WOENSDAG 29 JULI 1931 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD PAG. 6 VROUW TE HERKENBOSCH IN BRAND GERAAKT. Het slachtoffer overleden. Gistermiddag omstreeks vijf uur is de 40-jarige echtgenoote van den parfumfa brikant J. Menten te Herkenbosch levend verbrand. Bij het koken van de wasch vulde de vrouw de kachel op met dennen appels, waarbij haar kleeren in brand ge raakten. De heer Menten, die zich in den kelder bevond, kwam op het gegil der vrouw in de keuken en bracht haar on middellijk naar buiten. Op het hulpgeroep kwamen eenige buren met dekens toege sneld, waarmede het is gelukt de vlam men te dooven. De kleeren waren het slachtoffer nagenoeg geheel van het li chaam gebrand. In deerniswekkenden toe stand werd de vrouw, moeder van acht kin deren, naar het ziekenhuis te Roermond overgebracht, waar zij aan de bekomen verwondingen is overleden. Do echtgenoot moest zich onder geneeskundige behande ling stellen, aangezien hij vrij ernstige brandwonden aan de beide handen had op- geloopen. De politie stelt een onderzoek in. „Tel." Tong gespleten. Op den Heynsenweg te Maastricht wa ren een aantal kinderen aan het spelen, toen de kleine M. viel. Het hoofdje botste tegen den grond en de tong klemde tus- schen de tanden. Door den G.G.D. is de peuter overgebracht naar het ziekenhuis „Calvariënberg", waar bleek dat de tong was gespleten. Tusschen een machine gevallen. Te Asten was de landbouwer J. W. met een maaimachine aan 't maaien, toen plotseling het paard schrok en aantrok. De landbouwer viel van den bok tusschen de scherpe messen der machine. Zijn voet werd deerlijk verminkt, terwijl het been gapende vleeschwonden opliep. De onge lukkige werd naar het Gasthuis te Hel mond vervoerd, alwaar het been tot aan de knie is afgezet. Ernstige val. De 73-jarige juffrouw v. d. Z., viel, tij dens een verhuizing aan de Reinerstraat te Breda, van een trap. Zij bekwam een schedelbreuk en werd in zorgwekkenden toestand naar het ziekenhuis vervoerd. In een tobbe met heet water gevallen. Te Tietjerk (Fr.) viel een vierjarig knaap je van den heer S. B. in een tobbe met heet water en overleed aan de bekomen brandwonden. Verdronken. Te Nederweert is gisteren het 2-jarig zoontje van den landbouwer Frencken in een sloot gevallen en verdronken. HET STEENZETTERSCONFLICT TE AMSTERDAM. In verband met incidenten in de Van Len- nepbuurt bij het thuisbrengen van een steenzetter, die de syndicalistische organi satie heeft verlaten, heeft „Het Volk" be zoek gekregen van een broer van den be trokken steenzetter, die al sedert vele jaren als lid van den Centralen Bond van Transportarbeiders tot de moderne arbei dersbeweging behoort. Deze wensohite er nadrukkelijk op te wij zen, dat de syndicalistische s«t een-zette re organisatie „Eendracht maakt ons sterk" zijn broer ten onrechte als onderkruiper betitelt. Van een loonconflict en derhalve ook van werken onder het loon, is volgens dezen zegsman, geen sprake. Zoowel de syndkcaJiistisohe organliisatus als de katholieke organisatie ..Eendracht maakt Macht" hadden voor het te verrich ten werk bij den leverancier der steenen ingeschreven en wel voor een precies gelijk bedrag. De leverancier heeft toen de op dracht om het werk uit te voeren aan de katholieke organisatie gegeven. Daarover zijn de leden van „E M.O.S." gebelgd en z.ij betoogen, dat het werk aan hen had moe ten worden opgedragen. De steenzetters van de katholieke groep voeren het werk dius uit voor hetzelfde loon al® waarvoor ook de syndicalistische steen zetters het zouden hebben gedaan, indoen het werk aan hun groep zou zijn opgedra gen. Wat de steenzetter O. betreft, waarop de syndicalistische steenzetters het meest gebeten zijn, hem