WOENSDAG 29 JULI 1931 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD PAG. 7 ATHLETIEK AMERIKAANSCHE DAMES- ATHLETIEK-KAMPI OENSCHAPPEN. Bij de Amerikaansche Damesathletiek- kampioenschappen, die gehouden werden op het Pershingterrein nabij Jersey-City werd een nieuw wereldrecord in het num mer 80 meter hordenloop gevestigd door Müftdred Didriekson, die met precies 12 seconden het bestaande record, dat op naam stond van de Zweedsche athlete Mai Jacobsen met 0.1 sec. verbeterde. Voorts behaalde Miss Didriekson een succes met het nummer verspringen door een nieuw record te vestigen met een sprong van 5.57 meter. De overige kampioenen zijn: Hoogsprin gen: Jeanne Shiley 1.57 meter. Speerwerpen: Lilian Copeland 39.44 m. Kogelstoot en: Lilian Copeland 12.38 m. Discus-werpen: Evelyn Ferr 33.21 m. Hardloopen 11 yards: Eleanor Egg 11.4 sec.; hardloopen 220 yards: Stella Walsh 26.4 sec.; hardloopen 50 yards: Alice Momk 6.4 sec., estafette over 4 x 110 yards: Illi- nois-damesathletiekclub met Evelyn Hall, Nelly Todd, Ethel Harrington en Anette Rogers. BILJARTEN Competitie 2de klasse. B. Duivenvoorden kampioen. Gisterenavond werd de beslissingswed strijd gespeeld voor het kampioenschap der 2de klasse van Lisse. Beide spelers hadden 10 gewonnen partijen en slechts één verlo ren. Deze partij had tot slot een zeer span nend verloop. Tenslotte wist B. Duiven voorden de partij met een mooie serie te beëindigen en behaalde hierdoor het kam pioenschap 2de klasse voor de vierde maal. De uitslag luidt: pnt. brt. h.s. gem. B. Duivenvoorden 200 54 18 3.73 A. Elf ring 196 54 23 3.62 LUCHTVAART LUCHTSCHIP NAAST IJSBREKER. De Zeppelin ruilt post met de „Malygin". Op de Zeppeliin-werf is gisterochtend een telegrafisch bericht out vangen, dat het luchtschip „Graf Zeppelin" bij aankomst boven Franz Jozef-lamd de voorbereide orit- mcetinig met den Ruis&isohen ijsbreker „Ma- lyigun" bij de Hooker-eilanden heeft kun nen uitvoeren. Het Luchtschip daalde op het water nam post van de Malygin" in ontvangst en gaf post af en steeg na 15 miuten weer op. Een langer verblijf op het water was door het ijs niet mogelijk. Na deze goedgeslaagde ontmoeting zette de Zeppelin haar tocht naa.r het Frans Jozef-knd voort. Volgens een draadloos bericht van Frans Josephkmd is de Graf Zeppelin weer van Frans Josephknd vertrokken naar het eiland Kamenew-Nordknd. Naar verder gemeld wordt is in de weers omstandigheden geen groote verandering ingetreden. Voortzetting van de vlucht van de Do X naar New York. Uit Rio de Janeiro wordt gemeld dat de Do X Vrijdag de vlucht naar New York aal aanvangen. Deze vlucht zal in étappen wor den uitgevoerd. Amy Johnson's vlucht. De Briitsche aviahrice Amy Johnson is op haar vlucht naar Tokio gistermorgen om zes uur op het vliiegvel Tempelhof te Ber lijn geland, üm 7.05 uur is Amy Johnson wee-r opgestegen. KERKNIEUWS Gouden kloosterfeest. Te Tilburg heeft Moeder Romania (in de wereld mej. v. d. SaJm, unt W a- s s e n a a' r), Overate van het Liefdegesticht aan den Hei kant daar ter stede, onder veel behngsted- üng haar gouden kloosterfeest gevierd. RECHTZAKEN Spaargelden van schoolkinderen verduisterd. De Arnhemsche Rechtbank deed uit spraak in de zaak tegen een Arnhemsohen onderwijzer, die zich bij herhaling heeft schuldig gemaakt aan het innen van gel den op spaarbankboekjes, welke het eigen dom waren van de schoolkinderen, die aan zijn leiding waren toevertrouwd. Verdachte werd deswege veroordeeld