstengels worden steeds gaarne ge kocht, want het is voor de dames zoon vol doening gevend werk, dit materiaal zelf in vazen te schikken. Het best doet men dit zonaer toevoeging van ander groen, dan het blad van de Gladiolus! De Gladiolus in den tuin. In den tuin kan men dn Gadiolu9 met succes planten in het boordbed en daarin kan men door groepjes van twaalf of meer een opvallend effect bereiken. Vooral zijn ze voor het boordbed geschikt, omdat men moe Gladiolen er kleuren in brengen kan, welke bij diverse in den zomer bloeiende gewassen absoluut ontbreken. Maar ouk op andere wijze zijn ze toe te passen, b.v. als groep van Coniferen. Hoe mooi doet die uiepbiauwe het dan voor die gele Coni feer, ox die oranjekleurige voor die blauw- spar. Zoo plant uien ze ook tusschen laag- biijvende heesters en wat heel aanbeve lenswaardig is, in een losse groep met Canna's. Wil men andere voorbeelden, ze zijn er te kust en te keur en voor elk plan, dat men ontwerpt, is een Gladiolus aan te wij zen, die er in past. Om echter in alle op zichten te slagen, moet men zich terdege van de kleuren en vormen op de hoogte stellen en waar gaat dit gemakkelijker dan op de tentoonstelling? Ontwerp daar uw plannen. WASSENAAR. DOODELIJK ONGELUK. In 'den afgeloopen nacht omstreeks 2 uur, heeft op den Rijksweg, nabij de Paauw laan, een ernstig ongeluk plaats gehad, dat aan een persoon, den 19-jarigen student J. G .N. Romswinckel te Leiden het leven heeft gekost. Het ongeval heeft zich als volgt toege dragen: Uit de richting Den Haag kwam met groote vaart een auto, merk Impe ria, waarin waren gezeten de studenten R. en de G. uit Leiden. Bij de Paauwlaan stond in het schijnsel van een lantaarn 'n vrachtauto. Vermoedelijk heeft de bestuurder van de Imperia, R., dezen auto niet gezien. Zijn wagen botste er tegen op, terwijl de rech terhelft, onder den laadbak van de vracht auto schoof. Het bovengedeelte van de Imperia werd totaal vernield. Na de botsing sprong de Imperia terug, vloog nog een eind over den weg, waarbij hij in botsing kwam met een uit de rich ting Leiden komende auto en toerde ver volgens tegen een boom op. De bestuurder R. bleek onmiddellijk na de botsing te zijn gedood, de andere inzittende kwam er zonder letsel af. De vrachtwagen werd licht beschadigd, terwijl van de aangere den wagen een as bleek gebroken. De politie heeft het lijk en den auto in beslag genomen. NOORDWIJK. Eerste plechtige H. Mis. Op Zondag 30 Augustus zal de weleerw. pater Leo v. d. Meer S. J. die 15 Aug. te Maastricht de H. Priesterwijding ontvangt te 8 1/2 uur in de parochiekerk van de H. Jeroen zijn eerste plechtige H. Mis opdragen. WARMOND. Eerste plechtige H. Mis. De weileerw. pater Jan Walenkamp S.J. zal den 15den Augustus in ,de H. Hartkerk der paters Je- zuïten te Maastricht de H. Priesterwijding ontvangen en Zondag 23 Augustus te 10 uur zijn eerste plechtige H. Mis opdragen in de parochiekerk ran den H. Mathias te Warmond. (Herplaatst wegens missteFing). NOORDWIJK AAN ZEE. Lijk aangespoeld. Te Noordwijk aan Zee is aangespoeld het lijk van den 18-ja- rigen J. M. v. d. H. uit de Obrechtstraat te 's-Gravenhage, die op 21 Juli j.l. bij het baden te Kijkduin is verdronken. Z0ETERMEER. Personalia. Onze vroegere plaatsge noot, de eerw. Broeder Honorius (de heer P. A. van Dorp) van het Broederhuis St. Louis