aangaande vernam het blad van zijn broer, dat hij elf jaar in de syndicalistische groep georganiseerd is ge weest en ook een aantal jaren in het be stuur heeft gezeten. Den laatsten tijd voor al heeft hij zich echter met de tactiek van „E.M.O.S." niet kunen vereenigen. Dit gold zoowel de verdeeling van het beschikbare werk onder de leden der groep als de wijze, waarop met de werklooze leden werd omge sprongen. Nadat hij zich tegen die tactiek herhaaldelijk had verzet, heeft hij de syn dicalistische groep veriaten. Hij heeft toen werk gekregen in de katholieke groep steen zetters, maar is van die groep geen lid ge worden, aangezien hij het voornemen had zioh bij d-e christelijke organisatie aan te sfliuiiten. Sedert zijn uittreden oefenen de syndi calistische steenzetters een onhoudbare ter reur op den man en zijn gezin uit. Volgens dien zegsman hebben de syndicalistische posters zioh zelfs niet ontzien om de beide kinderen van O., een jongen van 6 en een meisje van 10 jaar, op straat dermate las tig te vallen, dat de kinderen onder poli tietoezicht naar schoot moesten worden ge bracht en thans bij familie buiten de stad zijn gebracht. DE HUURDERSSTAKING TE ROTTERDAM. De bemiddeling van den bur gemeester ingeroepen. De huurdersstaking in de Tuinders straat te Rotterdam duurt nog steeds voort. Uiteraard is men wat huiverig om tot nieuwe uitzettingen over te gaan, nu de eerste executie zulke ernstige gevolgen heeft gehad. Aan den anderen kant kan natuurlijk ook niet getolereerd worden, dat een groep huurders zonder te betalen de woningen in gebruik houdt. Naar wij vernemen heeft de eigenaar van de panden thans den burgemeester verzocht een be middelaar te willen aanwijzen. Ook de rechtskundige raadsman van den heer Ivopmels heeft gistermorgen eens desbe treffend verzoek gedaan. Eerst als deze bemiddeling geen resultaat heeft, zou ruen tot nieuwe uitzettingen overgaan. De begrafenis van het slacht offer der relletjes. De com munisten hadden niet de lei ding. Met betrekking tot het deelnemen van de z.g. roodefrontstrijders aan de begra fenis van den artist Groeneveld, wordt ons van politiezijde nog het volgende mede gedeeld De communisten hadden oorspronkelijk het plan, de geheele leiding van de begra fenisplechtigheid van den artist Groene veld op zich te nemen, wat, ook met het oog op den wensch van de familie, moest worden verhinderd. Dit mocht echter in geen geval openlijk optreden van de poli tie bij de plechtigheid met zich brongen, waarom door de politie, na bespreking met de familie, een lid van het artistencomité en een vertegenwoordiger van de commu nisten, werd bepaald, dat de communisten niet in den stoet, die door vrienden en artisten werd gesloten, doch achter den stoet konden medeloopen en dat «ij niet op het kerkhof zouden komen. Aan deze bepaling hebben de commu nisten zich stipt gehouden. Van de zijde der communisten werd bij die bespreking medegedeeld, dat zij voor de goede orde onder hun geestverwanten zouden zorgdragen, welke ordehandhaving, zooals later bleek, door eenigen hunnei in uniform (van de z.g. roodefrontstrijders) is uitgeoefend. De algemeene ordehandhaving berust te, zooals vanzelf spreekt, bij de politie, die echter voor dit speciale geval zooveel mogelijk in burger gekleed was. INBRAKEN. Onveiligheid op het platteland. In den afgeloopen nacht is te Hoose Zwaluwe ingebroken bij den bakker K., en in de woning van de familie E. V. In beide woningen worden slechts kleine be dragen vermist. Bij een derde poging zijn de dieven waarschijnlijk gestoord Van de daders ontbreekt tot dusver elk spoor. Inbraak te Almelo. Gisternacht is ingebroken in het filiaal der banketbakkerij van de firma A. Ver