tot een jaar gevangenisstraf. De eisch was twee jaren. Een „magnetiseur". De Alkmaarsche rechtbank heeft A. B. K., te Haarlem, thans gedetineerd, we gens oplichting veroordeeld tot anderhalf jaar gevangenisstraf. Hij had zich tegen over mevrouw A. te Heiloo uitgegeven als magnetiseur, hoewel hij colporteur was, en haar in April behandeld voor verschil lende kwalen, waarbij hij ook geneesmid delen voorschreef, waarvoor hij zioh flink liet betalen. KANTONGERECHT TE ALPHEN AAN DEN RUN. Door het kantongerecht alhier werden de navolgende verstek vonnissen gewezen. We gens overtreding der Motor- en Rijwielwet. H. J. P. te Oegstgeest. E. v. d. S. te Nieuw koop. W. B. te Alphen, allen tot 4. subs 2 dagen hechtenis. A. K. te Rietveld, 3 subs 1 dag. J. J. B. te Boskoop; M. D. te Was senaar; D. de H. te Kockengen; J. V. te Alphen; A. H. S. te Twello; C. H. te Alphen; L A. te Alphen; H .E. te Boskoop allen tot 5.subs 2 dagen en A. V .te Alphen tot 5. suhs 3 dagen. Overtreding motor- en rijwielverordening der gemeente Boskoop: J. v V. te Gouda tot 2.subs. 1 dag. Art. 453 Wetboek van Strafrecht, C. H. te Kou dekerk; C. T. te Amsterdam tot 7.subs. 3 dagen. W. v. A. te Mijdrecht tot 8. subs. 4 dagen. Overtreding art. 427 20 Wet boek van Strafrecht, A. J. v .0. tot 4. subs. 2 dagen. Leerplichtwetovertreding P. v. d K. tot 4.subs. 2 dagen. Arbeidswet- overtreding, L. I. S. tot 8.subs. 4 dagen. K. S. te Zwammerdam 6.sub. 3 dagen. Wegens overtreding der warenwet (Melkbe- sluit) J. G. L. te Zwammerdam 6.subs. 3 dagen. Politieverordening der gemeente Woubrugge D. M. v. Tr. te Dordrecht 4. subs. 2 dagen. IJkwetovertreding: A. v. R. te Alphen 6.subs. 5 dagen met verbeurd verklaring van een ijzeren maat. LAND- EN TUINBOUW INVOER VAN PLANTEN IN AMERIKA. Volgens telegrafische mede-dechinig van den rijks andbouwcprisulent te Washington is het bestuit no. 278 van de PLaait. Quaran tine Act herzien en zijn de jaarlijksohe ocxn- tigenten van verschillende plantensoorten, waarvan de invoer uit Nederland wo-rdit toe gestaan, verhoogd. Zoo is dit oonitigen-t thaws vastgesteld voor Azalea's op één duizend Begonia's oip vijf duizend, Cyclamen op één duizend, Mag nolia, op één duizend, Paoonia herbaceous op één duizend, R'hododenron op één dui zend en Syreny'as op één duizend. KNOEIERIJEN MET P00TAARDAPPELEN. Een uitspraak in hooger beroep van het gerechtshof te Amiens. De rijks a-nidibouwoonsulen-t ir. Se venster schrijft uit Parijis: Ik heb indertijd reeds uiteengezet op we'l'ke wijze voor de recht bank te Saint Quent-in een Frausch hande laar veroordeeld is, die on-der den naam van geselecteerde Nederlandsche pootaard- appelen tegen den prijs van f 15 per 100 K.G. franco grens, drie wagons ooi,gekeurde aardappelen had afgeleverd, welke in ons land waren opgekocht voor 2 per H.L., zijnde 2.85 per 100 K.G. Beide partijen zijn in hooger beroep ge gaan. Thans heeft het gerechtshof te Amiens uitspraak gedaan, waaimede de zaak definitief haar beslag heeft gekregen. Het hof heeft het vonnis van de recht bank in hoofdzaak bevestigd. De opgelegde boete is evenwel verhoogd van 100 tot 500 fns. De schadevergoeding, welke aan den benadeelden kooper is toegekend, bleef ge handhaafd op 45.000 frs., een bedrag, dat alleszins voldoende is. De veroordeelde koopman blijft voorts verplicht tot beta ling der koeten, welke de publioatie van deze uitspraak in de plaatselijke en vakbla den zal veroorzaken. Het was met geheel zonder moeite, dat