te Oudenbosch, onderwijzer aan de lagere school voor R. K. Jongens te Am sterdam, Keizersgracht, slaagde dezer da gen voor de hoofdacte. Geboren Pieter, zoon van J. Brandhorst en W. van den Berg Wil helmus Albertus, zoon van C. H. van Swieten en H. G. van Dorp Cornelia, dochter van P. Waltman en E. van der Stelt. ZEGWAART. Geboren Albertus, zoon van A. Matser en P. de Ruiter Geertruida Neeltje, dochter van L. Ponse en van H. Heijboer Oornelis, zoon van C. Wiggers en van G. Schipper Aagje, dochter van T. van Dool en van S. Verhoog Maria Christina, dochter van H. Proost en van G. J. H. Kreuninger. Ondertrouwd: M. Bos, oud 21 jaar te Zoetermeer en A. S. E. van Sittert oud 19 jaar alhier. Overleden Bernardus Brinkers oud 9 dagen Aart de Jong, oud 6 weken. ZOETERMEER-ZEGWAART. Oranjefeesten. Dit jaar zullen de Oranjefeesten gehou den worden op 2 en 3 September e.k. Eerstgenoemden datum wordt des avonds een fakkeloptocht gehouden met muziek. De winkeliers houden dien avond een étalage-wedstrijd. Bij genoegzame deelna me wordt een verlichte kanovaart georga niseerd. Den volgenden dag wordt begonnen met de kinderfeesten in de morgenuren. Des middags hebben volksspelen plaats, motorrijden en een paardensport-deinon*- stratie van de vereeniging „Hippos" al hier. Des avonds bioscoop en tot slot vuur werk. Kranige prestatie! Bij de in den af geloopen week te Nijmegen gehouden 4- daagsche afstandmarschen, uitgeschreven door den Nederlandschen Bond voor Li- chemelijke Opvoeding, werd o.a. ook deel genomen door den heer D. D. Ceelen com mandant der Burgerwacht in gezelschap van zijn dochter W. Ceelen te Bilthoven, die beiden uitkwamen in de categorie 40 K.M. wandelen per dag. Van den oudste der pl.m. 2100 deelne mers (de heer Ceelen wordt volgende maand 66 jaar) mag zeker niet onvermeld blijven, dat de 160 K.M. in 4 dagen dóór hem in buitengewoon goede conditie wer den afgelegd. Een schitterend resultaat van 4 maanden zorgvuldige voorbereiding. Aan beiden werd het Bondskruis uitge reikt. Stompv/ijksche Verlaat. In% verband met reparaties aan het Stompwijksche Verlaat zal dit vanaf 1 Aug. a.s. voor on- bepaalden tijd voor de scheepvaart buiten gebruik worden gesteld. GEMEENTERAAD VAN HAZERSWOUDE Vergadering van den raad der gemeente op Woensdag 29 Juli, des v.m. half elif. Voorzitter is de burgemeester, de heer J. van der MeuJen. Afwezig de heer J. W. van Vliet, verder alle leden tegenwoordig. De voorzitter beneemt tot lid der commis sie voor onderzoek der geloofsbrieven van de op 17 Juli j.l. geikozen raadsleden de he eren J. Brugman, Jac. van Beek en C. A. van Dam. De Seoretaris, de heer B. den Braver leest de notulen der vorige vergadering, die onveranderd worden goedgekeurd en vastgesteld. Mededeeling wordt gedaan van ingekomen stukken w.o. missive van ged. sitaiten, houdende goedkeuring van raads besluiten. Door de gezondiheidscomimiiS'siie werd ingezonden de begroeting voor den dienst 1932, waarbij door de gemeente zal moeten worden bijgedragen 84.33,—. In gekomen is een verzoek ran het conn te voor Kinderfeesten op de verjaardag van H.M. de Koningiin om suibsddie uit de ge meentekas. B. en W. stellen voor als naar gewoonte weer voor elke leerling der scho len een bedrag van 0.30 toe te staan, waarmede de raad acooord gaat. Aangebo den wordt de gemeenterekening .er den