beek, Ootmensenschestraat 41 te Almelo. De dief heeft een deur geforceerd en een bedrag van pl.m. 60 gulden uit den winkel ontvreemd. Van den dader heeft- de politie nog geen spoor gevonden. Vischdieven te IJmuiden geknipt. Maandag waren te IJmuiden een vijftal personen bezig zich een partij visch toe te eigenen uit den in de Visschershaven liggenden stoomtrawler Clara Nicol". De dieven werden door de halpolitie op heefcerdaad betrapt. Bij onderzoek bleek, dat zich onder de aangehoudenen, die uit Amsterdam afkomstig waren, eenigen be vonden, die nog een straf te goed hadden. Het raadsel van den Bergweg te Rotterdam opgelost. Er is licht gekomen in het aanvankelijk nog duistere geval dat zioh in den nacht van Vrijdag o.p Zaterdag j.l. op den Berg weg te Rotterdam, heeft afgespeeld. Een inspecteur va.n het bureau aan den Bergsingel heeft gisterochtend een onder zoek in het pand 365 ingesteld en wel meer speciaal naar den gevel van dit pand. Hij heeft daartoe gebruik gemaakt van een montagewagen van de R. E. JL\ en uit het onderzoek is gebleken dat de Noor uit hst raam van de tweedie verdieping ,s gaan han gen en zioh vervolgens naar beneden neeit laten vallen. Dirt i® vast komen te staan door het vinden van verschil'ende vinger en voetafdrukken op de ruiten en in eon bloembak. De man is zwaar onder den in vloed van alcohol ge- eest en beeft abso luut niet geweten, wat hij deed. Zeifcs r.u nog weet hij van alles wat zich heeft afge speeld niets te herinneren. Het tweetal, dat gearresteerd is, heeft den Noor op den Sohiedanische Dijk ont moet. Vandaar zijn zij gedneënlijk naar de woning van V. aan den Bergweg gegaan. De Noor bevond zich toen al in een toe stand eten het onanoge ijk maakte hem aan zijn lot over te laten. Hij is mee naar boven gegaan en daar was hij zoo last.g dat er even nog een vechtpartijtje ontstaan is. Tenslotte is hij aan zijn lot overgelaten en van die gelegenheid lic-eft hij gebruik ge maakt om zich van enkele volgens hem overbodige kleedingstukken te ontdoen en zich op een minder gebruikelijke mander uit. het pand te verwijaeren. De 31-jarige V. en de 51-jarige S., die in verband met deze onverkwikkelijke affadre gearresteerd waren, zijn, daar uit mets is gebleken, dat zij iets strafbaars gepleegd hebben, gistermiddag uit hun voorloopige hechtenis ontslagen. Van een peperkoek en loos alarm. Een reiziger van een koekfabriek uit Veghel moest te Berncum, wat achteraf, een grooten peperkoek bezorgen bij een fa milie waar bruiloft was. 't Was voor den persoon echter moeilijk den weg te vinden en hij raadpleegde daarom een drietal schoollklndereri die huiswaarts keerden, aldois verte t heit „Huisgezin". Gemakshalve liet hij de kinderen in zijn auto. Andere kinderen ddt ziende begonnen om hulp te roepen, daar zij meenden, dat hun makkertjes ontvoerd werden. Buren schoten te hulp, de politde werd gewaar schuwd, de burgemees-ter verscheen op het tooneel. Een aantal motors werd gechar terd en de wegen werden afgezet. De motor rijders zochten naar den booswicht. Einde- lijik mocht een der motorrijders het genoe gen hebben het spoor te vinden en „den ontvoerder" in gezelschap van èn de kin deren èn den peperkoek te vinden op weg naar de feestvierend© familie. En een beetje verlegen trokken de motorrijder en de ge alarmeerde politie af. BUITENL. BERICHTEN ONGELUKKEN. en op wonderbaarlijke wijze ontkwam het aan 't lot, dat de „Titanic" heeft getroffen. De passagiers ijlden naar het dek in hun nachtgewaad, de reddingsbooten werden gestreken, doch op het laatste oogenblik slaagde de kapitein er in de „Disko" in veilig vaarwater te brengen, zoodat het schip slechts geringe schade bekwam. Het bericht van deze gebeurtenis werd niet