dit vonnis is verkregen De betrokken koop man heeft ge-tra oh t aan te toonen dat bij ons te lande ieder het recht heeft aardap pelen onder den naam van geselecteerde pootaardappe-len in den handel te brengen. Hij beschikte daartoe over de schriftelijke verklaringen van Nederlandsche verbou wers en zelfs van een N ederlandsche orga nisatie op tuinbouw gebied. Het gerechts hof heeft zich evenwel ook hierdoor niet laiten overtuigen. Er zij in-tusschen op gewezen, dat het af geven van dergelijke verklaringen beter aan den hiervoor in aanmerking komenden of- ficieelen dienst kan worden overgelaten. Wenschen ook de organisaties zich daar mede bezig te houden, dan zoude d;t bij voorkeur dienen te geschieden door oomi- té's of vereenigingen, die t-er zake deskun dig zijn. Na de verkregen uitspraak zal de rechts vervolging der knoeierij voortaan met meer kans op succes kunnen worden ondernomen. He-t staat nu vast, dat wie in Frankrijk ge selecteerde pootaardappelen aanbiedt, niet mag volistaan met de aflevering van onge keurde waar, ook al gaat deze ve-rgezeld van de meest overtuigende verklaringen en certificaten, welke door particulieren of door onbevoegde lichamen zijn afgegeven. „Tel." UIT DE OMGEVING TER AAR. Personalia. Onze plaatsgenoote mej. M. J. Kammeraat. is benoemd tot onder wijzeres aan de Ned. Herv. School te Din- teloord met ingang van 1 September Autotocht Ouden van Dagen. Naar wij \erne-men zullen voor den te houden autorit voor ouden van dagen pl.m. 75 per sonen in aanmerking komen. Als minimum leeftijd is gesteld 65 jaar. Vergrooting Gemeente-secretarie. Wegens de steeds zich uitbreidende admi nistratieve werkzaamheden der gemeente besturen deed zich reeds ge-ruimen tijd de behoefte gev-oelen aa-n vergroeiing van de gemeente-secretarie, waartoe bereids werd besloten. Het p'an is de voor hen publiek bestemde ru-im-te hiervoor te benutten. In de toekomst zal het publiek worden geholpen aan een in den gangmu-u-r aan te brengen loket. Voor het gemeente-personeel bet-eekeret een en a-nder voorziening in een t-oes-tand die reeds lang om verbetering vroeg. VOORSCHOTEN. Teraardebestelling Prof. M. W. F. Treub. Op het kerkhof heeft gisteren onder zeer groote belangstelling de teraardbe- stelling plaats gehad van het stoffelijk overschot van prof. M. W. F. Treub. De bijzetting geschiedde in het familiegraf, waar ook de vader en moeder van den overledene rusten. Te kwart voor twaalf begonnen de kerk klokken te luiden ten bewijze dat de stoet, komende van Wassenaar, in hot dorp was aangekomen. In dezen stoet kwamen behalve de fa milie o.a. mede. jhr. de Beaufort, vertegen woordiger van H.M. de Koningin en de mi nisters Ruys de Becrenbrouck, Do Graaf en De Geer. Op de begraafplaats was tevoren reeds aangpkomen de minister van Waterstaat, mr Reymer. Mr. A. Tak trad naar voren, en dankte namens de familie voor de zeer groote be langstelling, in het bijzonder den verte genwoordiger van H. M de Konigin, de leden van de regeering en de oud-minis ters. In zijn korte rede constateerde mr. Tak, dat de overledene niet tevergeefs heeft ge leefd. Hiermede was de plechtigheid ten einde. SASSENHEIM. Gemeenteraad. De naad dezer gemeen te vergadert op Maandag 3 Augustus, des namiddags halft acht u-ur, ter benandeling der vo gende agenda 1. Notulen2. Ingekomen stukken; 3. Mededeclin-g omtrent gunning rioleemmg Rijksweg; 4. S-taten van acht er® tand5. Voonl oopiige vaststelling Genieent ereke- ning 1930; 