dienst 1930. De ontvangsten bedroegen 146.923,32 1/2, de uit.gia.ven 141.776.24 1/2, alzoo voor wat den gewonen dienst betreft een batig saldo ran 5.147.0S. De kapitaals- dienst in ontvangsten 133.774.97 1/2, in uitgaven 139.530,52 1/2, sluit met een na- deelig slot van J 5755,56. De aangeboden rekening van het water leidingbedrijf over 1930 geeft aan ontvang sten en uitgaven voor wat den gewone dienst betreft 13.595,82; de kapitaals- dienst. m ookfangslen en uitgaven 3352 85 1/2. Tot lid der oommissie voor het nazien der rekeningen worden benoemd de heeren C. A. van Dam, J. Brugman en Jac. van Beek, die zich hiertoe bereid ver klaren. De commissie benoemd tot onderzoek van de geloofsbrieven der door het hoofdstem- bureau gekozen verklaarde raadsleden, wordt hiertoe gelegenheid gegeven. Nadat hieraan is voldaan adviseert de commissie bij monde van den heer 0 A. van Dam tot toelating, waartoe werd besloten. Hierop bomt aan de oide: wijziging besluit tot vaststelling van de rooilijn langs de Bruggestraat en Rijksstraatweg, naar aan leiding van een schrijven van ged. staten die een onderzoek hebben ingesteld. Door den raad was bes'oten de rooilijn voor de Bruggestraat op 6 meter en voor den Rijks straatweg op 12 nieter van uit het ha-rt van den weg. Ged. Staten achten echter voor een veilig verkeer van den weg dit niet voldoende en stellen voor de rooilijn voor de Bruggestraat te brengen op 7 1/2 meter en voor den Rijksstraatweg op 15 meter, en bovendien de rooilijn voor de geheede noor delijke kant te brengen op 15 meter en voor de zuidelijke kant o.p 25 meter uit het hart van den weg. B. en "W. stelen voor de rooi lijn voor de Bruggestraat te bepalen op 7 meter en voor den Rijksstraatweg op 15 meter. Inzake de vaststelling van de rooi lijn voor .beide kanten ram den Rijksstraat weg volgens voorstel van ged. staten, ach ten B. en W. het gewensoht deze zaak eerst te bespreken in hun vergadering voor en aleer hiertoe wordt besloten. Met a'ge- meene stemmen wordt overeenkomstig het voorstel van B. en W. besloten. De voorzitter doet mededeeling van een ingekomen verzoek van den heer S. de Bruin, tot demping van een gedeelte der sloot, in de Torenstraat, waarvan de helft der sloot eigendom der gemeente is. Adres sant is van voornemen daar een 4-tad wo ningen te bouwen. Door demping van de soot zou een wegbreedte worden verkregen van 10 meter en verzoekt nu ter tegemoet koming in de koeten een bedrag van 600. Op voorste! van den voorzitter begeeft de raad zich naar het terrein om de situatie op te nemen en alzoo een juister bee'd te verkrijgen van den toestand daar ter plaat se. Nadat hieraan is gevolg gegeven, en de raadsleden hun zetel hebben ingenomen Stellen B. en W. voor toestemming te ver- leenen tot demping der sloot aangezien hierdoor een groote verbetering wordt ver kregen en bovendien een bedrag ram 200 toe te staan uit. de gemeentekas en het ge heede onderhoud der weg voor rekening der gemeente te nemen Nadat door enkele leden deze zaak is besproken, wordt met algemeene stemmen besloten overeenkom stig het voorstel van B. en W Bij de rondvraag vestigt, de heer J. Brug man de 'aandacht van B. en W. op het wenschelijke un het wachtlokaal der pers een verbinding aan te brengen tot sein voor aanvang der vergadering, waaraan zal worden voldaan. Alvorens de vergadering te sluiten wil de voorzitter op deze vergadering, die zeer waarschijnlijk de laatste van de 4-jarige pe riode zal zijn, een woovd van afscheid rioh- ten tot den lieer C. Parijn, die niet meer in den nieuwe raad zal zitting nemen.