ter stond gepubliceerd, ten einde den verwan ten der opvarenden schrik te besparen. BRANDJE OP DE KOLONIALE TENTOONSTELLING. Er gaan geruchten, als zou opnieuw op de Nederlandsche afdeeling, die thans her bouwd wordt, van de Koloniale Tentoon stelling te Parijs, brand zijn uitgebroken. Deze geruchten zijn ten zeerste overdre ven. De toedracht was als volgt: Door nog onbekende oorzaak ontstond om ongeveer 4 uur gistermiddag een klein brandje op een afstand van ruim 50 M. van het Neder landsche paviljoen. De brandweer was evenwel oogenblikkelijk ter plaatse, zoodab slechts enkele palmbladeren verbrandden Het Nederlandsche paviljoen heeft geen oogenblik gevaar geloopen, noch een andere expositieruimte. Noodlottige brand in een petroleumbron. Gisteravond brak te Kilgore (Texas), plotseling brand uit in een petroleumbron, welke gelegen is naast de zakenwijk van deze plotseling verrezen petroleumstad. Honderden personen waren getuige van de vlammenzee en hoorden het geroep om hulp, maar waren niet in staat deze te verleenen. Vijf arbeiders zijn, naar men aan neemt, levend verbrand. Tot dusver is er slechts één lijk geborgen. Groote brand te Tilsit. In een der grootste opslagplaatsen van I levensmiddelen te Tilsit is gistermorgen 'i brand uitgebroken. Binnen korten tijd I stond het geheele gebouw in vlammen. Enorme vuurzuilen stegen omhoog en de brandweer was vrijwel machteloos. Groo- I te voorraden graan gingen in vlammen op. Ook de bakkerij en verscheiden woonhuizen werden door het vuur aangetast. Tegen elf uur was men het vuur in zooverre meester; dat uitbreiding voorkomen kon wordeQ. Groote brand in Hongaarsch dorp. In het dorp Resznek is een brand uitge broken, die door den krachtigen wind werd aangewakkerd en snel om zich heen greep. De blusschingswerkzaamheden, waaraan alle brandspuiten uit de omliggende dor pen deelnamen, werden bemoeilijkt door gebrek aan water. Een brandweerman, een 82-jarige vrouw en een knaap van zeven jaar hebben den dood in de vlammen ge vonden, terwijl verscheiden personen ern stige verwondingen bekwamen, 's Middags om drie uur stonden 40 huizen in brand. Hittegolf in Californië. Opnieuw heerscht er in Californië een hittegolf, die, evenals de vorige, een groot aantal slachtoffers heeft geëischt. Het aan tal personen, dat door een zonnesteek werd getroffen en ten gevolge van de warmte is bezweken, beloopt tot dusver reeds zeven tig. Men vreest, dat de hitte nog eenigen tijd zal aanhouden. Torpedoboot ramt stoomschip. De stoomboot „Stadt Riigenwalde", die onderweg was van Stettin naar Wollberg, werd in den afgeloopen nacht in de Swine- münder Bucht door een torpedoboot, die met gedoofde lichten voer, geramd. De stoomboot werd zoo zwaar beschadigd, dat zij naar de haven van Swinemünde moest worden gesleept. Nadere bijzonderheden ontbreken nog. Weer een aanslag op spoorbrug in Joegoslavië. Volgens berichten in de Bulgaarsche bla den heeft op de spoorlijn Nisj Skoplje, waar reeds eenige dagen geleden een aan slag op een spoorwegbrug heeft plaats ge had, een tweede aanslag plaats gevonden. Een brug over de Morawa is opgeblazen. Volgens mededeelingen van uit Joegoslavië aangekomen reizigers ontstond na de ont dekking van de daders, van wie men niet weet vanwaar zij komen, een hevig gevecht tusschen Joegoslavisohe soldaten en de bende. De gevechten duurden twee dagen. Aan beide zijden werden verliezen geleden. Eenige leden der bende zouden er in ge slaagd zijn te ontkomen, j Aan de grens van Bulgarije komen vele I vluchtelingen aan, die mededeelingen doen over uitgebreide maatregelen der Joegosla vische autoriteiten en over massa-arresta ties van Bulgaarsche boeren. De troepen aan de grens zouden zijn