6. Wijziging Ge-meert«begroeting 1931; 7. Vaststek™ g Pensioensgrondslagen 8. Rekening en verantwoording over 1930 en Begrooting vooi 1932 van de Gezomd- heitLscom-miiss-ie; 9. Bespreking Oude Her vormde School; 10. Begrooting Sohooiart- sendienst 1932 Toelicht ng op vorenstaande agenda. Ad 3. Van den heer A. Westerveld te Amsterdam entv ng de Ma beg een schrij ven met verzoek hem van het moleeringswerk te ontslaan, aangezien ook hij zioh vergist had, meenende n.I. dat het aanbrengen van alle vereisehte dam wanden extra zou wor den betaald. Lettende op het advies van de Ma beg en de machtiging v-a-n Uwen 'R'aad werd het we-rk thans gegund aan de firma Joh. Die naar en Zonen te IJmuiden voor 21499. Ad 6. In de vergadering va.n B. en W. va-n 7 Febr. 1931 werd besloten aan de Woning bouw vereenigi-ng kasge d te vers-trekken, terwijl aaoi het Elect.riciteatsbed-rijf Hrlle- gomLisseSa.s®enheim bij besluit van 5 Maart 1931 kasgeld in rekening-courant werd gegeven. Aangezien de begrooting 1931 toentertijd neg niet door gedeputeerde staten was goedgekeurd, meend-en wij met het voorstel aan en raad tol tijdelijke uitgifte der gel en wel t-e kunnen wachten. Ad 7. De pensioenraad wil nog enkele pensioensgrondslagen gewijzigd zien. Tegen deze zu-iver formeele aangelegenheid zullen geen bezwaren bestaan. Voetbal. Morgenavond. Donderdag, om 8 uur za'l een vriendschappelijke wed strijd worden ge&pee'd op terrein Sportihoff tussohen Ter Leede III en R.C.L. Ill vain Lisse. ST0MPWIJK. De harddraverij. In het verslag van de vergadering der Harddraverijvereeni- ging is een drukfout gekomen. Aan het nationaal ringrijden met paard en tilbury kan iedereen (dus ook iemand buiten de gemeente) deelnemen. VEUR. Gemeenteraad. Maandagavond oii. 7.30 uur komt de Raad der gemeente Veur in openbare vergadering bijeen. Agenda: 1. Notulen. 2. Ingelcomacn stukken en me- dedeelingen. 3. Verordening als bedoeld bij art. 120 der gemeentewet (innen gelden waterleiding). 4. Voorstel inzake gemeen leverslag (art. 215 Gemeentewet). 4. Voor stel naar aanleidng van art. 124 Gemeente wet (kasopneming gemeente-ontvanger) 6. Voorstel met. betrekking tot art. 265 Ge meentewet (deugdelijkheidsverklaring r» keningen takken van dienst). 7. Voorstel tot wijziging gemeenschappelijke school- artsenregeiing. 8. Onderzoek geloofsbrie ven nieuw benoemde leden van den ge meenteraad. 9. Verder voorkomende zaken. 10 Reclame schoolgeld. Ondertrouwd: Adrianus Leonardus Helderman en Magdalena Mathilda v. d. Ham. Jacobus Hubertus Bavo v. Wensveen en Cla- sina Berdina Overvliet. Gehuwd: Johannes Jacobus Lans en Cor nelia Bolleboom. VOORHOUT Gemeenterekening 1930. Aan de ge meente-rekening voor het dienstjaar 1930 voor deze gemeente ontleenen wij het na volgende: Over 1930 is ontvangen en uitgegeven aan: Vroegere diensten ontv. 21213.79. uitg. 2507.93; algemeen beheer ontv. 6812.32, uiig. 19.630.33 1/2; openbare veiligheid ontv. 75.15, uitg. 5560.75 l/f- Volksgezondheid ontv. 505.19, uitgave 1483.26; Openbare werken ontvangster 10.168.26, uitg. 20.231.43; Eigendomme niet voor den openbaren dienst bestem ontv. 4392.70, uitg. f 5713.21; Openbar gewoon lager onderwijs uitg. 2.75; Bij gewoon lager onderwijs ontv. f 4-176.73 ei uitg. 14.904.21; Bij/., uitgebreid lager on derwijs uiig. 104.7S; Bijz. voorbereiden,: lager onderwijs uitg. 700.