-Het deed ons leed, aldus de voorzitter, dat U zich niet meer bereid kon verklaren, op nieuw een canidatuur te aanvaarden, maar moeten het alleszins billijken. Aangenaam wa-s het ons met U samen te werken, daar. de zaken steeds principieel door U werden behandeld. Gaarne brengen wij dan ook een woord ran dank voor al hetgeen door U voor de gemeente werd gedaan, en zijn zeer erkentelijk voor het offer dat hierbij door U moest worden gebracht in het be lang der gemeente. Spr. besloot met den wensoh dat Gods zegen in rijke mate voor persoon en huis hem mag worden geschon ken. De heer C. Parijn brengt den voorzitter een woord ran dank voor de woorden tot hem gericht, en voor de aangename samen werking en goede verhouding, die bij ver schil van inzicht de vergaderingen ken merkte. Hopende dab wederzijdsche waar- deering mag worden bestendigd, wensoht hij hen Gods zegen toe op hun arbeid en richt zich daarbij tot den voorzitter en den se cretaris, de wethouders en leden van den raad. De voorzitter sluit- daarop de ring. INGEZONDEN STUKKEN Aan 'n Banketbakker! Naar aanleiding van uw ingezonden J stukje in het nummer van Woensdag on- der 't opschrift: leder 't zijneook ont- j spanning, deel ik u mede, dat de inhoud j van uw schrijven blijk geeft van ernstig misverstand. Een misverstand, dat heiaas zeer verbreid is en waardoor ik telken j brieven ontvang over zaken, waarmee ik i niets te maken heb. U nieent n.l. met vejc, dat de Raad van Arbeid het aangewezen I instituut is om de naleving der Arbeids- j wet te bevorderen. Dat nu is niet juis&. I Met de toepassing en de naleving der Ar beidswet bemoeit de Raad van Arbeid zich niet. Mag het zelfs niet doen, daar dit is opgedragen aan de Arbeidsinspectie in Lei den, vertegenwoordigd door den Controleur A. Knetsch, Groenoordstiaat 34. De Raad bemoeit zich uitsluitend met de Sociale Verzekering (Invaliditeitswet, Ziektewet, Ongevallenwetten). Nu ik toch in de krant schrijf, wil ik meteen een twee de misverstand uit den weg ruimen. Dit n.i. als zou de Raad van Arbeid zich ook bemoeien met loon en ontsiagkwesties. Tel- kens bereiken mij brieven daarover. Der gelijke zaken hooren thuis bij den Kanton rechter en niet bij den Raad van Arbeid. Met vr. dank voor de plaatsing, T. S. GOSLINGA, Voorzitter van den Raad van Arbeid te Leiden, Handelsregister K. v. K. Wijzigingen. 3663. K. den Boer, Sas- senheim, Hoofdstraat 236, Kruideniers- en grutterswaren. Uittr. E.: K. den Boer, Sas- senhoim. Wijz. Handelsn.. D. den Boer N. E.: D. den Boer, Sassenheim. 5454. Naamlooze vennootschap Bloem- bollenbedrijf voorheen B. D. Kapteyn Zoon, Sassenheim, Vaartkade 7, Bloembol- lenkweekerij en export. De Statuten zijn gewijzigd. De Handelsnaam luidt thans: B. D. Kapteyn Zn. N.V. 4626. C. Westerbeek Zn., Sassen heim, Zandslootkade 14. Het kweeken van en den handel in bloembollen, en aanver wante artikelen in den meest uitgebreider) zin. De zaak is verplaatst naar: Voorhout, Teylingerlaan. K. J. M. V. ST. PETER KANIS. Vaandelinwijding. De vergadering van gisteravond in het Eigen Huis van P. K. was op de eerste plaats