versterkt. Het kleine grensverkeer zou zijn gestaakt. De berichten over de aanslagen op de spoorwegbruggen worden door de Joego slavische grenstroepen bevestigd. Er zijn verscherpte maatregelen tot bescherming van de spoorwegen tegen het optreden der Macedonische bende genomen. SPORT VOETBAL Om den Trianonbeker. Gisteravond speelde het eerste elftal van de L. P. S. V. een wedstrijd om den Trianonbeker tegen de Leidsohe Scheids- rechtersvereeniging. Deze prettige wed strijd werd door de scheidsrechters met 5—1 gewonnen. De leiding liet wel iets te wenschen over. Vrijdagavond a.s. speelt het le elftal van de L. P. S. V. een wedstrijd om een zilveren beker tegen K. N. G. I. De beker is door de K. N. G. uitgeloofd. Aanvang van den wedstrijd 7 uur nam. WATERPOLO RotterdamDen Haag 7—1. Gisteravond hebben onder leiding van den heer M. Jurgens in de gemeentelijke zweminrichting aan den Havendijk te Schiedam de vertegenwoordigende kring zeventallen van Den Haag en Rotterdam elkaar ontmoet. Voor de rust wisten de Rotterdamsche spelers tot driemaal toe te doelpunten, en na de rust werd de stand tot 70 opgevoerd, waarna Den Haag er in slaagde met een strafworp de eer te redden. Voor Rotterdam kwamen uit: vam Woer- kom (S.Z.C.), Buys (Maas), Van der Meer (S. Z. C.), Fortuyn (Maas), Bergkotte (S. Z. C.), Bongers (R. Z. C.) en Van der Woud (R. Z. C.); en voor Den Haag: Roos (C J. M. V.), v. d. Berg (D. Z. V.), Blanchaïd (de Zijl), Van Wijk (H. Z. en P. C.), Kraayenbrink (De Zijl); Tissen (C. J. M V.) en Brommelkamp (Zian). WATERSPORT VIERDE LANDENONTMOETING VAN WESTDUITSCHE EN NEDER LANDSCHE KANOVAARDERS. Op Zaterdag en Zondag a.s. worden op de Bertasee te Duisburg, de Duitsche ka nokampioenschappen gehouden. Aan deze wedstrijden is tevens een landenontmoeting tusschen Westduitsche en Nederlandsche kanovaarder.s verbonden, welke op Zon dagmorgen te 10 uur aanvangt. Er zullen drie races worden gehouden, elk over 1 K.M. afstand, een voor een-persoons en twee voor twee-persoons kajaks. Voor Nederland komen de volgende vereenigingen uit: Zaandamsohe F. C., Waterafdeeling Zaandam, Koog-Zaandijk, Kanovereeniging „De Waterkampers" te Amsterdam en Kanovereeniging Storm vogels" te Zaandijk. De West-Duitsche kleuren zullen worden vertegenwoordigd door Viking-Colon ia, Keulen, Kanoclub „Düsseldorf", Deutscher Sport Club, Diis- seldorf, Kanoclub Wiesdorf, Erste Meide- richer Kanoclub en de Kanoclub Acker- fahre te Duisburg. Deze landenwedstrijd heeft thans voor de vierde maal plaats. De voorafgaande twee ontmoetingen werden door West-Duitschland gewonnen met resp. 24—9, 17—15 punten. LA WN-TENNIS De jeugdkampioenschappen van den Nederlandschen Tennisbond. Te Apeldoorn is Maandag een aanvang gemaakt met de wedstrijden voor de Jeugd kampioenschappen van Nederland, op de Lawntennisbanen van de Apeldoornsche Lawntennisvereeniging Daisy, Niettegen staande het weer aanvankelijk niet gun stig scheen, heeft men de voor dezen dag vastgestelde partijen toch kunnen spelen. De uitslagen waren: Dames Enkelspel: le rondeM. H. van Lerven (G.)—M. Hannema (Fr.) w. o.; 2e ronde: A. Hooyman (Den Haag) slaat A. Menko (O) 1—6 6—4 1210, G. Knottenbelt (U.) sloot M. H. van Lerven (G.) 8—6 86, E. van Rossen (Rotterdam) slaat C. F. Koster (N.H.) 7—5 6—3, A. H. Bijkerk (Dr.)Jkvr. M. Laman Trip (N.H.) w.o. Semi-finale G. Knottenbelt (U) slaat A. Mooyman (Den Haag) 7—5 46 6—2. Heer en Enkelspel: le rondeJ. van Dapperen (U) slaat A. Augusteyn (NH) 61 62, F. van de Graaff (Den Haag) slaat J. D. P. Wolff (Dr.) 6—0 62, 2e ron de: D. Tesmacher (Rotterdam) slaat J. v. Dapperen (U.) 2—6 6—0 7—5, A. E. Kauf man van Olpen (Haarlem) slaat P. van der Graaff (De<n Haag) 3—6 6—1 60, G. A. Erdman (N.H.) slaat W. Hopkcns (Fr.) 6—4 3—0 60. Semi-finale: D. Tesmacher (Rot terdam) slaat A. Borren (O.) 75 65, A. R. Kaufman van Olphen (Haarlem) slaal G. Erdman (N.H.) 61 63. SCHAKEN DR. EUWE—CAPABLANCA. Capa wint de 9e partij. Gistermiddag te half vijf begon in de Militiezaal te Amsterdam, de negende partij tusschen Dr. Euwe en Capablanca. Capablanca, die wit speelde, won na 35 zetten. Euwe verdedigde met de Tsjechi sche opening en zette zijn spel scherp op. Capablanca speelde echter zeer sterk, te gen wellk spel Dr. Euwe niet apgewa#s»en bleek. Om kwart voor negen was de partij in het nadeel van onzen landgenoot ge eindigd. De stand is nu Dr. Euwe S-A. Ca pablanca 5.5 punt. Een tekort in kas van ruim ƒ8000. Op de te Haarlem gehouden algemeene vergadering van de Vereenïging Madjoe, organisatie van oud- en actief dienende onderofficieren in Nederlandsch-Oost en Wcst-Indië, werd door den voorzitter me degedeeld, dat de inmiddels afgetreden bondspenningmeester, wonende te Rotter dam, zich gelden van de vereeniging had toegeëigend. Toen dit door het hoofdbe stuur ontdekt werd, heeft de ex-penning- meester 3000 aangeboden tot afrekening van het tekort in kas en heeft bovendien zijn bewijsstukken van pensioen ter be schikking willen stellen wan de vereeni ging. Zondag hebben de afgevaardigden van de vereeniging zich hierover uitge sproken en met groote meerderheid is be sloten den ex-penningmeester strafrechte lijk te laten evrvolgen. Het tekort be draagt ruim 8000. Ergerlijke vernieling in Terheijde. Eenige ongunstig bekend staande inwo ners van Terheijde, die te veel aan Bacchus geofferd hadden, hebben in het holst van den nacht de woning van zeke ren Schippers, met wien zij waarschijn lijk niet op al te besten voet stonden, er gerlijk vernield. De woning, welke in de Pietersonstraat staat, werd deerlijk geha vend. Ruiten werden stuk geslagen, ter wijl de deuren en kozijnen vernield wer den. De vandalen lieten het daar niet bi; doch sloegen in brooddronkenheid' ee deel van den inboedel stuk. Op 't zien van onraad sloegen zij op de vlucht, doch konden door de politie herkend worden. Tegen hen is proces-verbaal opgemaakt. De „Fire-Crest" vergaan. De kleine kotter „Fire-Crest", die we reld-vermaard geworden is door de stout moedige zeereizen van Alain Gerbault, is op de kust van Finistère vergaan. Toen verleden jaar Alain Gerbault van zijn wereldreis terugkeerde en de „water kluizenaar" in Frankrijk zeer gehuldigd werd, had men hem in staat gesteld een grootere kotter te bouwen, de „Fille du So- leil" en hij had daarom zijn bekende kot ter ten geschenke gegeven aan de zee vaartschool te Brest. Zaterdag was dc sleepboot „Révillo", met twintig koppen bemand, uit Cherbourg vertrokken om de „Fire-Crest" naar Brest over te brengen. Maar het weer was zeer slecht geworden en Maandagochtend liep de sleepboot de kreek van Aber Vrach (Finistère) binnen en moest melden dat de „Fire-Crest", die te Cherbourg in repa ratie was geweest, veel van het noodweer had te lijden gehad en water had gemaakt, zoodat er niets anders was overgebleven dan het scheepje prijs te geven, dat trou wens even later zonk. Het ongeluk had plaats gehad Zondag middag tegenover het eiland Guernesev, zeven mijlen uit de kust, in de richting van de eilanden Brehat. Bange uren voor opvarenden van Deensch schip. Eerst thans blijkt, dat het s.s. „Disko", dat na een reis naar Groenland met een de legatie van Deensche parlementsleden en GO passagiers aan boord, op weg is naar Kopenhagen, op zijn reis aan een groot go- vaar is ontkomen. In den nacht van 2 op 3 Juli is het schip in een dichten mist bij na in aanvaring gekomen met een ijsberg

Leidsche Courant | 1931 | | pagina 6