—Alg. Lage onderwijs ontv. 0.75, uitg. 81.04 1/2 Middelbaar onderwijs uitg. 1078.50; Nij \erheidsonderv. ijs uiig. 17.29; Onderwij Kunstcnn en Wetenschappen ontv. 50.15 uitg. 392.65 1/2; Ondersteuning aan be hoeftigen ontv. 1721,08, uitg. 6640.20; Ondersteuning aan wcrkloozen uitgaven 2854.63; Landbouw uitgaven 50. Handel en Nijverheid ontv. 32.25, uitg. 1126.15; Belastingen ontv. 60.968.89 en uitg. ƒ18.035.51; Waterleidingbedrijf ontv. 8361.26, en uitg. 5170.59; Kas voorzie ningen 424.en uitg. 4929.07; Ovei-ige inkomsten en uitgaven ontv. 1000.17 en uitg. 3601.27. Totaal: ontv. ƒ120.232.69 en uitg. 114.865.75, zoodat het batig sal do over 1930 voor zoover betreft den ge wonen dienst bedraagt 5366.94. Over 1930 is aan kapitaalontvangsten en kapitaalsuitgaven ontvangen en uitgegeven aan: Algemeen beheer ontv. 18.957.76, uitg. 17.181.46; Openbare veiligheid ont vangsten 8500.uitg. 9255.20; Volks gezondheid ontv. 81.403.09, uitgaven 81.403.09; Openbare werken ontvangsten j 32.747.24, uitg. 64.625.97; Eieen lommen niet voor den open-baren dienst bestemd ontv. 25.678.01, uitg. 17.000.Bijzonder gewoon lager onderwijs ontv. 5767.47, uitg. 7972.57; Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen ontv. 2.Waterleiding bedrijf ontv. 149.250,uitg. f 152.282.31; Overige inkomsten en uitgaven uitg. 2143.20; Geldleeningen ontv. 17.30. To taal ontv. 321.322.87 uitg. 351.843.80, zoodat he'. nadeelig saldo over 1930 voor zoover betreft den Kapitaaldienst bedraagt 30.520.93. Dit groote nadeelige saldo be hoeft evenwel niemand te verontrusten, omdat de Voorzitter van den Raad in de jl. ge-houden raadsvergadering, waarbij de rekening den raad is aangeboden, heeft verklaard, dat dit nadeelig saldo een ge volg is van het nog steeds niet te hebben aangegaan van een geldleening inzake den aanleg van wegen, voor welk doel waar schijnlijk we! t meer zal geleend worden, omdat de wegen door de provincie zullen worden ove -nomen. Geboren Cecilia Sara Cornelia, dochter van L. van Werkhoven en van C. C. de Haas Catharina Maria, dochter van H. P. van der Maat en van C. A. Zand bergen Nicoiaas Aletius, zoon van N. de Wolf en A. M. Schulte Johanna An- tonia, dochter van J. A. Uljee en van M. M. van Groenendcal. G e v e st i g d J. Swildens uit 's-Gra- venhage F. J. A. A. Guerand uit Sas- senheim J. W. van Tiel uit Made L. Diemei en gezin uit Noordwijk J. M. van der Lubbe uit Noordwijk J. van Diemen uit Avenhorn Th. Clout uit Maasniel. Vertrokken: J. R. Schilling naar 's-Gravenhage G. J. Mens naar 's-Her- fogenbosch J. Andriessen naar Utrecht B. W. P. van Benten naar Wageningen J. P. Bemelman naar Lisse P. J. Bos naar Oudorp L. W. P. Berge Henegou wen naar 's-Gravenhage G. J. A. A. de Bruyn naar Rijsenburg J. C. van der Beid naar Deventer J. W. D. van Dun naar 's-Gravenhage Th. P. Eeltink naar Edam L. A. J. F. Franse naar Amster dam J. M. C. Gerrits naar Vortum W. J. M. Haecken naar Heerlen B. de Vries en gezin naar Haarlemmermeer P. J. M. Hens naar 's-Gravenhage A. Huybers naar Gemert P. G. Heins naar Utrecht A. J. H. Koks naar Rotterdam L. M. Klijntjes naar Schiedam 0. A. G. Kroonen' gh naar Heeiien A. P. G. M. Kraas naar Rotterdam W. L. A. Kochler naar 's-Gravenhage A. J. A. A Kruyer naar 's-Gravenhage B. A. W. M. Lips naar Rucphen C'. M. J. H. van Bunge naar 's-Gravenhage P. A. Leijs naar Bergen op Zoom J. H. M. te Lock naar Helden G. C. van Meel naar Zwa- luwe W. J. Monstormen naar Rotter dam H. B. M. Meijssen naar Amster dam Th. M. Pardon naar Amsterdam C. J. L. Putman naar Oudewater H. J. M. Poels naar Venraay P. A. Ren