bijeengeroepen om het nieuwe vaandel in te wijden. Het bezit van een eigen banier was reeds lang een vurige gekoesterde wensch van het bestuur. De tamelijk hooge kos ten waren echter tot nog toe een belem mering geweest deze wensch te doen ver werkelijken. Naar aanleiding van de on langs gehouden Bondsdag in Haarlem, waarop de meeste aangesloten vereeni- gingen met hun vaandel zouden verschij nen, besloot het bestuur niet langer te wachten. Een vaandel-commissie bestaan de uit enkele leden zou trachten het noo- dige ge'd bijeen te brengen. Ook de mo derator zou aankloppen bij de ouders der leden. Het resultaat van weken volge houden arbeid was, dat de benoodigde som geld bij elkaar was gebracht. Het atelier voor Kerkelijke Kunst van de firma Funnekotter in Rotterdam had be reids de noodige teekoningen ontvangen en was al druk bezig, daar de tijd kort was. Zoo trok P. K. dan op Zondag 5 Juli 1.1. naar Haarlem met een schitte rende vlag in zware glanzende zijde uit gevoerd. De leden, die mee naar Haar lem zijn geweest, hebben kunnen consta- teeren, dat de P. K.-vlag geenszins de minste was! Gisteravond werd de korte plechtigheid van de inzegening van het vaandel ver richt door den moderator, den weleerw. heer Gudde. Nadat de leden uit volle borst het bondslied hadden gezongen nam de moderator het woord. Bij deze plechtigheid, aldus de moderator, lijkt het mij gewenscht een enkel woord tot de leden te spreken. Spreker gaat eerst de symbolische beteekenis na van een vaandel. Wij beloven trouw aan de ver eeniging door trouw te beloven aan het vaandel. Door de plechtigheid der inwijding willen wij toonen Roomschen te zijn! Dit mogen wij vooral niet uit het oog ver liezen. Tevens moeten wij juist op deze avond het ernstige voornemen maken ware leden te zijn, die beantwoorden aan het doel waarvoor onze vereeniging is opgericht. De moderator vernam kort ge leden nog van rector Timp, dat de Bis schop zeer tevreden is over de bloei der K. J. M. V. in het Bisdom. Hij uitte ech ter zijn vrees, dat de beweging misschien wel wat hard gegroeid is. Daardoor ont staan natuurlijk moeilijkheden om direct volkomen tot het gestelde doel te komen. Daarom moeten wij, als trouwe leden onze blik op de toekomst richten en trachten te worden, zooals in het Bonds lied staat: mannen van karakter en man nen van de daad. Laten wij hedenavond Gemeentelijke Aankondigingen type-tuig- oor type- or type- Rijkskeuring van Hengsten. Burgemeester en Wethouders van Lei den, gelet op de circulaire van de Gede puteerde Staten der provincie Zuid-Hol land, van den 20-24 Juli 1931, B. no. 2281 (2e aid.), G. S. no 184; brengen ter kennis van belanghebben den, dat de gewone Rijkskeuringen van tot dekking bestemde hengsten, in het najaar van 1931 voor Zuid-Holland zullen gehouden worden te: Arkel op 3 ^eptem paard Rotterdam c trekpaard; Middelharniso| type-trekpaard jen Dordrecht o§ 11 trekpaard. Daarbij vestigen zï de arfndacht van belanghebbenden voor zoveel 006'dig op den inhoud van de arit.'^l te*^n met 29 van het Koninklijk Beslui^van 14 Augus tus 1922 (Staatsbad 493), welk Ko ninklijk Besluit belanghebbenden ter Secretarie^^fer gemeente, Rapenburg 12, (Kamer itfcT 3) ter inzage ligt. Tevens worden de belanghebbenden er op gewezen, dat de inschrijvingsbiljetten voor de keuringen op vrachtvrije, schrif telijke en onderteekende aanvrvagen aan eigenaren en houders van hengsten door den Secretaris der Provinciate Regelings commissie, den Heer P. OLY, Frankenslag 400, te 's-Gravenhage, zullen verstrekt worden. Burgemeester en Wethouders voornoemd, AUG. L. REIMERINGER, Weth. lo.