ders naar Valkenswaard J. A. Rooden- burg naar Noordwijkerhout M. Steen bakkers naar Geleen B. J. Sanders naar Rotterdam L. de Steur naar 's-Graven hage A. P. Tulieners naar Rijswijk P. C. Fuus naar 't Zand M. F. Veil ijs- Honk naar Helmond P. W. C. Vonk naar Helmond C. J. van Vliet naar Boskoop A. J. M. Walenkamp naar Leiden J. P. Wesseling naar Ouderkerk a. d. Amstel G. J. Schiffmacher naar Hai'dergarijp Th. A. Beekman naar Anna Paulowra J. W. M. Bog-gin naar 's-Gravenlu.ge M. Th. Chr. van Gemert naar Delft F. Houtzager naar Rotterdam A. E. van Riel naar Rotterdam. UIT DE RIJNSTREEK ALPHEN AAN DEN RIJN. De nieuwe lijn naar Gouda. Reeds ge- ruimen tijd is men alhier aan het station der spoorwegen bezig met de uitvoering van ver schillende werkzaamheden verband houdende met de uitbreiding, noodzakelijk geworden door den aanleg van de spoorlijn Alphen Gouda, de exploitatie van welke lijn zooals men weet waarschijnlijk in Mei 1933 een aan vang zal nemen. Bij informatie is ons geble ken, dat de beide perrons plm. 65 c.M. zijn opgehoogd, alsmede het geheele emplacement en rails. De perrons zijn tevens verlengd tot een lengte van 200 Meter en geheel betegeld met baseltinetegels. Nog dezen zomer zal, om een einde te maken aan de talrijke zandstui- /ingen, het geheele terrein in orde gemaakt vorden, zooals dit moet zijn voor de in Mei 933 aanvangende exploitatie der genoemde poorlijn Alphen aan den RijnGouda. Ook et stationsgebouw zal worden gerestaureerd n uitgebreid. Voor een goede functioneering 'er dienst zal het gebouw geheel in overeen- temming met de meerdere werkzaamheden belangrijk worden vergroot. Het rangeerspoor zal worden verlengd terwijl eindelijk ook de Spoorhaven van een nieuwe schoeiïng zal worden voorzien Ongatwijfeld zullen deze verbeteringen het aanzien van station en om geving belangrijk doen verhoogen en het rei zigers en goederenvervoer mede belangrijk ten goede komen. Pas op dien hond. Door K, werd aangifte gedaan bij de politie, dat hij door een hond van den landbouwer R., aan de Verlengde Aarkade in zijn been werd gebeten, waardoor bovendien zijn broek werd gescheurd. De schade werd intusschen door R. vergoed. Waterpolo. Hedenavond 8 uur speelt A.Z.C. I. een vriendschappelijke wedstrijd te gen „De Zijl" I, A.Z.C. II ontvangt Schoon hoven I voor de competitie G.Z.B. De wed strijden hebben plaats in het Alphensche Zwembad. Rustoord voor vlsschen. Gisterenmiddag is van gemeentewege de vijver, gelegen in het park benoorden den spoorhaven van goudvis- schen en karpers voorzien. Begrijpelijker wij ze is het ten strengste verboden in den vijver te visschen. Door de politie zal op een en an der streng worden gelet, dat de rust der vis schen niet wordt verstoord en het park niet wordt ontsierd. Koeien op bezoek. Door een tweetal be ambten der spoorwegen werd bij de politie aangifte gedaan, dat vier koeien van den land bouwer v. Z. een bezoek hebben gebracht aan hun moestuin, waardoor verschillende gewas sen werden vernield of beschadigd. BOSKOOP. Verdronken. Ma-aaidiagittoTigcn had de 82-jarige C. van Hemert aiLhie-r heit ongeluk, zeer waa-r- sohijxilijik, dioordat hij door een duizeling werd o ver rallen, oan achter zijn woning ïm een sloot te geraken. Helaa® werd he't on geval niet opgemerkt, met het treurige ge- voig, dat de oude baas levenloos werd opge haald. KOUDEKERK. Gemeenteraad. De Gemeenteraad vergadert Donderdagmorgen te 9.30 uur ten Raadhuize. Punten ter behandeling: 1. Ondei-zoek geloofsbrieven nieuw gekozen raadsleden. 