-Burgemeester. YAN STRIJEN, Secretaris. Leiden, 30 Juli 1931. LEIDEN. Dinsdag. Donderdag, Zaterdag, Vincentius- Bibliotheek, geopend s avonds van 7.30—8.30 uur. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 27 Juli tot e nmet Zondag2 Augustus a. s. waargenomen door apotheekP. du Croix, Rapenburg 9, telef. 807. ons zelf beloven, dat wij het vaandel, het symbool van onze vereeniging, steeds trouw zullen blijven tot heil van Kerk en maatschappij. Na de pauze sprak do moderator nog een kort woord van aanbeveling voor de a.s. Bondsretraite, die van 6 tot 9 Sep tember in Noordwijkerhout zal worden ge houden. Hierna had de bestuursverkiezing plaats naar aanleiding van het. bedanken van den heer G. Beekman. In diens plaats werd de heer J. Fisser gekozen. Ook over een a.s. P. K. Danscursus werd zeer uitvoerig van gedachten ge wisseld. De meeningen hieromtrent wa ren nu niet direct eensluidend. De leden zullen hieromtrent nog nadere inlichtin gen van het bestuur krijgen. Nadat de rondvraag in een recordtijd was afge handeld iedere spreker kreeg 1 y2. mi nuut sloot de voorzitter de heer H. Pierrot Jr., deze zeer geanimeerde ver gadering met den christelijken groet. GEMEENTERAAD. Aan de agenda voor de Raadsvergade ring a.s. Maandag hebben B. en W. nog de volgende punten toegevoegd: Voor de benoeming van leeraar in de oude talen aan het gymnasium hebben cu ratoren de volgende niet-alfabetische aan beveling bij den gemeenteraad ingediend: I. W. Wiersma, doctorandus in de klassieke letteren te Britswerd; 2. H. Heuvel, doc torandus in de klassieke letteren te Gro ningen. B. en W. stellen den raad voor den heer J. H. Wattez en dr. J. A. W. Groewegeo voor den duur van den cursus 1931—'32 op nieuw te benoemen tot tijdelijk leeraar aan de H. B. S. voor meisjes, onderscheidelijk in het lijnteekenen en de plant- en dierkun de, en mej. dra. A. M. M. Smit, tijdelijk iee- rares aan het gymnasium, voor den duur van den cursus 1931/32 te benoemen tol tij delijk leerares in het Fransch aan de H. B.S. voor meisjes. B. en W. stellen den raad voor aan mej. C. R. Kok, op haar verzoek, met ingang van 1 September 1931 eervol ontslag te ver- leenen uit haar betrekking van leerares in de lichamelijke oefening aan het gymna sium. Bij de Arbeidsbeurs te Leiden stonden op 29 Juli '31 925 werkzoekenden ingeschreven, terwijl op denzelfden datum van 1930 dit aantal 471 bedroeg. Te 's-Gravenhage slaagde voor de akte N 1 (Natuur- en Werktuigkunde) onze stad genoot, de heer C. Heman, leerling van de heeren B. H. J. Heydemann en G. N. Meur», leeraren N. O., leiders van den cursus „U.T.O.", alhier. Hedenmorgen om 8 uur is de 15-jarige C. v. d. Z. door eigen onoplettendheid op den Hooge Rijndijk met haar fiets tegen een stilstaande wagen gereden. Zij bekwam inwendige bloedingen en werd door den E. H. D. naar het Academisch Ziekenhuis overgebracht. In den afgeloopen nacht is na achtervol ging door de politie alhier een auto in be slag genomen, bestuurd door 'n zekeren F., die deze had ontvreemd.

Leidsche Courant | 1931 | | pagina 2