2. Notulen. 3. Ingekomen stukken. Mede- deelingen. 4. Aanbieding Balans en Winst- en Verliesrekening Waterleiding bedrijf, dienst 1930. 5. Idem rekening brug- bedrijf dienst 1930. 6. Aanbieding Gemeen te-rekening dienst 1930, en benoeming commissie tot het nazien der rekening. 7. Goedkeuring rekening Gezondheidscom missie dienst 1930. 8. Aangaan nieuwe over eenkomst met Boskoop betreffende de le vering van water. 9. Vaststelling pensioens grondslagen. 10 Comptabele besluiten. 11. Voorstel B. en W. algeheele aflossing geldleening oorspronkelijk groot 54.600 per resto 25.900 en het aangaan van een nieuwe leening ad 25.900. 12. Beslissing inzake het uitbrengen van een jaarlijksch- of vijfjaarlijksch Gemeenteverslag. WOERDEN. Paard op hol geslagen. Gistermiddag had alhier een voorval plaats, dat, gezien de omstandigheden, wonder boven wonder, goed goed is afgeloopen. Een tweewielige kar, van een woonwagenbewoner, waarop behalve de bestuurder, nog twee kinderen waren gezeten, kwam het Excercitieterrein afgereden om gras te halen. Ter hoogte van het politiebureau sloeg het paard op hol, en reed gedeeltelijk tegen een boom, waardoor de bestuurder van de wagen afsloeg, en de kar een boom kwijt raakte. In razende vaart sloeg het paard nu de Oostdam op met kar en kinderen .Op deze tamelijk drukke weg verwekte dit een hevige opschudding. Men slaagde er niet in het paard te grijpen, terwijl dit in dezelfde vaart over de Snellebrug ging en de Utrechtsch* Straatweg opholde. De heer S., alhier, zette met zijn auto het paard na en wist, ter hoogte van de lunchroom aldaar, terzijde van de wa gen te komen. De beide kinderen werden op deze manier uit hun zeer gevaarlijke positie bevrijd. Het paard holde nog steeds door, over Groepenbrug en Geestdorp tot het Har- melensche spoor, waar toevallig de boomen open waren. Hier raakte het de wagen kwijt en werd even verderop tot staan gebracht. De wagen en paard behoorden aan P. v. d. V., woonwagenbewoner, bijgenaamd „De Rooie Postzegel". Wetenschappelijke Berichten De bekende uitvinder Nicola Tesla 75 jaar, Slechts enkele va.n de pioniers, die bijna een mensehen!even terug den stoot gegeven hebben t-ot de out wikkeling van de e ectro- en radiotechniek, hebben de resultaten van hunnen a-rbeid kunnen zien. Onder hen is de uitvinder Nico'a Tesila die op 10 Juli 1.1. 75 jaar geworden is. Nicola Tesla word geboren te Smiljan in Kroatië. Na in Graz en Praag techniek te hebben gestudeerd, trad hij op 24-jarigea eel'tijd in dienst van de Edison Compagnie te Parijs. Kort daarop ging hij naar Ameri ka en werkte daar onder Edison's persoon lijke leiding. Tes a is de ontdekker van verscheidene elec- trotechniische principes, waarop thans nog de meeste toestellen in sterkstroom en in radio zijn gebaseerd. Zijn ontdekking van het magnetisch draaive'd, op welk grond beginsel voor het eerst de elect.rvsohe oen- t.rale aan de Niagara-waterra-Men i« uitge voerd, heeft den stoot gegeven t<ot de ont wikkeling van de groote e cctrisohe centra les met draaistroomnetten en de groote rol, die de dnaai®troomimotor in de fabrieken speelt. Groot opzien baarden zijn experimenten met hoogfrequente stroomen onder hooge spanning, maar in dien tijd zal Tesla niet vermoed hebben., welk een ruime en heilza me toepassing deze ontdekking zou hebben in de latere radiotechniek en voor medische doeleinden.

Leidsche Courant | 1931 | | pagina 7